TE CHARLEROI De Kempenaar de gdsta Spieyelfabriek A.L. MEYVAERT: Rechterlijke Kronijk Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. Stadsnieuws die op den steenweg Tan Bergen woont, in vijandschap met zijn schoonvader, zekeren V. L.., herbergier der Brusselenbergstraat. Herhaalde malen hadden zij reeds twist ge had. X... was Donderdag avond min of meer onder den invloed van den drank. Hij begaf zich naai' het huis van zijn schoonvader en loste vijf revolverschoten door de vitrien der herberg. De zoon V. L.. kwam buiten en toen schoot X... op dezen. Niemand werd gewond. De dader werd aangehouden en opgesloten. Elsene. Poging tot zelfmoord. Eeno dienstmeid, kon het niet over zich krijgen, dat haar minnaar, soldaat bij de gidsen,wiens diensttijd dezer dagen geëindigd Avas, naar zijne woning teruggekeerd was. Gisteren avond dronk het meisje een fleschjelaudanum uit. Hare klachten werden gehoord door hare meesters, die onmiddelijk een geneesheer verwittigden. Deze diende de wanhopige een snelwerkend tegengift toe, en thans is het meisje builen gevaar. St. Gillis. Brand. Vrijdag avond bevond Mev. Sergente, handelaarster Tlry- straat, zich in eeno plaats naast haar maga zijn, toen zij bemerkte dat het magazijn in brand stond. Spoedig werd het alarm ge geven en na twintig minuien werkens waron de pompiers het vuur meester.De aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Men denkt dat Mev. Sergente, toen zij de gas aanstak, een slecht uitgedoofd stekje op de koopwaren zal laten vallen hebben. Schaarbeek.A ftrug*gelaar geknipt. Vrijdag morgend kwam een bedrieger bij M. Agostina, Dupontstraat, 500 nieuwe zakken halen voor een hulphuis van M. Agostina. De zakken werden gegeven, doch eenige minuten later Averd vastgesteld dat men met een bedrieger te doen gehad had. Toen deze 's namiddags om eene tweede lading kwam, werd hij aangehouden. Stoutmoedige schurk.Gisteren avond kwam een onbekende in de herberg der eeht genoolon B.., Malibranstraat en vroeg zich een lambiek. De dochter, die alleen te huis was, ging het gevraagde in den kelder halen, doch toen zij terugkwam, Avas de onbekende verdwenen met de schuiflade en tvvee tinnon schenk platen. St-Joost-ten-Noode. Onbekende ge- kicetste. Vrijdag morgend vond men in de Plantenstraat, een persoon met gebroken been liggen. De ongelukkige was bewuste loos. Twee agenten brachten hem naar hel gasthuis. Zijne identiteit kon niet vastgesteld worden. Laken. Arme ouderling. Een 05ja- rige ouderling-Jan Van Dam me die pas Don derdag avond het gasthuis van Schaarbeek verlaten had, was op den zolder van e.ea koetshuis gaap slapen.. Vrijdag morgend vond men er den man met gebroken schedel dood ton grondo liggen. _Men denkt dat de man vali 4e ladder gevallen is. Brand. Gisteren avond is brand ontstaan in do groote zaal van Het Roode Huis, waar drie maal in do week cinema- vertooningen gegeven worden. Gelukkiglijk had er juist geene vertooning plaats. De brand, die aan eene kortsluiting moet toege schreven worden, vernielde een groot deel éer zaal, alsook een kostbaar orgel. Huishoudsters, de oogen open Indien gij lekkeren koffie wilt opschenken, eischt d. n de ware Bitterpeeën der Trappisten Yincart en Zonen. Weigert alle namaaksels, 1500 Sempst. Diefstal. Donderdag nacht aijn dieven in het klooster gedrongen der Zusters Annonciaden. De kwaaddoeners heb ben de meubels opengebroken en eene groote koeveelheid kloedingslukken, lijnwaad en andere voorwerpen