STILLEMANS BUITENLAND. ¥lENliiTANDÊi Schikkingen voor tien Vasten m 13 C3- IO 33 ID Eene bende Fransche dieven aangebonden te Brussel Nieuwjaarsgiften voor den Paus. Seyefsïiends jaargang n' 55. 2 CENTIEMEN HET NUMMER Bsjnsdag 2S Februari en IVoesssdag I Kaart 1311 ABONNEMENT E-N Zes maanden 4 franken. Een jaar 8 franken. Inschrijving in alle postbureelen van het land. EERSTE UITGAAF, 4 uren 's avonds. -J# TWEEDE UITGAAF, 7 uren 's avonds. <rf BUREELEN TE ER5JSSEL I TE &R.LST 230, Haachtschen Steenweg, 230. J Kerkstraat, Telefoon 114 BestuurderJ. Van Nuffel-De Oendt. AANKONDIGINGEN KI. aank. (1 tot 4 kl. reg.) fr. O.fiO 3° bladz. ^de regel) fr. 0,50 4e bladz. (de regel) fr. 0,30 Financ. aankon, (per regel) fr. 2,00 Reklartien (per regel) fr. 2.00 Gemengd nieuws (per regel) fr. 2 00 Recht, herstelt, (per regel) fr. 2.00 Overlijden (per regel) fr. 2,00 ANTONIUS door de barmhartigheid Gods en de genade van den H. Apostelijken Stoel BISSCHOP VAN G E F4 Y Hiiisprelaat van Z. H. den Pausen As sistent bij den Pauseiijken Troon Aan de geestelijkheid en geloovigen van Ons Bisdomzaligheid en zegen in Onzen Heer Jezus-Kristus. Zeer beminde Broeders, Wederom komen Wij, gelijk telken jare op dit tijdstip, u uitnoodigen om den christen geest in u te versterken, door het kloekmoe dig onderhouden der voorschriften van den Vasten. De hoetveerdigheid is onafscheidbaar van het christen leven, 't Is daarom dat de Heilige Kerk, niet tevreden met in den loop des jaars, op afwisselende tijdstippen, eenige da gen van onthouding en vasten voor te schrij ven, er ons nog geheel den veerligdaagschen Vasten doet aan toewijden. Helaas Wij weten het maar al te wel, het woord hoet veerdigheid klinkt hard en zelfs valsch in de ooren van vele kristenen. Onze zinnelijke teergevoeligheid heeft er eenen afkeer van en dikwijls zelfs begrijpt zij dat woord niet meer. Maar de bedorvenheid dor wereld kan deze plechtige waarschuwing van het Evan gelie niet wegnemen Indien gij geene hoet veerdigheid doet,gaat gij zeker verloren. Wij moeten boctvccrdigheid doen om onze zonden uit te wisschen en om de goddelijke gramschap af tekeeren. Aan de gerechtig heid van God moet voldaan worden dat eiseht do natuur zelve van God, dat eischt de zedelijke orde, dat vloeit voort uit den aard zelf der zaken. De zonde rnoet uitgeboet worden in dit leven of na de dood, en wij mogen kiezen tusschen de vrijwillige, en dus betrekkelijk zachte hoetveerdigheid hier op aarde, en de harde strengheid der gedwon gen e hoetveerdigheid in liet toekomend Wen. Een wijze mensch kan niet aarzelen in die keus. Wij peinzen er niet genoeg op, Z. B. B.. en op onzo onbedachtzaamheid zal een spijt volgen zoo veel te bitterder omdat het te laat zal komen en nutteloos zal zijn. Laat ons Ier gelegenheid van den Vasten, tot inkeer komen en trachten wij ons te doordringon van deze groote waarheid dat wij binst ons leven de goddelijke rechtvoerdigheid moeten voorkomen, om er in de eeuwigheid aan te ontsnappen. Ah Wat had de II. Augustinus gelijk toen hij uitriep 11 cere, spaar mij in dit leven noch hel vuur noch het zioeerd, opdat gij ze mij in het toekomende zoudt kunnen sparen. Wij moeten ook hoetveerdigheid doen om ons eigen zeiven to loeren overwinnen. Dio zijn eigen zeiven geen geweld kan aandoen, wordt onvermijdelijk de prooi der ondeugd. Hoe zouden wij kunnen wederstaan de be storming van het kwaad indien het kwaad in onze zinnen en in ons herte medehelpers vindt waarop het rekenen mag Welnu, die zal het vinden in onze ongetemde driften 't is door de hoetveerdigheid dat wij deze zullen temmen. Als wij de gewoonte zullen aangenomen hebben van ons desnoods cene geoorloofde voldoening te weigeren zullen wij