BUITENLAND. Eveline's ^verwinning. Bloedige dramas te Ninove NIEUWSBERICHTEN. OVER EENE BASOEES Samson Kina Beeft .S1'en Ter gelegenheid van Half-Vasten was er Zondag bal in verscheidene zalen der stad. Evenals alle jaren komen de jongelingen pit de omliggende gemeenten dan afgezakt en in vele zalen zochten zij twist met de jongelin gen der stad. Rond 11 ure verlieten eenige gasten van Appelterre-Eychem, eene zaal der Geeraards- feerghestraat, toen een hunner, zekere Van R.., door Emiel Roelandt, van Ninove, lachend aangesproken werd. Van R... trok onmiddelijk zijn mes, sprong op Roelandt en bracht hem drie steken toe in de keel, den schouder en den pols. Daarna vluchtte de messentrekker weg, zijn slachtoffer in een bloedplas achterlatend. Eenigen tijd later had een tweede gevecht plaats tusschen twee soldaten in verlof, de genaamden E. Geeroms, van Meerbeke, en R. Thollembeek, van Denderwindeke. Beiden achtervolgden met hunne liefde- voorstellen een 20jarig meisje van Ninove. Zondag avond had Geeroms tot rond 11 ure met liet meisje uitgeweest. Deze zond hem dan weg, zeggende dat hij haar een uur later terug kon vinden in cene zaal van het center der stad. Geeroms scheen het voorstel van het meisje to aanvaarden en vertrok, doch hij keerde weldra op zijne stappen terug en zag het meisje met Thollembeek voortgaan. Razend van jaloerschheid, besloot Geeroms zich te wreken. Ilij ging zi. h verbergen en .toen beiden arm aan arm afkwamen, sprong ïiij op Thollembeek en bracht hem een vreese- 1 ijken messteek in don rug toe, waarna hij ijlings wegvluchtte. Het slachtoffer werd erg gekwetsten moest door een geneesheer verzorgd worden. FRANKRIJK Ongeluk aan boord van een pantsersohlp. Tijdens de vlootoefeningen is een torpedo in den wand van het pantserschip Bou- vines gedrongen. De Bouvines be kwam een groot lek en moest naar het arse naal van Cherbourg terugkeeren. De lijkplechtigheden van den policie- opzichter Maandag morgen hadden te Parijs de lijk plechtigheden plaats van den ongeiuklcigen policieopzichter Moulis, op do Clichyplaats door een apache vermoord. In den lijkstoet bemerkte men MM. Dubost, voorzitter van den Senaat, Brisson, voorzitter der Kamer, Monis, voorzitter van den ministerraad, de vertegenwoordigers van alle ministers en vele andere hooggeplaatste personen. Lij li- reden werden uitgesproken door MM. Bellan, voorzitter van den municipilen raad en Lé- pine, policieprefekt. De werkstakers De prefekt van Seine, en Oise heeft piouwe troepenversterkingen, gevraagd, door Dra- veil-Vigneuv, daar hij nog onlusten vreest. Bandieterij. Eeno 64jarige renlenierster, Mev. wed. Bataille, van Montrcuil-sous-Bois, werd in hare woning vermoord gevonden. Do onge lukkige was liet hoofd vermorzeld. Heel de woning was door de moordenaars doorzocht geworden. Drama der jaloerschheid. Nabij Agen werd gisteren morgend in een veld bet lijk gevonden, van vrouw Mirabel, 28 jaar oud. De ongelukkige was bij middel van revolverschoten vermoord geworden. Men denkt dat de moordenaar een land bouwer is, die vroeger met do vrouw kennis had en met wien zij afbrak om metdenmaal- der Mirabel in het huwelijk te treden. Er zijn geen kinderen meer. Een ldjarig meisje, Jeanne Thiriet, van Ilirson, dat door hare moeder berispt was geworden, verliet do ouderlijke woning en ging zich onder den sneltrein werpen. De ongelukkige werd vreeselijk vermorzeld en bleef op den slag dood. 5® Vervolg. Leger van God Beschouw de