fc= DE KAMER Laatste Berichten Samson Kina geeft e" FEESTWIJZE»- Footoall Tli. Stevens, Ofticieele kwoteering Weerkundige waarnemingen Witte Kerkboeken [dwingen hem door te laten. De policie rd verwittigd en de kerel werd aan ge aden. Een onderzoek is geopend. De kindermoord. Uit de lrjkscbou ig is gebleken, dat het kindje, waarvan lijkje eenige dagen geleden in een ge put gevonden werd, doodgeboren werd. e jonge moeder werd gisteren te Wyne- in het huis harer ouders door M. Taruel lerzoeksrechter ondervraagd. Geknipt. Gisteren avond werden in k kelder van een huis der Nieuwsladstraat fee jonge gasten aangehouden, De policie «1 een onderzoek in hel huis en daar niets itolen was, werden de nietdeugen in vrij d gelaten. Aanhouding. De policieagenten rmans en De Deken, der opsporingsbri Ie, hebben gisteren in de Tolstraat, een idelsreiziger, Jozef De B.., aangehouden •en wien sinds eenigen tijd een aanhou gsmandaat afgeleverd was, wegens be eglijk bankroet. Borgerhout. Diefstal. Verleden ht, drongen stoutmoedige dieven in de jning van M. Van Santvliet, Gijselstraat stolen er talrijke voorwerpen. Ée igen later vond de policie een rijwiel dat. ook M. Van Santvliet gestolen werd, in den der van eene herberg der Solieldestraat in is op het spoor der dieven. Hoboken. Zinneloos gewórden. Een laamde B..., die sinds eenigen tijd teekens uinneloosheidgaf, werd gisteren volkomen mkzinnig. Hij wilde doorhet venster sprin i en twee personen die hem zulks wilden letten, werden bijna modegesleept. B.. viel de slraatsteenen en werd een been ge lken. Toen men den man naar eene kliniek erbracht, vond men een geladen revolver zijn bezit. Men kon hem het gevaarlijk pen nog bijtijds ontnemen. Mechelen. Zelfmoord. De echtge- Dten De Greef, wonende Draaibankstraat 9gen Zaterdag avond om eene nietigheid ist. Zondag morgend, herbegon de "twist j heviger, en de man, denkende zijne raw tot kalmte te brengen, ging zich laten leren. Vrouw De Greef nam de gelegenheid te it, greep een revolver en loste zich een lot doorhet hoofd. Geburen snelden op het •acht der losbranding toe en brachten hel chtoffer naar het gasthuis, waar men er •t zonder moeite in gelukte den kogel uit halen. De toestand der wanhopige is hopeloos WerkstakingIn de sloelfabriek S. hebben de werklieden gisteren het irk gestaakt. Het is reeds de tweede werk ikiiig welke daar dit jaar uitbreekt. Bij de houtbewerkers.De katholieke, lialistische en onzijdige houlbewerkers- reenigingen zetten eene beweging op touw einde eene algemeene loonsverlmoging te (omen. De voorziene loonsverhoog mg zou der huidige loonen bedragen. lt M de vereenigingen zullen eensgezind op-, den en zijn vast besloten tot het «uiterste strijden om hunne rechten te doep.'gelden. Men voorziet dat de strijd hevig zal zjjn. Men zal de Eerste Communiekanten van •re kunnen onderscheiden, die bij VAN DEN iRGH-JOURET, Korte Zoutstraat, 41, 1st, kleerstoffen gekocht hebben. Wetteren. Erg ongeluk. Gisteren Drmiddag rond 8 ure gebeurde aan de wer- der nieuwe spoorlijn Brussel-Oostende wijlt Kwatrecht alhier, een erg ongeval. Het machiën met hetwelk do delvingswer- uitgevoerd worden, was van het daartoe telt el ijk gelegd spoor geraakt en verschil- werklieden waren bezig, bij middel van hoornen en andere werktuigen, hetzelve riggels terug te plaatsen, lensklaps kreeg een der werklieden, de aaamde Jan Baptist Janssens,met een stuk ireen zoo geweldigen slag in de zijde, dat bewusteloos ten gronde stuikte. Zijne rkgezellen namen hem oogenblikkelijk op droegen hem in het daar dichtbijstaande uten huisje, alwaar dokter Thienpont van tlle,bij hoogdringendheid ontboden,hem de ste zorgen toediende. Het slachtoffer, oud 