DE KAMER Laatste Berichten Splegelfabriek A.L. MEYVAERT De laffe moordpoging te Aalst. Stadsnieu-ws. Liefdedrama te St-Jans-Molenbeek. Vergadering der rechterzijde. FEESTWIJZER Tlx. Stevens, Officieele kwoteering Rechterlijke Kronijk waarnemingen W BERICHT I Half en Half Contich. Lekkerbekken. Bij M. Voorspoels, wijnkoopman, hebben dieven oen vat cognac afgetapt, en de gevulde lies- schen meegenomen, alsook nog achttien fles- schen champagne en vele wijnen van de beste merken. Alles doet veronderstellen dat de nachtelijke bezoekers goed met het huis bekend zijn ook heeft do policie vermoedens en de daders zullen denkelijk niet lang meer op vrije voeten loopen. Oostmalie. In kokend water gevallen. Een driejarig kindje, dat in de ouderlijk" woning speelde, viel in eenen ketel kokend water en werd zoo erg verbrand, dat het 011 danks de heste zorgen kort nadien bezweek. De droefheid der ouders is onbeschrijflijk. Hasselt. Bloedig gevecht. Een sol daat van het lle linieregement, zekere Jan Van Eychen, van Wctteren, kreeg in eene herberg der Beekstraat twist met drie bur gers. Eensklaps bracht een dezer hem bij middel van een Engelsche sleutel een hevigen slag op het hoofd toe, zoodat de soldaat ten gronde stortte en weldra badend in een bloed plas lag. Het slachtoffer werd in bedenkelij- kentoes'and naar het gasthuis gebracht.Men vreest dat de schedel gebroken werd. Flémal Ie-Grande. Kind levend ver brand. Gisteren namiddag moest de echt- genoote Lambert Geltay eenige oogenblikken hare kinderen, 3 jaar en 10 maanden oud alleen laten. Het oudste kind speelde met stekjes-en stak. de-wieg-, waarin het.jongste kind lag, in brand. Toen geburen op hel hulp geroep der. kinderen toesnelden, had het arme wichtje reeds zulke erge brandwonden bekomen, dat het kort nadien bezweek. Charleroi. Dood'jij he botsing. Zon dag is in de Pont-Neufstraat, een tram rijtuig op eene kar gebotst in welke August Deles- caille en August Waevenberg gezelén waren, beiden vlogen- ten gronde. Delcsóaille werd den schedel gebroken en overleed een half uur nadien. Van Waejenberg bekwam enkel lichte schrammen Nog een doodeljk ongeluk. Zondag morgend, rond 1 ure, heeft eene ontploffing- plaats gehad, in de koolmijnen van Trieu- Kaisin groote steenen vielen van de gaan derij los en troffen eene ploeg- mijnwerkers, Een dezer, Arthur Nizet, 37 jaar, gehuwd en vader van acht kinderen, werd op den slag gedood. De genaamde Culollaux, ploeg baas, werd door eenen steen aan hel hoofd getroffen en den schedel verpletterd zijn toestand is hopeloos. Twee anderen werden ook gekwetst doch niet gevaarlijk. Sart-Castiaux. Doodelijke val. De landbouwer Goderniaux, 55 jaar oud, die naar zijnen zolder gegaan was om eten te halen voor liet vee, viel vair de trappen en werd den schedel gebroken. De man bleef op den slag dood. Mabay. Gendarmerie afgebrand. Verleden nacht werd de gendarmerie van Habay-la-Neuve doóiï een geweldigen brand ten gronde vernield^ De schade is zeer be langrijk. j Lokeren, Nóg dén dicfetil. .