"buitenland. Edele Zelfopoffering, NIEUWSBERICHTEN. Dramatische brand De Kempenaar de S?dst0 Hoe de slachtoffers omgekomen zijn. Reeds Dijnsdag avond had men het voor gevoelen, dat de drie ongelukkigen, die zich nog in den onderzeeër bevonden, niet meer levend zouden aangetroffen geweest zijn. Het is slechts toen de onderzeeër geheel opgehaald was, dat men zag, dat de twee Officieren en de matroos den heldendood ge storven waren, dat zij zich opgeofferd hadden voor het overige der bemanning. De officie ren hadden tot het uiterste toe hunnen plicht volbracht. Zij waren in het spioengat geble ven, om het achterste van den onderzeeër ge makkelijker op grond te kunnen houden. Zulks is hun ten volle gelukt. Echter, wanneer men er in gelukt was het grootste deel der bemanning langs den torpedower per to redden, was het uiterst moeilijk, om den achtersteven van den onderzeeër ook op te halen. De reddingswerken werden nog be moeilijkt door den hevigen wind. Toen men de ongelukkigen eindelijk kon verlossen, hadden zij opgehouden te leven. Hel water dat langs achter in den onder zeeër gedrongen was, had hun belet het dek sel van het spioengat te openen en zich langs daar to redden. In den Reichstag Het lezen van een telegram, de dood mel dende van den hevelhebber, een luitenant en een matroos van den onderzeeër U-3ver wekte in den Duitschen Reichstag grooto ontroering. Heel de Kamer aanhoorde recht staande Je hulde, welke aan de heldhaftige slachtoffers 'gebracht werd. Deelnemingen. Do Deensche minister der Nationale ver dediging, heeft aan admiraal Tirpitz, sckre- taris van de Duitsche vloot een roerend tele gram van deelneming gezonden. De voorzitter der Fransche Republiek, M. Pichon, minister der Ruitenlandsche Zaken en de Franscho minister van Zeewezen, heb ben ook hun rouwbeklag gemaakt. In de Duitsche bladen. Alle Duitsche bladen maken in roerende bewoordingen den lof der drie helden, welke op het veld van eer, trouw op hunnen post, gevallen zijn. Verscheidene bladen doen opmerken, dal het ongeluk juist de voorzichtigheid waar mede Duitschland te werk ging, in zake dei- onderzeeërs, komt verrechtveerdigen. Duitschland heeft nut getrokken uit de lessen der mogendheden. Daarbij komt het, dat Duitschland zoovele slachtoffers niet te vermelden heeft als de andere groote mo gendheden. Het ongeval met de IJ. 3, is het eerste dat zich in de geschiedenis der Duitsche onder zeeërs voordoet. Het Berliner Tageblatt en de Gazette von Voss doen opmerken dat het toeval nu juist wilde, dat de Vulcan zich in het drooge dok bovond, toen de ramp voorviel. Het Berliner Tageblatt vraagt ook nog een onderzoek over de omstandigheden in welke de onderzeeër gered werd. FRANKRIJK De toestand van M. Mirman M. Mirman ontvangt geene bezoeken. Zijn toestand is voldoende, doch hij zal minstens eene maand op zijne kamer moeten blijven. Het onderzoek over den aanslag Woensdag morgend werd het onderzoek over den aanslag in de kamer op M. Briand gepleegd, voortgezet. Men denkt dat de dader terug in een zinne- loozengeslicht zal opgesloten worden. Een Belg aangehouden De Parijzer Veiligheidspolicie heeft te Parijs zekeren Adolf Baoum, 24 jaar oud, geboren te Gent, aangehouden. Zijno aan houding was door het parket van Gent ge vraagd wegens eene verhelingszaak. Vervolg. Francois, sprak zy met trillende stem, ik zal me over u beklageü. ik zal alles aan mijn vader