buit gemaakt. Bovendien hebbende dieven eenesoin geld van verschei dene duizenden franken gestolen. Op het exaam. Professor. Wat zijn mibroben Recipiendaris. Microben of krieldieren zijn oneindig kleine levende wezentjes die be smettelijke ziekten veroorzaken. Professor. Goed zoo. Hoe en waar woekeren die krieldieren Reciependaris. Als het lichaam ver- zAvakt is en geenen tegenstand kan bieden. Professor. Wat gevolg trekt u daaruit met hel oog op het voorkomen en genezen der ziekten 'l Recipiendaris. Dat men de menscben een krachtherstellend geneesmiddel moet ge ven om ze sterk te maken in den strijd tegen de ziekten. Professor. Noem dat geneesmiddel. Recipiendaris. Vroeger prees men Kina, Kola, ijzerzoulen, thans altijd en over al THEOBRÓMA. Uitslag Met toejuichingen van den jury, de grootste onderscheiding. In alle apotheken. Hoofddepot Apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. Te Aalst, in alle goede apotheken. Elewyt. Doodelijk ongeluk. Op den Aveg naar Houthem heeft men 's avonds hel lijk gevonden van den genaamden L. De Saegher, landbouwer te Elewyt, 50 jaar oud. De ongelukkige was te Vilvoorde mest gaan opladen. Bij het terugkeeren moet hij onder de kar gevallen ziin, Avaarvan een der wielen hem het hoofd verpletterd heeft. Het paard Avas alleen naar de hoeve weergekeerd. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Antwerpen. Hevige >&rand. Vrijdag namiddag is brand ontstaaV in de magazijnen van M. Menlie, handelaar in oudheden en kunstvoorwerpen, Bourlastraat. Ondanks de spoedige hulp der pompiers, zijn talrijke oude schilderijen van beroemde meesters, als Ru bens, Van Dvck, Teniers, enz., de prooi der vlammen geworden. De schade, welke op ruim 10.000 fr. geraamd Avordt, is door ver zekering gedekt. Erg ongeluk. Gisteren namiddag, zat de dokwerker Aug. Van Looy, 38 jaar oud, Avonende Falconrui. op de S' Laurens kaai, op een vat phenischzuur, toen do bo dem loste en de man in het vocht zonk. Van Looy werd erg aan de beenen ver brand. Seraing. Echtelijk drama. De echt- genooten B..., kwamen slecht overeen en eenige dogen geleden was vrouw B..., hij hare ouders teruggekeerd. Sedert had B... verscheidene pogingen aangewend om het echtelijk leven te hernemen, doch vruchte loos. Gisteren avond ontmoette hij zijne vrouw en vroeg' nogmaals om zich Te verzoe nen. Daar do vrouw weigerde loste hij vier revolverschoten in hare richting De vróuw werd niet gel rollen. B..., poogde dan zich te .zelfmoorden, dooh Jw>n zich enkel eene Jiehle wonde veroorza ken. Hij is aangehouden. Zwijndrecht. Straatschenders- Doft- derdag nacht hebben onbekende schurken langs de velobaan verscheidene schoone boomp|es afgebroken. Beveren-V.'aas. VclodiefLe. Vrijdag morgend, terwijl zekeren E.., van Zwyn- drccht, bij Dr De Bock, alhier, binnen was beeft men zijn rijwiel welke bij aan de deur had laten staan, gerobberd. Eene klacht is ingediend, doch van dader of rijwiel werd geen spoor moer gevonden. Lokeren. Ongeluk. Vrijdag avond, reed een wagen zeer hoog met strooi geladen en toebehoorende aan G. Vervaet, huurhou der, te Lokeren, door de stad. Op het Zand, moest de geleider uitsteken voor eenen auto- mobiel. De wagen kantelde om en ganscli de lading kwam in do vei s'-cis van I)e Gouden Leeuav, terecht. Een kind kon nog bijtijdsin de poort der herberg. Kriebefac!iïl!