-^ In eeneii hof der Kazernstraaf? is de tooglade terdgge vonden die in den ri^ht van Woensdag tof 'Donderdag hij vrotnif Sterckx gestolen werd Er lag nog genoeg in om den vinder toe te- laten een glas hier te gaan drinken. De dieven hebben de tooglade in dezen hof verborgen denkende de policie aldus op een valsch spoor te brengen. Het parket wordt opnieuw ver wacht. Bedrieger. Bij middel van een adres kaartje van het klooster van Sinay, is een slimme bedrieger er in onze stad ingelukt eene zekere hoeveelheid kleerstoffen te be machtigen. Hij wordt ieverig opgezocht. Gekwetst. Gustaaf Rosseel vellen bewerker, Brugstraat, naar beneden willende komen, kreeg eene draaiing. Hij werd met gebroken arm en erg gekwetst aan het hoofd opgenomen. Dr Goeder tier heeft hem ver zorgd. Brutale man. Dinsdag avond was op de wijk Heirbrug, bij den genaamde De Hauwer, een brood gestolen. Zekere Rogiers werd er van beschuldigd. Hij kwam zulks te weten en stelde zich zoo brutaal aan, dat de gendarmen hem in verzekerde bewaring moesten brengen. Deserteur geknipt. Zekere Schelle- kens, uit de Veldstraat, soldaat bij het 3° re giment artillerie, is Dinsdag alhier aange houden. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stöomfabriek in'Gent Exaarde. Opgepischt. P,e landbou werszoon Edmond Van Damme, 22 jaar oud, die sinds 30 Januari verdwenen was, is Dins dag namiddag, rond 4 ure, aan de ijzeren- wegbrug, te Exaarde, op de wijk Spletter, opgevischt. Het lijk was in vergevorderden staat van ontbinding. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Sint Nikolaas. Overreden. Heden morgen ging de 15 jarige Frans Van den Berghe, wonende in de Plezantstraat, naar zijn werk. Gekomen aan de statie, sprong hij langs achter op den stoomtram, die juist vertrok. Aan de fabriek der heeren Verhrug- gen, waar hij werkzaam is, sprong hij er af, terwijl de tram in volle vaart reed. De on voorzichtige geraakte onder de wielen en werd hel rechterbeen vermorzeld. Naar hel gasthuis overgebracht, hebben de genecshecren De Bailly en Do Cock er het lidmaat afgezet. Zfjn toesland is bedenkelijk. Muur omgewaaid. Verleden nacht ie de muur van het kerkhof op eene lengte van 50 meters omgewaaid. Dendermonde. Ongeluk. Een schip per die naar zijn schip wilde gaan is aan de "Werf in den Dender geloopen. Op zijn hulp geroep kwam een andore schipper toegéJoo pen, die hem uil zijn relefi .1 kor redden. De drenkeling was ecMter zoo erg Laarne. Kiekendieven. Dinsdag nacht heeft men bij Jan Van den Hechte twaalf kiekens en twaalf duiven gestolen. Ook bij do kinderen Hermans werden al de kiekens weggehaald. Woensdag morgen vroeg bevonden zich de bestolenen op de markt van Lokeren, maar vonden er niets terug. Zelzate. Smartelijk ongeluk. De zoontjes der douaniers De Gryse en De Rycke, die op het Eindeken, achter de ouder lijke woning aan het spelen waren op een zandheuvel, keerden 's avondsnaar huis niet terug. Zeer beangstigd gingen de vaders hun 's avonds opzoeken. Daar do douanier De Rycke in de namiddag een blok grond van den heuvel had zien storten, werden daar opzoekingen gedaan. Na eenige minuten vond men de lijken der heide knaapjes. Zij hielden elkander omstrengeld en waren ver pletterd en verstikt onder de aardmassa. Beide knaapjes waren 8 jaar oud. Het dubbel ongeluk heeft eene diepe ont roering verwekt. Adegem-bij-Eekloo. Opgetrokken. Dinsdag morgen zagen voorbijgangers aan de afdamming van Balgerhoeke eene zwarte massa op het water drijven. Dadelijk dacht mon dat het 't lijk was van •deh heer Potvlieghe, geneesheer te Adegem, en-het was zoo inderdaad. Het lijk was erg opgezwollen. Op hetzelve--vond men nog. het gouden, uurwerk met dito keten de ringen aan