Vreeselijk drama Laatste Berichten Weerkundige waarnemingen Officieele kwoteering Eerste Gommiiniebeeldekens Samson Kina en SPORTNIEUWS Tli. Stevens, Rechterlijke Kronijk Ter drukkerij DE VOLKSSTEM De Slaap Koekelberg. Been gebroken. Een gastje van 15 jaar. zekere D..., wonendein de Picardslraat, te Molenheek, was gisteren avond aan 'l glijden op een ijsbaantje op de Simonisplaals, te Koekelberg. Hij viel zoo ongelukkig dat hij zijn rechterbeen brak. Het slachtoffer werd naar St Janshospitaal ge bracht en er in verzorging opgenomen. Antwerpen. Erge val. De genaamde lüdmond Van Doren, 27 jaar oud, wonende Lange Veldstraat, is gisteren in de Lange Koolstraat, zoo ongelukkig gevallen, dat hij den rechtersohouder gebroken werd. Het Slachtoffer is naar het Stuyvenberggasthuis overgebracht. Overleden. De 8-jarige Jan Pruym, wonende Pelsstraat, van wien wij gisteren meldden dat hij erg verbrand was, door met eteksken te spelen, is in het Stuyvenberg gasthuis aan de bekomen brandwonden over leden. i Koiul bad. Gisteren avond wilden iwee matrozen van den schoener Ocean Swel gemeerd in het Aziadok, eens de stad bezoeken, toen zij van de loopplank in het water vielen. De twee matrozen konden spoedig gered worden en zijn aan boord ge bleven. Pohcieagent mishandeld. De poli tieagent Hudorff is in de Schippersstraat zoo erg mishandeld geworden door eenige schip pers, dat hij den pols gebroken werd. De aanranders zijn niet gekend. St-Nikolaas. Lafle aanranding. Verleden nacht werd de genaamde Alfons Soetens in de Mercatorslraat, zonder de min ste reden aangevallen door vier kerels en erg mishandeld. Soetens kon twee zijner aanvallers, twee gasten van Sinaai herkennen. Deze deden op hunne beurt hunne mede plichtigen kennen. De laffe schurken zullen streng vervolgd ■worden. Smartelijk ongeluk. Maandag na middag heeft het djarig zoontje van den bak ker Jozef De Daele, zich in de bakkerij van nijne ouders, drie vingers afgesneden in eene kneedmachien. De geneesheeren De Belie en Ongenae ■hebben" het kind verzorgd. Kind levend verbrand. Gisteren na middag is het zoontje van M. E. Van Kern feeke, brouwer, Kokkelbeek, 3 1/2 jaar oud in een ketel kokend water gevallen. Het kind bekwam zulke erge brandwonden, dat het he den morgend aan de gevolgen bezweken is,on danks de beste zorgen van Dr Biels. Naar bet schijnt speelde het kind in de keuken, alwaar de meid, de onvoorzichtig heid begaan had, een ketel kokend water op den vloer te zetten. Dood gevonden. Gisteren avond leg de de echlgenoote Petrus De Rycke baar 3ja- rig zoontje, dat goed gezond was, te bed. Toen zij het "heden morgend wilde gaan wekken, stelde zij vast, dat het opgehouden had te televen. Bedrieglijk bankroet. Een krui denier en winkelier uit de Kokkelbeekstraat, ,<iië veel aan de" kleine winkeliers vekocht, is door de koophandelsrechtbank en de rechtbank van Dendermonde in bedrieglijk bankroet verklaard. Vooralleer te vertrekken had hij aan een winkelier uit de Meesterstraat een deel zijner waren verkocht, onder voorwendsel dat er opslag op handen was. Deze lieden hadden voor rond de 3000 fr. koopwaren genomen lieden morgend is al liet goed openhaar ver kocht op de Markt. De oneerlijke handelaar is naar Amerika gevlucht. Moerbeke-Waas. Verstikt. Zondag namiddag is een ouderling van het gesticht Lippens, die een glas bier dronk, terwijl hij een stuk vleesch in den mond had, verstikt, Het stuk vleesch was hem in de keel gescho ten, en nietiegenstaande