Nog de kindermoord atsta Berichten Eerste Communiebeeidekens 't Wit Stoepte vaa Jacques Keefs Spieplfabrisk .L. MEYVAERT: Geheimzinnige zaak van ïïetterea voor het Assisenhof. SPORTNIEUWS Footlsall MARKTPRIJZEN -v- j Overlijden van Mevrouw Vincent Diericx. Rechterlijke Kronijk Weerkundige waarnemingen -vw Ter drukkerij DE VOLKSSTEM Koffie slaat op Aan de Tooneelmaatschappijen Schoone Meubels Goedkoope reis. Zaterdag avond vond een treinwachter in een bloktrein uit Antwerpen een persoon onder eeno bank verscholen zitten. In do Noordstatic te Brus sel verklaarde de zonderlinge reiziger dat hij geen geld op zak had. De kerel, zekere Louis Devetter, is ter beschikking van het gerecht opgesloten. Openbare vergiftigere. Zaterdag avond, werd in de Anderlechtstraat, eene kar aangetroffen waarop vier groote stukken vleesch lagen, welke met valsche stempels feekleed waren. Het vleesch was totaal ongeschikt voor het verbruik en moest onmiddelijk naar 't slacht huis gebracht worden om te delven. De geleider der kar, oen buitenman, werd na ondervraging in vrijheid gelaten. Gauwdieven. Zondag avond slapte oen groot wijnhandelaar van Magon, M. L.., in de Zuidstatie van een trein uit Parijs. Toen kij de statie wilde verlaten, werd hij tegen liet lijf geloopen door twee heeren, die zich «poedig verwijderden. Eenige minuten later stelde M. L... vast, dat zijne brievenfesch, 1800 fr. inhoudende, verdwenen was. Geknipt. Een jonge nachtvlinder, die eenige dagen geleden aan een handelaar eene som van 160 fr. ontstolen had, werd Zaterdag nacht op de Anspachlaan aangehou den. s'Anderendaags morgens werd haar vriend, zekere V.., een kerel vau de slechtste soort, ook aangehouden. AanhoudingZaterdag werd in een hotel der Ilogiersplaats zekere D.., aange houden, wiens aanhouding door het Fransch gerecht gevraagdwas,wegens verscheiden af- truggelanjen, samen tot 15.000 t'r. beloopen- de. Het geld was reeds verbrast. Extra-fijne koffie is gemakkelijk om maken. Gebruikt de Bitterpeeën der»Trappisten«Vin- eart. Overal te vinden. 1500 Vorst. Bedrieger. Een Franschrnan, Marcel D..., was eenige dagen geleden afge stapt bij M. Mertens, Statiestraat. Hij ver klaarde dat hij to Brussel een belangrijk erfdeel moest komen halen, en toonde inder daad stukken welke echt schenen. Hij wist liet vertrouwen van mev. Mertens te winnen en gelukte er in onder allerlei voorwendsels eene som van 1500 fr. af te truggelen. Mev. Mertens kreeg eindelijk vermoedens en legde eene klacht neder. Toen do policie gisteren kwam om den kerel aan te houden, was hij verdwenen. is bel eenige echte Vieux Système. Laken. Poging tot zelfmoord. Zater dag avond rond 10 ure is een persoon nabij de Van Praetbrug in de vaart gesprongen. De wanhopige zekere G.., werd spoedig ge red. De drijfveer zijner hopelooze daad is niet gekend. Belangrijke diefte. Ten nadeel© van ©en rentenier, M. B.., hebben ongekende dieven, bij middel van braak en beklimming voor meer dam 4000 fr. jüweelen gestolen. Koekelberg. Dieven. Zaterdag nacht werden vier kerels door een persoon ver rast, toen zij met een zwaren buit de sehoen- fabriek van M. C..., verlieten. De schurken wierpen hun buit ten grondo en namen de vlucht. Zij konden niet ingehaald wórden. Elsene. Botsing. In de Edimburg- •traat te E!sen9, had gisteren avond eene erge botsing plaats tusschcn een kamion en een automobiel.De voerman van den kamion Alfons V..., werd door den schok ten gronde geslingerd. Do man werd erg gekwetst en moest naar 't gasthuis overgebradit worden. Paarden o?