Edele Zelfopoffering, Erge botsing op de Schelde NIEUWSBERICHTEN. Priesterlijke benoemingen. ■■■■■■■I l De Kempenaar de|£?"ds,e Spiegelfabriek A.L. MEYVAERT: Stadsnieuws. De ontgraving van Favier Vrijdag morgend had te Rijsel de ontgra- Ting plaats van het lijk van Favier, die op 11 Januari laatstleden l* llijsel onthoofd werd. Het lijk van den terechtgestelde werd in eene flubhele kist gelegd en dan in een afgestaan graf gelegd,in afwaelmng dal liet naar Parijs aal overgebracht worden. MM. Delalé, onderzoeksrechter en Dubron, advokaat, woonden de akelige werkzaamhe den bij. DU ITSCH LAN D. Nog de ramp van den onderzeeër Be lijken van de twee officieren die in den onderzeeër U. 3 omgekomen zijn, werden fisteren naar de statie van Kiel overgebracht, 'alrijke kronen lagen op de kisten, onder andere deze van Keizer Willem, van de kei zerin enz. Aile schepen in de haven liggende hadden de vlaggen half-top gehangen. Do lijkpleehligheden der officieren zullen in dezer wederzijtlsche geboortesteden plaats li ebben. Vreeset ij ke grauwvuurontploffing. In eeno mijn van Sosnovice, op de Sile- siaansche grens.werden 40 mijnwerkers door eene grauwvuuronlploffing gedood. Studenten in staking. De minister van landbouw geweigerd hebbende liet directoraat van de veearlsenij- kundigc school van Hanover in een rectoraat te veranderen, hebben de studenten besloten, geenc leergangen meer hij te wonen. De boogeschool van Hanover is dus fei telijk gesloten. ENGELAND Na het drama der Sydneystraat te Londen. De. bijzonderste huurder van iiet vernielde huis der Svdnevstraal heeft aan de policie eene dagvaarding gezonden, ter betaling van 25.000 fr. schadevergoeding. De Londensche drukkers in werkstaking i De vertegenwoordigers der drukkorssjndi- (katen van Londen hebben besloten op 4 Fe bruari aanstaande in werkstaking te gaan, indien de patroons bun de week van 48 uren werk, niet toestaan. Eene Oostendsche vischsloep vergaan De vischsloep Tri nette van Oostende, is Donderdag nacht gezonken, tengevolge eener botsing met een onbekend wrak. De beman ning eu de houd van do Trinette konden ge red worden door de vischsloep Quartette. PORTUGAL. Hij komt niet. De Nacinn van Lissabon loochent dat Dom Miguël de Braganza. naar Spanje zal komen. RUSLAND Hevige onweders. Ken hevig onweder woedt thans op de Kaspische Zee. Het water heeft de kaaien ondermijnd en is zeli's in hel lyceum van Ba- toum gedrongen. Het gevang nioesl onlruimd worden en de openbare Boekerij werd groolcmledis vor- nield. In de provincie Erivan zijn talrijke perso nen tijdens een vreeselijk sneeuw tempeest omgekomen. Nog steeds aardbevingen Gisteren morgend werden in den Caucasus nieuwe aardschokken gevoeld. De/.e duurden ruim vijf sekonden. Lr werd slechts weinig schade aangericht. SPANJE. Betrekkingen met het vatikaan Do Spaansche gezant hij don H. Stoel heeft van wege don minister van Buitenlandsche Kaken hevel onI vangen bij Mgr Merry del Val te gaan onderzoek en, wal de H. Stoel nu vinnens is de onderhandelingen af te breken of vport te zetten. 