BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. TEGEN DEN PAUS NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK üuitschland; ENGELAND ITALIË SPANJE. AMERIKA AFRIKA AZIË 't Wit Stoopke vau Jacques Nesfs In het aanpalende huis, wilde eêne dér juffers Pétry, de 52 jarige Hendrika. nog naar hare kamer loopen, om een pak obligation te halen. Pas bevond zij zich op hare kamer, of de zoldering etortle in en de ongelukkige werd in den vuurlcolk begraven. Mev. Lannoy en hare meid, Juliette Bours tverden erg gekwetst, toen zij door een ach tervenster sprongen. Zij waren op een glazen afdak terecht gekomen en er door gevallen. Het parket is ter plaats geweest om een onderzoek te doen. Alhoewel alle gevaar voor uitbreiding ge weken was, woedde het vuur nog- zoo nevig Toort, dat het onmogelijk was de overblijf selen der twee lijken op te zoeken. De afgebrande huizen waren de eigendom der juffers Pétry. Daar de muren dreigen in te storten, zul len de soldaten der genie, van Namen, de muren neerhalen. De ramp van Villepreux. De ramp van Villepreux is Donderdag voor de Boetstraffelijke rechtbank van Versailles opgeroepen. De machinist Leduc, die den ont spoorden trein leidde, wordt in betichting gesteld. 46 getuigen zijn door de verdediging gedag vaard en zes door de beschuldiging. Nog eene treinbotsing. Donderdag morgend rond 5 ure zijn twee Koopwaren treinen in de statie van Trappes opeen gereden. De aangerichte schade is zeer groot en het spoorwegverkeer werd verschei dene uren onderbroken. Woelige betooging. Woensdag namiddag hebben de werklie den eener weverij van Duinkerke den arbeid gestaakt. Zij gingen naar Petite Synthe eene betooging houden, doch stelden er zich zoo woest aan, dat zij door de gendarmen moesten uiteen gedreven worden. In eene vergadering welke zij dan in de werkbeurs hielden, stemden zij de algemeene werkstaking. Twee vrouwen en een man werdén aangehouden. De slachtoffers van het ijs Gisteren namiddag waren eenige kinderen van Hussigny op eenen bevrozen vijver aan het schaatsen, toen het ijs eensklaps door brak. Verscheidene kinderen verdwenen in de diepte. De 14 jarige Jules Delanoy gelukte er nog in een der knapen uil het water te trekken. Een andere Frans Klein, klemde zich aan den redder vast, doch moest weldra loslaten en verdween in de diepte. Op het hulpgeroep snelden eenige personen toe, «lie er nog- in gelukten een tienjarig knaapje te redden, doch, de drie anderen warén bezweken. De zaak van het halssnoer. M.-Claude'€dsimir Périer, tegen wièn eene klacht was neergelegd, wegens aftruggelarij van een halssnoer, heeft nu voorgesteld het halssnoer te betalen, 't Valt hem echter te gen, want de verkooper en de huidige bezit ter willen er zich niet meer van ontmaken. Een slachtoffer der Mano Nera Gisteren morgend kwam een persoon op het policiebureel van den Plantenluinwijk en deed er de volgende verklaring. Ik ben Felix Pino, vroeger landbouwer te Cuarnavacea, Mexiko. Zekeren dag wer den wij daar overvallen door de bende der Zwarte Hand. Ik moest met mijn kind vluch ten en gelukte er in eeniggeld te redden. Ik leefde sedert te Parijs, doch onlangs werd ik daar het overige van mijn bezit ook ont stolen en nu heeft men mij op straat gezet, omdat ik niet kan betalen De policiekommissaris heeft den man een onderkomen bezorgd. 