B Laatste Berichten SUCREMA Gebroed. Lagrange, Antwerpen Sterfgeval. De luchtverovering SPORTNIEUWS Football Rechterlijke Kronijk waarnemingen Schoone Meubels Otticieele kwoteering REPARATI EN beste melasse voeder ':,mcicc!,oekroo,,J ANQUE CENTRALE GANTOISE BRANDKASTEN Botsing. Op den hoek van den Jfechelschen steenweg en van de Mozart- itraat is een kamion in hotsing gekomen met •en tramrijtuig. De kamion werd weggeslin gerd en kwam terecht op een rontfleurster, die zich daar met hare steekkar bevond. De vrouw werd tusschcn den kamion en desteek- har het rechterbeen verpletterd. Gestrafte onvoorzichtigheid. Een ge naamde Leon Van Gleemput, 21 jaar oud, van St. Niklaas, sprong Woensdag avond op de Van Dyckkaai, op een ingang-zijnde tram. Hij misrekende zijnen sprong en werd tegen de straatsteenen geslingerd. Het slachtoffer werd in hopeloozen toestand naar het Sluy- venberggasthuis gebracht. Lijk opgehaald. Ter hoogte van het Palingshuis heeft men uit de Schelde het lijk opgehaald van een onbekend manspersoon. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Mechelen. Ontrouwe beambte aange houden. In de maand December laatstle den meldden wij de bedriegerijen gepleegd door zekeren D... bestuurder in eene fabriek «it den omtrek der stad. Eén aanhoudingsmandaat werd legen D..., afgeleverd, doch men da«ht algemeen dat D,, naar het buitenland getrokken was. Het nazicht der boeken deed voor ongeveer 15.000 fr. ontvreemdingen ontdekken. Gisteren werd D.., te Brussel herkend en aangehouden. iSchrikkelijk ongeluk. Een genaam de Frans Scheltjes, van Battel, knecht bij M. Smets, handelaar, Adegemstraat, moest gisteren op de Graanmarkt eene lading koop waren lossen. Eensklaps verschrikte zijn paard door het voorbijrijden van een auto mobiel en ging op hol. Scheltjes wilde het dier inhouden, doch viel en rolde onder de wielen van het zware voertuig. De arme man werd de beide been en vreeselijk verpletterd. Zijn toestand is hopeloos. Oud-Turnhout. Ouderling levend ver brand. De 75 jarige Joannes Mertens, alleen wonende ophetKuileinde te Oud-Turn hout, wilde gisteren zijne pijp aansteken. Eenige vuurgensters vielen op zijne kleede ren, zonder dat hij het bemerkte en weldra was de anne ouderling door vlammen om ringd. Toen geburen op zijne hulpkreten toe snelden en het vuur konden uitdooven, had de arme ouderling reeds zulke erge brandwon den bekomen, dat zijn toestand hopeloos is Oostende. Doodelijk tramongeluk. Woensdag avond gebeurde een verschrikke lijk ongeluk op de tramlijn Ooslende-Vuur- iorenwijk. De tram kwam van doe wijk naar de stad gereden, toen men aan de hofstede van Vansieleghem opeens een schok gewaar werd. De wattman stopte. Men vond op de tramlijn het vermorzeld lijk van een mans persoon. Het lijk werd herkend voor dit van den genaamden Jules Vanhooren, geboren te Breedene, in 1869, stoker op eene stoom- sloep, weduwnaar, wonende op den Breeden- schen steenweg. Men denkt dat Vanhooren op de tramlijn gevallen en. in slaap ^geraakt was. COCOLINE Depot" voor Aalst en omlig gende, Simoèns- Van der Stracten, Nieuw- straat, 62, Aalst. Wetteren. Voordracht voor Vólksont wikkeling. Zondag aanslaande, 22 dezer om 4 1/2 ure des namiddags zal in de ruime zaal van het Werkmanshuis eene zeer be langrijke voordracht over Volksontwikke ling plaatsgrijpen. De heer Ad. Ruiten, dokter in sociale en politieke wetenschappen en broeder van den Eerwaarden Heer Pater Rutten, zal er het