Ö8 tóaiermoord van Wetteren. Edels Zeifapoflering. NIEUWSBERICHTEN. Samson Kina gee"'ejM Assisshhof van Oosl-Vlaandeien. Vlieger gevallen. De Italiaansche vlieger Gambiambi die te Pisa opgestegen was met generaal Debau- fand als passagier, is van eene hoogte van 100 meters gevallen. Beiden werden ge- Iwetst. Voor eenige appelcienen Te Aefreale is ten gevolge eener werksta king der appelcienenverzenders, een vreese lijk gevecht ontstaan. De gendarmen kwamen tusschen en schoten in den hoop vechters. Bi jtij n talrijke gekwetsten. OOSTENRIJK. Een Hongaarse! politieker overleden De afgevaardigd*} Gabriël Ugron, die in den Fransch-Duitschen oorlog van 1870-71 als vrijwilliger dienst nam in het Franscb leger, en later als volksvertegenwoordiger eene belangrijke rol speelde in zijn land, is «verleden. Hij was 84 jaar oud. AZIË De pest. Bond Peking zijn nog verscheidene ge- ballon van pest vastgesteld. Een telegram uit Peking meldt dat het diplomatisch korps de wijk der gezantschap pen heeft gesloten. Men verzekert dat de Chineezen waar schijnlijk de Europeesche wijk zullen sluiten. RUSLAND De bevolking van St. Petersburg. Dit eene onlangs gehouden volksoptelling is gebleken, dat do bevolking van St. Peters burg thans 1.900.500 inwoners bedraagt. Hotel in brand Ten gevolge eener gasontploffing is brand 'rbntstaan in een hotel te Moskou. Drie perso nen kwamen in de vlammen om en een tien tal anderen werden erg gekwetst. GRIEKENLAND Uit Athenen wordt gemeld, dat kolonel Lapalhropes, gewezen minister van oorlog, met vier onderofficieren aangehouden en op gesloten is. De oorzaak der aanhouding wordt geheim gehouden, doek men vermoedt dat er spioneering in 't spel is. PORTUGAL. De gaiarijtuigen worden verkocht. liet gouvernement zal eerstdaags doen overgaan tot de openbare verkooping der galarijtuigen van het vroeger Portugeeaeh hof. De vreemde muzeams zijn uitgenoodigd geworden hun aanbod te doen. ENGELAND De moordenaars van Koundsditch Toen men gisteren op het kerkhof van llford de lijken der moordenaars zou ter aarde bestellen, teekende de Protestantsehe geestelijke in hevige bewoordingen verzet aan, tegen bet feit dat de moordenaars in de zelfde aarde zouden begraven worden als hunne slachtoffers. Het volk gaf den priester gelijk, en de lijkkisten werden op den lijkwagen gelaten. Twen uron later werden de moordenaars in een hoek van het kerkhof begraven. Een kroonpretendent Zekere prins Johnes Guelph, thans wonen de te Brooklyn (New-York), heeft eene aan vraag in regel gedaan, om in do plaats van Koning Joris gekroond te worden. Hij beweert de zoon te zijn, gesproten uit een geheim huwelijk van Edward VII toen hij nog prins van Wallis was en een Ier- landsch meisje. Prms Johnes Guelph beweert dat men aan het Engelsch hof zeer goed op de hoogt© is van zijn lot. De zeerampen in 1910 Uit de statistieken van de Llojd blijkt, dat er in 1910, 5794 zeerampen plaais hadden. 227 vergingen met man en muis in den loop van het jaar. Als stoffelijke schade geraakte men slechts tot 134 miljoen pond sterling, of 61 miljoen min, dan in 1909. 