Edele Zelfopoffering. De Duitsclie Vooruitgang, NIEUWSBERICHTEN. De Kempenaar de #^°°dste Spioeneering. De mecanicien Goux, die beticht werd, aan vreemde mogendheden de geheimen der forten van Lucey en Blencot verkocht te hebben, werd gisteren morgend veroordeeld tot drie jaar gevang en 1000 fr. boet. Een onverwacht middel. De gekende dierentemmer Havemann, gaf gisteren eene vertooning voor eene onderne ming van cinéma. Eensklaps sprong eene tijgerin op den tem- jnier en scheurde hem den bil open. Havemann werd erg gekwetst en moest naar het gasthuis overgebracht worden. Hevige brand te Marseille. Verleden nacht is eene groote bloemmaal- derij van Marseille, door een hevigen brand ten gronde vernield geworden. Het vuur woedde geheel den nacht en kon slechts Woensdag morgend om 7 ure, he- meesterd worden. De schade wordt op onge veer 400,000 fr. geschat. Ongeluk aan boord van een pantserschip. Op het oogenblik dat hot pantserschip Suffren, te Toulon, het anker zou uitwerpen, is eene keten plotselings aan stukken ge sprongen. De schakels vlogen tusschen de beman ning en een onderofficier werd gedood en twee matrozen erg gekwetst. Schipbreuk. De kapitein van den Spaansclien stoomef Oltergan, te Rouaan aangekomen, meldt dat in de Noordzee de Engelsche stoomer Aber- fon, van Rotterdam naar Bilbao varende, schipbreuk geleden heeft, DU ITSCH LAN D. Hoogstudenten geschrabt. De reklor der Hoogeschool van Berlijn, heeft 279 studenten die meer dan zes ach tereen volgende maanden, de leergangen verzuimden, op de zwarte lijst doen zetten, 't is te zeggen dat zij van de lijst der leerlin gen geschrabt zijn. Echtelijk drama. Uit Keppersdorf meldt men dat een spoor wegbeambte, pas gehuwd, zijne vrouw met revolverschoten doodde, tijdens een twist. De moordenaar sneed zich daarna den huik open met een scheermes en schoot zich een kogel in het hoofd. HOLLAND. Het bezoek van M. Faliières. De Telegraaf deelt mede, dat M. Faliières na zijn bezoek aan Brussel, niet naar Hol land zal re;"~n. Het bezoek aan Amsterdam zou later plaats hebben en geen dag is totnu toe bepaald. ITALIË Het bezoek van den Koning van Servië. Koning Peter van Servië, fs gisteren na middag,, om 2 ure, 30 in. to Rome aangeko men. Hij werd in do sialic ontvangen door Koi ng Vidtor-Emmanuel. De sameitkomst was'«ei" hartelijk. Van de statie reden de vorsten naar het Quirinaal. Ondérwegoj werden zij geestdriftig toege juicht. Er hadden gcono incidenten plaats. RUSLAND De pest te Vladivostock De Novo'ie Vrcmia meldt dat de pest ver schenen is te Vladivostock. De opschudding in de stad is zeer groot. Studentenwoelingen. Tn de Hoogeschool van St. Petersburg, hebben hevige hotsingen plaats gehad, tus schen de studenten en do policie. De sla kende studenten hebben den leeraar Iva- nowsky, die toch zijn leergang wilde geven, aangevallen en erg mishandeld. •400 studenten werden aangehouden. De wolven Ten gevolge der hevige koude, zijn groote henden wolven in de Krim verschenen. Deze ïcoMieren vinden er overvloedig voedsel, 81® Vervolg. Hij heeft zelfs nasporingen gedaan wij zijn haar Gray geweesthij heeftin 'tgasthuis on derzoek gedaan, maqr men kon hem gëéiï in lichtingen geven. Toen is hij langs den weg gegaan, waarop ik hem naast zijn van koude verstijfde moeder heb gevonden, liet toeval bracht hom in oen klein dorp van de Haute- Saóne, te Saint-Irun. Te Saint-Irun herhaalde de gravin ver rast. Ja, mevrouw! Daar herinnerde hy de twee