> Stien was naar de groote stad gegaan en moest buiten zijne verwachting daar blijven eten. Hij trok maar recht af naar een der groote hotels van geheel de stad daar Avas veel volk, het was ongelukkiglijk al Fransch dat, liij hoorde en hij kende er geen Avoord. Wat gedaan om aan eton te geraken Hoe dat ge vraagd Stien keek rond hoe de anderen dat deden... hij zag dat zij een groot papier van de tafel namen en daarop met den vinger wezen en aanstonds bediend Averden. Stien dacht, ik zal 't zelfde doen... en hij nam de spijskaart, riep den gar^on en wees op nr 1. Op eemgo minuten tijd Avas de gar§on daar met eene telloor soep... Stien Avas kontent dat zijn spel zoo goed lukte en met nieuwen moed riep hij nog eens en wees opnr2... terstond Avas de gargon daar weerom met eene telloor soep... Stien was verwonderd, doch liet den moed niet vallen... en riep weerom en Avees op nr3 en Wachtte nieuwsgierig. Sapristi 't was weerom soep... Stien was weer om teleurgesteld, hij dacht dat geheel zijn noen maal met den lepel ging afdraaien... en half kAvaad riep hij weerom den gargon en haastig wees hij op den laatsten nummer... nieuwsgierig wat hij nu zou te eten krijgen en de gai'$on kwam af... en gaf hem eenen tandenkuischer. ZAT ZIJN. August Van Hovo en Richard Van De Perre, beiden van Viaene,boven Geerdaards- bergen, hadden een pintje te veel gepakt Zij kregen twist, en volgens bet gekend deuntje, gingen ze aan 't vechten. Van Hove klopte dapper op zijnen gezel en bracht hem zelfs kwetsuren toe.Van de Pen- die dronken was, werkte zijne gramschap uit. op den roerenden eigendom van Aug. Van den Berghe. De eerste krijgt 2 maand gevang en 50 fr. boet of 15 dagen de tweede 30 fr. boet of 6 dagen. Daarmeé kunnen aij voort LANQE VINGERS. Zekere dochter A. D. P... wonende te Maria-Lieade, ontvreemde 50 frank ten na- deele van Jan De Henau. De oneerlijke vrouw krijgt 3 maand vang, 26 fr. of 8 dagen. Zij heeft 5 jaar tijd om andere manieren te krijgen NOG 'NE KLOPPER. Adolf Van den Hoecke, barbier te Ronse. kreeg ruzie met Sophie Lepez, vrouw Abel Pot. De barbier schoot in eene kattekoleire en trommelde 'twijf zooAvel af, dat zij langen tijd onbekwaam tot werken was. De rechtbank heeft den barbier geschoren met hem 3 maand kot, 50 fr. boet oi 15 dagen te geven. Hij moet daarbij 150 frank betalen aan de bur gerlek© partij* Of bij vporlkan 1 NOG EENIGE KLOPPERS Pel dns De Raeve sn Prosper De Glercq heb ben elkaar'ééns afgetroefd. De Glercq gai' daarbij ook katoen op den rug van Hermina De Roeve. i De Glercq krijgt 1 maand gevang, 26 fr, boete of 8 dagen De Raeve wordt vrijge sproken Frans en Leopold Lafourt brachten slagen en kAvetsuren toe aan Theofiel Van Starte- gem. Dat kost den eerste 3 maand gevang 50 fr. boet of 15 dagen don tweede 15 da gen en 26 fr. boet. ZONDAGRÉ5ST. Zondag 29 Januari, 1911, zal de dienstdoende apotheek van M Meirschaut, Korte Zoutslraat, alleen open blijven te begiftnen van 12 ure des middags. Tak Aalst. Algemeen Nederlandsch Verbond D* Peelers, uit Gent, die, op 23en Januari, in do Hoogeschooluitbreidin, moest optreden* was plotselings ziek geval len. Die ongesteldheid, welke voor het verder Avellukken der prachtige reeks lessen die do Tak Aalst A. N. V. met God Avoet, wat een moeite, heeft weten samen te krijgen heel onaangename gevolgen kon hebben, heeft ons andermaal liet genot verschaft, te wonen onder den Charme van den zco sympathieken als sierlijk zich uitdrukkenden spreker Heer Oskar Van Houwaert. Dees maal sprak de heer Van Houwaert over Hippoliet Van Peene. Hippoliet Van Peene Voelden