zeggen. Ha ha ha uw vader, riep hij lachend uw vader is ver genoeg van hier. Hij is krankzinnig; mompelde Blanche, meer en meer verschrikt,hij is krankzinnig. Als ge uw vader een bezoek wilt brengen, vervolgde Francois, op sarrenden toon. dan Jtan ik u zeggen waar hij is, het is wel niet in de buurt, maar een goede dochter als gij zal niet aarzelen, de zeé over te steken, om haar vader, een zoo braaf man te gaan omhelzen. Wat zegt gij toch Wat zegt gij toch stotterde Blanche, hem met ontzetting aan starend. Ha ha, ging Francois voort, Pandolle, die otule geheimzinnige, heeft het u dus niet ge zegd liij heeft u wijs gemaakt dat gij tfe doch ter van Louis Dupont zijt't Is grappig En gij hebt het geloofdLouis Dupont heeft slechts één dochter gehad zy heette Jeannet- te zij is dood. Wat u betreft, gc gaat Dupont niets aan, ge zijt niet eens een bloedverwant van hem. Ge zijt op Espoir, omdat de oude Pandolle waarom weet niemand u er ge bracht heeft. Zooals ge ziet, hebt ge geen recht om zoo trotseh te zijn, en met u ten huwelijk to vragen, deed ik u waarlijk een groote eer aan. Bleek als een lijk, met doffe oogen en ter wijl haar leden stuipachtig beefden, riep Blan che met gesmoorde stern Is dat waar 11s (lat waar Dc rechtschapen Bandolle^ die nooit liegt, Twee bandieten aangehouden De policie van Duinkerke heeft gisteren morgend twee jonge gasten, Claude Sauret, zoon van den generaal-stafoverste der krijgs- omschrijving van Parijs, en Lanry de la Ghapellc, ook tot eene hooggeschatte familie behoorende, aangehouden. Deze twee schelmen hadden, om aan hunne driften te kunnen voldoen, talrijke bandiete- rijen, nachtelijke aanrandingen, enz. ge pleegd. Beiden zijn opgesloten. De zaak Durand De bestuurder der krimineele zaken van het ministerie van Justicio heeft eene af vaardiging ontvangen, van het komileit der invrijheidstelling van Durand. De bestuurder beloofde dat een nieuw onderzoek eerstdaags zal geopend worden. Vliegers veroordeeld Gisteren werden twee vliegers, die eenigen tijd geleden eene vrouw en een meisje gedood hadden, toen zij opstegen, voor de recht bank gedaagd. De eene, Henri Van den Heuvel, kreeg voor het dooden der vrouw, 50 fr. boet en moet 5000 fr. betalen aan den echtgenoot, van het slachtoffer. De andere, Baillot, die het meisje gedood had, kreeg eene maand gevang voorwaardelijk en 200 fr. boet. De woelingen der wijnbouwers Woensdag hadden te Venteuil nog ver scheidene betoogingen plaats. Twee wijn bouwers, die aangehouden geweest waren en na ondervraging in vrijheid gesteld wer den, werden door de menigte afgehaald en in triomf rondgevoerd. Er hadden geene incidenten of aanslagen plaats. Aanslag tegen een arsenaalschip Te Toulon werd vastgesteld dat op het arsenaalschip nr 2al de elektrieke draden doorgesneden waven. De dynamos en de ketel waren erg be schadigd. De laffe daders zijn onbekend. SPANJE. De sneeuw De spoorbaan van Avila is nog altijd door den sneeuw versperd. Daar een strenge vorst is ingetreden, kan het vrij lang duren, voor aleer het treinverkeer hersteld kan worden. PORTUGAL. De werkstaking der gaswerklieden De stakende gaswerklieden van Lissabon hebben aan M. Machado, minister van Rui tenlandsche Zaken gevraagd tusschen te komen, in hun geschil met de beheerders der gaskompagnie. GRIEKENLAND Botsing opdeTurksche grens Te Fokani, nabij de Turksche grens, heeft eene hotsing plaats gehad