l] Laatste Berichten DE KAMER Weerkundige waarnemingen Stacisnieuws. FEEST WBJZER Diefstallen in ds Zuid-statie te Gent VERMAKELIJKHEDEN. Tli. Stevens, Officieels kwoteering De Slaap Ge nek, Schrikkelijk ongeluk. De j^-udbouwer Pieter Jacobs, van de wijk Kui- len4 ïr^d zich verleden week, terwgl hij aan het hout kappen was, eene wonde aan de linkerhand toe. De man leende aan de onbeduidende wonde geene aandacht en werkte voort. Weldra kreeg hij echter hevige pijnen In de armen en moest zich te bed begeven. On danks alle zorgen van een geneesheer, kon de ongelukkige niet gered worden. Hij be zweek kort nadien in de vreeselijkste pijnen. Rons©. Lock-out. Vóór eenige dagen brak er in de fabriek van M. Ferrant eene werkstaking uit. Al de bazen der stad in syn- dikaat vereenigd, kwamen Zondag bijeen en beraamden er eene beslissing,die schrikkelijk in hare gevolgen kan zijn. De hoornen van M. Ferrant zullen binnen eenige dagen aan de andere fabrikanten gezonden worden, om er door hunne wevers afgewerkt te worden. Indien de werklieden weigeren die hoornen af te weven, zullen in geheel de stad al de fabrieken stil gelegd worden. Enkel drie bazen hebben bel besluit te wreed gevonden, ook hebben zrj tegengestemd en hun ontslag genomen. Maandag voormiddag had eene bijeen komst plaats kusschen de afgevaardigden der bazen en der werklieden. Het wreed besluit werd medegedeeld. De lock-oul indien de wevers wederspannig zijn, zal den 23 Fe bruari beginnen. Maandag namiddag hadden nog twee ver gaderingen plaats tot. nu toe weet men niet wat er beslist werd. De magazijnen der bazen liggen opgepropt met stoffen. Zij beweren d n lock-out ten minste twee maand te kunnen uithouden, zonder groole verliezen te ondergaan. Wat de werklieden betreft, deze zullen den strijd geene veertien dagen kunnen vol houden, de weerstandskas laat het niet toe. Er wordt verzekerd dat de werklieden hel werk der werkstakers niet zullen afmaken, zoodat de lock-oul onvermijdelijk is. De be slissing der bazen is onwederroepelijk voor niets zullen zij. op hun genomen besluit te rugkomen. Ron.se is eene stad van 22,000 inwoners Daar zijn ten minste 12.000 arbeiders. Men rekent dat de lock-out er ten minste 7 tot 8000 treden zal. Schrikkelijk Voeg daarbij nog een duizendtal handwerkers van den huilen, dio insgelijks door den droeven lock-out zullen getroffen zijn. Men hoopt dal vóór den 23 Februari er toch eene overeenkomst komen zal, die de ramp vermijden zal. De kleine burgerij is angstvol. Eon lock out van slechts ééne maand, zal doodelijl zijn voor den kleinhandel en de neringdoe- P-ÖTS. Er dient hier bijgevoegd, dat het te Ronse alie vijf voet werkstaking is en dat som tijds voor kleinigheden, doch dit verrecht- vaardigt, denken wij, geen inonsteracjitigen lopk-out. Groote loerfien. Den 7 Maart, om li's mórgens, zal er overgegaan worden, voor hel Collego van Burgemeester en Sche penen, (ot de openbare aanbesteding;dér wer' ken"iplverbetering van de waterkom. Het besielk beloopt tot 20,000 'fr.1' 2600 fr. de kilo stond verleden week het goud gekwoteerd, dat waren 260,000 fr. de 100 kilos. En wat zou het u baten er 100, ja 1000 kilos van le bezit Ion in dien gij krachteloos en ziekelijk zijt 't Er is maar een enkel ware schat de gezoudheid. En bij die do llauwe ziekelijke menschen, het mid del verschaft om do gezondheid terug te krijgen is de groole weldoener van het menschdom. Flauwe, afgematte, krachtelooze liedën, beproefd eens THEOBROMA. Hoofddepot Gent in de apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, 