ons, in voorkomend geval, ook de ver- bodene vrucht weten te ontzeggen. Die nood zakelijkheid van te leeren zijn eigen zei ven overwinnen in geoorloofde zaken, om niet schandelijk overwonnen te worden in hei- gene verboden is, was reeds algemeen er kend door de oude wijsgeeren ahsline et sustine zich versterken en verdragen, zie daar de noodzakelijke voorwaarde der over winning van het goed op liet kwaad. Zijn er wel veel groote mannen die opgeleid werden in de school der ontberingen en der strengo regeltucht En, indien dal waar is voor den mensch in 't algemeen is het zooveel te meer waar voor den kristene. IIoo zou kristene kloekmoedigheid kunnen samengaan met lafhertigheid in liet leven Waarom zijn onze heiligen de helden der zedelijke grootheid, tenzij omdat de hoetveerdigheid de wet was van hun leven Onnoodig er verder op aan te dringen, Z. B. B. 't Spreekt klaar genoeg van zijn eigen. Gij zult het u dus lot eenen plicht rekenen, Z. B. B., de voorschriften van den Vasten te onderhouden. Gij zult niet trachten er u van to ontslaan om ij dele redenen., uw eigen zei ven bedriegende. De Vasten is zoo zacht ge worden de Heilige Kerk, onze Moeder, met het oog op de huidige omstandigheden des levers en toegevend voor de zwakheid harer kinderen, heeft hare vroegere strengheid zoodanig verminderd, dat er zich nog willen aan onttrekken gelijk zou staan met geene hoetveerdigheid niet meer te willen doen. Er wordt soms gezegd dat het hier alleenlijk gehoorzaamheid geldt en dat het bijgevolg genoeg is zich in regel te stellen met de geestelijke overheid. Hewelneen, Z. B. B., 't geldt hier eerst en vooral hoetveerdigheid, en 't is niet omdat wij onze onverstorven- heid zullen bedekt hebben met ons te doen ontslaan onder het een of het ander voor wendsel, dat de heilzame en onvermijdelijke wet der.uitboeting zal ophouden ons te ver plichten. Gij zoudt nochtans niet willen dat de Kerk de hoetveerdigheid uit het wetboek van het kristelijke leven vage Welnu, dat zoudt gij haar vragen indien gij u nog wildet onttrekken aan de kleine verstervingen tot welke zij hare vroegere strengheid beperkt heeft. Dit jaar, Z. B. B., bepalen Wij Ons bij deze korte inleiding tot de schikkingen voor den Vasten, omdat er u in korten tijd ver- scheideno lezingen van op den predikstoel werden gedaan. Laat Ons, om te eindigen u alleenlijk nog deze woorden van den H. Paulus tot de Hebrëers herhalen Ziet Jesus aan, den stichter en den voltooier des ge- loojs, die om de vreugde Ilem voorgesteld, het kruis heeft verdragen,de schande verach tende, en die nu ter rechterhand van Gods troon gezeten is. Ja, Z. B. B., Jesus, ziedaar ons voorbeeld. De kristene is een andere Jesus-KristusWij moeten onzen Meester volgen. Welnó, het is de breede en gemak kelijke baan niet welke Hij ons heeft aange wezen. Hij heeft ons gewaarschuwd dat deze tot verderf leidt. Neen, het leven is geen pleziertocht. Het is eene beproeving en een strijd de belooning en de zegepraal wachten ons hij het einde. Het is op den engen en hobbeligen weg dat Jesus ons voorgaat. Wij moeten hem daar volgen en naar zijn voor beeld ons kruis dragen. Was liet. niet noodig. vroeg Jesus aan de discipelen van Ernraaüs, dat de Kristus al deze dingen leed om in zijne glorie te treden? Bedriegen wij ons niet, Z. B. B. Wij ook moeten lijden om er op onze beurt in te treden. BISDOM GENT. Ingevolge de bijzondere macht welke Wij van den Heiligen Sloel ontvangen hebben, vergunnen Wij, gedurende de aanstaande Vasten, de volgende dispensatiën of toela tingen I. Het is toegelaten boter en zuivel te ge bruiken alle dagen van den Vasten. II. Het is toegelaten eieren te eten alle dagen, uitgenomen op Asch-Woensdag Goeden-Vrijdag. Degenen