BOITENLAND. Eveline's NIEUWSBERICHTEN. Een kasteel door bi anti vernield te St-Dsnys-Westrem 't Wit Sioopfee van Jaepes Neols Een Argentijnsche sloómer, van Hamburg naar Buenos-Ayres stoomende, is op de Kaap-Gris-Nez gestrand. Te Brest is liet yacht Resolue deerlijk ge havend kunnen binnen vluchten. De stoomer JSmilie van Brest naar Duinkerke stoomende, is te Gherburg aangekomen met zware avarij. De stoomsloep Graziella de Aregi, met graniet geladen, is nabij Omonville op de kust geworpen. Het schip is verloren, doch de bemanning kon gered worden. Men vreest dat nog vele andere schipbreu ken zullen vernomen worden. HOLLAND. Hevige brand Een hevige brand is ontstaan in de pomp- Malie der Amsterdamsche waterleiding, die istaat in de duinen onder de gemeente Zand- >rt. liet houten gebouw is geheel afge brand. De machien werd zwaar beschadigd. Zeer waarschijnlijk echter zal de water- ▼oorziening der hoofdstad geen nadeel van den brand ondervinden. Goederentrein ontspoord Te Tilburg is een goederentrein op een an deren trein geloopen. Door de botsing wer den zes goederenwagens dwars over de rig- gels geworpen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de stoffelijke schade is vrij aanzienlijk. FRANKRIJK Grptnd gfhalsrecht. Zaterdag morgend, werd Grand, pleger van zoovele moorden en misdaden en vooral van de kleine Clementina Foucher, het hoofd afgeslagen. liet schavot werd op driemeters van liet gevang opgeslagen. De veroordeelde werd om 5 K' uro naar het schavot geleid. De almoezcnier stapte aan zijne rechterzijde. Grand heeft zich heel moedig gedragen en er hadden geene incidenten plaats. Na de wit voering werd hot lijk naar het kerkhof en van daar naar de lloogeschool gebracht. Een ministerraad Zaterdag namiddag we?d in het Elvzeum een ministerraad gehouden, ondervoorzitter- schap van M. Fallières. Men behandelde en kel zaken van administratieven aard. Een overlevende van Malakoff Êen der laatste overlevenden van den be- ruchten slag van Malakoff, de klaroenblazer Beaudot, is Zaterdag te Parijs overleden. Drama Een kunst teekenaar, M. Lebègue, loste gisteren morgend vijf revolverschoten op een Duitscher. M. Barentz, dien hij beschul digde betrekkingen te hebben met vrouw Lebègue. De Duitscher werd erg gekwetst. De twee mannen hadden reeds ocnige weken geleden een tweegevecht gehad om dezclfdor reden. Bankier aangehouden. Zaterdag avond. werd de bestuurder van een belangrijk Parij/.er bankhuis aangehou den. Naar liet schijnt zouden verscheidene belangrijke klachten tegen hem neergelegd zijn. DU ITSCH LAN D. Eene bru£ ingestort. Tusschen Egersfeld en Rylmih is eene spoorwegbrug ingestort. Vier werklieden werden gedood en 5anderen zwaargekwets'. Geraamte ontdekt. Werklieden die aan de spoorbaan Bonn- Honnef arbeidden, vonden op oene diepte van nauwelijks een meter eene sterke eiken kist, welke een mensehelijk geraamte be vatte. Men vermoedt dat men hier voor eene misdaad staat, welke reeds eenige jaren ge leden gepleegd werd. ENGELAND Nieuwe stakersonlusten. Te Tonypandy en te Blaenclvdack hadden Zaterdag avond nieuwe stakcrsonlusten 4C Vervolg. Doch er was iemand gekomen welkom- groeten werden in het huis, paardengetrappel op het voorplein gehoord. Ja, daar werd hel der en hartelijk gelachen, en ebn groep van Mary, Mary, kom beneden, het is Bride! klonk onder aan den trap. Mary wierp haar deur open en vloog naar heneden. In het