Edele Zelfopoffering. OE FRANSCHE CRiSiS NIEUWSBERICHTEN. Samson Kina seeft en gedeelte van hunnen inboedel in veiligheid te brengen, doch ook veel ging er in den brand verloren. De schade is gedeeltelijk door verzekering gedekt. Drie personen verdronken Zondag middag was een Waalwijksche boot de Dordtsche Kil uitgevaren op reis naar Waal wijk,met den lichter Koophan del van de Holl. Buurlspoorw. Maatsch.op sleeptouw. Tengevolge van net ruw weer is het touw dat de schepen verbond, gebroken, met het gevolg dat in de onmiddellijke na bijheid van Hooge Zwaluwe en Drummeien, de lichter zonk. Aan booj'd bevonden zich een man met vrouw en knecht. Ze verdwenen in de onstuimige golven terwijl de redding onmogelijk was. De boot deed alles om hulp te verleenen, doch raakte zelf onklaar. De bestuurder der boot, een man van jaren, laat zeven kinderen achter, terwijl door de dood van den knecht 10 kinderen vaderloos zijn. Een eiland bedreigd Het tempeest dat in de laatste dagen over de Noordzee woedde, heeft er het eiland Juist, gelegen rechtover de monding der Ems, grootejijks vernield. De geweldige zee heeft ook,liet eiland op eene groote uitge strektheid ingenomen. Een spijshuis, dat in het midden van het eiland.stoqd en den zon derlingen naam droeg van Giftioinkel is bijna geheel ingestort. FRANKRIJK Doodelijk spoorwegongeluk Eene versporende lokomolief is te Caen op een stuitblok gebotst. De stoker en de machi nist w erden op den slag gedood. In een put geworpen Een landbouwer van St-Jean-sur-Erve, (Mayenne), zekere Boisbonner, verdacht zijne vrouw hern ontrouw te zijn. Hij zocht ruzie tegen zijn knecht, de 18 jarige Bouvet, en, door jaloerschheid gedreven, wierp hij hem in eenen diepen waterput. Vervolgens, de wraak van het gerecht vreezend, sprong hij in dezelfde diepte en vond er, evenals de jongeling, eene gruwelijke dood. Vreeselijke instorting In de Poligniersstraat, te St. Etienne is een huis ingestort. Talrijke personen liggen onder de puinen begraven. De reddingswer ken zijn zeer gevaarlijk en zullen verschoi dene dagen duren. Heldinnen Op voorstel van M. Briand heeft president Fallières het eereteeken der smetziekten toe gekend aan vijf kloosterzusters, die te Lag- houat en te Ghardia, de typhuslijders ver pleegd hadden. Twee zusters waren zelf erg .ziek geweest, daar zij ook den typhus opge-i daan hadden, geen enkele wereldlijke zieken verpleegster had zich aangeboden om de zie ken te verzorgen. ENGELAND Eene smetziekte. Te Portsmouth en in verscheidene andere; Engelsche havens, woeden thans de roode koortsen. Talrijke marinesoldaten en officie ren liggen ziek. TÜRKYE. De opstand in Yemen De Turken zijn erin geslaagd de opstande lingen uit hun stellingen tusschen Hodeida en Menaha, in Yemen, te verdrijven. Daar mede is de verbinding tusschen beide plaatsen hersteld. Macedonië dreigt In Macedonië beginnen de benden aan alle kanten weer liet hoofd op te steken. Onder andeie was dc beruchte Simon aan het hoofd van een Bulgaarsche bende over do grens getrokken. Met dien Simon zijn de Turken eergisteren slaags geraakt. De Turken heb ben zijne krijgsmacht ingesloten. 