BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. De Eiigelsclie Arbeiderspartij! NIEUWSBERICHTEN. De Kempenaar de!£';"dsL0 HOLLAND. Een kunstgraveerder overleden Pieter Dupont, de wereldberoemde IIol- landsche kunstgraveerder, is te Hilversum overleden. Hij leverde de teekeningen voor de postzegels en bankbriefjes van verschei dene landen. FRANKRIJK Huiszoeking Gisteren werd in de Felix Faurelaan eene huiszoeking gedaan bij een groothandelaar, belicht van belangrijke bedriegerijen. De uitslagen der huiszoeking worden stipt ge heim gehouden. Een marineofficier in ongenade De scheepsluitenant Bargone, die zijne oversten in eene reeks artikelen wat al to be lachelijk gemaakt had, is in ongenade ge- Tallen en uit den staf gebannen. Hevige brand In hot gasthuis van Sainte-Eugenio, te St-Jenis-Laval, is een hevige brand ontstaan. Al de stallingen, schuren en hoekhuizen zijn vernield. De pompiers van Lyon zijn ter plaats gelrokken. DU ITSCH LAN D. Keizer Willem gaat niet naar Rome Dit bcyoegde bron wordt gemeld dat Kei zer Willem bij zijne reis naar Corfou niet naar Home zal gaan. 't Is daarom dat Koning Victor Emmanuel naar Venetië zal reizen om er Keizer Willem to gaan groeten. Voor alles vaderlanders Tijdens de bespreking der begrooting van oorlog heeft een socialistisch lid van den Reichstag verklaard, dat de socialisten tegen het militarism zijn, doch dat ingeval Duitsch- land ooit aangevallen werd, liet land ook op de socialisten zou mogen rekenen. ENGELAN D Aanhoudingen Talrijke policieagcnten, met revolvers ge wapend, hebben in den omtrek van Commer cial Rood East verscheidene slraten afgeslo ten. Eene vrouw welke sinds het einde der maand December opgezocht werd en een jonge Rus werden aangehouden. De zaak Beron De zaak der moord op den Franschen jood Beron zal in den aanstaanden zittijd voor de assisen komen, daar het onderzoek thans nog niet geëindigd is. ITALIË Belangrijke bedriegerijen Ten nadeele van een Franseh wijnhuis zijn belangrijke bedriegerijen gepleegd gewor den. Een boog ambtenaar een er kredietbank is in de zaak betrokken. Men verwacht op schudding-wekkende aanhoudingen. SPANJ E.JU: Republikein overleden De gróole Spaansèlie republikein Joachim Costa is Woensdag mürgend te-Grauss, al waar hij zeer afgetrokken leefdo,--overleden, GRIÈKENLANÜ Werkstaking geëindigd De werkstaking der trambedienden van Alhenen is geëindigd. De werklieden zijn te rug aan den arbeid gegaan, zonder voldoe ning le hebben ontvangen. RUSLAND Verplicht onderwijs De Douma heeft een wetsontwerp aange nomen, waai bij gedurende 10 jaren, jaarlijks 10 miljoen roebels beschikbaar gesteld wordt voor het bouwen van nieuwe scholen en hel inrichten van het verplicht onderwijs. Statie vernield. De keizerlijke statie van Tsarskoïe-Sélo werd verleden nacht door brand vernield. Het vuur verwekte grooto opschudding, daar men vermoedt dat do brand aan kwaadwilligheid moet toegeschreven worden. 75° Vervolg. Later sprak ik er met Dupont over, en er werd tusschou ons overeengekomen, dat de dochter van Francois Trochets de gade van den zoon van Jeannette zou zijn. Dat is do reden, waarom allen die om uw hand hebben|aanzoek gedaan, zijn afgewezen. Meer dan dertien jaar verliepen, zonder dat wij aangaande Jeannette en haar zoon iets hadden vernomen. Alle nasporingen waren vruchteloos. En toch bleven wij de hoop voe den, dat Jeannette zou terugkomen of dat wij haar verblijfplaats zouden ontdekken. Helaas, zij zal waarschijnlijk niet meer in leven zijn. Maar heden, op hetzelfde ©ogenblik, dat men mij tijding van uw vader bracht, heeft men mij gezegd, waar ik den kleinzoon van Louis Dupont'kiü» vinden,- den eenigen erfgenaam van dc landgoederen van Espöir. Blanche.