we niet hij het liooren van dien naam behoefte eventjes de schouders op te trekken en op ons lippen te doen verschijnen een ietwat voornaam lachje Hippoliet Van Peene, ouwe Heer, wat "hebben wij, verfijnde twintig eeuAvers, wel aan uav boerenlento en romantisch ge bazel Handelden en spraken sommigen van ons zoo niet In ondankbaren Na een paar ja- •en litterairen heropbloei, vergeten ze het noeste, stoere werken der eerste letterbe oefenaars, der baanbrekers, die openden den weg tot leven en licht en nu ze wandelen in de al overstroomende zomergoudpracht, nu schamen ze zich over hen die gingen en stre den in 't lange duister. Die zoo doen, hebben het mis. En dit, deed de heer Van Houwaert wonderwel uitschij nen. Van Peene heeft ons geschonken het eer ste oorspronkelijk kluchtspel, het eerste his torisch drama, het eerste zangspelin een Avoord hij is geweestde Conscience onzer tooneellitteratuur» Vergeten we dat niet! Er kentelijkheid is een schoone deugd, het be staan van ons huidig litleratorongeslacbt is enkel mogelijk geworden door het onbehol pen geschrijf van bun voorgangers. Ter herinnering. Maandag 30on Ja nuari, in de Militiezaal (Landhuis), heel be langrijke voordracht door den heer Brants, leeraar Koninkl. Alben. Brussel, over ««Page en Sa lyre (Lichtbeelden). 65° Vervolg. Wij kwamen bij den put juist bijtijds om u op te halen aan liet touw, dat om uw lyf gesla gen was. De jongeling, die bij den bedelaar was, was zeker in den put afgeklommen, want de kleederen, die hij Bier gelaten heeft, kan men wel uitwringen. IJa, ik herinner me, nog een brave ziel Ilij heeft my liet touw om 't lijf geslagen. Maar hoe heeft hjj dit kunnen doen Ik weet het niet. O. het is een wonder Zijn zij beiden heengegaan .la, do jongeling beeft de kleeren van den herder aangetrokken. Kent gy hem Neen Ik had hem slechts eenmaal gezien, zei de andere knecht. Ilij kent mejuffrouw Blan che, Avant Zondag heeft hy op het Kerkplein te Frémicourt met haar gesproken. Pandulle ontroerde.Fr was geen twijfol aan, de jongeling, die Blanche beminde, Avien hij alle hoop had ontnomen, Avas een van zi.in red ders. Hoe kAvam hij in gezelschap van Epreu ve? Dat kon hij niet verklaren. Hy loosde een diepen zucht en sprak tot ziclizel ven Als .lean nette dood is... als hy dien ik verwacht, niet komt... moet ik besluiten, Blanche to laten huwen, ik heb het recht niet, haar te beletten om to beminnen. Ilij bemint baai', ik ben er zeker van, en hij bezit alio edele hoedanighe den hij zal haar gelukkig maken. Maar hy verwierp het denkbeeld wéder, dat zijn reeds dertien jaar gekoesterde wrnseh zou verijdeld worden. Neen, mompelde hy. het mag niet. Ik moet wachten, zij zullen te rugkomen Mijnheer Pandolle, hoe komt het dat gij inden put gevallen zyt2 vroeg oen der knechts. Do grijsaard ontstelde op die vraag, zijn oogen fonkelden van een somberen gloed, maar zich belieerschend, gaf hij ten antwoord Ik was op den rand gaan zitten, en keek, mijn pijp rookend, naar de sterren, toen liet mij eensklaps toescheen, dat ik duizenden lichtjes zag branden. Ik sprong op en maakte een duikeling,meer weet ik ei; niet van. 