alle pogingen is de man bezweken. Lokeren. Zonderling ongeluk. Maan dag avond, kroop een Sjarig meisje in de Voermanstraat,op een voortrijdenden wagen. Toen zij er wilde afspringen bleef zij met de haarvlechten aan den wagon hangen en werd geruimen tijd mcdegesleept. Op hare hulp kreten snelde M. Paul Bay ens toe en kon den voerman, die nog niets bemerkt had doen stilhouden. De tien weldaden van THEOBROMA 1 Het sterkt de menschen algemeen EEN 2 Heelt llauwte, ziekte, pijn en wee TWEE 3 Maakt a van hartkloppingen vrij DRIJ 4 Geeft uw gemoed en blijde zwier VIER 5 Jaagt bloedeloozen sterkte in 't lijf VIJF 6 De werkers steunt het op de bres ZES 7 A an zwakken schenkt het v u ur en leven ZEVEN 8 Aan allen vreugde en nieuwe kracht ACHT 9 Geluk en rust en heil en zegen NEGEN 10 En een lang leven bovendien TIEN KOOR. Wat schooner schat is er op aarde Dan vrij van ziekte en kloek te zijn '1 Vaardig lichaam, geestrijk brein Zijn boven gouden diamant in waarde En zijt gij zwak, ter neer geslagen, Hebt gij geen macht of adem meer? Gij zult uw krachten van weleer Met THEOBROMA herop zien dagen In alle apotheken. Gent: Hoofddepot DE MOOR, Burgstraat, 38. 3fr. de flescli. Te Aalst, in alle goede apotheken. Aalst. Erg ongeluk. Dinsdag mor gend is een erg ongeluk gebeurd aan een hangaar op den Tragel. Een werkman, Petrus Goppens, 39 jaar oud, gehuwd en vader van 4 kinderen, wo nende Kleislraat, wérd er tusschen een wa gen en eene kabien geklemd. Gelukkiglijk bemerkten de andere werk lieden onmiddelijk het ongeluk en konden den wagen inhouden. Inderhaast werd om priester en geneesheer gezonden, daar Cop pens toch erg getroffen scheen. De E. II. Demeester diende het slachtoffer de laatste H. Sakramenten toe on doktor Daelman verzorgde den ongelukkige. Deze bad twee ribben en het schouderblad gebro- Het slachtoffer werd vervolgens naar het gasthuis overgebracht. Doodgevallen. Maandag avond is in het logementhuis van M. Schollaert, op de Kat, een ouderling, zekere Steppé doodge vallen. Het lijk werd rond 11 ure 's avonds naar het doodenhuis overgebracht. Comblain-au-Pont. Het wildstroopers- drama. Men verzekort dat zekere Lucien Hennequin, steengroef werker, aangehouden en naar Hooi overgebracht is. Hij zou bekend hebben het schot op den jachtwachter gelost te liebbon, en ook zijne medeplichtigen ver klikt hebben. Deze zijn ook aangehouden en opgesloten. Quaregnon. Erge val. In de mijnen van Le Rieu du Gceur, is de mijnwerker Ed- mond Navez, toen hij langs den trap af daalde, gevallen. Navez werd erg gekwetst opgehaald. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Charleroi. Wraak van een bedrogen echtgenoot. Jozef Francotte, vermoedende dal een genaamde Achiel Gerin schuldige be trekkingen onderhield met zijne vrouw, be sloot hen eene hinderlaag te spannen. Hij wendde vóór eene boodschap te moeten gaan doen en zag inderdaad Achiel Gerin zijne woning binnengaan. Hij sloop ook binnen en vond do plich- tigen samen eene flescli ledigende. De bedrogen echtgenoot greep de flescli, zette Gerin, die de vlucht genomen had, achterna en verbrijzelde hem de flesch op het hoofd. Gerin werd den schedel gebroken. Zijn toestand is hopeloos. Brand in een schomcburg. Zondag avond is een begin van brand ontstaan in de Variétés. Juist was de vertooning volop in gang. Onmiddelijk ontstond eene vreeselijke paniek. De toeschouwers namen verschrikt de vlucht. De orkestmeester verloor evenwel zijne tegenwoordigheid van geest niet en deed een volkslied spelen. Middelerwijl konden de van dienst zijnde pompiers het vuur uit- dooven. De schade is onbeduidend. Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Droevig ongeluk. Te Cassarate (Italië) bleef eene jonge vrouw, die met haar kindje, twee maanden oud op den arm, in eene badkamer met bet haar aan eene heetwaterkraan haperen. De kraan ging open en het kokend water stroom de de plaats binnen. De ongelukkige moeder kon zich niet los maken, verbranddo zicli erg aan de voeten en stortte bewusteloos neder. Het arme kindje werd onder de moeder versmacht en de vrouw zoo erg verbrand dat men voor haar leven vreest. De zaligverklaring van Bernadette. 5. H. Paus Pius X beeft gisteren morgend Mgr, Chatelus, bisSéhop van Nevers, ont vangen en zich met hém onderhouden over de gelukzaligverklaring van Bernadette. De erfprins van Servië zou Fransch officier worden. Uit Weenen wordt'gemeld, dat prins Joris van Servië, die reeds zooveel van zich deed spreken, in'S1 Cyr zou treden en vervolgens in het Fransch leger zou ingelijfd worden met den graad van kapitein. Het gevaar der vuurwapens. De 17jarige student Pieter Gapest, van Grix (Frankrijk) toonde gisteren aan een zijner vrienden een revolver welke hij juist gekocht had.Toen tij uitlegde hoe het wapen werkte, deed hij onwillekeurig een schot afgaan. De onvoorzichtige Gapest kreeg den kogel in het oog en viel als neergebliksemd ten gronde. Toen men hem opnam, stelde men vast, dat hij opgehouden had te leven. De kogel was in de hersenen gedrongen. Een nieuwe Duitsche houwitser. In de werkhuizen Ivrupp bestudeert men voortdurend nieuwe vernielingstuigen voor do vloot. Thans is een houwitser bedacht, welke ver de Engelsehe houwitsers overtroft. Zijne boorkraclit zal zeer sterk zijn, dat zelfs pan- toers van 1 mete* 258 millimeters zullen doorboord worden. Iedere houwitser zal 620 kgr. wegen. De lynchwet in Amerika Drie negers, die in het gevang van Schel byville hunne veroordeeling afwachtten, zijn door eene bende blanken uit het gevang ge haald en zonder anderen vorm van proces op gehangen. Twee der negers hadden voor alle mis daad een jong meisje beleedigd. De andere had zijne vrouw vermoord. Na 37 jaar Een oude bandiet, Angelo Lucia die in 1873 tot ueuwigdurenden dwangarbeid veroordeeld werd, heeft thans genade bekomen, na 37 ja ren opsluiting. MARKTPRIJZEN Aalst. 11 Jail. Hop. Markt zeer vast hoopers 78, 79 fr. Dendermonde, 10 jan. Tarwe 19,00;rogge 13 75- haver 17.50: lijnolie 96; koolzaadolie tx>;id. Gezuiverd 70.50; lijnkoeken 21,50;lioolzaadkoeken meststof 10,50boter 3,18 eieren 3 09aardap pelen 11 00; graan van La Plata 44,.»0 id. Indtö Camphore 27,—; 175 groote hoornbeesten. Leuven, 10 jan. Landbouwiarwe 19,00 a handelstarwe 18,50 rogge 14,25 voe- de'rliaver 16,50 brouwhavel-17,00 koolzaadolie 67 00; lijnolie 102,00 strooi b,00 liooi 7,00 bo ter 3 00; tarwebloem 25,75 gort Remy 29,10; tarwezemelen 13,25; lijnkoeken 51,— eieren 3,20. aardappelen 10,00 a 00,00. Assche, 17 jan. Tarwe 18.50 a ro«"Te 14 5u a haver 16,50 a 17,50aardap- pefen 10.- a 12,- boter 3,- a 3.18 eieren 3 00 a 3,50 kiekens 3,00 a 3,75 konijnen-.00 a 2^50; hesp 1,80; viggens32 a 39; hop 0o a 70. 