- den jongeling dien gij te Gray hebt ontmoet, dien gij vóór de kerk te Frémï- court hebt wedergezien, met wien gij later aan den oever der Sableuse hebt ges; rokendon jongeling dien gij bemint, is uw aanstaande echtgenoot't is Philippe, den zoon van Jean nette Dupont. Blanche hief dankend de oógen ten hemel, cn zonk toen in dc armen van Pandolle. Hij drukte haar aan zijn liart en een kus op haar blozende wangen. Zwijgend hielden zij elkander eenigen tijd omvat., Welk een zalig gevoel doet mijn hart van vreugde, j u'ciicii riep Blanche. Gij zijt dus gelukkig, dierbaar kind l Ja; roer e-Hikkiy OOSTENRIJK. Hoogeschool gesloten Do hoogeschool van Cracovie is op hevel van den minister van openhaar onderwijs ge sloten geworden. Er zullen voorlaan nog enkel Zomerleergangen gegeven worden TURKYE. Het oproer in Yéners Een tweede bataljon is naar Hodeida ge zonden met den Rumeenschen stoomer l'assi. De brand in het ministerie Een nieuw ministerie zal gebouwd worden op do plaats zelf, waar het oud-ministerie van Buitenlandsche Zaken door brand vernield werd. Eene som van 120.000 Turksche pon den wordt voor de werken bestemd. Ingesneeuwd UitAlep is bericht toegekomen, dat deze stad door eene reeks sneeuwvallen letterlijk ingesneeuwd is. Het is onmogelijk do stad te bereiken. Men vreest dat de inwoners zullen van honger bezwijken. CHINA De Regent vermoord Een telegram uit Changai meldt dat een hofbewakers den prins-Regent met dolkste ken gedood hebben. Het was onmogelijk daarover een ofliciëel bericht te verkrijgen. M EXIKO De omwenteling De bevelhebber der federale troepen heeft uit Juarez gemeld, dat hot voor de muiters onmogelijk is deze stad in te nemen. AFRIKA Een cykloon op Réunion Gisteren morgen is in het Franseh minis terie van koloniën een telegram toegekomen, meldende dat een hevig cykloon, dat drie dagen en twee nachten duurde, over Réunion gewoed heeft. De schade is overgroot, doch men kan ze nu onmogelijk schatten, daar allo betrekkingen afgesneden zijn. 4 Sedert eenige dagen houdt de Engelsche Arbeiderspartij haar j aarlij ksch congres. Hoewel er eenige duizenden socialisten in de partij zitten is het getal toch klein, als men rekening houdt met het feit dat do Engelsche Vakvereenigingen 1,500,000 leden tellen. De eerste dagen van het congres zijn niet be langrijk geweest. Men verhandelde toen meer zaken van bestuurlijken en inwendigen aard. Het is Donderdag dat er heel wat an ders voor de pinnen is gekomen de arbei derspartij heeft dan met eene gropte meer derheid besloten dat hare gekozenen in het (jngerhuis, zouden gelijk slaap met de li ij e- tjalé'en de conservatieve gekozenen t, is te, iégg'èn, Vlar zij niet enkel do arbeidersklasse, maar dat zij al de standen van de, maatschappij /jouden vertegenwoordigen. Het zijn dus geèii arbeidersgekozenen nieer. De socialisten zijn hét hart van in. Natuurlijk hunne partij steunt geheel en gansch op den klassenstrijd en den klassen haat, en het is daarvan juist dat de Engel sche arbeiders niet weten willen. Men zou dan mogen zeggen dat in het La gerhuis het socialistische element voor een