61* Vervolg. Luister, vervolgde zy. ik wilde verzoe ken, naar Frémicourt te gaan. Om den jongeling eeu boodschap te bren gen Heeft hij het u reeds gezegd Ja Welnu, gij zult gaan, niet waar, mijn vriend? Gij zult hem zeggen, dat hij niet moet trachten mg weder te zien dat bij niet meer -aan mg moet denken. Ik weet niet wat u aldus doet handelen, aei Epreuve maar bedenkt gij wel, dat die woorden hem wanhopig kunnen maken Ik heb hem heden antwoord boloofd, Ipreuve, en dit is het eenige dat ik hem kan geven. Het spijt me, sprak Epreuve, maar mijn gang naar Frémicourt zou to vergeefs zgn •m een reden, die ik u niet kan zeggen, zal de jongeling er niet zijn op het uur, dat gij be paald hebt. Weet ge waar hg woont, Epreuve Te Saint-Irun, bij den herbergier Milet. Ik zal hem heden-avond of morgen schrij ven. Veroorloof mij, u een raad te geven, me juffrouw Haast u niet om don jongeling te schrijven, indien uw brief hem smart zal ver oor/aken. HU is reeds ongelukkig genoeg. Overweeg wel, ik bid het u. Na verloop van eenige dagen zal het ook nog vroeg genoeg zgn. Neen, het moet. het moetsprak zij. Bemint gij hem dan niet N:a_ï ik cenffuneu riep zy op sraartely- Brussel. Erge val. Maandag mor gend moest Christine L..., 20 jaar oud, wo nende in den Oud-IJzergang, linnen te dro gen hangen. Met te ver uit een vensier van het tweede verdiep te leunen, verloor zij hei evenwicht en stuikte op de koersteenen. Hel slachtoffer werd verscheidene ledematen ge broken. Zij wordt in het gasthuis verzorgd. Dief ontdekt. Eenige maanden gele den werd eene belangrijke diefte gepleegd ten nadeele van de echtgenooten B..., Vorst- schen steenweg. Eene belangrijke partij ju- weelen werd ook gestolen. Eenige dagen geleden trachtte een jonge kerel, bij een juwelier eenige der gestolen juweelen te verkoopen. De juwelier ver zocht hem terug te keeren, doch de kerel had lont geroken en kwam niet meer terug. De policie deed dan een onderzoek en weldra was de dief ontdekt. Het was een genaamde Frans N..., gevaarlijke kerel, wonende Moermanssteeg. Men is er tot nu toe nog niet in gelukt den dief te vatten. Dood gevonden. - Eene winkeldochter van de Rickstraat werd gisteren avond rond 10 ure dood gevonden. Zij was gestorven aan eene hartaderbreuk. Zekere Jos. R..., 75 jaar oud, wonende op de Hooikaai, is gisteren op zijn bed dood gevonden. Hij had eene hartziekte. Denzelfden avond vond men op den koer eener herberg van de Pruissehestraat een man liggen. Een bijgeroepen gem esheer kon slechts den dood bestatigen. De man was aan eene hartkwaal overleden. Zijn lijk werd naar het doodenhuis gevoerd en herkend als zijnde dat van zekeren N.., 60 jaar. Schaking. Mej. Lucia H.., 23 jaar oud. was gisteren avond langs de De Joncker- straat gegaan om zich bij hare aanstaande schoonmoeder te begeven. Het is daar eene redelijk afgelegene straat. Een automobiel reed haar voorbij, doch bleef plotselings staan, een beer stapte uit, greep bet meisje vast en wilde het in den auto duwen. Doch het meisje verloor hare tegenwoordigheid van geest niet. Zij begon te roepen. Een po- licie kwam toegesneld. Op dit zicht sprong ie beer in den automobiel en reed haastig weg. Het meisje was ever ©enigen tijd door een onbekende verwittigd geweest. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna on middel ijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gautliier, Meehelen. 