BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. De Kempenaar doS"dst0 Spiegelfaliriek A.L. MEYVAERT: Bene halve uur laler, kwam een ander meisje, schijnbaar eene vreemdelinge, in den zelfden winkel en kocht er iels dat zij met een valsch tweefrankstuk betaalde. Mev. B.., bemerkte het ook, doch nu aan vaarde zij het stuk, en achtervolgde de onbe kende. Op de Zuidlaan deed zij haar door een policieagent aanhouden. Deze leidde het meisje naar het policiebu- reel. Onderweg liet de bedriegster een hand schoen vallen, waarin voor een beloop van 100 frank valsche een- en tweefrankstukken gesloten waren. Terwijl de policieagent de handschoen opraapte, nam het meisje de vlucht. Zij werd echter spoedig ingehaald. Op het policiebureel weigerde zij te ant woorden, doch beweerde dat de handschoen niet door haar ten gronde geworpen was. Zij verklaarde nochtans zekere Malka Polonitch te zijn, 17 jaar oud, wonende met hare ouders Maurils Polonitch en Feiska Broerman, in de Pierenstraat. Onmiddelijk trokken polieieagenten naar de Pierenstraat en hielden er do echtgenoo- ten Polonitch aan. Eene zorgvuldige huis zoeking werd gedaan, doch men vond er geene vormen. Nochtans werd eene groote hoeveelheid lood en tin aangeslagen. Depolicie is overtuigd hier met eene groote bende valschmunlers te doen te hebben. Men verwacht nog andere aanhoudingen. De familie Polonitch is een zestal jaren geleden uit Polen te Brussel aangekomen. Tijdens de tentoonstelling hielden zij in Sol bosch een logislhuis voor Russen. Het onderzoek wordt voortgezet. HOLLAND. Grens-incident Een Duilsch gendarm, die een Hollandsch smokkelaar achtervolgde, liep dezen achter na, de grens over. Hij kon hem daar vastgrijpen,mishandelde hem en sleepte hem over de grenzen. De Hollandsche overheden hebhen het noodige gedaan, om den Hollander in vrijheid te doen stellen. Een vandaal gestraft. T)e vandaal Sigrist, die de gekende IIol- ïandsche schilderij De Nachtwacht erg beschadigd had, is tot oen jaar gevang ver oordeeld. FRANKRIJK Aardbeving Vrijdag namiddag werd te Salon een lichte -..rdschok waargenomen. Eenehevige paniek ontstond, doch er werd geene schade aange licht en er zijn gecuo gekwetsten. Een valschmunter doodt een poitcie&gent Een polirio»g<?n.L*\ »klé ViyjdagIcJ-ih^w-liïlv een valschmunter aaiThoii\lon, tóén de. Jioos- wicht een revolver trok 011 op den agent vuur gaf. Deze. w ei d op don «log gedoodj Dq.ai.iooijleiiayi;. zolfnpQig'dde zigh .-.-daarn'a Ondereen blok schaliën verpletterd Tn de schaliegroeven van Gouvin is een blok schaliën, 60,000 kgr. wegende, in eene groef gevallen. Twee werklieden konden nog 'vluchten, doch zes anderen konden zich niet verbergen en werden door het reusachtig gevaarte getroffen. Een werkman kon spoedig gered worden, doch zijn toestand is hopeloos. De vijf anderewerklieden liggen vermor zeld onder de schaliehlok. Het zal verschei dene dagen duren, vooraleer men den blok kan verwijderen. Bij de spoorwegwerken In de laatste dagen werd wederom heel wat woeling vastgesteld bij de spoorweg werklieden. Talrijke meetings hebben plaats. Hel zijn bijzonderlijk do werklieden der Gompagniën die de hoofden samen steken. Men verwacht nieuwe stakingen. 77' Vervolg. Na een paar seconden vloeidohet roode bloed over de beddelak'eüs, op de doodsbleeke wan gen van het kind keerde de liehtroode blos des levens terug, het knaapje opende do matte oogen. .en zijne handen omhoog strekkend, riep hetmoeder Stilte herhaalde andermaal de dokter op gebiedenden toon. Ik kan u do verzekering ge ven dat liet. kind in leven zal blijven. En werkelijk, liet kind bleef in leven. De .bede, bet vurig verlangen van mevrouw de Bussiêres werd vervuld. Zij voelde zich nu overvloedig voldaan voor de moeiten en zor gen, die zij zich dag en nacht voor het behoud vau haren lieveling had getroost. De toestand van waanzinnigheid, waarin zij tot nog toe verkeerde, verdween als