Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. DE GROOTE VOLKSSTRIJD. Doodelijk ongeluk te Gent Samson Kina eeeftm'™dcht e" Twee galeiboeven snelden toe. roofden de revolvei s der gedoode bewakers en doodden nog «Jen vierden bewaker. Een andere werd levensgevaarlijk ge wond. De mailers gingen zich dan in een gebouw verschuilen en gaven zich over, löcn do gou verneur beloofde, dut zij niet mishandeld zouden worden. Gelukkig gered 253 visschers, die te Viborg sinds Vrijdag op eene ijsscbol verdwenen waren, zijn op het eiland Seitskar'aangeland ENGELAND De werkstaking der letterzetters De strijd lusschcn de patroons en de :lter- zetters schijnt zeer hevig tc zullen zijn. Tol hiertoe hadden nog geene incidenten plaats. Reeds hebben verscheidene belangrijke .hui zen toegegeven. De policie houdt de wacht nabij de huizen waar onverecnigdo werklie den gaan werken. Door koffie vergiftigd Te Londen zijn twee personen overleden en talrijke andere erg ziek geworden, ten gevolge van hel gebruik van koffie. Het wa ren do gehoodigden van Charles B. Hutchi son, een Jingelsman, die ziek geworden wa ren. Ondanks de spoedige hulp der genees- heeren zijn twee gasten overleden en twaalf andere zijn nu nog erg ziek. TURKYE. Het ministerie van Binnenlandsche Zaken in brand Verleden nacht werd het ministerie van BinnenlandscheZakén dooreen hevigen brand bijna geheel vernield. Ook de kanselarij van den Groot-Vizir werd erg beschadigd. De oorzaak der ramp is onbekend. Koude en sneeuw Nabij Konia is de luchtgesteltenis tol 28 graden onder nul gedaald, liet sneeuwt reeds onafgebroken gedurende veertien dagen. Groote henden wolven doortrekken de streek. OOSTENRIJK. De hoedenspelden De Weener policie is nu ook inet een meter gewapend, om de hoedenspelden der Evas dochters te meten. Tn den Weener Metropoli tain is eene dame in overtreding genomen, omdat hare hoeden spelden vijf centimeters huiten den hoed sta ken en de punten niet beschermd waren. SPANJE. De slachtoffers van het tempeest. "Uit Gastelion wordt gemeld, dat hel getal slachtoffers veroorzaakt door de laatste tem peesten te Peniscolla tot 30 en te Beni-Carlo lot 37 beloopl. Uit .Vinayczloti wordt gemeld dat. aldaar nog er.ivo visehsloep vergaan is. Negen visschers zijn verdronken. Groote brand. De Spaansr-Jie hank"te tiviedo, is <3ooi> een licvigen^^j^cn lifted <1 gewoijdom De sebfide r De spoorweewerblieden dréfgén De Spaanse nè sjiocfrwegwin'klieden'dreigcii in staking te gaan. indien ftet gouvernement hun niet onmiddelijk voldoening geeft. PORTUGAL. Republikeinsch feest. De minister van Jnstioie woonde gisteren te Porto de XX verjaardag bij van den op roer van Porto. Een groote stoet trok naar het kerkhof, om er kronen neer te leggen op de graven der slachtoffers der revolutie. AMERIKA Teruggevonden. Til Nmv-York wordt gemeld, dat Mej. Doroihy Arnold, doeluer van den gekenden miljoenc.ibezilter, wier verdwijning eenige dagen geleden gemeld werd, aan haren vader geschreven heeft., dal zij zich in goeden ge zondheidstoestand te Philadelphia bevindt. 