Laatste Berichten Eerste Gommuniebeeldekens Weerkundige waarnemingen Football Vliegen. Tli. Stevens, Officieele kwoteering SPORTNIEUWS XV-ielrl.1ca.exi. Ter drukkerij DE VOLKSSTEM Koffie slaat op Op den Bruel gekomen werd do ordonnans Oostende. Ongeval op den trein. door een huurrijtuig omvergeworpen. De j Woensdag morgend, rond 8 1/2 ure, toen ordonnans kleef bewusteloos liggen. J twee treinen elkander balfwege Brugge-Oos- Hij kon spoedig bijgebracht worden en dan l,ende kruisle"' 3looS het portel van eeuen stelde men vast, dat Inj enkel eenige lichte"aêon °P6n: De de»r wfd had klimmen 7.tin mwirl I <1rH werklieden werden doorde stukken hout, verwondingen had bekomen. Zijn rijwiel was echter totaal verbrijzeld. Verdronken. Dinsdag namiddag is een knaapje door het ijs gezakt en verdron ken. Het lijkje werd een kwaart uur? latei- opgehaald. Bloedig gevecht. Twee Brusselaars hadden kennis gemaakt met een en het zelfde meisje, wonende te Muizen. Dinsdag kwamen zij haar samen bezoeken. Samen vermaakten zij zich redelijk goed en alles ging wel tot zij te Mechelen den trein wilden nemen naar Brussel. Dan kregen zij twist en gingen elkander met hunne wandel stokken te lijve. Een der verliefden werd zoo erg gekwetst, dat hij veel bloed verloor uit eeno groote wonde welke hij aan het hoofd hekomen had. Proces-verbaal is tegen de vechters opge maakt. Esschene. Erge val. Toen Bernar- dus Verbeeren uit de St. Antoniusmis kwam, i6 hij op den dorpel van het kerkhof zoo on gelukkig gevallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. De man werd met erge wonden aan het hoofd naar zijne woning gedragen. Temsche.— Brand. Dinsdag morgend, rond 9 ure, is brand ontslaan, in den werkstal van Louis Wan Britsom, in de Veldstraat. De pompiers die spoedig ter plaats waren, kon den de naburige gebouwen vrijwaren. Eene hoeveelheid manden en wijnen zijn vernield. Alles is verzekerd. De oorzaak is onbekend. Lanklaar. Verdronken. Gisteren avond ging een Hollander, Jan Demandt in gezelschap van een vriend over het ijs, dat de Oude Maas bedekte. Eensklaps brak het ijs door en de beide mannen geraakten te water. De gezel van Demandt kon zich redden, doch Demandt zelf verdronk. Het duurde ruim drie uren vooraleer men zijn lijk vond. Vottem. Erg auto-ongeluk. M. D1' Deroy, van Wrille, was per auto naar Vot tem gereden en vond er de baan versperd door eene kar. De aulo stak af, doch ver pletterde den voerman tueschen de kar en de achterste wielen. De ongelukkige, kere Em. Ruivelle, 59 jaar oud, werd de horst ingedrukt en naar het hospitaal ver roerd. Hij is er in de grootste pijnen gestor ven. Het parket heeft een onderzoek geopend. Charleroi. Ongeluk in de Tentoonstel ling. Een genaamde Kamiel Lenoir. 30 jaar oud, woonachtig to Meltet, haalde een balk op naar hel verdiep van een inopbouw- zijnde paviljoen. Eensklaps school den balk los en kwam op den schedel van den werk man terecht. Men nam hom met verbrijzelden schedel op. Sclessin. De revolvers. Een werk man den y/ersmederijen, zekere Arthur Bau monk, 20 jaar oud, na een en twist met zijne vriendin, schoot op haar zijn revolver af. Daar zij nedarzakte en denkende dat zij dood was, schoot hij zich daarna zelf een kogel door het hoofd. Hij werd stervend naar het gasthuis overgebracht. Zijne vriendin heeft slechts eene onbeduide wonde bekomen. Fayt-iez-Sneffes. Brand. Dezen nacht heeft het vuur het huis van M. Victor La- compie in asch gelegd. Daar den brand ver dacht