91e Vervolg. Doch het is een geheim, niet waar Wacht even, ik ben dadelijk weer hier. Zoo vlug als een vogel huppelde zij het prieel uit. Na verloop van een kwartier kwam zij met een in een handdoek gewikkeld pak te rug. Zijt gij nu tevreden vroeg zij laehend. Ja, ja, zoo is het goed antwoordde Fran cois Trochets het jjak haastig aannemend. Blijft gij hier ontbijten 1 Neen ik zal het maal in mijn eigen ka mer, in het huisje van den herder nuttigen. Straks kom ik provisie balen voor den gehoe- len dag. Ik zal zorgen dat zij naar uw smaak is. Tot straks dan, mijn kind zei Francois Trochets, en na zijn dochter hartelijk omhelsd te hebben, spoedde hij zich naar 't huisje van den herder. Daar gekomen, klopte hij op Jeannctle's ka merdeur. Zij opende dadelijk. Zijt gij reeds opgestaan vroeg hij. Hebt gij goed geslapen Ik heb in 't geheel niet geslapen, waarde vriend, gaf zij ten antwoord, maar toch goed gerust. Ziehier, Jeannette, hernam hij, het pak op de tafel leggende, dat i.s voor u. Wat is er in dat pak Hij moet het maar eeiis bekijken. Zij knoopte den dook los toch zag* zij de jurk en het manteltje, dat zij dadelijk lim-ken de, en een traan hlgijk in liaar oogen. O, hoe zorgzaam zijt gij 1 riep zij diep ge roerd. Maar hoe zijt gij er aangekomen PORTUGAL. De Godsdienstvervolging Ondanks het verbod, hebben meest al de priesters in hunne kerk, aan de geloovigen een herderlijken brief voorgelezen. De inwoners van Sa mora Correia hebben hunnen pastoor gevangen gehouden onder verdenking van samenzweerderij. Een Koningsgezind komplot Een luitenant van het garnizoen van Bena- vente heeft verklaard, dat de bevelhebber van het garnizoen, zijne soldalen aangezet had, zich koningsgezind te toonen zoodra zij er de gelegenheid toe zouden hebben. RUSLAND Wijnpottsrijen Kolonel Poliahoff, gewezen beheerder der kazernen van Moskow, beticht van verschei dene. ondernemers geschenken aanvaard te hebben, is tot vijf jaar gevang veroordeeld. Vreeselijk drama. Uit Kroonstad wordt gemeld, dat van de 500 visschers, die op eene ijsschots, nabij Lavensaari weggedreven waren, er slechts 120 konden gered worden. Do ijsschol is in verscheidene stukken gebroken en stukken waarop veertig tot vijftig visschers stonden, verdwenen plots in de diepte. De overlevenden hieven drie dagen en drie nachten, blootgesteld aan alle ontberingen, ronddrijven. Eene bruiloft door wolven aangevallen Een bruiloftstoet, bestaande uit 130 perso nen, had in derfig sleden plaats genomen om zich van Obstipoft'naar Tashkend te begeven. Nauwelijks was de stoet buiten, in hel veld, toen eene bende van verscheidene honderden wolven de stoet inhaalde. De bruiloftgasten waren niet gewapend en konden zich schier niet verdedigen. Een voor een werden de feestvierders de prooi der roofdieren. De anderen zochten vruchteloos te ontsnappen, zelfs nadat zij de vrouwen uit de sleden geworpen hadden. In de eerste slede bevonden zich de jongge huwden en twee andere personen. Eindelijk werd ook deze slede door de wolven inge haald. De mannen die zich in deze slede b - vonden, eischten dat ook de jonge bruid zou opgeofferd worden, doch op het weigeren van den man werd het bruidspaar uit de slede ge worpen. In weinige oogenblikkcn waren bei den door de hongerige wolven verslonden. De twee mannen, die deze laffe daad gepleegd hadden, gelukten erin Tashkend te bereiken, zij waren de eenige overlevenden van heel den bruiloftstoet, doch beiden zijn zinneloos van schrik. Dertig visschers van koude gestorven Nabij Astrakan is eene groote vischsloep gestrand. Toen de oeverbewoners gingen zien vonden zij do dertig visschers, geheel de be manning onder eene ijslaag vervrozen liggen. Zooals eenieder, diozich met politiek ern stig bezighoudt, het verwachten kon, is het ministerie Briand gpyallen. Wij zeggen ge; lijk eenieder het verwachten kon; daardooii bedoelen wij echter niet dat het te voorzien was. dat Briand juist