Edele Zelfopoffering. Eere wien eere toekomt NIEUWSBERICHTEN. Het echtelijk drama te Brussel Rond 8 ure 20, hoorden zij, die in dé nabij heid der groote stoompomp slonden, een scherpen, luiden knal hot was eene huis van. éen ketel der Hercules welke gesprongen was. Daardoor viel de stoompomp slil. Do herstellingswerken werden onmidiU-lijk aan gevangen. en een kwaarl uurs later, zond Hercules zijn watervloed weer over "hél# uitgestrekte gebouw, waarvan de bovenste verdieping reeds uitgebrand, de tweede ver dieping aan het vlammen gegaan was. Groote vuurvonken, soms twee vuisten groot, werden door den wind opgezweept en medegevoerd, men vreesde voor de fabriek Jules de Hemplinne, aan den overkant dei- Lieve gelegen. Een slikkende rook kwam daarbij nog de ademhaling en het zicht belemmeren. Treffende tooneeten. Pas was de brand uitgeborsten, of de be woners der aanpalende huisjes van de Meel- straat en van bel steegje op de St. Anlonius- kaai, gingen hunne schamele meubeltjes aan hel redden. Dit werd echter niet lang gedoogd voor de hewor.ers van liet steegje, welker buisjes toebehooren aan den beer Rogglié, Iluide- vetlershoek, daar de policie bemerkt had dal verscheidene daken reeds aan hel vlammen waren en men ook voor instortingen vreesde. In de Meolsiraat was- hel vooral pijnlijk ere te aanschouwen. Een wilde -vlucht heerschte daar, middenin een aanhoudenden vuurregen. Gene bonsde op eeno gesloten deur, en riep jammerend op hare moeder, die reeds bij buren pen onderkomen had gevon den deze vluchtte met eene mand linnen goed een vuurgensler plofte er op neer. het. goed schoot in brand de man laat de mand vallen, en stormde zijne woning weer 1 binnen, om iels anders te halen. Men riep, schreeuwde en tierde door elkaar waar schuwingen, jammerklachten, bevelen en daarboven uit het donderend geraas der loeiende vlammen, het vreeselijk knetteren, het instorten van brokken muur, dat alles vormde een onvergetelijk, treffend looneel. De schrik in het Oud-Vrouwenhuis De schrik was onder de oude vrouwtjes ongemeen groot. Door de blakende hitte werden op den koer van het geslicht verscheidene hoornen ge schroeid. De brandweer Rond 10 ure was men het vuur volkomen meester. De fabriek was geheel vernield en ver scheidene huisjes waren erg beschadigd. De brandweer, enkele mannen, bleven ech ter nog gansch don nacht met de twee kleine stoompompen ter plaats. Heden morgen be sproeide men nog do rookende puinen. Oorzaak en schade Men denkt dal de brand aan zelfontbran ding moet toegeschreven worden, "Wal dp schade betreft, deze zal zeer be langrijk zijn en op verscheidene honderde duizenden franks, moeten geraamd worden. Er is verzekering voorde fabriek. Reeds een veertiental dagen geleden ont stónd brand in de papierfabriek, doch hel vuur kon spoedig gebluscht worden. 35 jaar geleden, toen er daar eene vlasfabriek was, werd deze door brand vernield. Men schat dat er ongeveer 400.000 kgr. afgewerkt papier in de vlammen is opgegaan. Vier magazijnen waren dra uitgebrand, en van de eigenlijke fabriek blijft er niet veel meer over. De heide bovenste verdiepen, waar de pa- picrketels, de plotters, de snijmachienen, de gietbakken, enz., stonden, werden vernield. De machienkamer, waar ook de dynamos slonden, en die op het gelijkvloers gelegen is, bad sterk van bet wateren de geweldige hitte tc lijden. Men mag aanzien dat alle