Eveline's Gverwinninn, De RoMers der Samenleving NIEUWSBERICHTEN. Spiegelfaiiriek A.L. MEYVAERT Erg ongeluk In eene steengroef. Te Brivès-la-Gaillarde, is eene mijn te vpéeg ontploft in eene steengroef. Een groote steenblok trof een werkman die eenige meters verder, aan het werk was en de ongelukkige werd op den slag gedood. Hevig© brand te Marseille Dijnsdag avond, is brand ontstaan in eene zagerij, gelegen naast d« kazerne van het 9e regiment huzaren, te Marseille. Het vuur deelde zich mede aan de hooioppers staande in eene afhankelijkheid der kazerne en alles werd vernield. De schade is zeer aanzienlijk. Er zijn geene persoonsongelukken. Dramatische poging tot zelfmoord Een electricien, Louis Elmers, 37 jaar oud, wonende te Parijs, het leven moede, nam een scheermes en sneed zich de polsen door. Daar de dood niet spoedig genoeg kwam, nam bij eene zaag en zaagde zich de linkerhand af. Vervolgens bracht hij zich eene ijselijke wonde aan de keel toe. De wanhopige werd in bedenkelijken toestand naar liet gasthuis gebracht. Drama. M. Lafage, geneesheer in het zinneloozen- gcsticht van Loyme, was het slachtdier eener aanranding. Eene zeer wel gekleede dame bood zich aan in het gesticht en vroeg om den jongen dokter te spreken. Pas gebracht bij dezen, of na eene kort stondige woordenwisseling loste de vrouw- twee revolverschoten op den geneesheer die aan den hals werd getroffen. De vrouw werd aangehouden. HOLLAND. Gevaarlijk speelgoed. Zondag morgen hielden te Utrecht eenige jongens zich bezig met schieten met kleine bazaarpistooltjes. De vijf tien jarige B., schoot den zestienjarige W.., in liet hoofd vlak naast liet linkeroog. W.. zakte ineen en hem onmiddellijk het H. Oliesel toegediend. Naar het kliniek gevoerd, is hij daar 's middags overleden, zonder bij kennis te zijn gekomen. DU ITSCH LAN D. De deserteurs van Elzas-Lorreinen Een vijftigtal afgevaardigden van Elzar- Lorreinen hebben eene motie neergelegd, vragende dat al do deserteurs, welke vóór 1S90 wegens ontvluchting of ontduiking der krijgswet zouden veroordeeld zijn. kwijt schelding zouden bekomen. De onderteekenaars der motie doen gelden, dat al die deserteurs geboren Frunschen zijn, vermits zij vóór 1870 geboren werden. Men vreest dat de. krijgsoverheden ei bijzonderlijk Keizer Willem 11 zullen weige ren die kwijtschelding te verleenen. Eene vendetta. Te Nëzna, op do grens van Gallicie, beerschleeen hevige haat tusschcn twee fa miliën. Een dezer een proces vëHoren heb bende, grepen de mannen hunne geweren begaven zich naar het huis van hunne togen7 strevers en doodden er den vader, de moeder en de schoondochter. ENGELAND De werkstaking der mijnwerkers. De algemecno Engelsche mijnwerkersbond heeft besloten de stakende mijnwerkers van Rhoude Valley te ondersteunen en eene wekelijkscho bijdrage te doen betalen door zijne leden. De hond is eene algemeene werk staking zeer genegen, doch er werd geen be slissing genomen. Drie loodsen verdronken. Vier loodsen van Sunderland, de genaamde George Brown, Williams Brown, Parker Donkin en Thomas Hall. herwonnen verleden nacht de haven. Hunne boot vaardo tegen den wind in. Op hot oogenblik dat zij de geul der haven ging binnenvaren, greep de stormwind bet schip aan en deed hol omkantelen. Wel kwam eene sleepboot ter hulp, maar de loods Hall, die al zwemmend zich poogde te redden, werd gered. 