BUITENLAND. Schrikkelijke Volkswoede FRANKRIJK Wederom eene werkstaking. De spoorwegwerkhuizen van St-Etienne ■moesten Zaterdag gesloten worden, daar de werklieden in slaking waren gegaan. Men vreest dat nog andere werkhuizen ook zullen moeten gesloten worden. Moord te Roubaix. Een werkman, Louis Nolf, die in eene bloempelderij te Roubaix ontslagen was, heeft den meestergast, Louis Duthoit afge wacht en hem eenen vreeselijken messteek in den buik toegebracht. Duthoit werd doodelijk getroffen naar het gasthuis gebracht en bezweek er kort nadien. De moordenaar is aangehouden. Een afscheidsmaal. De ministers van het kabinet Briand en hunne medewerkers vergaderden Zaterdag namiddag aan een afscheidsmaal. Ook M Dujardin-Beaumet, alhoewel deel makende van het nieuwe ministerie woonde den maal tijd bij. Nog een tweegevecht. Zaterdag morgend had een tweegevecht plaats lusschen de Fransche schrijvers Glare- tie en Leon Daüdet. Men vocht eerst met het pistool doch na vier schoten waren er nog geen slachtoffers. Toen nam mén 'den degen. M. Clarelie werd yu aan de borst gekwetst. Fransche zeden Een werkman te Parijs aangerand, Een werkman welke van zijne bezigheid kwam, werd in den nacht van Zaterdag op Zondag aangevallen door 5 kerels die hem messteken in het hoofd toebrachten. Twee der kerels konden aangehouden worden. De andere namen de vlucht en koiiden ont snappen. Eene instorting. Ongeveer 500 kubieke meters aarde hebben zich van een borg los gemaakt en hebben den steenweg versperd van Plombures naar Remiremont. Eene bergplaats eener fabriek werd be dolven. Geene persoonsongelukken zijn te betreuren. Ontredderingen aan de telegraafdraden. Verleden nacht hebben gasten al de tele graafdraden tusschen Arrasen Lougeau afge sneden. De draden die de signalen moesten bewegen, werden insgelijks doorgeknipt. Daar de signalen niet meer werkten hebben al de treinen aanzienlijke vertragingen be komen. Eene reis van M. Briand. M. Briand gaat eene reis in dó Middeland sche Zee ondernemen, aan boord van de Yacht Gilda die aan zijnen vriend Chalin behourt. M. ÉrianJ zal uit Marseille vertrekken." Een aanval up de gendarmerie van Pontoise Rezén nacht went 'een aanval op "de gen darmerie van Pontoise gedaan. Rolid-ll ure bad eene schrikkelijke ontploffing plaats. Eene bom had al dó ruilen verbrijzeld. Geene persoonsongeiukkenzijn te betrureen. DU ITSCH LAN D. Leve Frankrijk Zondag avond heeft een gevecht in Metz plaats gehad lusschen twee Duitsche officie ren en twee jonge lieden der stad. Het volk dat rond de strijders stond, heeft geroepen Leve Frankrijk Weg mot Pruisen De twee jongelingen werden opgesloten. Het volk was zeer opgewonden. Ordemaatregels wer den genomen. PERZIË De eed van den regent De regent heeft den eed afgelegd. In zijne redevoering heeft hij verklaard zich buiten de politieke gezindheden te bevinden. Hij heeft de regeering aangezet om met hem te arbeiden tot de opbeuring van Perzië. Het nieuw kabinet wordt eerstdaags verwacht. AMERIKA Bloedige werkstaking Daar de spoorwegkompagnie van Reading weigerde de stakende werklieden terug te aanvaarden, wilden deze de bureelen hestor- men. Zeven policieagenten wilden tusschen- komen, doch werden aangevallen. Zij maak ten alsdan van hunne wapens gebruik en een staker werd gedood en drie gekwetst. PORTUGAL. De scheiding tusschen Kerk en Staat De hatelijke maatregelen van het Portu- geeseh gouvernement duren voort. De pries