59® Vervolg. Een geheim kennende, dat je vader je waar schijnlijk heeft medegedeeld, het» j« liet. uit laffe wraakzucht een rein en onschuldig kind als een beleediging in het aangezicht geslin gerd. Hetharteener vrouw pijnlijk te grieven, baar ongelukkig te maken, om zich in haar smart, haar wanhoop te verheugen, dat ge tuigt van een lage, verachtelijke ziel. En gij eeidet dat je haar bemintLeugenaar, uw vuilaardig hart kent liet edele gevoel dor lief de niet, het is alleen vatbaar voor de laagste hartstochten. Pandolle heeft je gezegd dat hij je uit zijn dienst ontsloeggij hebt geantwoord dat je van hem geen bevelen verwachtiet. Welnu, ik jaag u weg. lleh je mij verstaan, ik jaag u weg. Maak dat je binnen 'tuurde hoeve verlaten hebt. En hem met een gebiedend gebaar (lo deur wijzend, voegde hij er met een donderende eteni bij Weg van hier. ellendeling Lit mij ne oogen, wraakzuchtig ondier Zonder iets van rijn onbeschaamdheid te verliezen, ging hij naar de deur. Op den drem pel keerde hij zidi om en wierp de twee grijs aards een dreigenden Mik toe. Eindelijk zijn we van hem verlost! sprak Palidolle. Ik had je raad moeten volgen, en den el lendeling ni-t in ili-^st im.-- en nemen, ant woordde Dnpont. Nog no.Hr heb ik hem zoo goed padoge-I.e. i ai- .toeven er is iets on heilspellends in/ijn blik. Maar wat wil hij? Wat wil hij Hetzelfde wat zijn vader wil zij haken De uitwijkelingen. Volgens een officieel cijfer beliep het ge tal Snaansche landverhuizers in 1910 tot iCO.OUO De werkstakingen. Acht honderd mijnwerkers van Valencia hebben den arbeid "geslaakt, omdat ecnigc werklieden weggezonden werden. Hef gou vernement heeft belangrijke versterkingen gendarmen ter plaats gezonden. Te Barce lona is alles kalm. De koollossers hebben besloten den arbeid te hernemen. De voermans zijn ook terug aan het werk gegaan. ITALIË Tegen de duurte der huurprijzen. De werkersvereeniging van Napels en de gemeenteraadsleden, behoorende tot de voor uitstrevende partijen, hebben eene beweging aangevat tegen do duurte der huurprijzen. Zij stemden eene dagorde, waarin zij onder- andere verklaarden, dat indien het onmoge lijk was, tot eene overeenkomst te geraken, met de wettige middelen, men er zou toe ko men door het geweld en de aanslagen. AUSTRALIË Eene zeeramp Aan boord van den Engelschen sloomer Parisianavan New-York naar Melbourne varende, is brand ontstaan. Toen de beman ning zag dat alles verloren was, namen zij plaats in de reddingsbooten. Slechts zes dagen later kwamen zij op het St Pauluseiland aan. Drie schipbreukelingen waren reeds door uilputting bezweken. De overlevenden werden op 11 Januari van het e land gehaald. Een sioomep gezonken Vrijdag avond, rond 5 ure, had op de Schelde, te Krankeloon, eene erge botsing plaats tusschen den Duitsehen stoomer Suntu Lucia, van de Hamburg Packet Gesellschaft die om o ure de haven van Antwerpen verla ten had, en den Engelschen stoomer Tre cilley, toebehoorende aan de Hain Sous and G° Limited, van Newcastle. Deze laatste kwam van Varna met eene volle lading graan. De schok was recht verschrikkelijk. De Trerilley werd ter hoogte der machienka- mer getroffen en begon onmiddelijk te zinken. Gelukkiglijk bevonden zich verscheidene sleepbooten in de nabijheid. Door het nood- gelromp verwittigd, snelden zij onmiddelijk lor plaats. Weldra lagen daar de Vulcando Washingtonde Hercules ch de Thames. Zij gelukten er in den stoomer nog naar den lin keroever te slepen" en er hom aan land te zeljen. Bij hoog water is liet schip er tot drie vierden bedolven. Door den schok werd een steward van