40 jaren en vader van minderjarige kinderen werd onmiddelijk rijtuig huiswaarts gevoerd. Zijn toestand jedenkelijk en onrustwekkend. Slaat geen woord over. Leest en be- ïkt dit alles. Maakt het ruchtbaar, a. u. b. Mannen Zijt gij krachteloos en zonder ed 2ij,t gij licht vermoeid als gij de trappen rlimt ïijt gij bevangen aan uwen adem uw geheugen verzwakt Vindt gij moeilijk de woorden als gij in i gesprek zijt Is alle arbeid u lastig geworden Hebt gij geene neiging meer om iets te lernemen Zijt gij moedeloos en ter neer geslagen Is uwe eetlust verminderd Zijn uwe nachten slapeloos ofwel is uwe ap met droomen en woelingen door- >kt? Zijt gij- 's morgens even moede als bij het pen gaan Zoo ja Wel vrienden gij lijdt aan zenuw- en erenkrachteloosheid, het is hooge tijd ir middel in te schaffen. Hoevelen, die thans krachteloos achter de of of in een krankenhuis zitten te zuchten, die ook die ziekteverschijnselen gevoeld bben, die ze verwaarloosd hebben en ogst zeker waren genezen, hadden zij het ddel gekend Welk is het middel tegen krachteloosheid estestraagheid, algemeene verlamming THEOBROMA THEOBROMA roepen le honderden getuigschriften en brieven dankbetuigingen ontvangen in de otheek DE MOOR. Burgstraat, 38, Gent. r. de flesch. óveral verzonden tegen slbon van 3,15 fr. Te Aalst in alle goede apotheken. en in een Lokeren. Werkstaking geëindigd. De werkstaking hij de heeren Vyt, Willems en G10 is geëindigd. Do werklieden hebben Maandag voormiddag den arbeid aan do oude voorwaarden hernomen. De Eerste Communiekanten, die hunne kleer stoffen bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, 41, Aalst, koopen, zijn zeker de schoonste en deftigste te zijn. Mariakerke. Doodelijk ongeluk. Maandag namiddag, rond 1 ure, kwam Ka- rel Van Rie, wonende Trekweg alhier, her bergier en voerman, bij M. Gardon, Ever- gem-Rabot, met eenen wagen van Gent gereden. Toen hij op de wijk Zandeken zijne voorbijgaande dochter wilde groeten, viel li ij van den bok en werd door het achterwiel de borst overreden. Voorbijgangers die zulks gezien hadden, snelden toe en brachten den ongelukkige, die eene erge wonde aan het voorhoofd had en over inwendige pijnen in denrugkloeg, naar zijne woning, waar de geneesheeren Van Keienberghe en Beerens hem de noo dige zorgen toedienden. Van Rie is om 5 ure in de schrikkclijkste pijnen overleden. Hij was 55 jaar oud. Gent. Erge feiten op de Half- Vasten- markt.Gisteren, rond 12 1/2 ure,ontstond een erg gevecht op de Kasteellaan. De ge broeders Z.Duitsohe paardenkoopmans, waren bezig aan het laden van paarden, doch zij hadden geene levering genomen van drie paarden, die zij daags te voren gekocht hadden. Da paardenkoopman kwam hen daarover uitleggingen vragen, en voor alle antwoord, haalde een der Duitschers een revolver te voorschijn en bedreigde er den paardenkoop man mede. Hij werd achteruit gestampt wagon gesloten. De tweede Duitscher trok dan ook een revolver en loste een schot in de richting van den heer Bden koopman in kwestie. Deze vluchtte, achtervolgd door den Duitscher, die nog steeds bedreigingen uitbracht, en met den revolver in de hand aangehouden werd De beide gebroeders werden opgesloten toen men ze aftastte, vond men elk hunner drager van een dolkmes, verboden wapen. Heden morgen verschenen beiden reeds voor den onderzoeksrechter. Luik. Overleden. De TOjarige we duwe Rigo-Wathoul, die eenige dagen gele den in de Kempenstraat, door een venster der tweede verdieping gevallen was en in hopeloozen toestand naar het gasthuis moest gebracht worden, is thans aan de gevolgen bezweken. St. Nikolaas-bij-Luik. Levend verbrand. De landbouwer Pieter Schmilh, van Sint Nikolaas-bij-Luik, vilde