toeschijnt werd het parket verwittigd en zal er een onderzoek ter plaats geschie- don. De schade beloopt 5000 fr. Bernisart. Op het ijs. Dezen mor gend waren kinderen bezig met sleeren op het ijs van eenen vijver. Eensklaps brak het ijs en een 11 jarig kind, zekeren Alb. Gau tbier verdween onder do ijsschollen. Toen men erin gelukte het te redden was het kind bezweken aan eene beroerte, door de koude veroorzaakt. Evregnies. Menschenjacht. Wij heb ben den aanval gemelff, welke op Nieuw jaaravond gepleegd werd op 3 jongelingen dezer gemeente, toen zij zich naar huis be gaven. Zij werden aangevallen door drie an dere kerels, die hen op den grond slingerden en ze deerlijk afsloegen. Een dezer werd gevangen genomen en is opgesloten in het gevang Een ander werd wegens banbreuk opge zocht. Hij werd nu gisteren gevonden nabij de statie van Meenen, den aanrander zag zicb op het punt gevat te worden en ging langs het dakvenster op den loop langs de daken De gendarmen van Hcrseaux zetten hem achterna en het is slechts na eene verwoede jacht, dal men dacht erin gelukt te zijn den gast bij den kraag te vatlen. Doch hij was slimmer dan men dacht en kroop op hel hoogste punt van een scherp op schietend dak en lachte van daar den gen darm, die niet hooger meer durfde noch kon uit. Hij zit nu reeds van af Dinsdag op het dak en blijft er op rondwandelen. Hel is slechts door den honger dat men er zal in gelukken hem le bedwingen. Degen- darmen houden de wacht rond het huis. Waregem. Doodelijk ongeluk. Woensdag namiddag kwam de briefdrager Viktor De Smet, wonende Statiestraat, aan den barreel der statie. Daar hij zag dat de trein voor Wielsbeke nog niet weg was en hij naar Wielsbeke moest,klom hij over den bar reel en liep den trein, die reeds aan 't rijden was te gemoet. Hij wilde er op springen, doch mistrapte zich en rolde onder de wie len. De ongelukkige werd vreeselijk vermor zeld. Hij was de heide beenen afgepletterd en het hoofd vermorzeld. De dood was «ogenblikkelijk. Viktor De Smet was sinds drie maanden weduwnaar zijn eenig kindje was Zaterdag nacht ook gestorven glas on ijzer erg gekwetsteen dezer was door een stuk glas aan het aangezicht ge wond en verloor veel bloed. Alle drie werden bij hunne aankomst te Oostende in de statie verzorgd. Rousselaere.Verdronken. Verleden Dinsdag heeft men het lijk van den genaam- den Decommerce 50 jaar oud, uit de Vaart opgehaald. Het slachtoffer dat van Beveren bij-Rousselaere is laat vrouw en kinderen achter. Sweveghem. Doodslag. Gedurende de werkstaking welke bij M. Raes plaats had bleven eenige werklieden werken van daar rusie en gevechten. Cyriel Egremond. gehuwd en vader van twee kinderen, verliet ook het fabriek om trent den avond met de andere werklieden. Eensklaps zonk hij doodelijk gekwetst neder. Hij had een slag op het hoofd ontvangen. Men bracht hem haastig naar een naburig huis. De dader, een jongeling van 19 jaar, werd gevangen genomen. Gent. In vrijheid. Wij hebben ge meld dat de Duitscher Kothe, de man-vrouw wiens straf van 21 maanden door het Be- oepshof onzer stad verminderd was op zes maanden, onmiddellijk in vrijheid gesteld is daar hij reeds zoolang voorloopig gevangen zat. Kothe,die in de gevangeniskleding voor het hof verschenen was, werd terug naai de gevangenis gevoerd, voor de pleegvor men der in vrijheidstelling. Men gaf hem de vrouwenkleederen terug, welke hij op het oogénblik zijner aanhouding droeg, daar hij er geene andere had de Duitscher trok