van zelf en met be wonderenswaardige bereidwilligheid deed zij alles, wat de geneesheer of de zieke verlangde. Ook de gemoedsgesteltenis van liaar echtge noot was eensklaps geheel en al veranderd tranen van vreugde stortten uit zijne oogen, zijn hart popelde van blijdschap, verheugd snelde hij uit de kamer, waarin de zieke lag en iu de vrije lucht gekomen sprong en danste hy van vreugde en kon niets anders uitbren gen dan de woorden Mijn Philippe leeft Het gebed der moeder was verhoord, het wanhopige verlangen des vaders was verwe-i zenlyktPhilippe de Bussiêres leefde en nam ran dag tot dag in gezondheid en beterschap toe. Niemand op dezc'aardo blijft verschoond van de zware beproevingen des levens, en dikwijls worden zij die het moest bevoorrecht Bedrieger geknipt Een 20 jarige Belg die te Parijs voor meer dan GO.OLK) fr. bedriegerijen gepleegd had, is door de policie aangehouden. De schurk is opgesloten. Treinbotsing Op de haan Parijs-Grandville zijn twee koopwarentreinen op elkander geloopen. Zes wagons werden erg beschadigd. Een rem- sluiter werd gedood Dief gekwetst Gisteren morgen drongen twee polieieagen ten in de slaapkamer van twee jonge kerels, te Parijs, die opgezocht werden wegens dief stallen. Een der dieven trok een revolver te voor schijn en richtte hem op de agenten, doch een dezer kon den dief een slag op den arm toe brengen. Daardoor werd de dief zelf door het schot in het hoofd getroffen. Zijn toestand is bedenkelijk. Is het een moordenaar De gendarmen van Marseille hebben Vrij dag in een hotel een kerel aangehouden die verklaarde zekere Valesi lo zijn. Deze zou te Aix-in-Provence den Bestuurder van het zinneloozengesticht vermoord hebben. De zonderlinge kerel beweert dat hij de moord pleegde op aanraden van twee per sonen, waaronder een volksvertegenwoor diger. ENGELAND Dokken in brand Gisteren nacht zijn de dokken van Millwall door een hevige brand grootendeels vernield geworden. De schade wordt op 50.000 pond sterling geschat. De vernielde koopwaren be stonden voornamelijk uit hout. Brand bij een minister Donderdag nacht is brand uitgeborsten bij graaf de Crowe, zegelbewaarder. Dank aan de spoedige hulp der pompiers, die onder het bestuur van den graaf zelf werkten, kon het vuur spoedig uitgedoofd worden RUSLAND Een geval van pest. Te Penza is een verdacht geval van pest vastgesteld. Zulks is zeer onrustwekkend, daar Penza in Europeeseh-Rusland ligt. AMERIKA Mijnramp. Zeventien mijnwerkers zijn in eene mijn van Trinidad (Colorado), begraven geworden ten gevolde eener ontploffing. Twee hunner •konden nog gered worden, doch de andere bezweken. Volgens een later bericht zijn twee redders bezweken, toen zij de slachtoffers ter, hulp snelden. ITALIË Een geval van Lebra Uit-Milaanwordt igonield dat een werk- 'mqn, Gennari Primo1 25 jaar oud. Van Bra zilië terugkeerende naar het gasthuis moest overgebracht worden, daar hij zeer erg door ue lebra was aangetast. MEXIKO Een veldslag Nabij Mulato is een velslag geleverd ge leverd geworden tusschen 300 oproerlingen en 250 man federale lroepen. De slag duurde twaalf uren. Do verliezen zijn langs beide kanten zeer groot. Nadere inlichtingen onbreken nog. OCEANIE Schipbreuk De Russische bark GIcnbanek geladen met met kopererts is nabij Cossack gestrand.Heel de bemanning, ter uitzondering van één ma troos, verdronk. schijnen,' door liet ongeluk liet zwaardste ge troffen- Valentine AngeliqueD'Arfeuille was op haar tiende jaar een weeze. Zij was de laatste af stammelinge van do beroemde familie D'Ar- feuille, wier stamvader in 't jaar 1216 door Philip Augustus, daags na den slag van Bou- vines, in den adelstand was verheven ge worden. De laatste markies D'Arfeuillo liet bijzijn dood aan zijn dochter in landgoèderen een vermogen van vier millioen frank na. Het voor naamste dier goederen was do schoone bezit ting Arfcuille,.een koninklijkgeschenk, ter be looning van bewezen