Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. De Ferrer zaak HOLLAND. Een moordaanslag In een kruidenierswinkel aan de Schiet- baanlaan, Ie Rotterdam, kwam Znlerdag •avond zeer laat een omstreeks 20 jarig mans persoon eenige inkoopen doen. Toen de juffrouw bezig was de bestellingen lïn te pakken, gaf hij haar plotseling met een schoenmakershamer een slag op hel hoofd, zoodat zij ernstig verw ond werd. Hij sprong toen over den loog- en er ontstond eene wor steling. Daar de juffrouw om hulp riep. achtte de kerel liet raadzaam te vluchten. llij rukte zoo wild aan de deurknop, dat deze afbrak, zoodat hij ingesloten was. Toen liep liij naar binnen en sprong aan de zijde der Jan van Vuehtstraat uit het raam. Gestolen is er niets. Tot nog toe heeft men den stoutmoedigen schurk niet ontdekt. FRANKRIJK Doodelijk automobielongeluk Dinsdag morgend werdmej. Mirman, te Parijs door een automobiel omvergeworpen en verpletterd. De ongelukkige werd in eene kliniek over gebracht, docli bezweek er kort nadien. De spoorwegwerklieden voor het Assisenhof. Dertien spoorwegwerklieden, die in d( laatste aanslagen betrokken waren, zijn voor het assisenhof der Seine verzonden. DU ITSCH LAN D. Schip aangeslagen Volgens de Lokal Anzeiger is het de Grieksche sloomer E/cnc welke op 3C Feb ruari den loodsboot Nikola us in den grond boorde aan de monding van den Weser. De Elenedie thans te Emden ligt, is aan de ketens gelegd. Een misdadiger onthoofd In het gevang van Chemnitz weid Kurtli Grundig. die op 13 September te Buskersdorf de echtgen'oolcn Goeller vermoordde, 0111 ze te plunderen, het hoofd afgehouwen. Een kind doodgemarteld Onder verdenking van vijf-jarig zoontje ter dood mishandeld te hebben, werd de 33ja- rige fabriekwerker Richard Sollaneck en dezes geliefde, de 21-jarige fubriekarbeidster Johanna Sleuck, te Berlijn in hechtenis ge nomen. Sollaneck is met zijn piinnares uil Bohemen gekomen. Dezer dagen liep Solla neck hij ten dokter aankloppen 0111 hem mede te deelen dal zijn knaap ten gevolge van een val schielijk overleden was. De dokter onderzocht het lijk van den knaap en stelde vast dat het lichaam, talrijke wonden droeg. Uit liet hoofd vloeiden de hersenen. De policie ondervroeg de moeder, die na lang talmen loegaf dat haar minmar den knaap bij de beenen hoog gehouden bad en dan bel lanu 'mét Tiet hoofd me^waals tegéh den vloer deed bolsenv^oódat de schedel ge barsten wexjh Do moeder zeil Iwkendo hel kind dikw'ijls mishandeld lè 'lirabèti, omdat zoo slordig was. CHIJMA Maatregelen tegen de.peet Aan den Armoer is eene quarantaine van vijf dagen ingevoerd voor alle reizigers uit Mandsjoerije. De lijken der Chineezen wor den verbrand en de lijken die uit den stroom opgevischt worden, werpt men ook allen op den brandstapel. ARGENTINA Grieksche stoomer gezonken. Uit Buenos-Ayr-es wordt gemeld dat de Grieksche stoomer Proddos, nabij het eiland Robos niet een onbekend schip is in botsing gewees'. De Prcddos is gezonken en zeven matrozen zijn verdronken. AMERIKA De handel in blanke slavinnen. Een genaamde Samuel Rubin, die handel 74c Vervolg. Maar zeg mij 1111 eens, zal Epreuve voortaan niet meer bedelenZal hij te Civry gaan wonen Hij heeft niet neen gezegd, maar ook niet vast bepaald 'tkan wel gebeureD, dat hij al tijd op do hoeve blijft. Blanche werd getroffen door den schitteren den blik van Pandolle, en de uitdrukking van vreugde, die op zijn gelaat lag. Wat ziet gy er tevreden en opgeruimd uit, zeide zij.'men kan liet duidelijk aan