'A'-fcLi GrIESIVT. Eene 23jarïge, gehuwde vrouw de Keel overgesneden. De minnaar, een 22jarige beenhouwersgast, pleegt, na het bedrijven zijner misdaad, zelf moord. De Kathelijneslraat, te Gent, werd heden morgend, rond 7 1/2 ure, in opschudding gebracht door het ontdekken eener gruwe lijke misdaad. Eene 23jarige vrouw, moeder van twee kinderen, was door haar minnaar de keel overgesneden. De moordenaar had zich daarna gezelf- moord. Het slachtoffer In het huis nr 21 der Kathelijnestraat wo nen do echtgenooten Potié-Vau de Wiele. Twee broeders der vrouw wonen daar ook, alsmede do 23 jarige Julienne Van de Wiele, echtgenoote Raymond Nuytens, moeder van twee kinderen, een tweeling, mannetje en meisje, van .4 tot 5 jaar oud. Julienne Van de Wiele, het slachtoffer van het gruwelijke drama, leefde sinds ruim een jaar van haarman, Raymond Nuytens, ge scheiden. De echtgenooten Potié, bij wie zij woonde, waren familieleden van haar oom en hare moei. Van kindsbeen af werd zij bij de Potié's. die destijds in de Goudstraat de herberg Het Tonneken openhielden, opgekweekt. Zij trouwde zelfs uit deze herberg. De vrouw had kennis aangeknoopt met dei> 22jarigen Frans Waerens, beenhouwersgast, 4 ingeschreven Leopoldstraat, 21, te Gent. Eene vreeselijke ontdekking. De echtgenoote Potié, was lieden morgend sterk verwonderd dat hare nicht Julienne, die gewoonlijk nog al vroeg opstond, nog geen teeken van leven gegeven had. Zij ging dan ook op do kamer dezer, om te zien wat er gaande was. Een akelig schouwspel bood zich hier aan de oogen der tot waanzinnig toe verschrikte tante aan Julienne lag met over gesneden keel, dood op haar bed uitgestrekt midden in de van bloed doortrokkene lakens en hoofdpeluw. Om hulp roepend stormde de vrouw Potié de trappen af. Voorbijgangers snelden toe, en aldra was er ook policie ter plaats. Men ontbood oen geneesheer, die echter niets dan de dood vaststellen kon, veroor zaakt door het oversnijden van den strotten hoofdslagader. De geneesheer verklaarde dat het lijk nog warm was, en de moord hoogstens een half uur geleden kon gepleegd zijn. Weldra kreeg men de overtuiging dat de moordenaar, zich nog in huis moest bevin den. Een bloedspoor leidde, van uit de kamer der misdaad, langs de trappen, naar een bij gebouw der woning, dat tot magazijn dienst doet, en waar eeno massa emballagegoed lag. Daar raakte men het bloedspoor bijster. Men dacht dat de misdadiger onder het in- pakgoed verborgen zat. Men ging dan ook aan het zoeken. Plots hoorde men eene stem, aan den daarboven gelegen zolder roepen Hier hangt hij Hef lijk van den plichftige Frans Waerens hing aan een keper ver hangen zijne handen en kleederen waren gansch met bloed besmeurd. Hij had eene zwarte broek en zijn hemd aan. De zelfmoordenaar werd afgeknoopt. Dan eerst bemerkte men dat de dood niet door verhanging veroorzaakt was, maar wel door het oversnijden van een slagader. De kerel had zich den linkerpols overgesneden, en, naar men afleidt uit de bloedsporen, moet hij zulks in de kamer der misdaad zelf gepleegd hebben. De koord, waarmede hij zich verhing, liep onder de kin door, achter de ooren weg, dus ken en vele inwendige kneuzingen hekomen. jwas niet rond de keel gestropt. Nevens hel lijk van Frans Waerens, vond men, op een hoop omballage een brood mes, waarop veel bloedsporen waar te nemen -zijn, maar dat toch, naar men veronderstelt, niet kon gediend hebben tot het bedrijven, óf van de moord, óf van de zelfmoord. De policiehet parket De policieolficieren der eerste wijk kwamen ter plaatse, en deden liet parket verwittigen, dat heden, rond den middag, verwacht werd. De misdaad Hoe is de moordenaar in-huis geraakt? Had hij een sleutel Of werd hij door hel