woord voeren over Arbeidsduur Een ieder is welkom en niemand mag of zal thuisblijven, want het is iets allerbuiten gewoo ns. Vrije ingang en elk zegge het voorts. Me kindermoord van Gransvelde. Maand ag aanstaande wordt deze afgrijselijke zaak, welke destijds gansch de gemeente in rep en roer zette,voor het Assisenhof te Gent opgeroepen. Van Puyenbroeck, die van deze kinder moord beticht wordt, cn sedert maanden ge vangen zit, blijft nog steeds allo plichtigheid loochenen. Gansch de bevolking is ten zeerste benieuwd hoe deze zaak, welkG verscheidene zittingen aal innemen, afloopen zal. Het is de heer advolcaat Fl. Dauwe, dei- balie van Gent die de verdediging van den betichte zal voordragen. Stekene. Werkongeluk. Donderdag- werd Alfons Janssens, een dokwerker van den wijk Hamer, te Antwerpen, de hand ge plet tusschen eene kist appelcienen. Een vin ger was gansch afgerukt. Gevallen. Vrouw Theeuws, van den üeikant, viel Donderdag namiddag, in hare woning van den zoldertrap. Zij werd ineusd en klaagt over inwendige pijnen. Zij moest door een geneesheer verzorgd worden Banque Centrale Gantoise, Naaml. Maat. Huring Brandkoffers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Gent. Lijk opgetrokken. Aan de Tolhuisbrug, heeft men gisteren mprgend, het lijk van een manspersoon opgetrokken, dat in vergevorderden staat vrn ontbinding verkeerde. Men denkt dat het oen matroos is. liet lijk werd naar het doodenhuis der Bij lok e overgebracht. Aangevallen.Een genaamde D..., fabriek werker, woonachtig te Sint-Amands- berg, die van zijne vrouw gescheiden leeft, viel haar Woensdag avond, kwaart voor ore, op de Gitadellaan aan, hij wierp haar ten gronde en wilde haar met een snijdend voorwerp treffen. Don slag afwerende werd dc vrouw aan de hand gekwetst. D..., werd door voorbijgangers aangehou den. Verviers. Erge val. De 54 jarige schoenmaker Pieter Demarteau, is in de Ri vierstraat gevallen en ondereen kamion te recht gekomen. De man werd het rechterbeen vermorzeld en moest in wanhopigen toestand naar het gasther- gebracht worden. Namen Rolbrug ingestort. Giste ren, rond 3 ure, is de rolbrug, welke aan de Goede GoJkaai geplaatst is, ingestort terwijl men bezig was met bet ophalen van een steen wegende 8000 kilos. De rolbrug, die 10,000 kilos weegt, is met steen en alles op het schip terecht gekomen en het is slechts bij mirakel dat de werkman, welke zïch in de kabien'bevond, er bevrijd vanaf gekomen is. Do werklieden die op bet schip werkten, hebben zich in tijds kunnen redden. Het schip is gezonken. De rolbrug was de eigendom van M. Van Willicq. Lantremange. Brandl. De hoeve van M. J. Stauvenalcers is door brand in asch ge legd geworden. Acht koeien en een kalf ble ven in de vlammen. Pen telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Heden morgend is in onze stad godvruchtig overleden DAME Maria-Theresia DE GEYTER, weduwe van M. FerdinandVan Heuverswyn, geboren te St-Denys-Boucle, op 14 Maart 1825. De duurbare overledene was de moeder van den E. II. Van Heuverswyn, bestuurder van het-St-Gamillusgesticht onzer stad. De Volksstem biedt aan de achtbare familie Van Heuverswyn hare welgemeende deelneming, in liet smartelijk verlies dat zij komt te ondergaan. Een vlieger landt aan op een stoomer en vertrekt opnieuw naar het vasteland De Amerikaansche vlieger Ely heeft een prachtig toertje gedaan, dat geroepen is een machtigen druk te geven aan al wat vliegen is of er mede in verband