L ,fste 3< DE KAMER orïchten feestwijzer Gtücieelö kwoiearing ei es Stadsnieuws. Eens kindeimoorri te Aaist-Mijibeek SPORTNIEUWS Wielrij den Rechterlijke Kr on ijk Weerkundigs waarnemingen - Witte Kerkboeken Aan cis ToGneelmaalscliappljen Gent. Hevige brand. Gisteren avond Bm 8 ure 20, werd liet brandweerkorps ver- (tittigd, dat het vuur woedde in de maga- j lijnen van den heer K. Koninckx, kaaslian- Jelaar, n, 25 der Kraanlei, of, zooals het tolk gewoonlijk zegt, Ajuinlei. Onmiddelijk snelden de pompiers ter plaats gn luttele minuten na het bemerken van den lirand, die op den hooizolder, waarschijnlijk door zelfontvlamming ontstaan was, was men reeds, bij middel van twee lansen, door ile stadswaterleiding gespijsd, het vernielend element aan het bestrijden. Dogroote magazijnen hebben een uitgang [langs het Hertogslraatje. Het was in dit straatje dat een voorbijgaan de knaap een zwaar uitslaanden rook be merkte en onmiddelijk naar den brandkelder Hielde. Het smeulend vuur op den hooizolder, ver spreidde een sterken brandgeur, die men perseheidene honderden meters in den omtrek Iraarnemen kon. Af en toesloeg er een lich- jtende gloed uit de veinzende massa's hooi, strooi en in pakgoed. Op zeker oogenblik dreigde liet vuur uit breiding* te nemen, en zich mede to deelen aan de kanier der meid, waaruit dan ook al de meubelen en kleederen werden wegge haald door geburen, die reeds paarden en wagens in veiligheid gebracht hadden. Een half uur na het uitbarsten van het vuur, was alle gevaar geweken. Hot aangerichte verlies zal aanzienlijker 'jjn door het water als door dc brandschade. Er is verzekering. Thorhout. Feesten ter eere der honderd- ifirige. Gisteren hebben al de inwoners iiun best gedaan, om den verjaardag te vie- van Anna De Paepe, weduwe Van de Catseele, verleden Zondag honderd jaar ge worden. Deze vrouw woont op het gehucht Schaakske, op een half uur van de kerk. Vrouw Van de Catseele geniet eenc uitmun tende gezondheid, 's Zondags gaat zij regel matig naar de kerk en bidt in een boek. Ge durende de Missie, in de maand Januari houden, volgde zij geregeld al do sermo- nen.Onze honderdjarige bezit nog ten volle al hare verstandsvermogens on eet immer met smaak. Zij is vriendelijk en vroolijk van karakter. De feesten werden door kanongesehut en klokkengelui aangekondigd. De vlag wap perde aan al de huizen. Do plechtige dank mis werd in Gregoriaanschen zang gezongen; de kerk was stampvol. Na de mis word de jubilarisse ten stadhui/.e ontvangen door den gemeenteraad,en door den heer burgemeester gelukgewensoht. Schoono geschenken wer den het verblijd vrouwke aangeboden. 's Namiddags ging een groote feeststoet uit. Hij bestond uit 20 schoono groepep waaronder zes prachtige wagens. Vervolgend hadden verscheidene feestelijkheden plaats op de wijk Schaakske zij eindigden met een prachtig vuurwerk. Oostende. Beschadigde schuiten Gisteren morgend is de Hollantlsche vischr sloep Juliana Y. M. 153 te Oostende binnengevaren, daar zij zware avarij had opgeloopen. Kort nadien kwam ook de Oostendsche loodsboot zwaar beschadigd d« haven binnen. Beide schepen waren door het tempeest verrast geworden. Verviers. Verslikt. Madame Wedu we Lassaux, kwam Maandag morgen, uit hare slaapkamer en werd een ergen gasreuk gewaar welke uit de kamer van haar zcon Malhieu, oud 20 jaar, scheen te kornert. Zij klopte op de deur der kamer, maar bekwam geen antwoord. Een gebuur drong langs een venster in do kamer. Hij vond den jongeling dood in zijn bed. Hij was verstikt. Een gas bek was opengebleven. Cuesmes. Doodelijk ongeluk. De landbouwer Jules Druart was in gezelschap van zijn 14 jarigen zoon bezig met