NIEUWSBERICHTEN. Erge treinbotsing te Loiiderzeel De eerste vaststellingen. Cecile de Bruyeker beaat 's morgens maar één cent en toen men bet lijk ontdekte, werd in een der zakken eeno grooto hoeveelheid kraakamandels gevonden. Men dacht dat de «oordenaar aldus het meisje had aangelokt om zijne gruwelijke misdaad te voltrekken. Den Dinsdag, 14 Juni, werd een persoon aangehouden, doch na een nauwkeurig on derzoek bleek het dat hij de dader niet was en kij werd dan ook in vrijheid gestold. Van Puyenbroeck wordt aangehouden Wat aanleiding gaf tot het aanhouden van Van Puyenbroeck, waren de verpletterende verklaringen die werden afgelegd door zekere kinderen, die om zoo to zeggen getuigen ge weest waren van de misdaad. De broeder van het slachtoffer. Petrus De Bruj'cker, oud 15 jaar. zag den Zondag avond in gezel schap van den knaap Jozof Bové, Van Puyenbroeck, geladen met een pak, naar de reeds vermelde gracht gaan, waar, zooals wij reeds zegden.'t lijkje van Cecile DeBruycker werd gevonden. Twee kinderen, Rachel Ponnol en Rachel Verstraeten, heiden 10 jaar oud, hadden, spe lende op den koer van Van Puyenbroeck, eensklaps in dezes schuur een gedommel ge hoord, alsof men met cene kuip schudde kort nadien zagon zij Van Puyenbroek buiten komen. Hij scheen bevreesd te zijn, want hij keek in alle richtingen rond, trok dan de schuur toe en was in drie sprongen in zijne achterkeuken. Een alibi. Toen de heer policiecommissaris hem in Blaat van aanhouding- stelde en hem wat la- Ier over het gebruik van zijnen tijd onder- hoorde, antwoordde Van Puyenbroeck. Van 2 tot 5 ure, heb ik Zondag namiddag ton mijnent op de bolders staan zien ik heb zelfs met Gustaaf De Brujcker en andere me- degebold. Van 5 tot 6 1/2 ure of tot 7 ure, heb ik in mijn huis met de kaarten gespeeld. Rond 7 ure, ben ik mei Fien Galle, Camiel Gogaert, Ernest De Vuyst en Gustaaf De Bruyeker, eerst in de gebuurte in een© her berg gegaan, dan Leb ik het land Tan De Vuyst afgezien en hen vervolgens, altijd met dezelfde personen, naar huis veergekeerd Later zegde hij nog Cecilekcn heb ik dien Zondag niet gezien dus onmogelijk van er mede in het schuurken gegaan te zijn en neg veel meer onmogelijk met haar lijkje het schuurken verlaten te hebben. Om 2 1/2 ure van den namiddag, hen ik de laatste maal in de schuur geweestik moest zand hebben •m op dc rolbaan te strooien, waar ik van 2 lot ongeveer 6 ure gebleven hen. Van G tot 7 uro heb ik met de kaarten gespeeld. Om 9 ure bon ik alleen,achter den lochling, langs het wegel ken gaan zoeken. Vooralleor weg te gaan heb ik mijne schoenen uitge trokken en kloefen aangedaan. Gies Bové,die in zijn tabakland stond, moet mij gezien en gehoord hebben. Het onderzoek bemoeilijkt Tn liet begin waren vele getuigen verlegen te spreken, maar weldra kwamen do tongen los en werden nog meer bezwaren ingebracht tegen Van Puyenbroeck. Nochtans, ondervraagd door den heer düderzoekter. loochende Van Puyenbroeck allo plichtigheid. Een getuige, di© zeer ten laste sprak van Van Puyenbroeck, verklaarde Dat zij den tag der misdaad roed.s van af 12 ure aan het spelen was met Cecilia De Bruyker. In den namiddag trokken zij naar liff bof van de herberg Den Hazewind», gehouden door ^en verdachten Van Puyenbroeck de kleine •peelde daar met hel slachtoffertje en ook nog met Elvira Van Puyenbroeck. dochtertje van den beschuldigde. Rond 4 ure kwam betichte buiten, om volgens getuige verklaarde, Cecilia mede te lokken in de schuur. Dit meisje zag ook nog dat Van Puyenbroeck de deur na zich sloot. Sedert zag zij haar speelmakkertje niet meer. 60* Vervolg. Zwijgend liepen zy tusschen de houten krui sen en grafsteenen door, en verlieten het kerk hof, waarvan Epreuve het hek weder sloot. Vervolgens sloegen zij ©enen hollen weg in en waren weldra buiten het dorp. Hebt gi,j mgn vader gekend vroeg Phi lippe. Ik heb hom tweemaal gezien terwijl hij lag te sterven eu toen hij een lijk was. Heeft hij nog iets met u gesproken Het is negentien jaar geleden, ik ben bet vergeten. - Neen, Epreuve, gy hebt het niet vergeten, maar wil hot niet zoggen. Misschien. Maar vraag me niet naar het geen ik vooreerst nog geheim moet houden. Heb geduld, de tijd zal komon dat gij alles zult weten. Binnen enkele dagen zult ge ongetwij- felt zaken kennen, die ik zelf niet weet. Er bestaan papieren die uw vader hebben toebe hoord. Wat zij behelzen, weet ik niet. Wel licht zullen zij voor u het. geheim blootleggen, ('at ik alleen heb ontdekt. Ik wilde dat gij dat gelicim nimmer leerclet kennen. Maar als de papieren het, u zeggen, zult ge het althans niet" van mij-hebben gehoord. Weet gij waarde papieren zijn, Epreuve Zo zijn verborgen onder don vloer van een ingevallen huisje te Civry. Wij zullen te zameu zoeken. O, laat ons dadelijk gaan, Hprouve, dade- lyk Keen, in den volgenden nacht; ik moet zne eerst werktuigen verschaffen, om dc stee pen weg te ruimen. Daar de kleine Bovó verklaard had dat hij Van Puyenbroeck uil zijne schuur had zien vluclden, zoo werd ca ook een onderzoek ge daan in voormelde schuur en men vond in eene kuig met h< oi kleine voorwerpen, die in het bezit waren geweest van het kleine slachtoffer, zooal". eon lintjo on een fleschj koffie. Hoe kwamen die voorwerpen in di kuip, indien Van Puyenbroeck het meisje niet in de schuur had gelokt? In beschuldiging gesteld Ten gevolge der talrijke bezwaren die tegen In m werden ingebracht, werd Amandus Van ruvenbroeck onder aanhoudingsmandaat~go- s old, afgeleverd door don heer onderzoeks r< c iter Pardoen, dat door de rechtbank van Dendermonde en het Hof van Beroep van Gent bekrachtigd werd. "Wij moeten erbij voegen, dat Van Puyen broeck tot het laatste oogenhlik krachtdadig alle beschuldiging heeft geloochend. Het parket nogmaals ter plaats Maandag laatst nog is do heer De Bast, voorzitter van het Assisenhof, met de leden van het parket ter plaats geweest voor een volledigend onderzoek. Ten slotte is Amandus Van Puvrenbroeck voor de Assisen van Oost-Vlaanderen ver zonden, wegens moord en verkrachting op Cecilia De Bruyeker, 9 jaar oud. Een zeventigtal getüigen zullen gehoord worden in de zaak, waarvoor zes dagen zijn gesteld. Het Hof bestaat uit de heeren De Bast, voorzitter, Herssens on De Perre, bijzitters. KI352r37 VEK3E-IOOR Van af 9 ure bevindt aieh reeds eene groote menigte voor 't justiciepaleis, om den betichte Van Puyenbroeck te zien binnenbrengen. Om 9 uro 1/2 wordt overgegaan tot de naamafroeping dor heeren gezwoornen. Volgens een der verdedigers van Van Puy enbroeck ons