u zien, dat gij in uw schik zijt over het bezoek, dat gij aan Epreuve hebt gebracht. Ja, Blanche, dat is inderdaad 't geval die woorden zijn eigenlijk nog niet krachtig genoeg om myn vreugde uit te drukken. Nu zag Blanche hem met nog grootcr ver wondering aan. Ik heb geen eigenbelang, voegde hij er glimlachend bij ik wil u deelgenoot maken van mijn geluk. Een lichte blos kleurde Blanche's wangen In haar blik was nieuwsgierigheid te lezen. Blanche, gij zijt geen kind meer, ik kan u thans wel een geheim toevertrouwen, begon Pandolle weder. Een geheim vroeg Blanche haastig. Ja, een belangrijk, een zeer belangrijk geheim. Mijn God, ge doet mij schrikken Stel u gerust, mijn kind, het betreft uw toekomst, uw geluk. Ja, opdat uw ziel niet, langer door sombere gedachten gekweld wor de, opdat de hoop weer uw hart verblijde, en een lachje om uw lippen spele, is het noodza kelijk, dat gij het geheim kent. dreef in blanke slavinnen, is door de Recht bank van New-York tol 10 jaar gevang ver oordeeld. llij beeft zo niet gestolen Een wethuis vernield Hot Wethuis van Missouri, is te Jefferson- lily, door den bliksem in brand gestoken. Heel het gebouw werd de prooi der vlam men. De schade bedraagt 5 millioen frank. AFRIKA Vijf Europeanen in Marokko vermoord Vijf Europeanen, van Orknyo naar Melillr gaande, werden door Rifbewoners aangeval len en gedood. De lijken van drie hunner zij verminkt geworden. Het ziet er lief uit met deze zaak die dooi de schuld van de goddeloozen, Frankrijk ei België meer overhoop hebben gezet dai; Spanje. Wie Ferrer was, moeten we niet mee; zeggen gescheiden van zijne vrouw, leefde hij met eene andere hij liet zijne wettige, echtgenootd en' zrjne ongelukkige kinderen iif irmoede leven, 't Is mij een vader, zulke gast. En dat wordt door de goddeloozen op gehemeld als een martelaar hoewel hij doör de rechters, waarvan de groole meerderheid ook antikatholieken waren, werd ter dood veroordeeld. De republikeinen en anarchisten vroegen sinds lang in liet Spaansche Parle ment, do herziening van het Ferrerproces. Doch dit word hun zooals zij het zelve ten zeerste hoopten geweigerd. Het was alzoo een gemakkelijk middel om de meening der onwetende en lichtgeloovige massa in dwaling te houden. Docli aan alles komt een einde, leert de geschiedenis en le ondervinding. De Spaansche minister stond Ie herziening toe. toen deze onlangs weerom gevraagd werd. Nu was plots de geestdrift der republikeinen gekoeld zij hadden zich nooit verwacht aan do mogelijkeid dat men hunne vraag zou ingewilligd hebben. Voortaan zwegen zij dat ze zweetten en het waren de belioudsgezinden en de gematigden, die nu zelf moesten eischen dat men de herziening zou klaar spinnen. Dat zijn verduiveld leelijke zaken voor le republikeinen. De Spaansche regeeritig heeft besloten de dokumenten van het Fer rerproces publiek te maken. En weet ge wal er sedertdien gebeurd is Ferrfcr had twee brieven geschreven aan een zekeren Lerroux, ook een hekenden,geruchlmakenden republi kein. Deze brieven zetten Ferrer in een aar dig postuur zij zijn alles behalve gelukkig voor zijne zaak, alsook voor die van zijne aanhangers. Weet ge wat men nu,beproefd heeft Ah, doodeenvoudig, men heeft al bet mogelijke gedaan 0111 die brieven te onifmselen. ojp. ze; ie stelen. Hel gerucht 'liepzelf meer dan eens, •lat deze brieven inderdaad verdienen waren en dat mén vreesde dat men ze al gauw ver-; brand had. De laatste berichten echter deelen ons mee, dat men die brieven heeft terugge