dén 7rcèftleg met geweld tegen de wanden eener kalden geslingerd en érg aan het hoofd en. de schouders gewónd. Het slachtoffer werd onmiddelijk aan boord van den Hercules gebracht, die fullspeedY naar Antwerpen s.oomde. Daar bevond D'' De Deken, die per telefoon verwittigd was. zijn toestand en zoo erg oordeelde dat hij den gekwetste onmiddelijk naar liet Stuiven- berggasthuis deed overbrengen. Een deel dei- bemanning van Trecilley ging opeen andere sleepboot en werd naar Ant werpen gebracht. De Santa Lucia had een lek bekomen aan den voorsleven en dreigde ook te zinken. Hel schip inoesl naar Austruweel terug- kecreh.. Vrijdag avond is de sleepboot Redder, der tinna Gerlinge nog ter plaats gevaren, met. een duiker en een opzichter, om de schade vast. te stellen en te verhelpen. Men zou Zaterdag reeds pogingen aanwen den om den Trecilley te lichten. In alle ge val zal het schip ontladen worden, naar uw schatten. ik ben nog niet dood, zeide Dupont. Zullen de andere terugkomen mompel de Pandolle met. een zucht. Toen vroeg hij zachtjes aan Dupont Hebt gij met Blanche gesproken Ja ik heb haar een weinig getroost, we zullen tezamen het overige doen, gaf Dupont ten antwoord. Én als het noodig is haar de w aarheid te zeggen, zullen we niet aarzelen. Pandolle ontroerde. Neen, neen, nog niet riep hij. Te negen "uur verliet Francois meteen valies op zijn rug de hoeve. Bij de rivier ontmoette hij zijn vader, die in den omtrek rondzwierf. IIij vertelde hem wat er was voorgevallen. Do oude Margaux was ten hoogste mis noegd. Ik heb je nog zoo aanbevolen om voor zichtig te zijn, en niets aan Blanche te zeggen, riep hij driftig. Gedane zaken nemen geen keer, zei Fran cois op doffen toon. Je onvoorzichtigheid kon ons duur te staan komen. Dat zal zoo'n vaart niet loopen. - Margaux greep eensklaps den arm van zijn zoon en vroeg angstig Hebt gij dat gezien 't Was alsof ik een schaduw tusschen de hoornen zag, zeker een kwade geest, die geen rust kan vinden. 'k Heb niets gezien, Tc geloof ook niet aan spoken. En ik weet zeker dat ik me niet vergist heb. Gij hebt gezien dat ik nog zie, de scha duw van dien populier, die door den wind wordt heen en weer geschud. -«o»- Brusse'. Diet's'allen.Verleden Vrij dag, zijn Hieven gfdr onger) in de woning van de echtgenoolen Nevens..in de Joseph Brand straat. De gasten l ebben er tien obligaliën der Stad Brussel gestolen en een tiental gou den uurwerken. De policie heeft geene enkele aanduiding kunnen krijgen om de daders le ontdekken. DiefstallenVrijdag namiddag, ge durende de afwezigheid Van vrouw Zonder- vorst, in de Frpisardslraal 71 w onende, heeft een onbekende hare woonkamer bezocht en er eene lade opengebroken. De gast heeft er vier bankbriefjes van honderd frank gesto len en twee juweelen van 150 fr. waarde. Gedurende de tijdelijke afwezigheid van M. Vauderhauwera, uit zijne beenhou werij der Eloystraat, nr 4, heeft een behen dige dief een groot sluit kalfvleesch van voren zijne vitrien gestolen. Het is slechts hij zijne wederkomst dat M. Vanderliauwera, den diefstal bemerkte. Zonderlinge zaak, de gèburen hebben geen dief gezien. Hij kon noojitans zijn gestolen vleesch niet wegbergen, want hij zal moeite genoeg gehad hebben om bet op den schou der te. dragen. Vrijdag namiddag heeft een dief ten nadeele van Mev. Waelkëns, uit