Edele Zelfopoffering. Portugal: Wel verdiend r Vermoedelijke skhipbreuk Te Boulogne is men zeer ongerust over Het lot der stoomsloep «Da Dorade», pa troon Fauru, bemand met 17 koppen, die met man en muis zou vergaan zijn. Eene reddingsboei der La Dorade werd gevonden ter reede van Andresselles. De sloep was op 26 Februari laatstleden naar het Zuiden van Engeland ter vischvangst vertrokken. HOLLAND. Een goudsmid bestolen Te Bergen-op-Zoom is bij den goudsraid Ed. Van Baal, in de Lievevrouwstraat inge broken. De dief schijnt de ruit met een flesch te hebben ingeslagen, heeft zich toen meester gemaakt van een partij gouden en zilveren voorwerpen, meestal gouden ringen en ke- tingen en heeft toen de pla^t gepoetst. Ver schillende voorwerpen van waarde heeft de dief laten vallen en waren over de straat verspreid. De heer Van Baal, door het gerucht ge wekt, was onmiddelijk naar voren gesneld waarop de dief op de vlucht ging. DU ITSCH LAN D. Dubbele moord in een gevang. ïn het gevang van Brucksal, nabij Carls- ïuhe, heeft een veroordeelde, August Phi- lippson, de bewakers Kaufmann en Schmidt met eene ijzeren staaf gedood. Hij kon dan door andere bewakers overmeesterd worden. Philippson was in 1908 ter dood veroor deeld wegens moord gepleegd te Griesbach Hij had echter genade gekregen. Het lijdt weinig twijfel of Philippson zal thans wederom ter dood veroordeeld worden. Nu zal hij zijn leven eindigen op het schavot te Brucksal. Het Centrum verliest een zetel, Bij de lierstemming voor den Rijksdag in het district Immenstadt is Dr Thoma, de liberale candidaat, gekozen met 14,286 stem men. Emmingen, do candidaat van't Cen trum, haalde 12,774 stemmen. Het district was tot dusver in bezit van het Centrum geweest. OOSTENRIJK. De eerste Dreadnought. Uit Triest wordt gemeld, dat de eerste Oostenrijksche Dreadnought op 27 Mei aan staande, te Trieste zal te water gelaten wor den. Deze gepantserde kruiser zal Kaiser- König Franz-Jozef genoemd worden. In de zeevaartkringen van Trieste hoopt men dat de Keizer naar Trieste zal komen om de te waterlating bij te wonen. GRIEKENLAND Aardbeving. Te Orchemeneen te Livadia, werd giste ren veel schade aangericht door eene gewel dige aardbeving. De bevolking, doodelijk verschrikt, legert in hot veld, óhdahks de' stortregens. SPANJE. Een krach Een Spaanseh blad meldt, dal een groot handelaar van Barcelona, zijne .betalingen gestaakt hééft. Men verzekert dat de bande laar in katoenspekuleering meer dan twintig miljoen verloren heeft. ENGELAND De misdaad van Houndsditch. De onderzoeksrechter heeft een hevel van niet vervolging uitgebracht tegen twee be lichten der zaak van Houndsditch. Vijf Rus sen, waaronder eene vrouw, zullen voor het assisenhof moeten verschijnen. ITALIË Het drama van Rome. Luitenant Paterno heeft de dagbladen ge vraagd, waarin over het drama gesproken wordt. Men weigerde aan- zijn verzoek te voldoen. Ook de talrijke brieven welke voor hem toekwamen, werden hem niet terhand gesteld. Paterno heeft zijn advokaat gekozen. Hij zal op het einde der week met hem eene samenkomst hebben, na zijne overbrenging naar het Burgerlijk gevang. MAROKKO Een gevecht. Nabij Haumond heeft eene botsing plaats gehad tusschen eene mehallah en de stam der Cheradas. Deze laatslen werden op de vlucht gedreven, met achterlating van talrijke ge kwetsten. De Cheradas hebben zich bij de stammen der Boni Hassan, Beni Mlir en Guerouans aangesloten. Rond het Spaansche kamp, Dinsdag nacht hoorden de wachtposten van het kamp van Naba gerucht in de nabij heid eener fontein. Zij vuurden hunne wa pens af en gingen dan zien. Weldra vonden zij een inboorling gedood en een andere erg gekwetst, tusschen de struiken liggen. Het waren twee roovers. 