vonden. Men ziet het, eene zaak waarvan men zelve zoo schrikkelijk benauwd is, kan onmogelijk eene goede zaak zijn. De Ferreraanbidders staan er lekker voor Onze goddelooze ge meentebesturen van België zullen zich niet weinig mogen schamen,om aan een met recht en rede en billijkheid terdoodveroordeelde.een straat met zijnen naam te hebben toegewijd openbare pleinen met zijn titel te hebben ge- glorifiëerd, of erger nog eene groote gelde lijke toelage te hebben gestemd om Ferrer een standbeeld op te richten. Is zulke historie waarlijk geloofbaar in do 20sto eeuw En nochtans ieder weel het tot zulke domme dwaasheden zijn onze Belgische goddeloozen in staat geweest Wat zal dat toch wezen vroeg Blanche bevend van ontroering. Luister maar, hernam Pandolle. Gij weet dat Louis Dupont een dochter heeft gehad. - Ja, Jcannot'.e. Jeannette was de vreugde en de trots van haar vader. llij had zijn gade teeder bemind en al zijn liefde op het kind overgedragen, dat zoo vroeg demoeder moest missen. Maar Jean nette huwde met een vreemdeling. Dupont vernam van 't gevalzijn smart was hevig, maar zijn woede niet minder, en hij zwoer, dat hij zich over de aangedane smart zou wreken. I11 dien tijd woonde in deze streek een braaf, rechtschapen man, een man zoo edel als men ze slechts zelden aantrefthij heette Frangois Trochets. Mijn vader riep Blanche. Ja, Blanche, uw vader Men had hem den bijnaam van Wolvendooder gegeven, Francois Trochets, onvermoeibaar, vermetel en een uitmuntend schutter,doodde jaarlijks verschei dene van die wilde roovers, welke onder de kudden der landlieden zooveel verwoesting aanrichten. Zonder een jachtakte te bezitten, mocht hij altijd zijn geweer bij zich hebben. Ik behoef u niet te zeggen, dat hij in 't geheele kanton bekend was, en dat iedereen hem acht te en beminde. Blanche's oogen werden met tranen gevuld, zij luisterde in angstige spanning. Nu moet ik eenige jaren teruggaan, ver volgde Pandolle. Louis Dupont had Francois Tf och ets eens het leven gered, toen deze bij don molen van Frémico'urt door het ijs was ge zakt, Francois Trochets moest soldaat worden. Toon hij, na het vaderland veertien jaar ge diend te hebben, te Civry terugkwam, werd Brussel. 'Opzoekingen, Verleden a.acht werd er eene belangrijke partij juwee- •11 gestolen ten nadeelo van de echtgenooten iIvan Antwerpen, Nachtegaalstraat. De dieven z'.jn met braak- op bet gelijkvloers ge drongen en hebben er de meubels openge broken en om 10.000 fr. juweelen gestolen. Daar men denkt dat dé gasten naar Brussel gegaan zijn om hunnen buit ten gelde te ma- ven heeft de heer Bourgeois, policiekommis- 3aris, bevolen dat men opzoekingen zoude doen. Diefstallen. Toen mad. Virginie En gels, wonende in de Zes Pehningenslraat. Maandag avond :l huis kwam, bestatigde zij, lat er tijdens hare afwezigheid dieven in hare voning gedrongen waren. De schelmen beb- >en een stalen kistje gerobberd, dat voor on geveer 20,000 fr. weerden, een spaarboekje en wat juweelen bevatte. Nog diecen.M. Dr A..., wonende in de Wielstraat, bestatigde dat zijn lmis ge durende zijne afwezigheid leeggeplunderd «as geweest. Op al de verdiepen hadden de lieven de meubels open gebroken en den in- oud der laden op den plankenvloer uitge schud. Zij hebben eene som geld, een groot aantal juweelen, vele stukken van waarde en zilverwei-k' mede genomen: men kan hog de geleden schade niet schatten. De dieven hebben dé voordeur opengebro ken en zijn zoo in het huis gedrongen. Men heeft nog geene aanduidingen