het strooi to verplaatsen in zijne schuur, toen hij door eene val stuikte en met het hoofd op do as eener kar terechtkwam. De ongelukkige werd den schedel verpletterd en bleef op den slag dood. Montignies. Dramatische luchtreis. Zondag avond dreef een luchtbal over de gemeente, toen men hem plotselings pijlsnel zag neerstorten; ten gevolge van den storm wind was eene scheur ontstaan in het om hulsel en de gas ontsnapte zeer snel. De luchtbal viel loodzwaar ten gronde en de vier reizigers, vier Duitschers, werden erg gekwetst. Zij verklaarden dat zij nabij de Belgische grens opgestegen waren, om eene reis door België te doen. De luchtreizigers zijn, na door een genees heer verzorgd te zijn geworden, naar Duitsch- land teruggekeerd. Het parket van Dendermonde werd onmid delijk verwittigd en kwam Dinsdag namid dag ter plaats. Het bestond uit de heeren Schramme pi okureur des Konings, V erwilgen, onderzoeksrechter en Broeckaert, grillier. Twee wetsdokters vergezelden het parket. Op aanvraag van het parket, was het lijkje naar het gasthuis overgebracht om er ge schouwd te worden. Uit de lijkschouwing bleek, dat het kindje leefbaar geboren was en versmacht was bij middel van doeken. Het kan misschien wel acht dagen in het water gelegen hebben. Plet onderzoek heeft tot nu toe nog niels aan het licht gebracht, waar het lijkje in het water geworpen werd. De vijver is langs beide kanten door eene sluis van de Molenbeek gescheiden, zoodal het misschien wel bij eeno hevige strooming over de sluis kan geraakt zijn. Het is ook mogelijk, dat het lijkje in den vijver zelf ge worpen is, doch dan moet men aannemen, dat de plichtigen,personen zijn die zeer goed met de ligging der plaats bekend zijn, want ?t is er 's avonds zeer gevaarlijk. Men ver moedt dat de plichtigen niet-ver af kunnen wonen, waarschijnlijk rond Mijlbeek. In't belang van het onderzoek, ware het te hopen, dat personen die meenen eene ern stige aanwijzing te kunnen geven aan de po- lieie, betrekkelijk deze kindermoord, niet bang zijn hunne verklaring te doen. Hot parket zal Woensdag morgen terug- keeien, om het onderzoek voort te zetten. en DE VOLKSSTEM» Bijzonder- o dienst van De Een knoop in den neusdoek en niet ver geten, met uw kind bij M. BLONDIAU, 47, Lange Zoutstraat, to gaan, waar al de Eerste Coinrnunikanten kosteloos een prach tig ingelijst portret krijgen. Gij zult zoo doende een schoon aandenken der Eerste Communie hebben. BERICHT. Te rekenen van 1° April, zullen do bureelen van M. Cartuyvels, ont vanger der rechtstreeksche belastingen, over gebracht worden van de Vaarlst»aat naar de Gentschè straat, 74. Maandag avond rond 6 ure zag Kamiel De Gheest, mulder, die den molen naast het buitengoed der EE. PP. Jezuilen bewoont, in den vijver nabij de Molenbeek een kin derlijkje liggen. Hij nam onmiddelijk voorzorgen om te be letten dat het lijkje zou wegdrijven en deed de policie verwittigen. Rond 9 1/2 ure kwam M. Van Nuffel, onderkommissaris ter plaats en deed een eerste onderzoek. Hij haalde het lijkje op en deed het naar het doodenhuis overbrengen. Het lijkje, dat van een kindje van het vrouwelijk geslacht was gansch naakt, Zitting van 28 Maart De Zitting wordt om 2 ure geopend onder voorzitterschap van M. Cooreman. De doud van M. Verheyen M. de Voorzitter staat recht en al de leden volgen zijn voorbeeld. M. do Voorzitter deelt het overlijden mede van M. Verheyen, libe ralen volksvertegenwoordiger voor Antwer pen. M. Schollaeut in naam van het gouverne ment maakt den lof van den overledene, die een voorbeeld van oppassendheid was. M. Delvaux in naam der linkerzijde maakt ook den lof van zijnen kollcga. M. Terwagne