73° Vervolg. F.n ik beval hem, zi-Ti te verwijderen ik cischte van hem de belofte, dat hij geen en kele poging zou doen om Blanche weder te zien dat hij niet meer op liet grondgebied v&n Espuii-zou komen. Hij was wel is waar nog maar een kind, toen ik hein te 8aint-lrun in de herberg heb gezien, maar 'tdoet or niet toe, ik had licm moeten.herkennen. Nochtans ge voélde ik een zekere sympathie voor hem; mijn hart heeft gesproken, maar ik heb het niet begrepen. Doch hij zal Terugkomen. Niet waar. Francois Troebels, hij zal terugkomen. Ik hoop het. - Zijt gij er dan niet zeker van Pandolle. als hij niet uit zich zelve terug komt, moet hij-geroepen worden Parijs is zoo groot, hoe zullen wij hem vinden Ik heb zijn adres. O, gij dankt aan-allés. Uier is het, zei Frangois Troebels, eet: p&picr uit zija zak halend hij heelt het veil geschreven opeen blaadje van zijn zakboek. Pandolle las het adres.-lla. riep bij met van vreugde fonkelende oogen, ik ga hem zelf ha- Jen. Francois Troebels, waarom hebt gy hem laten vertrekken, toen gij ontdekt hadt, dat Jiij «lc zoon Van Jeannette Dupont was waar om hebt gij liet mij niet gezegd i Om de. oifde redenen, die mij hebben weei- houden mij l ekend te ;nak»-. Ik had l.ern iir.- mers nvn'iiM zeggen, da' Bia:.«die niet de doch ter van Louis Dupont was ik had hem moe ten vertellen, waarom Jeannette liet vaderlijk huis had verlaten, Fn als hij dat wist, zou hij Ui .Ta, de groote strijd van geheel het Vlaam- sclio volk, zonder verschil van politieke, filo sofische of godsdienstige denkwijze, is wol de strijd tot verovering van de Vlaamsi he- IIoo- gescbool. De vervlaamsching der Gcntsche Hoogoschool is op weg en spoediger dan velen misschien wel meenen, zal zij verwezenlijkt worden en zijn. Verleden Zondag hielden de studenten hun 8-st0 wetenschappelijk Vlaamsch studentencongres, to Gent. Met duizenden waren zij opgekomen. Een lange stoet door trok de straten der Arleveldestad, overal geestdrift en levenslust rondstrooiende. Doch de studenten deden daadzakelijk werk. In den morgen reeds hielden verschillende afdeelingen hunne vergaderingen, waarin vele hoogstudenten waarlijk goed doordachte en bestudeerde onderwerpen behandelden. In den namiddag had de groote algeineene vergadering plaats, waar de heeren Dosfel van Dendermonde, Plancquaert en DeSwarte het woord voerden en den meesten bijval be haalden, wat echter niet te verwonderen is in een kring van geestdriftige Vlaamsche studenten. Er werd dien dag niet anders gesprokén op al die vergaderingen, in al die besprekiu- -gen dan in-de V-laanische-taal: NoeldaUft was er meest spraak van wetenschappelijke zaken; dit is düs-Wel eenbewi»*, dal'er geen©-spraak meer kan zijn» dat men de hoogere weten schap niet in liet Vlaamsch zoude kunnen onderwijzen. Nu, dit deuntje is afgezaagd en men moet met zulke zaken niet meer voor den dag komen. De eenigo en groote vraag blijft, Heefi een volk recht op een onderwijs van hoog tot laag in zijne moedertaal Nie- and zal daarop neen durven antwoorden. Het Vlaamsche volk tenzij men wilde bewe ren. dat wij geen volk meer uitmaken heeft insgelijks recht op een onderwijs in en door zijne taal. Er moet dus een Vlaamsch lager, middelbaar en hooger Vlaamsch on derwijs komen in Vlaanderen. Daarin bestaat de groote volksstrijd van dezen tijd. Gisteren namiddag, rond twee ure, is aan de slatie der Muidepoort, een schrikkelijk ongeluk voorgevallen. Een jongen van 12 1/2 jaar oud, Camiel- Germain De Beer. wonende Meerschstraat. 