EENE VAK- EN AMBACHTSCHOOL BUITENLAND. Eveline's ^verwinning. Eene lastertong geknipt NIEUWSBERICHTEN. EEN BLIJDE NIEUWS VOOR ONS ARRONDISSEMENT voor Aalst en omliggende Gemeenten niet volledige leergangen van Schrijnwerkerij, Meubelmakerij, Smederij en Mecaniek. drij studiejaren, te beginnen in October aanst. xre Kempenaar de Sfte Een der schoonste en beste werken die men droomen kan, werd deze week gesticht door den Katholieken Volkskring Sint-Jozef, Meuleschettestraat, namelijk In den voormiddag theoretische lessen door bijzondere Leeraars; in den namiddag praktische lessen door bekwame vakmannen, gedurende FRANKRIJK Een Bisschop voor het Beroepshof Het Beroepshof van Nancy heeft het von nis van de Rechtbank van Verdun verbroken, ■waarbij Mgr Dubois veroordeeld werd om aijn hotel dat hij te Bourges bewoonde te "verlaten. Mgr Dubois,thans Aartsbisschop benoemd, zal het hotel dus blijven bewonen tot zijn huurkontrakt uit is. Treinontriggeling. Vrijdag avond is een reizigerstrein tusschen de Invaliedenslatie en Versailles ontriggeld. Daar de machinist onmiddelijk stopte, ont stond eene vreeselijke paniek onder de reizi gers. Niemand werd evenwel gekwetst, doch het spoorwegverkeer bleef geruimen lijd onderbroken. Vreeselijk drama Een onderofficier der marine, zekere Var- doix, van Dinau tegen wien de rechtbank de echtscheiding uitgesproken bad, heeft zijne Trouw en zijne schoonmoeder met revolver schoten gedood en zijne schoonzuster erg ge kwetst. De moordenaar heeft zich daarna gezelfmoord. Het schandaal van Marseille. De griffier der Handelsrechtbank van Mar stille is aangehouden, onder verdenking, Toer meer dan 100,000 fr. ontvreemdingen en verduisteringen gepleegd te hebben. Meest al de geldverduisteringen werden gepleegd ten nadeele van handelsmaatschap pijen welke ontbonden werden. DUITSCHLAND. Eene ontploffing Aan boord van de gepantserdeh kruiser Yor/tthans te Kiel in de droge dokken lig gende, had gisteren namiddag eene geweldige lier en twee stokers werden gekwetst. RUSLAND Reusachtige brand Te Dublanic, nabij Samber, zijn vier hon derd hoerenhuizen door eeno reusachtige brandramp vernield geworden. Duizenden personen zijn zonder dak. MAROKKO De toestand Betreffende den toestand in Marakko loe pen de berichten uiteen. Naar de Times uit Tanger verneemt, is de toestand to Fez I verergerd, daar de stammen weigeren een verdrag te sluiten met den sultan en dezen ze fs hebben laten weten, dat zij onmiddelijk zullen overgaan tot belegering van de stad zoodat eenige Euroiieesche bewoners reeds een schuilplaats gezocht hebben in de con sulaten. Doch van Fransche zijde doet men zijn best om den toestand als minder emsti°- voor te stellen. De mededeelingen over de gebeurtenissen te Fez zijn, zoo heet het, zeer overdreven en de toestand, hoewel ernstig en tamelijk ingewikkeld, is geenszins critiek MEXIKO De oproer geëindigd. Uit Mexiko wordt gemeld, dat de oproer zoo goed als geëindigd is. Madeïro.de leider der oproerige henden, ziende dat hij geene hulp meer te verwachten heeft van Ameri- kaansche zijde, en in de samenstelling van het nieuw kabinet eene gelegenheid ziende om zijne hand te redden, zal waarschijnlijk de wapens neerleggen. OOSTENRIJK. De moord op de landverhuizers. In betrek met de moord op de landver huizers, wier lijken nabij Carlovac uit de Kulpa opgehaald werden, is eene aanhouding gedaan geworden. De aangehoudene, een 1 urksche hoer, Ikam Miklovilch genaamd, heeft zich tijdens de ondervraging verschei- done malon versproken. ZWITSERLAND. De Lcetsberg doorboord. Vrijdag morgend, rond 3 ure 50 is de tunnel door den Loetschberg geopend gewor den. De twee ploegen, die langs heide kanten aan het werk waren, kwamen juist op de zelfde plaats uit. Na een uur werkens was de opening van den tunnel