voorhuis stond Eveline, en naast haar een vroolijk jong meisje, dat den naam van Brigid O'Sullivan droeg, doch bij verkorting gemeenlijk Brido genoemd werd. Ja, bier hen ik. Miss Mary, riep zij, ter wijl zij haar omhelsde als de berg niet hij Ma hornet wil komen, moet Mahomet naar den berg gaan en ge weet wel, lieve vriendin, 'dat gij en Eveline zoo weinig beweegbaar zijt als een berg. en ik daarom dadelijk besloten was als Mahomet. Wanneer gij meent u hier levenslang te moeten opsluiten,hebt gij groot ongelijk. Ik ben gekomen om een bezoek to brengen, en dan moet ge met mij mee terug gaan naar Drogheda, waar het nu wel zoo bijster druk en levendig niet is, maar waar toch nog drie menschen zijn om mede to pra ten. O zeidc Mary ondeugend; gij vindt Eve line altijd geheel gereed en bereid, om dade lijk naar Drog.heda te gaan. Ja, daar west ik olies van, hernam Bri de en ik kan dat nle! goedkeuren. Eveline. Ik heb dit werkelijk reeds aan Moeder Abdis ook gezegd, en er bijgevoegd, dat zij, als zij nonnetjes noodig had, dan mij maar moest ne men. Terwijl zij de laatste woorden op een toon plaats. De werkstakers hebben een en winkel geplunderd. De policio moest veischeideno_ malen de stakers chargeeren. Belangrijke policieversterkingen zijn ter plaats gekomen. ITALIË Roovers. Nabij Bari werden twee operofrenzange- ressen, Angela Minella en Lucia Quatlroehi, die na eene voorstelling, in gesloten rijtuig in gezelschap van twee heeren naar huis keerden, door drie roovers aangevallen. Met het geweer in de vuist eischten do baanstroopers. dat de zangeressen de koets zouden verlaten. Ondanks een wanhopigen tegenstand wer den zij naar een veld gesleept en daar uitge plunderd. Na een half uur namen de roovers do vlucht. De meisjes werden bewusteloos door de heide heeren, die onder bewaking van een roover in bet rijtuig waren gebleven, teruggevonden. Vreeselijk drama. Een verschrikkelijk drama viel voor te Pe- tilia Policastro bij Gotrona, Luigi Pal- in ieri, eigenaar, leefde in slechte verstand houding met zijne schoonzuster, ter wille eener geldkwestie. Gisteren ontstond onder hen een hevige twist. Eene gehuurvrouw, Rosina Mascero, wilde er tusschenkomen, maar toen trok Palmieri een revolver en doodde de beide vróuwen. Twee geburen, Guido Giordano en Am- brosco Verri, snelden toe en werden door den moordenaar erg gewond. Deze schoot zicii daarna door liet hoofd door middel van een tweeden revolver, dien hij op zich had. De Duitsche Vorsten te Venetië Het Duitsch vorstelijke echtpaar, verge zeld van prins Joachim en prinses Victona- Louiza, zijn te Venetië aangekomen. Zij wer den in do statie begroet door den hertog der Abruzzen RUSLAND Gevangenen mishandeld Veertien gevangen-bewakers van Ehateri- nosland, alsook de bestuurder van het gevang zijn tot vestingstraffen veroordeeld, om de gevangenen, onder hunne bewaking gesteld, mishandeld te hebben. DENEMARKEN Afschaffing dsr lijfstraffen De Deensche Rijksdag heeft een wetsont werp gestemd, waarbij alle lijfstraffen afge schaft worden. PORTUGAL. Het komplot. Talrijke aanhoudingen zijn reeds gedaan geworden in betrekking met liet komplot dat onlangs ontdekt werd Eenige samenzweer ders hebben bekentenissen afgelegd. Daaruit bleek, dat .de soldaten, die door de samen zweerders .omgekocht) werden, bevordering beloofd worden ingeval de omwenteling slaagde en eene levensrenle bijaldien de?e mislukte, De