Edele Zelfopoffering, NIEUWSBERICHTEN. IN NESTEN doch de'kerels (rokken Kbnne messenten vle ien d* agenten aan. Een der agenten, door een «leek getroffen, (rok zijn revolver en ^schootopdo bandielee ^en deser kreeg den kogel in den buik en trerd doodelijk getrof fen. De andere schurk kon aangehouden worden. Scheper» gezonken. liet oud IransportscluD Annamite dat van Toulon naar Lorient r. tfsi éleept worden is in de golf van Dj on gezonken. Het oud panlserschip Richelieu dal paar Holland gesleept werd, is ter hoogte tan Onejfant gezonken. In vrijheid gesteld. De Belg Mortens, die eenige dagen geleden poogde con Par ijzer bankier in eenc hinder- 'laag te lokken is in vrijheid gesteld. OOSTENRIJK. Ontriggeling tengevolge van een sneeuw- tempeest. Uit Lemberg meldt men dat, tengevolge van geweldige sneeuwvallen,' een koopwa ren trein welke in vertraging was, in botsing kwam met een expres trein. I)e koopwaren- trein wei d buiten liet spoof géSchokt. Twee treinagenten werden gedood en twee erg ge- word. Do locomotief werd vernield. Ver scheidene wagons zijn vernield geworden." ITALIË Een gevaarvol anarchist opgezocht. Te Itoino .woi'di do aanwezigheid aange stipt. van een Ttali.iansclven anarchist.uit Lon den toegekomen. Mm verdenkt dezen den Koning te hebben willen dooden doormiddel van een ruiker, waarin, cene hom was ver- (borgen. Hij zou deze opdracht hebben ont vangen van tvegc Aiuoi ikaansehe anarchisten. ■2 andere anarchisten-worden aangehouden te Tronie. Maatregelen woidc.n genomen voor do aankomst van den Koning van Servië. Vreeset ijk drama Ec») handelaar van Rnssana (Venetië), van een hal tehuis komende, vond zijne vrouw in gczehi ap van den advnkaal Arthur Ca- valli. De handelaar loste tweo revolverscho ten op Uavalli, die door eon venster sprong en dood lor plaats bleef. Daarna doodde de handelaar zij:-e vrouw ook met revolver schoten, terwijl hun 7Jarig dochtertje in nachtgewaad hij de geboren vluchtte. Do handelaar' heeft j-.i :i gevangen gegeven en zijne hooge voldoening uitgedrukt, omdat hij zich had kunnen wreken. RUSLAND Omkoopenjen. Op hevel van O/aar Nikolaas, hoeft sena tor Nenhnrdt, huiszoekingen gedaan in do woningen der numicipalo raadsloten van St. Petersburg. Taliijko wijnpdllerijcn werden 'aan het licht gebracht. Eij do stuc'ontèn. De rekjpr'qii «le.oii der-relt lor der Hooge- jschool van St. Petersburg, hebben hun ont slag gegeven. De - lilden, ton wo'efingen (luren voort. Depolicie nmel de leerzalen bewaken. Verscl.'Citleno, leeraars hébben geweigerd hunno te-s lo geven. Talrijke studenten bë- hoorende tot edele familiën weigeren in de JJoügc.school to gaan, zoolang er een politie agent is. DUITSCHL AND Laag gevallen. De zoon van den beroemden schilder Mario •Segantini, welke in 1890 overleden is, is aangebonden, onder verdenking gewone schilderijen met bet bandteckeu zijns vaders bekleed te hebben, en d«-zj* Schilderijen als meesterstukken zijns vaders verkocht te heb- ENGELAND Czaar Nikolaas in Engeland. Men verzekert dat Czós.' Nikolaas de "vloot revue van Spite Head, welke in de maand Juni ter gelegenheid der Kronings feesten zal plaals hebben, zal bijwonen. 