groot genoeg om een persoon te laten doorgaan. De hoofdingenieur M. Mo- reau, ging de eerste door de opening. Zaterdag hadden groote feestelijkheden plaats ter eere der werklieden. Een salvo van 101 kanonschoten begroette te Berno het openen van den tunnel. ENGELSCH-I N Dl Policieopzichter vermoord. De policieopzichter Furze, van Comilla (Bengalen) die in gezelschap van eene afdee - «A»1 inrnjbl - Jingen een hevigen tegenstand. M. Furze werd door een vuurschot gedood en een poiicieman erg aan de horst gekwetst. PORTUGAL. Door eiectriciteit gedood Te'Lissabon is een telefoondraad tijdens eene herstelling losgeraakt en op een trolley gevallen. Een uiteinde van den telefoondraad raakte drie personen aan. Een hunner werd op den slag gedood een tweede is stervend Dg derde ontkwam het met lichte hrandwon- den. De monarchistische samenzwering. Volgens de bladen van Madrid, zouden verscheidene Portugeesche koningsgezinden In zitling der Kamers, den 1 Februari, trok M. Van der Velde de aandacht op wat hem scheen een drieërlei gevaar te zijn voor onze kolonie de macht van geld, van de kerk en van het leger. Wat de missionarissen betreft, de voorman der socialisten denkt er geenszins aan de diensten te miskennen door hen bewezen»». Hij is zelfs bereid die aan te nemen zoolang de zendelingen daar allien zullen staan om de lasten van liet onderwijs en van de liefdadig heidswerken te dragen Doch hij vindt dat de zendelingen uiterst slecht gezien zijn hij veel Blanken en hij oven veel Zwarten En eenige onduidelijke beweringen aan gaande hunne heerschzucht, komt de spreker op iels dat zou voorgevallen zijn met den pastoor van Leopoldville, eenen missionaris van Scheut, hoewel hij de gelegenheid niet had om de reeks bevestigingen waar hij op steunde, nauwer te onderzoeken Zijne stel lige verklaringen waren geput uit ee en brief gericht door eenen ambtenaar aan een hooger officier van het Belgisch leger M. Van der Velde oordeelde te moeten verzwijgen wie deze schrijver was. M. Van der Velde vindt dat zoo iels verdient nader onderzocht te worden Zonder beroep te doen op de tusschenkomst van den minister der Koloniën, geven wij hem heden wat hij vraagt. Het is te weten een schrijven van commandant Bradfer, door den spreker ver meld. Deze brief werd door zijnen schrijver aan den Eerw. Pater Galon, pastoor te Leo poldville, ter hand besteld, om naar goed dunken mede te handelen Leopoldville, 4 Maart, 1911. Wat aangaat het huwelijk van mijnen dienst knecht, die zaak is geenszins ingewikkeld. Pieter Mafunga, die jongen, had geern Nzina Juliana tot huisvrouw genomen. Hij verzocht mij te willen een woord ten beste te spreken bij den ambtenaar van den Burgerstand, opdat dit huwelijk zoohaast mogelijk had kunnen geschie den. Dat was in April 1910. Den vierden Mei, na verloop van den tijd door de Wet bepaald, werd de burgerlijke plechtigheid volbracht. Den volgenden dag, zijnde vijfden dag, kwam de knaap mij zeggen dat de Pastoor van Leopold ville zijn huwelijk voor de Kerk weigerde, Daarop ging ik naar den Eerweerden Pater C-a Ion, die mij de reden zeiNzina was nog onge doopt, heidensche dochter, en noodzakelijk was er dus uitstel. Dat huwelijk van Pieter Mafunga met Nzina Juliana geschiedde den achttienden Mei 1910, in de kerk van Leopoldville. Daar is fansch de zaak. Nooit of nooit is er van wege den Pastoor van Leopoldville het minste verzet geweest tegen dien echt.Die anders spreken werden slecht ingelicht of vertolken de praatjes van zwarten. Als antwoord op eene onderbreking van Mijnheer Woeste, zei M. Van der Velde Het ware verraad plegen, de mannen te noemen die ons inlichten nopens wat er in Congo gebeurt Doch zqo kiesch en nauwgezet as hij niet, wan leest, mij kan aanzien als schrijver van de sma (lelijke inlichtingen tegen