groote honden op den stoep van een her berg. Dat was do herberg die zijn moedor had Verlaten in den stormachtigen nacht, waarin 3y op den weg naar Gfay machteloos is neer gevallen. Op dit oogenblik opende Germain de deur. Ik zal mij verwijderen, mevrouw, en la ter terugkomen, zei Pias. Neen, ueen, riep de gravin gejaagd. Ik verlang er naar nog meer van u te vernemen. £n zij sprak tot Germain: Verzoek nog een Greinig geduld te liebbeu wjj zullen iets later Uitrijden. Germain verwijderde zich. Pias had een enveloppe met papieren uit tyn zak gehaaldhij reikte die de gravin over. Wat is dat, Pias vroeg zy 't Zyn papieren, in welker bézit gü uzult verheugen. Zi.j zijn mijn pleegzoon ter hand gesteld, en hij heeft mij verzocht ze aan u te brengen Moet ik ze dadelyk lézen, Pias vroeg de gravin. Neen, mevrouw gij moogt ze behouden. daar gansche kudden schapen van honger omkomen en door de herders nagelaten wor den. 150 personen zijn in do omstreken van Ghistovotz verdwenen. Bandieterij. Eene diligencie, eene groote som geld overbrengend naar de schatkist en vergezeld van agenten, wefti aangerand door vijf ge wapende mannen, op de haan van Lublin. Een hevig gevecht volgde. Vijf agenten werden gedood. TURKYE Het oproer in Yemen Tusschen Sanaa en Nenaba zijn dertig mitrailjeuzen opgesteld, waardoor het voor de oproerlingen schier onmogelijk is Sanaa te bereiken. Uit Ilodeida wordt gemeld dat de muiters Saïd-Ibn-IIassan,die het gouvernement trouw gebleven is, aangevallen hebben. Deze kon de muiters echter tot den aftocht dwingen. MEXIKO Het oproer Uit El Paso wordt gemeld dat de federale generaal Navarro aan het hoofd van duizend man Juarez is binnen getrokken. Er is geen enkele oproerling in do omstreken der stad meer te zien. Over dertig jaren was Duitschland oen arm land, nu is het volop op weg om een rijk land te worden. Mijnheer Dousset geeft nagenoeg alzoo den vooruitgang weer van het Duitsche volk In 1889 telde Duitschland 45 millioen in woners, in 1910 is dit getal geklommen tot vijf en zeslig millioen In 18S9 was de Duit sche kolenvoorlbrengst drij en vijftig millioen en half ton. in 1907 is die voorlbrengst ge stegen lot hoven de twee honderd zeventien millioen ton. Men ontgon in 1880. één millioen 344.000 Ion ijzer en staal, in 190S bijna twaalf mil lioen ton. De nationale nijverheid bezigde in 1S82 iels meer dan zeven millioen arbeiders in 1907 wa4 dit getal meer dan verdubbeld. De in- en uitvoer zijn niet minder kolos saal. In 1880 was het nog geen 0 milliard in 1909 ging hot heven de vijftien milliard. In de Duitsche haven liepen er in 1S80 zes en veertig duizend schepen binnen met zeven millioen ton in 190S is het 95,822 schepen met meer dan vijf en twintig millioen ton. In 1880 waren er in de Duitsche handels vloot 114 stoomboolen,in 1909 waren er 1950. En de Duitsche spaarkas,? In 1880 bad men I wee milliard zes honderd veertien mil lioen gespaard nu zijn die spaargelden ge stegen tot boven de Éesticn milliard. Men schat de private fortuin nagenoeg tol het pedrag van 91 milliard 653 millioen frank, Ifegejn 63 milliard 857 millioen in 1895. Jaar lijks kan het Duitsche volk vijf milliard op zij leggen,. Do loonen der arbeiders zijn op vijftien jareh met 48 ten honderd gestegen en de koopwaren zijn in verhouding zoo zwaar niet opgeslagen. Bijvoorbeeld liet brood is nu niet duurder dan over veertig of dertig jaar de koffie, de suiker en de thee zijn goedkoo- per de klèederen zijn