Edele Zelfopoffering, De Vlaamsclie Hoogeseliool NIEUWSBERICHTEN, Samson Kina gee£tmk0'edcht 0,1 Een kind doodetijk gewond door een vliegtoestel Zondag namiddag in den aerodroom van Cordealieu, bij Compiegne, had de vlieger Chemine zijn monoplaan opgesteld en stelde de schroef in beweging. Het toestel schoot vooruit. Eensklaps boorde men een kreet, en zag een kind, getroffen door de schroef, vallen. Het was een negenjarige jongen die aan de borst werd geraakt en verpletterd werd. Het kind werd stervend naar bet gasthuis gebracht. DU ITSCH LAN D. De gezondheidstoestand van Keizer Willem Uit Berlijn wordt gemeld, dat in de hof kringen gezegd wordt, dat Keizer Willem reeds deze week naar Wiesbaden zou ver trekken. ENGELAND Prinsjes ziek De prins van Wallis en prins Albert liggen beiden met de roode koorts. Er was reeds gemeld geworden dat, zij typhuskoortsen hadden. Talrijke leerlingen van de viool- school zijn thans ziek. ITALIË Bandieten aangehouden De policie van Palermo is erin gelukt op d. Schouwburgplaats, de beruchte bandieten Ballo en Firiazzo aan te honden. Deze schur ken verdedigden zich wanhopig. Zij kwetsten verscheidene policieagenlen. Ballo werd we gens talrijke nmurderijen opgezocht. Onlangs nog doodde hij do policiebrigadiers, Garnpini en Domeo.die hem achterna zetten. De koude Tusschen Rome en Napels zijn al de palm- boomen en do tropische planten door de koude vernield. Mil joenen ci'roenboornen en óranjeplanten zijn erg beschadigd. Al de be plantingen van La Riviera zullen moeten hernieuwd worden. OOSTENRIJK. De nalatenschap van baron de Rothschild Do nalatenschap van baron Albert de Roth schild wordt op ongeveer 735 miljoen frank -••schal. Dit laatste cijfer schijnt dichtst bij do waarheid te zijn. De liskus zal er dus een erfrecht van ongeveer 30 miljoen frank op liefl'en. Men verzekert dat baron de Roth- schild bij testament twaalf miljoen vermaakt heeft aan liefdadige werken. MAROKKO Woelingen Uil Taza wordt gemeld dat een vijftiental kleine stammen, welke Ion Noorden van Taoumir gelegerd zijn, aan hot muiten ge gaan zijn. Zi j zoeken /.ieli onderling bij elkaar aan te sluiten. R U S.LA N O De Hpoge§choolwoelingen Maandag inorgend werden de leergangen- geopend in do lioogeschool van St Petevs- burg. doch ei' was schier niemand aanwezig-.; De jjdenleji .wierpon: stinkbommen in de za len en delvrgang was spoedig geëindigd. CHINA De pest Een telegram Uit Tsin - Tao ontvangen, meldt dat or geeno pestgevallen vastgesteld werden in het prolektariaat. Noch onder de bedienden, noch onder de soldalen die liet gezantschap bewaken, werd een verdacht geval vastgesteld. Uit Vladivoslock wordt gemeld, dat in do statiën van Pogranilechniau, Nikolsk en Oussourisk waarne.mingsbureelen ingericht zijn. Ook te Chuntechun, Poltawa en Iman zijn veldgaslhuizen opgericht. Heel de Core- aanscho wijk van Vladivoslock zal afgebro ken worden. Zondag zijn te Kliarbine 19 personen aan do pest overleden. Te Pekin sterven dage lijks 25 personen aan de gevolgen der pest. 79° Vervolg. Helaas, hij weetniet wat van hem gewor den is. Do gravin slaakte een bartverschourenden kreet. Dood Dood riep zij en staarde ontzet voor zieli. Na. eenigo oogenblikken stilte vroeg zij met gesmoorde stem Gernlain, gij wilt mij bedriegen. Neen, neen, gij zegt mij de waar heid niet. Helaas, bet is maar al to waar sprak hij innig geroerd. In weerwil vap al mijn naspo ringen, heb ik niet kunnen ontdekken wat er van uw