ters die den vastenbrief hebben afgelezen,zul len berooid worden van het pensioen dat de staat aan de oude geestelijken verleent. De regeering weigert de invrijheidstelling der opgeslotene priesters, zoolang gansch de geestelijkheid in den huidigen regeeirngsvorm niet toestemt. ENGELAND De kroning De feestelijkheden der kroning zullen al lerprachtigst zijn.Er zijn reeds 120,000 scho liers en sclioliei'sters uitgenoodigd om er deel aan te nemen, zij zullen geen voorgaande hebben. De muiterij aan boord van een schip Personen die zich gisteren .op de kaaien van Dover bevonden, hoorden plotselings twee revolverschoten welke schenen van een schip te komen. Eenige oogenblikken later werd eene «loep afgelaten en twee mannén stegen er in om een geneesheer te gaan halen. Een andere sloep bracht dan een Ghineesch matroos naar het gasthuis. Men vernam als dan dat aan boord eeno muiterij was uitge horsten, oiuh rde vreemde matrozen, deel makende van de bemanning. Een officier werd aangevallen en mishandeld. Hij verde digde zich met zijn revolver en kwetste levensgevaarlijk een Chinees. openbare macht btj hoogdringendheid ver sterkingen hevolen. Het ministerie van Bin- nenlandsche Zaken heeft de gebeurtenis be vestigd, maar schrijft al het voorgevallene toe aan de schuld dei*" visschers. Volgens latere berichten zoude gestorvene vrouw een geduchlen slag op het hoofd heb ben gekregen vanwege- do policie. en die slag zou oogenblikkëlijk'de dood hebben ver oorzaakt. Zooals men licht begrijpen kan, heeft die gebeurtenis een pijnlijken indruk teweegge bracht, niet alléén in Gancale, St Malo en omstreken, maar door gansch Frankrijk zonder twijfel zal derzaak voor het Parle ment worden gebracht en nogmaals de Ka mers in opschudding brengen. Die soort van opgewondenheid wordt'èene gewoonte bij het Fransche volk. Geóne'maand, geene week mogen we zeggen, gaat voorbij, of men hoort links of rechts in Frankrijk van een opstand, onder de eene of andere klas van olk. Wie zal durven' staande houden, dat zulk een toestand kan blijven duren-?! Wordt men niet gewaar, yogi beter dan men het zelfs begrijpen kan, dat er een vuur smeult, of zeggen wij liever 'dat het vuur reeds gloeit en dat wij binnen weinigen tijd die gloeiing zullen zien Overgaan in een over weldigenden oorlög'sbfand, die de vernieling van Frankrijk op gro'ó'fe Uitbreiding zal door zetten.. Gelukkige Beliep, die staan onder een waakzaam katholiek ministerie De eene slag na den anderen treft het arme Frankrijk. Het kleine stadje Gancale, niet er van St-Malo gelegen, op de Noord-Wes terkust van Frankrijk, komt het tooneel te zijn van erge baldadigheden. De scheepsbe vrachters zijn in hevigen twist met de vis- schers. Zondag in den voormiddag gingen twee bevrachters naar hunnen boot. Het volk wilde zich verzetten. De scheepsbevrachters riepen de bescherming in der gendarmen daarop ontstond er eene geweldige opstoot. De visschers, mannen, vrouwen en kinderen waren ten getalle van drie duizend opeen- gestroomd, zoo rukten men tegen de 2 be vrachters op de gendarmentrokken hunne sabels en sloegen met hunne kluppels. De b4toogers wierpen met steenen en kasseien eii sloegen met de vuisten op de belegerden. Pfots wordteen akelige kreet gehoord. Eepe vfQuyy, Basle genaamd, zakt ineen en sterft Pp:verstomming van de anders zoo rustige bevolking,!)ijdit droevig voorvalyveergeven is! niet mogelijk. De strijd ljpjidt op, doch weed is