's Anderdaags's morgens deed de bevelheb ber van het kamp al de planten en gewassen waarachter de inboorlingen zich zouden kun nen verbergen, uitroeien. Een bisschop opgesloten. De bisschop von Oporto is naar Sernache Boiijardin overgebracht, en daar in het kol- legie der koloniale zendingen, onder de be waking van den rector opgesloten. ZWITSERLAND. Sneeuwstorm. Een hevige sneeuwval heeft geheel Zwit serland door, de postdienst ontredderd. Aide postkoetsen moesten binnenblijven, of hieven onderwege steken. Op vele plaatsen is ook de spoorbaan onderbroken, door overgroote massas sneeuw. Te Davos is op eenige uren tijd eene nieuwe sneeuwvlaag van meer dan een meter dikte gevallen. De Latochbergspoorweg is ook geheel be dolven. al wel afgrijselijk hooren vloeken, lawijl ma ken, we hebben al vele bedreigingen gehoord, zelfs al meer dan eens zien slagen en stampen en vechten doch nooitx>f nooit, hebben wij bij de gemeinste en slechts opgevoede perso nen gezien, dal zij iemand vrijwillig on met opzet in het wezen spuwde, en zulke onbe schoftheid werd er gepleegd in onze Bel gische kamer, door een socialist, door eenen van die mannen, die zich uitgeven, dat zij de werkende klas,, stoffelijk en zede lijk gaan opbeuren. Wij hebben het al zop dikwijls geschreven en herschreven; woorden hebben de socialis ten in overhoop, ja, veel te veel zelfs en meer dan eens zijn ze schoon en lief doch dc kwakzalvers kunnen ook schoone jodenstre ken verkoopen het grootste punt is echter of hunne daden overeenstemmen met hunne woorden. En hier mogen en moeten wij vrankweg verklaren peen, want hunne da den zijn meest altijd het tegenovergestelde van hunne woorden. Ze spreken van liefde en broederlijkheid, en het zijn de versprei ders van den haat en d,en nijd onder de men- schen ze spreken van opbeuring, on zij ver lagen in vele gevalleu de werkende menschen tot redelooze dieren. De onnoembare en de niet genoeg laakbare daad van den socialist in de Kamers, heeft die waarheid eens temeer in het volle dag licht gesteld. Geliefde vrienden, aan ons be hoort den plicht, onze kennissen die geene gazetten lezen, op de hoogte te brengen van zulke schurkenstreken, want al is men maar werkman, wij weten het wel, dat zij zoo def tig zijn als de andere menschen en dat zij met even veel kracht als wij, zulke afschu welijke en lage daad afkeuren. 98° Vervolg. Mijn laatste uur zal spoedig slaan, maar u om mij heen ziende, is de dood niet pijnlijk voor mij, integendeel, ik ben wel gemoed. O, mocht nu nog Pandollo met mijn kleinzoon spoedig komen Met halï gesloten oogen scheen bij eenige oogenblikken na te deuken daarna mompel- de hij, als tot zicli-zelven sprekend Neen, ik wil niot sterven, alvorens mijn laatste plicht vervuld te hebben, daarvoor kan ik do terug komst van Pandollo niet afwachten. Ach, zoo ik stierf, voor datik u het geheim had geopen baard Die gedachte jaagt mij schrik aan. Vader, vroeg Blanche, verlangt gij een priester Ja, Blanche, antwoordde hij, laat den pastoor van J rémibourt roepen, 't Schijnt mij toe, dat ik beneden mannenstemmen hoor, voegde hij er haastig bij ga eens zien, mijn kind, wie het zijn en kom het mij dadelijk zeggen. Blanche spoedde zich naar beneden. Eenige oogenblikken