zekeren tijd dood en hegraven is... Doch de socialisten geven het niet op. Terwijl men in België reeds vier socialistische dagbladen bezit, heeft men er in Engeland nog geen enkel. De socialisten in Engeland hebben thans besloten er een uit te geven in den loop van het jaar. Het is te voorzien dat er daaruit eone gansche nieuwe, en ditmaal een socialistische politieke partij zal tot stand komen. Het verwondert alleszins dat dc Engelsche werklieden, die in zulk groot getal aangeslo ten zijn in de Vakvereenigingen, dat die zoo weinig willen weten van do socialistische Gij zult alzoo geen sombere gedachten meer hebben, gij zult niet meer droevig ziju. Dat kan ik u niet beloven, gaf zij ten ant woord. Pandolle zag haar ongerust aan. Ik zal dikwijls aan den armen gevangene denken, voegde zij er een weinig neerslachtig bij. Maar dadelijk liet zij er op volgen Wie heeft u dat alles gezegd, Pandolle Wie kunt gij dat niet ro'-m Epreuve Juist, uw vriend Epreuve O, zeide zij, ik heb altijd gedacht, dat mij door hem een groote vreugde zou ten deel val len. Hij heeft meermalen met Philippe gespro ken en is daardoor te weteu gekomen, dat de ze de zoon van Jeannette is, maar hoe heeft hij tijding van mijn vader gekregen - Toen nu ongeveer twee maanden geleden Epreuve in deze streek terugkwam, waar hij vroeger heeft gewoond, kwam hij van Algiers. Heeft hij mijn vader gezien Kent hij hem? vroeg Blanche haastig. Ja O, wat al-vragen zal ik hem doen - Pandolle achtte'nu het oogenblik gekomen, om aan Blanche te zeggen, dat Francois Tro chets zich onder het bédelaarskl'eed van Epreu ve had vermomd, maar vreezende, dat de aan diening voor het lieve meisje te lievig zou zijn, aarzelde hij. Gij hebt mij nog iets te zeggen, ik kan het in uw oogen lezen, zeide Blanche, hem met een strak ken blik aanziende. Dat is zoo, lieve Blanche maar om u de waarheid te zeggen, ik durf niet. WaaYom niet Ik vrees, dat hetu te hevig zal aandoen. Is het dan iets slechts Integendeel. strekking. Doch klaarder wordt het, wan neer men bedenkt dat Engeland ook een land is dat houdt aan de vrijheid. Geen dwang of juk verdraagt men in Engeland, zoo min als bier in de Vlaanderen.TEn daar hel sodalis- mus, hoe schoon of hoe groot of hoe lief of hoe hartroerend er sommigen ook over spre ken kunnen hoe kan men niet doen wee- nen in de theaters, én daar is het toch ook maar komedie; daar het socialismus ons niet anders voorbehoudt dan het hatelijkste juk, den verfoeilijkéten dwang, dien men kan uitdenken daarom willen er de verstan dige, vrijheidslievende Engelsche werklie den niet van hooren. De Vlaamsche arbeiders hebben tot hiertoo 'dit voorbeeld goed ge volgd zij zullen zeker zoo slim zijn, in het vervolg nog- immer dien zelfden weg te vol gen... Vooruit met onze kristene werklieden; achteruit met het verdrukkend socialismus!.. Brussel. Zelfmoord.Een lijk is achter demelkerij van ter Kameren bosch gevonden. De verslevene hand hield nog den revolver omklemd waarmede de ongelukkige zich het leven benam. Hij had zich een kogel door het hoofd gejaagd. De policie der 6° afdeeling deed het lijk naar het doodenhuis voeren en het werd erkend als zijnde dit van zekerenE., ongehuwd;35 jaar oitd,woonachtig te Laken.1 De oorzaak der wanhopige daad zijn onbe-; kend. Diefstal. De meid der echtgenooten Sclioenaert, Minimenstraat. hestatigde hij het naar 't bed gaan dat een dief in hare kamer had gedrongen