hel overal gesteld,. Tien gendarmen werden gekwetst, waar onder enkelen zeer erg; van debetoogers spreekt men van twintig en dertig gekwet sten, waaronder verschillende zeer gevaar lijk. De opgewondenheid der bevolking is op het uiterste. Men vreest voor erge wanordelijkheden het gerucht werd verspreid, dat er 's avonds revolverschoten werden gelostnaar het schijnt hebben de visschers 's avonds het huis van den voorzitter van het syndikaat der scheepsbevrachters belegerd; de zestienjarige zoon van den voorzitter,zijne koelbloedigheid verliezende, zou den revolver genomen heb ben en verscheidene schoten in de lucht ge lust. Dit voorval deed de beroering in de stad zoo mogelijk nog toenemen. Ook heeft de Brussel. Een oudceroordeel.de aange houden. X..., 42; jaar, reeds 29 maal ver oordeeld wegens diefstallen en andere mis drijven, werd nogmaals, bij verstek, veroor deeld tot 18 maand .gevang,, doch vertrok naar den vreemde. Vóór twee dagen, keerde hij, uit Londen, te Brussel weer, met eene schoone jonge vrpuw van Egyptischen oorsprong. In een ko'ffieliuis der Antoon Dan- saertstraat, werd X.,,, Vrijdag avond her kend door de agenten Sneyers, Kint en Til- man, die hem vroeger dikwijls aanhielden en thans het koppel leidden naar het commissa riaat op de Nieuwe graanmarkt. De kwaad doener bracht den nacht door in den amigo en werd in de gevangenis van St-Gillis opge sloten. Brand. Zaterdag avond, rond 11 ure, ontstond brand in hét magazijn van kramerswaren der óchtgenooten 11.., Priem- straat, 61. Bij middel van eene ladder kon den geburen vijf perSonen redden. Na een half uur werkens, wafén de pompiers mees ter van det vuur. Vele koopwaren werden de prooi der vlammen. De bende der Eransche Apachen. Nog ticee aanhoudingen. Zaterdag mor gen, 1 u., hield de policie in een koffiehuis mjbij clé Hallen, XI.., on Zr.., aan. Zij ver bleven 's nachts in het huis waar de policie dijags tevoren; dë gestolen voorwerpen ontdekte. Mën'vónd'-opdien; eene aanzienlijke ,som geld. 8» •- 1 i De Vrouw van X.,, werd insgelijks aange houden, doch terug* ih vrijheid gestold, na ondervraging. Botsiiig.Eepe botsing heeft Zater dag aan den hoek van do Henego,uwlaan hij de schuldige op de Rouppeplaatsen lever de ze over aan een agent. Zij woont te Gure- hem, in de Brogniezstraat. 'Zij werd omge sloten. Botsing. Eene brouwerskar stond Zaterdag namiddag aan een koffiehuis der Leopold II lei, toen de twee paarden ver schrikt door een automobiel op hol gingen. Zij holden de lei af en botsten tegen eene kar die omver geworpen werd en waarvan de voerman op de steenen geslingerd zich erg aan hoofd en beenen kwetste. De gekwetste werd na verzorging naar zijne woning over gebracht. Van schrik gestorven. Zaterdag na middag, rond 3 ure, kwamen de graaf en gravin de K... hun hotel te verlaten in geslo ten rijtuig gezeten. Aan den hoek der Kunst lei werd hun rijtuig door den eleklrieken tram aangereden en gansch vernield. Geen een der twee reizigers werd gekwetst. Doch gravin do K... liep naar haar hotel en liet zich in den salon op een canapé neervallen. Toen men haar tot bezinning wildo brengen, bemerkte men, niet zonder ontzetting, dat Mev. de K... van schrik bezweken was. Dieven. Men heeft Zondag morgen bestatigd dat gedurende den nacht dieven de uitstallingskas van een schoénmagazijn der Bisschopstraat hadden opengebroken en er 22 paar schoenen gestolen hadden. Een on derzoek is ingesteld. OmgeworpenGisteren