ietwat vermeerderd. Het zijn alleen de bieren en de vleeschsoor- ten die vooral gestegen zijn, en dit niet door de raarte van het hior en liet vleesch, maar door het veel grooter vprbruik, hetwelk wel een rechlstreeksch bewijs is van den alge- meenen voorspoed. Duitschland geeft alle ja ren groote sommen uil aan zijne vloot- en legerinrichtingen het moet groote belastin gen heffen doch dit niettegenstaande is de algemeene rijkdom buitengewoon gestegen, en de ecnige millioenen belastingen die men meer vraagt, zullen den voorspoed niet fnui ken. Wat verschil met sommige andere groote landen Weet gij wat zo behelzen Ja', mevrouw Zij behelzen iets omtrent den zoon, dien gy verloren hebt. De gravin werd zoo bleek als eene doode. Die j»apieren hehoófdóii aan den zoon' van mevrouw de gravin Do Bussiêres, die den naani Philippe droeg. Hij heeft ze geschreven, voegde Pias er hij. —'Mijn'zoon heeft ze géschreven riep do gravin, Zij 'niaakto do enveloppe Jos on las haastig eenige regelstoen werden haar; oogen; door tranen beneveld, en zij drukte do papie ren aan haar lippen. Pias, vroeg zy mot berende stem, wie heeft die papieren, aan uw p.leegzopn ter hand gestold. - Een man die ze twintig jaar bewaard had. En waarom gaf hij zp juist aap uw pleeg zoon Omdat.... omdat. stotterde Pias, hij meende dat'zd hem Van dienstkonden zijn, om do familie zijner moeder te vinden. Straks zal ik u op dat punt nader onder vragen, mijn vriend, maar vervolg nu het ver haal waarin gij door de komst van Germain werd verst iord. Uw pleegzoon kwam toeval lig té Saint-Trim hij herkmnle do twee stee- nen homW voor een herberg, hij herinnert zich dat zij, door de koude bevangen, is ineen gezakt. Ja, mevrouw Toen heeft hij de nasporingen voortge/ct. Wat heeft hij ontdekt Niets, mevrouw Kent hy dan den naam zyner moeder nog niet flaar familiehaam staat niet in de papie ren. liij weet alleen, da* zij Jenunette heette. Jèannette herbaalde de gravin en druk te, de oogen tên heinel heffende, beide handen" Brussel. Rijke dieven. Een man van rond de 40 jaar kwam gisteren in een antiek winkel en vroeg om er de schoonste en duur ste schilderijen te bezichtigen. Mad. L.., liet hem seffens gansch de kolleclie zien daar zij aan de schoone kleeding en de rijke keting en horlogie van haar bezoeker meende een rijken gast te herkennen.De man vertrok kort nadien zeggende dat hpl te donker werd om goed over de schilderijen te oordeelen. Hij beloofde terug te keeren.Rauwelijks was hij weg of mad. L. bemerkte de verdwijning van een kleinood van 400 fr., .waarde. Redding. Gisteren avond was er brand ontstaan in de Sistervatstraat. Het vuur nam eene snelle yjtbreiding, het was op het tweede verdiep; ontstaan. De pompiers die onmiddelijk ter plaats gesneld waren, vernamen met verbazing dat de kinderen nog niet gered waren. Onmiddelijk zijn do luite nant Dubois en de korporaal Ilaeso in de vlammen gesprongen. Zij vonden op het 3e verdiep een ziek'kindjb dat in zijn bed lag. Zij rolden het in dekens en sprongen wederom naar beneden. Doch op het tweede verdiep versperden de vlammen hen den weg. De moedige redders gingen door liet vuur op gevaar van erin te vergaan. Het kindje werd door de -geburen opgenomen. Eere aan de brave redders - Schocndieven. Gedurende den nacht van Dinsdag tot Woensdag zijn dieven in de woning der echtgenooten S.., in de St Eloy- straat gedrongen en hebben er een aantal schoenen gestolen. Zij hebben insgelijks eenige