ze aan, zette eene weelderige blonde pruik op, en daarboven een reusachtigen hoed. Dan klom hij in het rijtuig endeed zich naar de griffie van het justiciepaleis voeren om er het geld terug te vragen dat hij hij zijne aanhou ding bezat.Kothe was uitgelaten van vreugde; hij danste en sprong, tot groot vermaak van al degenen, die zich in de wandelgangen be vonden. Lede. StrüaTsÜitiÜers^Ten nadeele van M, Frans Keppens, koopman in aardap pelen werden verleden nacht 11 schoone ka nada plantsoenen afgekapt,nabij het kerkhof. De laffe schurken zijn niet gekend. Muur ingestort. Aan liet klooster der Fransche Zusters is eene afsluiting van 2 m. 50 hoog, op eene lengte van ongeveer 15 meters omgevallen. Een groot deel dat ook nog dreigt in te storten, zal moeten afge broken worden. Wieze. Gevaar der vuurwapens. De genaamde Alfred Jacobs, werkman, 22 jaar oud, wonende Nieuwstraat. was Dijnsdag namiddag, zijn geweer aan het kuischen. De man wist niet dat het wapen geladen was Op zeker oogénblik trok hij den haan over Deze sprong terug. Eene geweldige ontplof fing had plaats, daar de loop van bet geweer beroest was, vloog het wapen aan stukken Jacobs kreeg de stukken ijzer in het gelaat Hij werd afgrijselijk gewond. Een bijgeroe pen geneesheer stelde vast dat hij den sche del gebroken had. Een stuk ijzer was boven liet rechteroog ingedrongen. De toestand van Jacobs is bedenkelijk Men verwacht een doodelijken afloop, Een goed en gelukkig huwelijk kunnen de jonge meisjes blij te gemoet zien als zij kloek en wel te pas zijn, blozen en een ge zond uitzicht toonen. Dit- verschaft ons zeker het gebruik van 2 of 3 flessclien THEO- BROMA van 3 frank. Beproeft om overtuigd te zijn. Hoofddepot apotheek DE MOOR, Gent Te Aalst, in alle goede apotheken. Wichelen.Rn aap verdro nken. Woens dag morgend ging het 6 jarig zoontje van Tlieofiel Lievens, op het ijs in eene weide spelen. Zijne moeder giDg hem,| dewijl hij zoolang wegbleef zoeken, en men vond hem door het ijs gevallen en verdronken Erpe. Rijwielongeluk. Woensdag kwam Frans Van Herrewege, per rijwiel van Aalst gereden, toen hij ten gronde stuikte en den rechterarm gebroken werd. Herdersem. Erge slagen. Gisteren avond, was de genaamde De Witte, in eene herberg van den Ouden Dendermondschen Steenweg, op een harmonica aan het spelen. Twist ontstond en De Witte werd zoo erg geslagen, dat hij voor dood bleef liggen. Men rnoest bij hoogdringendheid geneesheer en priester ter hulp roepen. De toestand van het slachtoffer was Don derdag middag nog steeds zeer bedenkelijk. Dendermonde. Moedige daad. De policieagent H. Lenssens, komt zich te on derscheiden, door eene daad welke hem zeer ter eere strekt en waarvoor hem, 't is te ho pen, eene waardige belooning zal toegekend worden. Donderdag morgend reed M. Paul Ballion, brouwer, met zijn rijtuig naar St-Gillis. Bij het terugkeeren bleef hij staan aan eene herberg, tegen den barreel en liet zijn paard alleen. Door het voorbijrijden van eenen trein verschrikte het dier, en liep in dolle vaart langs den doorsteek der Brusselsche Poort, naar de stad. Juist waren de scholen geëindigd. De policieagent Lenssens,die daarop dienst De Engeische mijnwerkers hernemen het werk. De werklieden der mijnontginningen van Gilely en van Tonyrepil, in do Zuidscho Gal len. hebben het werk hernomen. Doch van een anderén kant zijn thans de werklieden van de mijnen van North en van de Warwickshire in werkstaking gegaan. De Cortes zal slechts later