eeie iring. NIEUWSBERICHTEN. Een Belg zelfmoord! zich LAATSTE BERICHTEN "tar™™ brandkasten TTSx. Steireas, Officieelë kwol Z;E QANQUE 0 CEiMTRALE GANTO I SE io Brussel. Jonge dieven. In de laat ste tijden werden te Brussel en in de omstre ken talrijke koperen deurplaton en handvat sels gestolen. Ondanks alle opzoekingen kon de policie er niet in gelukken de daders te vatten. Gisteren morgend hield de policieofficier Bruneel, van St Jans-Molenbeek, twee jonge kereltjes van een vijftiental jaren aan, toen aij op een onbebouwden grond der Alfons Van do Peereboomstraat begonnen te delven en er verscheidene koperen deurplaten uit den grond baalden. Do kereltjes werden naar het policiebureel overgebracht en verklikten er nog een tien tal medeplichtigen. Zij duidden ook den ver- heler aan. Al de jonge dieven zijn aange houden. Dieven op de vlucht. Verleden nacht hoorde M. L..., rijwielhandelaar, Chartreu- zenstraat, gerucht in zijn magazijn. Hij greep een revolver en liep beneden. Juist namen twee kerels, zwaar geladen de vlucht. Zij sprongen elk op een rijwiel en waren snel uit het zicht verdwenen. M. L..., loste verscheidene revolverschoten in hunne rich ting, doch vruchteloos. Eene klacht ia neer gelegd. Dief geknipt. Sinds eenigen tijd werden ten nadeele der lossers, der Luxem- burgstatie, talrijke kleedingslukken gesto len. Gisteren avond, werd een jonge kerel verrast, toen hij er met vier vesten wilde van onder trekken. De schurk, zekere V..., is op gesloten. Brand. Gisteren morgend is brand ontstaan in de woning der echtgenooten M Bloemenmakersstraat. Dank aan do spoedige hulp der pompiers kon het vuur weldra uit gedoofd worden. Aan de maaglijders. De gcneesheoren raden do Bitterpeeën der Trappisten Vin «art aan zonder of met melk.Hun regelmatig gebruik is onovertrefbaar. 1500 Laken. Diefstal.Gisteren avond, had M. D... wasscher, Kunstenaarstraat, eenige «ogenblikken zijn kamion voor de deur van een klient op den Antwerpsoben steenweg laten staan. Toen hij terug buiten kwam. was eene mand, eene groote hoeveelheid lin nen inhoudende, verdwenen. Leuven. Erge instorting. Woens dag avond werd de Nobelstraat in opschud ding gebracht door een erg ongeluk. De stal van M. Meulemans, een tiental paarden be vattende, stortte plotseling in. Het bovenste deel van het gebouw kwam terecht op twee kleine huizen, waarvan de zoldering inviel op de bewoners, die reeds te bed waren. Eene •ude vrouw, die ziek te bed lag, moest bij middel van eene ladder naar beneden gehaald worden. Zij was gekneusd in liet aangezicht. Een andere bewoner moest eveneens onder de puinen uitgehaald worden hij had ook wonden bekomen in het gelaat en kloeg over inwendige pijnen. Do policie heeft dc inwo ners van vier aanpalende huizen hunne wo ning doen verlaten. Antwerpen. Diefstallen. Ten na deele der tirma' Bosnians en Van Lacr wer den aan het Kempisch dok 97 ijzeren pou- trellen gestolen, Aan hangaar n. 14 werden ten nadeele der irma Buleko een aantal stukken leder ge stolen. Ongekende dieven drongen in de woning van Mev. Magis, Statiestraat, en stolen er verscheidene kostbare juweelen. Twee dokwerkers werden op den stoomer Prins Albert betrapt, toen zij met eene partij schaven wilden vertrekken. Van een wagen der Staatsspoorwegen werd ten nadeele der firma Mouart eene par dekens gestolen. Nog een meisje verdwenen. De 20ja «ige Serafina Dillens, wonende Schelpstraat, is sinds eenige dagen spoorloos uit bare wo- eing verdwenen. Verdronken Donderdag morgen 64° Vervolg. Hoe Icom ik er aan In de kast van den herder Zij ijlden naar het huisje van den herder. Ipreuve opende de deur. Ik heb de lantaarn leeds -hedenochtend in gereedheid gebracht, zeide hijzij staat op tafel. De kast van den horder was geslotenEpreu- ve gaf zich echter den tijd en de moeite niet, em den sleutel te zoeken met