3 fr. do lllesch, teAalsl bij alle apotheken. Lokeren. Messteek, Maandag avond rond 10 ure ontstond er op hot Zand twist tusschen bedronken haarsnijders. Al met eens werd de genaamde L. B.., in den arm geslo ken. De. jongen verloor veel bloed en liep naar de woning van Dr Persoons om zich l> laten verzorgen. Inlusschon wilde de andere kerel zich wreken op den messentrekker,dion men niet kende. Ze vielen dan zekeren Van Bastelaere aan, die er met wat stampen van af kwam. De wonde van L. B.., is niet ge vaarlijk. Kiekendieven. Bij Petrus Aelterman op den Doorgang, heeft men Zondag nacht aide kiekens gestolen. De landbouwer vond des morgends al zijne stallen open. De kie kens zijn lor plaats gedood. Audenaarde. V'crdronken. Clemence De springer, oud 68 jaar, die in het klooster van Etiehove verbleef, kwam Zondag namid dag naar Audenaarde, om, als naar gewoonte eenige boodschappen lo doen. Zij kocht allerlei kleinigheden en ook eene doos pillen bij den iieer apotheker DcPacpe. in de Neerstraat. De vrouw keerde naar Etichove terug, doch kwam in het klooster niet aan. Of men daar over haar wegblijven ongerust was. kan men lichtelijk denken. Maandag kwamen personen langs den voel weg, niet verre van den Nonnenmolen ge gaan en vonden in eene gracht het lijk eener vrouw liggen. Bij nader onderzoek bleek het dat men le doen had met liet lijk van de on gelukkige Clemence De Springer. Haar korf mol al do aangekochte Koopwaren lagen ins gelijks in de gracht. Er stonden geen twin tig Centimeters water in de gracht. De gen darmen van Audenaarde, omniddelijk ver willigd, begonnen een onderzoek en onder zochten waar do ongelukkige vrouw overal geweest w as. Het parket van Audenaarde is in den voor middag ter plaats geweest. Men denkt da Clemence De Springer uitgegleden en zoo in de gracht gevallen is. Burst. fn den beirpv.t. Bij den land bouwer Judocus Fran<; is. is con vel verken wegende overdo 500 pond, in den beirpn gevallen. Met behulp van een tiental mannen en bij middel van reepen, kon men het dier nog tijdig op het drooge helpen, Welle. Aanhouding.Edward Scheer- linck, de gevluchte dief van Iddergem, Maandag morgen door de gendarmen van Denderleeuw aangehouden te Welle. De gevaarlijke kerel zat er bij zijne zuster- achter de stoof te slapen. De kerel werd in verzekerde bewaring, goed gekoord en gebonden, naar Ninove overgebracht. Te Iddergem zijn nog verscheidene huis zoekingen gedaan. Bij zekeren Gh..., werd eene karabijn aangeslagen. Teralphene. Onderzoek. Dinsdag morgen is het parket van Brussel alhier op den Hoek een onderzoek komen doen nopens eene laffe schurkenstreek waarvan een ge- brekkelijke jongen, zekeren De Bisschop, Zondag in eene herberg het slachtoffer ge worden is. Gekende lafaards hebben den ongelukkige jongeling op verscheidene plaatsen erg ver brand door hem brandende stekslcens tegen de armen, de beenen, zijde enz., te houden. Een streng onderzoek is geopend, Een nederige huldeblijk. M. Charles Goegebuer, poorlier in de Pupillenschool van het ïeger te Aalst, had aan II.H. M.M. Ko ning Albert en Koningin Elisabeth, ter gele genheid van de gelukkigo herstelling der Koningin, een zeer kunstig opgemaakte kader aangeboden, waarin bij middel van sigarenbandjes als een stamboom vanBelgië's vorstenhuis gemaakt was. De nederige dienaar heeft thans het vol gend schrijven ontvangen uit het Paleis van Brussel Mijnheer, De Koning heeft met veel genoegen hel werk ontvangen dat gij Hem zoel hebt willen aanbieden, ter gelegenheid der herstelling der