't Was gelukkig, dat Epreuve hier langs kwam. Ja, en ik zal niet ondankbaar zijn, mom pelde Pandolle. Terwijl dit in het huisje van den herder voor viel, hadden Epreuve en Philippe, Givry be reikt waar de bewoners reeds lang in diepe rust waren. Aan den puinhoop-gekomen, bleef Epreuve staan en zeide Hier is het Ptiilipjje zag hem verwonderd aan. Volg mij voegde de grijsaard er bij. Zij liepen om den bouwval heen toen stak Epreuve den lantaarn aan,klom doorliet ven stor en zei tot Philippe, op een hoop steenen en kalk wyzende Wy moeten dien boel op ruimen, en een daar onder liggende plank uit breken, dat is alles wat we te doen hebben. Zij namen de steenen op en wierpen ze op ander hoopen. Weldra was meer dan een hel vau do plaJk van kalk en steenen bevrijd. De bedelaar begon nu met het breekijzer te werken. Philippe beefde van ongeduld. Jongeling, sprak Epreuve op ernstige» toon, voordat ik u de papieren ter hand stel, die on getwijfeld voor u van groot belang zijn, ver zoek ik u, aandachtig naar mij te luisteren. Stervende, heelt uw vader mij gesmeekt, ze uit de herberg te Saint-Irun te halen, eu aau uw We5*kIieUE*S. Worden gevraagd door de patroons 1 schrijnwerker, ken nende een weinig Fransch, wordt gevraagd als meestergast van een werkhuis 1 kuiper, alvegast 1 voerman. Vragen der werklieden4 schrijnwer kers Werklieden van allen aard. Parochie van den H. Martinus Aalst. - Jonger.spatronagie H. Aloysiüs Sint Joris straat. Tooneelfeest gegeven door de HH. Mees ters den Zondag 29 Januari, aan do ouders en Aveldoeners, en daarna Tombola voor het oppassen aan do maandelijksche Communie in 1910. PROGRAMMA. 1°) De Ziekte der Verstrooidheid. Blij ipel in een bedrijf. 2°) Ik zal mij beteren. Kluc!<ige al leenspraak door M. Victor Renders. 3rt) O Dat geld Blijspel in een bedrijf door priester Montaert. Deuren ©pen om 4 1/2; gordijn om 5 u. stipt Nieuwjaarsgiften veor den Paus. Plaatselijk Comitcit der Dekenij van Aalst onder het Eerevoovzitterschap vaii don Z. E. H Kanunnik Roeland!-», pasteor-deken en dep heer Gr.aaf Camiel Liénart, en het Voorzitterschap van den heer Graaf EJjiard Glemsson en.denbeer Baron Lodewijk de Béthune. DERDE 1NSCHP.ÏJVINGSLT.TST Opbrengst der vorigéJijsten Fr. 1090,-25. Onbekend, Aalst, 50 Pie ter De llaeck, Aalst. 25 Mev. Wed. D. Van Assche, Aalst, 10 M. en" Mev. Van Asschc-Coppens. Aalst, 10; M. Gust. Van de Maele, Aalst, 5 Kinderen De Vos, Gent- 9chesteenweg, Aalst-, 2; P. B., Aalst, 2 Eene dienstmeid, Aalst, J. Samen Fr. 1195,25 Men kan «ok de inschrijvingen aeriden aan het bureel van ons blad of aan den Secretaris tan het Oomiteit, M. Petrus Van Nuffel, Sinte Annastr 26, Aalst, of aan M.Joris Van de Putte, Penning meester, lid van den Bond der Belgische Dag bladschrijvers, Korte Zoutstraat, 37, Aalst. BURGERLIJKE STAND VAN AALST fiVRnnRTEN Mannelijk geslacht 8) no GEBOORTEN, vrouwelijk geslacht 15) 3 HUWELIJKEN. A. Bauwens, twijnder, met M. Vereccken twijnstcr. D. De Wit, landbouwer, met E. Rimbaut, twijn ster. OVERLIJDENS. M. De Geyter, weduwe Van Heuverswyn, zon der beroep. 85 j., St Camielstraat. T. Van Neck, zonder beroep, 63 j Leopoldstraat. P. Janssens, man Aerts, stadswerk man, 66 j., Oude Dendermondsche steenweg. 8 kindoren onder de 7 jaren. Den 27 November 1910. Sedert een volle jaar leed i- ik aan tandpijn, ik heb uw Desitogène gebruikt en ben geheel en gansch genezen. Ik haast me u te bedanken en zal er niet aan ontbreken uw kostbaar geneesmiddel aan mijne vrienden aan te bevelen. (get.) Godkfroid Sadvage, 127, Bnyemontstraat. Het Dentoyène geneest oogenblikkelijk de hevigste tandpijn het bewaart de slechte tan den door zijn gebruik moet men geen enkel tand meer laten trekken. LAAT U NIET BEDRIEGEN, eischt een Dentogène de flesch 1,25 fr. in al de apo theken en bij de volgende heeren apothekers Aalst Df. Va lc ken eer. Esjtlanadeplein, 14 Ninove Coebaert Gecraardsbergen Van Damme Dendennondc Roman Sottegem Vanderschueren AfederbrahelDe Beer, Wet tere;» TeL'RLINGS Audenaerde De Vacht Loheren Wadters. 