BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. Vreeselijke moord to Ste Katiielijne-Waver INDERDAAD Zondag nacht werd de wijk Nieuwendijk ■fi'e Kathelijne-Waver, door oene ^reeselijko, laffe moord in opschudding gebracht. Om eene nietige reden werd een herber gier, vader van zeven minderjarige kinderen er door een jongen gast van 23 jaar doodge schoten. Ziehier in welke omstandigheden de mis- ,daad gepleegd werd. Nabij het kapellen der Vochtstraat, houden de echtgenooten Frans Bellens herberg. De man is 38 jaar oud, en vader van zeven kin deren. Zondag avond rond half twaalf, waren er nog eenige verbruikers aan het spelen met de kaart, toen zekere August Matthys, 23 jaar oud, boomsnoeier daar binnen kwam. Deze was eenigszins bedronken, en begon weldra twist te zoeken met den herbergier, omdat deze reeds vader Mattheus gemaand had dat hij nog eene drankschuld hij hem te betalen had. Toen Bellens met Mattheus aan 't twisten was, kwam moeder Mattheus do deur der herberg opensteken en riep tot haren zoon dat het tijd was om naar huis to komen. De herbergier ging tot aan de deur en riep tot vader Mattheus dat hij ook wel mocht binnen komen, dat hij hem wel nog een glas zou verkocht hebben. Terwijl de herbergier nog in het deurgat stond, naderde nu ook de zoon Mattheus en bracht verraderlijk aan Bellens een gewel digen messteek in den buik toe. De herbergier kon nog tot aan een stoel sukkelen en viel er op, zeggende Ik ben gestoken door denzoon Mattheus Daarna viel hij ten gronde en gaf kort nadien den geest. De ongelukkige had eene vreeselijke won de aan den buik, waaruit de ingewanden puilden. Inmiddels was de moordenaar verdwenen. Onmiddelijk liep men om geneesheer en priester, doch dezer hulp kwam te laat. Ook de veldwachter werd verwittigd en deze seinde om de gendarmen van Duffel. Vier gendarmen kwamen kort nadien ter plaats en gingen met den veldwachter naar het huis van den moordenaar. Om 4 ure werd hij aangehouden. De moor denaar had zich rustig le bed gelegd. Toen men hem wekte, loochende hij hardnekkig .den doodelijken steek toegebracht te hebben. Hij werd evenwel naar het gemeentege vang gevoerd. Onderwege moest de ellendeling tegen de volkswoede beschermd worden. Het lijk van Bellens werd naar het dooden- huis overgebracht om er geschouwd te wor den. Het parket van Mechelen is Maandag ter plaats geweest. Mattheus werd daarna gevankelijk naar Mechelen overgebracht. Onnoodig te zeggen, dat de ontroering in de streek veroorzaakt, door dezen iaffen moordaanslag, ongemeen groot is. Het slachtoffer was, in de gemeente bekend als een braaf oppassend man, die naarstig zwoegde om in de noodwendigheden van zijn talrijk kroost te voorzien. FRANKRIJK Om een geleerde te helpen Te Parijs is eene commissie samengesteld ©m de middelen te zoeken welke aan M. Branly zouden toelaten zijne werkzaamheden betrekkelijk den draadloozen telegraaf voort te zetten. Er is besloten, eene openbare inschrijving te openen om aan M. Branly een laborato rium aan te bieden. Een getuige schielijk overleden Gisteren morgen werd te Parijs voor de 9e Boetstraffelijke Kamer de zaak van den apo theker Bauné opgeroepen. Een der getuigen, M. Touzet, bestuurder van een krankzinnigen gestieht wilde zijne verklaring deen, toen hij schielijk ten gronde stortte. Onmiddelijk 108® Vervolg. Hij haalde een papier uitzijn zak,en het den grijsaard toereikende, voegde hij er