Koningin. Zijne Majesteitgetroffen door dien blijk van gehechtheid aan de dynastieheeft mij gelast, er u zijnen liertelijksten dank voor uit te drukken. Willende u een beioijs geven hunner voldoening en welwillendheid, heeft Z. M. mij gelast, U zijn portret en dat der Koningin af re sturen. Dezephotographién zuilen u eerstdaags toekomen. AanvaardMijnheerde verzekering mij ner hoogachting De Sekretaris der bevelschriften V. Godefroid. Per teBefoen en telegraaf. Bij zonderen dienst van «DE VOLKSSTEM* Droevig samentreffen De prefekt van Napels, senator de Seta, werd gisteren morgen door eene' beroerte ge troffen. Zijn broeder, de afgevaardigde de Seta, wonende te Gantazaro kreeg op hetzelfde oogenblik eene geraaktheid. Erge bedriegerszaak te Belfort In eene belangrijke mekaniekbouwerij zijn belangrijke ontvreemdingen ontdekt ge worden. Ten gevolge v&n een onderzoek, door de vliegende brigade van Dyon gedaan, zijn 20 werklieden aangehouden. Het onderzoek wordt voortgezet. Notaris gezelfmoord De gewezen notaris van Epieds, Frankrijk, heeft zich gezelfmoord te Parijs. Men had sinds de maand Oktober zijn spoor verloren. Sinds dan waren tegen hem talrijke klach ten neergelegd,door kliënten, die vruchteloos Straatloopster. Celina De Coster, echt genoole Vera, werd heden morgend veroor deeld om 2 jaar in het geslicht van Brugge te verblijven, wegens landlooperij en dron kenschap. Zij is omniddelijk naar haar nieuw logement gedaan. Dat kan telletr. Dijnsdag morgènd werd Jan Baptisto De Neef, laatst gewoond heb bende op den Ouden Denderihöndsöhen steen weg, hegraven. i)ë man had zeven zoons gehad' en de Ko ning had van dén zevende fiëler geweest. Zijn oudste zoon heeft liet voorbeeld van zijn vader gevolgd en mag zich ook in bet bezit van zeven zoons verheugen. getracht hadden van hem geld terug lo krijgen Echtelijk drama te Bourges. De echtgenooten Charpentier, wonende te Bourges, kwamen sinds lang slecht overeen. Gisteren greep de man een stok en sloeg er zijne vrouw den schedel mede aan stukken. Daarna ging hij zich in een naburig bosch verhangen. Vreeselijke wraak van terroristen Eenige dagen geleden was de policiekom- missaris van Warschow, M. Dimitroü', op reis gegaan. Maandag morgen ontving zijno vrouw een zorgvuldig ingepakt kistje. Toen zij hel opende, vond zij er het hoofd in van haren echtgenoot. Drama der jaloersehheid te Parijs Een drukkörsgast, Maurice Guillot, loste gisteren avond twee revolverschoten op zijne minnares, Amelie Chauvet. Deze werd le vensgevaarlijk gewond. De moordenaar heeft zich daarna gezelfmoord. w»or de Stad en het Arrondissement Aalstk GEERAARDS BERGEN. 19 Februari. Zang en Tooneelfeest doofr de Vlaamsche Gilde De Breidels* zonen. 27 Maandag, avondfeest dóór de oud-leerlingen der E.E. P.P. Joze« helen. WIEZE 28 Vastenavondstoet. AALST. 19 n Tooneelfeest door de Oudleer lingen van 'tBisschoppelijkGollegte 27 Gemaskerd Bal,ingericht dooi de Koninklijke Harmonie. 12 Maart Tooneelfeest door de Koninkl. Maatschappij 't Land van Riem. 17-18 April Congres der Katholieke Werken van het Arrondissement Aalst. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaauderen. keur gegeven worde aan Belgische steenen, voor Belgische gebouwen. M. Helleputte. Ik ook zal zooveel ik kan de Belgische nijverheid bevoordeeligen. Onze werklieden zijn op de hoogte van hun vak. Moeten zij nog iets bijleeren, om vol maakte werklieden te zijn, zij zullen vol gaarne die kleine opoffering brengen. Wij hebben rijkdommen genoeg, doch on gelukkiglijk, zij zijn niet genoeg bekend. Wij hebben zoovele oude monumenten, die allen met Belgische steenen gebouwd zijn. Spreker geeft een overzicht van de prach tige monumenten, dio in België te vinden zijn. Hij maakt ook de geschiedenis der Bel gische kalseiden. M. Helleputte belooft ten slotte steeds al te doen wal in zijne macht is om de Belgi sche nijverheid te doen bloeien. M. Mansart spreekt ook ten voordeele der Belgische steenkappers en wenscht den minister van Nijverheid en Arbeid geluk om zijne moedige verklaring. MM. Troclet en Heynen sprekende over de schaliegroevenzeggen dal volgens do lastenkohieren de ondernemers vreemde slee-" nen moeten bezigen. M. Mabille is gelukkig te kunnen vaststel len dat de arbeid nu met ons is. M. Hambursin hoopt dat de minister zijn woord zal houden. M. Van Reetu spreekt ten voordeele der Belgische steenbakkers, e i bijzonderlijk ten voordeele van die uitde Eoomsehe streek. Hij hoopt dat men bijzonderlijk Belgischen steen zal gebruiken voor de werken der uit breiding van Antwerpen, .De zitting wordt oaii 5 ure 5 m. gelieven'. Zitting van 1-1 Februari De Zitdag wordt om 2 ure geopend ouder voorzitterschap van M. Cooreman. Ondervragingen M. Schinler ondervraagt den minister van Openbare Werken, over het stelselmatig uitsluiten van Belgischen blauwen steen en andere Belgische proclukten,bij do Belgische aanbestedingen. Hel monopool dezer steenen en materialen wordt door vreemde firmas ingenomen. Spre ker 'noopt, dat de nieuwe ministers van! Openbare Werken en van Spoorwegen, dat misbruik zullen uitroeien, on in do groole statie van Brussel, en ook in de andere aan bestedingen de Belgische produkten zullen weten te bevoordeeligen. Die slechte gewoonte, van stéeds vreemden steen te gebruiken, heeft een nadeéligen in vloed gehad op eene belangrijke Belgische nijverheid. Indien er nu eens eene groeve is, waaruit een slechte steen kómt, wil dal toch niet zeg gen, dal aüe groeven daarom slécht zijn. M. Hector Denis vraagt wat liet gouver nement schikt le doen, om do reeks dood e- lijke ongelukken, welke in de -oude Brussel- schc tentoonstelling gebeuren, te doen op houden. M. nis Voorzitter. Is liet eone inter pellatie, M. Denis 'i M. Ilt'PiN verdedigt ook de Belgische slee nen, welke nu verlaten worden. Spreker be knibbelt M. de Smet de Naeyer, dio dat misbruik hier ingevoerd hooft. Hij vergelijkt de Ste Gudulalterk en de Nationale Bank. De eerste is in Belgischen steen en zeer prachtigde tweede is in FVanschen steen on afzichtelijk. De Belgische werklieden welen wel dat onze steen de beste is. doch zij durven tegen hunne bazen niet morren, wannéér zij voor liet gouvernement werken. De provincie, de sleden en de gemeenten volgen het gouvernement en de bijzonderen volgen de verkeerde richting. Spreker doet een oproep lot M. Helle putte, wiens goeden wil hij wardeert, om die zaak te schikken. I M. Ih'Yi. spreekt ten'voordeele der lieden »it.- den witten si n bpwprkon. M.M< wii.i.kDat is de kwestie niet. Wij moeten maatregelen nemen, opdat de voor werk- Een der daders hangt zich op. Sedert eenigen tijd werden herhaaldelijk diefstallen van lood, zink, tin. enz., gepleej in de koopwarenafdeeling der Zuid statie, zon der dat de plichtigen konden ontdekt worden Over eenige dagen echter werd do policie verwittigd door een persoon, bij wien de plichtigen zink te koop hadden geboden. Da delijk werd een onderzoek geopend en weldra was een der daders gekend en aangehouden. Deze verklapte zijnen medeplichtige, maar toen de policie zich in zijn huis aanbood,vond men den man op