58* Vervolg. Wie heeft u dat gezegd Wat doet dit er toe, daar het de waarheid is Ik ben de dochter yan Francois Trochets, van een moordenaar. Pandolle zonk als verpletterd op een stoel. Blanche viel voor hem op de knieën, vatte zyn handen en bedekte ze met kussen. Ik heb, behaïteH, Tfiemand méér'op do- wereld, sta melde zij. Ondankbaar kind! En.Louis Dupont dan? Ijij iè myn vader niet, maar gij zijt al thans mijn peet. Wij beiden beminnen u even hartelijk evenals voor mij, zijt ge zijn eenige troost, zijn eenige vreugde. Met smeekende stem, en in tranen badend hernam zij Ik zou de geschiedenis van mijn ongelukkigen vader willen kennen ge zült mij diemedetleelen, niet waar Pandolle ontroerde hij herinnerde zich de belofte, die hij aan den veroordeelde in de ge vangenis had gedaan. Ja, sprak hij, ik zal u alles zeggen, dat heb ik gezworen. Op uw twintigsten verjaardag zult ge alles weten. Blanche liet het hoofd op de knieën van den grysaard zakken, en begon weer smartelijk te weenen. O, die ellendige die laaghartige mom pelde Pandolle op doffen toon. Ach, noem hem niet aldus riep zij. Hoe zwaar zijn misdaad ook zij, hij is mijn vader. Ik zal dagelijks voor hem bidden, en God zal hem vergiffenis schenken. Pandolle nam haar hoofd tusschen de han den en drukte een kus op haar voorhoofd. Een groot proces Eenigen tijd geleden werd te Mulhouse ontdekt dat belangrijke bedriegerijen gebeur den in de oktrooirechten op den alkooi en de gistrijke dranken. Het onderzoek dezer zaak is thans gesloten en is geëindigd met de ver zending van 120 herbergiers en handelaars voor de boetstraffelijke rechtbank. Men schat dat de stad Mulhouse voor meer dan 100,000 frank bedrogen werd. De Brusselsche gemeenteoverheden te Londen. De gemeenteoverheden van Londen hebben besloten hunne Brusselsche kollegas uit te noodigen op een banket, als bedanking voor het gulle onthaal dat de lord mayor van Londen onlangs te Brussel te beurt viel. Gravin Tarnowskct In gezelschap van verscheidene gendar men is gravin Tarnowska, de droevige hel din van het drama van Geneve, naar het ge vang van Milanen vertrokken, alwaar zij eene heelkundige bewerking zal moeten on dergaan. Zij zal daarna naar een ander gevang over gebracht worden, waar zij hare slraf zal uitdoen. Aanslag tegen een volksvertegenwoordiger. Twee geweerschoten zijn le Castellamare gelost geworden op M. Charaviglio, onlangs gekozen tot volksvertegenwoordiger. M. Cha raviglio ontkwam het ongedeerd, doch twee vrienden die hem vergezelden, werden licht gekwetst. De werkstakingen van Barcelona. Ongeveer 2000 werklieden van de water leiding en van de fabrieken van San Marlino, voorstad van Barcelona,zijn nu in staking. De gouverneur heeft de hulp ingeroepen van 500 burgerwachten en is vast besloten, zijn overheid niet in handen der krijgsmacht over te geven, vooraleer hij al de wettige middelen heeft uitgeput, waarover hij be schikt, om de orde en de rust te handhaven. Talrijke werklieden zijn aan het werk ge bleven. .Verscheidene aanslagen werden hier en daar gepleegd. Vischsloepen in nood. Vijf Amerikaansche sloepen, uitgerust voor de haringvangst, zijn nabij de Bayeilan- den in het ijs geklemd geworden. Een kunst- wachter is hen ter hulp gesneld, doch kan ze onmogelijk naderen. Men vreest dat de visch sloepen zullen verbrijzeld worden, ofvyel zullen gedwongen worden heel den Winter in de ijsschotsen te zullen geprangd blijven. Schipbreukelingen. Zes leden der bemanning van de Fransehë