de vingers, borstspeld en den geldbeugel van den geneesheer. Dat bewijst dat de heer Potvlieghe heel zeker per ongeluk is verdronken; en dat hier aan geene misdaad kan gedacht worden. Het lijk werd nedergelegd in de schuur van den handelaar Verstraete, in afwachting der komst van het parket. Baardegem. De storm. Bij Adolf Van Humbeek, Hoogstraat, is het dak van 't huis door den storm afgeslagen. Do schade is zeer groot. Twee personen werden bijna getroffen. Woensdag namiddag was do toestand van het slachtoffer nog steeds dezelfde. Het slacht offer was evenwel naar huis gevoerd. Wat de dader betreft, het schijnt bewezen te zijn dat het wel Frans Perdaens is, van Erembodegem. Deze zou Maandag morgend, vooraleer hij naar de koolputten van Forchies-la Marche, waar hij werkte, vertrok, zijn be bloede» dolk aan zekeren Aehiel Steppe,van Erembodegem getoond hebben. WoensJag avond had men te Aalst nog geen tijding dat de dader zou aangehouden zijn. Opstand tegen dé policie. Een naamde Severi.ep M-die met een kansspel op de Groote Markt gestaan had, had verle ren ,(ep ging bij een agent klagen. Hij deed het0|cbter op zulke brul ale manier, dat de politieagent zich genoodzaakt zag hem naar de wacht te brengén. Hij bood bevigen te genstand, doch kon ten slotte toch opgeslo ten worden. Been gebroken. Het meisje Maria Dhoye, wonende Sluierstraat, die gisteren avond in eene danszaal op de Groote Markt, aan 't dansen was, viel zoo ongelukkig, dat zij hel been gebroken werd. Het slachtoffer moest met een rijtuig huiswaarts gevoerd worden. Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Liefdedrama te Parijs Een Perzische banneling, Mohsin Ali Khan, 35 jaar oud, die in 1909 wegens de oproerige beweging uit Teheran was moeten vluchten, had te Parijs kennis gekregen met zekere Jeanne Lebrassetir. Na eenigen tijd sam'ehgewoond te hebben, verliet hot meisje den Pers. Gisteren ontmoette l^ij haar in den Mon- tholonluin. Hij smeekte haar het gemeen zaam leven te hernemen en op hare weige ring loste hij op haar drie revolverschoten. Hel meisje nam de vlecht en werd slechts licht gekwetst. Mohsin Ali Khan joeg zich een kogel door het hoofd en bleef op den slag dood. Het Fransch ministerie. M. Fallières heeft gisteren avond aan M. Monis, senator der Gironde, gevraagd het nieuw ministerie te vormen. Deze heeft aanvaard. Zijne bijzonderste medewerkers zonden zijn MM. Berteaux en Delcassé. De bandieterij in Amerika Te Buesbolit, in de Vereenigde Staten heeft eene botsing plaats gehad tusschen eene bende bandieten en de policie. Acht bandie ten en een policieagent werden gedood. De bende kon gevat worden. Nieuwe ontslagen Na het Fransch ministerie zouden ook M. Jon nart, gouverneur van Algiers, en M. La- pine, algemeene policieprefekt te Parijs, hun ontslag gegeven hebben. Later werd het ontslag van M. Jonnart bevestigd, doch dat van M. Lepine werd ge logenstraft. Roerende reddingen Door het ontploffen eener alkoollamp ont stond gisteren brand in een hotel van de Fau bourg Saint Antoine. Een 14 jarig knaapje, dat zich in de brandende plaat bevond nep wanhopig om hulp. Twee policieagenten drongen moedig door de vlammen en konden het knaapje redde». Woensdag morgend vond men in een veld achter de gemeenteschool der De Koninck- straat, het lijk der 17-jarige Lucie Cauchie, wonende Osscghemsliaat. Het meisje was verwurgd