de Belgische mission, narissen. Moes» ik van iets te klagen hebben, ik zou mij rechtstreeks wenden tot mijne wettige Brussel. Aangehouden. Een gast kwam gisteren langs de Balspelplaals ge wandeld, en vroeg er eenige uurwerken te bezichtigen, aan een kraam. Hij maakte ge bruik van de onoplettendheid der verkoop ster en nam de vlucht met twee uurwerken. Men zette hem achterna en hij werd in het policiehureel der 3,,e afdeeling herkend als zijnde een zekere André Houdeng, een van ouds gekende dief die hier uit Parijs overge waaid was. Nog een aanval in ter Kamerenbosch. Mr en Mm0 B..., wandelden gisteren rond 5 ure in ter Kamerenbosch, toen eensklaps een gast die achter een boschje weggedoken zat ziek op M,ne B..., wierp en haar een handzakje ontrukte. Toen den heor B..., tot bezinning kwam, loste hij een revolverschot in do richting van den vluchtende doch deze werd niet getrof fen. Eene klacht werd bij de policie inge diend. Auto-ongeluk. Zekere Pierre V... 45 jaar. kwam gisteren over de St. Gudula plaats, doch werd eensklaps door een taxi meter omgeworpen. ITij werd verscheidene meters ver geslingerd en met vele en erge kwetsuren opgenomen. Na verzorging in eene naburige apotheek, werd hij naar het hospitaal gevo.erd. De policie heeft een on derzoek geopend om de verantwoordelijkhe den vast te stellen. Bestolen. Een zekere M. D..., Ant werpsch handelaar, stapte gisteren in de Noordstatie af. Toen hij zich naar den uit gang wilde hegeven, werd hij door twee gas ten tegen het lijf geloopen. Deze na zich te hebben verontschuldigd, haastten zich dat zi; wegwaren. Toen M. D..., op do Rogiers plaats kwam, hestatigde hij de verdwijning van zijn geldbeugel die 155 fr. bevatte. Het slachtoffer heeft de policie verwittigd en het signalemont der gasten opgegeven Lijk opgevischt. Men heeft gisteren uit de Senne, een lijk dat in gevorderden ontbindingsstaat was,opgevischt. De man die een 50tal jaren schijnt te zijn, had twee ves ten. twee ondervesten, twee broeken en met goed omwonden schoenen aan. Het signale ment van den ongelukkige die geene sporen van geweld draagt, is in alle richtingen rond gestuurd geworden. Aanhouding. Eenige dagen geleden werd de Franschman, zekeren Pierre Boër aangehouden wegens landlooperij. Toen men zijne vingerindrukken opnam in het gevang van St. Gillis, bevond men dat de aangehou dene zekere Philippo Fassoni was, die reeds verscheidene malen voor banbreuk veroor deeld werd. Erg toerkongeluk. Aan don Stoom- boötkaai is men bezig eene groote ophaal- machien met rollende brug te maken. Zeker 20 jarige D... was in gezelschap van een -a.j'-Lfe^W'VteLwerkoj) die rollende 1-1J~ oversten, en bij ondervinding weg best uit te komen. Nooit dus safin mij nen zin het gedacht ontstaan gelijk welke inlich ting, zelfs door iemand anders, te geven aan M. Van der Velde, nopens lioegenaamde zaken,en veel minder over onze laudgenooten, de zende lingen, wier lof ik moeht-spreken, 't jaar 1908, in nnjn vlugschriftAu pays du sommeil et de la mort (get.) BRADFER. Nota der Redaktie. Zoo blijkt het weeral eens te meer dat do socialist Vandervelde in zijn blinden haat tegen al wat Godsdienst Eensklaps om uit den weg te gaan voor een verplaatsbaren smidoven, doed D. eenen stap achterwaarts on viel door de brug vim eene hoogte van 6 meters op eenen hoop boute verschillende van' deze perso.maliteitJn «I J83 m?rS™ zalJ"J herl'eginnen lastertaal derhandelingen gevoerd en is daaroD naar pr^ei1-®en Ï,efferlï0nn»8nmet wassohen Londen vertrokken. P T f"', een ™j™tselaar Uon 9° Vervolg. Het is te laat om naar het kamp terug te koeren en buitendien is er morgen weer eene vergadering. Weg met hen allen, zeg ik vervolgde Gerald, terwijl er een blos van ver ontwaardiging op zijn go(aa£,kwam. Waar is My Lady Ik heb wat nieuws