> hol. Zaterdag avond aijn do paarden gespannen in kamion van het 2® regiment gidsen in de Lakenweversstraat •p hol gegaan. Do kamion botste op een* bèstelkar, welke verbrijzeld werd en daarna en een automobiel welko ook erg beschadig werd. Branden. Zondag avond is brand •ntstaan in den kelder van M. T.., pelshan delaar, Herfstraat. Het vuur nam spoedig ©ene groote uitbreiding, doch, dank aan het krachtdadig optreden der pompiers, was het ▼nnr weldra uitgedoofd. I)© schade is nogal belangrijk. Op den Elsenesteenweg ontstond kort aadien ook brand bij M. II..., handelaar in gebreide goederen. Hier ook kon het vuur in ©enige minuten uitgedoofd worden. Do schade, zoo door het water als door het vuur veroorzaakt, is zeer aanzienlijk. Schaarbeek. Geheimzinnige zaak. Cisteren avond kwam eene vrouw aan de woning van vrouw V.., rentenierster.wonen de Joseph Brandtstraat, hellen, en wilde kost. wat kost binnen zijn. Zij poogde do meid buiten te werpen, doel deze riep om hulp, waarop de vrouw weg- rkchlte. SpiegelsKaders Vltraux Baguetfen Wèrf, v?, Aalst. Stoomfabriek in Gent Beveren-Waas. Paard op hol. Zaterdag voormiddag om 11 ure kwam een paard in dolle vaart door de Statiestraat ge loopen. Daar de school juist gedaan was, bevonden zicli vele kinderen in de straat. Een kind werd omgeworpen, doch gelukkiglijk Biet gekwetst. Op de Groote Markt, kon het woosle dier door den smid Jacobs ingehouden worden. De. vervlaamsching der Gentsche FJoo- geschool. Gisteren namiddag, werd hier eene meeting gehouden ter vervlaamsching- der Gentsche Iiongeschool. ongeveer 500 per sonen vulden de zaal. De vergadering werd voorgezeten door M. do la Kelhulle, proninciaal raadslid, hij- gestaan door de heeren burgemeester en schepenen. Als sprekers traden op M.M. A. Giaeys, van Lokeren, Maertens, van Gent, Dr Oog meester. iSpeliers en Herbert. Een verzoekschrift werd naar de Kamer van Volksvertegenwoordigers gestuurd, waarbij de trapsgewijze vervlaamsching der Gentsche hoogeschool aangevraagd wordt. De sprekers werden herhaalde malen door toejuichingen onderbroken en de grootste geestdrift heerschte in de vergadering. Ruyen. Erge zaak. Zaterdag voor middag werd het parket van eene erge z. verwittigd. Eene jonge dochter, Marie V. u D.., oud 19 jaar, werkende in eene fabriek, werd bij liet verlaten dezer, door de gendar men aangehouden en onbesloten. Zij werd beschuldigd van ergo feiten. Het'parket, sa mengesteld uit de heeren Do Vos, prokureui des konings, Poll, onderzoeksrechter, Bal lons, gr eiber, vergezeld van een weisdok juj-, heeft Zaterdag, omtrent geheel den dag te Ruyen een onderzoek gedaan. Verscheidene person en. alsmede de betichte werden langdurig ondorhoord. Het meisje werd vervolgens in :tgevang van Audenaarde opgesloten. Uit het onderzoek blijkt dat er medeplichtigen zijn, wier aanhouding na kend is. Het onderzoek duurt voort. Ronse. Werkstaking. De staking, die over eenige weken in de fabriek van M. Dopchie uitbrak, duurt voort. De werklieden verklaren dat zij zullen volhouden tot dat hun rechtvaardigheid zal geschieden. Deeischen der werkstakers schijnen gegrond te zijn. Nog een domkop De Eerwaarde Heer Coehez, leeraar van Poësie in het Bis schoppelijk Collegie, doktor in Wijsbegeerte en Letteren, is te Brussel laureaat uitgeroe pen en heeft do reisbeurs bekomen in den tweejaarlijkschen prijskamp tusechen de vier hoogescholen van het land. Die prachtige onderscheiding werd toege kend met eenparigheid van stemmen. De ury was gemengd. De uitslag