1505 Elssne. Bedrieger geknipt. Een on derzoek is geopend ten laste van zekere Pietcr P.., metsersgast, wonende Van den Broeck 'straat, die bij middel van ©en 'valselie bestei- kaart, gepoogd had zich bij M. Devis, Got- farl straat verscheidene bladen .zich te doen afleveren. St. Gillis. Zonderlinge diefstal.Een ondernemer. M. D,.., wonende Muntholel- straat, te,St. Gillis, stelde Maandag mor- gend vast. dat in den nacht stoutmoedige die ven ten zijnen nadeele twintig ijzeren poutrel- len, hebbende eene lengte van 4 m. 75 ge stolen hadden. De dieven moeten ongetwij feld den buit met kar en paard weggehaald hebben. Hal. Lijk opgehaald. Maandag mor gen werd uit de vaart van Charleroi het lijk opgehaald eener onbekende vrouw,scbij nendo ongeveer 30 jaar oud te zijn. Op bet lijk, dat een tiental dagen in het water schijnt gelegen te hebben, werden geene sporen van geweld vastgesteld. Eene zonderlinge bestatiging werd gedaan. Een manshalsdoek was zeer los rond den lin kerarm gebonden. Opzoekingen werden gedaan in de vaart, daar men vermoedt, dat er nog een lijk in dc vaart ligt. ken toon. Neen, het kan niet, het kan niet Epreuve zag haar verwonderd aan. Liefkind, zeide hij met bevende stem, waarom spreekt ge aldus Wat gaat er in u om Zij bogon te weenen. Ach, ik ben zoo onge lukkig stamelde zij. Ongelukkig? Gij ongelukkig? vroeg Epreu ve. Waarom Zeg het mij. Heeft Louis Dupont u bedroefd Of Pandolle 1 Spreek Spreek Integendeel, Epreuvezij hebben alles gedaan, om mg te tr.oc s en. Maar waarom weent gij dan Waarom zyt gij zoo bedroefd - Epreuve, sprak zij, ik heb voor «enigen tijd een benauwden droom gehad, en in den afgelcopen nacht droomde ik hetzelfde. Mijn peet en ik liepen ontzettend gevaar een man snelde ons ter hulp en bevrydde ons Pandol le vau een moordenaar, die hem een dolk in den rug wilde stooteu, mij van afzichtelijke slangen, die mij wilden versliuden. De man, die ons ter hulp kwam, waart gij, Epreuve Ik geloof dat God u hier heeft gezonden, om ons te beschermen, en dat is zeker de oorzaak, waarom ikzooveel genegenheid voor u gevoel. Ik wil dan ook niets voor u verzwijgen. Giste ren heb ik vernomen, dat ik niet de dochter van Louis Dupont ben. Epreuve ontroerde hevig. Wie heeft u dat gezegd vroeg hij niet bijna klanklooze stem. De neet' van mijnheer Dupont, Francois Margaux. En Pandolle heeft dien ellendeling niet onder zijn voelen vertrapt riep Epreuve woe dend. Hij is niet meer op de hoeve men heeft hem weggejaagd. En heeft de nietswaardige ook gezegd wie uw vader is JaEpreuve, ge zult er van huiveren, als gy liet hoort. Cureghem. Brand bij eenen drogist. Maandag namiddag rond 1 ure is brand ont slaan in de drogisterij van M. L.., in de Dorpstraat, te Cureghem-Anderlecht. Het vuur was in de kelderingen ontstaan. Er be- stond veel gevaar dat de talrijke ontplofbare stoffen die daar geplaatst waren, zouden vuur vatten. Toen de pompiers ter plaats kwamen moest men de zes personen die op de twee verdiepingen woonden, langs ladders naar beneden halen. Men zette vervolgens den kelder onder water en men vermeed aldus eene groote ramp. Do schade is groot. Etterbeek. Onder eene instorting be- r/raven. Maandag morgen had eene ploeg grondwerkers den arbeid hernomen in eenen zavelput van den Tervuerschen steenweg, loen er eensklaps eene instorting plaats had, waaronder twee werklieden bedolven wer den. De eerste, Amand Coene, van Bosch- voorde, kon spoedig bevrijd worden hij bad den rechterarm gebroken de tweede, Jules Commiart, van Auderghem, kon eerst na een kwaart uurs verlost worden. Hij was bewus teloos, had verscheidene ribben gebroken en bloedde overvloedig uit eene gapende wonde aan den rechterslaap, Loth. Verpletterd. - Aan den barreel der