zoon geworden is. De gravin barstte in snikken uit. Germain, stamelde zij, zeg mij alles wat gy omtrent mijn zoon weet. De oude dienaar gehoorzaamde en verhaalde haar de scliiedenis van haar zoon sinds den nacht, waarin hij was ontvoerd, totdat hij Clievrigny had verlaten, om een reis to gaan doen, waarna men uicts meer van hein had gehoord. Eenige uren later verliet de gravin Parijs. Maar vooraleer naar Arfeuille terug te keeren, waar zij meer dan ooit eon droevig leven zou leiden, begaf zij zich naar het dorp Chevrigny. Jaren '-varen vcrloopeu. De gravin was haar echtgenoot ïiU' meer gaan opzoeken, die trou wenstelkens. wanneer hij van een reis te rugkwam, -Ici-his enkele dagen te Parijs ver toefde. Het w&s hierdoor voor haar dan ookeen min der harde slag. doen zij in kennis gesteld werd van het overlijden van graaf De Bussières. Veertien dagen later, 't wa9 Zondag, hield PERZIË Russisch konsul verdronken De algemeene konsul van Rusland te Ispa han werd verdronken gevonden in een water put, toebehoorende tot liet konsulaat. Het is in dit konsulaat dat do Russische moorde naars van den gouverneur van Ispahan op gesloten werden. ZWITSERLAND. Door eene locomotief verpletterd Twee ambtenaars, do afdelingsoverste Kopp, en de toezichter der telegrafen Boehy, waren in den tunnel van Wachwill, toen eene locomotief, welke op het zelfde spoor toe kwam, hen onwierp.Boehy werd op den slag- gedood. Wat Kopp aangaat, deze werd erg gewond. Door eene ontploffing onthoofd Een schrikkelijke ontploffing had plaats te Montrichard. Een 23 jarig werkman had het hoofd afgeslagen. Een ander is gewond ge worden. De strijd voor de Vlaamsclie Hoogeseliool te Gent gaat in geheel het Vlaamsclie land onverdroten voort. Geheel Vlaanderen door van Noord tot Zuid, van Oost tot West door kruisen voorvechters der Vlaamsche zaak de Vlaamsclie gemeenten om overal het goede, bezielende woord te verspreiden. Overal wor den de sprekers gulhartig, geestdriftig ont vangen. De dorpen en gemeenten waar men reeds betoogingen heeft gehouden ten voordeele van de Vervlaamsching der Hoogeseliool van Gent, zijn niet meer op te sommen. Verleden Zondag hadden zulke beloogingen onder an dere plaats te Kortrijk.te Gent en te Brussel, om alleen van de bijzonderste plaatsen te spreken. TeKortrijk was er veel volk opge komen en do sprekers waaronder volksver tegenwoordiger Henderickx van Antwerpen, werden er geestdriftig toegejuicht. Te Brus sel was hel waarlijk eene groolsche mani festatie. Vijftig maatschappijen doorkruisten de stralen der Belgische hoofdstad om zich nadien in het aangewezen lokaal te vereeni gen. Vijf duizend man was er opeengestapeld in de groole zaal; achter het verhoog stonden de vele vlaggen der maatschappijen en gaven een schilderachtig en verrukkelijk uitzicht. De drie groole politieke partijen waren er vertegenwoordigd. Voorde socialisten sprak Huysmans voor de liberalen, Augusleyns en voor de katholieken, D1' Frans Van Cauwe- laert. Iiel zal wel niet noodig zijn te melden dat het dej^atholieke volksvertegenwoordi ger was die den meesten bijval genoot. Dat kan niet anders. Al wie Dr Van Gauwelaert eens gehoord heeft,erkent dat hij een mensch is, die b.Oiyen do gewone slorvejingen sterk uitblinkt. Hij overheersclit ;door zij no praéli-, tige.slapke gestalte,door de /schoonheid zijvicr gebaren,f en vooral en bovenal door zijne rotsvaste overtuiging en zijne diepingrij pende kennis. De socialisten hadden ook ,een hunner allerbeste sprekers gestuurd, dep Vlaamsóheii voorman der socialisten. In plaats van Franck, hadden de liberalen Augusteyns gestuurd. Franck, zijn grootste bijval bestaat voornamelijk in zijn lachend wezen; alvorens dat hij reeds begint lo spreken, slaat hij te lachen en daar de goede luim een machtig wapen is, zoo heeft Franck veel meeval te danken aan dat lachend voorkomen. Doch Franck was afwezig en men stuurde den libe raal Augusteyns. Dat is volgens ons eene missingwant Augusteyns, hij kan mogelijk als liberale politieker eenige goede hoedanigheden hebben voor.sommige liberale kringen maar als redenaar slaat hij maar aan den achtergrond. Hij kan zeer hard roe pen, maar dat is bijna ook al. Redeneering steekt er weinig-in. Dal zeggen wij niet met het gedacht zijne gedachten af te breken voor wat de Vervlaamsching der Hoogeseliool betreft, maar dat zeggen wij,omdat de liberalen voor een rijtuig voor liet kasteel stil. Twee mannen stegen er uit. Wacht iil de herberg, zei de oudste der twee mannen tot den koetsier indien wij op Arfeuille mochten opgehouden worden, moet gij na ontbeten te hebben, alleen naar Clame- cy terugkeeren. Zeer goed, burger antwoordde de koet sier. Ik gevoel een lievige ontroering, zei de jongste der twee mannen tot zijn reisgenoot; mijn hart klopt alsof het uit zijn boezem wilde springen Kom, kom, zei de andere glimlachend, stel ugerustgij hebt niets te vreezen, maar veel te hopen Dit kasteel is waarlijk schoon. Dat heb ik u gezegd. Ik vind echter dat het er somberder en treuriger uitziet dan vroe ger. Zeker, 't is ouder geworden, maar 't komt mij zoo haveloos voor 't schijnt alsof men er niets meer aan laat doen. Dat zou jammer zijn. En welk een stilte heerscht liier Dat verwondert mij niet't was vroeger ook zoo. 't Is of mij een koude rilling door de leden gaat. Een laclijo van de gravin De Bussières |zal u weder verwarmen. Kom mede. Philippe volgde Pias die aanschelde. Nadat zij eenigo oogenblikken hadden ge wacht, werden op de binnenplaats zware schre den gehoord, de deur werd geopend, en zij stonden tegenover oen in 't zwart gekleed grijs aard, met een rouwstrikje aan zijn fluweelen pet. Zoodra hij Pias bemerkte, riep de bediende Ha, daar is de man met de marionetten Ja, ja, mijnheer! zei Pias op luchtigeu toon, het is de man met de marionetten in le de grootehetoogingen, zooals die van Brus sel, hunne beste mannen zouden moeten kun nen laten hooren. Wij mogen echter bekennen,dat de Vlaam sche strijd verleden Zondag te Brussel veel gewonnen heeft. Tusschen de duizenden aan wezigen was er buitengewone geestdrift en alles laat voorzien, dat kortelings al de Vlaamsche dorpen en gemeenten, de groole Vlaamsche beweging zullen zijn bijgetreden. Daarom moedig voortgekampt, totdat een maal de eindoverwinning moge aanbreken lot het grootste stoffelijke, verstandelijke en zedelijke voordeel van het Vlaamsche volk. Brussel. Opzoekingen. De onder zoeksrechter De Vos, heeft nogmaals de zaak der valsehmunters uit de Pierenstraat, 27, onderzocht. Maandag nanoen, werd er overgegaan tot de huiszoeking, bet gerecht heeft eenige zaken aangeslagen en naar de greffie doen overbrengen. Men verzekert dat men liet land kent waar P..., zich verscholen heeft, zijne uitlevering wordt aangevraagd. Op zoek. De heer onderzoeksrechter Simon komt bericht, te ontvangen, dat erin Brussel zekere Stanislas B..., Piere B.... alias Schiloriski, alias Buy], alias Suckowski en