de Bara- straat, al.de kleedingstukken op de welke hij de.hand kon leggen, gestolen. Hij nam ook een zijden regenscherm mede. Vrijdag morgend hes,tatigde M. Corne lls, hotelhouder, dat dieven bij hem hadden ingebroken en gansch, ^e inkomst van den verloopen dag, alsook de bils van den bil jard, de cigarenkassen en een aantal andere zaken hadden medegenomen. Verleden nacht is men in het magazijn van M. Dewit, in de Mbëstuinstraat, gedron gen en men heeft er verscheidene gouden hor- logiën met gouden ketirtgen, alsook nog een aantal juweelen en eóiie som van 25 frank gestolen. Een leurder, zekere Petrus Honinckx, wonende Steenblokkaaj,' was met zijne kar, geladen met Ilollandschën kaas,langs de Op- hemstraat gereden. Daar ging hij in een koffiehuis zijn ontbijt nemen. Toen hij op straat wederkeerde, was hij niet weinig ver baasd te zien, dat zijne kar met al wat zij in hield verdwenen was. Het gestolene heeft eene waarde van 200 fr. Vreesclijke ontdekking. Een inspek- teur der armen ging gisteren rond den avond naar de schamele w oning van eene 90 jarige ouderlinge, ten einde haar onderstand te ver- leenen. Doch hij vond de oude dood in haar bed liggen. Een doktoor, door de policie uit- genoodigd, bestatigde dén dood en steldo vast dat de dood eene natuurlijke oorzaak had gehad. De diefte der 100,000 fv. Vrijdag morgend verschenen vpor de raadskamer, de drie treinbedienden, Van R.., M.en C..., beticht van dén diefstal van 100,000 fr. ten nadeele der Nationale Bank van Brussel gépleegd, en waarover w ij reeds zoo dikwijls gespróken hebben. De raadskamer heeft voor de derde maal het aanhoudingsmandaat,tegen hen afgeleverd, bekrachtigd. De vierde aan gehoudene voor deze zaak, Frans van Riet. w erd Donderdag avond voórloopig in vrijheid gesteld. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zopuiet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Elsene. Ongeluk. Een snuiter van 10 jaar was gedurende do afwezigheid van de brouwersgasten, die é«ne ton bier aan 't lossen waren, op den bok van hunnen wagen gekropen. XVII. 't Sloeg negen uur op den kerktoren van Frémicourt, toen Epreuve op het kleine kerk plein aankwam. Philipjie was er reeds en ging naar Epreuve toe. De grijsaard vatte zijn hand. Hebt gij lang gewacht vroeg hij. Neen maar ik ben verlangend te weten, waarom gij deze sameukpmst hebt bepaald, antwoordde Philippe. Mijn jonge vriend, hernam Epreuve glim lachend, gü moet uw ongeduld een weinig be dwingen. De goede lieden van Frémicourt gaan zoo zachtjes aan naar bed, binnen een half uur zullen ze gerust slapen, en in 'tgeheele dorp zullen alleen de katten er wakker zijn, dio mauwend over de daken klauteren. Ge moet weten, de bewoners van 't platteland be kommeren zich weinig om de frischheid en den zachten geur van een met sterren getooi- den nachtze houden meer van de zon, die wel het gelaat verbrandt, maar ook de aarde stooft en bet graan doet rijpen. Ik houd meer van de maan zij is meer bescheiden. Zie eens hoe schoon zij is De zon is te schitterend voor mijdes nachts bespeur ik minder van mijn ellende, en als ik behoefte gevoel om te wee- nen,kan ik het doen zonder te vreezen dat. men mij zien of hooren zal. In het huis tegenover ons stond zooeven nog een venster open, en er brandde licht, thans is het venster gesloten, het licht is uit gedoofd daar heb ik op gewacht. Jongeling, vervolgdehij;op ernstigen toon denk thans aan uw moeder en ondervraag uw geheugen. Verbeeld u dat het December is. 