53, te Sl-Amandsberg. van dienst in de statie der Muide, had plaats genomen op een koop- warentrein, die in de slatie van hét Oefe ningsplein rond 1 ij2 ure vertrok in bestem ming' van hei Rabot. Gekomen aan de slatie der Muide, sprong de knaap van den trein. Zijn sprong slecht berekendJ^bberide, zoo ji'jeljiij.pnd-er ëtenen wagon,,en ,\ygi:d het,rechterbeen, tot bpyéq (lc., kpiegifgéyeden. Do eprw. beer DqjWolf, onderpastoor op 'de parochie..tJerJL. Tjljgjjesi.g;, alspok ge hoes- beer De Raeyó, v. an-n spoedig ter plaats. [Ecrtf'-i hoer De Wolf,, diende het kinfl de Heilige Olie- toe. Nadat dokter De Raeve een eerste rerband op het been van-den knaap had gelegd, werd bet kleine slachtoffer met do grootste omzich tigheid naar het militaire hospitaal overge voerd. Onderweg is de knaap ovprleden. Hij werd te Gent geboren op 29 April 1898. In het beproefde huisgezin waren er vier kinderen. Brussel. Woestaard. Den 8 Januari had men bij zekeren 0... uit de Blaesstraat gestolen. Alles was er verdwenen. In den beginne had men geene vermoedens doch weldra verkreeg G... de zekerheid dal waarschijnlijk de gelieelo waarheid vermoed hebben. Dat wilde ik niet. lly weet dat zijn vader vermoord is hij gelooft, dat Francois Xrocliets de moordenaar isik durfde hom niet uitdjen druum nelpen. Ik kon hem nier zeg gen wat ik niet aan mijn dochter heb durven openbaren Als ik u dus niet was komen bezoeken, zóudt gy liet stilzwijgen bewaard hébben Ja, althans nogcenigen tijd. Maar als ik Blanche voortdurend had zien lijden, geloof ik niet, dat ik het zou hebben kunnen volhou den. En dan zoudtgij haar alles gezegd hebben? Xeen, Pandolle ik zou aan Blanche niet zeggen, dat Francois Trochets geen moorde naar is, maar ik zou u gesmeekt hebben haar niet langer de waarheid te verbergen. Wat zult gij nu doen, Pandolle Even goed als ik kent gij het gevaarlijke van den toestand Zoo lang gij het noodig acht, zal Francois Trochets de bedelaar Epreuve blijven Ik heb mijn hart reeds het zwijgen opgelegd, ik zal het kloppen ervan nog langer bedwin gen, indien gij het noodzakelijk oordeelt, zal ik gedurende eenigen tijd mijn dochter niet Gen. Maar. Pandolle. zij mag meelanger lij den zoek een middel om haar te troosten. Gij wilt de zoon van Jeannette gaan halen, bedenk wel wat gij doet. Als Philippe verneemt, dat Blanche de dochter van Francois Trochets is, zai by zich schamen over zijn liefde voor haar. Dan zult gy genoodzaakt zijn, hem te zeggen, dat Francois Trochets onschuldig is, en 't zal u moeilijk vallen, hem den naam van den moordenaar zijns vaders te verzwijgen. Eu dat i> nog niet alles. Pandolle; wat gij aan den zoon van Jeannette hebt geopenbaard, zult gy ook aan Blanche moeten zeggen. Geloof mij, zoolang zij gelooft-dat zy de de dief niemand anders dan zekere Jean D... kon zijn. Deze bad met hem aan de tentoon stelling gearbeid. Verleden Zondag kwam de bestolene zijn dief legen. Hij kloeg liern aan een policieagcnt aan. De gast legde be kentenissen at'doch eens in het rijtuig, dat hem moest vervoerey gaf hij aan de agenten eene duchtige rammeling en smeet de glazen uit. Men heeft hem kunnen overmeesteren. Revolverschoten)'. Gisteren rond 6 1 /2 ure, 's avonds, werd het volk, welke zich in eene danszaal bevond' in' 'opschudding go- bracht., door revolverschoten, welke aldaar gelost werden. Een zekere M..., uit de Groenstraat, kwam drie revolverschoten te lossen in de richting Van een meisje uit de S*Ghislaumstraat, Jeanne G..., had samen gewoond met M..., zij had hem echter