Francois L,.., aangekomen zijn die be ticht worden van moord, gevolgd door dief te in Duilsehland gepleegd. Men zet het onderzoek voort. Tramongelukken. Gisteren rond 10 ure, reed een tram in volle vaart langs de Regenlstraat, toen eensklaps een geweldig schot weerklonk en er groole vlammen op stegen. Gogenblikkelijk legde de watman den sloom af doch de personen welke zich op den tram bevonden, werden door vrees be vangen en sprongen er af. Een hunner zekere Jeanne Rbekwam erge wonden aan den schedel. Zij werd gansch bebloed naar hel Sint Pietershospilaal gedragen. Een rijtuig der Spaarzame trams, stond Zondag aan den -hoek der Zwarte Lieve Vrouwstraat; eensklaps had er eene gewel dige botsing plaats. Een ander tramrijtuig kwam op het staande rijtuig te botsen. Twee personen welke zich op den Spaarzamen tram bevonden, werden op de straat geslingerd en bekwamen erge verwondingen aan hoofd en armen. Beiden klagen over inwendige pijnen. Een dokter verzorgde de gekwetsten en deed ze naar hunne woonst overbrengen. Een on derzoek is ingesteld om de verantwoorde lijkheden vast te stellen. Rij tui gong el uk. Gisteren rond 11 ure van den avond, werd een werkman, die eenigszins bedronken was aan den hoek der Regenllei, door een met twee paarden be spannen rijtuig, omver geworpen. Men nam doh man op en daar bij met talrijke v.erwon- dingón bedekt was, deed men hem napr het Sint Jansgasthuis overbrengen. Dieven gestoord. M. M..., die in een appartement der Zuiderlaan woont, kwam gisteren avond laai de huis; Dij bestatigde dat de voordeur open, >yas en nauwelijks Dacl hij een stap of twee in den gang gedaan of hij werd omver geworpen door twee gasten die haastig de ducht namen. Het waren dieven die aan 't plunderen waren. Verdwijning. Do policie der 3e af- deeling komt in allo richtingen het signale ment rond te sturen van zekeren Emile V... 27 jaar oud, die uit zijne verblijfplaats in de Ophemslraat verdwenen is sedert den 11 dezer maand. Men vreest dat de verdwenen jongeling een ongeluk zal gehad hebben. Diefstal in de oude Tentoonstelling. Men heeft dezen morgend bestatigd dat er uit de Duitscho afdeeling der voormalige Tentoonstelling een aantal linoleums ver dwenen waren. Velo-ongeluk. Een wielrijder die in dolle vaart langs de Lakenstraat reed heeft er een meisjo van 14 jaar omgeworpen en vende lijve. En nog altijd even vroolijk als vroeger. Altijd... evenals toen ik hier allen deed lachen, tot zelfs mevrouw de gravin. Wij hebben nog dikwijls over u gespro ken. mijnheer Pias, en het speet ons allen, dat gi.j .niet terugkwaamt, 'tis hier altijd zoo stil en lUodsch. Ik spreek niet van my zei ven, ik i oud, maar er zijn ook jongelui, en die moe ten nu en dan eens vermaak genieten en la chen. Ilebt gij uw marionetten meegebracht Neen, beste man Wij kwamen toevallig door deze streek, en mij het goede onthaal herinnerende, dat ik altijd hier heb genoten, meende ik mevroipy de gravin een bezoek te moeten brengen. Zoo, hebt gij u,\ve kleine grappenmakers niet bij u 1 Nu, dat is goed ook, Pias. Op 't kas teel denkt men niet meer aan vreugde. Is het hier droevig, mijnheer. Zoudt gij denken, dat mevrouw de gravin ons thans zal ontvangen - Gij kunt haar niet spreken, Pias. Hé, waarom niet 'tls waar ook, ik heb u nog niet gezegd, dat zij niet op 't kasteel is. Op 't gelaat van Pias was bittere teleurstel ling te lezen. Is zy niet op 't kasteel vroeg hij. Neen zij is gisteren vertrokken. Blijft ze lang