geworden. Bij hare ouders vernam men weldra dat het meisje Dinsdag avond met haren minnaar, Jaak Crabbe, 23jaar oud, wonende in dezelf de straat, was uitgegaan. De policie begaf zich naar dezes huis en daar had men juist Crabbe aan zijn bed ver hangen gevonden. Men vermce.lt dal Crabbe zijné minnares zal vermoord hebben en zich daarna heelt gezelfmoord. Zitting van 1 Maart De Zitting wordt om i ure 55 geopend onder voorzitterschap van M. Coo reman: Na do loting der afdeelingen voor de maand Maart, vraagt M. Janson opnieuw de dringendheid voor zijne ondervraging betrek kelijk do verbinding der Noord- en Zuidsta tiën te Brussel. Deze wordt toegestaan en op Dinsdag aan staande bepaald. De wet op mijnen en groeven M. Vkrsteylen stelt eenige wijzigingen voor aan artikel'14. M. Pkrsoons verdedigt zijn amendement aan artikel 15, betrekkelijk de gezondheids maatregelen in de mijnen en groeven. Hij vraagt de inrichting van eene ivddiagsploeg. (Zeer wel links). M. Hcbbrt. Het amendement van M. Persoons is onnoodig, daar het reeds in hot wetsvoorstel slaat. De verantwoordelijkheid ▼an den minister is itu ook groot. M. Vrrron Delporte. De beheerders der Werkmanswoningen buiten het wcilt zoiulheidsmaatregelen en het inrichten van reddingsploegen. In vele mijnen worden geene voorzorgen genomen voor de gezondheid der werklieden en op andereplaatsen is er geen reddingsma teriaal te vindenSpreker zal het voorstel Persoons stemmen. M. Buisset steunt ook het amendement van M. Persoons, omdat eene gezondheids kommissie steeds nuttig werk kan leveren. M. Persooks dringt nan, opdat de minister zijn amendement zou aanvaarden. M. Hubert. Ik heb er niets tegen, doch ik vind, dat het onnoodig is. M. Brenez begint opnieuw over de wer kerswoningen. Geeft het geld terug! roept hij nogmaals Men heeft uwe knevels afges:ie.!cn roept hij M. Victor Delporte toe. (Gelach). M. Delporte. Dat is zeer slecht. M. de Voorzitter. Het incident is ge sloten. Artikel 15 en het amendement Persoons worden gestemd. Daarna herneemt de Kamer do bespreking over den iock-ou't van Lessen. Woensdagmorgend, om 101/4 ure werd de vergadering der rechterzijde geopend onder voorzitterschap van M. Gooreman. Eene gedachten wisseling ontstond over het Voorstel Hymans, betrekkelijk den huis* arbeid. Daarna kwam hét voorste) Jouret, Pollet,1 enz', ter sprake. Daar de zaak echter niet clrlrtgénd gelicht Werd, werd'er géén bepaald besluit genomen. Dan was het de beurt aan de mijnwerkers pensioenen. Het ministerie bestrijdt do inrichting der Beschermkassen. Volgens het voorstel, zou den de jonge mijnwerkers het pensioen der ouden moeten betalen. Het stelsel der kapita liseering is verkiesbaarder. Daardoor zullen do werkers veel meer kunnen genieten. M. de Ghellirck, verkiest de vrije verzeke ringen. De mutualiteit/heeft geloond wat zij ermag. Volgens het stelsel van M.M. Ma- bille en gezellen, zouden de mijnwerkers steeds moeten mijnwerkers blijven. Dat mag niet zijn. Ook zouden de weduwen van mijn werkers, alleen met mijnwerkers terug in het huwelijk mogen treden, indien zij de omschrijving van het pensioen willen heko men. Dat is niet rechlVaardig. M. de Voorzitter stelt ten slotte vóór, dat de volksvertegenwoordigers, die zich bijzon derlijk met deze kwestie bezig houden, eene bijzondere vergadering zouden beleggen met den minister, om de zaak te bespreken. Het voorstel wordt aangenomen. AFTROGGELAAR. Alfons De Backer, van Wanzele, thans aangehouden, heeft zich aan de volgende misdrijven plichtig gemaakt. 