bijeenkomen. Men meldt uil Madrid, den 18 dezer, dat den raad der ministers om eene onbekende reden de Cortes opening, tot eon later te be palen datum verschoven heeft. Dit nieuws verwekt eenige opschudding in de politieke middens. Koning Manuël in Italië. Het nieuws dat Koning Manuël eerstdaags een bezoek zal brengen aan zijne schoonmoe der Maria-Pia, thans te Napels verblijbende, wordt bevestigd uit Rome. De 40ste verjaardag van het Duitsche Kei zerrijk. Vandaag heeft men met grooten luister den 40sten Verjaardag gevierd van het Duit- Keizerrijk. Noodlottige misgreep. Gisleren morgend wilde de expressdrager Eugeen Coutoy, 52 jaar ond, van Grenolde een glaasje cognac drinken. De man vergiste zich van flesch en nam bij misgreep een glas ammoniak. Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Ondanks de besto zorgen bezweek bijna 24 uren vreeslijk lijden. Voor de slachtoffers van den plicht. M. Lepine komt dezen morgend een schrij ven le ontvangen van de markiezin Arconati- Visconti, waarbij zij hem bericht dat zij eene som van 100,000 fr. geeft tot het stichten van een werk dat voor doel zal hebben, de agenten welke in het vervullen van hun ambt gekwetst zouden worden bij te staan Moordenaars geknipt. De moordenaars der weduwe Mincon, van Niort (Frankrijk), zijn te Mont-de-Marsau aangehouden geworden. De dochter van het slachtoffer werd als medeplichtige, le La Rochelle, aangehouden. Foore afgebrand. De foore van Limoges werd gisteren avond grootendeels door eene vreeseïijke brand ramp vernield. De schade is overgroot. Ver scheidene zeldzame natuurwonderen zijn door de vlammen verslonden. Jong meisje levend Verbrand. Een 21 jarig meisje, van Grenoble, mej.r Marguerite Blécher, bediende zich van eene F alkoollamp. De kleederen der ongelukkigeBarometer T vatten vuur en het arme meisje werd zoo erg Wind: noord-oost verbrand, dat zij kort nadien in de ijselijkste pijnen bezweek. MARKTPRIJZEN Aalst. 19 Jan. Hop. Markt zeer vast? hoopers 7S, 79 fr. Anrferlecht. 18 jan. Ossen 741 pri> per kilo op voet 0,S6 a 1,06- Stieren 20o, prijs per kilo op voet 0,~8 a 0,98. Kooien 11G9, prijs per kilo op voetO.64 a 0,84. Lokeren 18 jan. - Boter 2,99 a 3,17. eieren 2,26 a 2.54, aardappelen 9,00 a 10,00, raapkoek lÖ.öÓ, lijnkoek 21,00, rogge—,—. Gent, Veemarkt "Woensdag, tc koop gesteld beesten 663: Vette koeien 107; melkkoeien 00 groote ossen 4 jonge ossen 196; vaarzen 11.' stieren 143; varkens 895; kalveren magere -beesten schapen 19 Januari, 15 ure: Thermometer 4 Vooruitz.regenachtig. middelijk tegen die botervervalschers proces verbaal .opgemaakt en zij zullen met moeder justicie af te rekenen hebben. Twee andere vrouwen zijn in tijds kunnen vluchten, hunne boterraanden met geheel den boel in brand latende. Deze aangeslagen bo ter bevatte ook margarine. Geeraardsbergen. Aanbesteding. Werken en leveringen tot liet vergrooten der gendarmeriekazern. Hebben aangeboden MM. Gebr. Neyberg,jÖ^erbpelaere, 26.072 fr. F. De Pessemier, Nederbrakel, 26.500 fr. R. Heene, Ëekloo; 26.740J38 fr. J. De Booserie, Sint-Joost-ten-Noode, 29.000 fr. A. De Meyer, Sinl-Amandsberg, 31.944 fr. Wettelijke besluiten. Buurtspoorwegen. De plans der in te nemen gronden voor, het aanleggen van buurtspoorwegen zijn goedgekeurd voor de volgende lijnen Zottegem-Nmove gemeente Zoüegem Bijzonder eerteeken. - Het bijzonder eere- leeken van ouderlingen bijstand van le klas is verleend aan M. J. Van .Naemen, senator, burgemeester, bevorderaar en beheerder van maatschappijen van oiYderlingëii bijstand, te Sint Niklaas-Waas. Van ondcrlingen bijstand van 2® klas aan MM. D. Lecluse, beheerder der maatschappij van ouderlingen bijstand Akkergems wer kerspensioenkas te Gent K. Westendorp, voorzitter, id. id. id. Beheer van Geldwezen.Wordt benoemd tot kontroleur der reebtslreeksche belastin gen le Waregem, M. J. Louveigné, thans kommies ter direklie 2C klas, te Brussel. 