diensten aan een der voorouders van me juffrouw Valentine vereerd. De baron de Bierle, oom van moederszijde van Valentine, een braaf, rechtschapen man, werd baar voogd. Hij bezat sleehts een matig vermogen. Met Valentine kwam de overvloed in zijn huis. De baron had ecnige jaren te voren een jon ge, zeer schoone, maar vooral zeer behaagzie ke vrouw gehuwd, eeu weduwe meteen doch ter, dio Laura heette. Dit meisje was zes jaar ouder dan Valentine. Met bewijzen van de levendigste vreugde werd do weeze ten huizo van liaar voogd ont vangen. Gedurende do eerste maanden scheen zij de lieveling van moeder en dochtpr te zijn. Maar weldra vólgde een groote verkoeling, en Valentine hechtte zich aan den baron, die zijn nichtje innig lief had. Het gedrag van' mevrouw de Bièrlo en haar dochter.is aldus verklaarbaar. Óp een oogen- blik,'dat zij dit niet 't minst verwachtten, was hun toestand aanmerkelijk verbeterd gewor den dit verwekte by haar een opwelling van. erkentelijkheid jegens Valentino doch toen zij eenmaal in het genot waren van een gedecl- Brussel. Diefstal. Verleden nacht zijn dieven in de woning gedrongen der echt genooten R..., Handelaarsstraat. De dieven stolen er in de keuken eene som gelds en drie uurwerken. Daarna trokken zij naar liet gelijkvloers en braken er nog eenige meu belen open. Een onderzoek is ingesteld. Tusschen aulomóbiel en tram. Aan de Mercelisslraat, is eon automobiel, die in volle vaart reed, op een tramrijtuig gebotst. Door den schok werden, al de ruiten van den tram verbrijzeld en de reizigers dooreen ge schud. Niemand werd gekwetst, doch de stoffe lijke schade is zeer aanzienlijk. Erge botsing. - Op den Bergschen Steenweg, had gisteren eene geweldige bot sing plaats, tusschen een bierwagen en een tramrijluig. De koetsier zekeren S..., wo nende Liverpoolstraat, werd ten gronde ge slingerd en erg aan het hoofd gekwetst. De schade is aanzienlijk. Policieagent mishandeld. Vrijdag morgend, rond 5 1/2'pre, werd do policie agent Hernaert, in de Van der Elststraat -aangevallen door drió kerels, die hem vree- selijk mishandelden en zijne kleederen aan stukken scheurden. Do policieagent werderg gekwetst en moest naar het gasthuis gebracht worden. Erg ongeluk.In de Wetstraat, ge beurde Vrijdag een drpevig ongeluk. Een voerman van Woluwq, reed met zijn gespan langs deze straat. Hij ging nevens de kar, toen hij op eens uitglee^ en onder de wielen viel. Do arme man werd een been vermor zeld. Dievegge geknipth Eeno winkel dochter die in een magazijn der Nieuwstraat voor meer dan 800 fr. aflruggelarijen ge pleegd had, is op heelerüaad betrapt en aan gehouden. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER. krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne "uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 113 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Meclielen. 1505 Elsene. Op het dak. Do meid der echtgenooten S..., 22 jaar oud, droomde verleden nacht dat dieven in hare kamer wilde dringen. Zij sprong 'op, kroop op het dak en riep daar om liuln. Een policieagent wilde naar hoven en kon er mei de grootste moeite in gelukken liet meisje te overhalen terug iu hare kamer 'te komen. Anderlecht.Stoutmoedige diefstal. Vrijdag morgend, rond 0 ure, kwam een jon geling, schijnende 17 jaar oud, in de slach- tê'ry van M. V..., Bergsphen slqepweg, vra- "gqrjom te mogen telefonëeren. De toelating werd hem gegeven. Tob dé jongeling reeds eenigen tijd vertrokkenwas, stelde Mev. V.. vasj dat de stoutmoedige- schurk eene kas had Opengebroken én óe.he doni te '350 1$. had gestolen, lïoue klacliHs neergelegd. Berchem-Ste-Agatha Het parket. Vrijdag morgen is het, parket le Bcrchem- Sle-Agatha afgestapt om liet onderzoek voort le zetten nopens het doodelijk ongeluk waar van de oude rondleurder Jaegemans het slachtoffer werd. De liefhebbers van goeden koffie zijn in feestviering sedert zij de Bilterpeeön der Trappisten Vincart gebruiken. 