verklaarde, zou er in de be schuldigingsakte slechts spraak zijn van po ging tot verkrachting. Naar alle waarschijnlijkheid zal een ge deelte der zaak met gesloten deuren worden afgehandeld. Om volledige inlichting geven wij hier de namen der 53 getuigen dio in de zaak zullen getuigen de heeren, Pardoen, onderzoeks rechter te Dendermonde, dc heeren Seghers, Semel Verhelen geneesheeren, De Boucq wetsdoktor, Louisa Van der Stuyft schoiier- ster Ida Dekens, weduwe Dueghes, winke lierster. het zou bij haar geweest zijn dat het kleine slachtoffer de spekken kocht. De Dyc- ker Marie vrouw Van der StuyftMarie Van Buissol huishoudster,Leonline Van der Stuyft huishoudster, Augusta Bové fabriekwerksier Jozef Bové werkman, Petrus De Bruyeker werkman. Dc Smet, gezegd Emicl Van Waes wever, Kamiel Audonaort, landbouwer, Al- fons Verstraeten, wever, Louis De Bruyeker poer workman, Lie vin Van Buissel, werkman te Laarne,PhielcmonVan der Stuyft leurder, Alfons Buylc, landbouwer, Scrafien Galle poerwerkman, Camiel Gövaert poerwerkman Petrus Vervacl landbouwer. Hendrik Ponnet, herbergier, Rachel Pon- net, scholiorstcr, Rachel Verstraete, scho- liersler, Gustaaf Dc Veirman, landbouwer, Cclestin Do Meyer, werkman, Theofiel Ver- vaet, poerwerkman, Hendrik Vervaet, idem. Prosper Bové, idem. Gogaert Henri, schrijn werker, Kamiel Diorens, toeziener der poer- fabriek, Jan De Wilde, poerwerkman, Octaaf Mortier, idem. Van Durme, idem. Cesar Im- pens. idem. Henri Libbrecht, bestuurder der poerfabriek. Cyriel CaproeD, landbouwer, Slefanie Caryn, zuster Leontine, ondeiwij- zoros, Leonie Van der Stuyft, scholiersler, Marie Hersoen, huishoudster, Petrus De Wilde, wever, Frans De Nys, poerwerkman, Frans Van Dussel, Leon Braekc, poerwerk man, Loon Boone, vlashandela'ar, Calcken, Rosalie Vervaet, huishoudster, Leopold Wal- graeve, poerwerkman en Ernest De Vuyst. werkman. - Ik durf meer vragen, Epreuve, en ech ter... - Welnu, wat wilt gij nog weten Vraag, cn ik zal zien of ik u kan anf.woorden. - Hebt ge mijn moeder gekend - Ja zij was twintig jaar en het schoonste en edelste meisje uit den geheclen omtrek. Hebt gy haar familie ook gekend Ja Zij was in Franche-Comté geboren. Heb ik nog bloedverw anten Ja Zeg mij hun naam. Onmogelijk dat is een geheim, hetwelk ik niet mag verraden. De jongeling liet het hoofd droevig op de borst zakken. Na cenige schreden te hebben gedaan, hernam hij Was mijn vader ook uit Franche-Comté Neen naar het scheen, washij uit Cham pagne gekomeu, van Reims of uit deszelfs om streken. - Weet gij ook wat de beweegreden tot den moord waren. Men veronderstelde dat de moordenaar de misdaad had geploocd, om het slachtoffer to bestelen. Ilij v levenslangen dwangar beid veroordeeld. Leeft hy nog Misschien Men heeft na zijne veroor deeling niets meer van hem gehoord. Hoe was zijn naam Francois Trochets Woonde hy te Frémicourt Neen, in de omstreken. Hij had een bra- e vrouw, die drie dagen na zijn veroordeeling gestorven is, een meisje onverzorgd achterla- tendo. En dat meisje 1 Ik heb in dien tijd deze streken verlaten ik weet niet wat van haar geworden is. Er zijn vier dagen gesteld voor het getui genverhoor. Den eersten dag, het verhoor van den lieer onderzoeksrechter den tweeden dag,voor de geneesheeren en de