verla ten en daar deze haar gevraagd had weder te komen, en zij weigerde, had hij drie schole in hare richting gelost... De kerel werd naar het policiecömrnissariS&t geleid. Gevecht. Verleden nacht rond 2 ure was M. D.., slachter, met nog een andere persoon aan de tafel "eener herberg gezeten in de Troonstraat. Eene geweldige woorden wisseling ontstond, er was spraak over paar den. De baas die do tegenspraak niet duldde, begon den beenhouwer eensklaps le boksen. •Ehmvliep -hij naar zijn hullet en nam er een hamer, met dewelke hij zijnen klant eenen duchtigen slag op hét hpofd toebracht. M.D.. viel neder en den baas nam de vlucht. D... werd op het policiekommissariaat verzorgd door D1' Ryckmans. Zijn toestand is onrust wekkend. Botsing. Eené zwaar geladen kar van de papierfabriek Droogenbosch, is gis teren rond 11 ure 'in; eene vitrien van het gesticht Robert gereden. Een der paarden werd zoo erg gekwelstfdat men het ter plaats inoest afmaken. De voerman bekwam slechts eenige lichte verwoudigen. Brand. Brand is ten gevolge van hel vallen eener petröolléfhp ontstaan in het ap partement van Miné NV.., rentenierster, uit de VierbergenstraatJ Dank aan do spoedige hulp der pompiers ivan de eerste afdeeling werd het vuur spoedigigebluscht. Slécht eenige slukkén van den huisraad werden verbrand. 1 Droevig ongeluk. Het 6 jarïg zoontje der echtgenooten Uytlerschats. Gierstraat, liet zich in de ouderlijke woning van de trap leuning glijden en viel in den gang. Het arm kind werd zwaar gejond aan het hoofd en een zijner beenen gebroken. Brand. Door het omvallen eener lamp is brand ontstaan in de kamer van de 73 jarige rentenierster W... Vier Aymons- kinderenstraat. De pompiers konden 't vuur snel uitdooven. De onderlinge had zich tijdig kunnen uit de voeten maken. Knaapje er'veforand, Het 5 jarig knaapje, 1,1 L.Paleizqnstrgaji speelde jZóïV- dag ten zijnent met)stekjes ©«.deelde weldra het vuur.mee aan zijn kleederen. De móeder kon de vlammen uitdopven, oqch reeds werd .haar lieveling gevaarlijk verbrand op gaospli, bet lichaam, V Beproeft de wonderbafe en onschade lijke Cachetten GAUTHIER. krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. G Cachetten 1 fr - 13 Cachetlen 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mecb'elen. 1505 Sint Pieters-Jette. Erg ongeluk. De genaamde Benjamin Vermassen, 40 jaar oud, wonende in de Molenstraat, 213, was bezig m eene karêelbakkem der Diepestraat met eene kar le laden. Opeens geraakte een blok kareelen los en viel op den werkman, die den rechterschouder gebroken en erg aan het hoofd gewond werd. Boschvoorde. Diepe. De genaamde Looi-; P. t van Bosch voorde kwam gisteren nacht to luns en vond het huis letterlijk dochter van een moordenaar is, zai zij geen vreugde smaken. Jlcwil, ik mag niet meer be minnen, heeft zij totTnij gezegd als men (ie dóen Lor van een galeislaaf is, mag rnen niet huivert, O, mocht Philippe my kunnen verge len Zij aclit zich de ilèfde van een reohtscha- pen man onwaardig, en die gedachte is ontzet tend. Ja, en zij mag niet langer zoo donken, zei Pandolle opstaande. Laat ons nu op weg gaan. Waarheen? Naar Kspoir Wat is uw plan, Pandolle F rancois Trociipfaeen spreek woord zegt. Wie nel doel wil bereiken, moet ook de midde len beproeven. 11c wil zien of ik dit m toepas sing kan brengen.