tusschen Turksche en Grieksche soldaten. Drie Grieksche solda len werden gedood. AMERIKA In de katoenwereld Uit New-York wordt gemeld, dat de Ka- toönfabriekanten van Zuid-Karolina besloten hebben toekomende jaar 'bunnó vbortb'rcngst. gévoelig te verminderen. AZIË De samenzwering tegen den Mikado Koloku en do 23 andere samenzweerders, die legen liet leven van den Mikado een kom- plot gesmeed hadden, zijn ter dood veroor deeld. De pest De grootste opschudding heerscht thans in het Noorden van China tengevolge der vree- selijke sterfte door de pest veroorzaakt. Officiéél wordt thans bericht dat ook te Tien-Tsin en te Changaï Kouan gevallen van pest waargenomen worden. Te Tehoung-Tchia-Toug bezwijken er dage lijks 200 personen aan de gevreesde smet ziekte. zal niet durven zeggen, dat ik onwaarheid ge sproken heb, antwoordde hij op spottebden toon. En mijn vader Mijn vader hernam zy gejaagd. O; dat is een andere geschiedenis. Ge zult zeker wel gehoord hebben, dat nu ongeveer negentien jaar geleden, iemand, niet verre van Espoir op den weg is vermoord geworden. - Ja, ja, ik herinner liet mij. De moordenaar heette Francois Trochets, Francois Trochets herhaalde zy als een echo. Die moordenaar werd in hechtenis geno men, veroordeeld en naar de koloniën gezon den; Als hij niet dood is, is hij nog onder de galeislaven. Het ongelukkig meisje vermoedde de ver schrikkelijke waarheid, maar iets in haar bin nenste dreef haar om verder te vragen. Vervolg, vervolg riep zij. Welnu, daar ge alles wilt weten ge zijt de dochter van dien ellendigen moordenaar. Blanche sloeg de handen voor het gelaat, sloot de oogen, wankelde en viel onder het sla ken van een dof gekerm op den grond. De ellendeling beschouwde haar eenige oogenblikken met de grootste koelbloedigheid en meteen boosaardigen blik. Bah sprak hij toen, zij zal er niet van sterven. Hy verliet het prieel en verwijderde zich haastig. Toen Blanche weer tot bewustzijn kwam, sloeg zy een dwalenden blik om zich heen. NVeldra echter herinnerde zij zich wat er voor gevallen was, en wat zij vernomen had. Zij slaakte een smartelijken kreet, enop deknieën vallende, het hoofd in de bevende handen ver bergende, begon zij hevig te snikken. Rusland, China en de spoorwegkompagnie hebben belangrijke kredieten gestemd om de pest té keer te gaan. De Chinêe/.en zijn echter zeer ingenomen tegen de voorzorgmaatregelen en weigeren zich aan de voorschriften te onderwerpen. AFRIKA lEen Fransche afdeeling aangevallen Uit Casa Blanca wordt gemeld, dat kapi tein Nancy van de inlandSche infanterie, die uit Boucheaon vertrokken w as om bij de Zaers een scheidsgerecht to houden, door eene bende Zaers overvallen werd. Na een verwoed gevecht konden do aan randers op de vlucht gedreven worden. Aan Franscho zijde werden een luitenant, een onderofficier en drie inlanders gedood en zes andere inlanders gekwetst. te iVLarcinelle Woensdag morgend, rond 1 ure, ontstond een hevige brand in de woning van M. Ur- bain Williscotte, ploegbkas in de Yereenigde Mijnen van Marcinelle. Vrouw Williscotte bevond zich alleen te huis, toen zij uit haren' slaap gewekt werd door het geknetter der Vlammen én stelde vast dal de kamer met rook gevuld was. De vrouw wilde vluchleo, .doch de trappen stonden reeds in laaie vlam. Alsdan deed zij een venster ópen eri riep om hulp. De vlammen hadden echter reeds de meu belen der slaapkamer aangetast en