volgonde dagen voor do overige getuigen. Do verdediging zal nog een 25 lal getuigen dagvaarden, waaronder vooral personen, die zullen trachten le bewijzen, dat de verkla ringen door de kinderen afgelegd hun ingege ven werden, en niet spraken volgens hetgeen zij zelf zagen. In de Zaal Gedurende dien tijd is de assisenTiotzaai vol volk geraakt en met moeite baant men zich een weg. Om 10 ure 35 minuten doet het Hof zijne intrede en wordt de zitting open verklaard. Men brengt den beschuldigde binnen. De heer voorzitter vraagt hem zijn naarn en woonplaats. Daarna wordt het woord ver leend aan den lieer substituut Van Malle- ghem, die doet kennen dat drie gezwoornen ontslagen zijn van te zetelen. Men gaat over tot de samenstelling van den jury. Daar de zaak acht dagen zal duren, zoo worden er twee gezwoornen hij gekozen en daardoor bestaat de jury uit 1G gezwoor nen. Gedurig heeft het volk tocg-enomen en opeen- gestampt staat het vpjk in de zaal om den beschuldigde te zien. Deze schijnt zeer kalm en zit met opgehe ven hoofd te luisteren paar de samenstelling- van den jury die hem moet vonnissen. Om 11 ure is de samenstelling van den jury geëindigd. De heer Leon Hallet wordt voor zittergekozen van den jury. Om 11 ure 5 wordt de eigenlijke zitting open verklaard. De heer Voorzitter.Hoe noemt gij u? Van Puyenbroeck Jan Amandus. gebo ren te Watervliet, wonende te Wetleron. Het Openbaar Ministerie zegt dat het ge vaarlijk zou zijn voor do goede zeden de gansche zaak af te handelen in het openbaar. Hij vraagt dat minstens een deel van het ge hoor zou afgehandeld worden met gesloten deuren. Eene der verdedigers neemt het woord en vraagt dat de gansche zaak zou publiek wor den afgehandeld. Hij zegt dat het in belang van den beschuldigde is,dat alle verklaringen zouden worden publiek afgelegd. Nochtans zegt hij, d2t de heer Do Boucq zoudo worden aanhoord met gesloten deuren. Het Hof besluit dat de verklaringen zullen worden gedaan, van do 8 eerste gotuigen ten laste met gesloten deuren. De heer Voorzitter beveelt do zaal te ont ruimen. Om 11 ure 1/4 wordt iedereen buitengezeE. Men denkt dat Woensdag de publieke zit ting zal hernomen worden. FRANKRIJK De Koning van Servië to Pari]6. De laatste berichten nopens de komst van Koning Peter van Servië naar Parijs, mel den, dat dc reis slechts in de maand Mei zal pluals hebben. Kasteel geplunderd. Ongekende schurken hebben te Chillou het kasteel van M. dfe Burneville geplunderd. Bedden, spiegels, meubelen, enz., werden door dc dieven medegenomen. De dieven hebben ook den brandkoffer opengebroken en geplunderd. De dramas der jatoerschheid. Zaterdag avond werd zekere Möller, te Parijs door zij no vriendin aan de deur gezel. Woedend bleef Mollër voor de deur wachten, en toen eeno vrouw buitenkwam,bracht Möl- -M' tiaar verscheidene messteken toe, den- en'de dat het zijne vriendin was. Mag ik u nog eon vraag doen, Epreuve Laathooren. Ik heb u gezeg^dat een man mijn moe der te Saint-Irun heeft bezocht, en dat ik ge loof dat de door Pias/in de leeren tasch gevon den twaalf duizend frank door hem aan nnjn moeder zijn ter hand gesteld, Wat gelooft gij daarvan Ik ben er zekerwan. Go kent dus dien man Ja, ik ken hem. O, zeg me zijn naam, zeg me waar hij woont. Gij zult dien