avond rond 7 ure werd Mad. Marie D.., 42 jaar oud," bij het oversteken van de Noordlaan door een taxis omgeworpen. Het slachtoffer werd erg ekwetst opgenomen. Zij had een pols ge broken en talrijke kneuzingen aan armen, beenen en borst ontvangen, zij klaagt ook over inwendige pijnen. De policie der 4° af- deeling heeft een onderzoek geopend. Gevaarvol zinnelooze. M. Albert X..., 36 jaar.' was onlangs teruggekeerd uit Amerika. X... bezit al zijne geestvermogens niet. Herhaalde malen werd hij opgesloten in België en Amerika. Zijne zinneloosheid bestaat in het feit dat hij van zijne bloedverwanten en vrienden steeds geldsommen vergt onder doodsbedrei gingen. Eenige jaren geleden loste hij revol verschoten op zijne moeder. Men oordeele over den schrik waarmede de familie X... den terugkeer in België van dien gevaarvollen bloedverwant vernam. Pas toegekomen te Brussel, herbegon X... zijne bezoeken, de revolver in de vuist. Toen hield de verwiltigde policie hem aan en deed hem in bewaking-stellen in een ge sticht. Den volgenden dag misleidde X... het toezicht zijner bewakers en vluchtte. Vrijdag avond zocht hij zijn broeder op en eischte geld. De broeder overtuigde den zin nelooze hem te vergezellen naar het kommis sariaat der Kruisvaartenstraat, waar de officier van dienst, hem een wissel zou over handigen. De zinnelooze ^Leinde erin toe»zijn broeder te vergezellen. Pas in he,t commis; sarjéaG of, li ij wérd in de omnogelij-kUeid ge steld iemand te schaden. 95° Vervolg. Op dit oogenblik maakte Dupont eenige be weging en mompelde twee maalPandolle Pandolle Mij droomde. Met ingehouden adem bleef Margaux een poos onbewegelijk-. Iflj was bevreesd. 'l?oeb het echter verder stil bleef, begreep hij dat Dupont niet wakker was geworden, en werd weer stoutmoediger. Als een slang kroop hij verder. Bij de kast gekomen, ging hij op de knieen liggen.- keek met een woesten blik even naar het bed en beproefde een der sleu tels in het slot tésfcëken. Eerst de zesde sleu tel paste. Hij draaide hem tweemaal om. Het slot maakte een tamelijk sterk geluid, een veer werkte van binnen, en de kast ging .van zelf open Met van begeerte fonkelende oogen keek Margaux m de kas, om de schatten te beschou wen. Op een der banken lag een hoop rentehrié- ven, aand^elen e.; obligation naastgrooté hak ken bankbiljetten. Op een. andere' plank wa ren rollen goud-op eengestapeld. Beneden in de kast stonden zakken met zilvergeld. Margaux was als bedwelmd daar lagen schatten, die hij slechts voor 'tgrijpen had, en liy da f. niet meer aan Dupont. Deze wasechter wakker geworden door het geluid, dat het slot had gemaakt. Ilij ging in het bed overeind 'zitten en schoof zacht de gordijnen open. In het''»li (b "ker zag hij een man bij de geldkist. Hoewel hij verschrikte, was hij niet bevreesd. Hij stapte het bed uit. Ik kan dat alles niet meenemen, mom- Ben auto-taxis is op eene bleekerskar ge botst. De beide rijtuigen werden erg bescha digd. De zoon van, dep heer V.., aan wie de bleekerskar toehoorde, werd op de slraat- steenen geslingerd en erg aan hoofd en beenen gekwetst. Een onderzoek is ingesteld! Eene dievegge change/tondenEenige nachten geleden werd X..., wonende Fontai- asplaats, op de Anspachlaan aangesproken door eene jonge vrouw; met welke bij ver1 scheiden© herbergen aïliep. Een- V dween het meisje. Toen stelde de man vast dat zijn gouden uurwerlt en keting 600 fr. waarde, verdwenen