ook de kleederen der vrouw vdl'tén reeds vuur. Half waanzinnig sprong' vrouw Williscotte dan uil liet venster. In haren val brak zij zich een arm en werd erg aan het hoofd ge wond. Toegesnelde personen ïmfri'én de ongeluk kige op en brachten haar ia eene naburige woning waar een geneesheer baar kwam verzorgen. Intusschen had bet vuur zich zoo snel ver spreid. dal toen dc pompiers ter plaats kwa men, zij zich moesten bepalen bij het vrijwa ren der aanpalende huizen;-De schade is zeer aanzienlijk doch door verzekering gedekt. Brussel. Vrouwengevecht. Gisteren avond rond 9 ure kwam Mev. A.., hare te genstreefster tegen in Hoogstraat. Deze wilde vluchten, doch mev^A.sprong er op, gewapend met eenen dikken slentel en begon op de arme jnffer duchtig te ranselen. Niets kon hare woede doen vallen. Zij sleurde het ongelukkige meisje hij de haren en het is slechts met de'-grootste moeite dat mén er in gelukte haar van het slachtoffer te trekken. Seffens ging men. rond de onge lukkige slaan, die deerlijk J^egefakeld was. Zij w erd naar het gasthuis overgebracht en moest eene uur lang verzorgd wo'rdén. Brand. Brand' is op zonderlinge wijze onder de rails van den tram in de Wet straat ontstaan. De vlammen sloegen op uil den grond. De pompiers werden .verwittigd en konden op eenige minuten lijd de vlammen uitdooven. De brand ontstond door eene kort sluiting van de elektrische leiding. De schade is groot. Aanhouding in den post. Mad. A., van den Muntschouwburg was gisteren na- raiddag hare briefwisseling gaan schrijven in de post. Zij had haren regenscherm met gou den bolnovens haar gezel.' Eensklaps kwam een jongeling, zekere Pierre D., nevens haar staan en nam den regenscherm-op en verhrog hem onder zijnen pardessus. Doch een op zichter had zulks gezien en greep den kerel hij den kraag- gn leverde libera aan de policie over. Dcgcstolene regenscherm was 120 fr. weord. Botsing. Een zeer erge botsing had gisteren namiddag plaats, pp de Hallenplaals, Hetgeen in haar ziel omging. was verschrik kelijk. /t Was alsof de aanic onder haar voeten wegzonk. Zij zag zich verlaten, ver jaagd, het huis ontvluchten, waar zij zoozeer w as bemind geweest, waar zy geloóvènde hetgeen men haar gezegd had, een zoo gelukkige kindsheid had gesleten. Het kwam haar voor dat'?.ij akelige kreten, vervloekingen hoorde, en 'daaronder .meende zij de woorden, te vernemen 't Is de dochter van Francois Trochets, van den moordenaar van den galeislaaf En in haar verbeelding vluchtte zij, om die kreten niet te hooren, om zich te onttrekken aan de spottende blikken der hatelijke men- schen. Zij snelde voort, overal rondziende naar een dicht'bósch, naar een hol, waar zij zich met haar smart en wanhoop kon verbergen. Do naam, die men mij gegeven heeft, komt my dus niet toe, mompelde zij. Men heeft mij opgevoed, men kleedt en verzorgt my uit medelijden. Zonder het te willen of te weten, ben ik een bedriegster. Dó glimlachjes, de hul- debewijzen, de eerbied, de genegenheid, alles wat men meent aan mejuffrouw Dupont te be wijzen, heb ik mij onrechtmatig toegeëigend. Mijn geheel bestaan is een leugen. O, ik ben een diep ongelukkige Na eenigen tijd geweend te hebben, werd zij een weinig kalmer. Zij stond op, droogde hare tranen en ging het huis in. Haar ziende, kon de dienstbode, die -haar ontmoette, een uitroep van leedwezen niet be dwingen. Mijn God, mejuffrouw, wat zijt gij bleek