80° Vervolg. Acli, God zuchtte de gra-'v. .Ta, vervolgde do notaris op doffen toon, bij is vermoord geworden. Do gravin slaakte oen kreet van ontzetting. Nu verhaalde do notaris wat men hem, den graaf, over Afrika's koloniën had medegedeeld omtrent een wegens paoord.vt roowleclden ga leislaaf, Francois Trochets .genaamdwaarom bij belangstelling voor hem gevoelde en ge: tracht bad zijn gratie te verwerven, alsmede, dat hij bijn zijn ou le vriend naar Haute-Saór.e was geweest en daar ontdekkingen had ge dan, die schenen tebewüzón, dat dó veroor deelde Trochets onschuldig was voorts zeide hij, dat liij uit do hem door zijn vriend gege ven inlichtingen, mot zekerheid had opge maakt (lat (lo vermoorde jongeling haar zoon was. De gravin had met de grootste spanning ge luisterden haar.ontroering bedwongen, maar ♦oen de notaris zijn medédeelftigén geëindigd lad, barstte zij in snikken los. Na eenige oogenblikken van pijnlijk zwijgen nam de gravin weder het woord. Hebt gy ook vernomen, waar myn zoon begraven is vroeg zij. Op het kerkhof van 't dorp Frémicourt, Jntwoorddc de notaris. Ik wil het graf bezoeken waar mijn zoon tast,'hernam de gravin, en te Frémicourt op ayn graf bidden. Als ge het toestaat, zal ik u vergezellen, aei de notaris. Welaan,wij zullen te zamen de bedevaart 'doen, sprak de gravin. Hebt gy later nog iets MONTENEGRO De toestand van Koning Nikolaas. Uit Celtenjé wordt gemeld, dat Koning Nikolaas erg ziek geweest is en eenige dagen te, bed is moeten blijven. Thans is zijn toe- Stand geruststellend. AMERIKA De revolutie op Haïti Uit Kingston wordt geseind dat de inboor lingen, welke op Jamaica verbannen zijn, bericht ontvangen hebben, dat do oproerige beweging op ilaïli eene groote uitbreiding neemt.IIet gouvernement neemt zeer slrenge maatregelen. Maandag werden nog 3d oproerlingen door den kop geschoten. Dc officier die het bevel voerde over de afdeeling soldaten die de straf voltrok, werd eenige minuten later vermoord gevonden. ARGENTINA Een dichter-moordenaar In de Avenida do Mayo beleedigde een student den Argentijnschen'. dichter Conti. Deze' haalde een revolver to voorschijn en loste eën schot op den student. Deze werd op den slag gedood. Do dichter-moordenaar is aangehouden. CHINA De pest Volgens de Timks vallen in China 'gemid deld 10 tot 20.000 slachtoffers pér week. In de laatste week der maand December waren er 20.167 overlijdens, tegen slechts 12.143 de week te voren. Te Kharbinc zijn Maandag 20 Cltineeze-n overleden. Dinsdag werd een Rus dood op dc straat gevonden. De algemeene gouverneur van het distrikt van Amour Heeft bevel gegeven, al de /on derwerk zijnde Chineezen. welke zich te Vladivosloek, Nikolsk en Chabarovsk bevin den te verbannen. Maandag waren er te Foudzadian nog 43 overlijdens. Tot hiertoe zijn reeds meer dan 7000 lijken verbrand. De lijken welke slechts voorloopig be graven werden en niet diep genoeg liggen, worden ontgraven en verbrand. Tc Kwangtschoentze is de Cbineesche pries- ter,die zich legen liet nemen van maatregelen wille verzetten, afgesteld. In de omstreken van Moukden neemt het getal overlijdens op schrikbarende wijze toe. Vele lijken worden in de straten nagelaten. De spoorwegen liggen slil hetgeen een verlies van 75,000 fr. medebrengt. Tijdens de geruchtmakende kiesperiode in Engeland op liet einde van 1910, wisten de Unionisten niet goed met welk voornaam punt vooruit te komen. Zij hadden wel de iLordskwcslio, ook wol do Home Rule daarbij wel do Rescheriningspoliliëk doch dat was reeds uitgeput en er diende mei iels anders voor den dag tokomen. Het was Balfour, de leider der tegenpartij, de hoofd man