mekanioken buiten gebruik zijn. De werklieden, die nog in de fabriek waren toen het vuur ontstond, konden de paarden en de boeken redden. Er zijn gccne persoons ongelukken. FRANKRIJK Erg ongeluk. De eontre-admirnal Baudry-Lacant ïnery bes uui-dcr der boogere 'zeevaartschool,' is op de Place de la Concorde. te Paidoor eeii trein van den Me»ropolitain spoorweg, om- v erge w or pen geworden. Hij werd erg gekwetst aan bet hoofd en over heel liet lijf. Zijn toestand is bedenke- lijk. Veroordeeld. Do geneesheer Brengues, die te JNizza den slerrekundige Charlois, vermoordde, werd gisteren door het assisenhof, tot eeuwigdu- renden dwangarbeid veroordeeld. Het open baar ministerie had de doodstraf gevraagd. Hevige onlusten in een Parijzer schouwburg Dinsdag avond hadden in de Comedie Franeaise te Parijs hevige beloogingen plaats. Verscheidene personen werden aan gehouden. DU ITSCH LAN D. Misdadige moeder. Eenige dagen geleden kwam eene zeer net gek leed e dame in eenen modewinkel te Ha- nau. De xlame was vergezeld van een twee jarig meisje en vroeg aan de handelaarster of het meisje eenige oogênblikken hij haar mocht blijven, daar zij in de huurt eene bood schap moest doen. Toén zulks toegestaan was, vertrok de dame, doch zij keerde niet meer terug. De modiste verwittigde de policie en deze ontdekte weldra de moeder. Hel was de baronnes von Oelir, van Frank fort. Déze is in hare woonst niet meer ver schenen en wordt thans opgezocht. ZWITSERLAND. Schrikkelijk ongeluk in een cinema. Te Lucerne, had in den koninklijken ci nema, eene ontploffing plaats, in de kahien van den operateur. Deze werd levend gebraden in de kabien. Het ongeluk is aan eene kortsluiting te wij ten. SPANJE. Rechten op de vreemde waarden. De Spaansche Kamer heeft eeno wet ge- slemd, waardoor alle vreemde waarden, in Spanje in omloop zijnde, belast worden. PORTUGAL. Een oproer De Westminster Gazelle deelt een tele gram uit Portugal mede, meldende dat te La Guarda een geweldige oproer is uitgeborsten. De minister van Openbare Werken, die van het dak eener kazerne tot de menigte sprak, zou naar beneden geworpen engedood zijn. Daarna ontstond een verwoed gevecht, waar- Pij .talrijke personen gedood werden. De rust l<on eindelijk hersteld wofden, TURKYE. Eene goede vangst De Jurk.sclie kanorieerhooten hebben nabij Hodeïda vijf zeilschepen, geladen met wa pens, gekaapt. De bewaking van den gewezen Sultan. De villa waarin den gewezen sultan Abdul- Harnid, te Salonika bewaakt wordt, was tot hiertoe onder de bewaking ge,sleld van 40 gendarmen en eenige officieren. Daar eenige onregelmatigheden vastgesteld werden, is deze wacht thans vervangen door honderd goed gedrilde soldaten onder het bevel van twee verantwoordelijke officieren. Eene aardbeving. Ten gevolge eener hevige aardbeving welke in het velayet van Monastic gewoed heeft, is hel dorpje Naravo groolendccis ver woest geworden. Ochrida, Aczma en Corit zijn ook erg oc- proefd geworden RUSLAND Een tempeest op de Zwarte Zee Ten gevolge van een- tempeest, dat op de Zwarle Zeo gewoed heeft, is een sloomer, geladen met graan, gestrand. Twee stoomers (lie aan het staketsel $(4ankerd lagen, zijn weggerukt. Verscheidene matrozen ver dronken. CHINA Het Russisch-Chirieesch geschil. De nieuwe krijgsgouyór/ieur van lli,Tuan- Ghi-Juï, is naar Peking teruggeroepen. Men denkt dat het onmogelijk is tegen stand te bieden aan de Rus.siseho troepen in de streek van Ki, daar men daar slechts 2<J00 Gliineesche soldaten kan samenbrengen. De pest.