een druk van aijn schouder verbrak hij de deur, die niet bij zonder sterk was. Onder in de kast lag een laDg, sterk touw, aan welks einde een haak was, 't geen bowees dat het vroeger had gediend om de emmers op ie halen, die in den put gevallen waren. De oude keting lag er naast. Zij namen touw en keting, en snelden naar den put terug. Philippe zette den lantaarn op den rand daar na hielp hij Epreuvoom het touw af te winden. Na zich verzekerd te hebben, dat het sterk ge noeg was, maakten zij een strik en lieten het in don put afzakken. Let op, we laten een touw zakken riep Epreuve. Ik heb u verstaan, antwoordde Pandolle. Philippe greep den lantaarn en lichtte in den put. Het touw zakto tot op het water. Epreuve voelde dat Pandolle liet gegrepen had. Er is een strik aan, riep hij. sla hem om uw lijf onder de armen. Pandolle beproefde het, maar de houding, waarin hij zich bevond, verhinderde hem zicli vrij te bewegen hij moest zijn uiter.sto best doen om zich aan den stok in evenwicht te houden, en een krachtige ruk kon den stoic werd de verdwijning vastgesteld van den kwartiermeester van de Santa Lucia. Men vond eenigen tijd later zijne klak in het dok drijven. Opzoekingen werden gedaan, doch Donderdag avond had men zijn lijk nog niet gevonden. COCO LI NE Depot voor Aalst en omlig- ende, J. Simoens- Van der Straeten, Nieuw- slraat, 62, Aalst. Blegny-Trembleur. BandieterijEen 0 jarige welstellende landbouwer, Nicolas Loers, werd verleden nacht gewekt, door bet verbrijzelen der ruilen zijner woning. Hij op en ging beneden zien. Toen hij de deu; opentrok weerklonk een geweerschot en Leers kreeg de lading in den arm. Hij wilde binnen vluchten doch kreeg toen een schot in den rug. De arme ouderling liep langs achter buiten. De bandieten drongen dan in zijne wonin; en stolen er eene belangrijke geldsom. Toen Leers met eenige gewapende land bouwers terugkeerde, waren do bandieten reeds verdwenen. Bergen. Lijk opgehaald. Gisteren namiddag werd uit de vaart van Condó het lijk opgehaald van een onbekenden mansper soon, schijnende rond de 60 jaar oud en als werkman gekleed. Het lijk is naar het doodenhuis overge bracht. Quaregnon. De dramas der mijn. Gisteren morgen was de mijnwerker Eng. Gapiau in de mijnen van Le Couchant du Flénu aan den arbeid, toen een groot steen blok in het gowelf losraakte en hem op den rug viel. Capiau werd de ruggraat gebroken en bezweek eenige uren later. Familleureux. Aanranding. Een bediende dor petroolmaatschappij van Hóu- deng Goegnies, zekere Van Torre, keerdo gisteren avond, na zijne ronde met zijn ka mion naar huis terug. Tusschen Familleu reux en Marehe-bij-Ecaussines werd hij aan gevallen door drie bandieten. Terwijl de eene het paard stil hield wilden do anderen hem van zijnen bok rukken. Zij losten verschei dene revolverschoten op Van Torro. Deze trok ook zijn revolver en gaf vuur! De bandieten namen daarop de vlucht. Een onderzoek is geopend. Ansegem. Been gebroken. De ge naamde P. Van Biesbroeck moest Woensdag le Ansegem in het huwelijk treden. Toen hij uit het rijtuig stapte, viel hij, ten gevolge van een misstap, omver met het droevig gevolg dat hij zich een been brak. De ongelukkige kon omnogclijk nog een voet verzetten. Hij deed zich in allerhaast bij den plaatselijken geneesheer voeren, die hem zoo goed mogelijk verzorgde. Ondersteund door twee kloeke mannen, trok Van Bies- broek vervolgens de kerk binnen, waar het huwelijk ingezegend werd. Gent.Schielijke dood. Zekere Ver gauwen, ©ud53 jaar, vischkoopman, wonen de te Sas-van-Gent (Holland), was gisteren namiddag bij den geneesheer Adam, Lange Meiro, gekomen. Wanneer hij gereed stond om het huis te verlaten, zonk hij ineen en was een lijk. De dood wordt, toegeschreven aan eene hartverlamming. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Cenlrate Naaml."blaat. Huring Brandkott'crs 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Audenaarde. Di Sinte Walburgis. In degrooto kerk, die onlangs zoo prachtig hersteld werd, is men bezig met bet plaatsen van eene nieuwe hoogzaal, waarvan de bouwtrant met dien der kerk overeenkomt Het prachtig stuk is eene gift van wijlen den weldoener, M. Omer Gevaert. Men plaatst insgelijks een nieuw orgel met 29 spelen. Dit stuk alleen zal wel 40,000 fr. kosten. Het is eene gift van M. Désiré Verheyden. Nederbrakel.Groote werken. Dank zij de lusschenkomst van ons katholiek gou vernement, zullen hier groote openbare wer ken uitgevoerd worden. Onteigeningen heb ben plaats gehad, aan den hoek der Hoog straat, om het rechttrokken toe le laten van den Brusselschen steenweg, die geheel het doen brokeD, of uit de scheur losmaken en naar beueden doen vallen. Ik kan den strik niet om mijn lijf slaan, riep hij wanhopig; 'tis mij onmogelyk. Ik vreesde het reeds, zeide Philippe. Wat moeten/we nu doen vroeg Epreuve in den hevigsten angst. Ik weet het, antwoordde de jongeling. Reeds had hij de keting gegrepen, en beves tigde dien aan een ijzeren stijl boven den put. Daarna reikte hy Epreuve den lantaarn over en zeide Licht mij nu zooveel mogelijk bij Hij ging op don rand staan. Mijn God wat gaat gij doen riep Epreu ve verschrikt. De keting is stevig, de stijl ook vrees niets. Ongelukkige, wilt gij in den put afdalen Zeker, antwoordde Philippe. Zijn handen grepen de keting, zijn lichaam zweefde boven den put. - Gij kunt niet meer naar boven klimmen, zeide de bedelaar angstig. Ik ben de lessen in de gymnastiek nog niet vergeten, gaf Philippe ten antwoord, en hij liet zich naar beneden zakken. Hij kon tamelijk goed zien, maar evenmin als Pandolle zelf den strik om diens lijf slaan hy rolde zich daarom in de keting, om zijn handed vrij te hebben. Nu hing hij tot aan de borst in het water. Pandolle bewoog zich niet meer. Do jongeling greep het touw, sloeg den strik om het lichaam van Pandolle en bevestigde hem onder diens armen. Over den put gebogen, in de eene hand de lantaarn, met do andere zich aan den rand vastklemmend, luisterde Epreuve in den groot sten angst, terwijl groote zweetdroppels op zijn voorhoofd parolden. dorp doorloopt. Dan zal men eene rechte straat hebben, van 2 kilometers lang. De werken zijn goschat op meer dun SO.000 fr. Ronee. Wegenisicerken. Do groote steenwegen, inde Doornijk- en de Hoogstraat worden in 't kort opgenomen en nieuw ge kasseid. Do werken zijn op 54.000 fr. ge schat. Reeds lang vraagt de bevolking het opbouwen van een nieuw postbureel, doch dat. komt er niet van. Groote werken zijn ook noodig aan de statie. Het opbouwen van een nieuw hospitaal on eene nieuwe stads school is besloten. Denderleeuw! Stoutmoedige diefstal. In den nacht van Woensdag tot Donderdag zijn er stoutmoedige dieven ingebroken bij Gustaaf De Man, voerman, wonende in de Molenstraat, op de wijk Huisseghem, alhier. De dieven stolen o?n tobben vet en 4 hespen die in eene kuip in den kelder verborgen lagen. Om binnen te geraken hebben zij een gat gekapt in de vout die in de schuur uit geeft en zijn zoo in den kelder gedaald. Eerst 's namiddags bemerkten de bewoners den diefstal. Nu in den nacht van Donderdag tot Vrijdag omtrent 11 ure, hoorde vrovw De Man gerucht en wekte haren man, deze begon om hulp te roepen waardoor de dieven die het dichtgemaakt gat w ederom geopend had den op de vlucht gingen. Tot hiertoe is men op hel spoor der daders niet. De gendarmen van Denderleeuw hebben een ernstig onder zoek ingesteld. IParijs. Donderdag morgend rond 11 ure, lieoft een reiziger, die van Brussel gekomen was, zich in een hotel nabij de Noordslatie, te Parijs, gezel f moord. De man had zich een revolverkogol door het hoofd gejaagd. In zijne zakken vond men een adres, Rue