6e Vervolg. Het kuis werd geheel rustig, de voetstappen stierven weg, de deuren werden op het nacht slot gedaan, de vermoeide krijgslieden en de dienstboden waren spoedig in slaap, en het rustelooze hoofdje van de dartele Bride lag eindelijk stil op haar peluw, doch Eveline en Mary bleven waken, en de geschiedschrijver zal gebruik maken van zijn voorrecht om eeu blik te slaan in dege\vi..de afzondering van liet maagdelijk slaapvertrek. Welk een hemels breed verschil met het rijko boudoir onzer moderne freules vormde deze eenvoudige ka mer van de hooggeboren jonge dochters van dit verhaal want adelijk bloed stroomde in de aderen van Eva en Mary, en zij waren in do weelde en verfijndheden dor voorname standen grootgebracht hunne opvoeding overtrof die onzer hedendaagsche jor.ge dames. Zij waren beiden zeer goed ervaren in het Latijn, en spraken Spaansch, Franseh en En- gelscli eveDgoed als hunne moedertaal, het Iersch. Zij waren goed bekend met andere tak ken van wetenschap, en waren met dat al handig met de naald, en bekwaam in al die huishoudelijke bezigheden, die heden ten du- ge beneden de waardigheid van geleerde en ongeleerde dames geacht worden. Hun slaapvertrek was een toonbeeld van netheid en zindelijkheid, doch eenvoudig in alle opzichten, geen spiegel, geen waschtafel, geen garderobo waren er te vinden reukwa tertjes en cosmetieken waren voor de adelijke meisjes onbekende geheimen. Het voornaam ste sieraad in hunne kamer was een groot ivoren crucifix, qh daarnaast eeu bouten beeld De drie gezellen van dezen laatste verdron ken. Zij waren gehuwd en vaders van gezin. Morisson in verbreking. De Rus Morisson, die ter dood veroordeeld werd wegens de moord gep.leegd op den Fransclien Jood Beron, heeft zijne voorzie ning in verbreking geteekend. Zijn advokaat drukt er bijzonderlijk op, dat er verscheidene getuigen op heeterdaad van valscben eed be trapt werden en het openbaar ministerie niels op gezegd heeft. De militaire vliegtoestellen De Engelsche vertegenwoordiger van hel Russisch ministerie van oorlog heeft gisteren in Engeland, in de vliegtentoonstelling 300 vliegtoeslellen gekocht welke einde 1911 moeten geleverd worden. Hel gouvernemet had reeds 5 Fransche tweevlakkers en 40 eenvlakkers gekocht. Vreeselijke zelfmoord Een genaamde James Hunser, van New ton, Northumberland, heeft zich op vreese lijke wijze gezelfmoord. Hij kocht eene kruik petrool, begaf zich in een bosch en maakte er een brandstapel van droog hout. waarop hij de petrool goot. Na er het vuur te hebben aangestoken, strekte hij zich op den brandstapel en wachtte alzoo op den dood. Men heeft zijn lijk, vreëselijk verkoold, gevonden. Schrikkelijk drama Te Kerrolh, een klein dorpje aan de Noord zee, lag de vrouw van een visscher zich te bed. Hare negen oudste kinderen bevonden zich in het veld of op zee, terwijl het jongste, zeven jaar oud, bij liet vuur zat te spelen. Eensklaps vallen de kleederen van hel kind vuur. De moeder sprong uit het bed om haar kind te helpen, doch de ontroering was zoo groot, dat zij dood neerzakte. Middelerwijl rolde het kind in ijselijke stuiptrekkingen over den grond. Toen de vader eenige uren later tehuis kwam vond hij zijne vrouw dood en zijn jongste kind stervend. MAROKKO Onrustwekkende tijdingen Uit Fez wordt gemeld dat de vreemde ge zanten besloten hebben die stad te verlaten. Men vreest dat de stad door de Zemmours zal aangevallen worden. Ee:ie bende van 2000 inboorlingen nadert met rasse schreden Fez. Het gerucht loopt dat Mecjuincz geplunderd e worden. ITALIË Het proces der Camorra. Dinsdag werd de ondervraging van Abattc- naggio voortgezet. Deze treedt in zulke lang dradige bijzonderheden, dat zelfs de ge- zwoornen zich ongeduldig loonen. Een talrijk publiek, waaronder vele duinen, woont het proces bij. SPANJE. De antriggeling van Tarrasa. In de