kunnen heko men. De policie doet ieverige opsporingen. Bestolen. Dinsdag morgend, was een genaamde Jean De Smedt, door eene bij- eenscholing gegaan,*,'Veroorzaakt door twee vechters, op de Baraplaats. Toen hij wilde voortgaan bestatigde Hij dat een sluwe zak- rolW hem van zijne horlogie en keting be roofd had. Familiedrama. De Kandelaarsstraat werd Maandag avond, door een bloedig too- neel in opschudding gébracht, Eene jonge vrouw, de echlgenootë De Backer, wonende in do Rapenstraat, was door haren, man ver laten. Daar zij in de diepste ellende verkeerde besloot zij haren toevlucht te nemen tot hare schoonmoeder. Vergezeld dooi* hare zuster, begaf zij zich Maandag avond naar.de Kan delaarsstraat, doch zij werd er slecht ontvan gen. De echtgenoote De Backer en hare zus- .er werden mishandeld en bekwamen zelfs messteken. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Bi-and. Dezen morgend, rond tien ure, is eene petroollamp ontploft, op het 3l!e verdiep van een huis- Mer Camuselstraat. Oogenblikkelijk waren de pompiers Ier plaats en na een half uur werkens, werd de brand, ten gevolge der ontploffing ontstaan, uitge doofd. Al de meubels zijn de prooi dei' vlam men geworden. ffeCemcfe. rr-Men'weet dat het kindje der ecbtggnooleu M.,,. uit de. Abrikozenlaar- straat, door het- omgekken van een..ketel kqkend water erg verbrand werfl. Hef arme kindje is nu aan de gevolgen overleden, in het Sint Pietersgasthuis. Men spreekt veel op den oogen Blik van de Bitterpeeén der Trappisten Vincart, -die volgens 'L schijnt extra lijnen koffie geven. 1500 Curegem. Die/Ie. Dinsdagnamiddag- heeft een dief 200 frank uit de ontvangstkas van M. Vanderslraeten, wonende Bergschen- steenweg, gestolen. Botsing. Dinsdag morgend reed J.-B. Ceuleneers, wonende in de Keizer Ka- relslraat, met zijn gespan langs den Leuven- schen steenweg, toen opeens het peerd ver schrikte en op hol ging. Een twee honderdtal nieters e der sprong het dier wild op zijde en stortte op hel gaanpad. Door den schok werd Ceuleneers op de straatsteenen geslin gerd. Hij v e d erg aan het hoofd gekwetst, het linkerbeen gebroken en deerlijk over het lichaam gekneusd: hij op de hoeve met open armen ontvangen. Hij vond Leonora weder, zijn vroegere v».en- din, die op zijne terugkomst had gewacht. Maar zij was even annuls hij, en daar zij geen geld hadden om een behoorlijk huishouden in te richten, konden zij niet huwen. Louis Du pont zag, dat zij elkander innig liefhadden, gaf hem duizend frank, die hij noodig had, om zijn vurigsten wensch te kunnen vervullen. Straks, Blanche, zult gij vernemen, hoe uw bravo vader zijn dankbaarheid aan Louis Dupont heeft bewezen. Ik keer nu tot Jean nette terug. Op zekeren dag had zij met baar echtgenoot een samenkomst des avonds om tien uur, aan den oever der Sableuse. De brief viel Louis Du pont in banden. Zijn woede was vreeselijk, en een noodlottig denkbeeld kwam bij hem op. -Den avond van dien dag had Francois Trochets eenige oogenblikken op Espoir ver toefd. Hij had zyn geweer bij zich. Daar hij al vorens naar huis te gaan, nog naar Ternoisse moest, en zijn geweer hem maar tot last zou zijn, liet hij het op de hoeve, en hing het naast dat van Dupont, voor den schoorsteen. Een weinig vóór tiéh uur sloop de onge lukkige Jeannette haar kamer uiten verliet het huis door het deurtje, dat in ffen tuin uit komt. Haar vader had haar bespied, hij ijlde de kamer uit, greep, zonder dit op te merken, het geweer van Francois Trochets en volgde van