te vertellen, dat u beider verrassen zal. Kom met mij mee, hervatte zijne zuster, en hij vergezelde haar den trap op. De deur der eerste kamer stond open, en liet het gezicht vrij op v(if of zes bedden, op ieder waarvan een zieke lag.Het was een hos pitaal, doch eeD, waarbij onze moderne denk beelden van gemak niet hadden voorgezeten. Indien echter eene liefderijke verpleging en de aandoening van al hunne geneeskundig kennis het eenige wat zij te geven hadden konden volstaan, dan hadden do lijders in Lady's Elisabeth's hospitaal zich niet te be klagen. Treffend waren dan ook de vurige uitdrukkingen van dankbaarheid, dio vau de lippen der patiënten gehoord werden. Gerald ging van het eene bed nfer het andere, om een groet met zyno mannen te wisselen. In het midden der kamer, bij eene met medicijn fleschjes en zalfpotjes bedekte tafel, stond La dy Elisabeth Nugoiit, do gravin-douairière van Kildare. Hij was reeds op gevorderden leeftijd, doch hare liooge slanke gestalte was nog ongebogen, en hare donkere oogen nog vol gloed I het waren slechts do rimpels, die haar edel voorhoofd doorploegden, en hare zilverwitte, doch nog overvloedige haren, die zeiden dat de zomer haars levens was voorbij gegaan. Zij was in een ernstig gesprek ge-j wikkeld met eene jonge vrouw, de vrouw van een der soldaten, die haar in het oppassen der zieken behulpzaam was, en de zachtzinnige uitdrukking van haar gelaat was duidelijk merkbaar, toen Mary en Gerald naar haar toe gingen, en een oogenbiik stonden te wach ten, totdat zij hare bevelen zou gegeven heb- ben. Welkom, waarde Gerald I zeide zij, zijn er heden nog meer aangekomen Verseheidenen,waarde Lady,antwoordde hij, terwijl hij haar met eene diepe buigin eerbiedig de hand kuste en wanneer uwe be zigheden hier zullen zijn afgeloopen, zou ik u gaarne eens willen spreken. Lady Elisabeth verliet de ziekenzaal, en een anderen trap opgaande, ging zy hen voor naar de eenige zitkamer, die zij en Maf y O'Neill be zaten. Het vertrek was zeer eenvoudig geineu- beieerd, doch er brandde een goed turfvuur aan den haard, en eene fraaie schilderij van de Moeder der Smarten was er het voornaam- ste sieraad. Het drietal begaf zich naar het vuur, en La dy Elisabeth stond er op, cat Mary op een suort van rustbed plaats zoude nemen, want, zeide zy, als Henry van avond komt, zou ik niet gaarne eene berisping van hem ontvan gen, dat ik zijn Meibloempjes niet beter ver zorgd heb. En nu het nieuws, Gerald, riep Mary. Wie dacht gij dat heden aan generaal O'Neil geschreven heeft, en dat reeds voor de derde maalvroeg Gerald. De Heilige Vader, riep Mary. Lord Orraond, zeide Lady Elisabeth. Geen van beiden. Wat zoudt gij zeggen, ais het Karei Stuart was De koning riepen beide meisjes- ver baasd. -V" njjuiotoi men de waarheid niet doen zeggen. -i i ""ublD""'«iiii;ii;rso) eenen Hoon huuten ■oit zaann„?r Plken' 1ij kennis opgenomen zal mm", en erg gekwetst naar l.el St-Jans hospitaal gedragen. De dokter hestatigde ook noger^e inwendige kneuzingen. T.,~ V gebeten. Een kantonier der Elsensehe administratie werd gisteren rond 6 ure van den morgend door een grooten hond omvergeworpen en erg geheten aan den arm loen M O. zich oprichtte, begon tusschen hem en den hond een verwoed gevecht. Hij gelukte er in het dier te verwurgen. De ge- betene zal het razernijslillend traitement moeien volgen.