werd in hei bloeiend Collegie geestdriftig gevierd. Ophasselt. Zigeuners. Rond 11 ure s' avonds is hier een bende Zigeuners aange nomen, vergezeld van gendarmen te paard Aan de herberg «De Katte» wilden ze niet meer vooruit of ze moesten eerst drinken heb ben. Op last van den heer burgemeester werd aan hunne begeerte voldaan. Do gendarmen en strekgewapende mannen uit de Vrijheid hebben dat volkske alsdan naar Geeraards- bergen geleid. Gent.. Een dierentemmer door eene leeuwin aangevallen. Zaterdag avond was de dierentemmer Bernartzi die sedert Vrijdag voorstellingen geeft in don nieuwen Cirk, te Gent, aan het verrichten zijner ge wone oefeningen mei zijne acht leeuwenen leeuwinnen, toen een dezer hem ecnklaps een vreeselijken klauwslag gaf op de hand, waardoor hij erg gewond werd. Zonder zijne koelbloedigheid te verliezen dreef do temmer het woedende dier met zijne lcrawats achter uit en zette lot 't einde zijne werkzaamheden voor. Eerst dan liet hij zich door een dokter verhinden. Lijk opgehaald. Zaterdag namiddag is uit het Kanaal van Terneuzen, nabij Gent een lijk opgehaald dat in zeer verrestaat van ontbinding was en maanden in bet water scheen verbleven te hebben. De man was kleed met volledig zwart cheviot kostuum, bottienen met. rijgkoorden, zwarte kousen én een lijfrok in flanel. Op het lijk werd niet het minste stukje gevonden om de persoonlijk heid van den ongelukkige vast te stellen. Stekene. Laffe aanrandingZater dag namiddag werd het meisje Angelika Van Wabbeke, toon zij zich in een rapenveld be vond, aangesproken door een kerel, met slappen hoed en grijzen overjas, die haar vroeg of zij gcene vrouw had zien voorbij gaan. Op het ontkennend antwoord van het meisje bracht do kerel haar een ergen slag toe bij middel van een knuppel.- liet meisje werd erg aan het gelaat gekwetst en vluchtte WPff. Do booswicht zette zijnen weg voort. Hij werd opgezocht. Audenaarde. Val. Zaterdag voor middag, kwam mad. Vossaert, uit het meu bel magazijn der Eynestraat, den huize uit en viel van de glibberige trappen op do steenen. Zij bezeerde zich erg en moest door twee mannen binnengedragen worden. Op het tjs. Zaterdag namiddag, waagde een jongeling zich op het ijs der Meerscbpoort. Hij schoot er door en zonk tot aan do schouders in het water. Zonder de hulp van toegesnelde personen, moest hij on- verro ij del ij k verdri n k e n Pep e« telegpasl. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» to Turnhout. Is het eene misdaad Zondag morgend, rond 8 ure, vond men nabij den nieuwen bassijn van de Kempische vaart op eenige stappen van do stoomzagerij, liet lijk van een manspersoon liggen. Dc ongelukkige had eeno vreeselijke won de aan den hals en eenige meters verder lag eon bebloede zakdoek. Het parket werd verwittigd en kwam kort nadien ter plaats. Inmiddels was men er reeds in gelukt, de identiteit vast le stellen. Het lijk was dat van den genaamde August Van Ackerveken,steen bakker, 31 jaar oud, wonende to Beersso. Onder het lijk lag een paar nieuwe schoe nen. Van Ackervekenwas gehuwd en vader van drie kinderen. Hot jongste is pas twee dagen oud. Daar de geneesheer, die eerst hij het lijk geroepen werd,niet met zekerheid de oorzaak der dood kon vaststellen, werd de lijkschou wing bevolen. De wetsdoktoors die het lijk onderzochten, verklaarden, dat het mogelijk was, d?t het slachtoffer, dronken zijnde, gevallen is, en do vreeselijke wonde aan den hals bekwam door tegen een boom te vallen. Op het lijk werden geene andere kwetsuren vastgesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. Eene gansche familie verstikt. De echtgenooten Gayeau en hunne twee kinderen, van La Roebelle, werden gisteren morgend verstikt in hun bed gevonden. Ondanks de spoedige geneeskundige hulp, is de moeder met hare twee kinderen niet meer tot hot leven kunnen teruggeroepen worden. Geheim8 alkool-depot ontdekt te Rome De Tribuna meldt dat een groot schandaal op het punt is uit te bersten, door bet ont dekken van geheime alkooldepots le Rome. In bet ministerie van geldwezen wordt het grootste stilzwijgen bewaard over deze zaak, doch men verzekert dat verscheidene gekende politiekers in do zaak betrokken zijn. De erfprins van Duitschland op tygerjacht. De Duitsche erfprins is te Mirzapore (En- gelsch-Indië), op tygerjacht gogaan, in gezel schap van sir John Hewett. De kroonprins doodde een tyger van bijna 3 meters lengte. Het getuigenverhoor Men zal ook 's, namiddags zetelen. Ondervraging van den beschuldigde Na hel lezen der beschuldigingsakle die ruim een half uur duurde, werd overgegaan tot de ondervraging van Van Puyenbroeck, die op eene buitengewone manier blijft staan houden onplichtig te zijn aan do wreede zaak hem ten laste gelegd. Op de talrijke vragen gesteld door den heer voorzitter antwoordde van Puyenbroeck zeer snel. Zijne houding blijft eenigzins koud als iemand die hem niets ten laste heeft te leggen. Het was 1 ure 10 minuten vooraleer de ondervraging ten einde liep en vooraleer do heer Voorzitter kon melden dat men 'snamid- dags ook zou gezeteld hebben om over te gaan tot het aanhooren van do eerste getui ge de heer Pardoen, onderzoeksrechter te Dendermonde. Reeds van af twee nur s' namiddags stond er weder veel volk om Van Puyenenbroeck te zien binnenleiden. De zitting werd heropend om 2 ure 40 min. De heer Pardoen, onderzoeksrechter, doet zijne verklaring,waarin hij in 't breed en in 't lang de feiten waarvan Van Puyenbroeck is belicht, uitlegt. Wij kunnen niets van die. verklaring ver der geven daar dezó ook met gesloten deuren wordt aanhoord. Een tegenbewijs Volgens de verdediging wil deze bewijzen dat VanPuyenbroeck onschuldig is en dat men geen geloof mag hechten aan enkele verkla ringen, of zooals do verdedigingbeweert, aan enkele vermoedens gesproten uit vertelsels van kinderen. Wij zullen een breed verslag mededeelen oyer do verklaringen der getuigen die inge roepen zijn door de verdediging, om dit feit te staven, te bewijzen.. Denkelijk zullen er allo dagen morgend en namiddag zittingen gehouden worden. Do vordediging wil bij middel eener ex pertise dat de kinderen ©enigszins moeten gesproken hebben onder zekeren dwang, nu dat zij namelijk voor wat het herkennen van Van Puyenbroeck betreft, dit enkel deden omdat zij door zekere, omstandigheden go- neigd werden don kerel, die uit de schuur kwam, te nemen voor Van Puyenbroeck. Uilslagen van Zondag 22® dezer. Beker der Volksstem Steun geeft Moed van Aalst, klopt Patria van Gent, met 3 goals om 0. Do match werd dapper betwist, doch de Gentenaars waren slechts met 9 man opge komen. Nog te Aalst. Gisteren werd een vriendenmatsch be twist, tusschen eene gemengde ploeg van de Sporting en de ploeg der pupillen. Deze laat- sten wonnen met 4 om 2. Te Ronse Zondag had hier een belangrijke match plaats tusschen den Footballclub van Rons© enden Alhlétique van Gent. Meer dan 500 personen woonden het spel hij dat ten hoog ste belangrijk was. Gent won met 3 goals tegen 2. U. B. S. S. A. In EERSTE .4FDEELING. Excelsior, Brussel 