bij Fran cois Trochets, eeuige maanden geleden hebt gij gratie gekregen, nu zijt gij in uwe eer hersteld. Dit papier behelst de verklaring, dat gij onschuldig zijt veroordeeld geworden. Francois Trochets wilde spreken, maar de ontroering belette hot hem. Een vreugdekreet slakende, had Blanche zich in zijn armen geworpen. Francois Trochets, zei de notaris met van ontroering bevende stem, ik kom u de hand vau uw dochter Blanche vragen, voor den graaf De Bussières. En Jeannotte de hand rei kende, liet hij er op volgen Voor uw zoon> mevrouw Jeaunetto was niet in staat een woord te uiten. Blanche weende in stilte. Allen waren innig geroerd en aangedaan. Eenige oogenblikken later had Jeannotte baar aandoeningeen weinigoverwonnen.Mijn heer, vroeg zij, waar is mijn zoon Wanneer aal ik het geluk hebben, hem weder te zien Weldra zal hij hier zijn, antwoordde, de notaris. Jeannette viel op een stoel en drukte de hand tegen haar hart, als wijde zij het. hevig kloppen er van bedwingen. Terwijl de lieer Durnoulin naar de hoeve was gegaan, hadden do gravin en Philippe zich snelde men hem ter hulp, doch de man had reeds opgehouden te leven. De die'tsn in de statiën Zondag nacht hebben stoutmoedige inbre kers de deuren der statie van Ilazebroeck opengebroken en eene groote hoeveelheid koopwaren medegenomen. Men verwacht aanhoudingen. Talrijke huiszoekingen wer den reeds gedaan. Ook de statie van Arneke werd openge broken, doch de dieven gelukten er niet in het hrandkoffer open te breken. De internatiunale dievenbende. Het onderzoek over de aanhouding der zes internationale dieven wordt voortgezet. Een groot getal kunstvoorwerpen, oude schilde rijen enz. werden teruggevonden hij personen die ze ter goeder trouw gekocht hadden. Zoo vond men onder andere eene schilderij van Rembrandt, welko ten nadeele van een eigenaar te Ukkel gestolen was en eene be langrijke partij zilverwerk, voorlkomende van eene diefte in Holland gepleegd. De werkstakingen. Gehoorzamende aan het ordewoord dat gisteren op de moeting van Juvisy gegeven werd, hebben al do werkhuizen van Vigneux gisteren stilgelegd. Ook in de werkhuizen van Cherbourg ligt-alles stil. Te Toulon hebben de stakende dokwerkers twee hunner gezellen die weigerden te staken, aangevallen. Een hunner werd in 't water ge worpen, doch kon gered worden. Automobiel ongelukken De hertog van Cazes, vergezeld van eene dame en zijn chauffeur, reed per auto door het bosch van Fontainebleau. toen een wiel brak en de aulo omkantelde. Het drietal kon slechts met moeite verlost worden. Zij waren gelukkiglijlc niet erg gekwetst en konden na verzorging per spoorweg Parijs bereiken. Kort nadien hadden in hetzefde bosch nog twee ongelukken plaats. Een aulomobiel werd door het vuur ver nield en een andere kantelde in eenen korten draai om. Gelukkiglijlc werd niemand gekwetst. De dieften in het arsenaal van Toulon Uit het arsenaal van Toulon, is gisteren een stuk plat ine, hebbende eene waarde van 5000 fr. verdwenen. De dieven zijn onbekend. Een Belg verdronken te Parijs Zes weken geleden was le Kortrijk een vlashandelaar verdwenen, een belangrijk te kort achterlatende. Thans is een telegram uit Parijs ontvan gen, meldende dat zijn lijk daar uit de Seine opgehaald werd. Slachtoffer zijner zelfopoffering De statieoverste van Bolbecque,. nabij Roan, werd door een trein vermorzeld op het oogenblik dat hij eene vrouw, dip met. haar kind