waren, hij zelf ging op zoek en in den naclïff v'kh Zaterdag,ontmoette pelde Margaux, ik zal maar beginnen met het goud en de bankbiljetten bij mij te steken. En met beide handen greep hij naar de rol len goud. Op dit oogenblik vatte Dupont hem hij de schouders en trok hem achterover, met doffe stem roepende ,Dief Dief lntussehon was Frapcois naar (Je kamer van Blanche'gegaan. Metv;.m (gen hélschen ■gloed schitterende pogen, een 'ufseliuwclijkcn lach om de lippen trad bij die binnen, lu,. allés besloten, .zelfs tot een moord; Francois gevoelde een zonderlinge gewaar wording 't was alsof bij eensklaps zinneloos was geworden, een rilling liep hem Hoor de leden, het bloed scheen bis vuur in zyn aderen te, vloeien. Gelyk de tijger de lippen likt op 't gezicht van de prooi, die bij beloert, scheen Francois reeds bij voorbaat zich In de smart van zijn slachtoffer te verlustigen. Eensklaps Werd de deur van een klein ver trek opengeworpen, en Blanche's kamer was helder verlicht. PTanpois deinsde achteruit. Een gestalte stond op den drempel. Het Jicht dat op haar mager en bleek gelaat viel, u haar meer gelijken op een sppolc, dat uit het gras verrees, dan op een levend wezen. Die verschijning had op Francois de wcr king van een geest, lli.i was als aan den grond genageld, zijn armen vielen pUr langs zyabji', hij beefde van angst. aLafaard», zei degeslalte, met fonkelen den blik de armen tegen hem opheffende, «Lafaard», wat komt gij'hier do»m Zoekt gij Pandolle. om hom lo vermomde.», .m» hebt gij jein de kamerdeur vergist -, Fianeois Mar gaux Dit is. de kamer Van Blanche Dupont, en zfoo'als gij ziet, is zij niet alleen, ik' ben bij haar, om haar-te beschermen. Je moeder was een eerlijke, brave vrpuw, maar gij zijt een monster, een wild.dien^i Als ik naar mijn verontwaardiging en mijn woede te werk gibs', zou ik de knechts roepen en je aau iie't- gerecht overleveren, maar gij zijt jong, gij kunt je, beteren, indien je ziel nog niet geheel bedorvèn is. Vlucht,'en 'kom' niet weder als een dief oin do lioeye rondsluipen, want dan zult'gij u..ra als.i.éu moord-, baar pp. de bank der be-j schuldigden zitten. v Gaat; en verontreinig djt.verblijf der on schuld niet.'langer dopij/jc tegenwoordigheid Francois beefde als een riet en staarde met ontzetting de verschijning, pan. Jeaunette .kwam naper en herhaalde met dreigende stem Qa v.anbier Ga Francois .deinsde achteruit en riep met doffe stem Het spook 1 Achrhb't spook Als een razende ijlde1 by do kamer uit °n sprong lie trap af. Jeannette bleef éènigë oogenblikken aan do deur staan. Toen zij zich omkeerde, stond Blanche midden ih 'dé'Kamér: Blanche was hevig 'diitrnërti en verschrikt, zij stkaiu'ë 'mét vprha iiig do naar onbekende aan, die haar van een vreesélijk gevaar had gered. Na een oogenblik gpgarzeld te hebben, of zij zich zou verwijderen of bl.ijvcn, ging Jean nette naar net jonge nivp-^e. Er is iemand in de kamer geweest, zeidc Blanche. Ja, een'ellendeling !óeii laaghartige, ant woordde Jeaunette. Ik héb liera herkènd hernam Blanche'. Hij haat mij, ik weet het, en hij wilde mij dopdeh. Maar gij waart nier, om mij tegen hem te beschermen. Ik heb alles gehoord wat Jonge brandstichtersEen policie- ageyt.der„eerste afdpeling bemerkte grsl.e avöfuLdat de deürön'der kelders van de 1 zen der Koninklijkestraat half opgebrand waren. Kleine gasten hadden met strooi en papier vuurken gemaakt tegen de deur en hadden, toen zij bemerkten dat deze in brand stond, de vlucht genomen. De liefhebbers van goeden koffie zijn in feestviering sedert zij de Bitterpeeën der «Trappisten Vin cart gebruiken. 