socialist, en M. Segers, katholiek, sluiten zich bij do lofreden aan. Het loon der spoorwegwerklieden. Eene ondervraging wordt gericht tot den minister van Spoorwegen, om te weten welke maatregelen hij schikt te nemen, om zoo spoedig mogelijk hetloontarief der spoorweg werklieden te verhoogen. M. Pepin (op do tribuun) In 1907 na de benoeming van M. IIelleputle hebben wij nog dezelfde interpellatie gedaan en de mi nister van spoorwegen vroeg ons eenige maanden uitstel. Na lang geaarzeld te heb ben, heeft hij iels gegeven, doch het was veel te weinig. Wij hadden nog verwacht, doch vruchteloos. Nu heeft men gezegd, dat M. Helleputte zijn ministerie verlaten had,omdat hij geen voldoening kon geven. Wij komen nu onze vragen vernieuwen bij den nieuwen minister. Het uur is gekomen, dat er iets moet gedaan worden voor de hon- gerigen. Men betaalt ware hongerloonen en men moet 45 jaar dienst hebben om tot 4 fr. daags to geraken. Om bevorderingen te ge nieten, moet men aanbevelingen hebben. Spreker beknibbelt bet werkstelsel der Arsenalen van Bergen en Mechelen, alsook de gevaren waaraan do remsluiters bloot slaan. M. Daens steunt de redevoering van M. Pe pin en herinnert dat wijlen zijn broeder ook legen de hongerloonen opgekomen was. M. de Brocqueville. Het is nu niet meer als over 40 jaar. Reeds vele verbete ringen zijn gedaan geworden. Uwe overdrij ving zou eerder aan uwe zaak schade berok kenen. Wij hebben een minimumloon aan genomen en er is veel verbetering in. Spreker geeft lezing van een loonlarief dat hij deed opmaken, en toont de regelmatige verhooging der loonen. Hij duidt aan dat alle klassen der spoorwegwerklieden verbe tering bekomen hebben. M. de Brocqueville. Ik kan niet alles in eens doen, doch ik zal het mogelijke doen voor mijne werklieden. Wat de klachten be treft der voorgaande sprekers, dat is enkel kiesfantazij. M. Woeste. Dat is het. M. Anseele. Gij hebt maar geld voor de scholen. M. Woeste. Zoudl gij de scholen niet willen onderhouden? M. Allard.'Lis niet voor de scholen maar voor de kloosters. M. de Brocqueville eindigt met te zeggen dat hij steeds zijn rechtzinnig hart zal vol gen. (Toejuichingen rechts). Twee dagorden worden neergelegd door do heeren Pepin en Woeste. De bespreking zal Dinsdag aanstaande voortgezet worden. De zitting wordt om 5 ure geheven. katnoiieke Volksvertegenwoordigers en de Schoolwet Een dertigtal katholio! volksvertegen woordigers hebben zich ii-den namiddag in de K»m-r v re» nird onder voorzittersch p van M. Neiincx, om de \r. gen der Christene Onderwijzers te onderzoek ei. De Commissie besloot Dinsdag aanstaande de afgevaardigden te omvangen der Chris tene Onderwijzersbonden van iedere provin cie. Iedere aR-evaardiging zal samengesteld zijn uit 3 onderwijzers '1 ofhciëele, 1 aange- nomene en 1 vrije. MM. Melot en Moyersoen worden als se- kretarissen der Commissie aang.-wezen. Het seizoen te Oostende 't Was heden morgend de laatste termijn voor het inzenden der aanbestedingen, voor het seizoen van Oostende-Baden, Kursaal en Schouwburg. Er was geene enkel aanbieding ingekomen. De omloop is zoo goed als voltooid. Ziehier in eenige woorden de 7 yerschillige ritten Zondag 21 Mei Brussel-Aalst, over Leu ven, Aarschot, Gheel, Turnhout, Westmallc, Wyneghem, Contich, Mechelen, Vilvoorde, Wolverthem. Dinsdag 23 Mei Aalst-Meenen, over Dendermonde, Gent, Eekloo, Brugge, Blan- kenberge, Oostende, Audenburg, Snaaskerke, Nicuwpoort, Veurne, leper, Waaslen, Wer- vik. Donderdag 25 Mei: Meenen-Erquclinncs over Kortrijk, Thielt, Deinze, Audenaarde, Ronse, Leuze, A(b, Bergen., Zoningen, La Louvière, Binche. Zondag 28 Mei De streek tusschen de Samber