over de spoorriggels ging, wilde red den. De ongelukkige was 57 jaar oud. De vrouw en haar kind bekwamen niet het minste letsel. DU ITSCH LAN D. Voor het vrouwenstemrecht Zondag werden te Berlijn niet min dan 41 meetings gehouden voor het vrouwenstem- recht. Deze meetings werden dóór ongeveer 25.000 personen bijgewoond. Er hadden geene straatbetoogingen plaats. OOSTENRIJK. Werkstaking te Triest De matrozen en stokers der stoomvaart- compagniën van Triest hebben het werk ge staakt, omdat zij niet kunnen overeenkomen met de werking der aanwervingsbureelen der Compagniëu. ITALIË Jeugdige moordenaar. De lOjarige Albert Lomenica, zoon van een advokaat van Napel*, woedend omdat hij afgescheept werd door do 14jarige Maria Gianattasio viel haar in een druk bezochte slraat a"an en sneed haar met een scheermes het gelaat in stukken. De zonderlinge ver liefde is aangehouden. naar het kerkhof begeven. Toen zij öp een af gelegen plaats waren gekomen, wees Philippe haar op een grafsteen. Zij viel óp de knieën hij knielde naast haar neder, en beiden dede:n eep vurig gebed. Toen zij het kerkhof weer zouden verlaten, en voorbij de gral'steenen en kruisen liepen, bleef Philippe eensklaps voor een kleine ver hevenheid staan. Op een zwart bord, dat er slechts voorloopig was geplaatst, waren met witte verf de woor den geschilderd IIier RUST LOUIS DUPONT. Eenige oogenblikken stond Philippe in ge dachten verdiepttoen liet hoofd oprichtende, sprak hij op droevigen toon Ginds, iu een hoek van het kerkhof, rust mijn vader, hier ligt do vader mijner moeder dus het slacht offer en de moordenaar Hij heeft berouw gehad, moge God hem vergiffenis schenken! sprak de gravin op plech- tigen toon. Maar, voegde zij er bij, wij zullen thans do dooden laten rusten. Kom,mijn kind, nu gaat gij uw moeder omhelzen. Het rijtuig stond voor de dorpsherberg te wachten. Zij gingen er in, en het rijtuig rolde dadelijk voort naar Espoir. De notaris had nauwelijks op Jeannette's vragen naar haar zoon geantwoord Weldra zal hij hier zijn. toen het geratel van een rij tuig werd gehoord. De hoer Durnoulin keek door het venster. RUSLAND M. Stolyplne zou zijn-ontslag gegeven hebben Maandag morgend wenkte St-Petersburg bet gerucht verspreid dat M. Stolypine zijn ontslag gegeven had, tengevolge van de nederlaag van het gouvernement in den Staatsraad. Men voegde.or bij dat de Czaar het ontslag geweigerd had. Anderzijds wordt gemeld dat de Czaar het ontslag aanvaard heeft en M. Kokolzoff in de plaats van M. Stolypine benoemd is. Naar China Eon telegram uit Odessa,meldt, dat 30,000 Russische soldaten van de bezetting van Tur kestan, naar Kouldja oprukken. Huiszoekingen. Te St-Poterburg werd gisteren morgend eene huiszoeking gedaan in een lokaal van Het Russisch Volk. Talrijke revolvers en andere vuurwapens werden aangeslagen. Men vond ook papieren, waaruit bleek dat in 1905, in Rusland een algemeen hevoor- radingskwarlier bestond voor de wapens. PARAGUAY. De oproerlingen uiteengejaagd. Uit Buenos-Ayres wordt gemeld dat de oproerlingen te Villarosario uiteengejaagd werden. De aanvoerder der muiters sneuvel de-er. De gouvernemerrtstfoepon hadden 100 dooden, waaronder 4 hoogere officieren. CHINA De peêt Te Kharbine is het getal pestlijders zoo zeer verminderd, dat dé overheden besloten den geneeskundigen diénst voorloopig te staken. AMERIKA Eene monsterwérkstaking. Uit West Virginie wordt gemeld