honderden doosjes blink gestolen.Men kent de dieven niet en men mist elke aanhou ding om op hun spoor te geraken. Schrikkelijke vergissingWoens dag namiddag hielp een zekere Francois G..f wonende op de Koreelkaai, een zekere II..., herbergier, flesschen spoelen. Gedurende het werk, dat men op den koer der herberg ver richtte, zegde de baas aan zijnen helper Ga en neem eene goede pint in de herberg, er staan flesschen bier achter het buffet G... ging, doch vergiste zich van llesch en schonk zich een glas voorloop van zeep in en dronk het in een tuig ledig. De man viel neergebliksemd neer in de afgrijselijkste pij nen. Het slachtoffer werd naar het hospitaal gebracht en is in bedenkelijken toestand. Velodiefte. Gisteron, rond 5 ure, was zekere M. K.. in een huis der Varkens- markt binnengegaan en had zijn velo aan de deur laten slaan. Toen hij buitenkwam, be merkte hij met ontzetting dat een gast er mede weggereden was. Hij had nog juist den tijd hem aan den hoek der Walcrloolaan te zien verdwijnen. Hij zette den dief achterna, doch kon hem niet grijpen. Gevaarlijke spelen: Een zeer gevaar lijk ongeluk greep gisteren plaats in de Gaul- lei. ;Een gastje van 10 jaar,, genaamd Pierre P..., wonendeindeSt-Jarisslraat, teWoluwe- St-Lambert, had zich aaneen rijtuig vastge klampt. Eensklaps liet hij hot rijtuig los en kwam onder ecu tramrijluig terecht. Hjet ongelukkig knaapje werd afgrijselijk gekwetst aan hei hoofd. Men vreest eene schedelbreuk. Na in een naburig huis ver zorgd te zijn geweest werd het knaapje naar zijne ouderlijke woning gevoerd. Aardige bediende. Mme Wed V..., die een winkel van witgoed in de Madeleine- straat, 49, houdt, had bij middel eener annonce in de dagbladen een loopjongen ge vraagd. Een gast bood zich gisteren aan om do plaats te bekleeden doch terwijl hij een oogenblik alleen gelaten werd in den winkel, ontvreemde hij eenige witte bloezen en andere zaken en nam er de vlu,c)it mede. Behendige dief. Een gast van on trent de 30 jaar, zeer beleefd en verzorgd in taal en kleeding bood zich verleden Vrijdag in een hotel der Londenscheplaats te Brussel aan. Hij zegde zekere D. B.., van Dender- n:u: de te zijn en verzekerde dat zijn vader ook doktor in de zelfde stad was. Voorwen- tegen haar hart. alsof zij het onstuimig klop pen er van wilde bedwingen. Pias zag haar venvondferd aan. Vervolg, mijn vriend, vervolg, sprak zy, alle krachten irièpannertdö om kalm te schijnen Verberg mij niets verhaal mij hoe uw pleegzoon mot den persoóii in aanraking is ge komen; die hem deze'papieren ïicéft ter hand gesteld. Dó Vóórzieni&hcid heeft hem een oödch bedelaar' doen ontmoeten. 'die'Kpreüvehèeten, naar het schijnt, zijp', móeder pn vader heeft gekend, maar om reden, die de man niet wilde openbaren, kon bij liem dén naam zijner moe der niet zeggen. - Dat'is vreemd .Te vreemder, mevrouw, daar de oude Epreuvo aan Philippo hopgst gewichtigo. in-, lichtingen heeft gegeven.^ De gravin vatte krampachtig met beide han den den arm van Pias. Ga voort, .sprak zij, nauwelijks die woorden kunnende uitbrengen1. De bedelaar, aldua vervolgde Pias, ge leidde hem naar het kerkhof en bracht hem bij een steen met het opschrift rr Vermoord 21 Ju ni 1851. Daar sprak de bedelaar tot hem Jon geling, gij staat op het gïftf van uw vader Toen zeide hij hem «lat zyn'vader evónals hy Philippe had geheeten dat zyn vader even min zijn fafnilienaam hadlgekend, en dat hij verriylerlijk was vermoord geworden. Ik weet hot, Pias; de moordenaar heet Frangois Trochets en werd tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld.^ Hoe, wist mevrouw... Ja. ik kende het treurig uiteinde van mijn z'oöif, antwoordde de gravin. Maar wat ik niet wist en nu uit uw inlichtingen heb op- g'-maak*, is, dat de door u opgevoede knaap mijn kleinkind is. O, God beeft zich over mij dende dat zijn verblijf in Brussel zoude duren tot in Juni of Juli nam hij daar zijn intrek. Hij vroeg aan de huisbazin 50 fr. in leening en ging vervolgens aankoopen doen in al de groote winkels. Hij kocht eene pels van 750 frank en deed verscheidene aankoopen die hij naar zijn hotel deed brengen. Hij verzond ze daarna en verdween, De gast liet zich sedert dan niet meer zien. Botsing tusschen den tram en eene bak kerskar. Woensdag morgen botste de tram in de Broekstraat rijdend, op eene bak kerskar, komende uit do Krupelenslraat. Het paard der kar werd zwaar getroffen en de bakkersgast ten gronde geslingerd en gewond. Haardief. Do policie zoekt ieverig een gast op, die in de cinema van de Naam- sche Poort den haartros eener jonge dochter afgeknipt had. Aanhouding. Sedert eenigen tijd zocht de policie vruchteloos zekere V.. op. die nog 7 jaar gevang voor dief te te doen heeft. Eindelijk werd li ij nu gevonden en in 't gevang van Sint Gillis opgesloten. Vroiao verbrand. Dinsdag avond ontplofte eene kruik henzien in de woning van Eugenie Franson, Simonstraat. De klee deren der arme vrouw vatten vuur. Ondanks spoedige hulp, werd hij zeer gevaarlijk ver brand op gansch het lichaam. Erge val. Woensdag morgen viel Frans De Wael, schoenmaker, Koorstraat, tenzijnent van den trap. Zijn rechterarm en voorhoofdsbeen werden gebroken. Wat ge hoeft te weten De zenuwachtige, zwakke of fijn-gevoeligo personen kunnen, dank het bijvoegen van do helft Bitter- peeën der Trappisten Vincart het ge bruik van koffie verdragen. Deze die hem zuiver gebruiken, bevinden cr zich nog beter mede. 1500 Elsene. Dieven. Drie gasten boden zich gisteren namiddag aan in den winkel der echtgenooten V..., in de Gewijdeboomstraat te Elsene. Terwijl de eene met Mad. V... sprak, namen de andere gasten eene gioote hoeveelheid zaken weg en staken ze onder hunne jas. Het is slechts na het vertrek der dieven dat zij den diefstal bemerkte en een policieagent verwittigde, deze zocht achter de gasten doch deze waren reeds verdwenen. Het parket stapte Woensdag morgen, rond 1 uur en half af, door de plaatselijke policie vergezeld, in talrijke koffiehuizen van Elsene, waar de magistraten veronderstelden dat er voor geld werd gespeeld. Hetonderzoek leverde niet den minsten uitslag op. Laken. Automobielongeval. Eene automobiel reed Dinsdag op de Koninklijke Parklaan tegen eene kar en werd zeer be schadigd. De geleider, E. V..., van Leuven, werd op (jen grond geworpen en opgenomen met gebroken rechterbeen en diepe wonden aan het hoofd. St-JooSt-ten-Noode. 4Men weet dat er over eenige weken in een hotel der Rogier- plaats een koflerlje gestolen werd met ver scheidene duizenden frankeir. Het: ledig kof fertje werd Zondag; zooals wij gemeld hebben teruggevonden in de St-Pielerstraat. De policie vernam dat de dief een Italiaan was, die eenigen tijd le Brussel verhieven heeft. De kerel is nu te Parijs aangehouden. Loth. Bloedig drama. Een bloedig tooneel heeft Dinsdag avond het gehucht Beersel in opschudding gebracht. Een 25 jarige jongeling heeft zijn ouderen broe der, die