1° Op 7 Juli ging hij bij Angeline Van Uytvanck, te Grembergen, eene kruiwagen leenen, op naam van Jules Vermoens, van Dendermonde. Do vrouw gaf het gevraagde, doch zag niets meer terug 2° Over een drietal maanden was hij te Impe, en ging een rijwiel halen bij Stam- paert Augusta. Hij bleef er ook mede weg. 3° Rond den zelfden tijd maakte hij zich op dezelfde wijze meester van eenen kruiwa gen, toehoorende aan Goossens Ida, van Wetteren. Hij krijgt drijmaal 2 maand ge vang en 50 fr. boet. MOORDPOGING TE HOFSTADE. Sedert een vijftal maanden, was Lodewijk Van de Maele, vellenbewerker, te Aalst, ge huwd met Maria Daelman, van Hofstade. Tusschen de echtgenooten ontstond dikwijls twist en de vrouw ging terug bij hare moe der wonen, te Hofstade. Van de Maele, ging er zijne wederhelft op 29 September 1.1., op zoeken. Onder voorwendsel haar alleen te spreken, vroeg hij haar hem te volgen. Eens op straat, trok hij een revolver en loste een schot op zijne eclitgenoote. Deze werd niet gekwetst. De vrouw vluchtte weg, acbtevolgd doorVan.de Maele. De ongeluk kige struikelde en vièl. Haar man loste nog' tw^e schoten on een dép kogels trof haar inl den hals. De vrouw jfverd erg gekwetst. Zij bleef drie Weken bedïêgerig. Do man krijgt' 2 jaar gevang en 100 fr. boet. Hij'-was er] blijft aangehouden. BEDREIGINGEN. Dezelfde Van de Maele, krijgt nog 1 maand gevang en 56 fr. boet voor doodsbedreigin gen, geuit tegen Frans Arys, en om een re volver gedragen te hebben. DIEFTE MET GEWELDDADEN Leo De Schutter, van Nieuwerkerken,had ergens een paard geleverd en kwam in de herberg van L. Dhaeseleire. Hendrik Claeys- sens en Jozef Van Haverbeke, kwamen daar ook binnen. Toen De Schutter vertrok werd hij door het tweetal achtervolgd, aangevallen en ten gronde geworpen. Na hem vreeselijk mishandeld te hebben, ontroofden zij hem eene som van 30 fr. Het eld van hot paard vonden zij niet. Claeyssens en Van Haverbeke, krijgen elk een jaar gevang met onmiddelijke aanhou ding. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. GEERAARDSBERGEN. 5 Maart Wijdvermaarde Tonnekea- brandfeest. 6 Jaarlijksche groote foóre. 13 Maart. Groote Burgersvergadering be legd door den Kath. Burgersbond. 26 Maart. Opvoering door de koninklijke tooneelgilde St.Pieler Vreugd en Deugd, van het beroemd drama De Twee Weezen AALST. 12 Maart Tooneelfeest door de Koninkl. Maatschappij 't Land van Riem. 19 Maart Tooneelfeest ingericht door Aelst Voorwaarts 17-18 April Congres der Katholieke Werken van het Arrondissement Aalst. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. N. B. De katholieke Naatschappjeri van de Stad en Tiet Arrondissement icorden. beléefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mógelijk aan 't beheer van óns blad mede te deelen. WISSEL-AGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Teletoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons ea nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 23 FEBRUARI, BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r 2* r MEDEDEELSl&CiESl. LIT GEERAARDSBERGEN. Aan onze lezers, die mededcelingen te doen hebben, laten wij weten, dat M. Amaat Mol laert, drukker, Vredeslraat 40, als hoofd agent a ah ons dagblad ih hot k&ritón' Gée- raardsbergen is kan^èslfeld; Zij kunnen hem alles-toevertrouwen. AALST. Solo-slim is gespeeld door madame Hélène, Dendermondschen steenweg, Aalst. De mede speelsters waren Lusken, Mieken en Trese ken. Proficiat Achille. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde JACHTMiSDÏlljF Van Michom Em.iel.en J.eenens Jan,beiden van Nieuwei kerkeh.staan terecht voor jacht misdrijf. De eerste krijgt 200 fr. boet of 1 maand gevang de tweede 50 fr. boet. NOG JACHTMISDRLTP Van Moortel Alfons, van llamrae, belicht mei twee andere personen gepenst te hebben, volk niet uit. Ik toeken verzet aan tegen de krijgt 200 fr. boet óf 1' maand en 26 fr. boel. gezegdens van M.-Brenez. j De twee medeverdachten komen vrij. M. Brenez. Geeft het'geld dat gij' ver- D1ÉFTE r-wi kon brast liel.t aan .Ie werklieden terug. I Kamiel Do Bonle, yin Crembergon, krijgt T"I M VtcTOn DklpotitrWij dwingen, dInïaiia'gevtlhg en £6 fr. koet yoor diefte gnt'eld, dat Hg door D' Verholen rnoeot--ver-1 nooit ieiflsnd medewerker (e),lijven. Steker ran zeven konijnen, ten nadecle van Maurice Barometer MARKTPRIJZEN Aalst. 1 maart— Hop. Markt zeer kalm prijzen 12.50 fr. Assche, 28 feb. Tarwe 18,00 a 00 00 rogge 17,00 a 00,00 haver 17,00 a 17,50 aardap pelen 12,— a 13,— boter 3,— a 3,20 eieren 2,25 a 0,00 kiekens 4,00 a 4,50 konijnen 2,50 3,00; hesp 0,—; viggens 30 a 35, hop 70 a 75! Ninove, 28 feb. Tarwe 19 a 20; rogge 15 a 16- haver 17 a 18 gerst 00 a 00; koolzaad 00 a 00 boonen 00; aardappels 11,00 a 12,00-, boter 3 10 a 0,— eieren 2,50 a 2,75 viggens 75 a 80. Brussel, 28 feb.—Varkensniarkt te koop 250 prijs rle kilo op voet 1,10 a i;?5. Anderlecht, 28 feb. Verkensmarkt, te koop 2701, prijs per kilo op voet 0.96 a 1,12. Sottegem 28 feb Tarwe 20,—. masteluin 13,00. rogge 15,50. haver 18.00. boonen 22,50 aardappelen, 12, konijnen 2,00 a 4 kiekens 3 a 6; boter 3,00, eieren 2.50. viggens 18 a 50. van M. Camiel et, opticien-spooialisto Aalst. Lange ïoulstraat, 6 1 maart. 15 m r««.- Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 '2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 1905. 2 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896....*:..2 Elsene 18803 19083,5 Laken 1902. 3 Luik 18603 1897 .'...2 1905. .itwtidw.... 2 Mechelen 1885. j3 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Sfla 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Vcrviers 1873 3 1893 3 91.70 91.80 91.75 76.— 87/75 9L.50 88.50 S8.50 104.50 98.50 91.25 90.50 89:?o 72.25 75 50 ,83/I£; 72.75 87.— 52.25 J 06.75 86.CO 105.— 99.— /M.25 107.— 87.— Hiermede breng ik de Heeren Landbouwers en Uiivcrkoopers ter kennis dat M. Richard DE ST08BELEIR, le AELST, mijn Agent- Depothouder niet meer is, en geene Mest stoffen meer verkoopt van mijn Merk. Bestellingen zullen in toekomst ontvangeiV worden, dire kt te ANTWERPEN of hij mijn Depothouder M. Leo DE LATTREy, 83, Leopoldstraat, Aalst. A. LEUE, Opvolger van L. Jacob sen- Caleioaert, 12, Merxemschestraat, ANTWERPEN» Fabriek v^n Scheikundige Meststoffen, Vraagt prijzen van dit jaar. zorgd worden. I verklaart zich ook voor het nemen van ge- De Mey. I Thermometer 9*4 Windnoord Vooruitz.schoon weer Mail Kneipp cn hofliy, zeirs deneene geven een aangename ve/teerbare drank. ziedaar uwe gezondheid. Varhaaa ii 'I graot 1. KUISI, gruistl

De Volksstem | 1911 | | pagina 3