-Eenmaal heb ik uw opoffe ring aangenomen voor Louis Duponi en voor Jeanneite, maar deze Opoffering zou te veel wezen. De bedelaar Epreuve beslaat met meer. Hoe, gij wilt Dat Blanche gelukkig zij. Pandoljo, overweeg wel! Gij hebt het recht, nog een jaar te wacnten om de belofte te vervullen, die gij mij in de gevangenis ge daan hebt. Indien ik tot morgen wachtte, zou ik een ellendeling zijn. 't Is dus waar, Pandolle, gij wilt aan Blanche zeggen.... De waarheid Mijn God mijn God mompelde Fran cois Trochets, do handen ten hemel heffend. En, vervolgde Pandolle, zoodra Blanche zal weten wat ge gedaan hebt, zal ik haar zeg gen wie haar vader is. Eenige oogen blikken later gingen beide man nen langs het steile pad de rotsen af. leeggeplunderd. Eene som van drij honderd frank alsook menig zilverwerk eu stukken van wnarde waren verdwenen. Men veronderstelt, dat dc gasten in hun werk gestoord werden, zij trokken ervan door, menig waardevol voorwerp verge tende. Koekei berg. Ongelukkige val. De metsendiender Karei Depoortere, wonende in de Moranvillestraat, te Jetto, is in eenon bouw der Jettelei van eene ladder gevallen van eene hoogte van vier meters. De jonge ling werd verscheidene ribben gebroken en over heel het lichaam gekwetst. De vrouw verandert dikwerf, maai' nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende Bitterpeeën der Trappisten Vincart. 1500 Leuven. Bloedig gevocht. Zondag nacht kregen eenige personen twist in de Diestsèhestraat, hoek der Minclceleersstraat weldra geraakten zij handgemeen. De ge naamde Levssens, wonende in de Minclce leersstraat, kreeg een skg op bet hoofd zoodat liij ten gronde stuikte. Hij was erg gekwetst. Na ter plaatse de eerste zorgen ontvangen te hebben, werd de man naar zijne woning overgebracht. Proces-verbaal is te gen de vechters opgemaakt. Antwerpen. Overreden. Een 72 ja rige ouderling, Frans Legow, wonende Scheldéstaat, is aan de Handelslei door een huuiTijlaig' onTvergewóFpén gewórden. De ongelukkige wérd de twee voeten erg-verplet terd en moest naar het Stuyvenberggasthuis overgebracht worden. Diefstallen. Ten nadeele van Me v..- Mannekens, August Sniedersstraat, werd eene borstspeld en eene gouden keten gesto len. Uit de magazijnen van M. August Meel- aert, Roodestraat, werd een zak erwten ge stolen. Verdioenen.De 18 jarige Maria Roys, wonend Sluisstraat 8, is sinds eenige dagen uit de ouderlijke woning verdwenen. Er fcaat schier geene week meer voorbij, zonder dai meisjes van rond de 20 jaar, spoorloos uit hunne woonst verdwijnen. Een streng onderzoek dient hier gedaan te worden Meehelen. Brand. In de Stassart- straat is brand ontstaan inliet huis bewoond door M. Herzé. Deze was met zijne familie afwezig. Policieagenten drongen in buis en geholpen door de geburen, konden zij er nog spoedig in gelukken do vlammen uit te dooven. Dievenbende ontdekt. Sedert een paar maanden zijn er verscheidene diefstal len van dekzeilen^gepleegd, onder andere bij schim/er'\Vélvjiscïi, bij den 'vrachtvó^rdeiF '\Can Poppel^ énzh Het pnderzóék, (lo'ojr de policie geopend, Weft eindelijk uitslagen op geleverd. Drie der gestolen dekzeilen wer den 'Zond'ag le^RumfiSt Teruggevonden en iseheiietrdeebij eeir inwoner van den Antwerp- schen steenweg. Van dezen laatste vernam men wie1 de verlcooper was. De kerel werd aangehoudenen door den onderzoeksrechter langdurig ondervraagd. Hij bekende de da der der diefstallen