goëljet Pauline Jeanne welke onlangs in den Atlantischen Oceaan schipbreuk leed, zijn door den Spaanschen sloomer Arrais te Las Palmas aan land gezet. De schipbreukelingen zwalpten verschei dene dagen in zee rond, toen zij door den Engelschen stoomer Thorte Grange opgepikt werden. Deze bracht, ze dan op de Arraiz over. De gelukkig geredden zijn in goede ge zondheid. De samenzwering tegen den Mikado Doktor Kotoku en zijne vrouw, de aan- leiders der samenzweerders, zullen met tien der bijzonderste betrokkenen terechtgesteld worden.' Twaalf veroordeelden werden begenadigd en hunne slraf in levenslangen dwangarbeid veranderd. Blanche, zeide hij, de woorden, die ik zooeven sprak, golden geenszins uw vader, maar den afschuwelijken huichelaar, die, in zijn plannen teleurgesteld, op een laaghartige wijze op u zijn wraak heeft willen koelen. Ge behoeft my zijn naam niet te zeggen, ik ken hem. Ila, de ellendeling zal niet langer door zijn tegenwoordigheid deluchtverontreinigen, die ge inademt. i Hij stond op en ging naar de deur. In zijn oogeh lag een somberen gloed. Blanche liep hem na. Ik wilde u nog iets vragen, sprak zij. Ge hebt ray gezegd, dat mijn moeder Leonora heette. Dat is zoo, antwoordde Pandolle. Dat zij dood is. Zij stierf eenige uren, nadat gij geboren werd. Woonde zij ver van hier Te Civry. En is zij daar begraven Ja! Ik dank u dat is het eenige wat ik nog wilde weten. Waarom Omdat ik op liet graf mijner moeder voor mijn vader wil bidden. Ach, dacht Pandolle, durfde ik het haar maar zeggen... Neen, neen, nog niet! Later, wanneer zij twintig jaar is. Hij keerde naar de eetzaal terug, waar Du- pont met ongeduld op hem en Blanche zat te wachten. Welnu, komt Blanche niet? Is zij onge steld vroeg Dupont. Zij weent, zij is diepbedroefd, antwoord de de oude dienaar op doffen toon. Waarom riep Dupont verschrikt. Een ellendeling heeft haar medegedeeld wat wij zoo zorgvuldig voor haar geheim ge- Voor al wie, mét een breeden blik, de grootsche werking van Paus Pius X kan overzien, laat het geen twijfel over, dat hij in de wereldgeschiedenis den naam zal krij gen van Paus Pius den Groote. Onvermoeid roeit hij het onrecht uit bij do kiem zelve van zijn ontstaan. Al zijne encyclieken bëoogen een en het zelfde doelde godsdienstige leering geheel en al zuiveren van sommige verkeerde prak tijken die hier en daar zijir?ingeslopen. Een dezer encyclieken gebiedt aan de leeraars van theologie een antimodemistischen eed af te leggen daar er tusschen deze geleerde en bekwame leeraars ook meer dan een werd aangetroffen, die in het modernisme vervallen was. Dit voorschrift, evenals vele anderen, bracht groote ontroering in zekere middens. Doch de Paus weet wat l)ij wilen waar hij naartoe wenscht te gaan. Het was in't begin van dit jaar dat de lee raarsvan theologie dien eed moesten afleggen; de anti-Roomschgezinden hadden gehoopt dat vele leeraars zouden gewpigerd hebben dien eed te doen, en daarom hadden zij in vele bladen laten afkondigen,dat de weerspannige leeraars bescherming zouden gevonden heb ben hij deze anti-Roomschgezinden. Spijtig voor hen, zijn zij in hunne ver wachting leelijk bedrogen.. Schier dealge meenheid heeft gehoor gegeven aan het pau selijk voorschrift slechts, eenigen hebben geweigerd er aan te voldoen. Deze leeraars werden daarop uit hun ambt ontslagen. Een Duitsche afgevaardigde, M. Wiemer, heeft daarover eene vraag