thans zou afgetreden zijn. Neen, want de stemming van verleden Vrijdag in de Fransche Kamer, is eerder eene verrassing geweest. Briand. gewoon aan meerderheden van 100 tot 200 stemmen, zag die meerderheid zakken totzostien stemmen. Het was genoeg om te blijven, immers hij beschikte als dus danig over eene meerderheid. De oorzaak van liet aftreden van Briand ligt dan r.ict in de min of meer kleine meerderheid welke hij bekwam door die stemming doch de ware oorzaak is te vinden in het feit, dat Briand zelf genoeg oordeelde dat hij niet meer steu nen kon op eene vaste meerderheid. Hij heeft dan eenvoudig deze stemming als een schijnbaar voorwendsel genomen om er van onder te trekken. Ik heb Blanche gesproken en haar gezegd dat ik de kleèren aan een arme vrouw wilde geven. Gij hebt- waarlijk niet gelogen, ik ben wel arm. Zie eens, mijn vriend, hoe ik gekleed ben. Ik had het gisteren opgemerkt, daarom heb ik mij heden gehaast... Ik dank u, ik dank u sprak zij ën reikte hem de hand. Gij kunt niet beseffen hoeveel enóegen gij mij hiennedo .doet. O, hoe ver heugt liet mij, deze lompen te kunnen afleggen - Deze jurk, vervolgde zij, het kleeding- stuk uit het pak nemende, heb ik slecht een maal gedragen, en dit.manteltje deed ik altijd m, als ik des Zondags naar Fréniicourt gin, Yaneois Trochets, uw dochter heeft geraden wat ik zoo zou hebben gekozen. Ha, riep zij met. de vreugde uit als van een kind. ook een hemd, kousen, laarzen en zelfs een zakdoek J. D., dat zijn mijn letters. Blanche heeft aai alles gedacht. Francois Trochets luisterde lachend toe. Thans kan ik m j voor mijn zoon op knappen riep zij juichend. En zich niet lan ger kunnende bedwingen, weende zij van vreugde. Zie zoo, Jeannette, nu ga ik voor het ont bijt zorgen, zei Francois Trochets, en hij ver liet de kamer. Een uur later was Jeannette gekleed en ge kald, in weerwil dat zij met het haar tamelijk el moeite had gehad. Francois Trochets kwam met een mand vol levensmiddelen van do hoeve terug. Zie ik er nu beter uit vroeg Jeannette glimlachend. Ei ei, wat zijt gij netjes Gij hebt nu een gnlieel ander voortenten riep Francois Tro chets. en op vroolijken toon voegde hij er by De uiterste socialiston zijn uitgelaten van vreugde over de nederlaag van Briand doelt met zulke vreugdeontboezeming is do zaak niet opgelost. Hoe gaaLmen thans alles klaar spinnen Briand verweet men dat hij te veel verdraagzaamheid aan den dag legde voor de werking tegen do kloosters. Daarop voortgaande-, zou men nteenen te kunnen besluiten, dat de nieuwe regeerin op meer tastbare wijze den oorlog zal voort zetten tegen de kloosiergemeenlen maar in zulk geval, vergeet men opnieuw, dat Briand niet eene minderheid maar eene meerderheid behouden heeft om zjjne werking goed te keuren. De regeering' die met een ander pro gramma als dat van Briand voor den dag komt zou dan voorzeker ook op geoiie vaste meerderheid kunnen tekenen. Men gevoelt het, zuljïe toestand is uiterst moeilijk en ingewikkeld, en wij mogen ge heel goed met een Franschen senator uil roepen Gij vraagt fnijn gedacht, welnn ik zeg. er is hier geene spraak van ministeriëele crisis, het is een totalè warrelboel. Onder tusschen gaat de bespreking voort over den nieuwen vermoedelijke!) opvolger van Briand President Fallières heeft Heeren Dubost en Brisson, voorzitters van Kamer en Senaat,bij hem geroepen.en samen met M.Briand hebben zij den toestand besproken. Er worden vele namen vooruit gezel,; van mannen die best een nieuw ministerie,zouden samenstellenBriand