Republiek zou toekomende maand omgeworpen wpr^en. De soldaten en de officieren die de Repu- bliek gonegen waren, moesten op een gege ven teeken omgebracht worden. De oproe rige beweging zou ten Noorden beginnen, naar liet Zuiden overgaan en door een alge- meenun aanval op Lissabon eindigen.' Munitie ge-tolen Het voorraadmagazijn dor- krijgsschool van Lissabon is geheel geplunderd geworden. Treinuntriggeling. Te Douro, eene gemeente gelegen tusschen de statiën van Avellodas en Villareal. is een reizigerstrein ontriggeld. Twee reizigers worden gedood. Er zijn talrijke 'gekwetsten. AFRiKA Trein ontriggeld. Tusschen Gafsa en Sfax, in Tunis, is er:: reizigerstrein buiten do riggels geloopen. De Ca id van Sfax, si Mohamwed Larbi Djelloubi, werd een been gebroken. van gein aak ten ernst sprak,barstten hare bei- do vriendinnen in een vroolijk lachen uit, en zelf vad< r Egau.die de drie meisjes in stilte zat aan te zien, kou niet nalaten meo tc doen. Niets was voorzeker minder geschikt om iemand een denkbeeld van een non te geven dan Bride. Zij was liet ware toonbeeld van onbezorgde vroolijkheid. Zij was schitterend van schoon heid. jeugd en gezondheid ziekte had hare drukkende hand nooit op haar gelegd, zorg of verdriet hadden nooit een schaduw o -er liaar jeugdig leven geworpen. Haar natuur was te bruisend, te opgewekt, om zelfs door het na meloos lijden van haar vaderland te worden getroffen. Als eene vurige katholieke en vol Iersche bloed, geloofde zij stellig dat de over winning nabij cn een gelukkige toekomst aan haar vaderland verzekerd was. En zoo sprong •li zong de mooie Bride van den morgen tot den avond, het bedorven kind van haar gelief de ouders, de vreugde en zonneschijn van baai- huis en hare vrienden. Zij lachte om Eveline's verlangei., ofschoon zij er haar inwendig hoog om vereerde. Non te worden, terwijl het loven ons nog vroolijk toelacht, was in hare oogen hetzelfde als in eens den brandstapel der mar telaren te beklimmen de zoete inwendige stem, die het hart met een onuitsprekelijk verlangen Daar hooger genot van alleaardsclio vreugde verwijdert, had tot hare ziel nooit ge sproken. Zij lachte insgelijks om Mary, als deze vol angst was en beefde voor het lot van den dap peren kapitein Henry O'Neill. Bride had vele aanbidders, doch zij stoorde zich weinig aan hen en wanneer iemand tegen haar zeide, dat zij er zoo goed uitzag, begon zij hem harte lijk in zijn gezicht uit to lachen, en gaf daar door duidelijk het bewijs, dat haar hartje zich AMERIKA Groot* brand. Telegrammen uit Milwaukee melden, dat daar een ernstige brand in.een fabriek beeft plaats gehad. Hei gehoele gebouw werd de prooi der vlammen. De brandweerlieden stelden wanhopige pogingen in liet werk. om de vlammen meester le worden en een aantal van lien, die op het dak werkten, stortten midden in de vlammen, toen hot dak instortte. Vijf mannen vonden bun dood in do vlammen en veertien anderen bekwamen ernstige verwondingen. Een trein verongelukt. In Georgia, is een expresstrein van do Atlantic Coast Railway door eene brug over de Alapha-rivier gestort. Vijf wagons derail leerden. Veertig reizigers bleven dood ter plaats. Dramatische redding. 