weg Ik kan 't u niet zeggen. Zij kan over een dag of drie terugkomen, misschien ook eerst over een maand. En weet gij waarheen zij gegaan is Ja zij is naar Parijs vertrokken. Dan heel', zij toch zeker het adres opge geven, voor geval, dat men haar iets te mel den had Zeker Kunt gij liet mi) ook zeggen overreden. De kleine zekere Ernestine M... waarvan de ouders in de Harmoniestraat te St-Jans-Molenbeek wonen, bekwam erge verwondingen aan hoofd en armen. De poli tie is op het spoor van den dader die om aan de gevolgen zijner onvoorzichtigheid te ont snappen, in dolle vaart was blijven voort rijden. Diefstallen. M. C. fabrikant, wo nende op de Noordlaan, daalde gisteren in den kelder en bestatigde dat de deur van zijn wijnkelder opengebroken was en er eene groote hoeveelheid wijn en champagne uil verdwenen was. De dieven moeten dezen diefstal in verscheidene reizen volbracht heb ben. Maandag morgen heeft een dief uit de schuiflade, in den winkel van vrouw L.., op den Waverschen steenweg eene beurs gesto len, eene som van drij honderd frank in bankbriefjes en vijf frankstukken, inhouden de. Men is zonder spoor van den dader. Door een auto-taxi gewond. De leurster, Hendrika Depauw,Abrikozenboom- straat, 49, werd Zondag namiddag op den hoek der Hoogstraat en der Hallepoortlaan, door een auto-taxi omgeworpen. Het slacht offer werd gewond aan do beenen en het ge laat, gekneusd op gansch het lichaam.Proces verbaal werd ten laste van den geleider opgesteld. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTIIIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 St. Jans-Molenbeek. Brand.Zondag avond ontstond brand bij M. Van Eeeke, hoefsmid, Ninoofschen steenwegvoorbij gangers moesten de deur inslooten, daar de bewoners afwezig waren. Al wat zich in de smidse bevond, werd vernield. Het woonhuis werd gered. Door een tram verrast. Zondag namiddag, werd M. L. Cappelle, 68 jaar, wonend in de Leopoldstraal, 128, op de Ju bileumlaan door een tram verrast en omge worpen. Men nam hem op met gebroken rechterschouder en linkerpols. Evere. Paard op hol. liet paard van Alfons Sanson, van Evere, ging Zondag avond op hol. Karei Mevsmans, 63 jaar, Keulenstraat, werd omgeworpen hij werd gewond aan het hoofd en zijn rechterarm ge broken. Als het paard viel, werd Sausen op den grond geschokt en opgenomen met ge broken rechterbeen en kneuzingen. Laken. Efgeval. De metser, Karei Vandevoorde, van Strombcek, viel Maandag in een nieuw gebouw op de Emiel Bockslael- iaan, van eene hoogte van zes meters. Hij werd met gebroken rechterbeen en ribben naar het gasthuis vervoerd. Het schijnt dat alle huishoudster,s«cjwelke geerne eene gped.e tas drinken, nu do Bitter- peeën .der «Trappisten» gebruiken. Ze weten wat lekker is 1500 St. Joost-ten-Noode. P.jino gestolen. Een inwoner der'Groenstraat, M. V.. had een piano in huur van een fabrikant der Ko ningstraat. Over eenige dagen schreef hij aan den fabrikant dat bij de huur opgaf en verzocht hem de piano te doen weghalen, 's Anderdaags hield eene kar stil voor de woning van M. V..., en een onbekende, ver gezeld van twee boodschappers, kwam hem zeggen dat Dij bediende was van den fabri kant en den piano kwam weghalen. M. V.... liet den man begaan. Eene uur nadien hield er een tweede rij tuig stil voorde woning van M. Ven een tweede bediende kwam de piano afhalen. Alsdan kwam het uit, dat de eerste kerel een bedrieger was. De policie hield zich met de zaak bezig en