hij middel van valsche sleu tels en dat hij er behalve eenige arm juwec- lon welke zij bevat eene som van 70 franken alsook een spaarboekje ivan 340 fr. had ge stolen. Men kan zich niet voorstellen hoe hel mogelijk is dat een dief hij klaarlichten dag tot het derde verdiep van een hijzonder huis kan sluipen. Men heeft geene vermoedens. Overtreden. Een jonge wielrijder Jules Temmermans uit de Antoine Labarra- straat 7, kwam gisteren in volle vaart langs de Souverainestraat gereden, hij werd eens klaps met geweld gevat tusschen een kamion en het gaanpad. Hij rolde van den hijgangen kwam terecht tusschen de paarden die hem deerlijk vertrappelden". JÉen der wielen van de kar rolde hem over het lijf en vermorzelde hem een been. Hij werdJuj hoogdringendheid naar het hospitaal gevoerd en werd er gezien het bedenkelijke van zijn toestand, in verzor ging opgenomen. Doodeljk tramongeluk. Een leur der, bijgenaamd Potloodje omdat hij ge woonlijk in do Botersiraat potlooden ver kocht, kwam gisteren avond rond 7 ure uil eene herberg op do markt van Befchem Sint- Agatha en ging naar de stad terug. Aan den G,entschen sleen\vegr) gekpmenging liij tus- •écfi'èn de'riggcls 'van 'den tram. Ppz,e die juist Kwam afgVstÖ'omd, kón zich hij tijdsniet méér iiihóndcïi én vefmdbteldo de ongeluk kig^. Met is slechts fifi 'een uur werk ens, dat men er in gèluklc het Mach toffer van ónflêr (lewielen le.halenDe ton an was bezweken. Diefstallen. NL Van de KerkOftT, handelsreiziger, wonemie in de Lepelstraat, le Antwerpen en die in Brussel aangekomen was voor zaken, bevond zich op het plat form van eon tram, die aan de Charleroi- schepoort vertrok, aan ecnen draai der haan liet een zijner goburen zich op hem vallen en ontstool hem zijn gouden uurwerk cn keting. Aan den eersten tramslilstand stapten de gasten natuurlijk af en verwijderden zich om le snelst. Het is slechts bij de aankomst dat M. Van de Kerkom den diefstal bemerkte. In het appartement der echtgenooten Van- derdussen. Hoogstraat, 380, is een massief koperen scbouwgarnituur, eener waarde van 18.0 franken, verdwenen. Men kent den da der niet. Eene klacht is neergelegd. Opfjevischt. Woensdag morgend, rond 7 1,2 ure, heeft men uil de Willebroek- sche vaart, liet lijk van een onbekende op- Spreek dan geruste De droefheid lieeft mij niet doen bezwijken;1 ik zal sterk genoeg zijn om het geluk te kunnen verdragen. Welnu, Blanche, gij zult uw vader zien. O, mijn God, ik zal hem zien, ik zal hem omhelzen. Wanneer 'juichte Blanche. Heel spoedig Zij drukte de hand op haar hart. Komt hij dan terug vroeg zij met bevende stem. Blanche, hij is reeds hier 1 Zij wilde iets zeggen, maar kon niet. Ja, vervolgde Pandolle, hij is teruggeko men, hij is.vrij, hij heeft gratie gekregen. O, zeg mij waar hij is, stamelde Blanche in de grootste opgewohdenheid. Waar is mijn vader? Ik wil mijn vader zien. PaudolTe ging naar de kamerdeur en wierp die open. Francois Trochets 1 riep liij, Francois Trochets kom je dochter omhelzen Met schitterende oogen en een lieflijken blos op het gelaat stond Blanche midden in de ka mer. Epreuve kwam met uitgestrekte armen toc- geloopen Hun blikken ontmoetten elkander, beiden slaakten een vreugdekreet, en Blanche wierp zich met den uitroep Mijn vader in do ar men van Francois Trochets, die haar aan zijn hart drukte, en stamelde Mijn dochter, mijn dierbaar kind Langen tijd hieldon zij elkander innig om