later te weten komen. Wat ik u heb kunnen zeggen, heb ik u bekend ge maakt. Verlang voor het oogenblik niets meer. Mor gen avond tc negen uur zullen we eikander wederzien. Waar Op de brug bij Frémicourt. Ik zal er zijn-. Maar ik heb nog vergeten u te zeggen dat ge my morgen te Frémicourt van mejuffrouw >:it eene boodschap zoudt brengen. Zoo riep Epreuve verwonderd. Nu, voeg de hij levendig er bij, ik ga morgen-ochtend naar de hoeve als ze mij een brief voor u geeft, zal ik u hemdesavoDds terhand stellen. Den volgenden morgen was Epreuve reeds vroeg op de hoeve. De huishoudster maakte haastig het ontbijt voor hem gereed. Waar schijnlijk had hij den vorigen avond niets ge nuttigd, want hy at metgrooten eetlust. Toen hij zijn maal geëindigft had, vroeg hij Kan ik mejuffrouw Blanche spreken Ik denk het welzij heeft mij zelf ver zocht. u te zeggen dat zij u wilde spreken, voordat gij do hoeve verliet. Dan zal ik wachten. '•ff was echter'eene andere vrouw.dio in het zelfde huis woonde. De toestand der vrouw is zeer bedenkelijk. Möller is aangehouden. Zelfmoord van een rinnclcoze. Een Parijzenaar, M. Ernest Pequeme, die sinds eenigen tijd teekens van zinsverbijste ring gaf, heeft zich gisteren op zijne ka mer geheel ontkleed en zich daarna met eer. scheermes talrijke diepe wonden toegebracht. Hij bezweek kort nadien. Ouderling levend verbrand Zondag morgead zag men rook opstijgen, door een venster van een huis dor Ilauss- mannlaun. De pompiers snelden toe en biusch- ten het vuur dat in de slaapkamer van een 88 jarigen rentenier ontstaan was. Alsdan vond men den ongelukkigen ouderling half verkoold ten gronde liggen, naast eene ge broken petroollamp. Doodelijk automobietongeluk Een advokaat van Parijs, M. do Framond die zicti per automobiel naar Ormoy begaf,is met zijn rijtuig op een boom gebotst. M. de Framond, werd den schedel gebro ken en bezweek kort nadien. Zijn chauffeur bekwam geen letsel. Na neg9n dagen Eenige dagen geleden werden twee aarde werkers, Gront en Bellanger, onder eene in storting begraven. De werklieden hadden hel geluk in eene soort van grot, 28 meters on der den grond, terecht te komen. Men kon hen door eone buis levonsmidde len en lucht zenden, doch eene tweede instor ting brak alle gemeenschap af. De reddingswerken werden aangevangen en men was Zondag reeds lot eene diepte van 23 meters geraakt. Alsdan hoorde men klaar en duidelijk dat dc twee opgeslotenen nog in leven waren en ook pogingen deden om zichzelf te redden. Men hoopte nog de ongelukkigen Dinsdag te bereiken. DU ITSCH LAN D. Nog de ramp van den onderzeeër U. 3 Zondag namiddag hadden te Darmstadt de lijkplechligheden plaats van kapitein Fischer, bevelhebber van de U.3, die op zijnen post omgekomen was. 10.000 personen woonden de lijkplechligheden hij. In den lijkstoet bemerkte men (lc gezanten van Keizer Willem, groot-hertog van Hessen, prins Albert vaiTPruiseu, de generaals, offi cieren en ministers van Hessen, tien marine officieren van Kiel, waaronder twee officieren van do U. 3 diö gered werden. ITALIË Advokaten in staking De Popoio Romano meldt, dat de advoka- fen der Balie van Genua besloten hebben in werkstaking te gaan, omdat de lokalen van het gerecht in zeer slechten toestand zijn. De minister van justicie