vijanden van ons vaderland gevecht hen vandaag met groote dapperheid want zij zijn het, die u van uwe opperhoofden, van uwe kinderen, van uw bestaan, zoowel in geestelijke als in bet wereldlijke beroofd hebben die u uwe landerijen en bezittingen ontroofd en u verc r- deeld hebben om als vluchtelingen rond te zwerven. Zulkeen daverend gejuich, als hij tot antwoord ontving, zullen mijne oude ooren wel nimmermeer vernemen. En toen rukten zij zeker voorwaarts riep Bride. Want na zoöietszou ik mijn geest drift geen oogenblik meer hebben kunnen be dwingen. Indien gij soldaat waart in het leger van O'Neill, miss Bride, zeide Sir Luke, zoudt gij moeten stil staan of voorwaarts rukken naar gelang uw generaal het u beval. Het is wonderlijk, vervolgde hij, zich tot vader Egau wendende, te zien, weik een in vloed en macht O'Neill op die woeste knapen verkregen heeff. Het is u bekend, Vader, dat ofschoon onze manschappen niet overtroffen kunnen worden in dapperheid, zij die orde en tucht misten, welke die bedelaars van Puri teinen in hoogo mate bezitten. Doch deze vier jaren, sinds O'Neill, aan het hoofd van bet Ulster leger gestaan heeft, hebben onte genzeggelijke wonderen gedaan. Gij weet hoe zeer onze Ulster kerels, zelfs door do Ieren in ete andere provinciën zei ven, om hunne woest heid gevreesd worden;en inderdaad,wanneer zij niet door een meesterhand worden in toom Vrouwelijke bandieten. Eeniire dagen geleden, wtrnd te Pnvzin. uit de Rhóne het lijk opgehaald van zekeren Arthur Pinabel, deze was vermoord, uitge plunderd en dan in liet water geworpen geworden. De policie beeft thans twee vrouwen aan gehouden. Deze zouden aan eene andere vrouw verklaard hebben, dat zij samen de misdaad gepleegd hadden. Onder een trein Een 19 jarige soldaat, zekere Albert Pe tit, van St Remy de Vavanne, die met den expresstrein Dyon-Belfort naar zijn garni zoen terugkeerde, meende te Auxonne aan gekomen te zijn, daar de trein stilhield. Eens klaps zette de trein zich wederom in bewe ging en de jongeling werd onder de wielen geslingerd. Ilij werd de beide Ix-enen ver morzeld en in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. Akelige ontdekking. Uit de Serre werd gisteren een zak opge trokken, te Crecy, waarin men het in stukken gesneden lijk vond van vrouw Copin, welke sinds een zestal weken verdwenen was. Haar echtgenoot, een handelsreiziger was reeds voor deze zaak in voorloopige hechtenis go- nomen. Men heeft ook zekeren Foulon aangehou den, die, dronken zijnde, verklaard had Copin geholpen te hebben om de stukkon in den zak te steken. OOSTENRIJK. De dramas van hst gebergte. Zes Weener toeristen die nabij Trieben den Boosenstein beslegen, werden door een sneeuwval verrast eu in een afgrond ge slingerd. Drie hunner werden onder den sneeuw bedolven. Hunne lijken werden nog niet teruggevonden. SPANJE. Tempeesten. Sinds verscheidene dagen woedt een vreeselijk sneeuwtempeest over geheel Noord-Spanje. Geheele provinciën zijn met een wit kleed bedekt. Talrijke wraken zijn op do Spaansche kusten geworpen, TURKYE De leening. Uit Constantinopel wordt gemeld dat de onderhandelingen aangaande de leening van 25 miljoen'pond sterling te Parijs en tc Londen zeer ver gevorderd zijn. De leening zal over vijf jaren verdeeld en de eerste uit gave reeds einde 1911 gedaan worden. De Albaneezen. Uit Cetlinge meldt men dat de Albaneezen van Hoti en Ivlemenit op 24 Maart het Turksch blokhuis van Raptchi hebben aan gevallen. Daags