't Is koud de lucht is betrokken, het is een verschrikke- Toen hij de gasten zag huilen komen, sprong hij van den hok,doch nam slechts zijne vluchten kwain op ongelukkige wijze op do straalsteeneu terecht, lli.j brak zich een been en b'kwain eene erge wonde aan het hoofd. St-Quintens-Lennick. Sedert ecnigen tijd heerschte er eene hevige vijandschap tus schen twee groepen inwoners der gemeente. Donderdag namiddag ontmoetten de tegen strevers elkander in eeno herberg. Weldra geraakte men aan 't vechten. De messen werden gelrokken. In de herberg werden tafels en stoelen omgeworpen, gla zen en ruiten verbrijzeld. De gonaamden Desaegher, Jan Minne en Ch. Besnoeglen, werden erg gekwetst. De gendarmen" werden verwittigd en snel den onmiddelijk ter plaats, doch b:j hunne aankomst waren meest al de vechters ver dwenen. Minne en Des^oeglen werden aan gehouden. Het parket is Vrijdag Ier plaats geweest. De toestand van Desaegher is zoo erg, dat men hel slachtoffer niet naar het gasthuis kon overbrengen. De liefhebbers van goeden koffie zijn in feestviering sedert zij de Bitterpeeën der Trappisten Vincart gebruiken. 1500 Leuven. Geheimzinnige zaak. Eeni- ge dagen geleden werd liet gerucht verspreid dat zekere Rosalie V... haar pasgeboren kind vermoord had. De betichte loochende moeder geworden le zijn, doch beweerde dat he'. kind dood geboren werd. Het parket ging ter plaats een onderzoek doen en vond in het fornuis overblijfselen van het. wichtje. De geneesheeren konden echter onmoge lijk vaststellen of het kind werkeiijk geleefd had. Vrouw V.., in onda' ks haar loochenen in het gevang van Leuven opgesloten. Antwerpen. Werkongeluk. De dok werker Karei Weynanls, 50 jaar oud, wo nende Lange Van Bloerstraat, werkte giste ren namiddag, aan boord van den stoomer Finland. Ten gevolge Tan het breken eener kelen, viel eene zware kas hern op het lijf. De man moest in bedonkelijken toestand naar het gasthuis gebracht worden. Diefstallen. Ten nadeele der Wijn gaardnatie, zijn acht mandflesschen, olie in houdende, gestolen. Mechelen. Opliet ijs. Gisteren wa ren eenige schoolknapen, na de school, op de Vrijboek gaan sleeren, niettegenstaande den dooi. Eensklaps schoot een hunner door het ijs en verdween. Zijne makkert jes begonnen om hulp te roepen en cenige personen snelden toe! Doch toen men het knaapje optrok, was het reeds een lijk. Charleroi. Inde mijn gedood. -—Een zekere Gustaaf Flament, was aan het werken in eene mijn van Monceau-Fontaine, toen eensklaps eene instorting zich voordeed, hij werd onder de steenen begraven. Toen men erin gelukt was hem te ontgra ven, was hij reeds dood. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf 3, Aalst.Stoomfabriek in Gent Chatelineau. Ohtr ig gelingGisteren in dén valavond, is een koopwarentrein welke op liet spoor van Jumet naar Chatelineau stond, uit de rails geslagen. Verscheidene wagons werden omvergeworpen en een rem sluiter welk$ zich op een dezer bevond, werd erg gekwetst. Het spoor was gansch versperd en het is slechts dezen morgend, dat het verkeer we derom hersteld was. Bisdom Gent. Zijne Hoogwaardigheid heeft benoemd Surveillant, in 't kollege