later kwam zij torug. Welnu vroeg Dupont. Vader, antwoordde zij, vier van onze bes te maaiers en de oude Eprouve zijn mot elkan der in gesprek. Het gelaat van den grijsaard verhelderde. De vier maaiers zijn vrienden van ppreu- ve, en ook van mij, Blanche, hernam hij ga hun zeggen, datik hen verlang tcspreken, en verzoek ook Epreuve om hier te komen. Blanche zag haar vader met verwondering aan. Ga, mijn kind, ga zeide Dupont drin- Bijna alle bladen, op eenige uitgezonderd die zelfs beschaamd zijn er over te spreken, behandelen de doenwijze van Hubin, den socialistische» volksvertegenwoordiger. De liberale blade boewelzij het niet openlijk en vrankweg durven bekennen, kunnen hun spiit moeilijk verkroppen en laten ons aller best gevoelen dat die zaak in het land eene hevige opspraak en tegenwerking zal ver wekken. Een katholiek blad heeft de gebeurtenis in uitmuntende woorden bestempeld Het is eender waar go komt, 'tzij bij werklieden of heeren;'t zij bij boeren of stedelingen,overal wordt die volksvertegenwoordiger geschand vlekt zelfs in do laagste middens is het allerlaagste dat men deen kan ieniand in tyet aangezicht spuwen en het. volk zelf betitelt zulke 'gasiért met déh verfoeilijken naam van joden of judassen, Ja,' schóéliëslrekcn'zijn' het, iemand zulk- danige beleedigifig loc te béengen'.en oprecht is' het te betreuren dat de Kamers heul niet on middelijk heeft buitengesloten. Dooh de poli tieke dweepzucht is thans zoo, dat moest iemand in volle kamer zijnon tegenstrever dooden, dqt men nog middelen zou uitvinden om zulks te verontschuldigen. In de vreemde bladen, in andere landen, wordt er luidop schande gesproken over den socialist. Ongelukkiglijk, zooals we reeds schreven, valt die schande neer op geheel liet Belgische Parlement en op de gansche Belgische bevolking. Wij hebben in andere parlementen al wel gehoord dat men vechtens gereed stond, dal men tot slagen overging, doch dat men iemand in het gelaat spuwde, dat is bij onzen wete, in geen enkel parlement nog voorge vallen en dat dan nog zonder dat Hubin er de allerminste reden toe bezat. Wij hebben in de treinen, inde herbergen, in de fabrie ken, op de straten sommige brutale pi Brussel. Arm schaapken Eene poeleniersvrouwzekere V.,op denMerchtem- schensteenweg wonende, heeft Woensdag naar het kommissari'aat der 5e afdeeling een kindje gebracht van ontrent 6 jaar, dat zij gëvonden bad op de Sloof hou tkaai. Het kindje stond aldaar te weehen. Door de policiecom- missaris ondervraag'd, zegde het kindje dat haar vader een zekere J.., huurrijtuigkoet sier van Mechelon haar des morgens naar Brussel had gebracht en haar op de Stoof- hoütkaai had verlaten. De policie telefoon éerde naar de Mechel- sche policie, die zegde, dat er wezenlijk een zekere J..., daar gescheiden van zijne vrouw met een 6 jarig dochterken leefde. Het kind werd gelrous en naar het vondelingenhuis gebracht. De zaak is in handen van het par ket geleverd. Diefstallen. Verleden Woensdag stond Mad. S., uit de Marie-Christinestraat ■'.oor de uitstalling van eenen winkel der Nieuw straat. Toen zij aan de Antoine Dan- saertstraat kwam bestatigde" zij de verdwij ning barer beurs die drie bankbriefjes van 20 fr. en 'eenige; fr'artkëïi klein geld bevatte. i- Eén kommissaris van een verzender der Vaartstraat had Woensdag zijne kar een oogenblik aan de deur van een huis der Sint Jansstraat laten staan, waar hij een pak moest afgeven. Wanneer hij eenige oogen blikken later zijn rijtuig