d'Assaut, Charleroi. Inlichtingen werden genomen, en daaruit bleek weldra, dat de zelfmoordenaar een genaamde Alexis T was, 47 jaar oud, geboren te Courcelles, België. Hij woonde nu laatst te Charleroi, in het bovenvermeld adres en had acht dagen gele den plotselings zijne familie verlaten, zonder te zeggon, waarheen hij zich begaf. Hij had nog eene som van lfr.26 in Belgischen munt op zak. Zonderlinge zeep in Frankrijk Toen de douaniers van Bollegarde, den inhoud van 18 kisten welke zoo gezegd zeep bevatten en naar Marokko moesten gezonden worden, nazagen,bevond men,dat de 2/3 van de stukken zeep, ongevuld waren met kar doezen. Er waren «r in t geheel 490,000 kardoezen. De zending werd door eene Zwitsersche zeepfabriek gedaan. Terrorist aangehouden in Oostenrijk. Te Weenen is zekere Potar Seratinoff, een Bulgaarsch student in geneeskunde, aange houden, die als zeer gevaarlijk anarchist be kend stond. Men rond in zijn bpzifc aanbevelingsbrieven voor alle anarchistische genootschappen. Hij werd vroeger reeds te Moskou en te Buda- pesth ter dood veroordeeld. Op het oogenblik zijner aanhouding ver klaarde hij, dat hij zelfs den Czaar zou gaan vermoorden indien hel moest. Eene goede vereeniging in Duitschland Te Hamburg is eone Üuitsche Vereeniging tor bestrijding van de onzedigheid gesticht. De Vereeniging zal toekomend jaar belang rijke wetsvoorstellen gereed maken, en hoopt al de leden van den Reichsdag to kunnen tot zicli trokken. Ik ben gereed, klonk eindelijk Philippe's stem ik heb geen licht meer noodig. Maak het touw goed vast, ik kom bij u. Epreuve haalde ruimer adem en deed wat Philippe hem had toegeroepen. Do jongeling klom langs de keting op en kwam weer aan den mond van den put, bleek en druipend van 't water. Toen de bedelaar hem boven zag, slaakte hij een vreugdekreet. Hij hangt in het touw, zei Philippe maar zullen we hem met ons beiden naar boven kunnen trekken O, ik hebnogkraohtige armen, antwoord de Epreuve ik zal het u eens laten zien. Welnu, laat ons beginnen. Zij grepen het touw, en op den rand staan de, trokken zij uit al hun macht. Pandolle was bewusteloos, dat bemoeilijkte de redding. - Hij is zwaar, sprak Epreuve, naar adem hijgende. Ik kan niet meer, zeide Philippe met zwakke stem. Pandolle was nog geen el opgetrokken. Do bedelaar slaakte een smartkreet. Op dat oogenblik kwamen twee knechts van de hoeve ijlings naar den putgeloopen. Zoodra zij oiü hulp hadden hooren roepen, waren zij uit bed gesprongen. Na een paar kleedingstukken aangetrokken te hebben, ijl den zij naar do stallen, waar zij niets bijzon ders bespeurden. Zij wilden weder naar de hoeve gaan, meenende, dat een voorbijganger er genoegen in had gevonden, hen in hun rust te stooren, eindelijk zagen zy het licht van den lantaarn. Ha, God zendt u hierheen riep Epreuve. Wat is er gebeurd vroegen de knechts. Mijnheer Pandolle is in den put gevallen. Tegen de pest in Rusland Het gouvernement liecft zijne toestemming verleend, om op 20 Februari te Irkoulsh een internationaal Congres tegen de pest te hou den. Schoone huurprijs in Amerika De Vereenigde Slaten hebben bij de Repu bliek Tuador aangedrongen, om liet verhuren der Galapagoseilanden. Zij zouden een huur prijs van 175 miljoen voor 99 jaren willen betalen. De Wintersports in Zwitserland. Van Zo*dag tot Donderdag, werden alleen in het kanton Borne, twintig doodelijke on- evallcn vastgesteld, met sleden, toboggors, enz. j IHESEOEELI^GE^ AALST. Kring De Vriendschap. In den schoot van onzen Katholieken Burgerskring komt een Komiteit g» sticht te worden voor de be scherming van den leertijd der ambachten. Ten einde deze belangrijke instelling aan de bevolking van Aalst te doen kennen, zal de heer P. De Meyer, afgevaardigde van den heer Minister van Nijverheid en Arbeid, op Zondag 29 Januari 1911, te 5 1/2 uren s' avonds, in