250.000 fr. schade. Gisteren, vroeg in den morgend, heeft een buitengewoon hevige brand het kasteel, be trokken c,loor den heer ridder de Ghellinck d'Elsegbem, lid der Kamer van volksver- tegen woordk ers, vernield Het gebomv was door 10 personen betrok ken. De lieer volksvertegenwoordiger de Ghellinck d'Elsegbem ha<jL Zaterdag avond eene vriendschappelijke samenkomst bijge woond bij den heer Staatsminister Bèernaert, te Brussel, en kon enkel met den laatsten nachttrein naar Gent terugkeeren, zoodat het rond 2 ure was, toen hij tehuis kwam. Hij had niets ongewoon bemerkt. Rond half vijf werd de gouvernante, mej. Alfonsina Crevecceur, gewekt door een stik- kenden rook in hare kamer. Zij liep hare meesters verwittigen. Reeds van 's avonds zegde zij, had zij bij liet slapen gaan, opge merkt, dat een muur van hare kamer bijzon der-lieel was en tevens had zij eene soort knettering als van brandend hout gehoord maar er geen verdere aandacht op gegeven Het alarm. Onmiddelijk werd hel alarm gegeven. De dienstboden kwamen in nachtgewaad toege sneld. liet was tijd dat hel vuur bemerkt werd. AUerwcge hoorde men het knetteren van het vernielend element'. Eenige minuten later zou-de terugtocht afgesneden geweest zijn, en zou men menscher.levens te betreuren hebben gehad. De redding der kinderen. Men moest de kinderen uit hun bed halen en ze in nachtkleed en op bloote voetjes langs den reeds vol rook staanden trap doen vluch ten. Zij vonden eene schuilplaats in de ruime, afgezonderde afhankelijkheden van het ka steel, en namelijk in «,1e hovenierswoning. De hulp. Ailerwoge daagde er aldra hulp op, terwijl de pompiers van Ciënt telefonisch verwittigd werden. Mot alle mogelijke baast snelden deze ter plaatse, dooreen stoompomp vergezeld. De bluschdienst werd zeer befnoeilijkt dooi de hevigheid van den wind. Op zekere oogen-, blikken bereikten de waterstralen der spuiten zelfs hel eerste verdiep niet. De brand breidt zich voortdurend uit. De brand breidde zich met eene schrikaan jagende snelheid uit. Men kon er niet aan denken hetzij de meubelen te redden, hetzij een deel van het kasteel te vrijwaren. Enkel eenige waardevolle papieren en het mobilier van het gelijkvloers, werden .aan de vlammen ontrukt. Alles vernield. Rond 7 ure bleef er van bet uitgestrekte kasteel niets meer dan enkele zwart ge rookte muurbrokken over en het vuur doofde 'iUan, bij gebrek aan voedsel uit. Dank zij de krachtdadige pogingen van onze brandweer, werden de afhankelijkheden gevrijwaard. om de zoo genaamde liefde al zeer weinig be kommerde. Ach, schoone Bride, zooals gij daar staat op dien zonnigen zomerdag bij het venster dier vreedzame woning, met uw blanken arm om Mary's hals, terwijl uwe heldere oogen vol innige genegenheid naar Eveline staren.moge de schaduw niet eerder over uw leven komen als het verstand Droomt gij werkelijk \an een lange, geluk kige toekomst, en van een rustig t-inde i fclebt gij dan geen voorgevoel van dien vreeselijken dag, waarop al uwe schoonheid u van geen nut zal zijn, waarop gij om genade zult smeeken, en harten, harden als steen, doof zullen zijn voor uwe smeekingen Neen, Bride, de toekomst is voor u verbor gen, en gij dartelten zingt gelijk liet vogeltje, dat u van gindschen boom een antwoord toe- fluit, er weinig aau denkende, dat het wreede schot eens jagers het in een oogwenk bloedend en stervend op den grond kan werpen. IV. Voordat de avond viel, bleek het, dat het verhaal van Jack de waarheid bevatte. Een klein troepje afgematte en, met stof bedekte soldaten, doch die opgetogen waren over de behaalde overwinning, reden de vallei binnen, met Sir Luke