Wat is u overgekomen vroeg zij. Niets, gaf Blanche droevig ten antwoord. Zij gingn de trap op en bleef voor de deur van Dupont's kamer staan haar hand wilde do kruk grijpen, maar zij bedacht zich. Zij slaak te een zucht en ijlde naar haar kamer. Daar te Brussel. Eeivplaalsrïjiuig, door den eige naar gevoerd, kwam uit de Getrystraat. Op het oogenblik dal het rijtuig de plaats wilde oversteken, reed do tram opliet rijtuig. De botsing was zoo hevig dat liet rijtuig omver geworpen werd en M. M. op do slraatsteeneu geworpen. Hij werd erg gekwetst opgeno men en naar liet hospitaal overgebracht. Do doktors vreezen eene schedelbreuk. De poli cie doet een onderzoek om de verantwoorde lijkheid vast te stellen. Kind verlaten. Men heeft tot op he den nog geen enkele ontdekking gedaan no pens hel kindje of do moeder dio bel verlaten heeft op den Bresclioffsheimlei te Brussel. De onderzoeksrechter heeft de signalementen der heide vermis'.en bij hon derd duizenden rondgestuurd. De vrouw is eene Russische. Men weet niet op welke wijze men het onverklaarbare dezer zaak zal kunnen doordringen. Pels gestolen. Een onbekende liéefi van de afwezigheid der mev. gebruik ge maakt, om in de Vancampslraat bij de eciit- genooten 1). eene pels ter waarde van 50(J fr. te stelen. BestolenM. C. heeft bestaligd dat. een onbekende een meubel bij middel van valsche sleutels heeft opengebroken en er verscheidene bankbiljetten van honderd frank uit ontvreemd beeft. M. C... w oont op de Louizalei, 430. Een knappe dief. Een onbekende, die zegde een ring te willen koopen, heeft bij M. A...,"juweelier, op den Waverschen steenweg,een ring van 350 fr. ontvreemd. Dieven. Twee welgekleede personen waren naar een magazijn der Schildknaap- straal gegaan om er eenige aankoopen te doen. Zij deden zich allerhande zaken voor leggen en vertrokken na oen onderbroek en eene ondervest gekocht te hebben. Na hun vertrek bestaligde men dat de twee personen zich ook nog rijkelijk voorzien hadden van hals banden, neusdoeken en allerlei andere zaken. Geknipt. De agent .Vandenplanchc heeft na eene lange vlucht zekeren R., hotel bediende, aangehouden. Deze had twee ka mers, welke hij gehuurd had, geplunderd ca bij zijne gehuren menig voorwerp ontvreemd. De gast werd op heelerdaad betrapt. Doodehjke val. Verleden Dinsdag- toen de \V* Bisschop zich naar hare kamers in een huis dor Langekarrenstraat wilde be geven, verloor zij bij bet opklimmen van .den trap bet evenwicht en viel ael;!erover op de steenen van den vloer. Zij werd met geklo ven schedel opgenomen. Haar tóestand is ho peloos. Geen goede koffie zonder goede bitter- peeën. De liefhebbers van een goede las zullen daarom dc Bil terpeeën Trappisten Vincart gebruiken. Men vindt ze overal.1500 Etterbeek. Brand. Woensdag mor gend, rond 10 ure, is'een geweldige brand' uitgebroken in eeno afhankelijkheid der wo ning vaii"de echlgenoolen IJ..., wonende St Pie terssteen weg. 