de zaal van den Kring, Korte Zoutstraat, eene Voordracht houden over dit nuttig werk en de groote voordeelen die er aan verbonden zijn. Benevens deze voordracht zal er een Toonkundig Feest plaats hebben, waarvan hiernevens een uitvoerig program ma. Het bestuur richt zich tat alle weldenkende lieden der stad, patroons, burgers en werk lieden. want allen hebben er belang bij een werk le leeren waardeeren dat geroepen is om groote diensten te bewijzen en talrijke verbéteringen te brengen in al de standen der maatschappij en vooral onder de kleine bur gerij. Ingang kosteloos. Algemeen Congres van Katholieke Werken te Aalst. Met de grootste voldoening deelen wij de tijding mede, dat men te Aalst, op Maandag 17 en Dijnsdag 18 April van dit jaar, een algemeen Katholiek Congres belegt. Dit Con gres zal 7 afdeelingen bevatten de 1® afdee- ling zal de godsdionstige, zedelijke en liefda dige Werken bespreken de 2e afd. de Drukpers en Propaganda de 3e afd. de Maatschappelijke Werken van Onderlingen Bijstand do 4® afd. de den Landbouw de 5° afd. het Onderwijs, de Schoolwerken en Naschoolwerkon de 6* afd. de Burgers- belangen ;de7e afd. de Vakverenigingen. Aan dit kortbondig overzicht bemerkt men wat overvloedigen arbeid er zal verricht wor den. Het volslagen welgelukken is van nu af verzekerd. In het Eerekomiteit staan al onze oude werkers aan het hoofd in hot In- richfingskomifeit vindt men een vijftiental van do kloekste werkers van óns Arrondisse ment. Het is ons onmogelijk al de namen op te sommen die Yan beide k«miteiten deelmaken. Vergenoegen wij ons met in het Èerekomi leit de Heeren Senators en Volksvertegen woordigers en de Z.Z. E.E. H.H. Dekens van het Arrondissement Aalst, aan to mer ken in het Inrichtingskomiteit maken deel van het Bureel als voorzitter, M. R. Moyer- soen, volksvertegenwoordiger als onder voorzitters, de Ileeren L. de Bcthune en A. Van der Linden, bijgevoegde volksvertegen woordigers als schrijver, M. E. Bosteels als schatbewaarder, M. Dés. De Wolf, ge meenteraadslid, te Aalst. Al deze personen zijn een vaste waarborg, dat liet Algemeen Congres, schitterend zal gelukken, tot het grootste voordeel van Kerk Land en Arrondissement. MARKTPRIJZEN Aaiel. 27 Jan. IIop. Markt kalm prijzen in afslag vcrkoopers76 fr. Wegteren, 26 jan. Boter 2,SO ii3 eieren 2,90 a 3,00 viggens 30 a 40 kiekens stuk 2,25 aard appelen roode 11 a 12 id. witte 9 a 10 konijnen 1,50 jonge duiven 1,10. Help spoedig. De twee knechts vroogen geen nadere ver klaring zij namen het touw over, en weinige oogenblikken later was de bewustelooze Pandolle uit den put opgetrokken. Mijn God hij is dood riep Philippe. Epreuve ging op de knieën liggen, legde zijn oor tegen Pandolle's borst en vervolgens zijn hand op diens hart. Neen, sprak hij, weer opstaande, zijn hart klopt, hij is slechts bewusteloos. Hierop zich tot de knechts wendende, sprak hij met een zeker gezagMejuffrouw Dupont mag niet weten water gebeurd is. Breng mynheer Pandolle naar het huisje van den herder, legt hem te bed, verzorgt hem en blyft bij hem tot dat hij in staat is naar de hoeve te gaan. De knechts deden wat de bedelaar hun ge zegd had. Tien minuten later lag Pandolle nog altijd bewusteloos in het bed van den herder. Epreuve had in de kast van den herder ge zocht, en voor Philippe, wiens kleeren van het water droopten, een kompleet stel andere kleeren gevonden. Het paste wel niet precies, maar Philippe was er toch recht blijde mede. Pandolle, wien de knechts iutusschen een half klas wyn hadden ingegeven, gaf weer eeDige teekenen van leven. Alles gaat goed, mompelde Epreuve hy zal weldra de oogen openen wy hebben hier niets meer te doen. Eu zich tot Philippe wen dend, voegde hij er bijLaat ons gaan Hij nam het breekijzer, greep den lantaarn, dien hij uitdoofde, en verliet haastig 't huisje. Er waren na