vervoegde, besta- tigde hij de verdwijning van twee pakken, eener gezamenlijke waarde van 60 fr. Erge val. Een werkman, zeken Nestor B.., 20 jaar, is op den Gharleroischen steenweg van een dak gevallen en heeft zicli erg aan het hoofd en ruggebeen gekwetst Hij brak zich nog een heen en bekwam erge inwendige kneuzingen. Hij werd naar het Sint Pielershospitaal overgebracht. Antoongeluh. Een metser Rudolf R..., van Sint GatBarina-Waver, 23 jaar oud, werd gisteren, aan de Troonstraat door een automobiel omvergeworpen en tegen de gaanderij geslingerd. Hij brak zich het hoofd been en werd naar het hospitaal overge bracht. Branden. Gisteren «m 8 ore van den avond brandde het eerste verdiep vaneen huis op den Bergschensteenweg gelegen. De kamer brandde letterlijk ledig. Men kent de oorzaak van den brand. Op den Vorstschensteenweg brak rond 12 uro van den nacht ook brand uit. Daar de bewoners van het huis dat eene herberg is, reeds slapen waren, heeft men ze allen langs de vensters moeten redden. De pompiers hebben na drie kwaart uurs werkens den brand kunnen blusschen. De oorzaken zijn onbekend. Op hetzelfde uur brandde het ook in de Lannayslraat op bet eerste verdiep. Niet tegenstaande de spoedige hulp was alles ver brand. De oorzaak van den brand is onbe kend. Een geheimzinnig persoon. Een man vroeg vóór eenige dagen in een policiecom- missariaat dat men hem zou opsluiten in eene gevangenis, aangezien hij in branbreuk was en hij er zich gaarne kosteloos zou doen ver zorgen, vermits hij leed aan rhumatiek. Hij weigerde zijnen naam te doen kennen, doch verklaarde dat hij in België verscheidene malen werd veroordeeld onder den naam van A. G... Deze persoon trouwde hier, in 1901, onder den naam C..., met een meisje van Brussel. Hij weigert zijne identiteit te doen kennen en beweert de zoon te zijn van eene rijke fami lie. Hij zou groote verliezen gedaan hebben bij bet spel, te Oostende, en vervolgens koffie- huisbediende zijn geworden. DevalscheA. C..., komt regelmatig terug in België, zelfs den dag nadat hij de gevan genis heeft verlaten en dat hij terug naar de grens werd geleid. Aangevallen. Zekere V.., die van Haecht kwam, werd rond 111/2 ure van den avond op den Haechtschen steenweg aangevallen door twee kerels, die hem de beurs of het leven toeriepen. Zij wierpen den gast omver en ontnamen hem zijne beurs, die omtrent veertig franken bevatte Na hunnen aanslag gepleegd te hebben, na men de gasten de vlucht. Zij worden opge zocht. Hopeloos. Eene jonge dochter uit de Defacgristraat was in twist met haar min naar sedert karnaval en had er groot ver driet in. Gisteren ging zij hem vinden en vroeg alles te vergeten. Op zijne weigering ging zij naar huis en dronk er een lleschje vergift uit. Haar toestand is hopeloos. Het schijnt dat thans een lieve chromo gend gij zult hooren wat ik met hun te be spreken heb. Blanche ging weder naar beneden. Vader, sprak Jeaunetto, ik begrijp wat uw voornemen is. Welnu, Jeaunette, zeg mij of gij 't goed keurt Ja vader, ja, het is een goede daad die gij wilt verrichten. Het is uw dure plicht, te ver klaren dat Francois Trochets onschuldig is. Maar sta mij toe, niet bij de verklaring tegen woordig te zyn. Gij hebt gelijk, dierbaar kind, het zou u te smartelijk vallen, die aan te hooren. Ga infusschen naar de kamer van Pandolle. Blanche had voor de tweodemaalde maaiers in hun gesprek gestoord. Vrienden, zei Blanche tot de maaiers, mijnheer Dupont verzoekt u naar zijn kamer te komen hij