te Dendermonde, de eerw. heer Ponnet, diaken in het Seminarie. lyke winternacht. Uw moeder vertrekt van Saint-Irun zij gaat den weg naar Frémicourt opde wind fluit door de boomen 't begint te sueeuwen. Gij loopt naast baar, haar bij de hand houdend, of zy draagt u in haar armen. Waar gaat zij heen Komaan, volg mij. Gedurende eenige minuten liepen zij zwij gend voort. Epreuve opende een hek nu waren zij op een door muren ingesloten terrein. Het zilveren schijnsel der maan verlichtte de sombere lanen en de hier of daar staande of liggende steenen. Philippe ontroorde. We zijn op een kerkhof, zeide de oude bedelaar. Eindelijk bleef deze op de meest Jwoest uit ziende plek van den doodenakker staan. De maan wierp haar stralen op een grooten grij zen steen, waaromheen kort geleden het hoog opgeschoten gras, het onkruid eu het klimop waren opgeruimd. Epreuve vatte Philippe's arm. Ziet ge dien steen, jongeling vroeg hij. Ja antwoordde Philippe. Hij heeft een opschrift. Buig en lees. De jongeling gehoorzaamde en las met be vende stem VR M O O R D. 24 Juni 1851. Philippe richtte zich haastig weder op en zag Epreuve met een ondervragenden blik aan. De grijsaard sprak Negentien jaar geleden werd een onbekend jongeling op den weg tus schen Frémicourt cn Civry vermoord. Dien jongeling, wiens naam men niet heeft kunnen ontdekken, had te Saint-Irun een kamer ge huurd bij Milet, den oom van den tegenwoor- ZONDAGRUST. Zondag 22 Januari, 1911, zal de dienstdoende apotheek van M. Ghyselinckx Molenstraat, alleen open blijven c te beginnen van 12 ure des middags. I Bandieten.Tuschen Vrijdag en Zaterdag poogden twee onbekende schurken met zwart gemaakt gelaat in lebreken hij M. Raymond Van der Velde, Groenstraat, 130. Daar de honden geweldig begonnen te blaf- feu, sloegen de dieven op de vlucht, zonder iels te kunnen bemachtigen. De dieven werden gezien, toen zij over den muur sprongen om de vlucht te nemen. Brand in het gasgesticht. Zaterdag morgend rond 7 ure is brand ontstaan in een hoop van 40 tot 50.000 kgr. cokes, liggende op den koer van het gasgesticht. Onmiddelijk werd do brand met de pomp der Viscose aangevallen. Toen men zag dat de vlammen niet ver minderden, werden de stedelijke pompiers verwittigd. Dezen snelden met hunne stoompomp ter plaats en met gezamenlijke krachten kon het vuur dan overmeesterd worden. De schade is onbeduidend. Nieuwjaarsgiften voorden Paus. Plaatselijk Gnmiteii der Dekenij van Aalst onrlër hel. Eerevoorzitterschap van den Z. E. H. KanunnikKoelandts, pastoor-deken enden heer Graaf Camiel Liéuarfc, en hek Voorzitterschap van Hen heer Graaf- Eduard Glenisson en den heer Baron Lodewijk''de Béthune. Tweede inschrijvirigslijst Bedrag van vorige lijst fr. 755,00 Eerw. P.P. Jesnïten, Aalst, fr. 100 Mr en M° Eugéne Moens, Aalst, 100 A. D. C. Aalst., 50 M1 en Mu Julius Goetlials, Aalst, 20 Mme Notel- teirs-Van den Hende, Aalst, 20 E. H. Vlerick, pastoor v m't Begijnhof, Aalst, 20; K. H. Th. Stcyvaerc, almoezenier der kw eke in gen van hel leger, Aalst, 10 E. E. Z. Z. der Pupillen school, AaMt. 5; M. en Mev. Polydoor D<> Paepe, Aalst, 5; Eerw. Heer W. Vande Pu t\ Den- derhautem, 5; Alfons Vau Audenhove, Aalst0,25, Samen frs. 1090.25. Men kan ook de inschrijvingen zenden aan het. bureel van ons blad of aan den Secretaris van het Comiteit, M. Petrus