slachtoffer Julienne binnengelaten Zooveel vragen waar men het antwoord moet op schuldig blijven. De Potié's verklaren dat zij verleden nacht niets buitengewoons boorden. Anderszijds verklaarde de dokter, dat het slachtoffer waarschijnlijk in haar slaap over vallen was... Hoe liet nu ook gebeurde de moordenaar geraakte binnen, hetzij 's nachts of vroeg in den morgend. Hij overrompelde zijn slacht offer terwijl zij sliep, tiaar er op liet lijk geen sporen van tegenweer te bespeuren zijn on der meer bleven de handen open. wat aan wijst dat de dood oogenblikkelijk moest inge treden zijn. De moordenaar opende zich dan waarschijnlijk den polsader met het wapen der misdaad, liep naar beneden, wierp het mes weg, en verhing zich. In zijn broekzak trof men een gesloten dolkmes aan en een geldbeugel, twee frank inhoudend. De kinderen van het slachtoffer De kinderen van liet slachtoffer werden bij een familielid, in de buurt wonend, qpderge- bracht. De drijfveer der misdaad Wat figenlijk aanleiding tot de moord gaf, weet men niet. Al wat liet voorloopig onder zoek aan het licht bracht is, dat er sinds een paar weken verkoeling ontstond in de betrek kingen van het paar. Het parket ter plaats Dinsdag rond den middag is het parket tor plaats geweest en na de noodige vaststellin gen gaf het bevel het lijk van den moorde naar naar het gasthuis over te brengen. Automobilism Koning Albert bezocht gisteren te Brussel den Automohielsalon. Hij werd er ontvangen door burgemeester Max, omringd door heel het Komiteit van liet Salon. Een Brabangonne uitgevoerd door het 2° regiment gidsen, begroette zijne aankomst in liet salon. Onmiddelijk na de welkomgroeten begon Koning Albert en zijn gevolg het bezoek aan de verschillige standen. Onze vorst had voor alle teliloonstellers een flink woord van gelukwonsching en aan mocdiging. 17 Januari, 15 uro: Barometer 781°! Windnoord-oost Thermometer Vooruitz.schoon weer. WISSELAGENT 16 Onderwiisstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon C8A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 16 JANUARI. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provïn., MEDEDEELINGEN. AALST. Maandag vierde het hegnhouwersgilde van Aalst haar jaarlijksch feest. De dag werd op geluisterd door do gebruikelijke kerkelijke plechtigheden, doch dees jaar was het iets bijzonders. De mis van dankzegging on 10 ure in St.- Martenskerk opgedragen werd opgeluisterd door een sermoen van den Z. E. H. Deken Roelandts. De Z! E. H. Deken bracht zijnen dank en zijne gelukwenschen aan de gilde om het schoone geschenk welke zij aan de kerk deed. De gilde heeft dees jaar een nieuw altaar geschonken eener waarde van G tot 7000 fr. prachtig gebeeldhouwd door onzen stadsge noot M. Robrecht Van Gaelenbergh. Zooals het den Z. E. H. Deken in zijne rede zegde, is het een blijk van den diepen godsdienstzin van die gilde. De Eerw. redenaar deed ook uitschijnen, dat geloof en kunst moeten sa mengaan dat de kunst dio op geen geloof steunt, ook geene kunst zijn kan, want dat God de kunst en de wetenschap en volmaakt heid bezit. Deze rede maakte veel indruk op de aanwezigen. Waarachtig het nieuw altaar is, zooals de Z. E. II. Deken zegde, een prachtperel meer aan do reeds rijke kunstkroon van onze Sint Martenskerk. Het nieuwe altaar bestaat uit twee ge beeldhouwde paneelenhet eene verbeel dende de intrede van den H. Antonius in het klooster; het tweede, verbeeldende de H. An tonius Abt op zijn sterfbed