gesteld aan den minister van openbaar onderwijs Om die leeraars te beschermen tegen Romé. De minister heeft geantwoord dat men, om de lessen van theo logie te geven, leeraars moet benoemen uit de katholieke geestelijkheid;. Moeten echter deze priesters den anti-modernistischen eed doen, dan zullen wij onderzoeken of de Staat bij hel behouden dier leergangen van theolo gie, niet meer ongemak dan nul heeft. De Staal betaalt die leergangen het is klaar dat hij dit. niet langer doen lean, zoo die leer gangen zouden gericht zijn tegen liet welzijn van het land. Wat de priesters-leeraars be treft, die thans den anti-niodernistischen eed weigeren te doen daartoe zullen wij de han delwijze afwachten van dé hbogere bevoegde overheid. In ieder geval kubnen wij verzeke ren, dat wij de leeraars, die den eed niet af leggen, zullen welen te beschermen. Brussel. Ongevallen. Eene kar, loe- lioorende aan den heer Hoèbanckx, likeur- handelaar, uit de Sans-Soucislraat, van El- sene, kwam gereden langs ''dé Anspachlaan, toen zij eensklaps een 21 'jarigen jongeling, zekeren Eugeen Rosbeek, die per telo voor bijreed, omverwierp en overreed. De jonge inan werd deerlijk aan het'hoofd, do beenen en armen toegetakeld en werd na verzor ging en op zijne aanvraag naar huis gevoerd. Hij zal langen lijd werkeloos moeten blij ven. Een loopjongen, zekére'Jozef Peeters, 17 jaar oud. in de Viadükstraat wonende, ging gisteren namiddag ovëé den straatweg aan de Naamsche poort. Plotselings werd hij door een taxis omver geworpen en overre den. Toen men hem opnarti, beslaligdé men dat de ongelukkige jongen erg aan het hoofd gewond was en overvloedig bloedde. Na in eene naburige apotheek verzorgd te zijn ge weest, werd hij naar zijné ouderlijke woning overgebracht. Verloren of gestolen. Mad. Bollen, wonende te Peer, Limburg, was Donderdag naar de hoofdstad gekomen om er hij een notaris eene som van 4,500 fr. in bankbriefjes te ontvangen.De dame stak het geld in haren rokzak. Toen zij pas eenige minuten hij den notaris weg was, stelde zij vast dat het geld houden hebben dat Francois Trochets haar vader is. Dupont richtte zich in zijn volle lengte op, z'jn oogen fonkelden van een vreeselijken gloed. Wie is die ellendeling vroeg hij met holle stem. Uw neef, Frangois Margaux. IlaIlij is even boosaardig en laaghartig als zijn vader mompelde Dupont, zich op de lippen bijtend. Zeg me wat ik moet doen vroeg Pan dolle. Heb ik je niet volkomen vrijheid van handelen gegeven antwoordde Dupont. Ja! Maar Francois is 'een bloedverwant van je. Wat praat je van bloedverwanten Ik heb alleen een trouwen vriend en een dochter, die mijn troost is, die ik lief heb, en jegens welke ik veel heb goed te maken. Francois heeft den vrede en het geluk van ons kind ver stoord, de ellendeling mag hier geen oogen blik langer blijven. Jaag heup van hier, Pandol le En als hij niet spoedig gaat, neem dan een zweep, en ransel hem de hoeve af. Hij ging naar de kamer, waar de knechts juist het avondmaal hadden gebruikt, wenkte Francois en voegde hem op barschen toon toe Pandolle moet je spreken hij wachtje, Vervolgens snelde hij naar Blanche's kamer. Het meisje kwam hem een paar schreden tegemoet, maar bleef toen eensklaps staan en liet het hoofd op de borst zakken Blanche, mijn kind, sprak de grijsaard, de armen voor haar uitbreidende, kom weonen aan liet hart van Louis Dupont, van uw va der. Hoort