staat. Ely had reeds eene poging gedaan, om van een stoomer te vertrekken en op het vaste land neer te dalen. De poging gelukte, alhoewel zijn toestel erg beschadigd werd door de golven. Ely wilde nu echter nog beters doen. Hij was zinnens van het vasteland te vertrekken op een stoomer neer te dalen en dan terug te keeren naar de plaats van waar hij vertrok ken was. Te dien einde werd op den achtersteven van den stoomer Pennsylvania een planken vloer van ongeveer veertig meters lengte op 7 meters breedte aangelegd. Dé plankenvloer was eenigszins naar de zeëi gericht. Volgens een kabelbericht uit San Francis co volbracht Ely het waagstuk op de vol gende wijze. Ely vertrok om 10 ure 45 en om 11 ure werd hij boven de baai bemerkt. De mist be lette echter dat hij van den oever der zee ge zien werd. De wachters van de Pennsylva nia hadden hem echter reeds bemerkt en de den de groote stoomfluit werken, om Ely de juiste ligging van de Pennsylvania aan te kondigen. Ely vloog op nauwelijks eènige meiers boven het water, beschreef eéri grooten kring en kwam zachtjes op den plankenvloer aan landen. De Pennsylvanïe gaf dan liet signaal der toejuichingen. Onmiddelijk gingen al de stoomlluiten der in de baai liggende schepen aan het werk. Het was een oorverdoovend gerucht. De tweevlakker steeg, na eenige minuten, terug van het platvlak op en daalde veilig in het kamp van het 13dc regiment voetvolk, te Selfridgeiield aan. De officieren brachten er aan den koenen vlieger eene geestdriftige, onvergetelijke ovatie. Ely had het eerste deel zijner reis vol bracht in 16 minl.en. De terugreis duurde slechts 15 minuten. Een moordenaar zelfmoordt zich in het gevang. De wildstrooper Mareau, die een drietal dagen geleden, nabij Troyes, de jachtwach ter Nicaise met geweerschoten doodde, om dat hij door dezen in overtreding genomen was, heeft zich in het gevang van Nogent- sur-Seine gezelfmoord. De herziening van het proces Ferrer. De Republikeinsche afgevaardigde Melquia des Alvarez, die gela;st was het dossier dér zaak Ferrer te onderzoeken, om dezes eer herstelling te bekomen, heeft zijn onderzoek geëindigd. M. Melquia des Alvarez heeft verklaard, dat er in heel de zaak geene enkele rechts verkrachting gebeurde en de zaak een ge woon verloop gevolgd is. Nog eene treinbotsing in Frankrijk Een reizigerstrein komende van Nates, is n de statie van Cholet^op eene versporënde lokomotief gebotst. De lokomotief vloog uit de riggels en ver sperde heel de statie. Er zijn verscheidene gekwetsten, waaron der een vijftal zeer erg. Een nieuw schandaal te Toulon Een leeraar der zeevaartschool van Tou lon is aangehouden, - pmdat bij aan de leer lingen, die hem meest geld aanboden, de eer ste plaatsen toekende in de maandelijksche prijskampen De matchen voor Zondag aanstaande. V. B. S. S. A. In eerste afdeeling. Excelsior, Brussel. Daring, Brussel. Leopold, Brussel. Beerschot, Antwerpen Standard, Luik. Union Sl Gilloise. Cercle, Brugge, Racing, Brussel. Ant werp. Sporting, Kortrijk. Racing, Me chelen. Club, Brugge. In de promotie. Verviers. Antwerp Alliance. Foot ball, Luik. Leuven. Theux. Asso ciation Antwerpen. Athletique, Gent. Doornijk. Football Mechelen. Tilleur. Uccle, Sport. Racing, Gent. Hier moet de Racing zijn laatste hoop ver loren geven, ofwel zich ineens als de gevaar lijkste kamper doen gelden. Wint de Gentsche Club, dan is er kans, dat hij toekomend jaar in eerste afdeeling speelt. Verliest hij, dan