een laatsten zegen aan de bedroefde kloosterlingen gevende. Te midden dezer twee paneelen staat het ver heerlijkte beeld van den heilige. In zijn geheel is het altaar een echte perel, Proficiat, heeren heenhouwers Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. ZEDENSCHENNIS. Zekere A. D. M., landbouwer te Mackelen. beticht van erge feiten krijgt 1 maand ge vang. LA F#Ë AANVAL. Op Zondag 4 September laatstleden, was Bracke Aviel, van Overmeire, met zijn vader in de herberg van Adolf Baert. Daar waren ook Karei Dbaese, met wien Bracke in vij andschap leefde en dezes makker Ilymans Petrus. Zonder reden begon Dhaese ruzie le zoeken tegen Bracke en deze verliet met zijn vader de herberg. Op straat werd Aviel Bracke aangevallen door Hymans. Dhaese bracht hem eene messteek toe tus schen de twee vingeren. De aanvallers vluchtte weg.Het slachtoffer werd in eene naburige woning door een ge neesheer verzorgd. Eenige dagen later moes ten de vingeren afgezet worde i. Dhaese krijgt 9 maand pevand mei onmid- delijke aanhouding. Hyn.anj krijgt 30 frank boet. DIEFTE. Collier Alfons, scheepmaker en Van Gaver Pieter, vischleurder, beiden van Baasrode, zijn beticht, in den hof gedrongen te zijn van den E. H. De Praeter, pastoor, en er 200 kgr. peren en 6 serviel ten welke op den bleik lagen, gestolen te hebben. Elk 3 maand ge vang, voorwaardelijk voor Collier. JEUGDIGE DIEF Bracke Henri, een 15-jarige knaap, van Haasdonck, was reeds verscheidene malen in den hof van Joz. Van de Vyver gedrongen. Zekeren dag werd hij betrapt. Hij wordt tot zijne meerderjarigheid Ier beschikking van het Staatsbestuur gesteld. Hof van beroep van Gent. Verhoor van den 17 Januari DE ZAAK KOTHE Heden morgend deed het Hof uitspraak in de zaak van den Duitscher Kothe, die als vrouw gekleed, aangehouden werd. Hij werd nu slechts verwezen tot 6 maanden en 100 frank boete of 1 maand gevangzitting. Hij werd onmiddelijk in vrijheid gesteld, zijne straf uitgeboet hebbende. Assisenhof van Oost-Vlaan deren. Ziehier de rol der zaken die aan de ge- zwoornen zullen onderworpen worden tijdens de eerste reeks van den eersten zittijd der Assisen, die zal geopend worden Maandag aanstaande Maandag, 23 tot 28 Januari Jan Van Puyenbroeck, van Wetteren, moord en ver krachting, te Wetteren, den 12 Juni 1910. Openbaar ministerie, de heer Van Malle- ghem. Verdedigers Meesters H. Van de Velde en Fl. Dauwe. Maandag, 30 Januari tot 1 Februari i Ka- rel Ketsman, koffiehuisbediende, te Brussel, beraamde moord te Sottegem, October 1910. Steden. Belgische lecning 1* r I 3* v Kongo uifckeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten Gemeentekrediet3 BuurtspoorwJan.-Juli. 3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,j 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 1908 3,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 1885.3 1897 Oostende 1852 1898 St.-Gillis 1904 St-Joos-ten-noode 1881 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.) Spa 1909 Doornik (50 fr.) Verviers 1873 1893 3 2 3 3 2 3 3,5 3 3 3 92 92.— 92.— 100^50 91/75 91.60 104.75 86.75 89.— 101.75 98.50 92.25 9o'— 73.50 86.50 77.25 S5.75 86.75 72.75 90.50 73.75 70.75 85.— GROOTE KEUS V.4N gedrukt in 't goud te beginnen aan 2,00 fr. de 25. is onmisbaar. De Malt Kneipp met smaak Van koffie, zelfs 's avonds genomen, belet den slaap niet. Het geneest de slaaploosheld. Ziedaar uwe gezondheid. Verkoop in 't groot R. KLEIST, BRUSSEL

De Volksstem | 1911 | | pagina 3