BUITENLAND. Eveline's overwinning. President Fallières te Brussel NIEUWSBERICHTEN. Ministerieële crisis in Italië 't Wit Stoopke van Jacques Neafs genaamd Groole Louis is, die het moord dadig schot loste. Men is er pog Diet in gelukt den schurk te vatten. De vier aangehoudenen worden beticht van medeplichtigheid in den aanslag op den in specteur Moulis. De toestand van het slachtoffer De toestand van den ongelukkigen policie- ©pzichteris nog steeds zeer bedenkelijk. In dien er zich geene verwikkelingen voordoen, hetgeen nochtans zeer te vreezen is, behou den de geneesheeren nog een weinig hoop kern te redden. Gisteren ontving de ongeluk kige het bezoek zijner ouders, oude landbou wers, wonende te Vernejoul, nabij Foix (Ariègo). Het wederzien was hartroerend, doch de geneesheeren, willende aan den gekwetste »oo veel mogelijk de vermoeinissen bespa- irn, moesten de bedroefde ouders verzoeken, kun verblijf in hel gasthuis zoo kort moge lijk temaken. De policicopzichter Moulis heeft verschei dene belooningen ontvangen, waaronder de gouden medalie, voor daden van moed en zelfopoffering enz. enz. De verontwaardiging tegen de apachen is •vergroot. Strenge beschermmaatregelen worden aller weg® legen die laffe schurken gevraagd. De Parijzer bladen molden, dat men te Brussel en te Parijs bepaald 't akkoord ge komen is over do feestelijkheden, welke te Brussel zullen ingericht worden, ter gelegen- keid van het bezoek van president Fallières H Brussel. De voorzitter der Fransche republiek, zal te Brussel aankomen op 10 Mei, met geheel zijn gevolg. Hij zei er in het paleis des Konings de zelfde kamers betrekken, welke •enige maanden geleden, door Keizer Willem betrokken werden. Den avond zijner aankomst, zal er in het paleis van Brussel een groot galaontbijt plaats hebben s' anderendaags ecne garden-partij in het paleis van Laken, daarna ontvangst len stadhuize van Brussel. Den derden dag van zijn verblijf, ontbijt in liet Fransch ge aantsehap. liet is na afloop van dit ontbijt, dat president Fallières naar Parijs zal terug- keeren. FRANKRIJK Onteerdo kinderen Te Bois-Séjour verjoegen de zonen Mo- range, 18 en 22 jaar oud, hun vader en moe der uit de ouderlijke woonst en losten op hen verscheidene revolverschoten, toen zij weder wilden binnenkomen, golukkiglijk zonder ze te treffen. De jongelingen hebben zich gebar rikadeerd. /ij weigeren te openen en dreigen iedereen, die zou pogen binnen te dringen, te dooden. Bloedig familiedrama Te Laroque-de-Cadillac, op eenigo kilome ters van Bordeaux, had de mulder Chariant, de uitbating van zijn molen overgelaten aan •aijne kinderen Daniël en Gabriël. Vader Chariant bleef bij hen inwonen en zocht gedurig twist. Gisteren verbrijzelde hij verscheidene voorwerpen, aan zijn zoon toe- kehoorende. Deze wilde hem zulks belotten, doch do ■vader greep een geweer en schoot op zijn zoon. Deze greep dan ook een geweer en een tw« ©gevecht had plaats tusschen vader en zoon. Beiden werden doodelijk getroffen. Liefdedrama De 36 jarige J. Roux van Bourgois maakte gebruik van de afwezigheid van zekeren Ta- vernon om dezes vrouw te gaan vinden. Ten gevolge van een twist tusschen hen.wapende Vervolg. Opnieuw wilde zij zich verwijderen, doch hij hield haar andermaal tegen. Eva, nog eens, om het laatst smeek iku, word mijne vrouw, en mijn leven.gezondheid, verstand, vermogen, ja; totdeh laafsteit drup pel van.mijn.bloed zal ik veil hebben voor Ier land Ik zal O'Neill beschermen als mijn oog appel, geen menschelyko macht zal hem ecu haar