1500 Anderlecht. Ongeval. Zaterdag werd de kar van den moeshovenier, H. Rycke- busch, van Lennick, op den steenweg van Bergen door den stoomtram omgeworpen. De kar werd beschadigd, het paard, erg ge- volst en de moeshovenier, bewusteloos opgenomen met gebroken rechterbeen, eene diepe wonde in het voorhoofd en inwendige kneuzingen. St-Joost-ten-Noode. Kind erg gekwetst. Het 5jarig knaapje, Jaak O.., Beklimming- straat, viel Zaterdag te zijnent met een mes in de hand". Het lemmer drong diep in de keel van het kind, dat veel bloed verloor en in een onruslwekkenden toestand verkeert. Sint Jans-Molenbeek. Een 4 jarig kind gedood. Vrijdag avond speelde de 4 jarige Jozef Gornelis in de St Martinusstraat, waar zijne ouders wonen. Juist kwam een zware wagen, door twe© paarden getrokken, aangereden. Toen de kleine den steenweg wilde overloopen, werd het door de paarden omgeworpen. Het werd onder de hoeven vertrappeld en de wielen van het zware voertuig reden hem ovér liet lijf. De knaap werd dood opgenomen en de policie bracht het' stoffelijk overschot naar het doodenhuis over. Het parket stelde een onderzoek in, waar uit blijkt dat de voermanvan den wagen geene schuld aan het ongeluk heeft, dat moet eweten worden aan de onvoorzichtigheid van den knaap. Woluwe. 't Geld of het leven.Zater dag voornoen rond 11 1/2 ure, gingen de eehtgenooten B... eene wandeling doen in liet park van Woluwe. Gezien liet groot getal rondzwervers welke er in verblijven, wordt dit park weinig bezocht.- Mijnheer en mevr. B... gingen er toch maar in. -Eensklaps wer den zij door twee gasten onder den mep van De beurs, of liet leyen tegengehouden. M. B... moest zijne beurs fr. 17,50 bevat tende afstaan. Cureghem. Inbraak bij nacht. Ir» den nacht van Zaterdag op Zondag heeft nier» ingebroken bij Mevr. wed.Berbère, Broyère- straat. Op het gelijkvloers zijn alle meub?len opengebroken, en vele kostbaarheden, klee deren en andere voorwerpen van waarde ge stolen. Schaarbeek. Teruggevonden. Dezer dagen ontsnapte uit hetgasthuis van St-Joost- ten-Noode een persoon van Dinanl, D.., die aldaar werd onderzocht onder opzicht van zijn geestestoestand. D... is teruggevonden bij zijnen broeder, wonend in de Vander meerschstraat, te Schaarbeek. Rij tuig ongeval. Vrouw Gardinael, Rubensstraat, werd Zaterdag avond op .den Haachtscheu steenweg, met een 4jarig kind op den arm. door een rijtuig omgeworpen. De moeder werd opgenomen met gebroken linkerarm en kneuzingen haar dochterken mét gebroken voorhoofdsbeen. Beiden werden naar het gasthuis overge bracht. Om de lakens Over een vijftiental- dagen nam een koffiehuis zijnen intrek in een logement der Gaucheritstraat en ver dween de lakens en andero benoodigheden medenemende. Zaterdag werd de dief aange houden in zijn nieuw verblijf, in de Kool straat. Hij werd naar het kommissariaat der Kolenmarkt gebracht om er ondervraagd te wordey.. v/ Vorst.. Werkongeluk. De jonge dochter V..,v>D3 jaar oud, in de -cassiman- straat van Uccle wonende werd gisteren, Zii lerdag, het slac.htoffer van een erg onge lijk. Zij werkt jn een fabriek Neerstaïschen- steenweg te Vórst en werd 3 vingeren tus- sóhen persrollén afgerukt. Zij werd bij hoog dringendheid naar het hospitaal gebracht waar de afzetting noodig geacht