21. Garrigou (Gustave). Frankrijk 22. Ernest (Paul), idem. 23.-Trousselier (Louis) id., 24. Alavoine (Jean) id., 25. Masselis (Jules), Moorslede 26. Blaise, Frankrijk; '27. Vandenberghe, Brussel 28 Defray©, id. 29. Verschoore. Moorslede 30. DePanw, id., 31. Vanlerberghe, id., 32. Christophe (Gh.) Frankrijk 33. Godevier (Marcel), id., 34. Trihouillard, id., 35. Poyet (Louis), id. 36. Verbeken (Gustave), id,. 37 Olivier (Henri), id., 38. Brocco (Paul), id., 39. Leonard (Edouard), id.. 40. Rufnart (Paul), id., 41. Leturgie, id., 42. Colsaet, id., t 43. Germain, id. Beker van De Volksstem Zondag, 22 aanslaande, speelt de i- pioeg van onze S. G. M. F. S haren hijzonderen match, voor de schaal van het Denderver- bond. Immers ze moet zich meten met "de eer ste van Patria F. G., van Gent. 't Is te zeg gen hoe hevig de strijd zal zijn. Te Gent maakten beide ploegen een drawn (2-2). Wat nu de uitslag zal.zijnt dat kan men niet voorzeggen. Farman vliegt op met vier passagiers aan boord Bij het voortzetten der proefnemingen met zijn nieuw vliegtoestel, heeft Henri Farman met zich 4 personen in de lucht opgenomen. Het totaal gewicht dezer personen is 417 kil. Hij bleef 22 minuien in de lucht op «ene hoogte van 15 tot 20 meters. Het is de eerste maal dat eene maehien van die soort zulk een gewicht modevoert. wiss'elagent, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL IS JANUARI. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r Z 3® r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten Gemeentekrediet lobb o Buurtspoorw Jan .-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Een belangrijke koers te Parijs Zondag aanstaande zal in den Wintervelo- droom van Parijs een belangrijke zes uren koers plaats hëbhèn, vóór ploegen van 2 rij ders. De inrichters hebben de volgende rijders aangeworven 1. Moran-Brocco, Amerikaan-Franschman; 2. Jacquelin-Trouselier. Franschman3. Dn- pré-Doerflinger. Fransehman-Zwitser 4. De Mara-Garrigou, Amerikaan Franschman 5. Pouchois-Leon Georget, Franschmans 6. Séignieur-Charpiot, Franschman 7. Lapize- Dupuy, Franschman 8. Germain de la Flè- che-Cornet, Franschman 9. Jean Alavoine- Godivier, Franschman 10. Michaud-Cara- pezzi, Franschman-Italiaan 11. Jacquard- Pelledri, Franschman-Italiaan 12. Beyl-Mi- quel, Franschman 13. Hedspath-Germain, Negers 14. Wirtli-Gotlrel, Franschman 15. Gharrron-Rousseau, Franschman. De baankoers Parijs-Roubaix OP 16 April aanstaande zal de koers Parijs Roubaix voor de 16° maal betwist worden. Dat deze belangrijke koers evenals vorige jaren een gewettigde bijval zal wkomen, ge tuigt het getal inschrijvingen, dat tot nu toe reeds tot 43 beloopt Ziehier ten andere de namen der ingeschre vene rijders 1. Lapize (Octave), Frankrijk 2. Van Houwaert (Cyriel), Moorslede 3. Georget (Emile), Frankrijk 4. Passérieu (Georges) id. 5. Crupelandt, id. C. Georget (Léon), MEDEDEELINGEN. Brussel. Donderdag 26 dezer, ten 8 1/2 ure des avonds, /al M. G. Duplat, advokaat hij het beroepshof, in het Huis van het Boek, Villa Hermosastraat, 3, eene