statie is de baanwerker, Frans Van Dor ^elaer, 45 jaar oud, wonende te Huysinghen, door een trein verrast en afgrijselijk vermor zeld geworden. De dood was oogeublikkeliik. Het schijnt dat alle huishoudsters, welke geerne eene goede tas drinken, nu do Bitter- peeën der Trappisten Vineart gebruiken. Ze weten wat lekker is f 1500 Antwerpen. Lijk herkend. Het lijk dat verleden week aan het Palinghuis uit de Schelde opgehaald werd is herkend.als zijnde dat van Jozef Janssens, wone ide Notelaar straat, te Hoboken. Men, denkt dat de man zich verdronken heeft. Op heeterdaad betrapt.In de August Michielsstraat werd gisteren zekere Hendrik R..., wonende Hoogstraat, aangehouden. Deze voerde eene kar, waarop 4585 kgr ijzeren barren lagen. Deze waren aan hei Kempisch dok ten nadeele der firma Bosmans en Van Laer gestolen. Revolverschoten. Zaterdag nacht werd een matroos Carl Wel ar genaamd, aan de Orteliuskaai aangerand door drie achur- keu die hem zijn uurwerk met keten ontruk ten. Het slachtoffer trok een revolver en loste verscheidene scholen. De policie snelde ter plaats, doch kon er niet in gelukken een der plichligen te vatten. Aanhouding. Zondagmorgen, toen destoomer Lapland alhier aankwam, weid een atoker, zekere X..., die valsoiie papieren in zijn bezit bad, aangehouden. Gevaarlijke matroos. Een dronken matroos, in dienst op de Renatawas Zondag morgen dronken en bedreigde langs de haven al de voorbijgangers met zijn geladen revol ver. De gevaarlijke kerel is opgesloten. Herzele. Mislukte diefstal. Onge kende dieven waren bij den bakker H. F. gedrongen. Zij dachten' er eenen goeden luir te doen aan bet beste 'brood, doch moosteri zich met ©enig roggebrood te vreden houden. Wichelen. - Droeve gebeurtenis. Heden morgen hadder. te Wichelen de lijk- plechtigheden plaats van René Oosterlinck, die zich verleden week aan de hand kwetste en de klom gekregen liad. Alle pogingen om den ongelukkige te redden waren vrachteloos gebleven. Oosterlinck, een braaf oppassend werk man, laat. eene weduwe met zes kleine kin deren achter. Sint Nikoleas. Aanranding. Deze nacht, rond 1 ure, werd Willem Calts, wo nende te Antwerpen, 'alhier op het Statie plein aangerand door verschillige personen. Hij werd zfcer erg mishandeld. Dokter Burg- graeve moest geroepen worden om de won den, aan het hoofd bekomen, te verzorgen. Do aanranders zijn onbekend. Epreuve huiverde werkelijk reeds. Mijn vader is Francois Trochets, vervolg de Blanche met een door snikken afgebroken stem. Negentien jaar geleden werd hij jegens moord veroordeeld .«Ik yen de dochter van een galeislaaf. Een akelig gereutel steeg uit do borst van Epreuve op. Nu, hernam Blanche, zult ge bekennen dat de jongeling niet meer aan mg moet den- deen, dat ik hein niet mag beminnen. 'tWas Epreuve alsof.hem een dolk in 'thart werd omgedraaid. Maar, vroeg hij, heeft Pan dolle u niets naders daaromtrent gezegd heeft hij u bij voorbeeld niet medegedeeld onder wel ke omstandigheden de misdaad is gepleegd Ach, ik heb er Diet naar gevraagd. Maar ik wensebtede geschiedenis van mijn arme moeder en myn ongelukkige vader te kennen, en Pandolle beeft beloofd, mij dien te zullen mededeeleu, wanneer ik twintig jaar oud ben. Ja, zei Epreuve tot zichzelven, die belofte heeft lig mg gedaan hij heeft dus het recht, tot zoo lang te wachten. Maar hoe gaarne had hg het bedroefde meisje willen troosten Blan che,'tis waar