strengeld, terwijl de teédere woorden, die zij elkander toefluisterdon, nu en dan door een kus werden afgebroken. Pandolle ging stil de kamer uit en deed de deur achter zich toe. Dat zijn tw ee gelukkigen, sprak hij, den trap afgaande nu moetik insgelijks aan do anderen denken. Hij trof Dupont, die juist van zijn wande- gëvischt, men weet niet of men hier aan eene zelfmoord of aan een ongeluk moet denken. De man schijnt rond de 60 jaar oud lo zijn en draagt geene sporen van gewelddaden. Ilij schijnt slechts eenige uren in het water ver- bloven te hebben. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. Stoutmoedige inbraak. Gisteren avond, zijn dieven in de. woning gedrongen van M. P..., Anspachlaan, te Brussel. Dc dienen braken er al de meubelen open en stolen er eene belangrijke verzameling ju- weelen en talrijke kleederen. Erg ongeluk. Gisteren avond, werd mev. D..., in de Ghartreuzenslraat, onpasse lijk en viel. Juist op dat oogenblik kwam een kamion voorbijgereden en een der wielen liep mev. D..., over het lijf. De ongelukkige werd verscheidene ribben ingedrukt en moest naar het gasthuis over gebracht worden- Geen goede koffie, zonder goede Bitter- peeën. De liefhebbers van een goede tas zullen daarom de Bitterpeeën Trappisten Vincart gebruiken. Men vindt ze overal. 1500 Laken. Diefstal. Woensdag had M. De Jonghe uit de Koninginnelei '.e Laken, zijn overjas aan den kapstok van een huis der Anspachlaan laten hangen. Toen hij dien weder wilde aandoen, bemerkte hij dat zijne jas verwisseld was legen eene versleten ka- peline. Hel slechtste is dat zijne portefeuille vier bankbiljetten van honderd frank inhield en dal deze ook natuurlijk verdwenen waren. Een grafschender. Sinds eenigen tijd werden talrijke dief ten gepleegd op het kerkhof van Laken .Eene strenge waakzaam heid werd uitgeoefend, en gisteren morgen kon de gratmaker den dief op heeterdaad aanhouden. Het is een inwoner der Marollen, G... genaamd. De dief is opgesloten. Elsene. Dief betrapt. Woensdag na middag betrapte een policieagent van Elsene een gast die aan de uitstalling van een maga zijn der Sans-Soucistraat een stuk goed stool van 125 fr. waarde. Naar het kommissariaat geleid bekende hij Achilie D... te zijn, die in banbreuk verkeerde. Anderlecht. Groote brand. Gisteren rond 4 ure is er een groote brand ontstaan in do Ceramiquestraat. Gansch een achterge bouw van twee verdiepen was weldra in laaie vlam. De vlammen hadden aanvang genomen in een werkhuis van een kartonfabrikam M. R.. De werklieden dachten eerst de vlammen te kunnen bedwingen door er water over te gie ten, doch gezien hun onvermogen gaven zij dan eindelijk liet alarm. De rijtuigverhuurder die op het tweede verdiep woont, moest zich haasten om uit de voeten te zijn en moest alles in den brand laten. De sloofsmid, die het gelijkvloers be woont., zag,.al zijne, koopwaren-duor liet wa ter bederven. De poiipiers die op het .eeatslei alarm^toegesneld varenmoesten allo nffjl delen gebruiken.oni do vlammeqje beperkgi), na twee uren worsens werdén zij beperkten, kon mèii do schade,<,fié zeer gróol is schattep. Gansch het gebouw is vernield piet gansch den inhoud ervan de muren ervan staan,nog recht Men ként geene oorzaken» St-Joost-ten-Noode. Woedende os. De genaamde Benedikt Verfaillie,van Grain- hem, leidde een os naar de markt van Cureghem. Eensklaps verschrikte liet dier. bracht den geleider een hoornstoot toe