prijst Piclion aan,of een ander onlslaggovend minister anderen vragen in alle.geval een senalor, aan 't hoofd van 't ministerie som migen spreken zelfs opnieuw van Combes, anderen nog van Deloassé, Pointcarré, Bour geois en meer ander©: namen. Doch die het meeste kans schijnt te hebben is M. Monis. die ook reeds bij M.Fallières werd geroepen. Binnen eenige uren, zal er waarschijnlijk meer en mogelijk bepaalde opheldering zijn van de zaken. Na-Waldeck-Rousseau, was hel Combes, na Combes CRmenceau, na Cle- menceau Briand, na Briand zal het de nieuwe aangestelde wezen, want... nog vele anderen wachten en vorwachleh. Brussel. Doodetijk ongeluk. Zonda^ had M. P.., handelsreiziger, 43 jaar oud den tram genomen om 'iiöh naar Brussel te be geven. Aan de Koloniebrug nam de wind zijn hoed weg. P.. wilde hem vangen doch hij verloor het evenwicht en stortte op de slraatsteenen. Hij brak in zijn val hetrugge- becn en den schedeLNa verzorging in eene naburige apotheek, werd de ongelukkige op zijne aanvraag naar zijne woning gevoerd. Gisteren is hij aan de gevolgen zijner wonden overleden. Vangt se maar,} Sedert eenige da gen doet de geheimé'poiicie een groot aantal aanhoudingen in het Marollenkwarlier. Zon dag laalst werden er weer een aantal aange houden -wegens verheling' van gestolen goe deren, meestal velo's, kleedingsstukken en andeno diergelijke. Va» oen anderen kant zijn twee Fr^pspnmans. Charles L.. en Louis M.. ,<,lie ppgesiolen waren, terug in vrijheid gesteld. Aanhouding van vercalschers. Niet lang geleden werden er twee valsche man daten, het eene van 500 fr. en het andere van700 fr.op eene stad der provincie Ant werpen getrokken. De stukken waren af komstig uit een bureel van Brussel. Het eer ste mandaat werd betaald, doch het tweede werd geweigerd. Ten gevolge dier zaken werd er een on derzoek gedaan. Me» had verdenkingen op gevat legen zekere» G.., telegrafist, en een zekeren F.., gewezen telegrafist, thans in de Koolstraat wonende. Verleden Maandag werden de twee verdachten opgesloten, daar men bij G.. eene só'm van 500 fr. ontdekt had. De beschuldigdèp zijn in bekentenis. Stoute diefstalt— Gisteren avond, be vond Mnic D..., rentdyierster, wonende in de Victor Lefèvreslraat', zich aan de uitstalling Gij zult wel honger hebben, wij zullen dus aan 't ontbijt beginnen. In een kast vond hij borden, messen en vor ken, en in een oogenblik was de tafel gedekt. Francois Trochets haalde een stuk gebraden kip, een paar worstep, een stuk ham, kaas, hard gekookte eieren, een pot lconfituren, brood, beschuit en één paar flesschon wijn uit dé mand. Mijn dochter dopl de zaken goed, 't zal een waar feestmaal zijn,.sprak Jiij lachend, Zij gingen tegenover plkander zitten en daaf beiden honger hadden, deden zij de» gerecjir ten alle eer aan. Toen zij het ontbijt genuttigd hadden, ver zocht Frainjois Trochets aan Jeannette om het verhaal.barer lotgevaJten van af dien tijd dat zij naar de hutten in1 bet Juragebergte wilde terugkeeren, maar onderweg door kunsten makers in de sneeuwEevonden, naar liet gast- h"is te Gray we: d gébracht. Volgens hetgeen men mij heeft gezegd, aldus begon Jeannette, hadden de geneesliee- ren weinig hoop mij i» het leven te houden, maar door hun onvermoeide zorg en mijn sterk gestel, herstalde ik. Na veertien dagen lang lievige koortsen te hebben gehad, waarin ik gedurig yldo, kwam ik weer tot mijn kennis ik kreeg besef van mjjn toestand en j)erinnerde mij hoe ik, met mijn kind in de j)u»en, op de sneeuw was ineengezakt. Wat daarna met mij