den voederketel van zijn vee afnemen. Hij deed dit echter zoo on handig, dat hij zich vreeselijk verbrandde. De man moest naar het gasthuis overgebracht worden en is er thans aan de bekomen brand wonden bezweken. Havré.Doodelijk ongeluk. In dc statie van Havré was de, machinist Achiel Bouilard, 40 jaar oud, wonende te Öbourg, bezig zijne machien te smeren, tóen hij ver rast werd door den trein Bergèn-Manage, welken bij niet had zien aankomen. Bouilard werd vreeselijk vermorzeld en gaf schier on middelijk den geest. Het lijk van don ongelukkige werd naar Obourg overgebracht. De man was gehuwd en vader van familie. Vivegnies. Doodelijk spoorwegongeluk Een bediende der statie van Vivegnies. die over de sporen wilde loópen, toen de trein binnenkwam, werd omvergeworpen en zoo vreeselijk gekwetst dat hij kort nadien overleden is. Jemeppe-aan-Maas. Lijk opgelaa'd. Maandag namiddag werd uit de Maas het lijk opgehaald van een manspersoon, schij nende ongeveer 50 jaar oud. Het lijk werd naar liet doodenhuis overgebracht, waar het weldra herkend werd als zijnde dat van Jan Brouckaert, meestergast, wonende te Luik. Brouckaert was sinds ongeveer eene maand verdwenen. Hij had aan zijn patroon gezegd, dat hij zinnens was zich te zelfmoorden, daar liet leven hem veel te zwaar woog en zijne gezondheid veel te wenschen liet. Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van DE VOLKSSTEM» Opschuddingwekkende aanhouding. De bestuurder eaner kostschool van La- tour-sur-Neymont, Frankrijk, werd gisteren te Clermont-Ferraud aangehouden, toen bij van Parijs terugkeerde. Naar het schijnt wordt deze schoolbestuurder van z er erge feiten beticht. Op het oogenblik zijner aan houding had hij eene groole geldsom in zijn bezit. De toestand in NJarpkko. Uit Tanger wordt gemeld, dat de inwoners van Zeckoum, in opstand gekomen zijn. Zij hebben al de stapelplaatsen van het gouver- ment geplunderd. Ook hebben,zij de gevan genis opengebroken en al da gevangenen, die op hevel van den Mdglizen opgesloten waren, in vrijheid gelaten. Tot hiertoe was de stad Zechoum nooit in opstand gekomen. In het ttaliaansch ministerie. Koning Victor Emmanuel heeft het ontslag van het ministerie aanvaard. Gisteren namid dag ontving hij de voorzitters van Kamer e:i Senaat, alsook M. Giolilti. Deze laatste schijnt meest kans te hebben, met de samen stelling van hot nieuw ministerie gelast to worden. Een luchtbal In zee verdwenen De Duitsche luchtbal Dusseldorf, loebe- hoorende aan de luchtvaartmaatschappij van den Lager Rliyn, welke Zondag le Grefeld opgestegen was. is nabij den Helder in dc Noordzee terechtgekomen. In het schuitje bevonden zich twee reizi gers. Een hunner, Otto Schroeder, kon nog gered worden, doch de andere, Paul Kayser. is met den luchtbal, die terug opgestegen was, verdwenen. De schepen, welke te Am sterdam binnenvaren, brengen geene tijdin gen aan. Zitting van 21 Maart De Zitting wordt om 2 ure geopend onder voorzitterschap van M. Coorenian. Het ouderdomspensioen der mijnwerkers. M. Drion verdedigt het stelsel van het gouvernement en vindt dat het stelsel van M. Denis, het minst voordeelig zou zijn voor de werkende,klas. Hij aanvaardt evenwel eenige amendementen van M Mabille, als overgangsmiddel. Hij bespreekt langdurig den ouderdom der in diensllreding van het pensioen, alsook de kwestie der onmidde- lijke toekenning van het pensioen aan de oude mijnwerkers. M. Van der Velde stelt voor, aan de Ita- liaanschë Kamer een brief van gelukwen- sching te sturen, ter gelegenheid der50sto verjaring der eenmaking van Italië. M. Janson,stemt het voorstel Vandervelde en legt eene dagorde in dien zin neder. M. Verhaegen herkent dat Italië