dor unionisten, die het uitvond. Wij zillen, sprak hij, telkens er eene voorname w es lie op den voorgrond komt, een refe- ndum inrichten dan weten wij seffens wat er ons te doen slaat, daar men de mee- uing zal kennen van de Engelsclie kiezers. Dit voorstel vau Balfour had veel bijval doch waren er eenige unionistische bladen, die er niet mede in den schik waren en hel niet bijtraden. Maar het stond Balfour hier niet voor den geest het referendum in te richten het was er maar om te doen een Tinken slag le slagen ten voordeele van de partij. Dit gebeurt neer dan eens in de groote politieke landen. Zooals we zegden, had Balfour's voorstel bij menige kiezers een grooten bijval, en juist omdat het bun zoo aanstond, hebben zij van den galeislaaf gehoord, voorwien gij gra tie hebt verworven Hij is naar Frankrijk teruggekeerd. Weet gc niets anders Neen maar ik veronderstel dat hij naar zijn geboorteplaats is teruggekeerd, waar hij zijn vrouw hoopte weder te vinden. Zij leefde wel niet meer; maar zijn dochter, die door Louis Dupont als kind is aangenomen, zal hem over het verliep zijner dierbare vrouw getroost hel)ben. Wij zullen Francois Trochets gaan bezoe ken hij zal ons zeker iets kunnen openbaren. Maar wie ik vooral zou willen bezoeken, is de dochter van Dupont, de ongelukkige Jeannet- te, dienaar alle waarschijnlijkheid Philippe beminde en door hem bemind werd. Zooals ik u gezegd heb, en indien de in lichtingen die ik heb ingewonnen, goed zijn, heeft zy het huis haars vaders den dag na de mooril verlaten, ei) men heeft daarna nooit iets meer van haar vernomen. Men gelooft dat zy dood is. Het arme meisje heeft voor haar misstap zwaar geboet. God bestuurt ons aller lot, zijn raadsbe sluiten zijn ondoorgrondelijk,en niets geschiedt buiten zijn wil. I.aat ons vertrouwen op zijn oneindige goedheid en zooveel mogelijk de rampen trachten te herstellen. Den volgenden dag stond de gravin gereed om uit ter den zy zou naar het kerkhof gaan, waar dc graal w as begraven. Fen man kwam de binnenplaats oploopen. Ik wenselite mevrouw de gravin te spre ken, zeide hij tof den conciërge. Po gravin slaat op 1W punt om uitte gaan, antwoordde deze. Ik wéét niet of zij u thans kan ontvangen. Maar daar is mijnheer Gern .(in, vraag het hem het goed onthouden, en nu hopen zij daTBal- foür woord zal houden. Dagelijks komen ei' Jiij den referendisl brieven toegestroomd, gezonden door zijne kiezers. Zij schrijven hem dat de unionistische partij wel niet aan hel bewind is gekomen, dat zij wel verslaan, dat dó unionisten dus het referendum niet kunnen inrichten, maar dat men niettemin ietsjcan doen om het te doen aannemen dopr luej.parlemcnt. Zij vra gen dan aan Balfour een (wetsontwerp neer te leggen in het Lpgepjiuis, waarbij hel referendum zou ingenqtff worden telkens er eene gewichtige kwestie dient opgelost te worden. Ge ziel van hier hoc Balfour in moeielijk heden zit. Hij heeft iets beloofd, dat hij wel wist niet te kunnen geven; nog meer, Hij be loofde iels, dat meer dan waarschijnlijk tegenstrijdig was met zijn gevoelen. En nu moet hij eene dubbele harde noot kraken. Eerstens hoeft zijne partij niets kunnen bij- winnen, ondanks de belofte van het inrichten van een referendum, en tweedens zendt men hem brieven, waarin riien vraagt, dit referen dum toch trachten in de wet te brengen. Dal komt van het al te vóel beloven!... Het gebeurt nogal Veel jri