nadien werden verscheidene andere blokhuizen overrompeld. Een Turksch bataljon dat tegen de Alba neezen afgezonden werd, is verslagen ge werden. ENGELAND Paniek in een cinema. Te Middlesbourgh heeft eene hevige pa niek plaats geluid in een cinema. Twee per sonen werden gedood en 13 erg gekwetst. De werkstaking wordt voortgezet Gisteren hebben do mijnwerkers van het Land van Wallis met 7041 stemmen tegen 309 dc voortzetting der werkstaking ge stemd. Men vreest nu dat de werkstaking zich nog zal uitbreiden. CHINA De pest. Gedurende de laatste veerlien dagen, wer den er te Tsitsikoïo 25 sterfgevallen vastge steld, ten gevolge der pest. In de laatste vier-en-twintig uren deed zich een pestgeval met doodelijken afloop voor en nog twee doodelijke gevallen te Kharbin. Do bewoners wijken uit naar Tranbaikalie, Vladivostoek en het Zuiden van Mandsjoerie. gehouden, hebben de lieden wel redenen om te sidderen en to beven, als een hunner van top tot teen gewapende benden met woeste wreedheid op hun prooi losrent, en hunne al les weerstaande en onzaggelijko krachten doet gevoelen. Doch in de handen van O'Neill zijn zij gelijk aan de werpsteenen in de handen van een David hij slingert hen waar hij wil, en treft altijd doel. Hij is zonder tegenspraak de grootste ge neraal zijner eeuw, antwoordde vader Egau ccn volleerd meester in do kunst van oorlog voeren. Maar vertel nu eerst iets van den slag, viel Bride in,en spreek ons daarna over O'Neill, ik verlang te weten of gij terstond na de II. Mis en na deaanspraak van O'Neill begont. Ja, kind, antwoordde haar vader, en ter nauweruood hail degeneraal zijn laatste woord gesproken, of do vijand rukte voorwaarts. Ri chard O'Farrell commandeerde het regiment, dat hem tegemoet werd gezonden, en hield hen eeno poos staande. Doch hij werd einde lijk teruggedreven, en de schotten vielen op ons in. En toen, zekle Bride, stormdet gij hem te gemoet Indien gij daar waart geweest, Juffrouw Ongeduld, zeide Sir Luke, zoudt gij gemeend hebben, dat het in het plan van den generaal lag den vijand hoegenaanld geen slag te leve ren. Nooit is de wonderlijke tucht, die hij op zijn leger uitoefent, duidelijker zichtbaar ge weest. Uren lang stond het gros van het leger werkeloos. Maar, bij alle Heiligen, waarom riep Bride uitterwijl vader Egau en Eveline, met ernstige blikken, ieder woord als het ware in zogen. Omdat, kind, de zon niet alleen hevig Wij ontgingen verladen week eene dagonie van de Kristen e ord-rw ijzers van Geeraards- bergen en omsrreken, welke op 22 Maart in algemeen e vergade ing vereenigd waren. Daar deze dairi-nle reeds in de plaatselijke weekbladen en in vers billende andere bla 'en is verschenen, en daar wij do a* jdaat^-jebrek de dag rde nie* m .eimr konden inlassciien, z >o zullen wjj deze dag-.rde, welke meer ge lijkt op een verslag van de belangrijke be sprekingen die plaats hadden op die vergade ring, in hoofügedaeht weergeven. De kristene onderwijzers keuren dealge- meene trekken van het wetsvoorstel van M. Sehollaert goed, doch verklaren hoege naamd geen vrede te hebben met do voorge stelde lotsverbeteringen der onderwijzers Wij zijn overtuigd, dat. ware dit laatste punt in minnelijke schikking opgelost, al de onderwijzers het wetsontwerp sehollaert niet enkel zouden goedkeuren maar dat zij het met de grootste geestdrift zouden aankle\en. De onderwijzers doen hun desiderata ken nen in zeven punten. Zij vragen 1°) Voor alle onderwijzers een minimum van 1500 fr. 2°) Driejaarlijksche verhoogingen van 150fr. 3°) Vergoeding van huishuur voor den ge huwden hulponderwijzer. 