eene be vriende natie is, doch betreurt het, dat de eenmaking slechts geschiedde op de puinen van andere Stalen. M. Lorand. De Pauzelijke staten waren de schande van het menschdom. (verzet Rechts) M. Schollaert bestrijdt de dagorde zooals zij voorgesteld werd. M. Woeste. Wij willen met Italië de beste betrekkingen bewaren, doch M. Lorand kan de geschiedenis niet kennen. Anders zou hij zoö niet spreken. Ik begrijp niet, wat de Belgische Kamer in eene zaak van geschied kundig-belang tusschen te komen heeft. M. Lorand teekent verzet aan tegen de woorden van M. Woeste. Èr is thans eene partij welke tegen Italië als een verbond al ler mogendheden wil slichten. In Italië kreeg ik mijne opvoeding en jnijn onderwijs en daar ook voelde ik voor het eerst de demo- kratische gevoelens in mij trillen. Deltali- aansche eenheid werd tegen het Pausdom gesticht. M. Woeste. In die omstandigheden is het natuurlijk, dat wij de dagorde niet kun nen stemmen. Geen onzer zou er zich kun nen bij aansluiten. In gevolge der Waar- borgwet., blijft de II. Vader'nog de overste der Diplomatie. De dagorde wordt ten slotte gestemd, daar de katholieken niet in getal zijn. (De linkerzijde juicht toe en roept: Leve Italië De Schoolwet M. Hyvians. Wij hebben Vrijdag het ontwerp der nieuwe schoolwet ontvangen. Reeds zijn de afdeelingen der Kamer bijeengeroepen om het wetsvoorstel te he spreken. Wij hebben het recht de bevoegde inlichtingen te ondervragen. M. Schollaert heeft de openbare meening uitgedaagd, doch wij zijn vast besloten, ons niet te laten foppen. (Toejuichingen links). M. Woeste. Wij hadden de vergade ring der afdeelingen voor aëht dagen kunnen uilstellen, doch wij wisten op voorhand dat gij reeds eet o soort van krijgsraad hadt bij eengeroepen om de schoolwel'te bespreken. M. Vandervelde. Ik bedank M. Woeste om zijne rondborstigheid eh oprechtheid, doch ik moet vaststellen dat deze oprecht heid" enkel dan bestaat, wanneer de rechter zijde niet i getal is. Ik moet ook i'érzët aan teek enen tegen de bewering van M. Woeste voor hetgeen be treft den krijgsraad der liberalen en socia listen. Wij hebben afzonderlijk beraadslaagd en in naam der socialisten verklaar ik, dat er slechts eene linkerzijde zal zijn, zoolang uw wetsontwerp niet verdaagd wordt. M. Schollaert, minister van Wetenschap pen en Kunsten. Volgens het reglement, moet het bureel der Kamer de noodige ter mijnen aanduiden. De Kamer mag wel een wensch uitbrengen, doch het bureel moet uitspraak doen. (Rumoer links. Geroep Leve de vrijheid. M. ScffoLLAERT. De vrijheid is alleen aan onze zijde, 't Is juist om wille der vrij heid dat wij het wetsontwerp neergelegd heb ben. (Nieuw geroep links. De voorzitter doet de grooto eleklrieke bellen rinkelen. M. Mechelynck tracht het reglement uit te leggen en sluit zich aar. bij de opmerking van MM. Hjunans en Vandervelde. M. Verhaegen. Gij hebt hier in deze Kamer de meerderheid niet. Wat vandaaj voorvalt, is slechts toevallig. (Links De stemming De stemming Ja ja M. Démblon. Gij hebt de meerderheid niet in het land en gij zult ze nooit niet heb ben. (Allerhande geroep. De groote elek- tneke hellen rinkelen voortdurend). M. Verhaegen. Wij" hadden van uwe zijde een weinig politieke' eerlijkheid ver wacht. Gij zegt dat gij allen eensgezind ver- eenigd zijt, doch het land zal u niet volgen. Gij hebt sinds lang het Verplichtend Onder wijs gccischt en nu dat wij u het Verplich tend Onderwijs aanbieden^ in ruil van de vrijheid van den huisvader als waarborg, offert gij nog een dag op, welke anders aan de bespreking der Mijnwerkerspensioenen zou kunnen besteed worden. M. dé Voorzitter. 