die verplicht zijn te vasten, mogen buiten de Zondagen, maar eenmaal daags eieren eten, te weten op den voornaamsten maaltijd, en niet op de kolla- lie en zulks moeten zij ook onderhouden op de audere vastendagen van het jaar. Op al de dagen van denVasten,is het toegelaten eieren te gebruiken tot het bereiden van andere spijzen. III. Wij staan het gebruik van vleesch toe op den Zondag, Maandag, Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van iedere week, uitgeno men op den Zaterdag van Quatertember (11 Maart) en den Zaterdag der Goede-Week. Degenen die verplicht zijn te vasten, mogen buiten de Zondagen, maar eenmaal daags vleesch eten, te weten, op den voornaam sten maaltijd, en niet op de kollatio en dit geldt ook voor vleesch en jeugd. IV. Het is verboden, zelfs aan degenen die mogen vleesch eten, vleesch en visch te eten op één en denzelfden maaltijd, niet alle dagen van den veerligdaagschen Vasten, de Zonda gen inbegrepen, maar ook alle andere vas tendagen van het jaar. V. Men is verplicht driemaal te lezen den Vadcr-ons en het Wees-gegroet, en eens de akten van Geloof, Hoop, Liefde en Berouw iedcren dag dat men van bovengemelde dis pensatie van vleesch to eten,gebruik zou ma ken. Men zal zich nochtans van deze verplich ting kunnen ontslaan,met eene aalmoes,ieder volgens zijne middelen en godvruchtigheid,in den offerblok van den Vasten te storten. Deze aalmoes, die veiplichtend is voor allen die de voorgeschrevene gebeden niet onderhou den, zal tot goede werken besteed worden, volgens Ons advies en do gebruiken van dit Bisdom. VI. Aan de militairen van allen graad, aan hunne huisvrouwen, kinderen en dienstbo den, alsook aan de andere personen die dade- ijk in militairen dienst zijn, staan Wij Iret ebruik van vleesch toe op alle dagen van het jaar, uitgenomen op Goeden Vrijdag. liet gebruik van eieren is hun toegestaan alle dagen zonder uitzondering. Met de militairen stellen Wij gelijk de endarmen, de douaniers, do kommissarissen en bedienden van policie die in werkelijken dienst zijn, de bosehwachters, de bedienden welke in werkelijken dienst zijn op do trei nen van den ijzerenweg en op de trams, de technische bedienden die werkzaam zijn langs de baan aan telegraaf- cn telefoonstelsels, alsmede de in drenst zijnde postboden en be dienden der accijnzen, de zeelieden, de schip pers en de haven- en dokwerkers. Wij vergunnen dezelfde toelating A. Aan degenen die, tijdens de krijgs oefeningen, of in andere gevallen van dien aard, de soldaten herbergen of voeden. B. Aan do arbeiders die in smeltovens, mijnen, steengroeven of ovens van glas blazerijen werkzaam zijn. VII. Aan alle pastoors en biechtvaders staan wij de macht toe in bijzondere geval len, ten volle of ten deele, te ontslaan van het vasten en liet vleeschderven, ofwel deze ver plichtingen in andere godsdienstige werken te veranderen op voorwaarde dat de aan vraag op eeno gegronde rede steune en niet enkel voortkomo uit vrees der christelijke versterving. Deze toelating kan slechts voor den termijn van één jaar gegeven worden Zieke en weeke lieden zullen hunne han delwijze schikken volgens de voorschriften van een gewetensvollen geneesheer. VIII. Wij meenen aan de geloovigen van ons Bisdom wederom te moeten herinneren, dat de Vastendagen, builen den veertigdaag- schen Vasten zijn: de Woensdagen,Vrijdagen en Zaterdagen van Quatertemper de Vigi liedagen vóór Sinksen, vóór Onze Lieve Vrouw Hemelvaart, Allerheiligen en Kerst mis en dan nog, dat het al de Vrijdagen van het jaar verboden is vleesch te eten, behalve de Vrijdagen, waarop Kerstmis en de Be snijdenis (Nieuwjaar) zouden vallen. IX. Ingezien do tijdsomstandigheden, er ingevolge de bijzondere macht. Ons