4°) Vastheid van bediening voor den aange nomen onderwijzer. 5°) Vermeerdering der jaarwedden van den hoofdonderwijzer der derde reeks. 6°) De oplossing der pensi'öenkwestie. 7°) Gelijkstelling der niet gediplomeerde onderwijzers, 10 jaren dienst tellende vóór 1895, met de gediplomeerden. Voor vandaag gaan wij niet veel bijvoegen aan die dagorde wij sluiten ons aan bij de woorden van Geeraard het dapper katho liek weekblad van Geeraardsbergeu. Enkel stellen wij deze vraag Zi.jt.gij met ons niet ten volste overtuigd, dat liet vierde, liet zesde en zevende punt, alleen maar vol doening KAN, en zoo het mogelijk is, vol doening zal ontvangen van de katholieke Partij.... Onderwijzers, die ter kerke durven gaan, hebben van de goddeloozen niets te verwachten. Een korst brood ware nog te veel. Herinnert de jaren hunner heerschappij Later zullen we verder over deze zaak uit weiden. Brussel. Botsing tusschen trams. Gisteren avond, had rond 10 1/2 ure, cene erge bolsing plaats op dè Gatreelplaats, tusschen twee trams, die op hetzelfde spoor stonden. De ruiten der beidé rijtuigen werden verbrijzeld, de wattman heeft door zijne koelbloedigheid verdere ongelukken verhin derd. Schrikkelijke ticist. Vrouw en man P..., leefden sedert een vijftal maanden ge scheiden, gisteren kwamen zij elkander tegen en kregen twist. Do man ten toppunt van woede gestegen, sprong op zijne vrouwen bracht haar eenige slagen in het aangezicht toe. De vrouw greep een glas en bracht er ha ren man eenige slagen mede op het hoofd toe. De man moest naar het hospitaal ge bracht worden. Zinnelooze briefdrager. Een "man eene briefdragersmuts dragende,kwam giste ren in den policiepost der Bruidstraat, hij vertelde met veel gebaren dat hij zijne vrouw gedood had. Men h.\d weldra de zekerheid met een zinnelooze te doen te hebben. Men iieeft hem opgesloten. Diefstallen. Maandag namiddag, bood zicii een vreemdeling in een hotel der Nieuwstraat aan en kocht er bij middel van een valschen bon, eene gosde partij waren, die hij onmiddelijk bij eene vrouw der Kool straat, aan zeer lagen prijs verkocht. De vrouw vatte argwaan op en deelde het ge beurde aan de policie mede. C..., werd aan gehouden en opgesloten. Eene dievegge, wier slachtoffers moei lijk zouden te tellen vallen, bestelde in de brandde met al de kracht van een Juni mid dag, maar terwijl zij onzen manschapj en vlak in het gezicht scheen, zon zij hen ook blind hebben gemaakt. Wacht, totdat ik u onze po sitie nauwkeurig beschreven heb. Wij stonden tusschen twee heuvels, met het Zwarte Wa ter aan onze rechter, en een moeras aan onze linkerhand, een bosch op den achtergrond, en kreupelhout in groote hoeyeelheid voor ons. Toen do vijand in het kreupelhout vooruit drong, kwamen, als bij tooverslag, eenigen onzer mannen, te voorschijn kleine troep jes scherpschutters slechts, doch zoo oordeel kundig geplaatst en beschut, dat de vijand dacht, dat hij met het geheele leger te doen had,en inplaats van geen achtophen te slaan, zooals O'Neill zou hebben gedaan, wanneer hij den aanval geleid had, hielden zij halt om hen te bevechten. Toen rukten vier afdeélingen schermut- selaars voorwaarts, die den vijand bij zijne na dering ophielden en afmatten. Op deze wijze wist onze onvergelijkelijke generaal tijd te winnen, totdat de zon aan- het dalen ging. Doch, dit was alles nog