- Uit Peking wordt gemeld, dat de post langzamerhand begint te wijken. De karan- tijn, waaraan de Europeërs onderworpen waren, is ingetrokken. Tot nu toe zijn reeds 19,000 personen aan dc pest bezweken. NOORWEGEN. Schipbreuken. Maandag zijn te Christfïinsund, drie visch- sloepen gezonken. Elf visscfiers verdronken. Eene vischsloep is verdwenen. AFRIKA Woelingen te Laurenco-Marguez. Uit Lissabon 'wordt' gemeld, dat de me nigte. verbitterd over dep, terugkeer van M. Freire Audrade, als gouvèrneur van Mozam- bika, de bureeleh van twee dagbladen heeft aangevallen en verwoest. Al het materiaal werd vernield. Zou het de moordenaar zijn De rechterlijke brigade-, van Brussel werd gisteren morgend telegrafisch verwittigd, dat te Mettet %en persoon gevonden was, die zich door een revolverschot in>het hoofd had wil len zelfmoorden. De man werd stervend opgenomen en naar het gasthuis overgebracht. In de zakken van den wanhopige vond men»een scheermes. Het signalement van- den zelfmoordenaar komt goed met dat van Ghristiaens overeen, en men denkt dat liet wel de moordenaar der Kleine Magdalenastraat zou kunnen zijn. Men verwacht nadere inlichtingen. Wij hebben gisteren de wondere herop beuring aangetoond van onzen machtigen krachtigen, levenden en groeienden volks stam. De wind waait in onze 'zeilen.; de openbare meening- is de grootsche Vlaamsche beweging genegen hel. komi er-nu op aan eens terug le blikken en te wijden op die mannen, die dc groote. haanbrekers zijn geweest van dit reuzenwerk. Men noemt, nu wel als in een driemanschap, de namen der drie politieke mannen, ééu uit elke partij Franck, Huys- méfis. en Frans Van Gauwelaert. Hel wordt wel algemeen hekend, door alle personen; dal de groote katholieke redenaar, van Gau welaert.hooghuven allen uitsteekt,doch dat is niet voldoende. Men moet goed in het hoofd steken, dat men maar eén man heeft gekozen uit ieder partij omdat de werking geen politiek karakter zou dragen en om boter le overwinnen over de Waalsgezinden. Want dé verdiensten dier driemannen onder Vlaamsch opzicht gelijk stellen of gelijk noemen, ware letterlijk belachelijk. Do opperkajnpioen van de Vlaamsche beweging is zeker wel Dr Van Gauwelaert over 5 of 6 jaar al, toen noch van Franck of Huysmans gehoord werd voerde M. Van Gauwelaert reeds den strijd op Tn overheerlijksle wijze.' En velo zeer vele k tthpjieken zijn er, die' o nier Vlaamsch op zicht, kolossaal meer verdiensten hebben, en «lus op de dankbaarheid van 't Vlaamsche Francois Trochets Gij zijt Frangois Trochets riep zij met sidderende stem. Ja, Jeannette, ik bep.Francois Trochets, maar ik draag thans een anderen naam. Tc Frómicourt noemt men mij den ouden bedelaar Eprfeuve. Jeannette's hoofd zakte op haar borst alsof het gewicht van deze tijding haar verpletterde, en zoo dof als kwam de stmn uit het graf klonk hot van haar lippen: ifigr zijn dus op het oogenblik drie slachtolTers van Louis Dupont, één dóode cii twee levenden Vergeethet verleden, Jeannette, cn denkt nu alleen aan de toekomst. Frangois Trochets, antwoordde zy, gij hebt een dochter, een iicf aanvallig kind twee maal heb ik haar gezien. Gij hebt nog iemand op aarde, die gij moogt beminnen gij kunt dus nog op vrëifgdo hopen, ik, ik kan niet meer. Gij hebt een