verleend door Zijne Heiligheid den Paus van Rome, laten Wij toe aan al- onze diocesanen, dit jaar vleesch te eten, zelfs meermalen daags op St. Marcusdag en op de Kruisdagen. Om dezelfde beweegredenen en ingevolge dezelfde macht, vergunnen Wij insgelijks aan al Onze diocesanen, tot aan den Vasten van het toekomend jaar, vleesch te eten, zelfs meermalen dnags, op al de Zaterdagen van het jaar die geene vastendagen zijn. Ten einde te voldoen aan de verlangens van den II. Vader, moeten Wij de geloovigen die van deze toelating zouden gebruik maken, aanwakkeren, om daarvoor andere goede erken te doen en bijzonderlijk het gebod van het vasten, en van het vleeschderven stiptelijk te onderhouden. X. Wij laten toe, gebruik te maken van afgesmolten vet, in plaats van boter, alle dagen van het jaar. Deze Herderlijke Brief en schikkingen voor den Vasten zullen van den predikstoel afgelezen worden in de kerken, openbare kapellen, geestelijke gemeenten en kolleges van Ons bisdom, op de Zondagen van Sexa gesima en \an Quinquagesima, Zij zullen daar gedurende geheel den Vasten, volgens gewoonte, te lezen hangen. Gegeven te Gent, onder Onze handleeke- ning Onzen^zegel en de legenteekening van Onzen Sekretaris, den 18 Februari 1911. t ANTONIUS, Bisschop van Gent Op bevel van Zijne Hoogwaardigheid den Bisschop, A. De Meester, kan. sekret. Plaats t des zegels. Uei'ja ringen.28 Februari 1874. -In de redevoering uitgesproken in de Logie der Amis Philanthropes ter gelegenheid van de 75° verjaring harer stichting, ver klaart Br. Jolhand, dat do vrijmetselarij volstrekt geen deel genomen heeft aan het verwerven der Belgische onafhankelijkheid. Zij is slechts tusschen gekomen wanneer zij erkend heeft dat de beweging onweer staanbaar was. 28 Februari 1902. Gezel Demblon maakt de bisschoppen voor luiaards uit. De voor zitter der Kamer, M. Schollaert, stelt kracht dadig protest in tegen die belecdiging. H ij hekelt de gewoonte van Demblon van de godsdienstige gevoelens zijner kollegas gedu- te beschimpen. 1 Maart 1S97. Dood te Nijvel van M. Jules de Burlet. 1 Maart 1903. Verschrikkelijk drama tG Piétrebais. Een gendarm doodt een jonge ling tijdens een gevecht in eene herberg. Hij wordt afgemaakt door de ouders van den afgestorvene. E^ieuwsvande teüefoonhep- vor*mistg. De minister van Posterijen en Telegraaf, ondervraagd hoe het stond met de zaak de» telefoon hervorming, verklaarde dat er voor 15 Maart nog geen bescheid kan worden gedaan over het in te voeren stelsel. De ambtenaars berekenen de uitslagen, die de voorgestelde hervormingen zullen opleve ren in de 226 telefoonnetten van het rijk en wanneer deze uilslagen zijn gekend, zal eerst het stelsel, door de regeering voorgestaan, worden bekend gemaakt. In Portugal. Het is nu bijna 5 maand geleden dat de omwenteling in Portu gal den koning verjoeg on do Republiek uit riep. De Republiek ging alleman gelukkig ma ken, vrijheid en vrede aanbrengen. Onze geuzenbladen en die der geheele we reld waren er bovenop. De Porlugeesche Republiek stelde zich im mers aan als vervolgster van kerk, priesters en kloosterlingen. Die bladen beginnen nu echter een toontje lager te zingen. "L'Independance Beige» betreurt het dat het Porlugeesche Gouvernement moet dansen gelijk het straatoproer schuifelt. Duilscho geuzenbladen, die eerst zeer inge nomen waren met do Portugeesche revolutie, zeggen nu dat zij al hare beloften te kort blijft en een stelsel van dwang en vervolging heeft ingesteld in plaats van de vfijheid Koning Alferecfct heeft aan zijne omgeving de beste tijdingen medegedeeld over den gezondheidstoestand van H. M. de Koningin. Koningin Elisabeth vaart thans zoo goed mogelijk en alles doet voorzien dat, na de