1500 Sint Joost-ten-Noode. Zinnelooze ont snapt. Een genaamde Albert D.., van Di- nant, werd gisteren naar het policiebureel der Kruisvaarlstraat overgebracht. De man maakte aan de Noordslatie allerlei zonder linge gebaren. Ziende dat men met een zin nelooze le doen had, werd hij naar liet gast huis overgebracht. Toen men hem eenigen tijd later wilde ondervragen, was hij ver dwenen. te der inkomsten vap ,de rijke erfgename, meenden zij thans genoeg voor haar gedaan te hebben, eu dachten er alleen aan, zooveel mogelijk te'genieten. Valentine leefde in stille afzondering, liaar oom alleen tot troost heb bende, die dikwijls zwaarmoedig was. Valentine, die eerst een onderwijzeres aan huis had gehad, werd naar een kostschool ge zonden. De barones had dit gew ild een jong meisje is altijd hinderlijk, zij wilde zich ervan ontslaan. Valentine had geen reden er ziohover te be klagen op de kostschool vond liaar hart dat gene waaraan liet verlangde do vrije lucht, beweging, vriendschap, genegenheid. Valentine was achttien -jaar. Zij verliet de kostschool, om ten huizöNan liaiir voogd terug te keeren. Tot de gewone bezoekers van den baron be hoorde de jonge graaf Dp Bussiêres, die in de oogen van do barones, behalve andere voor- deelen, ook die bezat, dat-hij onnoemelijk rijk was. De barones had op. hem een goed oog voor haar dochter, dio reeds vier en twintig jaar oud was, Laura was een zeer schoon meisje, maar bezat, ongelukkiglijk, dezelfde ondeugden als baarmoeder. Een huwelijk met den baron was haar vurigste verlangen, want behalve rijkdom en rang had hij een fraaie gcstalto en een schoon gelaat. Zij beminde hem niet alleen, maar door een vereeniging met hem zou haar eerzucht bevre digd worden, en ook de wonsch van haar hart zijn voldaan. Gevleid door do moeder zou de graaf bijna in de hom gespannen strikken zijn gevallen. Maar juist op liet tijdstip toen de barones een huwelijksaanzoek wilde uitlokken, kwam mejuffrouw DWrfeuille ten huize van haar Leuven. Doodelijk ongeluk. Don derdag avond, rond 6 1/2 ure, gebeurde in de werkhuizen der Gorps-Greux, Dietse li en steenweg, een ijselijk ongeluk. De genaamde Edmond Ausloos, 35 jaar oud, ongehuwd, wonende Mannenstraat, was bezig met eenige werkgezellen ijzeren slaven te lossen, bij middel eener kraan. Op zeker oogenblik was de sluitklep losgeraakt en hel machien begon met schrikwekkende snelheid te werken. Ausloos die het machien wilde stilleggen, werd door een der draaiboomen getroffen de ongelukkige werd een 6tal meters hoog ge slingerd en kwam vervolgens met liet hoofd op een riggel terecht, zoodat zijn schedel gekloven werd. De werkgezellen kwamen toegesneld, doch namen slechts een lijk op. De verongelukte werkman Ausloos, was bij zijne oude moeder woonachtig, wier steun hij was. Het parket is ter plaats geweest. Antwerpen. Kind verbrand. De kleine Jozefina Marquette, wonende Koraal berg, wilde papier in de brandende kachel werpen. Haar kleertjes vatten vuur en het arme kind was weldra door vlammen om ringd. Op liaar hulpkreten snelde de moeder toe, die er spoedig in gelukte de vlammen I uit te dooven. Het kind had toch erge brand wonden bekomen. Erge val. Gisteren avond is Jan Verschueren, wonende Tulpstraat, in de Lange Gasthuisstraat zoo ongelukkig geval len, dat hij erg aan het hoofd gekwetst werd. liet slachtoffer is naar het gasthuis gebracht. Aangeslagen. Gisteren namiddag deed de policie eene huiszoeking in eenen oud-kleerkooperswinkel der 8° wijk. Een 100-tal kilos katoen werden aangeslagen. Aanhoudingen. Een löjarige scha vuit, L..., genaamd, wonende Esschenstraat, die ten nadeele der staatsspoorwegen, bri ketten gestolen had, is aangehouden. Een zijner gezellen kon ontvluchten. Zekere S..., van Borgerhout, is op hee- terdaad van diefte betrapt, aan hoord van den stoomer Pytos. Zes Duitschers, die zonder middelen van bestaan te Antwerpen rondzwierven, werden aangehouden. Zij zullen uitgeleverd worden. Een lSjarig meisje, Marie S..., die opge zocht werd wegens diefstal, is aangehouden en opgesloten. Een Duitscher, beticht van misbruik van vertrouwen, is door de opsporingsbrigado aangehouden. Diefstallen. Aan hangaar n1? 