dat uw viller veroordeeld is, doch het was voor de misdaad van een ander hij is onschuldig. Gij zijt niet de dochter van een galeislaaf, want Francois Trochets staat voor u. Deze woorden lagen jieni op de lippen, maar hij schrikte terug voor de' gevolgen, dio zij konden hebben. Als hij zich aan zijn doel: ter bekend maakte, moest hg haar zijn ons jbuld bewijzen om dit te kunnen d «en, inoesfbij Louis Dupont als den misdadiger doen klunen, en zou Blan che «hui nog langer diens weldaden wiile.i aannemen Hij moost alles wel overwegen. Bovendien, bet uur, waarop hij zich zou kun nen doeu kennen, naderde. Den zoon vanJean- Sint Giliis-Waas. Ongeluk. Toen landbouwer Frans Maes, wonende op de wijk Grafeinde, Maandag namiddag alhier in het dorp, ter herberg Havendijk zijn paard uitspande, kreeg hij een geweldigen hoef slag op het hoofd. De man viel in bezwij ming. Dv Busschaert werd in allernaast ge roepen om den gekwetste te verzorgen. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Lede. Gevecht.Zondag nacht had op de wijk Overimpe een hevig gevecht plaats tusschen eenige jongelingen van Erpe en zekeren Filips Baeyens. Deze laatste kreeg veel slagen en bad verscheidene wonden aan het hoofd, waaruit hij veel bloed verloor. Een onderzoek is geopend. Achttiende. In de herberg van Leop. Thas werd Zondag avond een achttiende getoond door Petrus Roelandt. De medespe lers waren André Lemmens, Gustaaf Sme- icens en de baas der herberg. Schoonaarde. Erge val. Zondag is de genaamde Kamiel Van Hauwermeiren bier in de Langestraat zoo ongelukkig gevallen, ■lat zijn been op drie plaatsen gebroken werd. De arme man bleef gei'ui men tijd be wusteloos liggen. Hevig gevecht. Zondag nacht is bier een gevecht ontstaan tusschen een groep Schoonaardscheif en eene groep van Wiche- len-llede. Langs beide kanten waren, naar iet schijnt, revolverschoten gelost. Er zijn verscheidene gekwetsten. Het parket word» verwacht. Maandag namiddag bevond zich nog veel volk in de gangen dat reeds ongeduldig is en de wacht houdt om bij d© opening der deuren, .ie zaal als met stormenderhand in te nemen om een plaaiske te hebben en zoo iels te kunnen hooren van de zaak die schijnt ecu» buitengewone uitbreiding le nemen. De morger.dzitting van 24 Januari. Van af 9 ure reeds koin\fe^J ^neengepakte menigte naar het Jusliciehuis afgezakt, den kende reeds dezen morgend binnen te mogen geraken om de zaak bij te wonen. Wij naken van de gelegenheid gebruik nu er veel \elk zich voor het paleis bevindt om zoo rechts en links iels te hooren vertellen. In een eersten groep, inwoners van Weile ren, bevonden wij hel volgende: zeg s» weet het al, wij zullen niet binnen mogen, omdat het schijnt dat de zaak moet afgehandeld worden met gesloten deuren en niemand bin nen mag. Oh dat is niet waar, wij zullen reeds vandaag mogen gaan luisteren, want. er zijn taaar 8 getuigen die moeten geboord worden met gesloten deuren,- ik durf wedden dat dezen namiddag de zitting publiek zal worden. Een andere groep spreekt over de wreed* misdaad. 