dat de voorzitter van het mijnwejkerssyndikaat eene algemeene werkstaking der mijnwerkers op louw zet voor heel liet mijndistrikt vau Ohio. Meer dan 100,000 mijnwerkers zouden in de staking betrokken zijn. In het dagblad L.v Métropole, lazen wij over een paar dagen in eene Hollandsche briefwisseling, welke ook besproken werd door De Gazet van Antwerpen eenige gedachten die wij ook sinds langen tijd in het hoofd dragen. Het is naar aanleiding van den Grooten Doorsteek. Sinds zeven en twintig jaar schrijft di.e briefwisselaar houdt men zich bezig met den Doorsteek der Schelde, en men kan nog, niet weten of voor uitzien, wanneer aan de bespreking zelf een einde zal komen... De Belgische bevoegde kommissiën hebben tot oplossing van het vraagpunt, de meening ingeroepen van twee Hollandsche ingenieurs. Wat zien wij daaren tegen in Holland gebeuren V Do gewichtigste legenkamper van .Antwerpen is Rotterdam nu, men heeft groote verbeteringen voorge steld aan den waterweg van Rotterdam. Die voorgesteld^ reusachtige verbeterin gen zijn door de Hollandsche bevoegde korp sen met geestdrift aangenomen en g.estemd geworden. En weet ge hoe lang de Hollan ders daar mede bezig zijn Juist drij maan den, en het is al klaar gesponnen De Hol landers hebben zelf hunne zaak uit de voeten gedaan en hebben geene Belgische ingenieurs moeten raadplegen. Ons dunkt, dat do Belgen hieruit eene nuttige en groote les kunnen trekken. Het is zeker goed voorzichtig to werk te gaan voorzichtigheid is de moeder van den porce- leinwinkel doch, als het er op aankomt moet men handelend durven optreden geen radeloosheid, geene besluiteloosheid geene werkeloosheid Zeven en twintig jaar, eene zaak onderzoeken, en no<* altijd aan het zelf de spoor staan ingenieurs raadplegen die tot eene concurreerende natie behooren, dat kan allemaal schoon en groot zijn op het pa[.u-.\ maar of dit het beste middel is, om vooruil te gaan, en de beste oplossingte ver krijgen dat is geheel wat anders. Daarom zeggen wij Overweegt éii onderzoekt, doch leidt u niet in een doolhóf en vooral gaat niet te raden hij diegenen wier belang juist het averechtsche is van het uwe. Dit vinden wij wijze voorschriften. Daar komt mevrouw de gravin eü de graaf De Bussières, zeidehij. Met den kreetMijn zoon Mijn zoon snel de Jeannette de kamer uit. Pandolle, Francois Trochets en de heer Du rnoulin volgden haar even vlug als een opge jaagd hert. Blanche bleef onbewegelijk in de kamer zitten. Kom, mijn dierbaar kind, zei de notaris, geef mij uw arm, opdat ik u uwen bruidegom te gemoetvoere. Met geopende armen snelde Jeannette naar het rijtuig, dat de plaats opreed. Philippe sprong er uit eu viel in de armen zijner moeder. Innig hielden moeder en kind elkander om klemd tranen van vreugde bevochtigden bei der wangen, 't Was een treffend, aandoenlijk tooneel. Pandolle was naar het rijtuig gegaan, om de gravin bij het uitstijgen behulpzaam te zijn. Ik dank u, mijnheer, sprak zij met een bovalligen glimlach. Heb jk niet de eer den heer Pandolle te spreken Ja, mevrouw de gf&rtn P.mdolle, de oude dienaar van Louis Dopoib. Na een poosje maakte Philippe zich zacht uit de omarming zijner moeder los j hij ging naar Francois Trochets en zeid>' -Mag ik u als mijn vader begroeten Wel zeker, mijn zoon, antwoordde Fran cois Trochets. Ik moet u ronduit bekennen dat "ik er niets tegen heb. Pandolle naderde, Mijn jonge meester, aan Brussel. De