151$ MARKTPRIJZEN Aalet. 28 Jan. Hop. Markt kalm koopers en verkoopers75 fr. Aalst. 28 jan.— Aardappelen de 100 kilogr. fr. 11,25; Boter de 3 kilos fr. 7,92 a 9,36 Rcom boter'de kilo fr. 3,25 Eiers de 25 fr. 3,00 a 3,25; Ajuin de 100 kilos fr. 16.50 aViggens 't koppel fr. 65 a 75. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 227 klonten, wegende te zamen 1820 k. Compagnie Hoilandia, 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,25 per kilo. Brussel. —Markt 27 jan. Kalveren 210, prys per kilo op voet fr. 1,10 a 1,25. Anderlech*. Markt 27 jan. Kalveren 1286. prijs per kilo op voet fr. 0,90 a 1,03 1,16. Leuven, 27 jan. Landbouwtarwe 18,00 a 19.00; haudelstarwe 18.50 rogge 14.00; voe- derhaver 16,50 brouwhaver 17,00koolzaadolie 67,00; lijnolie 102,50 strooi 5,00 hooi 6,25 bo- 1n 25,75 gort "Romy 29,75 ter 3,20; tarwebloem tarwezemelen 13,25 lijnkoeken 21 3,00. aardappelen 12,00 a 13,00. - 1502 fiam cis Vlamingen Zoo gij-FranscTr kunt, zullen wij u bin nen 2 maanden eene winstgevende plaats bezorgen, indien gy eerst de steno-dactylpr grap mé of het boekhouden wilt komen loeren aan 40"fr. kent gy nog geen Fransch I komt het dan eers-t loeren. Bchrijf'uséflbrisHii: ECOLE-BUREAU SS, Rue du KRds, Srtiaelles-Betirse 1511 moeder te overhandigenToen ik dit laatst© wilde doón, was uwe moeder verdwenen dat is de reden, waarom de papieren hier negentien jaren zijn verborgen gebleven. Indien ik met zekerheid wist, dat uw moeder nog leefde, zou ik u misschien niets hiervan gezegd hebben, maar ik geloof thans verplicht te zijn aan don zoon ter hand te stellen, hetgeen voor de moe der bestemd was. Wat zij behelzen, weet ik nietwellicht z illeu zy u een vreeselijk geheim onthullen Dat maakt mij ongerust,en nog heden ochtend aarzelde ik u naar deze plaats te brengen. Maar ik besefte, dat ik het recht niet heb, u de papieren te onthouden. Evenwel verlan; ilc van u een belofte. Beloof mij, wat de papieren u ook mogen ontdekken, niets te doen, voordat gij met mij hebt- gesproken, niets te ondernemen, voor dat gij met mij hebt geraadpleegd beloof mij, mijn raad te volgen. Ik zweer het, zei Philippe. Gij komt mij dus morgen bezoeken Ja waar kan ik u vinden Ik zal u'deu gebeelea dag op het terras van mijn kasteel waetften, antwoordde Epreu ve met. een glimlachje. De plank was vermolmd, met een paar sla gen had Epreuve er een groot gat ingemaakt. Nu bukte hij en haalde een roestig ijzeren kist je uit een holte den muur. Mot voorovergebogen lichaam volgde de jongeling in hevige spanning de bewegiDgen van den grijsaard. Iu een oogwenk hadden deze de doos ge opend. Do papieren waren goed iard ge bleven. Hij gaf ze aan Philippe. Epreuve, gij zult mijn raadsman en mijn gids zijn, sprak de jongeling. Gy hebt een punt van den dichten sluier opgeheven zoodra de tijd daartoe gekomen is. ault gij ongetwijfeld den sluier geheel oplichten. Ik ben uien hoog ste dankbaar voor hetgeen gij reeds voor mij hebt gedaan. Zoodra gy do papieren gelezen hebt, zul len wy verder spreken, antwoordde Epreuve. Zy verlieteü den puinhoop en gingen het dorp door. Toen zij by de hoeve kwamen, zagen zij een venster verlicht. Dat is de kamer van Paudollo, zei de be delaar, bij is dus weer thuis. Een