De gruwelijke misdaad van Officieele kwoteering Spieyelfaliriek A.L. MEY7AERT Stadsnieuws. SPORTNIEUWS Vliegen. -v- mtL. te Aalst-Scbaarbeek, Gentsciien Steenweg. Voorde beste Zaden Landbouwers Huis Alf. GHEYS, Aan de Tooneeimaatscliappijen Handdoeken, zakdoeken, kopdoeken, Van jen Bergh-Jouret, Aalst. St-Nikolaas. Eene goede daad. Het Hoog Komiteit van het katholiek kiesver- Jjond van het Land van Waas, vergaderde deze week. De daar gehouden bespreking leidde tot eene daad waarover wij het verhond ge luk wenschen Aan den heer hoofd minister Schollaert, werd een telegram gestuurd, de regeering dankend, voor het aanbieden der nieuwe schoolwet en haar verzoekende, rekening te houden van de billijke wenschen der onderwijzers. Aldus diende men overal te handelen, ge heel België door. Kind verdronken. Vrijdag namid dag viel het 2 jarig zoontje van Joannes Firsin, wonende op den wijk Ter Eeken al spelend in den mestput. Het kind kon door een voorbijganger gered w orden. Dank aan de kunstmatige ademhaling kon het tot het leven teruggeroepen worden. Zaterdag morgend is het echter overleden De droefheid der ouders is onbeschrijflijk. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst.Stoomfabriek in Gent Gent. Ongelukke?i op het oefenings plein. Gisteren morgend waren er oefe ningen voor de lansiers op het plein te Gent- brugge, waarbij verscheidene ongelukken gebeurden. Rond 10 ure viel het paard van een lansier plotselings dood gelukldglijk werd de ruiter niet gekwetst. Kort daarna volgde iets erger. Een paard viel met zijn ruiter ten gronde liet paard dat volgde, sprong er over, maar het trof met de twee achterhoeven den soldaat, vooraleer deze was kunnen opstaan. De ongelukkige, zekere Floret, slaakte een kreet en viel bewust'.loos. Bij een eerste onderzoek door den krijgs dokter werd vastgesteld, dat hem het sleutel been gebroken was. Hij werd in bedenkelij- lten toestand naar hetkrijgsgasthuisgebracht. In den kelder gevallen. Heden mor gend, rond 6 3/4 ure, is op de Korlrijksche- straat een erg ongeluk gebeurd. De vrouw Destoop, herbergierster, ging naar den kelder met eene flesch in de hand, toen zij plotseling van den trap gleed en viel de liesch brak en de scherven drongen haar in den hals. die om zoo te zeggen doorsneden werd. De vrouw leed groot bloedverlies en werd na de eerste verzorging naar het gasthuis overgebracht. ZOMERSEIZOEN. Aankomst der laat ste Nieuwigheden. Grijze Mode-stoffen. Nieuwe kleuren in rood en blauw. Fantaisie voor Bloe zen. Enge/sche Nieuwigheden voor Heeren. Ga zien naar de uitstallingen. J. Delafortrie, Mo lenstraat, 11, Aalst. Oostakker. Erge vergissing, De zoon van den landbouwer Bral, alhier heeft bij vergissing vitriool gedronken hij werd erg verbrand, doch zijn leven is nietrijpgevaar. Deinze. Drama in het gemeentegevang Zekere Eduard Naeri, 41 jaarf,3geiiuwd en vader van acht kinderen, die zich Donderdag bij de policie als bedelaar had aangegeven en in het gemeentegevang opgesloten was, is gisteren morgend aan ue deurkruk verhangen gevonden. Slaat geen woord over. Leest en be denkt dit alles. Maakt het ruchtbaar, a. u. b., Mannen Zijt gij krachteloos en zonder moed? Zijt gij licht vermoeid als gij de trappen opklimt Zijt gij bevangen aan uwen adem Is uw geheugen verzw akt Vind gij moeilijk de woorden als gij in ge sprek zijt Is allen arbeid u lastig geworden Hebt gij geene neiging meer om iets te on dernemen Zijt gij moedeloos en ter neer geslagen Is uwen eetlust verminderd Zijn uwe nachten slapeloos ofwel is