vernam dat de piano geleverd was in een huis der Postslraat, door een in woner der Hoogstraat. Deze laatste werd Maandag inorgend aangehouden. Wilt gij dan naar Parijs gaan Wij zullen er reeds morgen-ochtend zijn. Dan kunt gij mevrouw de gravin in het hotel De Bussières vinden. Ik dank u, ik verzoek u wel verschooning voor de moeite, die wij u veroorzaakt hebben. Ho, ho, beste vriend, gij moogt niet heen gaan zonder op 't kasteel iets gebruikt te heb- te hebben met den jongman, dien gij bij uhebt. O, volstrekt niet! Wij hebben op 't oogen- blik aan niets behoefte. Bij een volgende gele genheid. Tot wederziens Pias en Philippe gingen naar de herberg. Terwijl Pias aan den koetsier duidelijk maakte welken weg zij volgen moesten, was Philippe naar buiten gegaan om zijn bedrukt gemoed lucht te geven. Een uur later namen zy den terugtocht aan. Ik heb er rijpelijk over nagedacht, zei Philippe. Ik heb er in toegestemd, met u naar het kasteel Arfeuille te gaan, maar ik ga niet meê naar 'thotel Bussières. 'tls betamelijker, dat gij, die de gravin kent, alleen gaat. Wat zou ik haar kunnen zeggen Niets Haar zoon is mijn vader, zult gij aanvoeren. Maar wie kan het haar bewijzen Neen, ik ben voor haar een vreemdeling, 't Is bepaald beter, dat ik niet medega. De papieren, dio voor haar eeü aandenken zullen zijn, moeten haar ter hand gesteld worden gij echter kunt dit beter doen dan ik. Gij zult zelfs verstandig dofen, niet over mij te spreken.'tZou anders den schijn hebben alsof wij iets van haar verlangden. Laat de fortuin met mij handelen zooals zy wil. Ik heb geen rechten ik vraag niets, ik verlang niets. Ik zal mij aan mijn lot onderwerpen ik kan er niets aan veranderen Men moet strijden, onafgebroken strijden, zei Philippe. Ik denk niet lang meer te leven Hoe eerder ik sterf, des te eerder zal er een Leuven. Ferrer Zondag avond, werd hier in den stadsschouwburg eon too- neelsluk opgevoerd tot verheerlijking van den anarchist Ferrer. Een groot getal stu denten zijn voor den schouwburg gaan pro testeeren er ontstonden woelingen en twee studenten werden zelfs gekwetst. Toen het tweede bedrijf begonnen was, deed hel ge meentebestuur de vertooning slaken ea de zaal ontruimen. In de statie- en Diestschestraten ontstond eene botsing tusschen studenten zoodat do policie er moest tusschenkomen. In de Me- chelschestraat had later ook eene vechtpartij plaats. Verscheidene winkelruiten werden gebroken, en talrijke aanhoudingen gedaan. Hoegaerde. Doodelijk ongeluk. Za terdag avond, gebeurde er een vreeselijk on geluk in de huidevetterij van M. Evrard. Een jonge werkman, E. Laurent, 16 jaar oud, die een riem over den transmissieboom wilde werpen, werd met don voorschoot ge vat en mede gesleept. 't Duurde eenige oogenblikken eer men de machien kon stil leggen. De arme jongeling was reeds dood het lijk vormde nog slechts een onkennelij- ken vleeschklomp. Het slachtoffer was de eenige steun zijner moeder-weduwe. Mechelen. Een herberg door soldaten verwoest, In den nacht van Zondag lot Maandag hebben een vijftigtal kanonniers eenen aanval gedaan tegen de herberg van Van Beneden, in de Augustijnenstraat. Deze was verwittigd geweest dat de soldaten iets slechts in het schild voerden, omdat een hun ner verleden Zondag uit de herberg werd ge zet. De herbergier had dus vroeg alles ge sloten, met het gedacht dat er niets zou ge schieden, maar de kerels stampten do deur in en verbrijzelden al wat in huis was. Toen de