zoon, Jeannette Helaas, ik heb hem Verloren riep zij op har tv erscheu renden toon, Hebt ge dan niot begrepen, Jeannette, waarom ik u zooeven zeide, flat ge nog op vreugde moogt hopen Ja, go hebt uw zoon verloren, of beter gezegd, ge zijt van hem ge scheiden geworden, in den' nacht toen ge, van koude verkleumd, op den weg tusschen Vesoul en Gray op don sneeuw,waart ineengezakt. -- Iloo weet gedut? vroeg /ij verwonderd. Gij zoudt gestorven/i jn, is i n ren Ir p kunstenmakers u niet gevonden cn in hun rij tuig opgenomen hadden. Ach ja, riep zij met van woede fonkelen den blik, do kunstci'.mak'M's Die elh oiii'liri- gon Ze hebben mij mijn l<i11iio'. o.' Jeannette, een van. Jieu, de armste, de minste onder hen, heelt üw zoon verzorgd en j opgevoed. volk mogen rekenen dan de Heeren Franck en Huysmans. Herinnert u slechts de vorige jaren in het Parlement. Wie waren erde Vlaamsche kam pioenen Waren het de katholieke volksver tegenwoordigers, Alfóns Henderiekx, van Antwerpen en Julius Delbeke van Wost- Vlaatd eren niet Ah, hoevele bespottingen, lioevele verwijtingen, werden hun niet naar het hoofd geslingerd in de Kamers. Maar zij hielden voet Lij stek, hieven pal als de rots, en daarom ook verdienen zij de volkoniene dankbaarheid van het Vlaamsche volk. Wij will en-de' verdiensten niet ontkennen van do heorëtf Franck en Huysmans, maar wij zullen ze niet overdrijven, of ook niet lal en overdrijven. M. Franck vooral is in liét algemeen maar op het slagveld getreden, als de zaken eene gunstige richting gingen nemen, men zei wel hij neemt alzoo de liberalen mede daar is wel waarheid in dat gezegde mïar wat zou het Vlaamsche volk geant woord hebben, als de liberalen niet mede hielpen om de Vlamingen al hunne rech ten terug te schenken De nood zou hun dan wel gedwongen hebben met den Vlaam- schen stroom mede te gaan. Wij herhalen het echter wij ontkennen noch de verdiensten van heer Franck, noch die van lieer Huysmans, doch wij willen niet, dat de grootste werkers, geen loon naar werkèn zouden krijgen, als het gepaste oogenblik gekomen is. Eere aan wie eere toekomt Brussel. Valschmunters. Over eeni: ge dagen kwam in een logisthuis der Valk straat een persoon aan die eene kamer voor acht dagen huurde. Hij betaalde met een tienfrankstuk in goud dragende de zaaister cn het jaartal 1906. Des anderdaags was de gast verdwenen. Maandag morgen ging de eigenaar van het logisthuis eene betaling doen en zijn tienfrankstuk werd geweigerd. De stukken zijn zoo goed nagemaakt dat men ze onmogelijk kan erkennen tenzij op den keursteen. Het signalement van den valschmunter die zich deed doorgaan als zijnde zekere V.., is in al de kommissariaten der omschrijving rond gestuurd Velodieven. De jonge zoon V.., in de Opvoedingslraat wonende, kwam Donderdag avond te huis, nauwelijks was hij te bed of hij hoorde een verdacht gerucht op het ge lijkvloers! Hij stond op,wel vermoedende dat dieven binnen gedrongen waren. Ilij kon slechts bestatigen dat twee velos verdwenen waren. Eene klacht is ingediend bij de policie van de Nieuwe Graanmarkt. De branden.Mev. D... handelaar ster, Zeszettenstraat, verliet gisteren Vond 9 1/2 ure hare woning. Zij was nog maar eenige stappen van huis, toen zij eensklaps hoorde roepen Vuur Vuur Zij draaide zich om en zag dat het Tiaar huis was dat brandde. Seffens waren de pompierster plaats en bluschten den brand. Gansch