reis die zij in Egypte gaat ondernemen, II.M gansch genezen en opgeknapt naar België zal wederkeeren. Honderd plaatsen voos* trein wachter zijn te hegeven in den loop der maand Maart, zoo in 't Vlaamsch als in '1 Fransch gedeelte des lands. Worden alleen tot do wedstrijden hiervoor uitgeschreven, toegelaten: doberoepsvrijwil- ligers en oud-beroeps vrij willigers van 't leger, die goed aangebóekt staan in het ministerie van oorlog. Bijkomender wijs en voor de laatste maal in 1911, de onder-officieren en oud-onderoffi cieren van 't leger, goed aangebóekt in 't mi nisterie en die niet met de beroeps vrij willi gers kunnen gelijk gesteld worden. Staatkundig Overzicht Frankrijk. Maandag morgend, heeft het Fransch ministeriezijn ontslag gege ven. Men iceet nog niet tot icien M. Fallières zich zal icenden voor het vormen, van hel nieuio ministerie. Oostenrijk. De Oosienrijksche Kamer heeft de kwestie der ontwapening bespiwhen. De minister van Oorlog verklaarde, dal hij elk voorstel tot ontwapening geestdriftig zou begroeten, dochdat het aan Oostenrijk niet was, het voorbeeld te geven. Dat zeggen de ministers zoo tcat overaldoch geen enkele is geneigd te beginnen. Servië. Er is thans een Servisch-Duitsch geschil op handen, dat zijne aanleiding zou vinden, in het feit, dat de gezant van Duitschland in Servië, M. von Keichenau, eene politieke zaak geheel ten voor deele zij ner familieleden zou gekeerd hebben. De Servische minister van Oorlog heeft zware beschuldigingen uitgebracht in de Servische Kamer. Spanje. Er icordt gemeld, dat de H. Stoel nieuwe voorstellen zou gezonden heb ben aan Spanje, wegens het herinrichten van het concordaat. Nog steeds is de lioofdvoor- icaarde der overeenkomst, de afschaffing der teel op de vereenigingen. Bulgarië. De minister van Financen, heeft een wetsvoorstel neergelegd, betrek heb bende op eene algemeene hervorming der toltarieven. Dat ontwerp is van groot be lang voor de Bulgaarsche nijverheid en zal den uitvoer der nationale produkten veel vergemakkelij ken Zondag morgen hield do policie zoven Franschen aan en eeno hunner gezellinnen, wegens diefstallen bij middel van valsche sleutels, in gangen van vele woningen, te Brussel, gepleegd. Allen droegen kostbare kleederen. Huiszoeking te hunnent, leidde tot de ont dekking van talrijke overjassen, pelterijen, schoenen, enz., van diefstallen voortkomend. De policie ontdekte insgelijks geladen re volvers en kardoezen, dolkmessen en volle dige dievengerief. Zondag morgen werd deze Fransche bende ondervraagd door M. Dusoleil, policieofficier in de midden-afdeeling en deze kende weldra de verhelers, die insgelijks werden aangehou den. Allen werden in de gevangenis opge^ sloten. Zondag namiddag ging de policie tot drie nieuwe aanhoudingen over. Elf plichtigen zitten thans achter de grendels. Een piket gendarmen werd met de bewa king dezer bende gelast in het commissariaat op dc Koolmarkt. Een kamion bracht eene zware vracht allerhande voorwerpen door de bende gestolen, naar de Midden-Afdeeling. Het parket zetelde bestendig gansch den avond in de rechterlijke brigade en onder vroeg deze Fransche Apachen. De aangehoudenen leggen de grootste on verschilligheid aan den dag. Maandag hebben talrijke huiszoekingen plaats gehad bij de verhelers der bende. ZE V EN-EN-T WIN TIG STE LIJST Overdracht der vorige lijsten 82,589.29. Van wege twee broeders, priesters, 100 naamloos, 50-, naamloos, W. 50; Congregatie van het Onbevlekt Hart van Maria, Namen, 70 Zusters Dominicanersen, Namen, 100 Congregatie van de II. Maagd, Gosselies, 30,SO God geve de vrede tusschen drie ver zoende' families, 50 graaf en gravin Louis Cornet de Peissant, 1Ó0 P. enj., 40 M. Georges De Clerck, Brugge, 