ge, mijn kind, hoört ge uw veder Luid snikkend wierp zij zich tusschen zijne armen. Uit den toon, waarop Dupont sprak, be- verdwenen was. Zij weet niet hoe zij het kwijt geraakt is. Inbraak. Mev. T.., kruidenierster. wonendein een appartement van de Maga zijnenstraat, bestatigde hij hare tehuiskomst, dat men hare deur opengebroken baden ins gelijks al de meubels van hare woonst. De dief of dieven hadden vier obligation dei- stad Antwerpen, een gouden uurwerk met keting, een paar gouden oorringen en vier pelsen mede genomen. Vallende ziekte. M. V..., 25 jaar oud en wonende in de Stefaniestraat, le Laken, viel gisteren om 9 ure aan do Naam sche poort eensklaps neder. Hij had een he- vigen aanval van vallende ziekte. Een agent, die dacht met een zot te doen te hebben, deed hein ten prijze van veel moeite in een rijtuig plaats nemen In' liet policiekommissariaat moest men hem liet dwangkamisool aantrek ken. Toen hij lot bedaren gekomen was, heeft men hem naar zijne woning terugge voerd. Het is een doorbrave jongen, de steun zijner oude moeder, die weduwe is. Ontvreemdingen. Sedert reeds ge- ruimen tijd, bemerkte do administratie van de gaz te Brussel, dat er een aantal materia len verdwenen. Eene nieuwe oplettendheid werd uitgeoefend en gisteren heeft dé policie de hand gelegd op de daders. Twee werklieden waren belast met de ge reedschappen welke dagelijks noodig waren weg le dragen. Zij droegen er de helft van bij een derden persoon,die het gestoleneweg- stak. De drij gasten werden geknipt en eene huiszoeking ten huize van den verhelèr, leidde tot de ontdekking van al de materialen uit de gaz verdwenen, en ook van een aantal materialen uit de tentoonstelling. Diefstal van 13,000 frs. In de maand December van verleden jaar, had eene genaamde Louise P..., 38 jaar oud, hare zuster eene som van 13,000 fr. ontvreemd en was er mede vertrokken om hel geld in ge zelschap van den lOjarigen Gaston M..., op te maken. Sedert hadden zij aan al de op sporingen der Fransche politie ontsnapt. Men komt ze nu in Brussel aan le houden waar zij samen een koffiehuis hadden geopend. Beiden zijn aangehouden en hunne Uitleve ring is aangevraagd. Een goed nieuws voor de menschen met slechte spijsverteering men zegt wonderen van de Bitterpeeën der «Trappisten» Yincart, gebruikt met of zonder melk. 1500 Anderlecht. Branden, Verleden Donderdag, rond f ure 's morgends, ontstond een hevige brand bij M. K.., die een koffie huis open houdt op deAnderlechtlei. De brand begon in de feestzaal, een groot gebouw, dat achter het koffiehuis gelegen is. M. K.. werd door het gekraak gewekt en gaf aanstonds het alarm. Eenige oogenblikken later waren de pompiers ter plaats. Daar het gevaar groot was, begon men-seffens met zes lansen te werken. Niettegenstaande den moed van de pompiers, kon men niet beletten dat liet vuur zich mede deelde aan een hangaar en een huisje, waarvan de bewoners slechts den tijd. hadden le vlychtcn. Een nabijgelegen schrijn werkersmagazijn dreigde ook vuur te vatten, en het is slechts met behulp van al wie hel pen kon, dat men er in gelukte den brand daar af le snijden. Het is slechts na lang ge werkt te hebben, dat de pompiers het vuur gansch meester waren. De feestzaal mei gan^ch den inboedel werden vernield. De schade is overgroot. Nauwelijks hadden de pompiers het materiaal in het arsenaal geborgen, of men kondigde hun reeds een anderen brand