den zolder opgehangen. De man had 30 jaren dienst bij het spoorweg-be stuur zijn makker 18 jaar. De eene woonde op den Swijnaardsclien steenweg de andere in de Uilkensslraat. het woord te Herdersem en sprak er in eene gemoedelijke taal over de pensioenkas, ware ;oudmijn die ons katholiek bestuur ten voor deele heeft gesteld van den werkman. Hij deed er ons de voordeelen van uit schijnen en legde ons de wet uit op eene lare en duidelijke manier. Dat wij u begrepen, heer volksvertegen woordiger, dit getuigt de stilte die er in de zaal heerschte dit getuigt de gespannen aandacht waarmede wij luisterden opdat niet een uwer woorden ons zou ontsnappen.Maar wanneer gij ons met cijfers beweest hoe een zesjarig kind wekelijks vijf centiemen sparende, 250 franks pensioen trekken kan, alhoewel bet in het geheel maar 177 franks gestort had wanneer gij ons deedt begrijpen hoe een twintigjarige jongeling, slechts één pintje wekelijks min drinkende, hem een jaarlijkscho rente verzekeren kan van 240 franks, dan ontsnapte ons onwillekeurig een kreet van verbazing omdat een schat zoolang dichtbij ons heeft gelegen en wij er niet hebben van genoten. Van nu af aan zullen wij er gebruik van maken om zoo onzen ouden dag te verze keren, om die donkere wolk dor toekoms van over het hoofd van onze werklieden en kleine burgers te verdrijven en zoo in geluk en vrede onze oude dagen over tebrengen. X. MEDEDEELINGEN. RONSE, Eene welgelukte tentoonstelling.Zater dag werd de groole tentoonstelling van vogelleelt, door de maatschappij Brakel- club geopend, onder het voorzitterschap van den lieer Oscar Thomaes, nijveraaren schepene te Ronse en onder de bescherming der nationale federatie van België. Deze zevende tentoonstelling overtrof al de andere, zoowel door de hoeveelheid der tentoonge stelde dieren als de verscheidenheid in de hoedanigheden. De jury bestond uit de heerenPolMonseu, van Haine-Saint-Pierre, voorzitter der Bel gische vogelleelers Godschalk de la Fosse, uit Doornik Pullinck-Eeman, uit Gent en Heyndrickx, ook uit Gent. De bekers werden behaald door de heeren Adelson De Wacle. Oscar Thomaes, Heyn drickx en G. Faulet. Om 4 ure werd aan de leden der jury en der drukpers een prachtig banket aangebo den. M Oscar Thomaes, voorzitter maakte den lof van den heer Jules Leger, gewezen voorzitter der rechtbank van eersten aanlog, te Audenaarde en lid der maatschappij van de leden der jury wier taak niet gemakkelijk was van de Audenaardsche liefhebbers en do drukpers. Hij drinkt op den bloei der maat schappij. M. De Vos, advokaat, schepen van onder wijs, voorzitter der vogelteeltmaalschappij, te Audenaarde, bedankt en drinkt op de vriendschap wier banden de twee maatschap pijen nauwer on nauwer toehalen moetM. De Meesier, drinkt op de gezondheid van M. Leo De Bruyne, algemeenen kommissaris Se Audenaarde. die in zeer gelukkige en wel gekozen bewoordingen antwoordt. Onze con frater. M. Frans Den Dauw, bedankt uit naam der drukpers. HERDERSEM Zondag laatst, was onze gevierde volks vertegenwoordiger dén lieer Moyersoen aan RONSE In 't Collegie. Binnen vocrlien dagen zal er in ons bloeiend collegie een groot en belangrijk concert gegeven worden. Men zal opvoeren het bijJrelsch drama De Verloren Zoon een der schoonste, hartroerend^te stukkon die er hestdan. GEERAARDSÈERGEN Tooneelfeest. Op herhaald en dringend verzoek onzer eere- en werkende leden, heb ben we besloten Zondag e.k. nogmaals de zoo schoone en welgelukte stukken op te voeren, in Sint Ariaan Het Eerste Kom- muniekantje drama in één