hot gelijk vloers is uitgebrand. Denzelfden avond, rond 7 ure, was ook brand ontstaan op liet zolderkamerkeri, bewoond door zekeren Leon V..in de "Warénstraat. Een deel van de meubels en van het dak werden vernield. Automobiel ongeluk. De echtgenóo- te B.., wonende in de Slachthuisstraat werd gisteren door een in volle vaart rollenden au tomobiel omvergeworpen en vier meters vér medegesleept. Het slachtoffer was onkenne lijk en met kneuzingen bedekt. Zij werd door de hulp der policie naar St Jansgasthuis ge voerd. Proces verbaal is opgesteld. Aanhoudingen. Wij hebben gemeld, dat eene zekere baronnes Julia B..., in een hotel der Ilogiersplaals, aangehouden werd. Verscheidene schuldeiscbers hadden eene klacht tegen haar neergelegd. Ten gevolge van de uitleggingen door de baronnes ge daan, is het waarschijnlijk dat de zaak niet Hij heeft hem mij ontstolen met het goud van Pandolle, mompelde zij driftig. Luister, Jeannette De arme Pias heeft als een vader voor uw kind gezorgd. Thans is uw zoon een schoon jongeling, beschaafd, goed onderwezen, met een edel karakter en verheven gevoelens. --Francois Trochets,Francois Trochets, riep zij naar adem hijgend, is het waar watge zegt, leeft mijn zoon Bedriegt ge mij niet Waarom zou ik u bedriegen Ach, iic weet het niet. Ze hebben mij zoo veel Voorgelogen, die kunstenmakers. Jeannette, Francois Trochets acht en be mint u, hij zou u niet kunnen misleiden. Uw zoon leeft, ik zweer liet u bij de nagedachtenis mijner dierbare Leonora, bij het geluk mijner dochter. - Ik geloof u, Francois, ja, ik wil u geloo- ven. O, indien gij met het een of ander doel mij bedroogt... Zij viel op de knieën en barstte in snikken los. Francois Trochets hief haar op. Kom mede, Jeannette, zeide hij, wij zullon over uw zoon spreken. Zij verlieten het kerkhof en gingen lang zaam den hollen weg op. Eenige minuten lie pen zy zwijgend naast elkander. Toen sprak Jeannette Zooeven brandde mijn hoofd, mijn hart klopte al-, i' hef. wilde barsten, en op ditoogen- I lik hen ik kaïn) en rustig. Sinds den noodlot- tigen nacht waarin ik bewusteloos op den weg ben ineengezakt, heb ik een zoo "weldoend ge voel niot gekend, als thans mijn boi st door stroomt. Üw woorden zijn een balsem op de bloedende wond o van mijn hart. Mijn zoon leeft"! Mijn zoon leeft1 Ia, het is" alsól' de vloek mijns'vaders niet ryeèr op mij rust. Francois Troebels, ik heb nooit het verstand verloren, zal iopgeroepen worden. Zij werd terug in vrij beid gesteld. Een aanhoudingsmandaat was afgele verd geworden door den onderzoeksrechter ten lasto van zekeren Em. 11.., beticht van diefle. Gisteren werd de gast dooi'een poli tieagent geknipt op het oogenblik dat hij over de Heilige Kruisplaats slapte. Men sloot hem aanstonds op. Bedreigingen. Eene vrouw W.., had haren man laten zitten, uit hoofde van de slechte behandeling dio zij van hem te lijden had, en was in dc Trooststraat komen wonen. De man, die de schuilplaats zijner vrouw ontdekt had, was er reeds meermaals komen lawijd maken. Maandag avond kwam de man weer op de deur bonzen. Hij "was dronken, en daar do vrouw weigerde te ope nen, dreigde hij de deur in to beuken en haar in de kamer den als te komen afsnijden. De policie werd verwittigd en W.., werd aan- gohouden. Men vond in zijn bezit twee scheer messen. De liefhebbers van een fijne tas, gebrui ken de Bitlerpeeën der Trappisten