werd. Sinte- Catharina- Lombeek. Brand. In den nacht van Zaterdag is alhier het huis, met inboedel, afgebrand van den genaamder» Sooi Vander Borght. Daar de eigenaars niet t'huis waren, maar aan 't wérk in het Wale- land, denkt men dat er wel onvoorzichtig heid of misdaad zou kunnen in 't spel zijn. De Gendarmerie heeft een onderzoek ge opend. Antwerpen. Erg ongeluk. Een erg ongeluk greep gisteren plaats op de tramlijn van Antwerpen naar Wommelghem, op een vierhonderd tal meters van dit dorp toen cle maehienisl een man bemerkte dat een man op het spoor ging hij deed teekens doch de man scheen ze niet te hooren. Eindelijk deed gij tot hem gezegd hebt. Ik dank u voor den dienst, dien gij my hebt bewezen. Maar wie zijt gU Uw vriendin en ook die van den goeden Epreuve. i Blanche zag haar oplettend aan. Kent gij Epreuvevroeg zij. Ja, reeds zeer liyig, gaf Jeannette ten ant woord; -r-Heeft hij er voor gezorgd, dat gij hier in huis kondt komen -i Ja maar ik heb hem niet gezegd dat u eén vreeselijk gevaar bedreigde. Daaraan hebt gij goed gedaan. Maar hoe wist gij... -^-'Tii den vorigen nacht heb ik eenige woor den van de twee MargauX: afgeluisterd. Gij hebt u in het aangrenzende geheime vertrek verborgen gij wist dat liet bestond kent gij dan dit huis 'a, antwoordde Jean nette met bewogen stem ja, ik ken liet. Maar wie zijt gij dan Dat kan ik u niet zeggen. Waaromniet'? —Als Pandolle met uw aanstaanden echtge noot op Espoir is teruggekomen, zult gij het, weten. Wat Heeft Epreuve u dat ook gezegd riep Blanche. En met zachte stem voegde zij er bij Gij hebt mij gezegd, dat gij hem reeds lang kentdan weo^ g>j zeker ook, dat hij eigenlijk andersheet. Ik weet dat hij Framjois Troehets heet ,en uw vader is. 't Is vreenld mompelde Blanche, lia. vervolgde zij levendig de j.urk, die gij draagt, ïieb ik beden-ochtend aaii mijn vader gegeven 3tls npg een jurk van Jeannette Dupont. Bij hei uitspreken van dien naam scheen eensklaps een licht voor haar op te gaan. Jean- nette's arm vattende, trok zij haar zacht bij het licht der lamp. Toen haar oplettend be schouwende, begonnen haar oogen van vreug de te stralen, en zij sloeg haar armen om Jeaiir nette's hals. Wel, wat doet gij nu stayielde Jeannet te, trachtende zich bedaard te houden, of schoon zij innig bewogen was. Blanche antwoordde niet bevende stem lm de'kamer van Pandolle lia'ngt een portret van Jeannette Dupont;.'' Gij 'zijt je! verouderd,1 maar toch herken ik u, gij zijt Jeannette Du- pont. Zwijg zwijg zei jeaunette gejaagd. Ilij riep Blanche in vervoering, God wil óns allen een groot geluk schenken Jeannette drukte haar aan haar hart en kus te haar op het voorhoofd. Op dit oogenblik hoorden zij een kreet en dadelijk daarna het geluid van haastige schre iden op den trap. 't Is Francoishij komt terugriep Blan che, en verschrikt klemde zij zich aan Jean nette vast. Maar liet geluid der schreden verwijderde zich en hield toen plotselings op. Jeannette snelde naar het venster en wierp het open. Zij zag een man uit het huis snellen, en zoo hard hij kon door den tuin vluchten. Een ontzettende gedachte kwam bij haar op, zij slaakte een doordringenden kreet,greep de lamp en ijlde de kamer uit. De deur van de ka mer liaars vaders stond wijd open door hevi gen angst voortgedreven, snelde zij die bin nen. Jé grijsaard lag by de geopende geldkast bésveegloos op den grond. (Wordt vervolgd).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2