'Dc pompiers 'der ge meente snelden ter plaats. Na: een uur w er- kens, was de Errand géliftisebt De-schade, door vuur en water aangerukt, isze'er groot. Sint-Joost-ten-Noode. Brand. Dijns dag. rond, middernacht, brak'er brand' uit in een onbewoond huis der Verbiststraat. Het vuur was ontslaan in een hoop papier en strooi, in eene zaal van l.el gelijkvloers. De pompiers van den post der Karei V-straat, snelden ter plaats en vielen het vuur dapper aan. Na een kwaart uürs was alle gevaar ge weken. De schade is aanzienlijk. Er is een onderzoek geopend om te weten hoe het vuur in dit onbewoond huis gekomen is. Laeken. Erge val. De telefoon- plaatser Hendrik Savoye, wonende De Lan- noyslraat, klauterde op een paal, in de Hof bouwerstraat, toen hij opeens hel evenwicht verloor en van eene hoogte van zes meters op liet gaanpad stuikte. De man werd hel rechterbeen op twee plaatsen gebroken, erg aan het hoofd en over heel het lichaam ge wond. ging zij voor den ruiker staan, dien Epreuve haar den vorigendag liad gescliouken, en aan schouwde hem met een pijnlijken glimlach. Allen, allen, sprak zij op bitteren toon, tot zelfs de bedelaar Epreuve, zien in mij het geen ik niet ben. Toen dwaalden baar gedachten over de zee, en in een woest en onherbergzaam oord zag zij haar vader bleek, mager, met doffe staren de oogen, gefolterd door berouw over zijn mis daad, en nog altijd'als galeislaaf zijn kelens medesleepend. Zij viel op de knieën, vouwde de handen, sloeg de oogen ten hemel, en smeekte den barmhartigen God om genade voor den onge lukkige. Langen tijd lag zij weenende te bidden. De zon ging onder, 't Sloeg zeven uur. Pan dolle was teruggekomen. Zijn eerste vraag was, waar Blanche was. In haar kamer, kreeg hy ten antwoord, en hij ging naar de stallen. Toen hij kort daarna met zijn meester in de herberg zat, en do dienstbode het eten bracht, vroeg hy haar Is mejuffrouw Blanche nog niet beneden gekomen Neen gaf het meisje ten antwoord Ga haar roepen Het meisje gehoorzaamde, maar kreeg geen antwoord. Zij kwam terug, en zeido tot Pan dolle Ik weet niet of mejuffrouw Blanche my gehoord heeft, maar zij heeft niet opengedaan. ik zal haar zelf gaan roepen, sprak Pan dolle, en verliet de eetzaal. Hij was den geheelen dag angstig en gejaagd geweest, als dreigde hem een ongeluk. Hij opende de deur van Blanche's kamer en ging binnen. liet hoofd op de borst gezonken zat zij by het venster. k Blanchesprak by zacht. Nieuwenróde. Laffe aanranding. Dinsdag nacht keerde de landbouwer Jan Baptist Wuyls huiswaarts, tóen hij op het eehucht Trot door verscheidene personen aangerand, onmenschelijk geslagen, ge- stampt en erg aan het hoofd en gelaat ge kwetst werd. I)e daders, zijn gekend. Dq gendarmerie heeft de zaak in handen. Antwerpen.Het parket. Het parket heeft een onderzoek gedaan in de bureelen eener verzekeringsmaatschappij. Dc hoeken zijn aangeslagen Oneerlijke, bediende. Een onderzoek is geopend ten laste van den kassier eener groote brouwerij. Deze wordt beticht van schriftvervalsching en misbruik van ver trouwen. Naar het schijnt zou hot totaal van liet bedrog zeer hoog heloopen, Overleden. - De 80-jarige weduwe Govers, die op 4 Januari laatstleden in de Brederódestraat door een tramrijtuig omver- o-eworpen werd. is thans aan do gevolgen barer verwondingen overleden. Werkongelukken. Aan hel Willems dok is een stapel graanzakken omvergeval-' len. Twee werklieden, Eugeen Van Sant- vliet," wonende Ic Merxem, en Edward Van Dessêl, wonende Cassiersstraat, werden on der de zakken begraven en erg gekwetst. De slachtoffers Werden .in het verbairdliuis der Kipdorpvest verzorgd en vervolgens naar hunne woning overgebracht. Van den tram gevallen.