verre zijn dochter. Den volgenden morgen vond men op den weg in de nabijheid derhoeve het lijk van Jean- nette's echtgenoot. Blancho kon een smartkreet niet onderdruk ken. En toen vroeg zij op angstigen toon. Toen kwamen de vrederechter en do raa- réchaussée's van Saint-Irun naar Frémicourt, het onderzoek begon. St-Jans-Mo!enbeek. Erge ral. Dins dag namiddag is de steenkapper Robert Mes- siacn, wonende in do Waulliierslraat, van een balkon van het eerste verdiep gevallen van ten huis der Ribeaucourlstraat. De man werd den rechterschouder en den rechterarm gebroken. Schaarbeek. Aanhouding. Sedert eenigen tijd bestatigde M. Demaret, hande laar der Leidlsplaats, dat de tentoongestelde koopwaren gestolen werden. Hij kon er ech ter niet in gelukken den dief of de dieven te ontdekken. Dinsdag, rond 10 ure 's morgens, be merkte M. Demaret eeno vrouw van een 30 tal jaren die. na links en rechts gezien te hebben, een voorwerp der uitstalling opnam, onder haren mantel verborg en er mede de plaats poetste. M. Demaret achtervolgde do- vrouw en deed haar"aanhouden. De gestolene voorwerpen werden aangeslagen en de die vegge, zekere Marie V.., opgesloten. Gevallen. Zekere Henri Moray, dag- looner, 64 jaar oud, werd op de Koninklijke St Mariaplaats door eene duizeling overval len op het oogenblik dat hij op het gaanpad stapte. Hij viel met het hoofd op den zijkant en brak zich den schedel. Men bracht hem naar het centraal hulphuis, waar hij door een doktoor verzorgd werd en deze vond 'zijn toestand zoo hachelijk, dat hij zijne oogen- hlikkelijke overbrenging naar het gemcenle- 'hospitaal bevool. Haren. Kindermoord. Het parket gaal voort met het lijk op te zoeken van het kind dat door zijne moeder werd verdronken in de Huiheek, in Juni 11., in de omstandig heden welke wij deden kennen. Deze week zullen werklieden overgaan tot de uitbagge ring van het gedeelte der beek gelegen ter plaats waar deze zich in de Zenne werpt. Daar hoopt zich de vuilnis opeen tegen eene gril- 1 e. De werken zullen een talrijke ploeg ar beiders vereischen. Ruysbroeck. Spoorwegongeluk. Maandag avond keerde de spoorwegwerk man Frans Decuyper, van deze gemeente, langs de spoorbaan huiswaarts. Hij werd door een koop waren trein verrast en met on gehoord geweld zeer ver weggeslingerd. De machinist stopte onmiddelijk en droeg met de hulp van den stoker den gekwetste in eeno naburige kabien. Decuyper was ver scheidene ribben en den rechterarm gebroken en deeil jk inwendig gekwetst. Men vreest dat het siachtoffer zijne wonden niet zal over leven. St-Joost-ten-Noode. Diefstallen. Verleden Dinsdag is een dief. in de kamer welke eene dienstmeid Marie Lalhoy in de Brabantschestraat, 38, bewoont, gedrongen en heeft er behalve al de juweelen van de meid, ook nog een zijden zwarten sjal alsook al haar linnen gestolen. Eene klacht is inge diend. Men heeft geep het minste spoor van den dader. Ste-Agatha-Be rchem.Opzoekingen. Maandag namiddag is het parket van Brussel in deze gemeente een ondenook-kopaen doen over een stoutmoedigen die.'