spocVweg-rampVan Tarrasa zijn drie personen gedood en zeven erg. gekwetst geworden. Do onlriggcling weriTveroorzaakt, door dien een stuk rots op de spoorbaan gevallen was. Wanorderlijkheden te Barcelona Woedend over een tramongeluk, waarbij een peiSDon overreden werd, heefteen groote bende arbeiders. Zondagnacht verschillende tramwagens van Barcelona aangevallen. Twee wagens werden het onderste boven ge worpen en de bestuurders mishandeld. De policie en het garnizoen van Barcelona moesten ten slotte tussolien beiden komen. ZWITSERLAND. Tijdens zijn leergang gedood. Heer Eugeen Bernard, 36 jaar, leeraar in scheikunde, te Uvrier, (Zwitserland), gaf zijn leergang cn behandelde scheikundige produklen. Plots had eene ontploffing plaats eer Bernard werd op den slag gedood. Niet een der leerlingen, die zich rondom hem bevonden, is gewond geworden. van Onze Lieve Vrouw, van boven tot onder met de schoonste zomerbloemen getooid prachtige oude gravuren van den II. Francis- cus en de 11. Clara, de bijzondero voorwerpen van Eveline's godsvrucht, hingen aan beide zijden, en een lampje flikkerde voor een fraai gedreven zilveren doosje, dat eeno relique be vatte van die schoone en edele Maagd van As- sisië, wier voetstappën Eveline zoó vufig wenschte te volgen. De beide zusters knielden voor liet beeld der Moeder Gods neder,om hun avondgebed te doen, en het zilveren maanlicht scheen door het geopende venster, en verlicht te hunne maagdelijke gelaatstrekken met eeu hemelschen glans en toen hunne gebeden ge ëindigd waren, gingen de zusters naar bed, niet om te slapen, maar wel om te praten. Het was eerst toen de kamer duister was, en zelfs de bleeko stralen der maan voor een gedeelte verdwenen, dat \Iary haar hoofd aan barer zusters borst verborg,om haar hart uit te storten. - Eva, wat denkt gij, dat Henry verlangt, dat ik doen zal i Het heeft mij zoo geschokt hij verlangt dat ons huwelijk zoo spoedig mo gelijk zal voltrokken worden, nog voor dat gij naar Drogheda vertrekt, lieve. Dat is wel schielijk, zeide Eva doch ik weet dat hij er wel goede reden voor zal heb ben Henry is niet zelfzuchtig. O neen, neen, zeide Mary, dat is hij nooit geweesten toen bij de zaak begon te bespre- n, en ik hem met tranen antwoordde, of ik kon gaan trouwen, terwijl het gras op haar graf nog nauwelijks groen is. Toen,Eva, sprak bij zoo ernstig, zoo plechtig, en toch met zulk eón innige liefde voor mij, dat ik niet wist wat ik hein moest antwoorden. Hij is een edele ziel, zeide Eva, doch ver tel mij eens, lieve, wat hij u gezegd heeft. De mannen die zich uitgeven als de her vormers, als de redders v.aii-de huidige maat schappij, loonen nu epns opperbest door hun eigen gedrag, hoe dolzinnig het is zulks le beweren daar geen enkel der punten vai bel socialismus uitvoerbaar is, tenzij men t< doen heeft met ideale meiischen. Nu die men- schen zijn niet te vicd«n en zullen wel nnoil gevonden worden, allerminst in de socialis tische wereld. Over eenige weken is gezel Hardyns, een der grootste kleppers, zoo niet de grootste van de mannen van Vooruit; veroordeeld voor smaad en laster aan do fam lie d Hemptinne, voor twee duizend frank schade- vergoeding^ilus de kosten van proces-, indien hij het verkiest mag hij voor de 2UC0 fr. drie maanden in 't gevang gaan zitten. Noch de Vooruit noch de Peuple noch De Werker noch een van de roode blaadjes, heeft over die groote veroordeeling eei: woordje gerept. (Doch als het een katholiek is, die voor 1 frank boet of 1 of 2 dagen vang ver -ordeeld w ordt, en het mag gebeurd zijn aan den uitersten uithoek van de wereld, weest zeker dat