Fitzgerald en Henry O'Neill aan hun hoofd. Met luide, daverende welkomstgroeten wer- len zij ontvangen. T)e soldaten werden goed onthaald door de dienstboden, en de beide of ficieren hartelijk door de dames en vader Egau verwelkomd. Eveline en Mary werden beurte lings door hun vader omhelsd, terwijl Bride allerlei complimentjes maakte aan kapitein O'Neill, die hij op dezolfde levendige wijze be antwoordde doch zijne oogen dwaalden tel- De aangerichte schade. Al wat do verdiepen bevattë, zoo onder m-er juwelen, zilverwerk en kunst werken, is do prooi dor vlammen geworden. Gisteren morgend waakten een zestal gendarmen op dopuinen, daar hetgeldkotter, talrijke waarden bevattende, er onder be dolven lag. Men denkt dat de brand in de keuken, in eene Hollandsche selimw, uitgeborsten, ofwel te wijten is aan een gebrek aan do vei vvarmingstöeslellen. De stoffelijke schade bedraagt 250.000 fr. Er is verzekering. Het huisgezin do Ghellinck werd in auto naar Gent bij familie gebracht. Brussel. Bedrieger. Over een drie tal dagen gelastte M. D..., wisselagent te Brussel zijn bediende waarin hij voile ver trouwen had, naar Luik om er een dertigtal obligaties gaan uit tc keeren, bedragende gezamenlijk de som van 10,000 fr. alsook eene som van 000 fr. welke hem toever trouwd werd om de onkosten lo dokken. Sedert dien is de gast verdwenen. Alle op sporingen blijven vruchteloos. Eene klacht en het signalement van den kerel zijn bij de policio neergelegd. Hel drama der Ten Boschstraat. Zooals wij reeds vermeld hadden is de ge naamde Leopold GDuitsch handelaar ee.-i der slachtoffers van het drama der Ten Bosch- straat aan de gevolgen der bekomen wonden overleden. Hij kon dus niet ondervraagd worden, zijne vriendin is in zeer goeden toe stand. Doodelijk werkongeval. Zaterdag rond 10 ure, is een doodelijk ongeluk op de Louizalei voorgevallen. Een jonge loodgieter werkte aan het huis van M. Leensklaps viel hij en stuikte op de sleenen der straat. Het slachtoffer had armen, brenen en schedel gebroken. Eenige oogenblikken later was de ongelukkige Pierre D..., een lijk. Hel lijk is naar het doodenhüis gebracht. Doodelijhe afloop. Het jonge meisje dat zich den schedel brak door een val in de reukwerkfabriek der Clovislei, is dezen mor gend rond 7 ure, in het hospitaal waar zij overgebracht was, overloden. De verdwijning van een meisje. Het kindje wiens verdwijning wij aangekondigd hebben hadden, .is wederge vonden bij liare nicht. Deze had ze bij haar gehouden, daar het te laat was om ze nog naar huis alleen to laten gaan. Treurige zelfmoord. Een jonge stu dent, afkomstig van Mechelen en aan d> Brusselsche Universiteit sludeerende, v\ oonde in de-Frontispicestraat, Hij onderhield be trekkingen met zekere Jeanne'V.Ook uit Mechelen'.1 de jonge- lieden kwamen dikwijls in het huis der FrOntispiceslraat bijeen. Se dert eenigen tijd eclder leefden zij in minder goeda betrekkingen. Gisteren gaf Gaston V..., aan zijne vriendin te kennen, dat hij zich van haar wilde scheiden. Zij zegde dat zij zich zoude vergeven indien hij haar ver liet. Hij liet haar klappen en vertrok. In zijne afwezigheid heeft hel meisje een pak subli maat ingezwolgen. Hij vond ze bij zijne terugkomst dood in zijne kamer liggen. Vrouw-apache. Gisteren avond rond 11 ure. werd mevr. M.., wonende Bloem straat, in de Groote Eilandstraat aangerand door eene vrouw, die haar een handpakjo ontrukte en er