krenken, zoolang ik aan zijne zijde sta. Geef mij slechts do hoop, dat gij, wanneer de goede zaak triomfeert en Ierland vrij wordt.', mijne vrouw zult worden, en al de jaarboeken van ons geslacht kunnen geene heldendaden vermelden, die ik niet bereid ben voor Ierland te ondernemen.Eva, geef mij slechts die hoop. Och. Roger, antwoordde /ij, onteer uw naam toch niet door to pogen mij door zulke middelen te winnen. Is de liefde voor Ierland dan dood in u Zijn zijne bloedende wouden, zijn bitter lijden, niet bij machte uw hart te ontroeren Zoo niet, dan maak ik weinig s'aat op het opgeschroefde verm >gen van een aelfzuchtigo hartstocht. Zoo iets heb ik in het edele Spanje, noch in Vlaanderen, noeh temid den der mannen,, die Owft.o Roe volgen, niet geleerd. Voor m:u, en hare stem stokte, voor hom bob ik geen vrees de Hemel zal da .kost baar hoofd beschermen, zijne zaak reg«*eren en zijne wapenen de overwinning bezorgen. Vaarwel, Roger wij zullen elkander op aar de niet, weder ontmoeten. Vergeet uw woesten hertstocht, wees een man, wens een kristen, goef gelio«»r aan uwe betere ingevingen, en ▼erwerf u eon beldenkroou. - Vaarwel, Evelftie, antwoordde hij gy Roux zich met een scheermes en sneed de keel over van vrouw Tavernon. De snede werd met zulk geweld toegebracht dat het hoofd bijna van de romp werd gescheiden. De moordenaar vluchtte en poogde zich op zijne beurt de keel over te snijden. Daarin niet gelukkende, sprong hij niet verre van daar in een vijver en verdronk. Drama der jaloerschheid De echtgenooten van een fabriekbestuur der van Laon, Mev. Devoisin heeft gisteren verscheidene revolverschoten gelost op een meisje dat zij verdacht met haren man betrek kingen te hebben. Het slachtoffer bezweek schier onmiddelijk. De moordenares ging zich daarna gevangen geven. DU ITSGH LAN D. Eeno promie der socialisten Het Middenkomiteit der Duitsche socialis ten biedt eene premie van 2000 mark aan, aan hem die de twee policieagcnten zal doen kennen, die tijdens de onlusten van Moabit. op 27 Oktober 1010, den werkman Hermann zoo erg met hunne sabels sloegen, dat de man aan de gevolgen bezweek. Eene stelling ingestort Eene stelling waarop zich zeven arbeiders bevonden, bezig met het opstellen van ijzeren balken, stortte in. Uit het puin haalde men de zeven arbeiders, waarvan drie werden ge dood. De toestand der anderen is erg, SPANJE. Peniek in een kerk Tn<*.ins eene godsdienstige plechtigheid te Silla-bij-Valencia, sloeg de bliksem in de kerk. Do toren stortte in, en eene vreeselijke paniek ontstond onder de geloovigen. Tal rijke personen werden gekwetst. ENGELAND Een vredelievend vliegtoestel. Op aanvraag van den iriinister van Oorlog, werkt men thans aan een vliegtoestel, dat geheel als oorlogstuig zou uitgerust worden. Het toestel zal gewapend worden, met hommen, welke niet door een ongeluk kun nen ontploffen, doch zullen ontploffen, indien zij uit de hoogte, geworpen worden. Werkstakereonlusten. De mijnwerkers van Clidach Val hebben gisteren eene betooging gehouden vóór de mijnen. Toen de policieagenten hén wilden uiteendrijven, wierpen zij met steenen naar de agenten. Verscheidene agenten werden gekwetst. Talrijke huizen van niet stakers werden verwoest en een dezer zelfs ten gronde afge broken. De policie kreeg-versterking en kon alsdan de stakers uiteendrijven. Elf huizen ingestort. Te Coatbridge, in Lancashire (Engeland), begonnen elf huizen te heven op hunne grond vesten. De inwoners, in hun slaap verrast, dachten eerst aan eene aardbeving.. Zij ijlden