de socialistische lezers het moeten weten en ook weten zullen). Hel zelfde mag gezegd worden van den advokaat H. L. socialistisch gemeenteraadslid te Char leroi en socialistisch provinciaal raadslid van do provincie Henegouwen, die voor le-korl koming aan zijne ambtsplichten, door het orde der advokaten, door zijne eigene ambts broeders, voor twee jaar uit het orde dei- ad vokaten is verbannen. De derde zaak is die van Hubin, socialisti- schen volksvertegenwoordiger, bijgenaamd Hubin 4e spuwer Deze is op hot banks- ken moeien komen zitten voor smaad aan de policie. De vierde zaak schijnt van bijzonder gewicht. Het parket is afgestapt in de samenwerkende Brouwerij van het Volks huis van Gourcelles-Centre, ten gevolge van eene naamlooze klacht, gericht tegen een der socialislische beheerders. Deze drij laatste gasten behooren allen tot de socialistische kliek van Charleroi wel het middenpunt van de eigenlijke socialislische gedachten Al deze gevallen doen zich voor op enkele weken lijds en dit tusschen de hoofdleiders van de partij, op zulk klein getal aanban gers. Daarentegen, hoort men zelden of raar iels verkeerds over onze vierduizend wereld lijke priesters in België, of over de duizende kloosterlingen en kloosterzusters. En niette genstaande alles zijn dez§ laalsten de slech ten, en de socialisten zijn de redders van het volk... Zoo toch leeren de roode ketters, maar het volk zegt met recht, dat zij dolen... Brussel. In ti'afn gestorven. Dins dag morden, rond 10'Ure, nam eene vitou-w die erzcéï goed geldeèd Uitzag den tram aën 'de Kunsltei. Toen do ontvanger haar een .liket wilde geven zag hij dat de dame zich onwel gevoelde en deed ze naar St-Janshos- pitaal voeren. Zij blies" er iden laatsten adem uit. Nachtelijke aanval. Een zekere Sch... bankbediende, was rond 11 ure 's avonds met zijne vriendin opwandeling langs de Slerckxstraat. Eensklaps sprong een dief op hem en rukte liern zijn gouden uurwerk en keling af. De dief liet zich rus- lig vangen, blij verklaarde zekere Leonard St... le zijn, ontsnapt uit de strafkolonie en dat hij gestolen had om in 't gevang opge sloten te worden, liever dan naar de kolonie terug gestuurd te worden. AanhoudingDe policie heeft gis teren op de Leopold Il-lei een gast aange houden die diefstallen pleegde bij middel van valsche bons. Het is zekere Nestor L... die bediende geweest was bij M. C..P en ten zijnen nadeele om eenige duizenden franken waren afgetruggeld had. Eene huiszoeking bracht tot de ontdekking van veel geslolene •cederen. Hij werd opgesloten. Hij sprak over dezen veel bewogen tijd Eveline hij zeide dat ons leven iederen dag gevaar liep, zoowel dat der vrouwen als dei- mannen, dut bij liet om myn eigen veiligheid beter oordeelde dat ik zijne vrouw werd dat onze huwelijksdag niet blij of vroolijk zou zijn, maar een, gelijk er zoo menigmaal in de katakomben van Rome gevierd zijn geworden, terwijl bruidegom en bruid gereed waren voor den brandstapel of liet zwaard der dictaktoren. Dat nu onze lieve moeder was heengegaan onze huiselijkcn kring was verbroken, dat gij op liet punt staat om in het klooster te gaan, onze vader en Gerald op hun post zijn in het leger, zijn geest door voortdurenden angst over mij, en over de mijne lièin zou kwellen het wisselen van brieven is zeer onveilig en zelfs gevaarlijk, en bet ontmoeten van elkaar uiterst rnoeielijk. Dat is alles zeer waar, mompelde Eveline, en wat verder, liefste En dan... doch hier lag Mary haar hoofd op Eva's schouder, en begon te wccnen. Eve line drukte baar dichter aan haar hart. Wat u volgt kan ik gedeeltelijk wel