en de Maasmet vertrek te Erpue- linnes cn aankomst te Namen, Charleroi of Gosselie^ Dinsdag 30 Mei De streek der Arden nenmet vertrek te Namen, Charleroi of Gosselies en aankomst te Aarlen. Donderdag 1 Juni Aarlen-Luik, over Neufchateau, Bastenaken. Laroche, Viel- salm, Stavelot, Verviers, Herve, Zondag 4 Juni Luik-Brusselover Vis-, Maaseyk,IIamont, Necrpelt, Beverloö. Has selt, Tongeren, Borgworm, Hoei, Andenne Waver, Nyvel, Hal, Edingen, Ninove. De aankomst van den eersten rit zal dus te Aalst, in den nieuwen velodroom plaats heb ben. Dat is een buitenkansje voor de sportlief hebbers onzer streek. Wij zullen er nog op terugkomen. Het echtelijk drama te Brussel Dinsdag morgen is vrouw Waüters, welko haren echtgenoot doodde, in de omstandig heden op onze eerste bladzijde vermeld, na eene nieuwo ondervraging in vrijheid gesteld geworden. Bloedig gevecht te Vollezeelo M. Fromes, onderzoeksrechter,onderzoekt thans een bloedig gevecht dat eenige dagen geleden, tusschen eenige werklieden van Vollezeele ontstaan is. Een der werklieden, zekeren De C..., bracht een fijner tegenstre vers, zekeren De schuylenenr zullcen ergen schop in hel gelaat toe, dat den man het lin keroog uit de holle hing. De ongelukkige moest eene pijnlijke heel kundige bewerking ondergaan. De C.., ver klaarde /ich niet te herinneren wat hij gedaan heeft, daar hij dronken was. IIij is opgesloten. voor de Slad en het Arrondissement Aalst. AALST. 17-18 April Congres der Katholieke Werken van het Arrondissement Aalst. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Wcrkmanskriug, van Aalsl. 20 Oogst Congres der Kalh. Jonge Wach ten van Oosl-Vlaanderen. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad cn het Arrondissement wonlen beleefd eerzucht de datum's hunner feesten, oohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deden. Tü. Stevens, WISSELAGENT IG, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. T. W-loon c.SA Aankoojicn verkoop van titels aan 1 frank por duizend Kosteloozè uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 23 AlAART. BEURS VAN BRUSSEL. Leen wnn Staaï, Provin.» DE RONDE VAN BELGIË VOOR BEROERSRIJDERS. Voor deze baankoers, welko van 21 Mei tot 4 Juni zal betwist worden, en voor welken 12.50Q fr. prijzen uitgeloofd worden, zijn tot nu too reeds 66 der beste gekende baankoer- sers ingeschreven. Velodroom van Aalst Zondag 16 April (Paschen) om 2 1/2 ure, namiddag, buitengewone openingskoersen /an den Aalsterschen Velodroom. 2000 franks prijzen 1. Openingsprijzen voor beginnelingen in serieën, halve eindkoers en eindkoers, ('1000 meters.) 2. Groote prijs van Paschen, achter mo tors in 3 reeksen (10, 20, 30 km.) tusschen de twee vermaarde stayers Luycken van xYntwerpen en Chariot, kampioen van Algë- rië, van Chènée. 3. Premiënkoers voor onafhankelijken, (10 km.) 4. Achtervolgingsmatchen tusschen uiige- noodigde renners van Aalst en omstreken. 5. Afvallingskoers voor beginnelingen. Men schrijft in van heden tot 8 ure 's avonds van den 9'-u April hij M. Van Heck C. Be stuurder, Boudewijnkaai 22 Aalst. De ver gunningen (licences) zullen streng* geeischt worden. SdlSVHl©!! Zondag avond had te Audenaarde een be langrijke scherm prijskamp plaats, gegeven door de Koninklijke schormmaatschappij St Michiel, onder het eere-voorzitlerschap van den'lieer senator Raepsaet, het voorzitter schap van den heer Joz. Verhoost. gemeente raadslid en het onder-voorzitlcrschap van M. Aug. Vandermeersch. De zaal van den wapenmeester M. Pros per Van Malleghehi Was stampvol. Er waren 19 kampers. Uitslag 1J'öz. Raepsaet, 2. J. Wario, 2. Louis Raepsaet, 4. Fr. Note, 5. Vict. D'Haese, 6. Prosper Van Malle- ghem, 7. A. Vandermeersch, 8. .T. Verhoost, 9. Ach. De Vleeschauwer, 10. M. Warie. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. DIEFTE. Op 19 Februari laatstleden, kwam Gustaaf Van Gasse, met drie makkers in een hosch te Beveren. Zij vonden er een zak met ge- doode kiekens. De policie werd verwittigd. Uit het onderzoek bleek, det de kiekens van diefte moesten voortkomen. Do policie legde zich in hinderlaag en twee kerels kwamen de kiekens halen. Een dezer kerels, Polycarpus Van Mieghem, kon aangehouden worden. Deze was sinds 4 jaar naar Frankrijk ge vlucht. Jlij loochende de diefte gepleegd te hebben en zegde met zijnen makker, Ivens Kamiel hout te willen gaan rapen. Ivens be kende alles. De kiekens waren te St. Gillis gestolen. Van Mieghem krijgt 2 jaar. gevang en Ivens 6 maand. BANBREUK. Pezelfde Van Mieghem krijgt voorban- breuk ook nog 1 maand gevang. WIEBE0EEU§aGEM. AUDENAARDlT Eene voordracht over Katanga. De heer Lodewyckx, Hoogleeraar, te Stellenbosch (Kaapkolonie), zal hier op 17 April (2deu Paaschdag), om 4 ure, in de Lakenhalle van het Stadhuis, eene voordracht houden met lichtbeelden, over Katanga. De heer Lodewyckx verbleef lange jaren in die gewesten en behandelde dat belang rijk onderwerp, met den meeslen bijval, in verscheidene steden van België. Hij deed zich kennen als spreker van buitengewoon talent, die over Katanga eene ongeëvenaarde kennis bezit. Davidsfonds. Zondag 9 April,'om 4 ure. in den Katholieken Werkmanskring, wordt eeno groote meeling-voordracht ge houden door den gevierden heer Ossenhiock, uit Antwerpen. Mij zal handelen over de rechtvaardige eischen van het Vlaainsche volk. In Sinte Walburga. Aanstaanden Don derdag, om 3 uro en half, zal in onze groote kerk de plechtige wijding en inhuldiging plaats hebben van het nieuw orgel, een stuk gemaakt volgens de strengste regelen der kunst en hebbende 40.000 fr. waarde. Het orgel zal door grooto en gekende kunsténaars bespeeld w orden. Het orgel is een gift van den heer Desiró Verheyden en zijne zuster, Juffrouw Adolphina Verheyden. Feest. Maandag had in den Werknians- kring een welgelokt feest plaats, gegeven door de maatschappij Onder ons onder liet bestuur van den heer Octaaf Van de Vel de. Vreemde liefhebbers hielpen liet feest opluisteren. Stadhuis. Voor de herstelling van ons prachtig stadhuis, is door het gouvernement ene subsidie van meer dan 6U00 fr. toe; staan. De Vlaamsche Hoogeschool, Tie strijd voor de Vervlaamscbing der Gentsche Hoo geschool, gaat nu in't Zuiden van Vlaande ren voortgezet worden. Meetings zullen in al de groote gemeen ten van het sehilderachti. land van Audenaarde gegeven worden. Ste<2e;i. Belgische leening 1° 3* *28 r 3* r Kongo uitkcerbaar. Kongo (Loam) Annu tenen Gemeentekrediet. 3 3 1S6S 3 Buurtspoorw Jan .-Juli3 L Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst Antwerpen 1887 2,< 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1S9G Elsene 1880. 1908 Laken 1902. Luik 1860 1897 1905 MARKTPRIJZEN Aalst. 28 maart Hop. Markt, onver anderd, 67.50 Ir. Hoppekeesten 2,25 2,50. AnderEecEit, 28 maart Verken?markt, te koop 2570, prijs per kilo op voet 0,99 a 1,15. DSsndermonde, 27 maart. Tarwe 19,00; rogge 13.75: Jiaver 18.Uc: lijnoliel05: koolzaadolie67;id. gezuiverd73,00; lijnkoeken 21,00;koolzaadkoeken meststof 10,50 boter 3,15 eieren 2,50 aardap pelen 13,00; graan van La Plata 45.00 id. Indie Camphore 27,75; 200 groote hoornbeesten. Leuven,27 maartLandbouwtarwe 17,50 a 18,50handelstarwe 18,00 rogge 14,25 voe- derhaver 17,25 brouwhaver 17,50 koolznadolio 72,00; lijnolie 1(17,00 strooi 5,00 hooi o,5(>bo ter 2,90; tarwebloem 24,50 gort Remy 2S.50 