op straat en eenige minuten nadien, stortten de gebouw en met vreeselijk gedruisch in. ITALIË Het proces van Camorra. Het ondérhoor der betichten werd gisteren voortgezet. Al de beschuldigden beweren dat zij het slachtoffer zijn der loensche hande lingen der earabiniers, en houden hunne on schuld staande. Een der betichten beweert-, dat de bijzon derste beschuldiger, liet Camorralid Abba- lernaggior aan vallende ziekte lijdt, en dus niet moet geloofd worden. TURKYE Muiters opgehangen Uit Constantinopel wordt gemeld, dat drie aanvoerders der Drusen te Damas opgehan gen zijn. MEXIKO Een incident aan de grens der Veresnigde Staten Uit Presidia meldt men, aat de Ameri- kaansche troepen, aan eene Mexikaansche hebt uwe keuze gedaan, gij hebt mijne innig ste liefde versmaad wij zullen zien of gij mij ne wraak ook verachten zult. Hij ging heen en verdween in het huis Ma ry stond op den drempel. Zij hield hem bij zijn arm vast. Hij schudde haar ongeduldig van 'iclt'af, en de woorden van deelneming, die reeds op de lippen der goedhartige Mary zweef den, werden door zijn verwoed uitzicht terug gedreven. Met haastige schreden begaf hij zich naar het voorplein w aar een frisch paard inge volge zijne bevelen op hem wachtte, sprong in den zadel, wierp den stalknecht eenige munt stukken t<>e, en rendde weg alsof.gelijk Mike, een der knechts zeide, de duivel hem op de hielen zat. Na zijn vertrek te hebben afgewacht, spoed de Mary zich naar hare zuster. Uitgeput door den langen woordenstrijd was Eveline óp den grond gezonken, waar zij bittor lag te weeneii. Hef was zoo vreeselijk, Mary, snikte zij, het w as zoo verschrikkelijk, eene zkl zich aan bet kwaad te zien toe wijden.en mij met wraak te komen bedreigen,door verraad onzer heilige zaak. O, geloof hem niet. lieveling, hervatte hare zuster op sussenden toon de mannen meenet) iu hun drift nier, de helft van hetgeen zij zeggen. Het is gelijk liet loeien van den stormwind, schrikwekkend om aan te ln.oren, doch die met liet morgenlicht verdw ijnt... Een Mac Doiinald ontrouw worden aan Ierland Dat zou God geklaagd zijn w ind uzelf iriet op, lieve zuster ik heken dat ik hem beklaag. Gij deukt geen oogen' lik aan mij, Eveline en toch bloedt ook mijn hart, bij de gedachte, dat ik u verliezen moet. Evfline droogde hare tranen-af, en trachtte zich zoo goed mogelijk te herstellen. aïdeelingden toegang tot.het onzijdig- gebied van Ajinaga ontzegd hebbende, verscheidene geweerschoten gewisseld w erden. Uitleggin gen zijn gevraagd geworden. AFRIKA Eene schipbreuk Overvallen door een vreeselijk tempeest, zonk eene boot der Duitsche regeering in de haai van Muanza. I>e hoofdoorzaak der ramp w as de schrik die zich meester maakte van de bemanning, uitsluitend bestaande uit Ne gers, bij 't naderen van 't onweer. Dertig Negers verdronken twee Blanken werden gered.De Negers poogden zelfs niet te zwem men, maar zonken. o Zooals de bladen hel hebben gemeld, is het Italiaansch ministerie ten gronde. M. Giolitli, die vroeger nog aan het hoofd der Regeering heeft gestaan, wordt algemeen aanzien en genoemd als de man alleen in staat om de nieuwe regeering samen te stellen. Tusschen de verschillende ministers zullen er zeer waarschijnlijk twee socialisten zijn. Men meldt zelf, dat een der socialistische leiders reeds bij koning Victor Emmanuel is geroepen. Indien en kans toe bestaat, zullen die roo- de komediespelers zeer toegevend zijn om in den naam, en rechtstreeks onder liet beleid van den koning, van het ministerie deel te maken. Daaraan