en ging op hol. Veifaillie verloor overvloedig bloed uit twee diepe wonden aan de rechter schouder. Do os, die in dolle vaart voort holde, wierp do cehtgenoole De Moer, van Woluwe, -om, bracht haar verscheidene hoornstooten toe en vluchtte dan het veld in. De vrouw had verscheideno erge wonden, waaruit zij veel bloed verloor. Hal. Doodelijk ongeluk. Woensdag morgen, rond 6 ure, hebben baanwachters op de spoorlijn Hal-Edingen, op 1 kilometer van Hal, liet vermorzeld lijk van een mansper soon gevonden. Wat verder lag eene tele-, ling torugkniam, op de plaats. Dupont was' langs den put gekomen, waarin men dien dag reeds verscheiden kruiwagens puin had gestort. Gij hebt flus eindelijk besloten den put te laten vullen, zeide hij. - Zoo, zoo, hebt gij het gezien Jawaar halen ze die stepnen en kalk vandaan Van Civry 't zijn de overblijfselen, van 't huisje van Francois Trochets, dat ik weder op dezelfde plaats laat opbouwen. Laatje dat weer ophouwen vroeg Dupont verwonderd. Binnen drie weken zal het gereed zijn. Waartoe moet dat dienen - Blanche wil het. Welk plan heeft zij daarmede Zij koestert de levendigste hoop, dat Fran cois Trochets zal terugkomen. Dupont schudde droevig het hoofd. Arme Blanche, mompelde liij Ik ook heb eens die hoop gekoesterd, maar zij is reeds lang ver vlogen, evenals die van mijn ongelukkige Jean nette nog te zullen wederzien. Ach, God wille dat ik den alsembeker tot den laatsten druppel ledige. Ik klaag niet, Pandolle, ik heb mijn lot verdiend. Maar is het niet genoeg dat al leen de schuldige gestraft wordt waarom moeten ook onschuldigën lijden Pandolle, zooeven vloog een raaf door de vallei, en vlak boven mijn hoofd liet hij zijn klagend gekras hooren."Dat voorspelt een on heil. De ouderdom maakt bijgeloovig. Doch als je niet wilt toestemmen, dat 't een voor spelling is.dan is het een voorgevoel. Pandolle, ik zal sterven, voor dat ik op haar hoofd cn dat van haar zoon mijn bevende hand zal heb ben gelegd. Louis, je moet zulke sombere gedachten graafplaatsersklak, aan het slachtoffer toe- behoorende. Het bleek weldra dat de ongeluk kige een telegraafplaatser was van Hal, Jo zef Streyven, 40 jaar oud, vader van zes kinderen. Hij had Dinsdag namiddag langs dc lijn van Beerth gewerkt en zal 's avonds langs de spoorbaan huiswaarts gekeerd zijn. Men denkt dat de man door den sneltrein van Galais verrast werd. Rotselaar. Onvoorzichtigheid gestraft. Een persoon van deze gemeente, die le Brussel werkte als bakkersgast, waste Leu ven in den trein gestapt om naar huis te rij den, doch de trein stopte niet te Rotselaar en de man reed voort tot Aarschot. Daar nam hij plaats in een koopwarentrein en toen deze te Rolselaar voorbij reed, sprong de onvoorzichtige op de spoorlijn. Hij viel, rol de onder de wielen en werd doodgepletterd. Dinsdag morgen werd het ijselijk verminkt lijk van den ongelukkige gevonden. Het slachtcfrl'er is do genaamde Albert Lelilet, 23 jaar oud. Antwerpen. Belang rijke ontvreemdin gen. In de brouwerij Den Leeuw zijn belangrijke ontvreemdingen ondekt gewor den. Deze zouden door den kassier moeten gepleegd zijn. Een onderzoek,door den expert-., rekenplielitige gedaan,' deed reeds voor 60 tot 70.000 fr: bedriegerijen ontdekken. Een aanhoudingsmandaat is legen den oneerlijken kassier afgeleverd. TeruggekeerdWij hebben eenige dègen geleden gemeld, dat een policieagent verdwenen was, en dat hij verdacht werd ten