was ge beurd, wist ik niet. - Mijn geest was met helder als ik wilde denken en de feiten rangschikken, werden mijn gedachten verward en ontsnapten mij. Geruimen tijd verkeerde ik in dien toestand, en lt verwondert mij dat ik niet geheel het .verstand verloren heb. Toen ik naar mijn kind vroeg, zag de gees- van een groot magazijn der Nieuwstraat. Zij werd versclieidone malen gestoot door hee- ren met een goed uiterlijk en die er zeer def tig uitzagen. Eenige oogenblikkcn later bc staügde zij de'voidwijning eener handbeurs t-eue waarde van 1000 fr. alsook barer gou den horlogiekoling en eene breloque van 500 fr. waarde. Zij verwittigde aanstonds do policio die oogenblikkelijk al de goudsmede rijen over den aard en liet signalement der geslolene voorwerpen inlichtte. Karnaval vieren Een agent der tweede afdeeling, zag Maandag rond 9 ure. twee gasten die zware zakken droegen. Ge zien de aardige toeren dor gasten, besloot hij ze te volgen. Hij betrapte zo terwijl zij aan een oud ijzerkooper sl ukken lood to koop boden. De agent hield de gasten aan, en on dervraagd,bevestigden zij helloodin de Ilui- develtersstraat, gestolen te hebben, om met de opbrengst lusiig karnaval te vieren. Zij werden in 't gevang opgesloten. Behendige dieven. Een meester- steenkapper, M. T.., op don Borgschensteen weg wonende, ging gisteren naar de bank om er 450 fr. te trokken. Toon hij het park van Brussel doortrok vroegen hem twéé welgekléede personen den weg naar "Brussel-center. Daar hij er zich naar begaf, zegde hij dat hij zo zou vergezel len. Onderwego zegde hij hen ook dat bij geld ging trekken op de bank. Na hot geld gelicht te hebben gingen zij samen naar de Keineltestraat. Daar zegde éeiio dor gasten aan M. T.dat hij dikwijls aanvallen kreeg Hij haalde eenige dagbladen uit zijn zak en eenige bankbiljetten en rolde ze erin, aan T zeggende er de zijne bij te steken en alles te zamen mtde te nemen, daar de gast be weerde dat hij zijn geld zoude l'omen lossen 's namiddags rond 3 ure. T... gaf zijn adres doch om 4 ure was er nog niemand gewees enT... vatte argwaan op. Hij opende het pakje, maar er was geen geld meer te zien T... heeft eene klacht neergelegd. Erg auiomobiclongeluk. De automo biel van den baron M. de Wykersloolh, wo nende in de Monloyerslraat, reed Maandag avond den Magdalenasteenweg op. Ter hoogteder Gantersteenslraatkwam een zware kamion afgerold, die met ongehoord geweld op den auto botste. De dissel van den kamion drong door een der wanden van den automo biel, waarin zich Mad. de Wyckerslooth be vond. Deze werd gelukkig niet getroffen en alles bepaalt zich bij groote stoffelijke schade. Mad. Hardenne, wonendein de Theux- straat, te Etterbeek, wandelde Maandag avond, rond 10 ure, door de Nieuwstraat Nabij de Handelsgaanderij werd zij door vier kerels ingehaald. Een der bandieten brack de damo een vuistslag toe op het hoofd en ontrukte haar heur gouden broche, waarna de vier apachen de vlucht namen. Een poli- cieagent zette de vluchtelingen achterna en kon een hunner inhalen en aanhouden. Het was zekere Frans V..., èen gevaarlijke oud veroordeelde. In het póliciebureel vo»d men den bandiet in 't bezit van een geladen fevol ver. Diefstal. Dinsdag in den morgen hadden de echtgenooten B.., hunne drie gas ten betaald. Een zekeró' S.., ookbakke^sg-ast maakte van de afwezigheid zijner beide gezel len gebruik om hunne koffers open te breken en er hun geld, klecdingstukken en horlogiën uit te stelen. Hij is voortvluchtig, doch wordt ernstig opgezocht. De vrouw verandert dikwerf, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd do uitmuntende Bit terpeeën der Trappisten Vincart. 