ziet men hoe weinig het ge meend is met de grootspraak van de socialis tische hoofden. Zij schrijven en zeggen al w at hen voor den geest komt,al waarmede zij liet gewone en onwetende volk kunnen mee paaien toch dat alles doen zij maar om naar boven te klauteren, om omhoog te geraken. Eens zoover geraakt dan schikken die mannen zich wonderwel naar de voor hun zelve persoonlijk zeer voordeelige voorwaar den. Men mag gerust zijn dat zij geen plaats ken zullen laten on t glibber en, waar er maar eenige franken aan te verdienen zijn en de plaatsen waar er duizenden franken aan vast zijn. daar houden ze aan, als de duivel aan Geeraerd. Als men dit in hst openbaar zegt en er zijn socialisten bij zij zullen verontwaardigd protesteeren doch ziet naar de werkelijk heid en men moet nochtans volop bekennen dat het de waarheid is. Komediespelen dat is de voornaamste actie, de bijzonderste wer king van de overgroot», nagenoeg, de alge meenheid van de socialistische politiekers. En toch zijn er menschen, die hunne ooren laten hangen naar de grootspraak van die fijnsprekers. Brutsol. Woestaard. De policie- agent Vandamme der 3e afdeeling gebood gisteren avond aan een zekeren Jacques D... zich naar huis te hegeven daar hij in dronken toestand verkeerde. De gvvst sprong voor alle antwoord op den policieagent en bracht hem eene duchtige rammeling toe. Met de hulp der voorbijgangers werd hij in een rijtuig op gesloten en naar het policiebureel gevoerd, onderwege rloeg de woestaard de ruiten van het rijtuig uit, doch hij sneed zich de polsader af on moest naar het hospitaal over gebracht worden. Het drama der Ten-Boschstraat. M. Devos. onderzoeksrechter, heeft gisteren morgend, de vader van het slachtoffer, Leo pold G... der Ten Boschsiraat ondervraagd. Hij bracht een bezoek aan het huis waar het drama plaats greep. In de namiddag heeft hij Louise L., die veel beter was, ondervraagd, zij gaf volgende uitleggingen Men gaf zicli veel moeite om haar man van haar weg te rukken. Hij was's nachts slechts na 1 uur te huis gekomen en zij was zoodanig opgewonden, dat zij zich een kogel in de keel sciioot. De man dit ziende, zal zich uit wanhoop ook een kogel door het hoofd gejaagd hebben. De toestand der slachtoffers blijft voldoende. -- Lieve zuster, zeide zij, het zal zeker vreemd voor ons zijn als wij gescheiden zullen zijn, wij,'die nimmer een dag van elkander verwijderd waren, noch eene gedachte koes terde, die voor de a ulere verburgen bleef, i Doch het leven begint nu,eerst voor ons, Ma ry, de weg heeft haar eerste schaduw over ons geworpen, en w ij kunnen niet. langer in den ge/elliuen kringen de s'ille rustder ouder lijke w< iag ven wen, doch moeten den strijd des levens niedemaken. Gij. als de vrouw van Henry ik, als de onwaardige bruid van Jezus Christus. E\a, antwoordde Mary, zouden wij, voor (Jat de nacht invalt. m>g niet den tijd hebben op liet graf onzer lieve nioeuer te gaan bidden, of zijt gij te vermoeid neen zeide Eveline.sehielijkopstaan- de. het/.al mij troost geven daar met u heen te gaan, Vary, En hunne lange zwarte mantels om hunne schouders slaande, en hunne kaproenen over hun voorhoofd trekkende, begaven zij zich uit den tuin naar eeno naburige weide. Zoodra zy uit de schaduw der booiiieti gekomen waren, konden zij do omtrekken van een ouden, doch noch niet bouwvalligeo toren, zich tegen den heMer blauwen hemel zien afteekenen. De zusters richtten hunne schreden derwaarts, en na nog eene weide te zijn'overgegaan, hadden zij het oude gebouw weldra