tarwezemelen 12,75; lijnkoeken 21,00 eieren 2,20. aardappelen 12,00 a 00,00. Geeraaritsbergen. Markt van 2S maart koeibeesten, 2-14. varkens, 132, prijs 30a40fr. boter de 3 kilos, 9,30 a 9,60. eieren de.25,, 2,00 a 2,10. Asscfre, 28 maart Tarwe 18,00 a 18,50. rogge 13,(|Q a 13,50 haver IS,00 a 00.00 aardap pelen 13 50 a 14,boter 3.00 a 3,15 eieren 2,00 a 2.25 kiekens 2,50 a 3,50 konijnen 2,00 a 3,00; hesp 1,80; viggens 35 a 45; hop 75 a 80. van M. Canaiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 2S maart, 15 ure: 2 3 3,5 3 3 2 2 Mechelen 18853 1S973 Oostende 1852 St.-Gillis 190?! 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 Ir.)3 Spa 1909 3,5 Doornik 150 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 90.— 90.05 90.10 90.15 90.20 ïoolso S7 25 89.50 90 104.50 87.75 lOl!— 87.50 87.75 84!— 94.75 87.— 101.50 85.75 73.— 93.25 102*.— 86.— 7s!— 73.75 os'.— 83.50 12.15 83.— S3/25 86.50 83.75 85 45 72.50 72/75 9S!— 105.50 Te bekomen ten hu reel e dezer an jpx'ij s van xctXctixoxx- VOOR EERSTE COMMUNIE, ALSOOK Eerste Communizbeeldekens KADERS EH 3EELDEN IN BRONS Barometer 760° Thermometer 10°7 Wind: oost Vooruitz.regenachtig OPENBARE VERKOOPING vau BOUWGRONDEN, te Aalst-Schaarbask, Gentschen Steenweg. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal namens het Bestuur der Burgerlijke Hospitalen, Gods- en Weeshuizen der Stad Aalst, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop Een perceel Bouwgrond, gele gen aan den Gentschen Steenweg, groot volgens meting 3 aren SO centiaren, en gekadastreerd wijk C, nummer 379a, met eenc groote van 3 aren 70 centiaren. Tweede koop Een perceel Bouwgrond, gele gen aan den Gentschen Steenweg, groot volgens meting 2 aren 93 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 1422a, met eene grootte van 3 aren. Derde koop Een perceel Bouwgrond, gelegen aan den Gentschen Steenweg, groot volgens me ting 15 aren 12 centiaren, cn gekadastreerd wijk C, nummer 1420, met eene grootte van 14 aren 60 centiaren. Vierde koop Een perceel Bouwgrond, gele gen aan den Gentschen Steenweg, groot volgens meting 14 aren 40 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 1417, met eene grootte van 14 aren 10 cqntiaren. Vijfde koop Een perceel Bouwgrond, gelegen aan de Baan, leidende van den Gentschen Steen weg naar den Steenweg van Erpe, groot volgens meting G aren 2ü centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 1 111a, met eene grootte van 5 aren 90 centiaren. Zesde koop Een perceel Bouwgrond, gelegen, alsvoren aan de Baan, leidende naar Erpe, ge kadastreerd wijk C, nummer 1412, met eene grootte van 9 aren 40 centiaren. Verdeeld in twee loten als volgt Eerste lotDe grond liggende rechtover den- gene van koop 5, groot 2 aren. Tweede lot Den grond liggende tusschen voorgaande lot en den eigendom van den lieer Leon Van der Biest, en komende ook aan de Baan, groot volgens meting G aren 60 centiaren. N. B. Het kohier van voorwaarden'en de grondplans der goederen beru?t 'telles inzage, ten kuntoore van bovengenocnulen Notaris Ds Ghkest. Zie verder beschrijf op bijzondere plakbrieven. EENIGE ZITDAG Dondei'iSag 30 blaar! 1911, ten 3 ure namiddag, ter estaminet genaamd A la Placi: Imperials, bij den heer Frans Van Mosseveldc, tc Aalst, Keizerlijke P.uats. BELANGRIJKE ©X&ASIE Een Jus op Reis. fn den tijd der Patriotten. Hoe Roosje aan een man geraakt. In het ^misverstand Politie in huis. Een geweten 0/ geen, door den E. II. Fleerackers. Deze blijspelen, afzonderlijk verkocht aan den prijs van 1,00 fr. zijn gezamenlijk to verkrijgen aan 3,50 fr. ten bureelo der Volksstem.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3