moeder teruggevonden. Wij hebben gisteren gemeld dat eene moeder haar kind verlaten had. De policie is er in gelukt die vrouw op te sporen. Het is eene jonge meid, die in eene kamer van den Al- sembergschensteenweg woont. Na eene lange ondervraging bij den onderzoeksrechter, vserd zij terug in vrijheid gesteld. AanhoudingZondag in den avond werd een genaamde P. D... van zijn velo be roofd door een gast die er op zijn gemak mede voortreed. Een verbruiker die den dief stal bemerkt had, volgde den dief en leverde hem in handen der policie. Hij werd herkend als zijnde zekere Wilhelm S..., Duitsch on derdaan, van diefstallen levendeen die reeds verscheidene malen over de grenzen gezel wierd. Dieven overal. Zondag was een leur der be/.ig met de voordoelen derinkthoudende pennestokken te roemen. De aankomst van van een policieagent zette een einde aan de uitventing. Toen iedereen verwijderd was bestaligde een beestenkoopman dat een sluwe dief bem van zijne brieventesch 700 fr. inhou dende, beroofd had. Botsing. Zondag rond 12 1/2 ure van den avond, werd een rijtuig dal langs de Paul Delvauxstraat reed door denelectrischen tram verrast en verbrijzeld. De geleider werd bp'den' steenweg geslingerd en het paard omgeworpen. Uit het onderzoek bleek dat het ongeluk aan de onvoorzichtigheid van den koetsier le wijlen is. Maandag morgend vonden voorbijgangers in de Groenlei eene vrouw met bloed bedekt, zij was haast onkenbaar door de bloedvlek ken en de wonden. Een onderzoek is geopend. Zij werd naar het hospitaal overgebracht, het is zekere Anna D..., 32 jaar oud, uit de Groenlei. Brand.De echtgenooten B..., uit den Defuisseauxgang, waren Zondag rond 5 ure van den namiddag uitgegaan. Rond acht ure bemerkten geburen dat vlammen uit de vensters oplaaiden. De policie verwittigde de pompiers, die na een halve uur werkens, de vlammen doofden. Uit hot onderzoek blijkt dal de brand door eene brandende kool uit de sloof gevallen, veroorzaakt werd. Bestolen. Zondag rond halfnacht, maakte Em. H..., kennis met een anderen gast, na talrijke koffiehuizen bezocht te hebben ver dween de gast langs den hijzonderen ingang van een hotel. Em. II..., bestaligde met ont zetting, do verdwijning van zijne beurs welke 180 fr. bevatte. Ongeluk. Een smartelijk ongeluk greep Maandag plaats, in de kamer der ge naamde Anna V..., wonende in de Kapucie- nenstraat. Zij had een brandend sleksken in den kolenbak geworpen en eenig papier dat er zich in bevond, bad het vuur aan hare kleedeiien medegedeeld. De ongelukkige liep al brandend de straat op. Voorhij gangers en geburen doofden de vlammen uit. Zij werd echter over gansch het lichaam verin-and. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER. krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Sint Joost-ten-Noode. Stoutmoedige diefstal. Mev. Wed. V.., die een hotel houdt in de Kolenventersstraat, werd giste ren morgen verwittigd per telegram dat haar vader, die in de provincie woont, erg ziek gevallen was. Zij vertrok onmiddelijk en liet de zorg van het huis over aan twee mei den. In den avond kwam een jong koppel vragen om in de eerste kamer van het eerste verdiep te slapen. Deze kamer geeft in de naastgelegene uit cioor eene verborgene deur. Die kamer is deze van Mev. V... In den nacht braken de dieven in de kamer van Mev. V... door de deur die zij moesten kennen, en maakten er eene gouden horloge met inge werkte