niethij had bericht gekregen, dat George Monröe in den loop van den dag zou aankomen met versterkingen. Reeds was do vijand onze meerdere in getal sterkte en wapenen,doch indien kolonel Geor ge de vereeniging zou hebben tot stand ge bracht, zou onze voorzichtige generaal terug getrokken zijn. Kolonel Bernard Mac Mahon en Patrick Mac Nery, die met eene ofdeeling troepen wa ren afgezonden om kolonel George tegen te houden, kweten zich uitstekend van hun taak, en toen de zon reeds zeer laag stond, en onze commandant de tijding ontving, dat men Ge orge Monroe's voortrukken belet had, was hij tot handelen gereed. Koninklijke straat bij eene modiste Mme D... eenen liued dien zij zich opzette en eene waar de had van 250 fr.zij gaf 25 fr. op rekei-iug eri vroeg dat men haren ouden hoed bij haar zou afgeven en dat zij dan de overschot zou betalen. Aan liet aangeduide adres woonde eene dame die den naam door de dievegge op egeveri, dn eg.maar die mei haar niets ge meens heeft. Inbrekers hebben van de afwezigheid van M. en mev. D... uit de Tanauxslraat gebruik gemaakt om zich van eeno som van 400 fr. meester te maken. Zij dregen ook nog een aantal jciweelen mede Rij tuig on geluk. Mme Moulart, in de Eekèlstraat, ging gisteren langs de Anspach- laan, haar 5jarig zoontje bij de hand leidende. Op de hoogte der Brouekèreplaats, liep eens klaps het kind over de straat. Doch liet werd gevat van een taximeter en op een zekeren afstand voortgesleept. De jonge gekwetste werd naar het St. Janshospitaal overge bracht. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTIIIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Meehelen. 1505 Schaarbeek.Een geneesheer zelfmoordt zich. Maandag morgen, toen M. G..., de deur van een doktor die n et hem woondf^voorbij ging, rook hij een zeer sterke gasreuk. Hij klopte op de deur, doch kreeg geen antwoord. De policie werd verwittigd. Men brak de deur open en men vond den doktor opgehangen aan de klink eener deur. de doud had reeds haar werk voltrokken. Men kent de reden der wanhopige daad niet. Diefstal. Een dief die in den winkel van M. Mathieu, meester snijder, gedrongen is, heeft er zich meester gemaakt van ver scheidene stukken stof. Het schijnt dat alle huishoudsters, welke geerne eene goede tas drinken, nu de Bitter- peeën der Trappisten Vincarl gebruiken. Ze weten wat lekker is 1500 St-Genesius-Rode. Overreden. Maan dag morgend heeft men het vreeselijk ver minkte lichaam van ien zekeren Joseph B..., 70 jaar oud, gepensionneerd piocheur ge vonden. De man had voor gewoonte 's mor gens vroeg een wandelingsken langs het spoor te doen. Men denkt dat hij door een voorbijstoomenden trein gevat word. Anderlecht. Doodelijke val. Maan dag morgend rond 4 ure vond M. M..., mul der, zijn knecht zekeren J..., 23 jaar oud, in een bloedplas aan den voet van eer.en trap liggen. De gast had den schedel gekloven en had opgehouden televen. Men veronderstelt dat J... laat te huis gekomen zijnde en in dronken toestand verkeerende.het evenwicht verloren heeft in het haar hoven gaan. Het lijk werd naar het dooclënhuis gevoerd. Antwerpen. Opstand tegen de policie. Eenige personen die op de Meir op een tramrijtuig wilden klimmen dat reeds gevuld was, werden zulks düó'r een policieagent verboden. De kerels begonnen den agent te beleedigen, waarop deze een der kerels wilde aanhouden. De anderen begonnen hem daar op te mishandelen,doch de policieagent kreeg ook versterking en vier agenten