hun vertrek nauwelijks tien minuten verloopen, toen Pandolle de oogen opende, en tot bewustzijn kwam. Hij richtte zich in bed overeind en zag om zich heen. Een kleine lamp verspreidde een flauw licht in de Audsnaarsfc 26 jan. Aardappelen 10,00. bottr 2,90. eieren 2,75. viggens 37. konijnen 3,00. Gccrï Veemarkt van 27 januarigetal te koop gestolde dieren: Vette koeien 69 Melkkoeien 14 Groote ossen 2 Jongo ossen 22 Vaarzen 24 Stieren 21. Varkens 294 Kalveren 165; Ma gere beesten 148; Schapen 43, Lammeren 0, Vig- cnen 419. De goede stalbeesten golden van 1,50 tot 1,75. Gaeraardsbergen 27 Jan. Tarwe de 100 kilos 21,00; Masteluin 15,00; liaver 21,00; Rog ire 11,50boonen 22,00Aardappelen 11,00 lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter do kilo 3,00 a 3,25 eieren per 25, fr. 3.75 ruw vlas 0.94. WISSELAGENT, 6, Oiiderwijssiraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 6SA Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Koste! coze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 26 JANUARI. BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Slaat, Provsn., Sieflem. Belgische leaning 1" r 2® r 3» r 3 3 3 2,5 4 Kongo uitkeerbaar Kongo (Loten) Annn teiten J Gemeentekrediet looo o Buurfcspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Autwerpeu 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 189G2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mecbelen 1S853 3 1897 Oostende 1852 1898 St.-Gillis 1904 St-Joos-ten-noodo 1881 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.) Spa 1909 Doornik '50 3 Vcrviers~i873 3 1893 3 2 3 3 2 3 3,5 92.— 91.95 92.05 92.10 92.30 ICO*— 87.25 91.45 91.80 104.50 89.— 89.25 89.— 93 50 os!— 92.50 92.75 10-1.— 89.75 73.50 74.— 86.— 74.— 86' 10 59.25 132!— 70.25 76.— 83.75 74.25 SS.45 7L— 73 73Ï25 107150 NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ SCAPIT&&L s 5 MILJOEN FR. KOUTER, SO, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en f munten, Koepóns Voorschotten op titels In bewaarneming van waarden. Afmetingen binnen met. 0,12 0,12 0,24 0,37 0,31 0,31 0,52 0,56 |0,78 met. 0,15 0,30 0,20 0,15 0,21 0,35 0,55 0,62 0,62 De saai der brandkasten open van 9 tot 12 1/2 ure ureden zaterdag van 8 (lags. met. 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 HUURPRIJS Fr. 14 17 20 30 45 50 80 is alle werkdagen en van 2 tot 3 1/2 1/2 ure tot 's mid- kamer. Pandolle zag in het halfdonker tweo manneD, maar herkende hen niet dadelyk. Epreuve mompelde hij, Philippe Daarna voegde hij er met verheffing vau stom by Gij hebt my gered ik heb aan u het behoud van mijn leven te danken. En hy strek te zyn beide handen uit. Toen naderde een der knechts. - Wy zyn het, mijnheer Pandolle, zeido hijde oude bedelaar is reeds heengegaan. Hoe zijt gij het riep de grijsaard onaan- gonaam verrast. Hoe komt gy hier Wij hebben om hulp hooren roepen. En Louis Dupont En Blanche Zij slapen ongetwijfeld. Dus weten zy van niets. Neen en daarom heeft Epreuve ons gezegd, u niet naar de hoeve, maar hier te brengen. Pandoll9 haalde ruimer adem. Gy hebt goed gedaan, sprak hij. Zeg aan Diemand iets van dit voorval, hoort gy, aan niemand. O ja, we begrijpen u, het zou mijnheer Dupont en mejuffrouw Blanche doen schrik ken. Hoe gevoelt gij u nu Nog een beetje zwak, maar dat is niets, straks zal ik wel weer kunnen opstaan, 't Is een wonder, vervolgde hij. Ik zag de dood voor oogen, en ik ben gered, en mijn redder is Epreuve, die brave man Waarom is hy reeds heengegaan Ha, ik begrijp het, opdat ik hem niet zou kunnen bedanken. Maar dat is niets. Ik zal wel weten wat me te doen staat. Ik ben eensklaps bewusteloos geworden, en van dat oogenblik herinner ik me niets meer. Zeg my dus wat er gebeurd is. Wij weten er niets van, antwoordde een der knechts. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 3