raden, Mary, doch iedere krijgsmansvrouw moet daar op voorbereid zijn. Ja, lieve, dat weet ik, stamelde Mary, maar ik ben zoo kinderachtig, zoo lafhartig. Ik beef bij de gedachte, hem, dien ik met ge heel mijn hart aanhang, te zullen verliezen. Nu dan, Eva, hij zeide verder, dat het meer dan waarschijnlijk was, dat hij vroeg of laat zou gekwetst worden en wie zou hem dan in de ure des gevaars beter kunnen bijstaan dan zijne vrouw Dat is waar, liefste, en ik vertrouw dat gij eindelijk hebt toegestemd Neen, Eva, niet geheel. Ik weende, en hij, altijd onzelfzuchtig en slechts bezorgd Gevaarlijke spelen. Eenige klein gasten waren bezig aan het klefiëren op een houtmijt welke voor de kazern van het Klein Kasteel stond. Eensklaps viel do dertien jarige A... uit de Vlaanderenstraat, op de sleeoen en werd het oogholtebeon en den neus gebroken. De kleine onvoorzichtige werd in Sint-Janshospilaal verzorgd. StO"te dief. Gisteren avond kwam een welgekleed beer een aankoop van 5 kil tabak doen, bij M. D..., tabakfabrikant, ter wijl de heer weg was, brak de gast het schof open en stool er 55 fr. uit. Automobielongeluk. Gisteren avond ging de 13jarige van A., over de straat aan de Van Arleveldestraat en werd door een taximeier omvergeworpen. Hij werd met ge kneusd hoofd opgenomen. De chauffeur nam de vlucht. Het nummer van den auto werd opgeno menDe chauli'eur zal vervolgd w orden Verpletterd. Een voerman Hubert Carlier, wonende Intendentslraat, gleed Dinsdag in deGroendreef uit nevens zijne kar geladen met steenen en vuil. Een der wielen rolde hern over het lijk. Men nam hem op met ingedrukte borst en gebroken ribben vervoerde hem, stervend, naar het gasthuis Aangehouden. Gister avond werden twee zatlappen die langs de straat al lawaai maken slenterden door twee policieagenten aangesproken, die hun geboden te zwijgen De gasten wierpen zich op do policieagenten en brachten hun eene duchtige rammeling toe. Drie late voorbijgangers hielpen de agenten en de gasten werden opgesloten. Werkongeluk. De arbeider Pieter Van der Straetèn, Kerktorenstraat,werkende in een bouw der Jubclfeestlaan, wilde van de eene stelling op de andere gaan. Hij viel van eene hoogte van 8 meters op eenen hoop bouwmaterialen. Men bracht hem, bewuste loos, met gebroken linkerbeen en eene diepe wonde aan het hoofd, naar het St-Jansgast- huis. Erge val. Dinsdag morgen vielen J. B. Grooters, Hoekstraat, en Kamiel Huy gens, Jolystraat, plafonneerders, op de Leo pold II laan van eene stelling. De eerste word zwaar gewond aan het hoofd en den rechterarm gebroken de tweede werd aan getroffen met gebroken rechterbeen en erg kneuzingen aan het hoofd. Het schijnt dat thans een lieve chromo de pakskens Bitterpeeën der Trappisten van 1 kilo Vincart en Zonen vergezelt. 1500 Anderlecht. Inbraak. Dijnsdag avond gedurende de kortstondige afwezigheid va M. W..., heeft een dief de schuiflade van den winkel opengebroken en er 550 franken uit genomen. In de Brogniezstraat' zijn dieven bij middel van beklimming en inbraak, in een onbewoond huis gedrongen. Zij hebben de looden buizen, de klinken der deuren en de zinken bladen der daken gestolen. Groenendael. Ongeval. Een paar- denafrichter, M. Gemers, w&rd gisteren door Roypl Palace uit den'zadel geworpen Het paard bracht hem een stamp toe op het hoofd. Gemers werd ook nog eene schou der ontwricht. Sint Jans-Molenbeek. Verminkt. Dijnsdag werd E. D'hooghe, houtdraaier. Nicolaystraat, met de linkerhand onder eene ririgzaag gevat en zoo vreeselijk verminkt, dat de volledige afzetting noodig werd geoor deeld. Elsene. Gevecht. Eenige werklie den