bereikt, en bevon den zich op eene [dek. die wel in staan was iemands belangstelling op te wekken. Binnen eene betrekkelijK kleine ruimte, bevonden zich eenige indrukwekkende bouwvallen.Twee kerken hadden daar gestaan, w aarvap-de ©ene geheel, de andere gedeeltelijk van haar dak beroofd was. terwijl beide in zeer vervallen toestand verkeerden; gras en onkruid groeiden tusschen het metselwerk, en het klimop bc- Stoute diefstal. Gisteren rond den middag was Mm® Dewolf die een handschoen- winkel houdt in de Zuidlaan in eene plaats gaan eten en had den winkel alleen gelaten. Van die korte afwezigheid gebruik makende heeft een dief de lade opengebroken en er 1000 fr. in bankbrieven, 1000 fr. in goud en 100 fr. in zilver alsook een gouden armband van 300 fr. uit gestolen. De gast is onbekend. De policie is zonder aanhoudingen. Ir am ongeluk. De 53 jarige Mr M..., wilde gisteren avond het Marsveldplein op den tram die naar den Elsenschesteenweg rijd t springen. Op dit oogenblik werd hij ge vat door een ander tramrijluig en op eene lengte van 7 meters voortgeslepen. Hij werd erg gekwetst. Werkongeval. De metsersknaap, A. Vermeeren, 28 jaar, van Ganshoren, viel Donderdag op de Grondwetlaan van zijne ladder. Hij werd vreeselijk gewond aan den rechterslaap en zijn rechterarm, gebroken en in bedenkelijken toestand naar het gast huis gebracht. Gespan in de vaart. Het paard van voerman D..., van Vilvoorden, verschrikte Donderdag op den steenweg van Vilvoorden en sprong in de vaart, de kar medeslepende. Verscheid-ne personen snelden toen ter hulp en gelukten er in D... en het paard uit hel water te trekken. De kar is gezonken, nadat men de lederen riemen had doorgesneden. Overreden. De vrachtvoerder Karei Ratinckx, Jetteschon steenweg werd Donder dag op de Leopold II laan van zijnen bok ge schokt. De wielen van zijn kaïnion rolden over zijn lichaam. Hij werd met gebroken rechterarm en ribben naar het gasthuis ver voerd. Een goed nieuws voor de menschen met slechte spijsvertering men zegt wonderen van de Bil terpeeën der Trappisten Vin- cart, gebruikt met of zonder melk. 1500 Sint Jans-Molenbeek. Eene woedende hoe. Frans Deraedt, landbouwer, te Wem mei, werd Donderdag op de Jubileumlaan vreeselijk gew ond in den rug door eene koe, welke hij naar het slachthuis van Brussel leidde en die hem verscheidene erge hoorn- stooten toebracht. Hij verloor veel bloed uit twee diepe wonden. De koe werd spoedig ge vangen. Erge val. Theodoor Verreyt, scha liedekker, Reper-Vrevenstraat, te Laken, viel Woensdag avond op den Gentschen Steenweg van het dak van een achtergebouw ter hoog)van 8 meiers. Men nam hem be wusteloos op met gebroken linkerbeen en ribben, met erge kneuzingen. Zijn toestand is bedenkelijk. 't /s nu zeker Eerste Communie en om schoen en deftig gekleed te zijn, meet men zijne aankoopen doen hij VAN DEN BERGH- JOU RET, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Tervuren. Hevige brand. Brand ontstond gisteren avond, rond 7 ure, bij M. Van D..., landbouwer en voerman, in de Van der Achterstraat. In een oogwenk stond gansch het huis in lichtlaaie vlam. Het vuur werd natuurlijker wijze gevoed door het hooi, strooi cn voeder dat op de zolders gestapeld lag. Daar Ter vuren geene pompiers heeft, moesten de gendarmen zich met de reddingswerken be zighouden. Het vee werd gered. Doch het vuur verslond nog het aanpalende huis van Mme W* Van D..., die eene bakkerij heeft. De twee huizen werden in asch gelegd, om 4 ure van den morgend, was het vuur ge doofd. is hel