50 J. d. B., Brugge, 100 ridder en mevr. van de Walle id.. 50 mej. Moens, id., 100 mejuffers Allewaert, id., 25 Congregatie van de Visi tatie, id., 50 eene kleine eerste Communie- kante, uit erkentelijkheid voor hel dekreet, 125 naamloos, Zinnik, 100 P. E. M. L., -10 M. Schlogel-Hauzeur, Ciney, 50 onbe kend, Wetteren, 1; H. Vader, zegen mij, Dixmuide, 3 voor den H. Antonius, Ruys- broeck, 5 A. M. P., Marchiennes, 1 eeno Kortrijksche familie, 5 ter eere van den II. Antonius, Ileule, 2 naamloos, Gulle- ghem, 2 M. J. Deerlijk, 10 mej. A. Van de Weghe, Hal, 5 onbekend. 1 M. Hej's- man-Thiron, Beveren-Waas, 10 A. S. D., Synghem, 2 naamloos, Poperinghe, 20; om den H. Vader te bedanken voor het dekreet, 1 om van het II. Hart van Jesus don mild- sten zegen te bekomen," 5; God bescherme ons, 2 het gelukken van een proces, 20 familie Jacquet, Charleroi, 10 om twee gunsten, Schellebelle, 0,50 voor de zalig heid van Victor, 1 naamloos, opdat God mij eene goede plaats zou bezorgen, Wevel- ghem, 2; O. L. Vrouw, bewaar ons kind, Elsene, 0,50 ter eere van het H. Hart, 11 A. J. Lampe, Scheut, 5 ter eere van den II. Antonius, 2 opdat de II. Vader gelieve onze geestelijke en tijdelijke noodwendighe den te zegenen, Erwelegem, 10; voordo goede opvoeding mijner kinderen, Hasselt, 10 zegen en geluk voor L. P.. Anderlecht, 5 opdat God onzen nieuwen herder en de p ir< c'iio zou zoenen, Veeweyde-Anderleclit, i II. Vader, zegen ons huisgezin, Audegem-, II. Vader, zegen ons, L* M., 20 Z. E. H. Houba. aartspriester, Namén, 20 ter herinnering, 20 Naamloos, Grand-Lez, 5 Woluwe, 20; A. T., 10 Jules en Delia Gorbusier, Etterbeek, 10 H. Vader, zegen mijne familie, Hammoise, 5: B. B., 2; Mieke en Lucieke, 1 ter nagedachtenis van onze afgestorvene ouders, Carlsburg. 5 M. Victor van Jan, 10. Totaal 84,152,09. Men kan zijne inschrijvingen zenden ten bureele van dit blad en aan M. Léon Mallié, sekretaris, Gouden Hoofdstraat, Doornik. FRANKRIJK Een vlieger gevallen. Maandag morgend deed de vlieger Métaud, j eenige proefnemingen op het vliegplein van Chartres; toen zijn toestel in eenen draaiwind gevat werd en ten gronde plofte, van eene hoogte van 35 meters. Métaud werd erg gekwetst opgenomen en 1 in hopeloozen toestand naar het gasthuis ge bracht. Vreeselijke misdaad. Aan boord van een schip, komende uit Montevideo, is een Duitscher,die na gemaakt fortuin uit Zuid-Amerika terugkeerde, in zijne kabien vermoord geworden. Het lijk werd gevonden bij de aankomst te Duin- kerke. Al wat de man aan waardijen op zich had is verdwenen. Men denkt dat de moordenaar in België gevlucht is. Erg automobielongeluk. Een automobiel, waarin, acht onder-offi cieren hadden plaats genomen, is te Preneuso omgekanteld. Twee der inzittenden werden levensgevaarlijk gewond. De zes anderen be kwamen ook erge verwondingen. Allen zijn naar het gasthuis overgebracht. De lijkplechtigheden van generaal Brun. Maandag morgend hadden te Parijs de lijk plechtigheden plaats van generaal Brun, minister vaVi oorlog. De rouwbetooging wasgrootsch en indruk wekkend. Al de troepen van het garnizoen woonden de lijkplechtigheden hij. M. Briand, kabinetsoverste,maakte den lol, van den aflijvige. Dubbele moord te Marseille Twee beestenkoopmans, M. Marius Bes* son, 50 jaar, en zijn zoon Francois, 17 jaar oud, werden Zaterdag nacht, op het oogen- blik dat zij hunne woning wilden binnentre den, door revolverschoten gedood. Op hot gerucht der revolverschoten snel den do douaniers van den naasten post tei hulp. Bij hunne aankomst namen do laff aanvallers de vlucht en konden ontsnappen In de kleederen van M. Marius Birsson vond men de som van 4.941 frank en van zijn zoon 199 frank.

De Volksstem | 1911 | | pagina 1