mede op de vlucht ging. Op het hulpgeroep van vrouw M.., liepen eenige geburen de dievegge achterna en deze werd aangehouden. Verdwenen. Het signalement van Mej. Germaine R..., wonende Glovislaan, komt in alle richtingen rondgezonden le wor den. Zij was naar hare kamer gegaan en zal volgens de berichten langs het venster in een automobiel gevlucht zijn. kens veel beteekenend naar Mary, alsof hij verscheidene geheimen had, die hij haar in het oor wenschte te fluisteren. Weldra hadden Mary en hij de gelegenheid waargenomen, naar den tuin te ontsnappen, en daar ontving Mary, terwijl zij in don maneschijn arm in arn onder dehooge boomen wandelden, ongetwij feld een uitvoerig verhaal van den slag va: Bentwib. Wat hier obk van zij, Eveline, Bride en va der Egau omringden'Sir Luke met veel belang stelling, en luisterden aandachtig naar elke bijzonderheid, die hij over de behaalde over winning kon mededeelen. Hot was inderdaad een merkwaardig schouwspel, zejde Sir Luke. Op den morgen van den slag was er geen man in ons leger, die zijne biecht niet gesproken had van on zen generaal af tot den minsten man uit het kamp toe. Wij waren het Zwarte Water over getrokken, en hadden ons kamp opgeslagen onderden kolenheutel, van waar de plaats zijn naam heeft ontvangen, en op welks top de bouwvallen van het kasteel staan. Dat eens eene machtige sterkte was, merkte vader Egau op. Gij spreekt de waarheid, hervatte Sir Lu ke. Ik wensclite wel dat het nog even sterk was als voorheen, en met een goed garnizoen uit ons leger bemand was. Doch laat mij voortgaan. Bi' het aanbreken van den dage raad van den 5dc" Juni was iedereen reeds op de been, en nadat alien hunne biecht gespro ken hadden, werd een altaar opgericht, waar alle manschappen het gezicht op hadden, waar vader Fitzsymont de H. Mis aanlas. O'Neill en zijne officieren en een menigte soldaten com munieeerden, en toen de Mis geëindigd was, hield de goede vader een korte, doch indruk wekkende toespraak, en toen, terwijl allen Extra fijne koffie is gemakkelijk om ma ken. G'-biuikt de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Overal te vinden. 1500 Elsene. Aangehouden. Sedert lang- reeds zocht de policie een zekeren Francois P... wegens diefstal op, om eene straf van 2 jaar gevang uit te doen. Verleden Zaterdag werd de dief eindelijk aangehouden na eene verwoede jacht. Hij werd in St. Gillesge vang opgesloten. Schrikkelijke val. De echtgenoot© D... was in den nacht van Zondag opgestaan daar zij zich ongesteld gevoelde. Zij deed een misstap en viel van de trappen. Daar haar man haar niet zag terugkeeren, ging hij zien en vond haar met gekloven schedel op de stoenen liggen. Een bijgeroepen geneesheer verklaarde haren toestand hopeloos. Etterbeek. Erg automobielom.eliik. Do ITjarigo Fernand K.., woiiendeTBecliers- leiw erd nabij zijne woning door een automo biel omvergeworpen cn overreden. De onge lukkige werd erg gekwetst en in hopeloozen toestand naar zijne woonst overgebracht. St-Gi11is. Onder den taxis. Een hulpapotheker, M. D.., werd in de Regent straat door een taxis omvergeworpen en erg gekwetst. .s lie. eenige oolite Vieux Syslème. Antwerpen. Vrouw levend verbrand. Zaterdag avond wierp vrouw Maria Bran ders, 39 jaar oud, wonende Schippersstraat, eene lamp om welke zij op eene kas geplaatst had. Dc lamp ontplofte en liet vuur deelde zich aan de kleederen der ongelukkige vrouw mede. Deze