aan in de Kleine Eilandstraat, nr 4. in een fabriek van chimieke meststoffen. De werklieden hadden zich juist aan liet werk gezet, toen eensklaps eene groote naphtekruik plotse^, lings vuur vatte. Seffens stegen de vlammen hoog de lucht in en deelden het vuur langs alle kanten mede. Gelukkig waren de pom piers spoedig ter plaats en kon men den brand greep Francois, dat (1e verklaring die hij aan Blanche had gedaan, haar werking had gehad. Wel verre van er spijt over te gevoelen, ver heugde hij er zich over. Met onbeschaamden blik en in onverschilli ge houding trad hij de kamer binnen. Hebt ge mij iets te zeggen vroeg Fran cois zoo onbeschaamd mogelijk. Ja zei Pandolle. Vertel het me dan maar gauw. Ik kan kort zijn. De vorige maand heb je dé helft van je jaarlijksch loon vooruit opgeno men we zijn je dus niets schuldigintegen deel... Ik weet het. Wat wilt ge daarmede te kennen geven Niets anders dan dat ik je uit den dienst ontsla. Ga je goed pakken en verlaat dadelijk de hoeve. -- Ha ha gc jaagt my weg zei Francois meteen gedwongen lach. Mag ik pok de reden weten De reden is, dat ik je niet langer op de hoeve wil hebben, antwoordde Pandolle be daard. En als ik niet wil gaan vroeg Francois met sarrenden blik. Pandolle fronste de wenkbrauwen. Dan zal ik weten wat me te doen staat, sprak hij. Franpois oogen fonkelden van toorn. Nu, 'k zal er morgen eens over denken, zeide hij. Neen je vertrekt nog heden avond. Ge zijt wel haastig, mijnheer Pandolle, hernam Francois op spottenden toon gewoon lijk waarschuwt men iemand eenigen tijd vooruit. Of men betaalt hem. Jo hebt meer dan twee maanden vooruit, en dus niets te vorde ren, en ik duld niet, dat je nog een nacht op de hoeve blijft. overwinnenNiettegenstaande blijft da schade zeer groot. Elsene. Erg ongeluk. De veertien jarige Van der Zypen woonachtig te Boen- dael in den blok Borremans was aan het werk in de drukkerij van M. Monnon in de Han- dêlsstraat te Elsene. Eensklaps werd hij in een kamwiel gevat en het heen van den on gelukkigen jongen werd letterlijk verbrijzeld. De ongelukkige werd verzorgd door eene bijgeroepen dokter en werd vervolgens naar het hospitaal van Elsene gevoerd. Do afzet ting van het verminkte lichaamsdeel werd bevolen. Het slachtoffer verkeert in onrust- wekkenden toestand. Verdwijning. De policie van Elsene heeft in alle richtingen het signalement rond- géstuurd van zekere Marie O..., die reeds sedert een achttal dagen uit het vaderlijk huis verdwenen is. Daar het meisje van on berispelijk gedrag is,vreezen hare ouders een ongeluk. Automobiel ongeluk. Een automo biel toehoorende aan zekeren G.., van Elseno rolde redelijk haastig langs den Waverschen steenweg. Een patissier, Hector B.., uit de Venetiëstraat, werd door den auto gevat en een deel van het hoofdvel afgerukt. De onge lukkige werd hij een dokloor der nabijheid verzorgd. Schaarbeek. Zonderlinge staking. Men weet dat liet gemeentebestuur aan de foorkramers verboden heeft op de gronden nabij de statie te overwinteren. Zoo het schijnt hebben de foorkramers nu besloten de ge meente te boycotteeren en met de aanstaande foor staking-'te spelen. Zoodat Schaarbeek zijne foor niet meer hebben zou. St-Jans-Molenbeek. Erge val. De steenkapper Alfred Bonduelle, wonende in de Graaf van Vlaanderenslraal, was aan het balkon van eenen bouw der Intendentstraat aan't werken. Opeens verloor hij het even wicht en