eenige echte Vieux Système. Elsene. Diefstal. Gisteren morgen bestatigde M. N...,handelaar,WaterlooscUen steenweg, dat dieven zijn linnenmagazijn geplunderd hadden.Een honderdtal vrouwen hemden, zestig zijden bloesen en eene groote hoeveelheid andere voorwerpen werden ont vreemd. De waarde van het. ontvreemde be draagt verscheidene duizenden franks. gon zich op de ingevallen gewelven te winden. In en om de kerken waren graven, sommige van oude, andere van jonge dagteekening, eenige met zerken of kruisen bedekt, andere zonder eenig teeken van lion, die daar rustte, aan te geven. Op zeer in het oog vallende wij ze stonden tusschen de graven drie kruisen van verschillenden vorm, waarvan de twee grootsten rijk gebeeldhouwd waren. Het een was /even en twintig voet hoog, en bestond uit drie op elkaar gelegde groote steenen, het onderstuk, de dwarsbalk en de top. Het twee de kruis w as vijftien voet hoog, en met meer zorg bewerkt dan het andere Het derde was eenvoudiger. Aan den voet dezer drie kruisen eleven de zusters een oogenblik stilstaan om een gebed te doen, en begaven zich vervolgens in de grootste der twee kerkgebouw-en. Daar. aan den voet des altaars lag een nog eerst on langs gedolven graf, waarop het gras pas be gon te groeien, en waar bloemen omheen ge plant waren. De beide meisjes violen voor het zelve op de knieën. Eva vouwde hare handen samen om te bidden, doch Mary boog zich voorover, en terwijl /,(j haar aangezicht op de nog versehe zoden liet vallen, riep zij luid snikkende uit Moeder, lieve moeder, och, keer tot ons terug Doch de wind huilde door de verbrijzelde ge welven, de vogels zongen hun avondlied, maar uit het rijk der geesten kwam geen antwoord. Eve trok Mary in hare armen, lag haar hoofd togen hare borst en sprak haar eenige woor den van troost toe, en toen zij wat bedaarder was, fluisterde zij in haar oor In vele dingen benroefd, zullen wij voor veel beloond worden, dewijl God hen beproefd heeft, en bevonden heeft datzij Zijner waardig waren. Daarom zal God zelf al hunne tranen Grimberghe. Brand. Woensdag avond, rond 11 ure, ontstond brand bij Jaak Bavondeers in een achterhuis, gevuld met hout. Men gelukte er in het woonhuis te red den, doch het achterhuis werd met gansch den inhoud vernield. De schade is groot. Kien zal de Eerste Communiekanten van verre kunnen onderscheiden, die bij VAN DEN BERGH - JOURET, Korte Zoutstraat, 41f Aalst, kleerstoffen gekocht hebben. Antwerpen. Erg ongeluk. De werk man Frans Bast, 37 jaar oud, wonende Volk straat, kreeg gisteren eene zware huis, welke uit een ophaler was losgeraakt, op den lin kervoet. De ongelukkige werd den linkervoet verpletterd en moest naar het St-Camillius- gasthuis overgebracht worden. Aangehouden. De policieagent Aerts, wonende Narnenstraat, heeft twee kerels aangehouden, die aan de Waalsche kaai, ten nadeele van dellessennatie 100 ko nijnenvollen gestolen hadden. Verdronken. Een douanier is giste ren op het policiebureél komen verklaren, dat hij Donderdag nacht aan de Royerssluis een man in 't water had zien vallen. De douanier had getracht den man te redden, doch kon er niet in gelukken. Er werden dan opzoekingen gedaan, en men haalde wel dra een rijwiel en kort daarna een lijk op. Het was dat van Giaccomo Gugliermotto, 48 jaar oud, nachtwaker aan de dokken, wo nende te Austruweel.Men denkt dat de onge lukkige, door de duisternis misleid, in het water zal gesukkeld zijn. AanrandingEen genaamde Van Dongen, wonende Vaartstraat, te Merxem, is langsheen de Schelde, aangerand geworden door verscheidene onbekende kerels. De man werd zijn rijwiel afgenomen. Nog de verboden jacht. Gisteren werd in een ijskelder der Kronenburgstraat, eene nieuwe huiszoeking gedaan. 