do politiek. De partij die aan den oppósHidkaht staat, belooft borgen van goud doch ais liet er op aan komt hunne beloften uit te voeren, dan zijn ze -niete meer to vinden. Dat men bel daarom nooit vergelo^ Beloven is niets, dat kan iedereen; maar ^eYen.'ffat is eerretendero zaak. Brussel. Ongeluk. Gisteren morgen rolde eene kar der petrolmaatschappij langs den berg af der Dwaarsslraat eensklaps schoot de frein los en de kar begon zeer hard te rollen. Er zouden zeker ergo onge lukken te betreuren zijn geweest had de voerman niet het gedacht gehad do paarden in eene zijstraat te doen kecren.Dc kar botste legen bel gaanpad en de voerman zekere S... werd tegen dc straatstéencn geworpen; hij bekwam gelukkig slechts een-klein letsel. De paarden waren erg toegetakeld. Er was rond dezelfde uur nog cene kar van vermelde maatschappij die dc Audergkem- laan volgde achter een ander rijtuig, eens klaps stond dit eerste slil en om eene botsing- te vermijden deed de voerman zijn rijtuig rechts afdraaien doch hij kwam terecht op een ander rijtuig dat uil tegenovergestelde richting aangereden kwam, en eene botsing had plaats. Do voerman van do petroolkar werd neergeworpen en overreden. Aanhoudingen. Eene patrouille agenten der vierde afdeeling, bemerkten de zen morgend, rond 1- ure, drie gasten die bezig waren eene uilstallingskas te verbrij zelen, in. de Koninklijkestraat. Daar zij be merkten dat do agenten naderden gingen de ;drij gasten langs verschillende richtingen op (de vlucht, Na.eene lange menschenjacht, kon ïhéh eindelijk eenen 'dor' cl rij gasten vatten, men heeft hem naar, het policiecommissa- 'riaat geleid. Ilij zegde C.V, le heeteri en wil de Zijne medeplichtigen hiel dce.i kennen. Rond 2 ure van den morgend, zagen een agent der tweede divisie en een pompier die hem vergezelde, vier gasten, aan de Steenpoort bezig met het uithangbord van een sigarenmagazijn af te vijzen. Na eene geweldige achtervolging door dc straten der Kapellewijk konden twee hunner aangehou den worden. Rond 3 ure van den morgen hield men ein delijk een gast aan, die bij het zicht van een agent de vlucht genomen bad. Op het policie- bureel ondervraagd, gaf hij een valsche naam op, doch weldra werd bij berkend voor ze keren Andre R.. die in banbror.k verkeerd:-. Men had hem reeds een g-ansch jaar vruch teloos opgezocht. Belangt ijhe diefstal in Hólland Onlangs stal men voor 50,000 frank titels Pias ging naar Germain, die het rijtuig in oogenschouw scheen te nemen. Wat is er van uw diepst vroeg deze. Ik ben met een zending voor mevrouw de gravin belast, on denk, dat zij mij wel zal wil len ontvangen, antwoordde de man ract do ma rionetten. Hoe weet gij dat mevrouw dc gravin hier is vroeg Germain verwonderd. Dat is zeer eenvoudig'ik hen gisteren op Arfcüille geweest. - Zóó, zóo, zei Gèrmai!1). Hetgeen gij aan' de gravin te jfèggcn hebt,is dus zeer bëlang- r'jk- Ik geloof het wql. Mevrouw do gravin wilde uitrijden, maar ik zal u toch aandienen. Roe is uw naam Pias, of de man met de marionetten.. Me vrouw kent mij. Germain bracht den bezoeker'naar de groote zaal en ging naar de gravin. Pias bekeek de schilderijen, die aan den muur hingen. Eensklaps slaakte hij ëetf kreet van verwon dering en ijlde naar eeii levensgroot portret, dat een jongeling van ongeveer twintig jaar voorstelde. O, boe sprekend gelijkt bij er op, riep hij verrast. Dat is hetzelfde voorhoofd, dezelfde eenigszins gebogen neus, hetzelfde kuiltje in de kin zelfs de kleine knov< 1. 