zal Ukkel al te veel voor sprong hebben op de andere ploegen, om nog te kunnen ingehaald worden. De Beker der Volksstem Zondag aanstaande match Steun Geeft Moed tegen Pafria van Gent, op het plein van eerstgenoemde ploeg, te Aalst. De eerste match te Gent eindigde met een drawn 2 om 2. Do match van Zondag aan- Til. Stevens, WISSEL. AGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. Een fabriekbestuurder vermoord. Te Czenstokowa, Russisch Polen, is de bestuurder eener fabriek van M.M. Pelt/er, van Verviers, M. Prequeriaux, van Roubaix, vermoordt geworden. Nadere inlichtingen ontbreken [nog. Men weet alleen dat M. Pecqueriaux overvallen werd, toen hij zich Donderdag morgend, rond 6 ure naar zijne bureelen begaf. De wijding van Neva Czaar Nikolaas woonde gisteren te Sl- Petersburg de wijding der Nova bij. Daarna nam hij de troepen in oogenschouw. Er hadden geene incidenten plaats. ingenieurs instaking De Amerikaansche en Mexikaansche in genieurs,in dienst van den Southern Pacilic Railway, liebben het werk gestaakt. Zij eischen eeno verhooging der jaarwed den. Schrikkelijk spoorwegongeluk te Londen Een schrikkelijk spoorwegongeluk heeft zich voorgedaan in de Baterscastatie te Lon den. Een expresstrein is in eene groep werk lieden gereden. Drie werklieden werden gedood en twee levensgevaarlijk gekwetst. Dubbele moordaanslag Te Vieilleville-bij-Limoges. zijn de gebroe ders Duroucheron, in hunne woning ver moord geworden. De moordenaar stak daar na hun huis in brand. De betichte was naar' Roubaix gegaan bij eene moei. en bad daar bij middel van val- sche sleutels talrijke kleedingstukken gesto len, ter waarde van 1Ö0 frank. Volgens de betichte beweert heeft zou bij geleefd hebben meL, de dochter zijner tante, en zou het op haar aandringen geweest zijn dat hij de dief te pleegde. Deze vrouw als ge tuige geroepen, loochent ten stelligste deze beweringen. De rechtbank veroordeelt den belichte tot 8 maanden gevangenisstraf. Hij blijft aangehouden. De Vervlaamsching der Gentsche Hooge- school. De groote meeting welke hier te Aalst moest plaats hebben voor de Vervlaam sching der Gentsche Hoogeschool, op Zondag 22"u dezer is uitgesteld geworden, daar een der sprekers naar men ons verzekert de heer volksvertegenwoordiger Van Cauwe- laert dien dag belet is. Uitgesteld is niet verloren De meeting is slechts verschoven 'en wel dra zullen wij den juisten dag kunnen ken baar maken. MEDEDEELINGEN. Brussel. In hë| Handelsmuseum, Au gustijnenstraat, is thïms eene tijdelijke ten toonstelling geopend v,an de glasnijverheid en hare veelvuldige toepassingen. Ingang kosteloos. De tentoonstelling, door de Maatschap pij van Bouwkunst ingericht in de gewezen Magdalenamarkt (ingang langs de gaanderij Bortier), is nog open. Vrijdag, Zaterdag en Zoodag, van 10 tot 8 ure. Ingang* kosteloos. J AALST. Tak Aalst. Algemeen Nederlandsch 1 Verbond. In de Hoogeschooluitbreiding van Tak Aalst, handelde prol'. Van Hauwaert, uit Gent, over - Onze Hedendaagsche Letterkunde Hij begon met te herinneren de grootsche Brusselsche Tentoonstelling, die was als een hymne aan den arbeid, waar midden al de bedrij vigheid en het feestgewoel, een stil-mooie tempel was opgericht,waar vergrijsde werkers kwamen getuigen van de bloeiende kracht onzer jeugdige nationale litteratuur. Hij herdacht Verriest's prachtrede wees op het sluimeren onzer Vlaamsche Letteren deed de oorzaken der ont waking kennen drukté op den krachtigen