2. Daring, id. 2. Racing, Mechelen 0. Club, Brugge 1. Cerclo, Brugge 6. Racing, Brussel 0. Antwerp 1. Kortrijk 1. Do matchen Leopold-Beerschot en Standard-Union St- Gilloise, moesten uitgesteld worden. Prqmqtie. Football, Mechelen 2 Tilleur 1. Ver- viers en La Gantoise krijgen forfait van Al liance, Antwerpen en Doornik. De matchen Luik-Leuven en Theux-Asso- ciation, Antwerpen, werden uitgesteld. De match, welke eeno zekere beslissing Voor de Japaansche semonzweerders Eene afgevaardiging van leeraars der Vrije Hoogeschool heeft zich gisteren naar het Japaausch gezantschap begeven, en heeft er eene petitie neergelegd bekleed met 500 kandteekens, en waarin genade gevraagd wordt voor Kotoku en do andere samen zweerders die onlangs ter dood veroordeeld werden. Een razzia in Zuid-Marokko. Eene bende inboorlingen van Tafilalet heeft een rooftoc it gehouden in het Zuiden van Marokko. Ten nadeele van den Shirif van Bou Denib stolen de dieven ongeveer 6C0 schapen. Van de Doui en Menia, werden een twintigtal ka- meelen gerobberd. Vreeselijke moorderij In Rusland Te Manyag heeft een onderwijzer, die in een handelshuis gedrongen was om er te stelen, den handelaar, die hem verraste met revolverschoten gedood. AaisL 23 Jan. Hop. Markt zeer vast koopers 87, 83 verkoopers 90 fr. Goerasrdsbepgen 23 Jan. Tarwe de 100 kilos 20,50 Masteluin 15,00 haver 20,00 Rogge 15,50boonen 21,50Aardappelen 11,00 lijnzaad 35,00 koolzaad00,00 boter de kilo 3,09 a 3,21 eieren per 25, fr. 3.25 ruw- vlas 0.94. Yiggenen 200, Hoornbeesten 8S. moest geven aan het kampioenaat, was deze betwist tusschen Ukkel en de Racing Club van Gent, op het plein van Ukkel. Gent speelde heerlijk en prachtig en won met 2 om 0. Daardoor heeft de Racing Club veel kans. toekomend jaar zijne verdiendo plaats in eerste afdecling wederom in te nemen, Audenaarde Toekomenden Zondag, om 2 ure, op liet groot plein der Broekstraat, wordt een be langrijke match gespeeld tusschen de Fooi ballclub van Audenaarde en de sportingclub van Aalst. Er zal geen volk te kort zijn. Het is met algemeen© droefheid dat in de stad Géeraerdsbergen en in het ge heel© arrondissement de jobstijding wordt vernomen van de dood van Mevrouw Diericx, geboren Leontina Van Brante- ghem, echtgenoote van Mr Vincent Diericx, den zoo volksgezinden oud- !1 volksvertegenwoordiger van het .arron dissement Aalst. Mevrouw Vincent Diericx werd ge boren te Aalst ten jare 1862. In 1888 trad zij in het huwelijk met M. Vincent Diericx. Beiden leefden lange jaren gelukkig to zamen, tot de pijnlijke gebeurtenis daar onverwachts een einde komt aanstellen. Zondag avond is M'etr. Vincent Diericx bijna schielijk gestor ven. Inganschde stad was deze edele vrouw gekend, hooggeschat ©n geëerbiedigd oiri hare zeldzame hoedanigheden. Hare lief dadigheid vooral was onuitputbaar. De armen der stad en alle goede liefdadige werken ondergaan door het vroegtijdig verdwijnen van deze groote ziel, een on schatbaar verlies. Hoe grievend ook het leed zij van diegenen, welke door deze droeve ramp zijn getroffen, mogen zij echter den op persten troost genieten bij het gedacht, dat de afgestorvene reeds do belooning heeft ontvangen van haar voorbeeldig en kristelijk leven. De plechtige lijkdienst gevolgd van de begrafenis, zal plaats hebben in de paro chiale kerk te Geeraerdsbergen, Donder dag aanstaande 26 dezer, om 10 ure. De Volksstem kan niet nalaten den heer Vincent Diericx de uitdrukking aan te bieden van haar innig rouwbeklag, ®n zij neemt grootelijks deel in bet smarte lijk en onherstelbaar verlies, welke hem komt te treffen. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. GOED GELAPT. Zekere Frans Verleyen, geboren te Else ne, dienstknecht te Russignies (bij Ronse), drong dozen Zomer, na een venster openge broken te hebben, in de woning van Louisa Pomme, wiens man toen in Frankrijk arbeid de. De vrouw, de inzichten van den schelm radende, liep om hulp en vluchtte weg. Hare geburen kwamen toegesneld en liepen den in- brekfr achterna. Hij werd s'anderendaags aangehouden en te Audenaarde opgesloten. De brave jongen werd veroordeeld tot 4 jaar en 3 maand gevang en 300 frank boet. Hij blijft aangehouden. KLOPPARTIJ. Zekere De Landsheer©, van Bavegem, Go- vaert van Lctterhautem en Minnaar van Sint- Lievens-Hauthem, konden als gezworén ka meradon niet scheiden, zonder elkaar eens goed af te rammelen. De Landsheere krijgt eene maamd, 26 frank of 8 dagen, Govaert, 50 fr. of 15dagen, Minnaar30 fr. of lOdagen. 't Is goedkoop. HIJ WAS NIET TEVREDEN. Verleden Zomer werd te Maria-Audonhove het huis van een jachtwachter 's nachts be stormd. Petrus De Rebbel, die ook hielp bom bardeeren, kreeg hij verstek 15 dagen gevang en 26 frank of 8 dagen en 4 maand, 50 frank boet of lOdagen. De man, daarmede niet te vreden, kwam tegen het vonnis op. De Recht bank heeft gevonden dat het niet te veel was en heelt dus het vonnis bekrachtigd. 23 Januari, 15 ure; Barometer 775 Windnoord-oost Thermometer O'S Vooruitz.: schoonkoude» 1502 Aan de Blamiagen Zoo gij Fransch kunt, zullen wij u bin nen 2 maanden eene winstgevende plaats bezorgen, indien gij eerst de steno-dactylo- graphie of liet lmekbouden wilt komen leéren aan 40 fr. kent gij nog geen Fransch komthet dan eerst leeron. Schrijf u seflens in: ECO LE - BUREAU 85, Rue du Midi, Bruaelles-Bourse 1511 GROOTE KEUS VAN gedrukt in 't goud te beginnen aan 2,00 fr. de 25. De Malt Kneipp mef smaak van koffie kost 75 ®/0 minder dan koffi®, en is gezond, verteerbaar en voedzaam Ziedaar uwe gezondheid Verkoop in 'I grootR. Kletst, BRUSSEL vV- BELANGRIJKE OKKASIE Een Jas op Reis. In den tijd der Pairiotten. Roe Roofje aan een man geraakt In het misverstand. Politie in huis. Een geweten of geendoor den E. II. Flecrackers. Deze blijspelen, afzonderlijk verkocht aan den prijs van 1,00 fr. zijn gezamenlijk te verkrijgen aan 3,50 fr. ten bureele der Volksstem. DOOR WOONSTVERANDERING Openbare verkooping van Te Aalst, Korte Zoutstraat, 47 NABIJ DEAFSPANNING DE MEIBOOM Deurwaarder DE VOS, te Aalst., zal op Dijns- dag24 Januari, 1911, om negen ure voormiddag, ten verzoeke en ter woonst van M. Achiel Min- naert., tabakfabrikant, te Aalst, Korte Zout straat, 47, nabij de afspanning De Meiboom overgaan tot de openbare verkooping van Meu bels, bestaande voornamelijk in Ronde- en andere tafels, waaronder twee cou« lissctafels in accajou, stoelen, klecr- en andere kassen, ledikanten, lavabos en nachttafels in ac cajou en notelaar, spiegels, oude ingelijste gra vuren, porceleinen tafel- en koffieserviezen, lus ters, gestoffeerde stoelen, canapé en chaise lon gue, gazvuuv, stoof, keukenjacht, kachels, ingemaakte vuren, waschmachien, boeken, waar onder 24 geïllustreerde deelen van den Journal pour tous bibliotheek, fonograaf met platen, kapstok met parapluiebak, posturen, 2 regula teurs, hangende horloge, waschkuipen, fles- schenrek, keukengerief, brandhout, enz., enz. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en tegen dadelijke betaling.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3