1500 Elsene. uioceien gestolen. Over eenige dagen had Mev. S.., een kistje met juweelen in eene kas gesloten, welke op hare slaapkamer staat. Zij ging het Dinsdag ha len, doch bestatigde dat er twee brochen uil verdwenen waren. Deze brocnen hebben eene zeer groote waarde. Eene klacht is neer gelegd. Botsing. Een automobiel, toebehoo- rende aan een traiteur der Louizalei, rolde telijke pleegzuster mij verwonderd aan zij zeide mij dat kunstenmakers mij op den weg gevonden en naar het gasthuis gebracht had den. Van mijn kind wist zy niets, doch zij be loofde mij, nog denzell'den dag onderzoek naar hem te zullen doen. De goede pleegzuster kwam te weten dat een jong kind bij do kunstenmakers was ge zien naar alie waarschijnlijkheid hadden 'zij het medegenomen, - Ik had. wel eens gehoord dat kinderen hun ouders ontstolen waren door kunstenma kers, die hen eerst lieten bedelen en daarna in hun beroep opleiden. Als ik er aan dacht dat dit ook het lot van mijn kind zou worden', was liet alsof my een dolk in het hart werd gestooten. Maar de hoop dat hij leefde, schonk mij weder troost, en mijn eenige gedachte was, mijn kind te gaan zoeken. Ik zou niet rusten vooraleer ik het had wedergevonden. Ik bleef zes weken in het hospitaal. Om mijn kind terug te erlangen, had ik mij tot de overheid van Gray kunnen wenden, die mij haar hulp niet zou hebben geweigerd. Dit was ook eerst mijn voornemen maar ik bedacht, dat ik my dan moest bekend maken en misschien zaken zou moeten medcdcelen, die ik niet wilde openbaren, daarom zag ik van mijn voornemen af. Maar uaarom hebt gij u niet tot uw va der of tot Pandolle gewend Vroeg Francois Trochets. Ik weet het niet, die gedachte is niet bij mij opgekomen. Door mijn vader vervloekt, meende ik gedoemd te zijn om gedurende ge heel mijn leve» te Jijde». Door valsche schaam te, of liever door verkeerden trots, wt erheu- den, wilde ik mij niet tot hem wenden. Bo vendien, zooals ik u reeds zeide, mijn geest was verward, ik kon niet geregeld denken. I langs de Prins Albrpchtlaan. Recht ovér het gesticht Solvay en C'e botste de auto op eene kar. De schok was Zeer hevig. De paarden der kar weiden omvergeworpen en de auto werd in eene vitrien geslingerd. Gelukkig zijn er geene persoonsongeluk ken te betreuren. Antwerpen. Politieagenten aangeval len. Maandag nacht werd een policieagent in een herberg der Lombardenstraat geroe pen. om er eenige gemaskerde personen bui ten te zetten. De gemaskerden wierpen zich onmiddelijk op den policieagent en mishan delden hem wreedaardig.' Deze trok zijnen sabel en begon er mede te zwaaien'. Daardoor werden do genaamden Van R..., en L..., ge- kwelst. Aan de dokken van Merxem werd een policieagent van Merxem ook door verschei dene-kerels aangerand. De agent trok zijn revolver en loste verscheidene schoten,waar door de aanranders op de vlucht gejaagd werdén. Brand. Gisteren avond is een hevige brand ontslaan in een Duilsch hotel der Am- slerdamstraat. De pompiers snelden oiimid- delijk Ier plaats, doch moesten meer dan een uur werken, vooraleer zij de vlammen kon den uildooven. Eene kamer brandde letter lijk uit. De schade is aanzienlijk. Diefstallen. Ten nadeéle van M. Klinckhamer, van 's Hertogenbosch werd in eene herberg een bankbriefje van 50 fr. ge stólen. De dief is gekend'enwordt door de policie opgezocht. Een genaamde A. K..., 22 jaar oud. wo nende Gockerillkaai werd verrast, toen