stuikte op het gaanpad. De man werd het rechterbeen op twee plaatsen ge broken en kloeg over hevige inwendige pijnen. is het eenige echte Vieux Syslème. Antwerpen. Zonderlinge brandstich ting. Gisteren morgend brak een be- schermdraadvanden tram op deTeniersplaals, rechtover de pasteibakkerij Tielmans. De draad viel op den geleiddraad der elektrieke trekkracht en de elektrieke stroom liep langs den gebroken draad en sloeg over op den gasmeter der pasteibakkerij. Groote vlammen sloegen weldra op. Dank aan de spoedige hulp der pompiers konden de vlammen snel uitgedoofd worden. Automobielongeluk. De 7-jarige R. Asinski, wonende Pelikaanstraat, werd gis teren vóór. de ouderlijke woning door een automobielrijtuig omvergeworpen en over reden. Het kind werd zwaar gewond aan het hoofd en na verzorging naar de ouderlijke woning gebracht. Onrustwekkende verdwijning. De 16 jarige Jeanne S.., wonende Yperman- straat,. 14, is sedert verscheidene dagen in de ouderlijke woning niet meer verschenen. Men vreest dat het meisje opgelicht werd. Dubbele aanhoudingDe policie- agent Verbiest heeft gisteren op den Noor dergang twee Amerikanen aangehouden, toen zij poogden de kas van eene automatieke waag open te breken. Bedriegers.Twee maanden geleden, kwamen 19 Turksche landverhuizers te Mar seille aan, en maakten er kennis met 2 land- genooten, die er een hotel open hielden. De landverhuizers gaven aan hunne landgenooten al hunne spaarpenningen, eene som van 6,800 fr. ter bewaring. Toen de landver huizers nu te Antwerpen aankwamen, om naar Amerika te vertrekken, waren de schat bewaarders verdwenen. Diefstal. In een inopbouwzijnde huis der Dambruggestraat, werden verleden nacht ten nadeele der werklieden al de gereed schappen gestolen. Eene klacht is neergelegd. Francois beet zich op de lippen. Och, sprak hij mot een sarrende uitdrukking in zijn stem, hoe kan ik zoo dwaas zijn, om naar je praat jes te luisteren ge zijt hier niets meer dan een knecht, ik verwacht van u geen bevelen, en ken u het recht niet toe, dat ge je zelve aan matigt, om te spreken en te handelen in den naam van Louis Dupont, wiens bloedverwant ik ben. Pandolle bleef zich niet meer meester, met gebalde vuisten wilde hij zich op den onbe schaamden jongeling werpen, om hem een welverdiende kastijding te geven, doch, Fran cois vlugger te been dan Pandolle, gaf hem zoo'n hevigen stoot in de zijde, dat hij tegen den stoel rollende, op den grond zou zijn ge vallen, indien een achter hem staande kast hem niet op de been had gehouden. Bij het hooren van dit geraas rukte Blanche zich uit de armen van Dupont los en snelde de kamer binnen. Dupont stoof eveneens de kamer binnen en legde zyn breede hand op den schouder van Francoismet van woede fonkelende oogen ging hij voor den jongeling staan, en sprak met eene stem, die van toorn beefde Als Louis Dupont, wiens bloedverwant gij, tot zijn leedwezen, zijt, aan Pandolle de macht geeft om in alles naar zijn goeddunken te handelen, dan weet hij dat deze de macht goed zal gebruiken. Heden echter zou ik hem bijna een verwijt willen doen, en wel omdat hij jc nog niet by de schouders hcof t genomen, om je als een ontrouwen knecht of een scha delijk dier de deur uit te werpen. Niet alleen ben je een ontrouwe knecht, vervolgde de grysaard met verheffing van stern, je bent een nietswaardige ellendeling. (Wordt vervolgd .T

De Volksstem | 1911 | | pagina 2