hem verweet dat hij niet wilde wer ken on dronken thuiskwam, met een hamer een geweldigen slag opliet hoofd toegebracht. De gekwetste moest door een geneesheer verzorgd worden. Men vreest eene schedel breuk. Het parket vau Brussel is verwittigd. Leuven.Geweldige botsing tusschen een brouwerswagen enden tram.Dinsdag voor middag had een ongeluk plaats op de Gelde- naaksche Vest, dat zware gevolgen had kun nen na zich slepen. Do wagen der brouwerij ontfermd riep zij in vervoering. Na mij zoo zwaarbeproefd te bebbeD, schenkt hij my een onuitsprekelijke groote vreugde. Pias, waar- orii hebt gij mijn kleinzoon niet medegebracht Mevrouw, antwoordde hij, het doet mij innig leed, maar ik moet u de waarheid zeggen. Welnu Welnu, mevrouw, Philippe dénkt dht'hij gë'eii héchten heèft'hij heeft mij VQÏ'zpbnt, ii' 'te zeggen,dat hij niéts vraagt èn niets verlangt,'" ■- -- Maar dat 'is onzin, riep de gravin opge wonden. Hij is mijn kind, hoort gij, Pias, mijn kind, verstaat gij mij Pias, hij is mijn kind 'tls zeker, mevrouw, dat zyn moeder rmet Philippe uw zoon gehuwd was, maar hij bözit nigts, 't welku bewijzen kan, dat hij uw klein- (zppn' is. Integendeel, alles bewijst het. O, ik be grijp' zijn fierheid, zijn angstvalligheid en kieschheid. Maar wy zullen al zijn bedenkin gen overwinnen. Ik heb in mijn leven wel tranén van verdriet gestort, vervolgde de gra vin, thans ween ik van vreugde. Gij behoeft mij niet mede te deelen wat na liet bezoek op het kerkhof tusschen Philippe en den bedelaar is gesproken, ik kan net i aden. Die bedelaar was immers de bewaarder van do papieren, die gij mij hebt ter hand gesteld. Ik lieb u nog veel te vragen aangaande dien ouden bedelaar en Andere personen, maar later, later. Vooreerst kni ik alleen aan myii kleinzoon denken. Zy scnelde. De huisknecht verscheen dadelijk. Verzoek den notaris onmiddelijk hier te komen, riep de gravin mot nadruk. Daarna de hand van Pias vattende, sprak zij Hoeveel dar k .Vu ik u verschuldigd, ik kan er mij nim mer Van kwyten. O, hoe verlang ik mijn kind te zien en te omhelzen Zoo dikwijls ge vroe ger over uw pleegzoon spraakt, werd ik altijd Jeppers, van Herent, werd rechtover 't groot gevang aangereden door den tram. Een der paarden werd op den slag gedood en het andere zwaar verminkt, mits de dissel in zijnen buik drong. De hevige schok sloeg den voortrein van den wagen af en daaraan is te danken dat de voerman ongedeerd bleef. Wanhopige daad. De bewoners van den boulevard Remy hoorden Dinsdag avond, rond 6 ure, twee schoten knallen. Zij liepen buiten en vonden een welgekleed per soon badend in zijn bloed ten gronde liggen hij had zich twee revolverschoten onder de kin gelost en de kogels waren in het hoofd gedrongen. De policie werd verwittigd en de wanhopige, die nog leefde, doch doodelijk gekwetst was, werd met het ziekenkarreken naar het Sint Pietersgasthuis overgebracht, waar hij rond 10 ure 's avonds bezweek. Uit het onderzoek is gebleken, dat de zelfmoor denaar de genaamde Frans Emilia was, ge boren te Sorrente (Italië) in 1872, onge huwd, meubelmakersgast. Emilia woonde in de Paleizensiraat, to Schaarbeek, en was over twee dagen heengegaan zonder te zeg- ■gen waar hij naartoe ging. Men kent do drijf veer niet van de wanhopige daad. Vollezeele. Overreden. Maandag morgen, rond 11 1/4 ure, speelden eenige kinderen langsheen de tramlijn Hal-Ninove, niet verre van den stilstand van Vollezeele. Een der kleinen, het 10-jarig