hunne sabels trekkende, konden weldra do kerels van het lijf houden. Een dezer zekere G..., wonende Geuzenstraat kreeg verscheidene sabelhou wen en werd erg gekwetst. Hij moest in het gasthuis verzorgd worden. Een onderzoek is geopend. MoordpogingVerleden nacht drong zekero Jan Van Kerckhoven wonende Na tionale straat, die van zijne vrouw geschei den leefde, in de herberg welke deze laatste op de Waalsclie kaai houdt. Hij vond er zijne vrouw in gezelschap van zekeren Van Torre, brigadier bij de kanoniers, in garnizoen te Antwerpen. Van Kerckhoven trok eon revolver en En was Monroe zijn broeder altijd nog wachtende vroeg vader Egau. Ja, antwoordde Sir Luke, en de generaal zond een gedeelte onzer troepen in zulk eene richting, dat Manroe dacht dat dit zijne ver sterking was. Toen hij zijn misslag ontdekte, beproefde hij terug te trekken, maar... Ha Toen liet O'Neill op hem instormen, riep Bride, terwijl zij met vlammende oogen van haar stoel opsprong. Ik wilde dat ik een man ware, om daar bij te kunnen zijn. Ons leger tastte hen over de geheele linie aan, zeide Sir Luke, do schotten vochten met moed, doch zij konden de dapperheid onzer mannen geen weerstand bieden. Hunne ran gen werden verbroken, en weldra sloegen zij in groote verwarring op de vlucht. Zij vlucht ten naar de rivier, en ik verzeker u dat zulk eene menigte soldaten te water geraakten, dat men de rivier over hunne lijken droogvoets had kunnen passeeren. Eveline bedekte haar gelaat met hare han den, Bride werd bleek, en vader Egau was he vig ontroerd. Alles was in verwarring, vervolgde Sir Lu ke de vijand vluchtte alsof geheel Ierland hem op de hielen zat. Monroe zelf liet zijn zwaard, zijn mantel en zijn hoed in den steek. --Hebt gij ze niet als zegeteekenen medege bracht zeide Bride, die hare gewone opge ruimdheid reeds teruggekregen had. Eveline hield haar gelaat nog altijd bedekt, en de tranen druppelden door hare gesloten vingers heen. Zelfs de groote overwinning kon haar teeder hart niet met de verschrikkelijk heden van den oorlog verzoenen. Maar wie is de gevangene, dien wy hoor den dat in uwe handen gevallen was vroeg vader Egau. Geen sering person aatje, antwoordde schoot in de richting van Van Torre. Deze werd in het. hoofd getroffen en moest naar het g. sthuis overgebracht worden. Zijn toe stand is zeer bedenkelijk. Van Kerckhoven is aangehouden en ter beschikking van den prokureur des Konings opgesloten. Geknipt. Verleden nacht werden twee kerels verrast in den hof van een huis der Vinkenslraat. Een der kerels kon gevat worden. De andere is gekend. Zelfmoord. Eene vrouw van den Ouden steenweg heeft zich gisteren door verhanging gezelfmoord. Het lijk der wan hopige is naar het gasthuis overgebracht. Gheel. Schipperin verdronken. Do echtgenoote Van Bom vaarde gisteren met haar schip tusschen de bruggen van Larum en Achter Eelen in het kanaal, toen zij plot selings uitgleed en in het water viel. Haar man sprong haar onmiddelijk achterna en kon haar nog grijpen, doch was zelf op het punt te verdrinken en moest de ongelukkige loslaten. Eenige oogenblikken later kon men de schipperin ophalen. Alle pogingen om haar tot het leven terug te roepen, hieven vruchteloos. De ongelukkige was slechts 22 jaar oud. ue voordeeligste conditiën voor ellegoed- winkels zijn bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Wetteren. Ongeval. Gisteren namid dag is de genaamde Emiel Van Dorpe, we ver. in de fabriek van den heer Pipyn