— Een bediende dor firma Bal en Glc is gisteren namiddag van den tram gevallen en erg aan den huik gekwetst. Het slachtoffer is naar Ste-Elisa- bethsgaslhuïs overgebracht. Mislukte diefle. Gisteren namiddag- ontving Mev. Damoteau een telegram, mel dende dat haar man te Hoboken liet slacht offer geworden was van een ongeluk. Onmid- delijk deed M. Damoteau zich naar Hoboken voeren en vernam er dat zij door schurken bedrogen was. Toen zij te huis terugkeerde, stelde zij vast, dat 'dieven in bare woning gedrongen waren. De schurken waren er echter niet in gelukt de kamerdeuren open le breken en waren moeten aftrekken zonder iets mede te nemen. Ongeluk op de Schelde. De Engel- sche sloómer. Jangtuara, is aan hangaar n'* 14, op twee binnenschepen gebotst. Beide vaartuigen werden erg beschadigd. - De Fransche stoomer Antoinette,hotste hij het verlaten van het Bonapartedok op de zuigmachicn van M. Van Haeren. Beide vaar tuigen werden nog al erg beschadigd. Diefstal. Verleden nacht zijn dieven in het magazijn gedrongen van M. Merlin, Hofstraat, '13. De dieven, die ongetwijfeld goed op de hoogte moeten zijn van de ge woonten van het huis, braken een lessenaar open, waarin, de sleutel van- den brandkoffer lag. Dan deden zij den brandkoffer open en stolen eene som van ongeveer 600 fr. Een onderzoek- is geopend. Hobo ken. Erg ongeluk. Aan de wer- ven van d'e Antwerp Engineering Gnle, is eene stelling, waarop drie werklieden ston den, ingestort. De drie werklieden werden ten gronde geslingerd. Twee hunner ontkwa men het met lichte kneuzingen, doch de derde, zekere Bogaerts, van Hoboken, was zeer erg gekwetst en moest naar het Sinte Elisabethsgasthuis overgebracht worden. Borgerhout Bedrieger geknipt.Dins dag avond heeft de policie van Borgerhout eenen kerel aangehouden, die er bij middel van valsche papieren in gelukt was,verschei dene belangrijke geldsommen af te truggelen ten nadeele van wisselagenlen van Antwer pen. De schurk is opgesloten. Mechelen. Van zijn rijwiel geworpen. De ordonnans van een kapitein der artil lerie moest gisteren voor zijn kapitein eene dringende boodschap doen. Zij scheen uit een droom te ontwaken, en sprong op. Haar gelaat was bleek en ontsteld, het haar hing in wanorde over hals en schou ders. Pandolle werd smartelijk bewogen. Hij snel de naar haar toe, en omhelsde haar. Zij legde haar hoofd aan zyn borst en snikte pijnlijk. Mijn God, myn God Wat scheelt er aan, Blanche Waarom zijt ge zoo bedroefd Zij richtte zich op, legde de handen op zijn schouders, zag hem strak aan en vroeg Zijt ge werkelijk mijn peet -- Waarom doet ge ihij' dié zonderlinge vraag sprak hij bedroefd. Omdat ik niet meer weet wat ik gelooven moet. Antwoord mij oprecht, zytge mijn peet Zeker ben ik uw peet. Ik heb u den naam Blanche gegeven. Met de hand op uw voor hoofd, heb ik, ten aanhoore van God en den priester, die u heeft gedoopt, beloofd, u te zul len liefhebben en beschermen. Ui geloof u. Zeg me nu den naam van mijn vader. Indien de bliksem voor Pandolle's voeten in den grond ware geslagen, zou hij niet meer zyn verschrokken dan op het hooren van die woorden. Hij waggelde als een beschonken© achteruit. Ach, riep zij, ge durft hem niet noemeu hij doet u ontstellen. Wat mij doet ontstellen, Blanche, sprak hij met bevende stem, is, hoe die vreemde vra gen door u te hooren doen. Maar ge antwoordt my niet, zeide zij droevig. Ge zijt de dochter van Louis Dupont, sta melde Pandolle. Zy schudde het hoofd. Neen, sprak zij, dat is niet waar, het is een leugen. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2