25 werd ten nadeele der firma Hastrocht eene kas aniline gestolen. Eene baal katoen ter waarde van 500 fr. werd gisteren gestolen ten nadeele eener natie. Eene l^as, nog half gevuld me,l scheermes sen weni opengebroken gevonden aan hayr gaar nr 10. - Men wéét niet van 'waar de kas daar ge bracht werd Grimbergen. Kind levend verbrand. Hel 3 jarig dochtertje"der echtgenooten Be Herp trok speelcnd een ketel kokend water omver. HeLkindwerd zoo ergwerbrand, dat men w anhoopt het te redden. Meulebeke. Anne kleine. Een zes jarig knaapje viel gisteren in eene gracht, waarin verscheidene werkhuizen hun ma- chienwater a/laten. De arme kleine werd vreeselijk verbrand en bezweek eenige oogen- blikken later. Mechelen. Erge val. Gisteren mor gen waren de werklieden van M. De Cocq, brouwer, Hanswijckstraat, bezig een schip kolen te lossen. Een der werklieden viel met eene zware vracht. Hij kon evenwel opslaan en zijn werk voort zetten. Eensklaps werd hij echter zoo ongesteld, dat hij moest naar huis gaan. Onderwege stortte hij ten gronde en moest naar het gast huis overgebracht worden. Zijn toestand is hopeloos. voogd terug, en de graaf, die koel was geble ven tegenover Laura, werd eensklaps over wonnen door den zachten blik uit de teedere blauwe oogen en door het lieftallige voorko men van de blonde Valentine. Na verloop van eenigen tijd deed dé graaf De Bussiêres bij den voogd van Valentine aan vraag om haar hand, dat hem ook werd be willigd. Dc jeugdige mooten leefden eenigen tijd in ongestoord geluk, en konden niet ver moeden, dat in een hunner vertrouwde vrien den, Laura, do verraderlijke adder schuilde, die hun levensgeluk zoo wreed wilde vernieti gen. Geen middel hoe laag ook, te slecht achten de, was zij er in geslaagd, den lichtgeloovigen graaf een afkeer voor zijne jeugdige echtge- nootein te boezemen,een afkeer vóórhaar met wien hij eenige maanden terug dag en nacht aan het ziekbed van hun zoon Philippe had ge waakt. Het eene wóórd lokte het andere, een hevige steen werd gevolgd door een tweede tot ten slotte de graaf onder voorwendsel van op reis to gaan Parijs verliet en in vreemde landen rondzwierf. Valentine diep gekrenkt, trok zich met liaar eenig kind, Philippe, naar het vaderlijk slot terug. De graaf gevoelde zich na jaren reizend, zwak en bemoeid, en keerde voor eenigen tijd naar Parijs terug. Zijn kamerdienaar Germatn, wienhy in ver trouwen al zijne wederwaardigheden mede deelde, had te Parijs steeds het prachtige hotel zijns meesters bewoond. Gewoon aan de zonderlinge grillen van zijn lieer, wekte het bij hem geen afschuw, toen de graaf hem het plan mededeelde om Philippe, Verdwenen. De 15 jarige Frans Van Camp, wonende Neckerspoel is sinds Dinsdag laatstleden verdwenen. Zijne ouders verlcee- ren in eene gemakkelijk te.begrijpen onrust. Kieldrecht. Kind overredeiii Don derdag avond rond 5 ure is alhier op de wijk Oud Arenberg, het zevenjarig zoontje van Jozef Slijleman dat met zijne makkers speelde, op eeno kelen gaan zitten waar mede twee voorbijrijdende wagens aaneen- gekoppelde waren. Het knaapje viel en ruide onder de wielen. De moeder zag het ongeluk gebeuren, nam haar zoontje stervend op en liep er mede in huis. De arme knaap was ver scheidene ribben gebroken. Zijn toestand is hopeloos. Iddergem. Aanhoudingen. Vrijdag avond, is Rufin Scheerlinck, bij wien men 's morgens do jagersfrak gevonden had, aan gehouden. Ooit zijne vrouw werd medegeno men. Toen men hen naar Ninove overbracht, weifde Scheerlinck voort te gaan. Hij moest eeno koets hebben, om naar het gevang ge voerd to worden. De vrouw scheen niet liet minst ontroerd, omdat zij naar hét gevang moest. Zij scheen er- integendeel zeer opgeruimd uil. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst.Sloom fabriek in Gent Gent. Brand in eenetabakfabriek. .Gisteren, kort na den middag, is een nogal hevige brand uitgeborsten in de fabriek van sigaren en tabak, van den lieer V. Taelman, gevestigd St. Jozefstraat, tusschen de School straat en de Prooststraat. De pompiers, dadelijk verwittigd, snelden spoedig ter plaats en konden in korten tijd alle gevaar voor uitbreiding bestrijden. De brand ontstond in de droogzaal. die, met al wat zij bevatte, in ascli werd gelegd. Men raamt de schade op 30 tot 35,0ÖU fr. Wetteren. AanrandingGisteren avond, rond 7 1/2 ure, keerde Arthur Tem merman, een flinke jongen van 15 jaar, die er wel 20 uitschijnt, wever in de fabriek Beernaerls, wonende te Schellehelle, door hel bosch van Jabeke, huiswaarts. De jongen werd plots aangevallen door een kerel met zwart gemaakt gelaat, die hem een messteek in de rechterzijde toebracht. De aanrander nam de vlucht, roepend Ik hen mis Arthur Temmerman werd door een geluk kig toeval niet gewond liet geweld van den loegedienden messteek werd namelijk gestuit door een notaboekje, dat hij in den zak zitten had, en dat doorkerfd werd. Het feit werd ter kennis van den politie commissaris gebracht, die onmiddelijk een onderzoek instelde. Stekene. Erge val. Vrijdag namid dag wilde weduwe \Vytack, van dé Börmte, de duiven van haren' zoon gaan eten geven. De vrouw viel van dëTadder, brak zich eene rib en werd aan fiet hbofd gekwetst. Dokter Roggeman heeft'haar verzorgd. Belcele.Diefstal. Bij Aloï^' Slre- mers, landhouwói",Pi\yvelde, lièeftmetf'Don derdag'nacht, uit zijne putten- meéT dan 2000 kilogr. aardappelen gestolen.De daders zijn onbekend. Beveren-Waas. Schurken. Verleden nacht werden wederom een dertigtal jonge eikenboompjes, staande op de wijk Kruis straat, afgebroken. Wanneer zal zulks eens eindigen Lokeren. Werkstaking. Al de werk lieden der weverij Thieleman hebben Vrijdag avond het werk gestaakt, uit oorzaak eener verandering aan hun loon. Zaterdag voormiddag doortrokken de sla- kers zeer kalm de stad. Eene vergadering had plaat in het volks huis Botsing. Vrijdag namiddag rond 5 ure deed hakker Vervaert, van het Heyendë, zijne ronde in de Molenstraat. Hij had nau- het jeugdige kind, hetwelk de gravin t9 Ar- feuille hij zich had, te ontvoeren. Zooals alle lagere naturen, liet zich de dienst vaardige knecht spoedig voor het plan zijns meesters winnen en belastte zich zelfs voor de uitvoering daarvan. Hij reisde naar het kasteel der gravin, wist tegen eene aanzienlijke som goud, het kinder meisje der gravin om te koopen, en zoodoende het kind te ontvoeren. Niet weinig verheugd over den goeden uit slag zijner zending kwam Germain te Parijs terug. De graaf over den dienaar zeer tevre den, beloonde hem met veel goud. Een opgespoord dood kind werd voor de ontroofde Philippe aan de zieke gravin gegeven. De gravin leed ontzettend door dezen nieu wen slag. Zij beweende haar laatsten troost voortdurend en begaf zich eiken avond naar zijn graf om te bidden. De graaf was wederom veranderd van zijn gril en had door tusschenkomst van Germain het kind bij gewone burgerlieden uitbesteed en deponeerde voor deszelfs opvoeding eene aanzienlijke som. Na jaren verliet de vrouw waarbij Philippe was uitbesteed het dorp, zonder dat men om trent haar verdere verblijfplaats iets wist. De graaf deed in den beginne geen opzoekingen, en later was liet kind nergens te vinden. In den loop van ons verhaal hebhen wij ge zien dat Philippe van zijn pleegmoeder brieven ontving, waarin zij hem zooveel als haar be kend was, van deszelfs jeugd en afkomst me dedeelde. Het was dit paket brieven, hetwelk Franqois Troel iets van den stervenden jongen man ontving, met opdracht aan Jeannette al les ter hand te stellen. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2