waren aan het kaartspelen in een koffie huis der Collegestraat. Op een zeker oogen blik ontstond twist tusschen de spelers aan- aande eene zoogezegde zeurderij. Eensklaps nam zekere L... een stekjespotje en gaf aan Francois L... een vreeselijken slag op het hoofd. Deze viel neder en moest naar hel hospitaal overgebracht worden. Koekelberg. Talrijke diefstallen. In de fabriek van reukwerk van M. Carlot, Vrijheidslaan, werden vele koopwaren ge stolen. Zekere X..., werd verdacht en in voor mij, wilde mij niet dwingen. Ik zeide. dat ik u zoude raadplegen, en hij antwoordde Ja, laat ons Eveline om raad vragen gij zult eerst met haar spreken, lieve, en morgen zal ik een onderhoud met haar hebben. Zeg Eva. kan het wel gebeuren, zoo kort na ons smarte lijk verlies, terwijl de graflucht ons huis nog nauwelijks verlaten heeft Lieve zuster, denk aan hetgeen die be minde stem zou zeggen, indien zij tegen óns kon spreken denk aan de laatste woorden, die zij tot ons sprak. Zou zij verlangen dat een wereldsch gebruik of eenig menschelijk op zicht ons in de vervulling van onzen plicht zou in den weg staan Gij weet dat zij u naar Ierland bracht, omdat gij de trouwbelofte, die gij reeds sinds lang aan Henry gedaan hadt, in vervulling zoudt kunnen brengen indien God haar voor ons gespaard had, zou zij gezorgd hebben, dat uw huwelijk zonder eenig uitstel ware voltrokken geworden. Ik geloof dat zij dit op dit oogenblik nog wenscht. Waarom zouden wij spreken alsof zij niet meer in leven ware,nu zij een beter leven heeft dan het onze, te midden der schaduwen en zorgen der ellen dige wereld, wakende over hare kinderen met teedere zorg, met klaarder bewustzyn dan zij ooit deed op aarde. Geloof mij, Mary, zij zal uw huwelijk van uit hare hemelsche woning zegenen. Indien ik in uwe plaats ware, zou ik er op gesteld zyn in den echt verbonden to worden aan het altaar, dat boven haar graf staat, en den huwelijkszegen ontvangen van de lippen van hem, die ook haar huwelijk in zegende, en die hare vertrekkende ziel door de laatste troostmiddelen van den godsdienst heeft versterkt, toen zij is heengegaan naai- dat homelsch vaderland, waar de aardsche ze geningen wegsmelten in eeuwigdurende zalig heid. hol oog gehouden. Maandag avond betrapte men hem op heeterdaad. Hij deed volledige bekentenissen. Huiszoeking ten zijnent gedaan, leidde tot de ontdekking van allerhande gestolen koop waren. AanhoudingDe policie heeft Maan dag zekere» D..., aangehouden, die reeds vijftigmaal veroordeeld werd en die onder de waakzaamheid, der policie stond. Hij werd aangetroften in een koffiehuis aan de Beurs en in de gevangenis van St. Gillis opgesloten. Wa4 is Caiz 't beste maagbitter. Antwerpen. Doodelijke val. Een 75 jarige ouderling Theodoor Anthonissen, wonende Paleizenstraat, is gisteren in zijne woning van de trappen gevallen. De onge lukkige werd met gekloven schedel opgeno men en bezweek kort nadien. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Door het venster gevallen. Een brouwersgast, Jan Verdaedt, 33 jaar oud, van Wommelghem, is in eene brouwerij dor Brouwei'srui door een venster der tweede verdieping gevallen. Het slachtoffer werd met erge verwondingen aan armen, beenen en hoofd opgenomen en moest in allerijl naar het gasthuis overgebracht worden. Zonderling ongeluk. Gisteren na middag had bijna een schrikkelijk ongeluk plaats in de magazijnen van M. Debois, Brouwersstraat. Een voorbijganger vond M. Debois en zijn werkman bewusteloos in het magazijn naast den motor liggen. Hij bracht beiden builen en een bijgeroepen ge neesheer kon er nog in gelukken, beiüen