diamanten, een gouden manshorloge en ander goudwerk, alsook eene som van 400 fr. buit. Zij vertrokken, hunnen buil in twee groote valiezen opbergende. De policie werd verwittigd. wien ik het behoud van mijn leven te danken heb, stamelde hij, mag ik, een oud dienaar van de familie, u als den éigenaar van Espoir mijne hulde komen breDgen Philippe reikte hem de hand. Gij zult voor taan geen dienaar meer zijn, sprak hij, gij zijt do vriend van den jongeling, wien gij nu, dertien jaar geleden, in de herberg te Saint- Irun als kind op uw knieën genomen en ge kust hebt. Intusschen was de gravin naar Jeannette ge gaan. Na haar hartelijk omhelsd te hebben, sprak zij Gij zult uw zoon nietmeerverlaten, lieve Jeannette Zoowel op Arfeuille als in het hótel Bussières te Parijs zullen voor u vertrek ken in gereedheid worden gebracht. Ik dank u uit den grond van mijn hart, voor uw vriendelijk aanbod, antwoordde Jean nette, maar het is mijn vast voornemen, in stille afzondering op Espoir mijn leven te slij ten. Mijn zoon behoort thans aan zijn gade en in uwe kringen ik zal hem niet terughouden, hij zal u volgen, en zonder smartgevoel zal ik hem zien vertrekken voor zijn geluk zou ik ♦ut'allo wtfopoffering in staat zijn.Maar Espoir l: hoort mij toe, en hij zal er nu en dan zijn moeder komen bezoeken. Dit-i i u-e .teannette, hernam de gravin, lk zal mij niet tegen uw voornemen verzetten. Maar zonder dat gij daarom dezeschoone val lei, waar ik ook nu en dan eenige dagen hoop door to brengen, voor alijd behoeft te verla ten, zult gij toch wel eens komen zien hoe uw zoon en zijn lief vrouwtje het te Arfeuille ma ken. Wij beiden hebbon als moeder veel ge- Leuven. Zonderlinge klient. In de Dietsche straat ging gisteren morgen een paard, in eenen brouwerswagen gespannen, op hol. In zijne dolle vaart sprong het paard door de vitrien van den hakker Timbal. On noodig te zeggen dat de zonderlinge klient er groote schade aanrichtte. Heverlé.Erg ongeluk. Langs den steenweg naar den Molen, is de voerman Beelen met zijn gespan ia een diepe gracht gerold. Het paard bleef op den slag dood. De voerman werd een voet gebroken en erg aan den hals gekwetst. Het rijtuig werd geheel verbrijzeld. De vrouw verandert dikwerf, maar nooit voor harén koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende Bitterpeeën der Trappisten Vincart. 1500 Watermaal-Boschvoorde. Aanhoudin gen. Dezer dagen werden le Woluwe nog drie kerels aangehouden, in wier woning voorwerpen aangeslagen werden, welke van de diefte, eenige daen geleden ten nadeele van M. Hippert, raadsheer bij het Verbre kingshof, gepleegd, voortkwa'men. De drie aangehoudenen zijn in het gevang opgesloten. Hekelgem. Boschbi ai d. G'steren is hier brand ontstaan in een sperrehoschje. Eene groote menigte snelde onmiddelijk ter plaats om het vuur te beperken. Het bosch werd op e?ne uitgestrekiheid van a-iderl a f dagwand vernield. De.oorzaak is onbekend. Eppegem. Lijk opgevischt. Uit de Zenne werd gisteren het lijk opgehaald van een onbekend manspersoon, als reiziger ge kleed. Op het lijk werden geene sporen van geweld vastgesteld. Men denkt dat de dren keling toevallig moet te water geraakt zijn.. 