Vin- cart. 1500 Thienen. Zotte wedding. Een zekere D... had met een vriend gewed op twintig minuten een liter genever uit to drinken. Ilij deed het ook en in min dan vijf minuten was do liter ledig, doch eenige minuten later viel D... zonder kennis. Rij is van den morgend overleden, eene vrouw en talrijke kindoren achterlatende. Antwerpen. Botsing. Een voerman, Verstraeten genaamd, wonende Le Berchem, die met zijne kar door de Vondelslraat reed, kwam in botsing met een (ram. De ongeluk kige werd ten gronde geworpen en erg ge kwetst. Hij moest naar het gasthuis overge bracht worden. Verzekeraar aangehouden. Ten ge volge van een aanhoudingsmandaat, afgele verd door den onderzoeksrechter M. Lam- proye, is de bestuurder eener verzekerings maatschappij in zijne woning, Stanleyslraat, aangehouden. Hij wordt beticht van ont vreemdingenen ihisbruik van vertrouwen. AanhoudingOp de Plantynkaai werd gisteren een genaamde W... aangehou den. Deze werd door het Duitsch gerecht opgespoord wegens schriflvervalsching, toen hij nog in dienst der Duitsche spoorwegen was. Zijne uitlevering was gevraagd. Erg werkongeluh. De 26 jarige dok werker Van Hoeven, wonende Vlaanderen- straat, is aan hangaar n. 15 de rechterhand tusschen twee kisten verplellerd geworden. Het slachtoffer werd in het verhandhuis der Kipdorpvest verzorgd. Diefstallen. Ten nadeele van M. Gerard Kappes, Oude Baan, is eene belang rijke partij juweelen gestolen. Bij Mej. Clementine Vaii den Wyngaert. Van Leriusstraat, is eene groote hoeveelheid zilverwerk gestolen. Policieagent aangevallen. Verleden nacht werd de policieagent Toyssen, in de Schippersstraat door eenige Vreemde matro zen aangevallen. De policieagent trok zijnen sabel en kon do aanranders op de vlucht drijven. Deze zijn niet gekend. Vrouw levend verbrand. Dinsdag avond werd eene vrouw Peeters, 43 jaar oud, Pmükheerenstraat, dooi'het omwerpen van een ketel kokend water erg aan dc voe ten verbrand. Het slachtoffer moest naar het Sinte-Elisa- belhgasthuis overgebracht worden. Wat is Catz 't beste maag-bitter. Merxem. Doodelijh tramongeluk. Maandag avond stond een genaamde Daniels, 30 jaar oud, wonende Sinte-Elisabethstraat, op den tram van Merxem. Aan de Via- duk, vloog zijne klak af. De man sprong van den tram,terwijl deze nog in volle vaart was, viel en werd tegen den boordslcen van het voetpad verplellerd. maar sedert jaren verkeerde ik in een soort van zinsverbijsteringik kon niet geregeld denken een enkele gedachte hield mijn geest bezig, dio aan mijn ongeluk, en de herinnering aan mijn zoon. Nacht cn dag waande ik mij vervolgd door afzichtelijke monsters, ik meen de door kwelgeesten omringd te zijn. Thans is het mij alsof een donkere sluier voor mijne oogen is weggerukt, alsof een zware last van myn hart is gewenteld ik ben weer tot mij- zelve gekomen. Fraucöis Trochets, spreek mij van mijn zoon, spreek me van hem. Iloe weet ge dat hij leeft Ik heb hem gezien, en gij, Jeannette, hebt hem verleden week insgelijks gezien. Herin nert go u nog dat, toen Pandolle in den put lag, op uw hulpgeroep twee mannen toescho ten. Een van die mannen was ik, do andere was uw zoon. - Mijn zoon Mijn zoon O God, ik dank u! riep zij. Zij moest den arm van Francois Tro chets grijpen, om niet te vallen. Toen verhel derde baar blik, en met een uitdrukking van do innigste dankbaarheid hief zij het var» vreugde stralend