in vloed, welken de tijdschriften, "als Jong Vlaan deren «Van Nu en Straks en bizonder «Vlaan deren op het ontbotten der talenten gehad hebben. Onder hen, die zicli door de gulle aanmoe diging der Vlaanderaars tot oorspronkelijk kunstenaar wist op te werken, dient te worden vermeld, den stillen opwaarts-willenden Frans Verschoren... Wel hebben de grooten, die de kunstwaarde der werken aangeven, met lof over zijn bundels gesproken, maar nog nbóit werd, zooals de Heer Van Hauwaert Maandag avond deed,op zoo dege lijk een manier gewezèn. op 't eigenaardige van Versclioren's talent, en op dc heel bizondere plaats welke hij in onze letterkunde inneemt. Verschoren heeft ons gebracht, zoo niet iets ge heel nieuws, dan toch iets,waar we in Vlaanderen behoefte aan hadden. NamelijkKinderlittera tuur niet meer de sufje^-.byaye kinderen,die pog altijd in onze schoolboeken de hoofdrol spelen, maar de kinderen, de echte, de rakkers, de stoei ende, spelende, vechténde, doch ook die, in wier naïef kinderzieltje gestreden wordt het hoog- tragische, waar Verschoren van verhaalt in Doodzonde Om ons met volle geestdrift en innige ontroe ring het werk van dien nederige te hebben laten smaken, genieten,daar voor, blijven we den Heer Van Hauwaert uiterst dankbaar. Nog het altaar der Beenhouwersgilde. Wij vernemen van den heer Robert Van Caelenbergh,beeldhouwer zelf, dat de corres pondent, die ons berichtte dat de prijs van het altaar,geschonken doorliet Beenhouwers- gilde, 6 tot 7000 frank beliep, merkelijk overdreven heeft. Om der waarheidswille, vermelden wij staande belooft eveneens dapper betwist te volgaarne die overdrijving van onzen bericht- wórden, i frgygr, Burgerskring opgelet. Wij vernemen dat de voordracht over vakonderwijs, aange- Boetstraffelijke rechtbank van kondi8d °P Zondag 20""» dezer in het lokaal 1 jvan den Katholieken Burgerskring, zal ge- UGHt J geven worden door dep welgekenden rede- DIEFTE MET BRAAK. naar, Heer P. De Meyer, Kantonalen school-kapstok met parapluiebak, posturen, 2 regula tie r,-,,'- An,:ono„ Iteurs, hangende horloge, waschlcuipen, fles- Prosper Gillis, wonende te. Gent, maar opziener. I schenrek, keuken gerief, brandhout, enz:, enz. thans aangehouden, wordt beticht van nogal Allen op post, bet geldt de belangen van j De verkooping zal geschieden op gewone voor- eene belangrijke diefte. i Burger en Neringdoener, i waarden en tegen dadelijke betaling. MARKTPRIJZEN Aalst. 20 Jan. Hop. Markt zeer vast; prijzen in opslag, koopers 82, 83 fr. Geeraardsbergen 20 Jan. Tarwe de 100 kilos 20,50Masteluin 15,00; haver 21,00; Rogge 14,00 boonen 22,00 Aardappelen 11,00 lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 3,21 a 3,36 eieren per 25, fr. 3.75 ruw vlas 0.94. Audenaarde 19 jan. Aardappelen 11,50. boter 3,30. eieren 3,25. viggens 40. konijnen 3,25. Gent Veemarkt van 20 januarigetal te koop gestelde dieren: Vette Roeien69 Melkkoeien 13 Grdote ossen 1 Jonge ossen 11 Vaarzen 16 Stieren 16. Varkens 339 Kalveren 204; Ma gere beesten 154; Schapen 5S, Lammeren 0, Vig- genen 460. De goede stal,beesten golden van 1,50.tot 1,70 Wetteren, 19 jan. Boter 3 a3,09 eieren 3,00 a 3,09; viggens 25 a 35kiekens stuk 2,25aard appelen roode 11 a 12 id. witte 9 a 10 konijnen 1,70 jonge duiven 1,10. 