heeft u iets te zeggen. Aan ons vieren vroeg de eene. Ja, en aan u ook, Epreuve De vijf mannen zagen elkaar verwonderd aan. Blanche ging nu naai' haar vader en fluis terde hem toe Dupont wilde gaarne dat gij ook, medekwaamt, liovo vader Ik vroeg Francois Trochets hevig ont roerd. Ja, vader Gij ziet er misnoegd, ontevre den uit, wat scheelt er aan - Ik wil t u niet verbergen, Blanche, ik beu ongerust en angstig ik wilde weten... Misschien kan ik gissen wat u verontrust. Francois Trochets zag zijn dochter met een vragenden blik aan. Heden-nacht zijn in «lit huis ernstige za- Wie heeft hemtegen den moordenaar verdedigd vroeg Frangois Trochets. Hebt gij niet een vrouw gezien Blanche. Ja Luister. Waarschijnlijk in hetzelfde oogenblik waarin zijn vader Dupont trachtte te bestelen, is Frangois Margaux, terwijl ik sliep, in mijn kamer gekomen. Francois Trochets'werd vreeselijk bleek, zijn oogen schenen vuur te schieten. O, die ellendeling mompelde hij opdoffen toon. Ik hél) 't behoud van mijn leven aan Jeau nette Dupont te danken, voegde Blanche er haastig bij. Gij weet dus... sprak Frangois Trochets? Ja Maar ik heb thans geen tijd om u al les te vertellen. Kom HU mede. Zij volgden dadelijk de maaiers naar de ka mer van Dupont. Frangois Trochets én Blanche waren nog niet op het portaal gekomen, toen do buiten deur werd opengedaan.en een voornaam ge kleed en bejaard lieer,de hoeve binnentrad. De huismeid was juist naar den tuin gegaan om groenten t'e snijden'. De vreemde heer zag: niemand in do groote zaal. Zij zullen misschien in de stallen zijn mompelde hij en wildé weer het huis uitgaan, ter/elfdertijd dat hij boven zich het geluid van stemmen en schreden hoorde. Hij zag den trap en klom die op. Do deur van Duporit's kamer stond half open, dc vreemdeling opende haar geheel maar bleef op den drempel staan, getroffen door het hartroerend en indrukwekkend too- neel, dat zich aan zijn blikken vertoonde. Blanche leunde tegen den rug van Dupont's stoel, en naast haar 'stond Fra- eois Trochets keu gebéurd, hernam Blanche. Een man is do 'in zijn schilderachtig kostuum van bedelaar, de pakskens Bitterpeeën der Trappisten van 1 kilo, Vincart en Zonen vergezelt. 1500 Schaarbeek. Ongeval. Eene koop vrouw in eieren, M..., van Evere, stapte uit de tram van Vilvoorden op de Eugeen Ver- boeckhovenplaats, te Schaarbeek. Een schok deed haar op den grond vallen, te midden van hare twee korven eieren Deze werden ge broken. De arme koopvrouw wérd gewond aan liet hoofd en kon naar hare woning lerug- keeren, nadat een dokter haar de noodige verzorging had toegediend. Sint Jans-Molenbeek Een kleine mar telaar. De ecfitgfenoo.ten Mi;./. hebben een 2 jarig kind, zij wonen in het kwartier der Markgravinneplaats. Hun kindje is ziekelijk cn heeft zeer kromme beenen. Onder voor wendsel dat hij de vader van dit kind niet is, mishandelde M... het gedurig. De moeder was hierover natuurlijk zeer opgewonden. Gisteren, tengevolge van nieuwe mishande lingen op het arme schaapje gepleegd, is de moeder met haar kind hij hare zuster ge vlucht. De policie werd verwittigd en M. Gohi- nau, vergezeld van een wetsdoktor is bij de echtgenooten M. afgestapt en heeft een onderzoek geopend. De wetsdoktoor besta- tigde de schrikkelijke mishandelingen die hef kindje te doorstaan had en zegde, dat hij de gewichtigheid ervan slechts binnen eenige dagen zou kunnen vaststellen. M.., werd on dervraagd en zegde dat het als onwetens was, dat hij het kind mishandelde