gelaat naar den hemel. Na eenige oogênblikken stilte vervolgde Jeannette Hoc had ik ook kunnen denken, dat mijn zoon zoo dicht in mijn nabijheid was Het ge vaar waarin Pandolle verkeerde, had mij allo gedachten doen verliezen, cn ik had geen ge dachten om op uw beider gelaat te letten al leen viel mij uw lange baard in het oog. Wat ik u gezegd heb, herinner ik mij niet meer, maai'ik was zeker dat gij mijn ouden vriend zoudt redden, o:i ik verwijderde mij zoo snel ik kon, uit vrees van herkend te worden. (Wordt vervolgd.) 80c Vervolg. Met door snikken afgebroken stem sprak aij Alle nachten zal ik hier komen, want bij u, Philippe, het hoofd tegen uw grafsteen ge leund, wil ik sterven. God zal zich eindelijk ©ver mij ontfermen. Reeds zoo lang roep ik den dood aan, maar te vergeefs, ik heb zeker Dog niet genoeg geleden. Ik ben vervloekt. Welnu, ik kan geen wreeder martelingon hebben dan die welke ik ©p aarde heb moeten verduren. Wat doet het cr toe. ik ben immers vervloekt, vervloekt, vervloekt! Met een woesten sprong en van een sombc- ïon gloed schitterende oogen richtte zij zich op. Die steen is hard, vervolgde zij in de he vigste opgewondenheid één stoot, en ik ver pletter mij het hoofd, en alles is geëindigd. Zij maakte zich gereed om haar voornemen uit te voeren. Meteen sprong was Francois Trochets naast haar cn greep haar bij den arm. Ongelukkige, wat wilt gij doen sprak hij op zacht verwijtenden toon. Zij sl ikte een rauwen, half gesmoorden .aarde hem met akelige strakheid aan. Laat mij, laat mij riep zij met doffi- stem, alle krachten irovumrnde om zich lus te wringen. Eep zenuwachtig heven deed haar gclieolo lichaam schudden. Gy wilt mij ontvluchte», spruit Fbancois Trochets op medelijdende!» toon gij zoudt verkeerd handelen, want ik heb u iets mede to dcelen, dat voor u van hel grootste gewicht is. Als gij mij zult hebben aangehoord, zult gij beseffen, dat God geenszins om u nog meer te doen lijden, u in helleven heeft gespaard. On gelukkige, op het oogenblik, dat gij in rade loosheid oii een zelfmoord bedacht zijt, zendt God, zich over u ontfermende, mij tot u, om u te troosten, om u te zeggen dat gij nog op vreugde kunt hopen. Leugens leugensriep zij met holle steun Ik zweer, dat ik u de waarheid zeg, her nam Franr-ois Trochets. Maar wie zijt gij dan, gij die dus tot my spreekt Ik hen een der beste vrienden van Jean nette Dupont. Zij deinsde achteruit. Zwijg, zwijg stamelde zy op somberen toon. Er bestaat geen Jeannette Dupont meer ik ben vervloekt Hoort gij het, ik ben ver vloekt Jeannette, indien gij wilt, zal uw vader u met open armen ontvangen de ongelukki ge klemt zich met allo kracht aan het leven, omdat hij met zwart gemoed uw terugkomst verbeidt en u wil zegenen, vóórdat hij sterft. Zij zag hem aan alsof zij zijn woorden niet had begrepen daarna droevig hotlioofd schud dend, sprak zijGij liebtmij uw naam nog niet gezegd. Jeannette,antwoordde hij, vroeger iloem- det gij mij uw vriend, maar t verwondert mij niet, dat gij mij nu niet herkent, want Louis Dupont en Pandolle hebben mij evenmin her kend. Jeannette. ik ook hen diep ongelukkig geweest, maar ik heb nooit gewanhoopt. Hij, d|e onder dezen steen rust, is met uw naam op de lippen in mijn armen gestorven. Gedurende negentien jaren heb ik voor uw vader het kleed van den galeislaaf gedragen.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2