dochterken van de echtgenooten Pielermans. viel achterover op de spoorlijn. De tram naderde juist en de machinist, die niets gezien had daar de lijn op de plaats eene kromming heeft, kon dus ook niet in tijds stoppen. De lokomotief en al de wagons reden over het ongelukkig kind toen de tram voorhij was, vond men over een verren afstand niets dan de vreeselijke ver minkte overblijfsels van het kleine slacht offer. De droefheid van de ouders Piotermans grenst aan wanhoop. Antwerpen. Terug uit Kongo. De Belgische stoomboot Leopoldville is Woensdag morgen alhier van (longo aange komen, met 58 passagiers, waarhij do EE. PP. Van Heersch en Philippe, van het orde van Premonslreit, Van den Plas en Lambert van het orde der Redemptoristen, en de Eerw. Zusters Franciscar.ersen, Bacquine cn Bourdon. Allen verkeeren in goede gezond heid. Uit Katanga komt er voortdurend goed nieuws en Elisabcthville neemt merkelijke uitbreiding. Te Elisabethville heerscht er eene groote bedrijvigheid, en do aldaar ver blijvende Belgen, hebben zichineenen bond vereenigd. Nachtwakers aangehouden. Aan hangaar nr 75 waren verleden nacht een aan tal doosjes opgelegde waren en vier stoopjes wijn verdwenen. Een onderzoek werd ge opend en dientengevolge werden zeven nacht wakers aangehouden. In de Londenstraat werd ook een nacht waker geknipt, dié in eene herbérg der ge melde straat eene 'sóm van 4rfr. 25 gestolen had. Hij had aan de haven doosjes sardienen gestolen. -4- Nog eene aanhouding. In de Nas- sauslraat werd zekere Louis V..., vail Hobo ken, die daar met een aantal tassen en schaaltjes rondliep, aangehouden. De man kon niet zeggen waar hij aan zijne koopwaar geraakt was. Diefstal. Ten nadeele der firma Tin- cliant, is van een wagen, tusschen de Ofl'ran- destraat en de Damstraat, eene kist, inhou dende 68 kgr. zegels,gestolen. Duffel. Dijk doorgespoeld. Dijnsdag nacht, is de Dijk doorgespoeld van de Nellie in de beemden langsheen den Mechelschen steenweg. Al de beemden langs de rivier ge legen zijn onder water geschoten, alsook de velden in een omtrek van verscheidene hec taren. Verscheidene hoeven en werkmanswo ningen zijn erg beschadigd. aangedaan herinnert ge u nog, Pias, dat ik u meermalen heb verzocht liem eens mede te brengen O ja, mevrouw de gravin Zonder hem gezien te hebben, had ik hem lief, en toch liad ik niet het minste, vergoe den... Zeg eens, mijn vriend, hy is groot en schóp», is 't niet Ja, hij zal op zijn vader ge lijke n.' 1 Ik weet niet of hij 'óp zijn1 vader gélij-kt, fintwoorddè Pias, maar zooéven dit p'oïtrét beschouwende, meende ik hem voor mij te zien. Z'ijt ge er zeker van Gelijkt hij op den graaf De Bussiêres Sprekend, mevrouw En, ge zeidet dat niets bewees.fdat hij mijn kleinzoon wasriep zij verrukt van vreugde. De deur werd geopend, de notaris kwam de zaal binnen. De gravin snelde den notaris te gemoet. Mijnheer, sprak zy met een van vreugde stralend gelaat, ik sta niet meer alleen op de wereld, ik heb mijn kleinzoon teruggevonden De notaris zag de gravin bedroefd en ver wonderd aan hij meende een oogenblik dat zy waanzinnig was geworden. Gy kunt het niet gelooven vervolgde zij 't is een wonder, dat God voor ons heeft ge wrocht. Maar mevrouw, verklaar u, zei de nota ris gejaagd. -Toen de arme Jeannette het vaderlyk buis ontvluchtte, heeft zij crveral rondgezworven. Haar kind leef^ hij is te Parjjs, en dezobraye man is zijn pleegvader. (Wordt vervolgd.")

De Volksstem | 1911 | | pagina 2