20 Januari, 15 ure: Barometer 776 Wind: noord-oost Thermometer 3°2 Vooruitz.regenachtig. Belangrijk bericht. Ten einde voldoe ning te schenken aan de vraag mij door tal rijke personen gedaan, die door het slecht weder verplicht waren t'huis te blijven, laat ik u weten dat M. R. Blondiau, fotograaf, in de Lange Zoutstraat, Aalst, zich Zondag, gedurende den heelen dag ter beschikking houdt van het geacht publiek. -VW- DOOR WOONSTVERANDERING Openbare verkooping van Te Aalst, Korte Zoutstraat, 47 NABIJ DEAFSPANNING - DE MEIBOOM Deurwaarder DE VOS. te Aalst, zal op Dijns- dag 24 Januari, 1911, om negen ure voormiddag, ten verzoeke en ter woonst van M. Achiel Min- naert, tabakfabrikant, te Aalst, Korte Zout straat, 47, nabij de afspanning De Meiboom overgaan tot de openbare verkooping van Meu bels, bestaande voornamelijk in Ronde- en andere tafels, waaronder twee cou lissetafels in accajou, stoelen, kleer- en andere kassen, ledikanten, lavabos en nachttafels in ac cajou en notelaar, spiegels, oude ingelijste gra vuren, porceleinen tafel- en koffieserviezen, lus ters, gestoffeerde stoelen, canapé en chaise lon gue, gazvuur, stoof, keukenjacht, kachels, ingemaakte vuren, waschmachien, boeken, waar onder 24 geïllustreerde doelen van den Journal pour tous bibliotheek, fonogr&af met platen 92 92. 92 76.50 100.— 87.50 92.— 91.50 104.50 S8Ï50 BEURS VAN BRUSSEL 19 JANUARI. BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Staat, Prowin., Steden. Belgische leening 1« r Z Z 3* r 3 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten Gemeentekrediet Buurtspoorw Jan.-Juli3 L Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst-3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 1905. 3 Gent 1896 2 Elséne 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 St.-Gillis S:3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 92.50 104.— 59 50 73.50 74.— 132.— 76.75 S4. 91.90' 91.60 104.75 104.25 89.25 73.75 107.50 S7.15 tan Naaimachienen ALLER STELSELS MERKEN worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werkhuizen der Maatschappij SINGER AALST, 9, Albert Liénartstraat, SPOEDIGE BEDIENING GOEDKOOP Grondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 F Geldleeningen mits hypotheek tc oekomen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouwen en landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. 2e Uitgaven van obligatiën, intrestende aan 3,50 fr. 's jaars zijnde eene verzekerde geld? uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAN Leotpoldslraat, 9, Aalst, alwaar te hekomen. .zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. -v\A- Men hoort niels anders spreken dan over de deugdelijkheid, zacht heid en sierlijkheid der naaima chienen van het huis PH^NIX VICTORIA, (vijf jaar waarborg). Huis ALFONS GHEYS 77, KATTESTRAAT. AALST gemak van betalen reparatiën aller stelsels. Lijnmeel Katoenmeel Voederkoeken LeverAXCIER8 voor het Ministerie van Landbouw Algemeen Depothouder voor Aalst en omliggende M. Ed. Van den Steene, Damkaai, AALST. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ KAPITAAL 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titels In bewaarneming van waarden. VERHURINGS TARIEF DER Afmetingen BINNEN met. 0,12 0,12 0,24 0,37 0,31 0,31 0,52 0,56 0,78 met, 0,15 0,30 0,20 0,15 0,21 0,35 0,55 0,62 0,62 met. 0,57 0,57 0,57 0,57, 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 HUURPRIJS Fr. 10 14 17 20 30 45 50 80 De zaal der brandkasten is alle werkdagen open van 9 tot 12 1/2 ure en van 2 tot 3 1/2 ureden zaterdag van 81/2 ure tot 's mid dags.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3