daar hij het ver afschuwde, M..., werd ter beschikking yan het gerecht opgesloten. Laken. Vijf dieven aangehouden. Dezen laatslen tijd werdeu er zeer veel lood en koperdieflen bestatigd in de onteigende huizen der Heepelstraat. Eene bijzondere waakzaamheid werd aldaar ingericht en de policieagent Jenoceau betrapte gisteren avond vier gasten, die bezig waren looderi platen van de daken te halen. Bij het zien van den policieagent namen zij alle vier de vlucht, alsook oen medeplichtige, die op loer stond. De policieagent. Genoceau, die van een gebuur en van zijne heide policiehonden ver gezeld .was, maakte jacht op de dieven en kon ze alle vijf na eene lange achtervolging en niettegenstaande hun hopeloos verweer, naar het polieiekommissariaat brengen. Het zijn vijf nictdeugen van 16 tot 18 jaar en al len in het kwartier der Telefoonslraat wo nende. Zij werden ter beschikking van het parket opgesloten. Sint Gillis. Brand in eene fabriek. Woensdag, rond 3 1/2 ure namiddag, ont plofte eene kruik spiritus, die zich in het ma gazijn van de meubelfabriek van de heeren Leyden en Van Beest, in de Engelandstraat, bevond. Het brandende vocht verspreidde zich over de meubels en een aantal droog hout. In weinige oogenblikken was het ma gazijn in laaie vlam. De pompiers werden verwittigd en na eene halve uur werkens was het gevaar, dat in den beginne zeer groot wa\ geweken. De schade, door vuur en water toegebracht, is zeer groot. Koekelberg. Familiedrama. Een bloedig drama heeft gisteren in nummer 252 van den Jetteschensteenweg plaats gegrepen. De echtgenooten Degend wonen er in gezel schap van hun eenigen en gebrekkelijken zoon. Gedurige twisten hebben er plaats. Gisteren avond was weer ruzie uitgebor sten en de zoon trok partij voor de moeder. Eensklaps nam de zoon een keukenmes en plofte het tot driemaal toe in het lijf van zijn vader. De ongelukkige werd erg in den arin en den rug getroffen en moest naar het hos pitaal gevoerd worden. Sinte Catharina-Lombeek. Een trein rijdt een huis omver re 't Is te Ternath dat zulks Dijnsdag gebeurde zoo lees ik in De Volksstem van Aalst. Ik ging zien en hoorde dat men nu aan de treinen zou ver bieden dal nog te doen. 't Is inderdaad al to brutaalMen gaat werken, zegt men. Ehwel dat is goed Maar.... zou men dan terzel- vertijd, die nieuwe wisselsporen op Lombeek niet willen voltrekken lot aan de Meersch- straat en met goede stulhouten voorzien, want anders, gelijk die ijzeren duivel in Ter nath een huis meenam, zou hij hier met onzen schoonen kassei kunnen gaan loopen. 't Is een werk, lang heslist en aangevan gen. Voor een beekje van 2 meters breedte is men, Ijlijven steken. Rapg van 't water Toe heeren nog een stootje,,.een brugske en 40 meters rails, en onze hoerkens kunnen recht van de Meerschstraat naar Ternatli, sparende alzoo ëene halve" uur omweg vooiv vervoer. 't Mag toch wel/zijn zulle Vuilaard. De correctioneele Recht-, bank van Brussel, komt een jongeling dezer gemeente, twee jaren kot op zijne hespen te geven, en waarom Wel 't scheen dat die nietdeug een tienjarig meisje van Ternath zou aangerand hebben. 