't Is nu zeker Eerste Communie en om schoon en deftig gekleed te zijn, moet men zijne aankoopen doen bij VAN DEN BERGH- JOU RET, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Antwerpen. Schrikkelijk ongeluk. Maandag morgen, rond elf ure, had er op do Charlottelei, aan het huis van den heer De Groof, een droevig ongeval plaats. Twee schilders werkten op eene hangbrug ter hoogte van het tweede verdiep, wanneer eensklaps de koord aan eene ziide brak. Een der werklieden, M. De Coster, 30jaar oud, St Jobstraat, viel ten gronde en bleef in bewusteloozen toestand op het voetpad lig gen. De andere werkman had het geluk zich aan den haak, die de hangbrug aan de kroon lijst vasthield, vast te klampen en bleef in dien toestand eenige minuten hangen, totdat andere personen hem naar boven konden trekken. Het slachtoffer werd in het huis binnenge dragen, waarde geneesheer Crunzweig het verpleegde. Het had den schedel gebroken en do boist ingedrukt. De ongelukkige werd in eenen bedenkelijken toestand- naar het Sint Elisabethgasthuis overgebracht. Duilschen dief aangehouden. De polieie is er gisteren in gelukt, een der Düit- sche dieven aan te houden, die sinds eenigen tijd de stad onveilig maakten. Deze kerel, de 21 jarige Wolf Koning, op logement in de Goudsmedenstraat, was in de woning gedrongën van M. Pontet, bestuur der van den Koninklijken Schouwburg, to nende Korte Hospitaalstraat. De dief werd er door de meid verrast, en deze achtervolgde den schurk, roepende Houdt den dief Hij kon door voorbijgangers aangehouden worden. Op het polieiehureel vond men in zijn bezit voor 2500 fr. juweelen en zilver werk, welke hij reeds had kunnen stelen ten nadeele van M. Pontet. De schurk is ter beschikking van den pro- kureur des konings opgesloten. Brand. Maandag namiddag is aan hangaar nr 60, aan hel Lefebvredok, brand ontstaan in eene partij Turksche tarwe. De pompiers snelden spoedig ter plaats en kon den het vuur uitdooven vooraleer het groote uitbreiding genomen had. De schade is zeer aanzienlijk. Een gevaarlijke passagierMaandag morgend rond 3 ure kwam de Duilsche stoomer Adolf Fuhrmann in onze haven aan. Nauwelijks was de stoomer aan de kaai gemeerd, of een passagier sprong op de kaai, trok een revolver en wilde met het wapen in de vuist, een agent der stoomvaartmaatschap- leden wij zullen elkander begrijpen en lief hebben, en te zamen over het verleden spre ken. De twee vrpuwen omarmden elkander innig. Inmiddels was de notaris met Blanche aan den arte insgelijks op de plaats gekomen. Iletlieve meisje bloosde en sloeg beschroomd de oogen neder. Philippe snelde haar te gemoet. Philippe, zeide de notaris, ik breng u uw bruidje. Zij zal er, geloof ik,niets tegen hebben. Zij boog het hoofd,en Philippe drukte vrien delijk haar hand. Dn s nm van Franpois Trochets zeide Uw gelukster verrijst aan den hemel O, welk beminnelijk kind fluisterde de gravin Jeannette toe, hoe hartelijk zullen w(j haar liefhebben. Een maand later waren de voornaamste per sonen van ons verhaal te Arfeuille. Zelfs Pandolle had besloten Espoir voor een paar dagen te verlaten. Hij had het bestuur over de hoeve zoo lang aan een vertrouwden knecht toevertrouwd, dien hy toch reeds tot zijn opvolger had bestemd. De goede Pandolle meende niet te mogen verzuimen, om bij het huwelijk zijner pleeg dochter tegenwoordig te zijn. Na de voltrekking van het burgerlijk huwe lijk had de huwelijksinzegening in de kapel van het kasteel plaats. De scbóone Blanche, de dochter van Leono ra en Francois Trochets, den Wolvendooder, was thans de gravin De Bussières. {Plot volgt.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2