nadeele eener weduwe eene som van 20,000 fr. ontvreemd te hebben. Gisteren is do policieagent in gezelschap van een advo- kaat bij den onderzoeksrechter gekomen om er onderhoord to worden. De policieagent verklaarde er, dat hij aldus handelde uit schaamte, omdat hij verdacht werd de diefte gepleegd te hebben. Daar er geene bewijzen gevonden werden,werd de policieagent terug in vrijheid gesteld. J)iefstallen. Verleden nacht is eene belangrijke diefte gepleegd ten nadeele van M. Pieter Gussé, diamantslijper, Willems straat. De dieven maakten er 19 toppen met diamanten buit. Een genaamde Pieter Bruyère, wonende Kloosterstraat, werd in de Zakstraat aange rand, door twee jonge kerels, die hem zijnen geldbeugel, 125 fr. inhoudende en een zilve- ien uurwerk ontroofden. Ten nadeele dpr Wijngaardnatie, werd eene kas geweereels gestolen. Ook ten nadeele der Melk.uatie werd eene kas geweèfseis gestolen. Ten nadeele der firma Smaets werd eene baal behangpapier ontvreemd. M. Laurent, wonende Lange Lombarden- straat, Werd zijnen gpïtjheugel, 30 fr. jmhou- dende pn.tetolen. Eeneklaebt is,neergelegddoor MCarl Weimaniv, i ie- van eene som van 70 mark en een zilveren uurwerk ontlast,werd. Do man wist echter niet le zeggeu in welke op^tan- digliêdeii^hij zijn eigendom k\yij( geraal^. Werhongelukhen. De dokwerker, Hendrik- Geerls, wonende Sint Jobslraat, is aan hangaar n1 3, tusschen een wagon en eene lading poetrellen verpletterd geworden, Het slachtoffer moest hij hoogdringendheid naar het Slu Elisabethgasthuis overgebracht wofden. Aan hangaar nr 19, werd de dokwerker, Victor Rousseau, 28 jaar oud, wonende Coc- kerillkaai, de rechterhand verpletterd onder eene kas glaswerk. De man moest in het verpleeghuis der Kipdorpvest, verzorgd worden. Aan het Aziadok, werd de dokwerker Frans Schelfhout, 46 jaar oud, wonende Lange Beeldekensslraat, tusschen de buffels van twee wagons verpletterd. De man kloeg van inwendige,pijnen en moest naar het gasthuis overgebracht worden. niet hebben. Komaan, laten we over iets an ders spreken. Is de wandeling je bevallen Ja 1-Ioe heerlijk staat alles in bloei, zoo wel de koornvelden als de weilanden. Morgen kunnen de maaiers hun hart ophalen. Gij zijt dus tevreden Ja, Pandolle, ik ben tevreden, want het verdriet heeft mij niet geheel onverschillig ge maakt omtrent de zaken van ons bedrijf. Maar een groote droefheid overvalt mij, wanneer ik bedenk, dat ik geen erfgenaam heb, die na mij deze schoone landgoederen zal behecren. Wanhoop nog niet, Louis. Hoopt gij dan nog Meer dan ooit. Op welk een opgeruimden toon zegt gij dat? Ik lees de vreugde op uw gelaat. Pandol le hebt gij iets vernomen Ja! Het gelaat van Dupont veranderde. Wat weet gij vroeg hij gejaagd. Spreek, Pandolle, spreek, verberg mij niets. Morgen, vóórdat gij zijt opgestaan, zal ik naar Parijs op weg zijn. Is mijn dochter te Parijs riep Dupont. Zij Dat weet ik niet.... ik ga hem halen. Haar zoon Philippe Dupont. Gij ziet, Louis, het on geluk is eindelijk moede u te vervolgen gij zult nog vreugdevolle dagen beleven. - En Jeannette Ik heb haar zoon wedergevooden, Louis laten we vooreerst alleen aan liem denken. Ge hebt gelijk, Pandolle! Leg uw hand op mijn hart. voelt ge hoe het klopt Ja! Er zijn meer dan tien jaar verloopen, sinds het van vreugde heeft getrild. Ha, het is alsof ik met een nieuw leven wordt bezield. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2