'l is toch wreed van iemand, op zulke afschuwelijk© manier een kind dat van niets weet, dat niets misdaan had, zoo laflelijk te onteeren en te vermoorden, ze moesten den meordensar den kop afsnijden, voor zoo'n misdadigers, die geen eer nog gevoel hebben moest do guillotine hebben blijven be staan. Ik durf w edden dat die misdaad niet zal ongestraft blijven en dat de jury wel zal w eten le beoordeelen. Wij verplaatsen ons nog eens in een derden groep volk, waar wij nog de volgende feilen hoorden vertellen Ik voor mij, zegt een manspersoon,vind Van Puyenbroeck onplichtig en was ik van de jury, ik sprak hem vrij. Waarom, vroeg een andere. - Omdat het niet bewezen is dat Van Puyenbroeck daar was den oogenblik der misdaad. Overi gens bij bracht een alibi voor dat, zeer aau- nette Dupont, dien hij had teruggevonden, zou den stand van zaken geheel veranderen. Hoe diep de droefheid zijner dochter hem ook grief de, had hij toch de kracht oin aan de verzoe king van zijn hart weerstand te bieden. Blanche weende in stilte. Ach, ik begrijp uw smart, zei Epreuve, de naam van Francois Trochets is voor u de naam van een groot misdadiger. Francois Trochets is mijn vader, gaf zij ten autwoord het past mjj niet, hem te ver- oordeelen. 't Is mijn plicht, voor hem te bidden, en dat zal ik dagelijks doen, omdat God zich over hem ontferme en hem genade schenke. Zoudt gij hem van u stooten, indien hij eenmaal terugkwam O riep zij in vervoering, ik zou mij Sn zijne armen werpen en aan zgn borst weenen. Een onuitsprekelijke vreugde deed Epreuve's hart onstuimig kloppen. Zich niet kunnende bedwingen, omhelsde lig haar hartstochtelijk. Edel kind, grootmoedig hartriep hij, God zegene u. Zonder zich te verwonderen over dit bewijs van innige teederheid, vroeg zij Gij zoudt mijn gedrag dus goedkeuren Ja, gij zijt een engelantwoordde hij. Des namiddags van donzelfden dag ging Blanche te voet naar Civry, om haar gewezen pleegmoeder op te zoeken. Wat verheugt het my, u te zien riep de oude boerin, haat' omhelzende. Hoe gaat het op Espoir Zijn allen welvarend 1 Ia ik dank u. Maar ga toch zitten, mgn kind, opdat ik u eens goed aanscho wc. Ik heb u twee maanden niet meer gezien, 't Is wel lief an u, dat gij eens gekomen zyt. Maar go zijt niet r<jo opgeruiy-d als gewoonlijk, wat scheelt er aan neemlijk schijnt. Gij zult zien wanneer zijne getuigen zullen gesproken hebben, en gij die gehoord zult hebben.zult gij wel van gedacht veranderen en mij gelijk geven. En zoo gaat het van de eene groep tot de anderen, de eeno vinden in Van Puyenbroeck de plichtige anderen aanzien hem als onmoge lijk van zulke wreede daad te bedrijven. Na al dit gehoord te hebben, maken wij van het vroege uur gebruik om eens in de assissenhofza al te geraken en eenige inlich tingen in te winnen over den toestand waarin de zaak zich reeds bevindt. In de zaak. Om 9 ure 1/4 waren wij zoo gelukkig eenige bijzonderheden te hekomen. Eerst over den toestand der zaak, deze zal voorzeker 8 volle dagen duren, men zal alle morgenden en namiddagen zetelen. Heden morgend moeten nog de dokters gehoord worden en ook de heer Lambert policie-commissaris moet zijne verklaring afleggen,die uiterst belangrijk is. Men zal zich herinneren dal het de heer commissaris was, die het lijk ontdekte in de gracht en ook het wreed nieuws bekend maakte aan de ouders van bet kleine slacht offer. Hij was bet nog die den beschuldigde aan hield en dit volgens de bezwarende verkla ringen van de speelmakkertjes van Cecile De Bruycker. De verklaring van den heer Lambert is ten andere nog uiterst belangrijk, daar het hij ook was, die ue veranderingen in de ver klaringen van de speelmakkertjes van de kleine Cecile opmerkte. Men denkt dat het afleggen van de verklaringen van den heer