werd afgrijselijk verbrand en moest in hopeloozen toestand naar het gast huis overgebracht worden. Brand. Gisteren more-end ontstond brand in den kelder van het huis van M. Van Duyn, St. Jakobsmarkt. Het vuur ver spreidde zich zeer snel, en in weinige oogen- Jdikken stond heel de kelder in laaie vlam. De pompiers spoedig ter plaats geroepen, moesten een uur werken vooraleer zij de vlammen konden uitdooven. De schade is zeer aanzienlijk. Vervalschers. Zaterdag werden op de Vlaamsche kaai, vijf handelaars gekuipt, wegens vervalscliing van boter en melk. Zij zullen vervolgd worden. Geknipt. Gisteren namiddag werd oene vrouw, zekere Maria V... geknipt, toen zij op naam barer gewezen meesters, in een handelshuis"eene belangrijke bestelling ging doen. Daar de bedriegster geene vaste woon plaats had, is zij opgesloten. Erge val. Zondag avond is de ge naamde Emmanuel Van Esch, Lange Esschenstraat, in de Meerstraat zoo onge lukkig gevallen, dat hij met eene vreese- lijke hoofdwonde naar bel gasthuis moest overgebracht worden. Op een sthip gestorven. Een waker D. Van Gyseli'OÏ jaar, wonende Zakslraat, is Zaterdag schielijk gestorven op het stoom schip OxeriHars gemeerd aan afdak 24. Het lijk is naar de woning gebracht. Mechelen. Noodlottige pciardenstamp. ^Zaterdag had M. Van Camp, landbouwer te Poulis, met zijn gerij uitgespannen in het Keizershof Beitèrsstraal. Rond half tien ging hij in dén stal om zijn paard te halen, toen hij een stamp kreeg van een ander paard en in volle borst; de man kon nog tot in den gang geraken. Doch stortte als levenloos ten gronde. In het gasthuis verklaarde M. Peelers dat de toestand van M. Van Camp hopeloos is, hij telt 45 jaar. Erg ongeluk. Zaterdag avond, toen men het werk zou eindigen in de werkhuizen van M. Dessain, burgemeester, wilde de boekbinder Denteneer nog een boek laten snijden. Zijne linkerhand geraakte onder het snijmes en de werkwan werd de vier vinge ren afgesneden. De ongelukkige, die reeds sedert 30 jaar bij M. Dessain werkte, moest naar het gasthuis gebracht w orden. nederknièlden, schonk hij ons, krachtens da volmacht, die Iffj van zijne Hoogwaardigheid, den Nuntius, ontvangen had, den apustoli schen zegen. O zeide Eveline, terwijl zij hare handei vouwde, welk een tooneel welk een oogen Mik! Werd ooit een leger op den voordvonc vau een veldslag meer openlijk door God ge zegend En wat gebeurde er toen vroeg Bride met ingehouden adem ruktet gij toen op den vijand los Niet zoo haastig, niet zoo haastig, lieve. Brigid,zeide Sir Luke glimlachend.In de eerste plaats was het de taak van den vijand om ons aan te vallen, wij bleven hem afwachten. Doch voor alles, nadat de priester geëindigd had, reed O'Neill voorwaarts om het leger toe te spreken. O vertel ons wat hij zeide, riepen beide meisjes tegelijk. - Het was een prachtig gezicht, riep de ou de krijgsman uit, terwijl zijn door de zon ge bruind en verweerd gelaat schitterde van zelf voldoening, toen hij liet gebeurde verhaalde. Na den zegen des priesters sprongen alle man nen overeind zij stonden allen als één man in het gelid. In het midden, dooh boven allen uit stekende, stond generaal O'Neill blootshoofds, terwijl zijn helm werd vastgehouden door Hen ry, die aan z\jn rechterhand stond en met zijne heldere stem, die door iedereen duidelijk verstaan kon worden,sprak hy aldus (Wordt; vervolgd)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2