te.zijn en duidde zijne me deplichtigen en yerhelers aan. Do dekzeilen zijn reeds door hunne eigenaars herkend. Men verwacht nog andere aanhoudingen. Weelde. Kind levend verbrand. Het 2 jarig dochterken van de echtgenooten Van Loon-Van de Lacr was Zaterdag te dicht hij liet open vuur genaderd, en hare kleederen schoten in brand. Alhoewel de vlammen spoedig konden uitgedoofd worden, had de arme kleine reeds zulke erge brandwonden bekomen, dat men voor haar leven vreest. Quaregnon. Doodelijhe val. De mijn werker Julos Fourneau, 30 jaar oud, bevond zich gisteren op zijn zolder. Toen hij wilde beneden kornen, viel hij van de trappen, met XX. Toen beiden de hoeve genaderd waren, zei- de Pandolle tegen Trochets Wij beginnen morgen'aan deu hooibouw, maar dat. zal mij niet verhinderen naar Parijs t.c vertrekken, 'k Zal een paar maaiers meer nemen, en 't werk zal zonder mij even goed gaan. Zie. vervolgde bij, daar gaat Louis Du pont hij doet 09n wandeling langs de koren velden, dat gebeurt niet dikwijls. Men kan zien. dat hij oud wordt, zei Francois Crochets eiken dag gaat hij meer naar de aarde gebogen. Hij loopt naai zijn graf, antwoordde Pan dolle droevig. De ongelukkige is voor zijn doch ter onmeedoogend geweest, liet berouw ver teert hem. Als ik binnen drie of vier dagen Philippe hier kan brengen, zal zijn vreugde groot zijn, maar om hem te troosten, om zijn ziel vrede ledoen vinden, zou hem zijn doch ter moeten worden wedergegeven. Zy gingen het huis in. Waar is mejuffrouw Blanche vroeg Pan dolle aan de dienstmeid. Ik deuk in haar kamer, antwoordde het meisje. Pandolle gaf aan Francois Trochets een wenk, en deze volgde hem. 1 lij opende de deur zijner kamer en liet Frangois Trochets binnengaan, zeggende: Wacht mij even hier, maar wordt niet onge duldig, ik kom zoo spoedig mogelijk terug. Ga vooral voorzichtito werk, sprak Frangois Trochets met e stem; wees niet te haastig, zeg het haar met beleid, zij is zoo teergevoelig. Wees gerust, Trochets Blanche is een moedig meisje, en het hooren van een goede tijding kan haar geen kwaad d het ongelukkig gevolg dat hij den ruggraat gebroken werd. Zijn toestand is hopeloos. Ciney. TreinbotsingNabij de statie van Ciney zijn twee koop waren treinen met groot geweld opeen gereden. De machinisten hadden gelukkiglijk het gevaar bemerkt en konden den stoom om slaan. De schok was evenwel nog zoo gewel dig, dat zestien wagons ontriggelden en tweo hunner geheel verbrijzeld werden. Twee remsluiters en de machinisten, die op de banen gesprongen waren, werden nog al erg gekwetst. Zij moesten in de statie van Giney verzorgd worden. St.Nikolaas-bii-Luik. Dóodelijh tram- ongeluk. Maandag morgend werd op de lijn van den buurtspoorweg, in de Ferdinand Nicolaystraat. een man levenloos gevonden. Men bracht hem naar liet "gasthuis over, alwaar een geneesheer vaststelde, dat de ongelukkige vreeselijk gekwetst was en in hopeloozén toestand verkeerde. De man, zekere Hendrik Noppens, van Herstal, moet door den laalsten buurttram verrast zijn, zonder dat de wattman zulks bemerkte. Een onderzoek is geopend. Spa. De misdaad van La Sauvenière. M. Hanotiau, onderzoeksrechter, te Ver- viers, zal w.eldra zijn onderzoek geëindigd hebben. Hij houdt zich thans nog bezig, met het opklaren van eenige kleine bijzonderheden. Zijn kollega van Amiens, heeft nog niet gedaan, daar het