tot het leven terug te roepen. Naar het schijnt had eene schielijke gasontsnapping plaats gehad en beiden waren verslikt. Een onder zoek isgeopend. Elektrieke kabel gebroken. Verle den nacht is in de Lange Nieuwstraat een elektrieke kabel gebroken en op een lan taarn terecht gekomen. De gasbuis smolten weldra sloegen groote vlammen uit den lan taarn. De pompiers snelden spoedig ter plaats en konden alle gevaar vermijden. Eene werkstaking. Gisteren namid dag is eene werkstaking ontstaan in de werk huizen der Antwerp Engineering Cy. De werklieden, 80 iri getal, lieten het werk staan, omdat het bestuur weigerde hun een minimumloon van 60 centiemen per uur toe te staan Om 4 uren hielden de werkstakers eene vergadering en besloten do staking voort te zetten tot zij voldoening hekomen hadden. Overleden. Vrouw Branders, wo nende Schippersstraat, die eenige dagen ge leden erg verbrand werd. door het ontplof fen eener petroollamp, is gisteren avond aan de bekomen brandwonden overleden. yerdronken. De 9 jarige Jozefina De Block, wier ouders met hun schip in het Katteridijkdok gemeerd liggen, is gisteren in het water-geyallen en verdronken. Haar lijk werd $lechts een uur later teruggevonden. Twee jaar geleden verdronk ook de zoon van schippe/De Block. Mechelen. Dood gevonden.De fa milie'Mariètföét, uit het Zilverslraatje, was zeer verwonderd gisteren morgend hun vader niet naar beneden le zien komen. Men ging naar zijne kamer en vond hem dood in zijn bed hij was door eene harladerbreuk ge- Lrofi'en. De overledene was 50 jaar oud. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Turnhout. Ongenoodigde gasten. Tweo Hollandsche zwerversfamiliën, samen uit eon twintigtal personen bestaande, ver bleven in de nabijheid van Oud-Turnhout in twee rolwagens. Gisteren kregen de familiën twist en weldra ontstond oen algemeen ge vecht. De policie kwam tusschen, doch had alle moeite om vijf kerels te kunnen aanhou den, daar allen op de policie gevallen waren. De ongenoodigde gasten zullen over de grens gezet worden. Mijn hart is nu gerust, Eveline. Ik zal nu zonder vrees verdergaan, en trachten datge ne te worden, wat zy verlangt heeft dat ik zijn zou. En Gerald ook, Mary. Wanneer gij aan Henry's zijde ongetwijfeld dikwijls in zijne na bijheid zult zijn, en hij troost of hulp zal noo dig hebben, kunt gij ook hem bijstaan. Ik heb over Gerald een plan in mijn hoofd, zeide Mary hij zal binnen kort hier komen, met O'Neill. Gij weet dat hij Bride hog nooit gezien heeft. Ik zou wel willen dat die twee een paartje werden. O, Mary, Mary hernam Eveline lachen de nu wordt het waarlijk tijd dat wij zwij gen en gaan slapen. Als gij over huwelijks plannen voor Bride begint, zullen wij morgen ochtend nog niet gedaan hebben. Als zij u hooron kon, wat zou ze boos op u zijn Ik vrees dat Gerald weinig kans heeft, dat dartele vogeltje een nestje te bereiden. Gelukkige man, die dat edele hart eens het zijné kan noemen doch zij heeft reeds zoo menige goede en waardige partij van de hand gewezen, dat het vergeefsche moeite is er over na te denken, op wien en wanneer zy hare keus zal vestigen. Nu, Mary, uw pleidooi is afgeloopen, zooals de advokaten zeggen. Nu gaan slapen, liefste, of Henry zal mij duchtig beknorren, als de rozen morgen ochtend van uw wangen verdwenen zijn. Den volgenden morgen zag Mary er echter frisscher dan ooit uit. Iedereen was bijtyds op, en de II. Mis werd gelezen in de half ver woeste kerk.Eene verreweg talrijker menigte, dan hare muren konden bevatten, lag om het kerkgebouw heengeknield. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2