bedrijf, en «Het Schoothondje der Koningin blijspel in drij bedrijven. Beide stukken van Pastoor Cup pens. Hel feest is kosteloos. Het Bestuur der Kath. VI. G. De Breidelszonen N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen van M. Camiel Praet, opticien-specialisto Aalst, Lange Zoutstraat, 6 14 februari, 15 ure: Barometer 776"2 Wind: west Thermometer 2 Vooruitz.schoon weer WISSELAGENT, IG, Gnderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon G8A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons eu nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 13 FEBRUARI. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin.,1 Steden. Belgische leening 1® r - 2» r 3® r Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. SI'RENGE STRAP Van MeerschbroQck Florent, van Cr beke, kreeg ruzie met Andries Hendrik. Hij greep eonen steen en sloeg dien op de zijde, zoodal d'.zerg gewond werd. Hij wordt ver wezen tot 15 dagen gevang. Bij het verlaten der gerechtszaal beleedigde de betichte den veldwachter De Witte, die in de zaak ge tuigd had. Hel Openbaar Ministerie eischl eene strenge straf daarvoor. Hij krijgt 7 maand gevang en 100 fr. boet met onmidde- lijke aanhouding. AFTRUGGELARIJ Van Nuffel Jozef, van Lede, ging bij Amedée Sonck 40 fr. leenen en wilde ze la ter niet meer terugbetalen. Hij krijgt 1 maand gevang en 26 fr. loet. MISBRUIK VAN VERTROUWEN Van Walle Joanna, eene 60 jarige ouder- linge, ging bij haar neef, Van Walle Frede- rik, te Meerdonk, inwonen. Deze vroeg geld aan zijne tante, die hem 250 fr. gafmaar toen hij het geld had mishandelde hij zijne moei en wierp haar ten slotte op straat. Hij krijgt 1 maand gevang en 26 fr. boet. SLAGEN EN BEDREIGINGEN De Winter Constant, van Beveren-Waas, heeft Meersman Cordula geslagen en be dreigd. 6 maand gevang en 35 fr. boet. SLAGEN Liessens Jan, van Sint Nikoluas, en Van Moer Vital, van Haasdonk, hebben onder ling gevochten. Van Moer kreeg nog al veel slagen. Liessens krijgt 3 maand gevang en 26 fr. boet Van Moer 30 fr. boot voorwaar delijk. MARKTPRIJZEN Aalst, 14 febr. Hop. Markt onver anderd 83 84 fr. Dendermonde, 13 feb. Tarwe 18,50; rogge 13.50; l aver 17.50: lijnoliellG; koolzaadolie68;id. gezuiverd 73,00; lijnkoeken 21,00;koolzaadkoeken meststof 10,50boter 2,90 eieren 2.40 aardap pelen 10,50; graan van La Plata 48.25 id. Indie Campliore 27,25; 222 grootc hoornbeesten. Leuven, 13 feb. Landbouw tarwe 17,25 a 18.2hamlelstarwe 17,75 rogge 13.50; voc- derhavcr 10,25brouwhaver 16,75koolzaadolie 67.00; lijnolie 117,00 strooi .5,00 hooi 1 ter 3,10; tarwebloem 25,00 gort Remy v. oO tarwezemelen 13,00 lijnkoeken '20,50 eieren 2,00. aardappelen 14,00 a 15,00. 3 3 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 3 -. 3 2,5 3,5 3 2,5 2 2,5 2 2 3 2 Buurtspoorw Jan.-Juli. Obl. Mei-N (loten) Anderleclit 1907 Aalst Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St.-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 91. So 91.90 75 50 101.80 87.75 91.25 91.50 104.75 88.50 88.55 104.50 98.50 98.25 92 104.25 89.75 73.50 86.70 73.75 85.50 76.50 83.50 86.65 85.50 72.75 97.75 52.— 106.75 91.95 92.— 75Ï25- 102,— 88.— 98.50 91.50 Men vraagt voor winkel te leeren, stil en deftig meisje van 14 tot 16 jaar, kunnende goed Vlaamsch en Fransch. Zich te wenden Lange Zoutstraat, 22, Aalst, '3 is onmisbaar. De Malt Kneipp mei smaak Van koffie, zelfs 's avonds genomen, belet den slaap niet. Het geneest de sIaaploo6heid. 44 Ziedaar uwe gezondheid. Verkoop in 't groot R. KLEIST, BRUSSEL

De Volksstem | 1911 | | pagina 3