commissaris ruim een groot uur zal duren. Builen die verklaring die in de zitting van lieden morgend zal geboord worden, zijn er ook nog de verklaringen van den wetsdokter en den doktor dio liet slachtoffer onderzochten wn ook gelast worden «en verslag te doen over don geestestoestand van den beschuldig de Van Puyenbroeck. Men weet nog dat de doktors besloten tot de geheele verantwoordelijkheid van Van Puyenbroeck. Ook stelden de doktors vast dat eene poging werd vastgesteld op Cecile De Bruycker. Voegen wij daarbij nog de verklaringen van Louisa Van der Sluyfi die verklaarde gedurende het onderzoek, Van Puyenbroeck uit de schuur, waar bet schandelijk misdrijf werd begaan, heeft zien v uchten, zal die kleine die zware beschuldigingen blijven houden staan Wij zullen dit wel weten gedurende bet- vervolg der zaak. Allen bulten. Om 9 ure 35 doet bet Hof zijne intrede en worden de debatten dezer wreede zaak her nomen; eenige personen die als wij in de zaal waren gegaan, worden buitengedreven en moeten zich wel onderwerpen aan bet besluit van het Hoi. In de gangen blijft liet volk geduldig wach- letten tlê praaljes hernemen. Volgens ofis een bevoegd persoon méldde, heeft de ver- lediging talrijke getuigen doen citoeren i»- die volgens Van Puyenbroeck 's advocate» veel licht in de zaak zullen broDgen, ja zij zouden zelf durven beweren de onschuld ie zullen kunnen bewijzen van den beschuldig de. De Jury. De jury zou zinnens zijn zoo rap mogelijk de zaak af te handelen en daardoor zijn de gezworeuen bereid ?s morgens en 's namid dags te zetelen, Wel mogelijk dat de zaak slechts Zaterdag avond of 's nachts aai afloopen. De bewijsstukken, Heden morgend werden ook de bewijs stukken in de zaak voor het hof gebracht, waaronder kleederen van het slachtoffer e» ook var-Van Puyenbroeck. Het fleschje waar van Cecile De Bruycker in het bezit was, en -zoo nog meer bewijsstukken, die zouden kun nen dienen, tot bet bijbrengen van licht in de zaak. Lieve beschermster, zeide Blanche, g(j hebt mijn moeder gekend zij woonde te Ci vry, en is daar begraven. Wie heeft u dat gezegd? Pandolle Ik wilde op het graf mijner moeder bidden. Wilt ge zoo goed zijn, met mij naar het kerkhof te gaan Gij doet mij verbaasd staan, zei de oud© vrouw, maai'ik wil ugeen onbescheiden vra gen doen. Ik zal met u gaan. Zij zette een sohoone, witte muts op, sloeg een zwarten doek om en sprak Ik ben ge reed 1 Tien minuten later waren aij op het kerk hof. Blanche werd innig aangedaan en beefde zoo hevig, dat zij op don arm der oude vrouw moest steunen. Weldra bleef deze staan, maakte een kruis en zeiHier is het Zij stonden voor een grafsteen van rood blauw geaderd graniet, dat als marmer blonk. Op het graf lagen bloemen en kransen en kelen waren verwelkt, anderen nog versch. Pandolle heeft stellig iemand belast om versche bloemen op het graf te leggen. Die krans en die ruiker lagen er Zondag niet, mompelde de oude vrouw. Blanche was op de knieën gevallen en deed een vurig gebed. Zij smeekte haar moeder over haar te wakeD, en bad God om vergiffenis voor haar vader. Kom nu mede, mijn kind sprak de oude vrouw, na verloop van eenigen tijd, en hief haar zacht op. Blanche voelde aich gesterkthet gebed, dat nooit zijne uitwerking mist, liad haar hart verlichtzy was kalmer. Zy gaf haar pleeg moeder den arm en beiden verlieten het kerk hof. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2