hij de deur der medehuurders wilde openbreken. Hij werd aangehouden. Aan de Scheldekaai werden twee koperen kandelabers gestolen. Een spaarboekje waarop eene som van 200 fr. ingoteekend was, is gestolen ten na- deelo van Mad. Van Looy, Kloosterstraat. Op de St Jansplaats zag een policieagent twee gasten, die bij zijne nadering de vlucht namen, eene steekkar achterlatende. Op de steekkar lag eene baal wol. BandieterijEen Engelsch matroos, die aan boord van zijn schip wilde terugkee ren, werd door twee bandieten aangerand. Nadat deze den zeeman erg geslagen hadden, ontnamen zij hem al wat hij op zak had en brachten hem een messteek toe. Het slacht offer moest naar het gasthuis overgebracht worden. Berchem. Diefstal. Ongekende die ven zijn bij middel van braak en beklimming in de woning gedrongen van M. Bastin, Sint- Huberlstraat te Berchem. De dieven legden er de hand op eene partij zilverwerk en ju- weelon ter waarde van 1700 fr. Esschen. Stoutmoedige inbraak. Bij M. Wouters is een dief langs het kelderven ster binnen gekropen. Eerst dronk de kerel eene flesch champagne uit daarna klom hij naar het gelijkvloer^ doorsnuffelde er <1® kassen en de laden en pikte eene som van ?5 fr. Verder heeft dief nog een nieuw paar schoenen geslule», en een reiszak open gesneden, waarna hij vertrok. Togen het ven sier der woning is door den veldwachter een overjas, een paar schoenen en eene koord gevonden. Mechelen. Eene dievenbende op ronde. Dezer nachten is eene dievenbende in de Van Benedenlaan op rónde geweest. Achter eenvolgens werden de huizen van baron Goppens, mej. Dieudonné. mev.De Wouters, mev. Perenuns ei M. Rome bezocht. Overal stolen de schurken eenige kleinigheden. Een onderzoek is geopend. Zonderling ongeluk. Maandag avond kwam vrouw D..., wonende Battery- straat, builen om eene boodschap te doen, toen een groote hond haar omverwierp. De vrouw werd de knieschijf gebroken. Haar toestand is zeer erg, daar zij nog niet ganseh genezen was van eene erge ziekte. Ik had Pandolle beloofd, hem te zullen schryven ik deed het nietik wilde aan nie mand mijn leed klagen. Wat mij weerhield van tot de overheid van Gray te wonden, weerhield mij ook om op de vragen te antwoorden, die men mij in het gasthuis deed naar mijn verleden, myn fami lie, myn geboorteplaats, van waar ik kwam, enz. Ik dwaalde den geheelen dag met een bloedend hart door de straten der stad, om mijn Kind te zoeken. Ik ondervroeg verschei dene personen, aan hun gelaat en hun hoofd schudden bemerkte ik, dat ze mij voor een krankzinnige hielden. Des avonds ging ik doodelijk vermoeid aan den oever der Saöne op een steen zitten. Ik klappertandde van de kou. Een naar buis gaande werkman bleef staan, toen lig mij zag. Gij zijt ziek, zeide hy minzaam waarom blijft gij daar zitten Ik ken niemand in do stad, antwoordde ik ?k heb heden-ochtend het gasthuis verla ten en geen to huis. Ga met mij, sprak hij, mijn arm va' en- de. Bij my thuis brandt eeu goed vuur,gij km. u warmeD, en als gij honger hebt, kunt gij on zen cenvoudigen maaltijd met ons deelen. Wij zijn niet rijk en hebben vier kinderen, maar mijn vrouw is medelijdend, zij zal u goed oiit- mgen. Ik volgde hem. Onderweg sprak ik hem over de kunstenmakers, die zes wekon gele-: den te Gray waren geweest. Ja, ik weet het, sprak hij, 't is een troep groote schelmen, m'nav de baas hoort er wel lag van de menscheu to vermaken hij komt! nu en dan te Gray, vooral bij gelegenheid vanj de kermis, (Wordt vervolgd.) VI pe re< ge

De Volksstem | 1911 | | pagina 2