-., onO€luk. Twee brouwersgasten Jan Demaere en E. Delalour, die eene ton bier in een huis der Anderlechtstraat droegen vielen van den keldertrap. Demaere kreeg dé ton op het lijf en werd vreeselijk gekwetst. Zijn gezel, kwam er met gebroken arm van O sprak Mary terwijl zij op hare voeten sprong en hare handen vouwde wordt hij oimleJijk verstandig '1 Zijn onze gebeden ver hoord Wil hij eiiuMijkmet O'Neill onderhan delen, Ierland vrij maken, en zjjne kroon red den Alvorens te antwoorden, zag Gerald Lady Elisabeth aan. Daar was geen blijde verwach ting op haar gelaat te lezen. Niets van dat alles, Mary, zeide haar broeder. Hij sohrüft om de vrijlating van Lord Montgomery Aras te vragen. Is dat de rebel, die tegen hem samen spant vroeg Mary ten hoogste verbaasd. Lady Elisabeth slaakte een diepen zucht. Helaas zeide zij, wat is er van zulk een zwakhoofd te hopen 1 Maar ik begrijp het nietvolhardde Ma ry, Montgomery is zijn vijand. Juist, Mary, maar Karei is in de macht der Schotten, en om hen te believen, verne dert hij zich zóó diep vernddert hy zich zelfs om deze gunst te vragen aan een maD dien hij diep beleedigd heeft, en dien hij, als liij slechts lcoD, misleiden zou. Wiens voetstap is'dat» vroeg Gerald terwijl hij zijn verhaal plotselings onderbrak.' Dat zal vader Lee zijn, die zijn laatste be zoek aan de zieken brengt, denk ik, zeide Lady Elisabeth. O neen riep Mary, sterk blozende en eensklaps van do rustbank springende, snelde zij do kamer uit. De twee overblijveilden glimlachten, en lie ten man en vrouw hunne blijde begroeting voor eon oogenbiik onbespied genieten. Gerald legde zijne armen op de tafel, en ging er, met eene uitdrukking van diepe neer slachtigheid, met zjjn hoofd op liggen. Kom, kom, Gerald, zeide Lady Elisabeth, soldaten moeten niet neerslachtig zijn. Gij zjjt nog jong. Wat hindert het of de strijd laiif duurt f Evenwel zal toch de overwinning ko men Nooithernam Gerald. Foei, schaam u, dat een Fitzgerald de kracht der Iersche wapenen zou betwijfelen Ik twijfel daar niet aan, My Lady. Re geerde O'Neill slechts over dit land, ja, zelfs ofschoon wij menige goede gelegenheid heb ben, zouden wij onze zaak wederkunneu goed maken. Maar'wanneer ik zie, dat deze man die geboren is om te bevelen, wiens roemrijke overwinning schrik en angst onder onze vij anden verspreidde, wiens hekentfeüeu in de groote stad Londen door de straten worden uitgeroepen deze man, voor wien Karei ge noodzaakt is zich te vernederen, omdat hü w ijs genoeg is in hem werkelijk zijn meerdere te zien, wanneer ik zie, dat deze man, zeg ik, geminacht en achteruitgeschoven wordt,wan hoop ik voor Ierland. Mot zijn arm om zijn vrouws midden gesla gen, trad Henry nu het vertrek binnen. Hij glimlachte die glimlach stak echter treurig af bij Gerald's gloeiend gelaat. Hij kuste Lady Elisabeth de hand, en ging naast hot rustbed zijner vrouw zitten. Gerald ging voort Gij weet dat mijne woorden de waarheid bevatten, Ilenry, ofschoon gij blijft stilzwij gen. Hot is de wil mijns vaders dat ik zwijgen zal, antwoordde Ilenry, en dat is voldoonrto. O 1 dat de generaal reden wilde verstaan dat hij den Lord Nuntius wilde zeggen, dat wij onze zaken best huiten hem kunnen regelen. Stil, Gerald! zeide Lady Elisabeth. Ik verzoek u niet op die- toon te spreken over af. De toesland van Demaere is zeer beden- kelijk. Aanhoudingsmandaat bekrachtigd. De Kamer van inbeschuldigingstelling-, heeft gisteren het aanhoudingsmandaat bekrach tigd, dat afgeleverd was tegen den gevangen bewaarder Adhemar Dieltjes, die met den beruchten Pellaert in betrekking stond, om dezes ontsnapping uit het gevang van Sint Gillis te vergemakkelijken. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigst® geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 St Giilis. Bloedig gevecht. Zekero V.., wandelde gisteren langs de Clementine- lei te St Gillis, hij ontmoette er een gast met dewelke hij sedert lang reeds in vijandschap leefde. Een twist ontstond en weldra wa ren de gasien aan het vechten. Eensklaps zakte V.,, ineen. Hij kwam door twee mes steken getroffen te worden, een in den rech terarm en een in de linkerbil. De ongelukki ge werd naar het St Pietershospitaal gedra gen De aanvaller werd opgesloten. Dieven geknipt. Donderdag nacht werden twee kerels betrapt, toen zij den win kel van eea handelaar der Overwinningstraat plunderden. Een soldaat van het 9° linie kon een der dieven aanhouden. Audergem. Botsing. Eene kar ge leid door zekere Desiré Val.., kwam gisteren den Waverschen steenweg opgereden, toen een tram uit tegenovergestelde richting kwam. De kar werd gansch uiteengeslagen en den voerman op de straatsteenen geslin gerd. Het ontspannig paard, is op hol ge gaan, doch kon gelukkiglijk wat verder zon der ongeval tegen gehouden worden. De po licie onderzoekt de verantwoordelijkheid. Vaste Vooruitzichten voor de maand April. Onze huishoudsters zullen veel koffie drin ken met Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Ze weten zij wel wat goed is 1500 Etterbeek, Het doodelijk ongeluk. M. Algrain, gepensionneerd colonel der ge nie is aangeduid door den onderzoeksrechter om de oorzaken van het doodelijk ongeluk der Michielslci te onderzoeken. Vorst. Bedriegers. In de Hertstraat werden gisteren verscheidene valschspelers verrast toen zij met het kaartspel de per sonen die van het koersplein terugkeerden, zochten uit te plunderen. De kerels waren echter door hunne handlangers verwittigd geworden en allen konden ontvluchten. St-Pieters-Jette. Diefstal met valsche botis. Wij hebben gemeld dat de policie opzoekingen deed in het huis van zekere L.,, en er ontdekkingen deed. Die inlichting schijnt nu valfcch te zijnDe vrouw van L. werd niet verontrust. Zij wist van het wan gedrag tan hUren man niets af. Antwerpen,; Geknipt. In de 6e wijk werd gisteren eene vrouw aangehouden, dio poogde zich in een magazijn een partij koop waren te doen afleveren, op naam van haar gewezen patroon, M. X..., Van Geertstraat. Gelukkig ontsnapt. Een 19 jarig© diamantslijpersgast, A. Pirard genaamd wonende Vlaamsche kaai, werd in een slijpe rij der Lange Pothoekstraat, door een trans- missieriem medegesleept. De jongeling draaide verscheidene toeren mede en werd al zijne kleederen van het lijf gerukt, vooraleer men het machien kon stil leggen. Hij werd gelukkiglijk slechts licht gekwetst. Verhangen. Een markeerder zekere B...,41 jaar oud, wonende Godfriedkaai heeft zich gisteren in zijue woning verhan gen. Het lijk is naar het doodenhuis overge bracht. wy allen verplicht zijn te eer- dengene, dien biedigen. De Nuntius is met dat al een scherp op merker, bracht Ilenry in het midden ik zou mij zeer vergissen, als de waarheid hem ein delijk niet duidelijk werd. Het is zyn plicht geweest te beproeven, deze geschillen, die nimmer hadden moeten ontstaan, te vereffe nen en ik geloof dat hy tot de overtuiging begint te komen, dat, terwijl myn, vader in alle zaken zijn advies opvolgt, Preston nooit een duim breed toegeeft. Natuurlijk niet, riep Gerald hy speelt den vleier om tyd te winnen werpt den Lord Nuntius zand in de oogen en beraamt plannen, om zijn doel te bereiken. O Mary, wie denk gij dat zijn adjudant is Een oud ka meraad van u en mij. Ik kan niet raden, wien gij bedoelt, Ge- •aid. Wat zoudt gij zeggen als het Roger Mae Donald was RogerOnmogelijk. En toch is het zoo. Doch verbeeld u, dat hy alleen O'Neill's leger verlaten heeft, om naai dat van zijn bittersten vijand, in wiens aderen het Saxischo bloed stolt, over te gaan, dit ongetwijfeld geschiedt uit wraak. Het is u bekend dat hy teleurgesteld was, door Eveline's weigering, zeide Mary doch ik kan kwalijk gelooven dat hij daarover op deze wyze wraak zou willen nemen. God verhoede dat Eva ooit zijne vrouw zoude worden. Hij heeft my eens aanzien met een blik, zoo donker als de nacht, en toch heb ik hem nooit iets in den weg gelegd. En de welluidende stem van Lady Elisabeth voegde er bij (Wordt vervolge!,)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2