.st^L Tot biertoe 'ongekende dieven zijn's nachts in de woning- gedrongen van M. Yap Ransbeek,.aapnemer. Zij hebben verscheidene schouwgarniluren, pendulen en andere voorwerpen van weerde, die de plaatsen van 't gelijkvloers bemeu belden. gestolen. De kwaaddoeners hebben insgelijks een kistje met geld buit gemaakt. M. Van Ransbeek, die op het verdiep sliep, had niet het minste gerucht gehoord.De dief stal werd eerst 's morgends bestatigd. Antwerpen. Erg ongeluk. Aan de Boogkeers is een bestelwagen van de maga zijnen Vaxelaere-Claes door een tramrijluig aangereden geworden. De schok was zoo ge weldig, dat do voerman, Gustaaf Cuyl, 62 jaar oud, van den bok geworpen werd. De man bekwam eene gapende wonde aan liet hoofd en moest naar het St Elisabellisgast- huis overgebracht worden. Het paard was op hol gegaan, doch kon spoedig- door een kanonnier tot staan ge- Francois Trochets was des morgens we der op de hoeve geweest en had zijn geweer, waarvan de eenloop was afgevuurd, medege nomen. Daar men hem, kort voor dat de mis daad was gepleegd met zijn geweer te Frémi court had gezien, viel het vermoeden dadelijk op hem. De gendarmen gingen naar Civry en arresteerden hem. Ach God En hij was ongelukkig riep Blanche. Bedaar, lief kind Ik heb u gezegd, dat ik u een blijde boodschap zou brengen. Luis ter dus verder. Alle bewijzen waren tegen uw vader. - Om Louis Dupont, zijn vriend, zijn red der en weldoener te sparen, weigerde hij op sommige vragen van de rechters te antwoor den; hij wilde dat hethem gemakkei ijk zo 11 zijn geweest, zijn onschuld te bewijzen. Hij heeft zich laten veroordeelen, Blanche, en wel tot levenslangen dwangarbeid. Ziedaar wat uw vader gedaan heeftzoo heeft hij zijn dank baarheid jegens Louis Dupont bewezen. Dat was een verheven zelfopoffering! Ja, Blanche, gij moet trotsch zijn op zulk een vader. Zij vouwde de handen en viel snikkend op de knieën. Dadelijk na zijn veroordeeling, vervolg de Pandolle, bezocht ik hem in de gevangenis wij weenden in elkanders armen. Toen ver zocht hij mij, over zijn gade en kind te waken. Ik beloofde het hem. Ook deed ik de plechtige belofte, «lat ik u zoodra gij twintig jaar zoudt zijn, de geheele waarheid zou zeggen. Maar een voor u gelukkige gebeurtenis veroorlooft mij, u die nu reeds te doen kennen. t), ik dank u er voor, ik dank u, stamel de Blanche. Dat is niet alles, mijn kind, ik heb u nog meer te zeggen, dat u verheugen zal. Ik heb bracht worden. De kamion werd grooten- deels vernield. Erge zaak. In de Antwerpsche dou anen is eene erge zaak van bedriegerijen vastgesteld geworden. Men heeft er namelijk bevonden, dat verscheidene koopwaren zeer onder de waarde geprezen en gelost werden. Men verzekert ook dat een half dozijn be dienden, waaronder een verificateur en een douanier, zouden afgesteld zijn. Het onder zoek wordt voortgezet en schijnt nog zonder linge dingen aan het licht te zullen brengen. Dieven en verhelers. Drie weken geleden werd in een magazijn der Lange Slachthuis eene belangrijke dief to van koe- haar gepleegd. Een onderzoek werd gedaan en weldra waren de dieven en verhelers ge kend. Het zijn allen inwoners uit de huurt van den bestolene. Verdwenen. Nu zijn niet min dan drie meisjes té gelijk verdwenen, le weten Sofia Deen, 25 jaar oud, wonende Lange Van Roerstraat Margaretha Havermans, 16 jaar oud, wonende Erwtenstraat en Louiza Olsson 13 jaar oud, wonende Lepelstraat. Alle opzoekingen tot hiertoe door de poli cie gedaan, zijn vruchteloos gebleven. Werkongeluk. De dokwerker Nor- bert Van Nierschot, wonende St Norberlus- straat, is tijdens zijn werk, aan hangaar n. 12, tusschen een wagon en eene kar ge- pletterd geworden. De man klaagt over lie vige inwendige pijnen. Werkstaking. In een belangrijk werkhuis der Van Immerseeleslraat is eeno werkstaking uitgebroken, ten gevolge van eenen twist tusschen gesyndikeerde én niet gesyndikeerde werklieden. Er zijn rond de 500 stakers. Diefstallen. Ten nadeele van Méj. Neejs, Rotterdamstraat, werd een gouden ring en eene broche, ter waarde van 350 fr., gestolen. Aan het Willemsdok werden twee kerels verrast, die eene baal wol gestolen hadden en er mede een huis der St Laurenskaai gil den binnengaan. Een policieagent verraste in de August Michielsstraat twee kerels, die hij zijne nade ring de vlucht namen, eene steekkar niet al lerhande koopwaren achterlatende. De die ven konden niet achterhaald worden. Wat 35 Cats 1 '1 beste maagbitter. Sinay. Brandstichting. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben, tot nu toe onbekende kwaaddoeners het vuur aan eene koornmijt gestoken, staande op den wijk Baas en toebehoorende aan weduwe Noeus, landbouwster in deZakstraat. Het graan had eene waarde van ongeveer 300 franken. Men heeft erge vermoedens. Lokeren. Davidsfonds. Tijdens de jongstleden feestzitting van het Davidsfonds werd door den heer Herbert, eep zeer goed nieuws medegedeeld, epn dqzerjijtagcn zullen de leden het g^npt hebben eqpe voordracht te hooren van Juffrouw \Vignian, de verdienste 1 ij Re redactrice voor hct.dapien tijdschrift «De Lelie. De ledep van het Davidsfpnds zijn het bestuur innig, .dankbaar ,0111. de keuze van dezen schoonen naam voor eeil.^er komende kunstavonden. Allen die de ïaam van Juf frouw VViginan kennen en op prijs stellen, haar onafgebroken streven om door de ont wikkeling van geest en hart de vrouw naar hooger te voeren, zullen verlangend naar dezen avond uilzien. Niet alleen de dames maar ook de mannen, zullen het zich tot een waar genoegen rekenen de talentvolle vrouw te gaan aanhooren. Evenals alle feesten van het Davidsfonds, zal deze voordracht toegankelijk zijn voor de leden en hunne huisgenoten. Erwelegem Een nuttig gesticht. Twintig minuten van do stal ie Sottegem en van de statie Erwetegem. midden inliet veld, in volle zuivere lucht, 80 meters hoven do zee, bestaat er een geslicht voor meisjes en jongentjes. Daarin is eene bijzondere afdeeling voor vandaag tijding van Francois Trochets ontvan gen. Mijn vader leeft dus nog juichte zij. Nu moet ik nogmaals tot Jeannette terug- keeren, hernam PaDdolle. Zoodra zij ontdekt had, dat haar echtge noot door haar vader was vermoord geworden, verliet zij Espoir, nadat zij met haar vader een hevigen woordentwist had gehad. Zy ging naar het Juragebergte, waar zij een armoedig leven leidde, en waar zy door handenarbeid in haar behoeften moest voorzien. In weerwil van allo mijne nasporingen, hoorden wij niets van iiaar, totdat ik vijf en een half jaar later, een briefje van haar ontving, waarin zij mij smeek te, liaar des avonds in eene herberg te Saint- Irun te komen bezoeken. Arme Jeannette! Wat was zij veranderd! De smart bad op haar gelaat diepe sporen ach tergelaten. Ik trachtte haar te bewegen Daar Espoir terug te keeren, maar wat ik ook aanwendde, niets kon haar hiertoe doen besluiten. Ik ben gedoemd om te lijden, antwoord de zij. Mijn lot moet vervuld worden. Mijn va der heeft mij verjaagd, ik ben vervloekt Zij was nog eenmaal naar deze streek ge komen, om op het graf van haar echtgenoot te bidden. Ilc nam den lieven kleine in mijne ar men en kuste hem weenend. Jeannette had hem den naam zijns vaders, Philippe, gegeven. Blanche ontroerde hevig bij het hooren vaü dien naam. Op het arme, onschuldige knaapje starend en mij u herinne^nd, Blanche, ging Pandolle voort, heb ik in Pochte u aan hem verloofd. Dat denkbeeld heb ik altyd gekoesterd. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2