voordracht ge ven over het Dagblad, zijn rechtsleven en zijne burgerlijke verantwoordelijkheid. Het vroeger zoo gunstig gekend kunst genootschap De Distel dat in den laatslen lijd wat ingesluimerd was, zal op Zaterdag 21 dezer, ten 8 1/2 ure s'avonds in zijn lo kaal, Wolvengracht, 14, eene algemeene vergadering houden om het tot een nieuw le ven terug te roepen en de letterkundige zit tingen herin te richten, die zooveel bijval be kwamen en- zulke groote diensten aan de Vlaamsche zaak bewezen. Alle Vlamingen en Nederlanders worden er op uitgenoodigd. De jaarlijkscho bijdrage beloopt 5 fr. Leuven.Voor de hoogstudenten der tcch nische scholen van de Katholieke Universiteit wordt er eene reeks technische lessen in het Vlaamsch gegeven op Woensdag 25 Janua ri. ten 17 ure, in het gesticht Carnoy, Vaart straat, 10, door hoogleeraar Janssens over de aangewende scheikunde op de Woensda gen van Februari en Maart, ten 17 ure, in de bijzondere scholen, door hoogleeraar Van Heclce, over de erlssclieikunde op Woens dag 5 April, ten 17 ure, in het Electro-meca- nisch Geslicht, door hoogleeraar Gillon, over de electriciteit. De technische Vlaamsche leergang zal volledig zijn in drie jaren. De inschrijvingen zijn kosteloos en worden ont vangen bij den portier der Bijzondere Scho len. Het H. Sacraments-Kongres.De H. Sac- raments-Kongressen welke zulken bijval ge nieten, staan sedert eenige jaren onder de leiding van een Belgischen bisschop Mgr Heylen, die bij elk kongres eene reeds groo- tere schaar Belgische pelgrims heeft welen mede te voeren. M. Francois, de inrichter der reizen der Belgische pers naar Rome, komt nu uit Madrid toe te komen. Alles is er in Anderlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 .3,5 3 2,5 2 2,5 •I 1903 Brussel 1902 Brussel 1905. L,.. Zeahaveh 2 Charleroi 1905. 3 Gent 189G2 Elsenc 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 1860 3 1897 2 1905 2 Mechelen 1885. 3 1897 3 Oostende 1852 189 82 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noo«iel8813 Schaarbeek (100 fr.)2 500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik f50 fr.)3 Verviers 1873 3 - 1893 3 92.— 92.— 92.— 100*— 87.50 91.95 92.— 104.25 8S.50 88. 104. 98.75 92.50 105.- 39 50 74.50 87.95 74.— >2riS 87.25 02.- 98.25 92.75 89.- _._j. 13L— 181*25 87^20 86.— 71.— 72!50 ,v— 97^50 52.50 107.50 87.— 5L75 GROOTE KEUS VAN gedrukt in 't goud te beginnen aan 2,00 fr. de 25. was, het gevaar bemerkende, sprong moedig'i(1; 7< Cruchon, id. 8. Maitrön, id. 9. naar het dier en kon het tot stilstand bren- jjuboe io Charpiot id gen.navei-scheidene meters ver medegesleept j 'Plat'teau Frankrijk 12. l.crgeou le zijn. De agent bekwam lichte kneuzingen. (Georges)j j(, '13 SutterJ> Zwitserland 14. Ronse. Botervervalschers. Woens- Ricaux, Frankrijk 15. Pothier (Lucien), 1 gereedheid gebracht om de pelgrims wel te dag werden op de Botermarkt 4 boerinnen id. 16. Niedergang, id. 17. Dhers, id. ontvangen. De Spaansche katholieken ver- Do droefheid der moeder en zuster van geknipt voor het verkoopen van boter met 18. Moulet., id. 19. Ryon, id. 20. Faber wachten hunne Belgische broeders en hot slachtoffer is hartverscheurend. margarine gemengeld. De policie heeft on-WFrancois), id. i bereiden hun een gul en hartelijk onthaal. De Malt Knelpp met smaak van ktlfie kost 75 #/0 minder dan koffie, en is flezond, verleerbaar en voedzaam. Ziedaar uwe gezondheid. Verkoop in 't grootR. Kletst, BHU8SBL

De Volksstem | 1911 | | pagina 3