weinig verder scheiden zij. Epreuve ging naar zijn rots, de jongeling vorvolgde met snelle schreden zyn weg. Te ongeveer twee uur was hy op zyn kamer. Hij stak eeu kaars op, ging aan de tafel zitten en staarde eeu geruimen tijd op de envelop, die de pa pieren omvatte. Wat zou hij uit die papieren vernemen Epreuve had van een vreeselyk geheim gesproken, en zijn hart klopte angstig. Ten laatste overwon hij zyn aarzeling hij nam de papieren uit de envelop en legde ze op tafel. De papieren bestonden uit een schrijfboek van dertig bladzijden, en twee brieven met verschillende hand geschreven, maar beiden even slecht en vol taalfouten. De dertig blad zijden daarentegen waren met een vaste, schoone hand geschreven. Philippe begon dadelijk het schrijfboek te lezen. Reeds bij de eerste bladzijden werd liy innig aangedaan. Hij las de levensgeschiede nis van zijn vader, door hem-zclven geschre ven, en waarin een gebroken hart, een wanho pige ziel hun klachten uitstortten. De schrijver schetste zijn vreiigdolooze kinds heid hij beklaagde zich bitter, dat hij geen moeder had, die hij kon liefhebben hij ging gebukt onder het gewicht zijner moederloos- OPENBARE VERKOOPING van eene HUISSTKOK en WelgeiGgenG Bouwgronden in de gemeente Syngem De Notaris Amclof. te Gent. aal met fus- schenkomst van den Notaris De Vuyst, te Bovstbeke, ten verzoeke van wie lictbehoori, ter heiberg van Petrus Dockers, herbergier, wo nende te Syngem, Speelstraat, op Woensdag 8 Februari 1911, om 2 uren namiddag, openbaar verkoopen Een welgelegen Hofstedeken, gestaan en gele gen te Syngem, Speelstraat, bekent ten kadaster sectie B, nummers 804b, 805 en SOld, met eene grootte van zes en vijftig aren en zestig centiaren ër» volgens meting 53 aren 81 centiaren. Verdeeld in zeer voordeelige bouwgronden, zooals het grondplan op de plakbrieven aanduidt. heid, toen kwam h(j in opstand tegen zyn lot en vervloekte zyn bestaaD. Hoe verder Philippe las, des te meer zag hy zijn eigen leven geschilderd dat was dezelfde dezelfde moedeloosheid, dezelfde smart, die liij had gevoeld zijn toeslaud geleek volkomen opdien van zijn vader. Maar na die ontboezeming van leedgevoel", na die uitdrukkingen van wanhoop eo diepe verslagenheid, zond de schrijver een vurigen dank tot God op. Hy had Jeannette oulmoet, en de hoop was eensklaps zijn liart binnenge^ drongen, het werd helder in zyn ziel. Hij leer de het geluk van een eerste liefde kennen nu had hij een wezen, aau wien liy zich kon hech ten hij stond niet meer alleen, en met geest drift begroette hij den scboonen dageraad van eeu nieuw leven. Ook daarin herkende Philippe zichzelve. Ilij had dezelfde geestdrift gekoesterd, dezelfde vreugde gesmaakt. Hy zou datzelfde hebben kunnen schrijven in de plaats vau den naam Jeannette behoefde hy slechts Blan che te zetten, en alles zou overigens hetzelfde zijn. Na het schrijfboek ten einde gelezen te heb ben, bleef hij eenigen tyd in nadenken verzon ken, over do treffende overeenkomst van zijn lot, met dat van zyn vader. In de hoop iets te vinden aangaande het ge heim, waarvan de bedelaar gesproken had, zag hij zich echter teleurgesteld. Daarentegen had hij den voornaam zyner moeder leereu kennen. Zijn vader was aan de zorgen eener vreemde vrouw toevertrouwd geworden, en had zijn ouders niet gekend, en ook omtrent de bloedverwanten zyner moeder had de jon geling niets in het geschrift gevonden. XWordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 3