heeft nu het oude hertogelijk palcis ter beschikking der recht banken gesteld. RUSLAND De pest nadert Uit St Petersburg wordt gemeld, dat de pest ook verschenen is op talrijko punten van Siberië. Verscheidene sterfgevallen hebben zoowat overal plaats gehad. ZWEDEN Eon torpedo verdwenen. De nieuwe torpedo Vest amoest Vrijdag een kruistocht doen, en na eenige uren te rugkeeren. Om G ure 's avonds, was de Vest a nog niet teruggekeerd en een sleepboot en een andere torpedo werden uitgezonden om de Vesta op le sporojj. Beide vaartuigen keerden rond midder nacht onverrichter zake terug. ZWITSERLAND. Erg ongeluk. Bij een sledokoers le Davos is een vree- selijk ongeluk gebeurd. Gisteren-avond was zij ongesteld. Ernstig'? vroeg Epreuve gejaagd. Ik geloof van neen. Misschien was zij vermoeid zij had in den tuin gewerkt, 't Is reeds over achten, zy zal nu wel zijn opge staan 'k zal gaan zeggen dat gij er zijt. De huishoudster ging naar boven en was in een oogenblik terug. Mejuffrouw Blanche komt dadelijk beneden, sprak zij. Eenige obgenblikken later verscheen Blan che. Haar wangen waren bleek, het was duide lijk te zien dat zij den nacht slapeloos had doorgebracht. Epreuve ontstelde, toen hy haar beschouw de. Er is gisteren zeker iets bijzonders beurd, dacht hij. Zou Pandolle haar gezegd hebben, dat zij Philippe niet mocht wederzien Maar dan is haar droefheid een bevvys dat zij hem bemint. Die gedachte stelde hem gerust. Blanche groette hem door een hoofdknikje, en de deur der eetzaal openende, sprak zij Kom Epreuve, ik heb u iets te zeggen. De grijsaard volgde haar en deed de deur achter zich toe. Hij zag haar zoo bezorgd en teeder aan, dat Blanche er innig door getrof fen werd. Houdt ge veel'van mij vroeg zij. Ja. ja ik houd evenveel, misschien nog meer dan uw peet, van u, gaf Epreuve teu ant woord. Ge zijt myn vriend, ik weet het, hernam zij ook stel ik het grootste vertrouwen in u. Ja, ik ben uw vriend, en gij kunt mij ge rust vertrouwen. Voor u zou ik alles durven wagen. Indien ik myn leven moest opofferen, om u uit een gevaar te redden, zou ik geen oogenblik aarzelen. En hoe oud en arm ik ook Een Italiaan, Sola genaamd, waagde zich op de baan, toen verscheidene sle4©n in volle snelheid afkwamen. Sola word door do slede van een,Engelsoh- man, M. Morten, getroffen en omvergewor pen. De sledo kantelde om en M. Merten, werd den schedel verpletterd tegen een paal. Sola was do beide beenen gebroken en verder zoo erg over heel het lijf gekwetst, dat men voor zijn leven vreest. AMERIKA De giften van M. Carnegie. Do miljardair Carnegie heeft aan het Car negie Institute eeno iiieuwo gift gedaan. Zulks brengt do geschonken sommen op een tolaal van 125 miljoen. Tien gekwetstan. Een reizigerstrein komende van Dender monde, en in bestemming voor Mechelen, reed Zaterdag avond om 5 ure do stalie van Londerzeekbinnen. Ten einde den expresstrein Oostende-Kcu- len vrije baan te geven, word de reizigers trein op een zijspoor gevoerd, waar reeds een koopwarentrein stond. De machinist van den reizigerstrein zag ten gevolge der duisternis den koopwarentrein niet staan en de twee treinen reden met groot geweld op elkander. Verscheidene wagons werden omverge worpen en verbrijzeld. Een tiental reizigers, die zich op den trein uit Dendermonde bevon den, werden gekwetst, gelukkiglijk slechts licht. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Do lokomotief en eenige wagons van den reizigerstrein waren door den schok uit de riggels gesprongen. Toen de expresstrein aankwam, hield hij stil te Loiiderzeel en nam de reizigers op. De expresstrein deed dienst als lokaaltrein tus schen de statiën van Loiiderzeel en Mechelen. Om 7 1/2 ure kwam uit deze laatste statie een hulptrein ter plaats, om de banen te ontruimen. Brussel. Drama der jatoerschheid. Zaterdag avond had in de Merodestraat een vreeselijk drama plaats. Zekere D..., wo nende Hoogstraat, kwam er zijne vrouw af wachten, die er in een hotel als werkvrouw diende. Nauwelijks hud D.. zijne vrouw zien buitenkomen, of hij wierp zich op haar en begon haar vreeselijk 'y mishandelen, bewe rende dat zij hare ^Inelijke plichten ver zuimde. De woestaard haalde plotselings eene schaar to voorschijn cn plofte ze in den buik van het armé slachtoffer. De laffe sehurk werd aangehouden, terwijl de arme vrouw in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht werd. Diefstal. Zaterdag betrapte een handelaar der Grasmarkt zijne kuisen vrouw, toen zij verscheidene geldstukken van een meubel weggenomen had. Daar de handelaar sinds lang vaststelde dat hij bestolen werd, heeft hij een© klacht neergelegd. Rijioieldief geknipt. Een genaamde F..., werd sinds eenigen tijd opgezocht w e gens ©ene velodieflo ten nadeele van M. Pieraerts van Elsene gepleegd. Gisteren werd de kerel, wonende in de Marolleu, aau- gehouden. De dief is opgesloten. Erg gehelen. Gisteren namiddag werd een handelsbediende van Curegem, Ka- rel Rondas genaamd, op de Zuidlaan erg ge beten door een grooten hond.Een geneesheer moest het slachtoffer verzorgen. Do hond is naar het slachthuis gebracht. ben, kan ik nog veel voor u doen. Als het noo- dig mocht zijn vergeet dit niet zou ik u tegen iedereen, wie bij ook mocht zijn, weten te beschermen. Mejuffrouw Blanche, vervolgde hij, gij zijt bedroefd, uwe wangen zijn bleek, uwe oogen dof en rood, alsof gij den geheelen nacht niet hadt geslapen.Gij hebt geweend, is 't niet? Welaan, bewijst dat ge vertrouwen in mij stelt en zeg my de oorzaak van uw verdriet. Zij antwoordde niet, maar tranen liepen over haar waügen. Zeg 'tmij openhartig, hernam Epreuve. Is het om den jongeling, die u Zondag op het kerkplein heeft aangesproken, en dien gij gis teren op het pad langs de rivier ontmoette. Hoe weet gij dat Ik heb hem later gesproken. Om uwenfr wil stel ik belang in hem. Ik heb hem uitge hoord, en beu overtuigd, dat hy u oprecht be mint. Blanche slaakte een zucht. Epreuve meende de oorzaak harer droef heid te raden. Mejuffrouw, bemint gij dien jongeling? vroeg hij. Ik weet het niet, antwoordde zij droevig. Maar wat doet het er toe, daar ik hem toch moet vergeten. Och, ik was er zeker van, riep Epreuva- Pandolle heeft zich geplaatst tusschen u en dien jongeling hij heeft u gezegd, dat gij zijn gade niet kunt worden hij heeft n verboden met hem te spreken. Blanche schudde het hoofd. Hij weet nog niets, zeide zy. Ik wilde hem er gisteren-avond over sprekeD, maar dat was overbodig. Hier begreep Epreuve niets van. (Wordt vervolgd.]

De Volksstem | 1911 | | pagina 2