'Het werd steeds aangenomen, dat het bureel de noodige ter mijnen moest vaststellen. Hi-t zijn dus de afdeelingen welke moeten uitspraak doen, maar de Kamer niet. M. Monville. De Kamer is toch mees ter van hare dagorde. M. de Voorzitter. Ik pas slechts bet reglement toe. M. Vandervelde..Ja maar, de Kamer heeft toch het recht te stemmen voor eene dagorde. M. de Voorzitter. Dó dagorde is eene afwijking van hot regleméht. M. Gahton de Wiart. Ik moet het oordeel van M. den Voorzitter goedkeuren. M. Hymans. Gij wilt bet land bedriegen. Het is eene valsche schooh erplichting. M. Carton de Wiart maakt den lof van het wetsontwerp, voor hetgeen aangaat de vrijheid van.den huisvader en de verplichte schoolbijwoning. (Gerucht links. Toejuichin gen rechts). M. Demblon. Gij moogt den grond der zaak nn niet hespreken. M Carton de Wlvrt. Uw taktiek is ellendig (gerucht links). voor de Stad en het Arrondissement Aalst. GEERAARDSBEROEX. 2& Maart. Opvoering door de koninklijke tooneelgilde R» Pieter Vreugd en Deugd, van liet beroemd drama De Twee Weezen AALST. 17-1S April Congres der Katholieke Werken van hel Arrondissement Aalst. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. 20 Oogst Congres der Ivath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaancleren. DENDERHAUTEM 20 Maart WijkTenBorrekent. Jaarlijksch Half-Vaslenf eest opgeluisterd door de katholieke fanfaren. Wandeling op den wijk en bezoek aan de leden herbergiers. :s Avonds prachtig vuurwerk, 's Maandags allerhande vermakelijkheden. N. B. De katholieke Maatschappijen- van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunne)- feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. De ploeg der Pupillen naar Brussel. Wij vernemen uit goede bron, dat de eer ste ploeg der Pupillen, uitgenoodigd is om een exhibition-match te gaan spelen op he plein van den Leopold Club van Brussel, dei dag van den eiiulmatch van den Dupuich-be- ker. 't is te zeggen den tweeden Paaschdag. Men weet dat deze beker alle jaren betwist wordt tusschen drie sterke vreemde ploegen en een ploeg gevormd uit de beste Brussel sche spelers van eerste afdeeling. De Pupillen zullen er spelen tegen ploeg der kleinen van de Union St-Gilloise, die hier eenige dagen geleden den beker der officieren der Pupillen won. De kosten der reis zullen door de Brus- selsche clubs gedragen worden. De Pupillen zullen er zich dapper trachten te onderscheiden, en tevens eene goede les kunnen opdoen. Hof van beroep van Gent. IN DE MAGISTRATUUR. Het verbrekingshof zal eerstdaags overgaan tot liet aanduiden eener dubbele lijst kandi daten voor eene plaats van raadsheer bij hel verbrekingshof, opengevallen door het af sterven van den heer Van Maldegem. Dit maal zal de plaats toekomen aan demagistra ten van het hof van beroep van Gent. De twee kandidaten die voorgesteld zullen wor den, zijn de heeren baron van Zuylen van Nyevell en De Haene, raadsheeren Jóij het hof van beroep van Gent. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. DIEFTE. Frans Vereecken, van St. Nikolaas, lieeit op de markt, ten nadeele van Joanna Jans- sens van dezer kraam een paar schoenen ge stolen. Hij krijgt 2 maand gevang en 50 fr boet. DIEFTE. Petrus Landrieu, van Buggenhout, maakte van de afwezigheid van Damiaan De Sutter gebruik, om een konijn te stelen en ging het bij een poeldenier verkoopen. Bij verstek 2 maand gevang en 26 fr. boet. OVERREDEN. Op 19 Maart 1910, werd zekere Albs Edward, zeeman, van Beveren, door het rijtuig van M. Paul Lesseliers overreden. Ten gevolge van het ongeluk, kon het slacht offer gedurende 8 maand niet werken. Lesseliers krijgt 50 fr. boet voorwaarde lijk voor 5 jaar. De Burgerlijke partij be komt 2000 fr. schadevergoeding. MEDEDEELBNGEN. BELGELE-WAES. Zondag