onderzoek ten laste van den laatste betichte, Kerboriou, nog niet geëin digd is. Men denkt niet dat do vreeselijke moor- derij van La Sauvenière vóór de maand Juli aanstaande zal opgeroepen worden. Dinant. De vreeselijke brandramp. Werklieden die gisteren te Dinant aan de opruimingswerken van de vernielde geitouwen aan den arbeid waren, vonden onder depuinen, em half verkoold been, dat denkelijk van Mej. Pelré, die in de ramp het leven liet, voortkomt. Geneesheeren die het been onder zochten verklaarden, dat men hier met een menschenbeen le doen had. De opzoekingen worden voortgezet. Sclaigneaux. Doodelijk ongeluk. Gisteren had in de werkhuizen Dumont, to Sclaigneaux, een schrikkelijk ongeluk plaats. Werklieden waren bezig, eene reeks wagen tjes voor te steken, toen een hunner, de 24 jarige Kamiel Hanosay, van Landenne- aan-Maas, tusschen twee wagontjes gevat werd. De man werd de borst ingedrukt en zoo erg gekwetst, dat hij kort nadien in do lievigte pijnen bezweken is. De ongelukkige was gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Gilly. Laffe aanranding. Een vrouw die van haren man gescheiden leefde, werd op eene eenzame plaats, door egnonbe kende aangevallen en vreeselijk mishandeld. Haar .toestand schijnt zelfs zeer bedenkelijk te zijn., j! Charleroi. Érge slag: Zondag-nacht kwam een glasblazer, Hayette genaamd, uit eene hei'berg, tóén een onbekende hem bij middel Van een'steen eeneri'vreeselijkdn slag bp 'het hoofd toebracht. Hayette werd den schedel gekloven en in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. De laffe aanran der wordt opgezocht. Moorddadige ontploffing. Een werk man, André Langelez. was aan een gastoe- stel a an-U werken, toen de vergaarbak eens klaps ontplofte. Langelez kreeg de stukken van den vergaarbak in het hoofd en in do borst en werd zoo erg gekwetst dat hij eenige ©ogenblikken later aan de bekomen verwon dingen bezweek. La Louvière. Armezianelooze. Sinds eenige lijd gaf zekere Jan V... reeds herhaal delijk teekens van zinsverbijstering. De man is thans in een zinnelcozengesticht opgesloten. Chapslle-lez-Herlaimont. Bij tijds ge red. Een werkman, die zich gisteren mor- _oi naar zijn werk begaf, zag rook opstij- Pandolle ging naar Blanche's kamer en klop te aan. Zijtgij het, Pandolle vroeg het meisje met haar lieflijk stem. Ja antwoordde deze. Kom dan maar binnen Blanche zat aan het venster te borduren. Pandolle nam een stoel en ging naast haar zitten. Hebt gij weder geweend vroeg hij min zaam. Gij moet niet op my kijven, zeide Blanche ik zal trachten verstandiger te zijn, orn u geen verdriet te veroorzaken. Het is mijn gewoonte niet van op u te kijven. O neen, dat weet ik wel. Mij dunkt, dat gij lang afwezig zyt geweesthebt gij Epreu ve aangetroffen Ja, en wij hebben lang met elkander ge sproken. Heeft hij uw voorstel aangenomen -Ja! O, daar ben ik blijde om. --- Blanche, weet gij wel, dat ik jaloerseït zou kunnen worden Waarom Omdat gij zooveel van den ouden bede laar houdt. - Ja, ik houd veel van hem, waarom weet ik zelve niet. Misschien, omdat hij ongeluk kig is. Telkens als ik hem zie, gevoel ik een buitengewone ontroering, waarvan ik de oor zaak niet kan verklaren. Pandolle glimlachte. Gij lacht er om, vervolgde zij dat is, omdat gij wel weet, dat ik er u niet minder om zal liefhebben, (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2