Van Nuffel, Sinte Annastr., 26, Aalst, of aan M. Joris Van de Putte, Penning meester, lid van den Bond der Belgische Dag bladschrijvers, Korte Zoutstraat, 37, Aalst. BURGERLIJKE STAND VAN AALST r.PRorvRTFN Mannelijk geslacht 5) ,3 GEBOUKl iiiN vrouwelijk geslacht S) Ló HUWELIJKEN. J. Van Pottelbergli, verwer, met E. Van der Meir.ieh, twijnsier. A. Van den Broeck, twijn- der, met II. BeccKman, wasscli. M. Van der Perre, kuiper, met O. Claus, fabriekwerkster. C. Van Nuffel, drukker, met J. Verbestel, kleer maakster. P. Roelandt, stofbewerker, met C. Böequé, kantwerkster. Eene echtscheiding is uitgesproken geweest. OVERLIJDENS. J. Borms, weduwe Van Assche, zonder beroep. 72 jaar, Brabantstraat. P. De Smet, weduwe De Bolle, zonder beroep, 89 jaar, Zoudstraat.. E. Niepwlandt, vrouw Cornelis, zonder beroep, 41 jaar Gazemeterstraat. 1'. De Schryver, zon der beroep, 74 jaar Korte Ridderstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. MARKTPRIJZEN Aalst. 21 Jan. Hop. Markt zeer vast gedurig in opslag, koopers 85, 86 fr. AaCsi, 21 jan.Aardappelen de 100 kilogr. fr. 13,50; Boter de 3 kilos fr. 8,91 a 9,72 Room boter de kilo fr. 3,25 Eiers de 25 fr. 3,00 a 8,25; Ajuin de 100 kilos fr. 15.00 a; Viggens 't koppel fr. 60 a 70. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 209 klonten, wegende te zaïnen 1670 k. Compagnie Hallandia, 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,25 per kilo. Brussel. —Markt 20 jan. Kalveren 231, prijs per kilo op voetfr. 1,10 a 1,35. Anderlecht. Markt 20 jan. Kalveren- 1127, prijs per kilo op voet fr. 0,90 a 1,03 1,16. Leuven, 20 jan. Landbouwtarwe 17,75 a 18,75; handelstarwe 18,25 rogge 14,25; voe- derhaver 16,50 brouwhaver 17,U0 koolzaadolie 67,00; lijnolie 102,00 strooi 5,00 hooi 6,25 bo ter 3,10; tarwebloem 25,75 gort Remy 29,75 tarwezemelen 13,25lijnkoeken 21,— eieren 2,90. aardappelen 12,00 a 13,00. digen herbergier. Waarom vertoefde hij te Saint-Irun Waarom was hy te tien uur op den weg tusschen Civry en Frémicourt, waar hij door een kogel doodelyk werd getroffen Hij was een slangen schoon jongeling; even als gij had hij een edel hartevenals gij heette hij Philippe. De hand van den jongeling omklemde kramp achtig den arm van den grijsaard. Welnu Welnu stamelde hij. Epreuve antwoordde Ontbloot het hoofd, jongeling, want ge staat op het graf van uw vader. Philippe nam den hoed af en liet het hoofd op de borst zinken toen plotseling zich we der oprichtende, brachthy de hand aan 't voor hoofd en sprak - Ik herinner me, ik herinner me, zeide hy met doffe stem. Vóór dien steen heb ik naast mijn moeder geknield gelegen. Ha, mijn moe der had my een gebed geleerd. Hij viel op de knieën, en bleef eenigen tijd, zijn geheugen raadplegende, onbewegelijk zitten. Daarna sprak hy Almachtige en goedetie- rende God, schenk aan mijn vader het he- melsch geluk vergeef dengene die mij tot wees heeft gemaakttroost hem die voor de misdaad boetheb medelijden met mijn onge lukkige moeder', bescherm het kind van 't noodlot Thans is geen twijfel meer mogelyk, sprak Epreuve tot zich zeiven. Philippe bleef in gedachten verdiept, en met in tranen badend gelaat, op de knieën zitten. Epreuve greep zijn arm, en zeiKom mede Philippe nam zyn hoed van den grond en stond op. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2