policie ter plaats kwam, waren allen ver dwenen. De meeste woestelingen zijn gekend en zullen er slecht van afkomen. Revolverschoten. Gisteren avond, rond negen uur, werd een revolverschot ge lost van in de Schipstraat in de richting der Zoutwerf. De kogel drong door de ruiten in de her berg In Thienen boven het hoofd van eenige kaartspelers en kwam terecht in den muur. Een policieagent van dienst op de Iloog- brug, bad het schot gehoord en zag twee ke rels de vlucht nemen. Hij kon deze echter niet inhalen. Een onderzoek werd geopend. Goorken. Kind verdronken. Zondag namiddag is het jong zoontje der cchtgenoo- ten Testelmans, van Goorken, in eene kuip water gevallen en verdronken. Toen de moe der eenige oogenblikken later in bare keuken kwam vond zij nog slechts het lijk van haar zoontje. Hare droefheid was hartverscheu rend. Antwerpen. Juweelen gestolen. -— Ten van M. Compris, juwelier, Kammenstraat, werden verleden nacnteene groole partjj, ju- we'elen gestolen. Zware vermoedens voegen op de meid van ilen huize, die spoorloos verdwenen is. De diefstal is bij middel van v.alsclie sleütels'jge pleegd geworden. Brand. Op het eerste verdiep van het huis nr 2 der Laureisslraat, is Zondag avond brand ontstaan. De bewoner, Fr. De Wyze, was afwezig. Gansch de inhoud der kamer is uitgebrand. De pompiers hebben een half uur gewerkt. De schade is verzekerd. Poging tot zelfmoord in den amigo. Zondag avond werd door de policie in de Brederodestraat, een pastijbakkersgast De G... aangehouden, die den 2 December eene som van 1,260 frank ten nadeele van zijnen patroon, M. Devallora, in de Huidevelter- straat gestolen had. Nauwelijks in den amigo opgesloten, poogde De G... zich te verhan gen bij middel van zijnen zakdoek. Men heeft dit kunnen voorkomen. De G... is Maandag ter beschikking van den procureur des Ko- nings opgesloten. einde aan mijn lijden zijn. Ik heb een oogen- blik aan 't geluk geloofd het scheen mij toe te lachen. Dat was een bespotting van mijn behoefte om te hopen. Doch hoe spoedig was die schoone droom verdwenen De gravin De Bussières zou my rijk kunnen maken. Welnu, waartoe behoef ik rijk te zijn Waarom zou ik trachten door werken iets te worden Ik be hoef mij haar niet waardig te maken ik mag niet meer aan haar denken, aan haar, die zoo bevallig, zoo goed, zoo schoon, zoo lieftallig •is zij is immers de dochter van Francois Tro- chets, van den moordenaar mijns vaders. Philippe, zeide Pias, ik zal doen, zooals gij wiltik zal alleen naar 't hotel Bussières gaan. Maar als de gravin mij naar u vraagt, zal ik toch moeten antwoorden. O ja, maar zeg haar vooral, dat ik niets verlang. Na een paar uur rust genomen te hebben, trok hij zjjn beste kleerenaan en ging op weg. Te Parijs ontving de gravin De Bussières bezoek van den heer Nestor Dumoulin, den vertrouwden vriend van wijlen haar echtge noot. Zij deelde hem de geschiedenis over de ontvoering van het kind mede, en zocht in zijn gezelschap eenige afleiding vóórhaar eenzaam leven. Het gesprek liep voortdurend over het ont stolen kind, hetwelk zy nog steeds hoopte we der te vinden. Lang heb ik m'y met die hoop gevleid, sprak de notaris droevig, maar eenige maan den geleden, heb ik vernomen, welk ongeluk kig lot hem heeft getroffen. Weet gij iets omtrent hem vroeg de gra vin met sidderende stem. «*- Ja Uw zoon die thans uwe vreugde zau zijn, uw Philippe is dood. (Wordt vervolgd).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2