't Ts alsof ik zijn zwarte oogen zie; 'tzijn dezelfde schoon gevormde wenkbrauwen, 'dezelfde gelaatstrek ken iii zijn blik. Inderdaad, zeide hij, als die kleeren uit dezen tijd waren, zou ik meenon dat mijn zoon tot nrvvVl bo-ft gediend voor dc:; bilder, die dit portret gemaakt heeft. De gravin kwam de zaal binnen zij nader de Pias", die, verdiept in hot aanschouwen der ten nadeèïe van een handelaar van Gorichcm, (Holland). Een persoon werd in flezen dief stal bel rokken, doch terug in vrijheid ge steld hij vesligde zich te Schaarbeek. Het parket verbomen hebbende dat bij een ge deelte der gestólen titels had verhandeld, heeft een nieuw aanhoudingsmandaat tegen hém afgeleverd. Erg verbrand. Het 7jarig zoontje, H. V..., Heyvaertslraat, stak Dijnsdag mor gen ten zijn ent een stuk papier in brand en deelde alzoo het vuur mede aan zijne kleede ren. Wanneer de moeder toesnelde ter hulp, was het arm kind reeds gevaarlijk verbrand op gausch bet lichaam. De diefte der 100,000 frs. Eindelijk werd Dijnsdag het onderzoek gesloten over den diefstal van 100,000 fr., in de maand October laatst" ten nadeele der Nationale Bank van Brussel gepleegd. De drie aange houden treinwachters worden eene laatste maal ondervraagd. Diefstal. Tijdens eene korte afwe zigheid van M. S., bankbediende, zijn dieven in zijne woning gedrongen en hebben er eene som van 200 fr.een gouden uurwerk met keten en eenige kleederen gestolen. Een on derzoek is geopend. Werkongeval. Verhuizers waren gisteren namiddag bezig met meubelen in een 'huis der Koninklijke straat te dragen. De •losser die nu do meubels overgaf, stond op liet platform van den verhuizingswagen. Eensklaps verloor hij het evenwicht en viel op (1e straatsteenon plat neder. Ilij bekwam erge verwondingen aan arm, hoofd en voor hoofd. Hij klaagt over inwendige pijnen. Doodclijke val. Een kostganger van het ouder!ingengesticlit Jourdan, de 85 ja rige Jakob Delande, had een veertiental da gen geleden, oen hpvigon val gedaan. Het slachtoffer moest met ergo wonden naar het Sint Pietersgasthuis overgebracht worden. De arme man is er thans aan de gevolgen bezweken. De geneesheer weigerde de toe lating lot begraven en het parket is verwit- ligd. JuiceelengestolenEen juwelier der Anspachlaan, had écnigen lijd geleden voor 2000 fr. juweelen toevertrouwd aan eenen handelsreiziger, Oktaaf G.., genaamd. Deze liet echter van zich niet moor hoeren en op het adres dat G... opgegeven had, was hij totaal onbekend. Eenc klacht is neergelegd. Botsing. Zekere D..., bediende in de brouwerij van Londerzeel, reed gisteren avond per rijwiel door do Zuidslraat.tocn Hij in botsing kwam mei een taxi. Do wielrijder werd erg gekwetst en moest door een genees heer verzorgd worden. Proces verbaal is tegen den laxileider op gemaakt. Het schijnt dat thans eon lieve chromo do pakskens Bitterpeeën der Trappisten van 1 kilo Vincart en Zonen vergezelt. 