't Is eene welbestede en nog ruim te goedkoope les ze moesten zulke kerels 'ne keer door de moeders dier ongelukkige kinderen laten straffen, 't Zou andere peper zijn Antwerpen. Dc diefstallen. Tijdens eene huiszoeking ontdekte de policie in een huis der Oostenrijkstraat, een veertigtal kilos benoodigheden voor oorloggeweren. Al dezo stukken waren in den grond gedolven. On getwijfeld komen zij van eene diefte aan de kaaien voort. Aan boord van het zeilschip Hainaut thans in de droge dokken liggende, werdén verleden nacht, verscheidene koperen voor werpen gestolen. kamer van Düpöntbjnnep gedrongen, en heeft getracht hem to bestelen en te vermoorden. maar zonder bedelstaf of bedelzak. Voor Du. pont stonden de vier maaiers in een balvcn kring De vreemdeling ging do kamer binnen, deed de deur zacht toe, en bleef onbewegelijk ter zijde staan, zoodat niemand hem opmerkte. Na door een hoofdknikje en een beweging met do hand gegroet te hebben, nam Dupont het woord. Met zwakke stem, die echter ern stig, ja plechtig klonk, sprak hy Vrienden, het doet mij genoegen u hier te zien, want ik weet dat gij allen mij genegen zijt. Ik gevoel mij niet wel, mijn laatste uur zal spoedig geslagen zijn. Oneen, mijnheer Dupont, gij zult ons nog niet verlaten, riepen een paar stemmen. Hoort mij aan, vrienden, hernam Dupont, en valt mij niet in de rede, want de tijd is kostbaar. Ik zou willen dat alle inwoners van Frémicourt éii Civry op dit oogenblik hier wa ren, om mijne woorden te hooren gij zijt slechts met uw zessen, luistert dus goed, want Louis Dupont heeft u een gew/Tjhtige verkla ring te doen. Frangois Trochets ontroerde, hij begreep den zin dezer woorden. Do overige aanwezi gen zagen elkander verwonderd aan. Dupont vervolgde Gij allen herinnert u ze ker mijn dochter nog? Ja, ja, mejuffrouw Jeannette, de schoone jonge juffrouw van Espoir, zei een dor maaiers. Welnu, ging Dupont voort, ik ben voor haar zonder meedoogen geweest. Om een fout die God haar zou hebben vergeven, heb ik haar uit mijn huis gejaagd... ja, in een vlaag van woede heb ik mijn dochter, mijn eenig kind verjaagd en vervloekt. Nu weet gij waar om Jeannette Dupont is verdwenen. Maar dat is niet alles. Luister verder Twintig jaar ge leden, den 24 dezer maand, ,is een onbekend jongeling op den weg van Frémh-ourt naar Civry, in de nabijheid van Espoir, door eeu ge weerschot gedood. Ik herinner het mij nog alsof het gisteren gebeurd was, zei de oudste der maaiers. Ik ook, voegde een andere er bij. Die jongeling, sprak de grysaard met be vende stem, was de echtgenoot van mijn doch ter. De justicie zocht den moordenaar, men nameen braaf inwoner van Civry gevangen. Gij allen hebt hem gekend, hot was Frangois Trochets, de Wolvendooder. Hij werd tot le venslangen dwangarbeid veroordeeld. Waar is hij. nu In Afrika. Misschien is hij reeds ge storven. WelnuFrangois Trochets is on schuldig. Een zacht gemompel ouder de omstanders volgde op die woorden. Alle bewijzen waren tegen hem, zei Du pont, met moeite aan zijn stem eenige vast heid trachtende te geven, en toch had hij ge makkelijk kunnen bewijzen, dat hij onschul dig was. Hij heeft het niet gedaan, hij heeft zich laten veroordeelen. Gij begrijpt niet waar om hij dit heeft kunnen doen, ik zal het u zeg gen hij kende den waren schuldige, hy wilde hem redden en heeft zich uit dankbaarheid voor hem opgeofferd. - Hebt gij het gehoord, Blanche, uw vader is onschuldig. Indien hij nog leeft, moet hij in vrijheid worden gesteld, en gij zult hem door uwe liefde zooveel mogelijk het verleden doen vergeten. Blanche viel weenend naast den grijsaard op.de knieën. - Do ware schuldige, vervolgde Dupont met van aandoening sidderende stem, de ware schuldige ben ik, Louis Dupont. De vier maaiers waren sprakeloos van ver bazing. (Wordt vervolgd?.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2