aan den Vennemansdries alhier, het eerste lid van zijnen wijsvinger aan de rechterhand doorzijn getouw afgedraaid. Het slachtoffer werd onmiddellijk naar Gent overgevoerd. De werkman had liet ver loren lid opgeraapt en in zijnpn vestzak ge sloken en vond niets beter dan zulks aan elkeen te laten zien. Diefstal. Zondag nacht zijn onbe kende dieven in den boomgaard van de kin deren Sehollaert, ter wijk Overbeke alhier, gedrongen en hebben er een groote hoeveel heid splinternieuwe gezaagde planken ge stolen. De waakhond, geen al te gemakkelijk dier, heeft niet geblaft, wat doet vei'onder- stellen dat de schelmen geen ver te zoeken gasten moeten zijn. De policie heeft de zaak in handen en schijnt op het spoor der daders te zijn. Scheldewerken. Tengevolge van het gedurig uitstellen der werken aan de Schelde tusschen de gemeenten Schellebelle en Wet teren zijn telken jare, gedurende het Win ter seizoen,de velden en wegen die aan de gansch overstroomde weiden palen, onderwater. De ramp is groot en liet is totaal onmogelijk dat de boeren op hun land geraken. Uit goeclè Jjf.pn vernemen wij,dat het lasten- kohiër vëor <^e aanbesteding der op te maken werken langs de Schelde tusschen Wetteren en Schoonaerde gereed zijn, de aanbesteding aanslaande week in het Staatsblad zal afge kondigd worden en op einde April gebeuren. In den loop van de maand Mei of ten aller laatste in Juni zullen die zoo noodzakelijke werken beginnen en gedurende gansch den Zomer voortgezet worden. Het schijnt dat de landbouwers niet weinig tevreden zijn. Wijze raad. Is men kloek en wel gespierd, dan is men waarlijk mensch. Is men zwak en krachteloos, dan is men op aarde van geenen tel Krach tel ooze, afgematte, ontzenuwde per sonen, bleeke jonge dochters, beproeft eens TH'EOBROMA. Gent DE MOOR, Burgstraat, 38. Prijs 3 fr. deflesch. Gansch het land door gezon den tegen postbon van 3,15 fr. Te Aalst, in alle goede apotheken. Audenaarde. Verdronken. Het lijkje van den kleine Alfons Verlinden is, niet tegenstaande alle opzoekingen, nog niet teruggevonden. Sir Luke het is niemand minder dan de Lord burggraaf Montgommerry of Arras. De aartsverrader vroeg de priester. Dezelfde O'Neill heeft hem naar het ster ke kasteel van Cloghougter doen brengen, en daar kan hij geen vergissing meer begaan. De koning zal ons voor dit alles zeer dankbaar zyn, zeide Bride, het bevrijdt hem van een aarts-rebel. Wie kan zeggen in welk eene gemoeds stemming Kurel zal verkeeren hervatte Sir Luke.Ilij is zoo veranderlijk als een weerhaan. Op die wijze nu eindigde de slagwij ver loren sleehts zeventien manGod hebbe hun ne zielen en twee hondèrd gekwetsten terwijl er drie duizend Schotten op het slag veld achterbleven. Inderdaad eene groote en roemrijke over winning, zeide vader Egau God zij geloofd Waar is O'Neill nu, vader vroeg Eve line. Ik veronderstel dat hij op dit oogenblik te Cloghonghteris. Hij heeft de vaandels voor zijne Hoogwaardigheid den Nuntius, te Leme- rick, gezonden, en is, naar hij zegt, voorne mens hier to komen om zijn antwoord af te wachten. En nu geloof ik dat Mary en Henry elkander alles kunnen gezegd hebben wat zij elkaar te zeggen hadden, en als ik uw zegen zal ontvangen hebben, vader, zou ik mijne vermoeide leden gaarne eenige oogenblikken rust gunnen. V. Ofschoon het reeds laat was, toen men ging scheiden voor den nacht, zou er toch nog eenë andere conferentie gehouden worden. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2