1500 Laken. Ongeval. Dinsdag avond, 'stond eene broodkar behoorendo aan M. G.., tuit doFranschrnanslraat in deKcrkveldstraat, Terwujl de gast binnen was,, werd het paard verschrikt en de kar rolde van do helling die hier dc straat opleverde af. Zij kwam terecht in de vitrien van liet sigarenmagazijn vail U. V... De vitrien werd in «luizende stukken ver brijzeld, doch er zijn gelukkiglijk geene pör- soonsongelukken te betreuren. Erge val. De bezettersdiender Ilila- rius Dubois, wonende Franschmanstraat, is Dinsdag in eenen bouw der Lancaustraat,van cene stelling van zeven meiers boog gevallen. De jongen werd verscheidene ribben en den rechter schouder gebroken en over heel hel lichaam deerlijk gewond. Boschvoorde. Verbrand. Sedert eenigen tijd had Mad. Calk, D.. uit.de Spor- kweekerijstraat, het kindje van haar zuster j haar genomen. Onvoorzien was het arme meisje naar de keuken gegaan en had er een pol kokend water over haar hoofd ge trokken. Een bijgeroepen geneesheer bracht aan het kindje do eerste zorgen toe,doch niet- schilderij, het geluid barer schreden noch het ruisehen van haar kleed hoorde. Ei, ei, mijn goedo Pias, zeide zij, hebt gij u mij toch ein«lelijk eens herinnerd. Pias keerde zich haastig om en maakte een eerbiedige buiging. O, neem mij niet kwalijk, mevrouw de gravin, stotterde hijik beschouwde... Dit portret vroeg zij. Ha, is 't oen portret Ja, van den graaf, toen hij twintig jaar "óud was.- i Ei, ei, is 't de graaf Gij schijnt ontroerd, mijn vriend 't is 'tocli niet de eerste maal, dat wij met elkander spreken. 't Is waar,mevrouw do gravin, 'k was een weinig ontroerd, maar 't is nu weer voorbij. Wat zeidot gij, toen ik binnenkwam? Ik meende, dat ik u over uw zoon hoorde spreken. Pias ontroerde nog meer. Ja, zeide hij, ik dacht aan mijn zoon. Hy heet Philippe, is 't niet Ja, mevrouw Is het soms om hem, dat gij mij komt be zoeken Gij weet hoeveel achting ik voor u gevoel, 't zou mij verheugen, als gij mij iets voor uw pleegzoon wildet verzoeken. Ik weet, dat mevrouw behagen in welda den vindt, maar Pias heeft, God dank, aan niets gebrek. Des te beter, mijn vriend. Gij zyt dus ge lukkig. Dat is betrekkelijk, mevrouw Maar men moet de wereld nemen, zooals zij is, met haar leed en tegenspoed niemand is ooit volmaakt gelukkig. Uw pleegzoon is toch niet ondankbaar jegens u hernam de gravin. Hebt gij u over hem te beklagen tegenstaande allés" bez weekt helkort nadien in de afschuwelijkste pijnen. St Gillis. Bloedig drama. Een roe-» rend drama viel Maandag avond voor in een hotel der Grondwetstraat, te Sint Gillis. Een 28 jarig man, X... wonende iu do Keulen- straat. onlmóetle in vermeld buis oen per soon die hem zijn liefje ontroofd bad. Dade lijk ging hij naar zijn vijand, baalde een re volver uit den zak en wou schieten, maar een bediende had het gezien, sprong toe en wierp zich op den aanrander, dien hij kon neerslaan na eene kortstondige worsteling. Op dit oogenblik keerde X... het wapen tegen zich zelf en loste een schot in zijn mond, Alle geneeskundige hulp haatte niet en kort nadien stierf X.. Zijn lijk werd naar het doodenhuis van St Gillis overgebracht. Eisene. Bedelaar en dief. Een arm tierige bedelaar belde gisteren aan de deur van de eohtgenooien S.., inde Kroonslraat. Hij vroeg aan de meid eene aalmoes. Deze ging in do kelderkeuken, doch bij hare, te rugkomst bemerkte zij met ontzetting dat dq bedelaar verdwenen was, een pardessus van 100 fr. medenemende, alsook twoo regen schermen met zilveren kruk. Eene klacht is ingediend. Wat ïs ëafz 't beste maagbitler. Antwerpen. Diefstallen. Aan ban* gaar n. 29 is een wagon opengebroken en eene groote" hoeveel beid koperen tuigen ge-' stolen. Een 18 jarige loopjongen is met oen rij^ wiel, dat hij gehuurd had, op den loop gegaan. Ten nadeelo van