had er te Belcele eene groolschc betooging plaats ten voordeele der Vervlaam- sching van de Gentscho Iloogescbool. Meer dan 400 personen vulden de zaal. De heeren Alb. Claeys van Lokeren en Aug. Borms van Antwerpen voerden er het woord. De heer burgemeester zat de vergaderinö voor al de gemeenteraadsleden waren aan wezig. Na verwelkoming van den heer voor zitter nam de heer Borms het woord. Hij ver klaarde in zijne aanspraak dat de Vlamingen moeten bewust worden van het onrecht dat men hen sedert 80 jaar doet zich eene vreemde taal hen op te dringen. Daarna sprak de heer Alb. Glaeys en bewees de noodzakelijkheid van hooger ouderwijs in onze taal. Hij zette het Vlaamsch programma uiteen en week uit over de taalwetten die niet toegepast worden. Een dagorde werd gezonden naar de Kamer van volksvertegenwoordigers, en de gemeen teraad zal eenen wensch uitbrengen tot Ver vlaamsching der Gentsche Hoogeschool. LOKEREN. In den werkmanskring. Zondag, 26 Maart, geven de leden van den werkmans kring oen tooneelfeest dat, naar het veelbe lovend programma te oordeelen, tot grooten bijval geroepen is. Men zal opvoeren De Vondeling drama in twee bedrijven door onzen stadsgenoot M. Cyriel Vlaeminck, met muziek van den heer Opsomer. Van dit werk zegt men veel goed. MARKTPRIJZEN Aalst. 21 maart Hop. Markt, kalm, prijzen in afslag, 68 fr. Gaeraardsberge». Markt van 20 ma,art koeibeesten, 380. varkens, 2-10, prijs 30 a 40 fr. boter de 3 kilos, 9,45 a 9,80. eieren de 25, 2,10 a 2,15. Assche, 21 maart Tarwe IS,00 a 18,50; rogge 13,00 a 13,50 haver 18,00 a 00,00 aardap pelen 13.a 14,boter 3,00 a 3,15; eieren. 2.00 a 2.25 kiekens 2,50 a 3,75 konijnen 2,00 a. 3,00; liesp 1,85; viggens 35 a 42; hop 80 a 85. Dendermonde, 20 maart. Tarwe 19,00; rogge 13.50; haver 18.00: lijnoliel03: koolzaadolie 69,ad. gezuiverd 73,50; lijnkoeken 21,00;koolzaadkoeken meststof 10,50 boter 3,20 eieren 2,18; aardap pelen 13,50; graan van La Plata 46.75 id. Indië Camphore 28,50; 240 groote hoornbeesten. Leuven, 20 maart Landbouwtarwe 17,25 a 18,25liandelstarwe 18,00 rogge 14,25 voe- derhaver 16,75 brouwliaver 17,00 koolzaadolie 72,00; lijnolie 114,00 strooi 5,00 hooi ó,50 bo ter 3,40; tarwebloem 24,50 gort Remy 28,50 tarwezemelen 12,75 lijnkoeken 21,00 eieren 2,30. aardappelen 13,00 a 00,00. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 6éA Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 20 MAART. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leeuing le i 2® i 3® i Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet. 3 3 3 2,5 4 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleclit 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 1885!3 1897 3 Oostende 1852 189 82 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noodel8813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 90.— 90.— 90.— 108.— 87.50 89.50 90.— 87.15 94.50 87.— 102.25 86.50 85.'— 73.— 51.50 107.— van M. Camiel Praet, opticien-specialisto Aalst, Lango Zoutstraat, 6 21 maart, 15 are: Davidsfonds. Afdeeling Gearaardsbér- gen. De Heer Dr Lorfewyekx", oud-! lar aan de Hoogeschool vu-. Slellenbosdi, in Transvaal, heeft aanvaard eene voordracht mèt lichtbeelden te komen houden over den Katanga, Deze zal plaats hebben op Maandag 27 Mïtart om 5 1/2 ure 's avonds, in de zaal van den Werkmanskring. Barometer 758°2 Thermometer 13°3 Wind: zuid Vooruitz.regenachtig Ten bureele der Volksstem prachtige Eerste- Commum'ebeeldekens gedrukt in 't goud van af 5,00 fr. de honderd. Te bekomen ten bureele dezer r>rijs van falctwir VOOR EERSTE COMMUNIE, ALSOOK Eerste Communiebeeldekf ns KADERS EM BEELDEN IN BRONS

De Volksstem | 1911 | | pagina 3