500 stuk© "wild werden nu aangeslagen. Doodelijk ongeluk. De dokwerker Jan Van de Leur, 22 jaar oud, werkte giste ren aan boord van den stoomer Abessma, geladen met pout rellen. Eensklaps loste een der poutrellen uit een kysch en viel op Van de Leur. Deze werd erg gekwetst en moest naar het verpleeghuis der Kipdorpvest over gebracht worden. De ongelukkige is er ondanks de beste zorgen bezweken. De diefstallen. Op den koer der Valkeniersnatie, Duboisstraat, werd gisteren eene baal wol gestolen, ter waarde van 250 frank. Ten nadeele van Mad. Landow, Raaf- straat werd een gouden uurwerk geknipt. Aan het Mexikodok werden twee kisten koopwaren, welke door den verzender J. Borghams moesten verzonden worden, open gebroken. Een deel van den inhoud werd ge stolen. Aan "dok n. 5 werd eene kist, inhou dend^ scheikundige voortbrengselen openge broken ëffgedeeltelijk geledigd. De 'policie zocht een schipper op, die ten nadeele der firma Leysen eene som van 116 fr. gestolen heeft. Ongekende dieven zijn in de woning van M. Huybrechls, Maria-Tborezialei gedrongen en hebben er al het zilverwerk gestolen. Erge val. De 13 jarige A. Ver- schueren, wonende Napelsstraat, die aan boord van het binnenschip Antonio Van Toren was gaan spelen, is ten gevolge van een mis stap in liet ruim gevallen. De knaap werd erg aan hel linkerbeen gewond en moest naar het Stuyvenberggasthuis overgebracht wor den. Liefhebber» van eenen goeden borrel drin ken den Rifoio Koning der oude graan- gonevers. Brasschaet. Parket. Het parket van Antwerpen is gisteren te Brasschaat afge stapt om een onderzoek te doen nopens een© zaak van jachtmisdrijf welke hier eenige dagen geleden plaatshad. Een w ildsirooper was bij eene botsing met stroopérs, erg ge kwetst geworden. afdrogen. Mary hield allengskens op met snik ken, en haar gelaat van haar zusters borst op heffende, zeide zij Laat ons nu bidden, Eva. En dan, zij aan zij en hand aan hand, deden do zusters hun gebed, en by het bouwvallige» altaar en op hun moeders graf, smeekten zy om bijstand aan haar, die in zoovele opzich ten de moeder der weezen is. Toen hun gebed geëindigd was, vertoefden zy nog eenige oogenblik keu op de pink, die f,uii zo<> dierbaar was. Zorgvuldig vaagdpn zij lier. stof af, dat zich dagelijks op hot altaar vor- za.nelde, en richtte da:; liuuue schreüeu weer huiswaarts. III. Twee dagen zijn verloopen sedert hot heftig onderhoud, dut w ij in hot vorige hoofdstuk be schreven, en do zusters haddon niets te doen als geduldig te wachten op tijding van het le ger. Verscheidene keeren bereikte lom liet ge rucht, dat er een groote veldslag had piauis gehad hoeren kwamen in om te zeggen dat zij liet nieuws van anderen gehoord hadden, doch Eveline en Mary sloegen weinig acht op deze on/ekere berichten. Tegen den avond van den tweeden dag werd hunne eenzaamheid op eene aangename wijze onderbroken. In den namiddag had men een reiziger langs de slin gerpaden des heuvels, die toegang naar de val lei gaven, zien komen. Hij droeg de gewone boerenkleediug van dien tijd, en over zyn schoudhrs hing een zak met timmermans ge reedschappen Oogenschynlyk was hij een dier reizende handwerkslieden, dm allo huizen aangaan om te hooren, of cr, sinds liuu laatste bezoek, ook het een of ander te her stellen is. (Wordt vervolgd A

De Volksstem | 1911 | | pagina 2