M. Jacobs, Babansslraat, is eene som van 50 fr. en eene partij juwee len gestolen. Aan hangaar n. 4 is eene kist, inhoudende borstels, opengebroken en leeggeplunderd. Kind levend verbrand. Zondag avond had een kindje wonende Batterystraat, erge brandwonden bekomen, toen liet met stekjes speelde. De toestand van het kindje verslechtte gisteren zoo zeer, dat hot aan do gevolgen bezweken is. Ongeval. De dokwerker, J. Proost, 26 jaar, wonende te Borgerhout. Engelsclie lei, is in dc Riemslraat door een zak lijnkoek op den rug getroffen. Na verzorging in het verbandhuis, is de gekwetste naar zijne wo ning gebracht. Mechelen. Eene moedige daad. Zondag namiddag, rond 12 1/2 uur, gingen twee paarden, voor een rijtuig gespannen, op hol in don Bruul, nabij do Botermarkt. Do genaamde Philips Parijs, wonende Zeel- straat, reed daar iuist per velo. Het gevaar ziende, sprong hij van zijn rij .viel, ijlde aan do Groote Markt naar de paarden en greep ze aan de teugels. Hij werd een lOOtal meters ver medegesleept en gelukte er dan in do dieren tegen te houden. M. Parijs was licht gekneusd. Lokeren. Koninklijke Harmonie. - Do Harmonie van den Katholieken Strijdersbond, is tot Koninklijke llarinonie verheven. Zij bestaat sinds 38 jaar. Lebbeke. Zinneloos. De genaamde Oktaaf Philips, 30 jaar oud, metser, wonen de Dendermondschen steenweg, is na gerui- men tijd rondgedwaald te hebben, gisteren plotselings zinneloos geworden. Diefstal in de statie.Maandag nacht hebben onbekende dieven een deel van het dak der statie Heizijde afgebroken. De schur ken drongen aldus binnen. Zij konden echter slechts vijf tot zes frank buitmaken. St Gillis-Waas. Brand. Dinsdag na middag bemerkten voorbijgangers dat er rook opsteeg uit hel nieuw onbewoond huis van M. Emiel Buys. De eigenaar werd on- middelijk verwittigd. Eenige minuten later sloegen do vlammen door bet venster. De geburen konden bet vuur uitdooven. Dak en zoldering zijn vernield. De oorzaak is onbekend. O neen, integendeel. Maar toch, dat ik niet recht in mijn schik ben, is om hem. Hoe dat Hij heeft zich zijn moeder herinnerd hij beweent haar. Arme jongen mompelde de gravin, haas tig een traan wegpinkend. Zooals gij weet, vervolgde Pias, heeft hij bp het College waarheen ik hem gezonden heb er goede vorderingen gemaakt en zóu hu met !zijn geld en mijn spaarpenningen iets kunnen worden. Maar hij is: eensklaps moedeloos ge worden liij heeftin niets meer genoegen hij is geheel wanhopig, en dat breekt mij het hart, mevrouw, wantik kan niets meer voor horii doen. Hij zal geen vrede hebben, hij kan niet gelukkig zijn, voordat hij zijn bloedverwanten kent. Anderen zou het onverschillig zijD, dat zij geen moeder, geen familie, geen naam heb ben, maar bij heeft een hart, een edele ziel, en hij lijdt, hij lijdt zwaai'. De gravin zuchtte. Do woorden van Pias vonden weerklank in haar hart. Pias vervolgde O, vergeef mij, mevrouw, dat ik u over mijn pleegzoon spreek ik houd u van uwo bezigheden. Neon, nee.:, integendeel, ik luister met de grootste aandacht. Uw pleegzoon mag niet tot moedeloosheid vervallen. Ik zal er tegen doen wat ik kan. Als ik my goed herinner wat gij mij vroe ger gezegd hebt, is het niet zeker, dat zijn moe der dood is. Misschien zal hij haar nog eens wedervinden. Die hoop moet gij bij hem op wekken, beste Pias. Hij heeft alle hoop daarop verloren. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2