uw slaap met droomen en woelingen doorspekt Zijt gij 's morgens even moede als bij het slapen gaan Zoo ja Wel vrienden gij lijdt aan zenuw- en spie renkrachteloosheid, hot is hoogen tijd daar middel in te schaffen. Hoevclcn, die thans krachteloos achter de stoof of in een krankenhuis zitten te zuchten en die ook die ziekteverschijnselen gevoeld hebben, die ze verwaarloosd hebben.en hoogst, zeker waren genezen, hadden zij het middel gekend. Welk is het 'middel tegen de krachteloos heid, geesteslraagheid, algemeene verlam ming Tl-IEOBROMA! TIlEOBROMAj roepen u de honderden getuigschriften en blieven van dankbetuigingen, ontvangen in de apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent, 3 fr. de flesch. Overal verzonden tegen postbon van 3,15 fr. Te Aalst, in alle goede apotheken. Meirelbeke.Bezweken. Remi Wille, de spoorwegwerkman, die over eonige dagen alhier in de statie erg verminkt werd, is gis teren aan zijne wonden bezweken. Geeraardsbergen. Vreeselijke brand. In den nacht van Vrijdag tot Zaterdag is oen vreeselijke brand uitgeborsten in de woning van M. Jan Vergoodts, sigarenfabrikant en handelaar in ellegoederen. De pompiers in allerijl toegesneld, konden nog tijdig de aan palende huizen vrijwaren. De echtgenooten Vergoodts konden met veel moeite hun leven en dit hunner kinderen redden. De oudste zoon heeft zich erg bezeerd aan het been door van hel tw eede verdiep, op de straat te sprin gen. Gansch de woning ligt in ascli en do schade is zeer aanzienlijk, doch door verze kering gedekt. Lokeren. Drie kinderen gekwetst. Tusschen Lokeren en Waasmunster, is er Zaterdag morgend, een ongeluk gebeurd dat zeer erge gevolgen had kunnen hebben. Op den wijk Ruiter, stond de steekkar eener leurster, waarin drie kinderen gezeten waren, een knaapje en twee meisjes. Een landbou wer die voorbijreed, raakte de kar, welke omkantelde en de drie kinderen vlogen op de straatsteenen. Erg gekwetst, werden zij door toegeloopen personen opgenomen. Het knaapje had eene gapende wonde aan het hoofd. Do twee meisjes hadden kneuzin gen over gansch het lichaam. Belcele. Kind overreden. Tusschen Belcele en Puyvelde, ging Vrijdagnamiddag een paard op hol. Het vierjarig meisjo der echtgenooten Rameloo, dat op den steenweg speelde, werd overreden. Het is Zaterdag morgend ten gevolge der bekomene verwon dingen overleden. Kriebelachtig. Slion moest op het postburecl eenige centen afhalen van zijn spaarboekje. De bediende stak eene kaart door het vensterken en eenen pennestok en zei Als 'tu belieft vriend, wil hier eens uwen naam zetten. Mijnheer, zei Stien, ge moogt het niet kwaliijk nemen maar ik en kan niet schrij ven. 't Is niets man, zei de bediende geheel be leefd, kunt ge uwen naam niet zetten, maak dan een kruisken, 'l is ook welen Stien weerom, met de pen, Mijnheer Zeker, ze ker met de pen En Stien met den penne stok in de hand...'. In den naam des Vaders, en des Zoons, en des H. Geesles, Amen. ZONDAGRUST. Zondag 2 April 1911 zal de dienstdoende apotheek van M. Me- ganck Leopoldstraat, alleen openblijven te beginnen van 12 ure des middags. St.lVfairtiiiixsfeerlï:. Maandag aanstaande, 3 April, maan delijksche Vergadering voor de Christene Huismoeders der Heilige Familie. Vriendelijk verzoek de lidkaart mede te brengen. Kerk der Theresianen.Gedurige Aan bidding, Donderdag 6 April. De eerste Mis ten 6 ure. Ten 9 ure, de solemnele Mis. 's Namiddags, ten 5 ure, plechtig Lof, Ser moen en Te Deum. Een knoop in den neusdoek en niet ver geten, met uw kind bij M. BLONDIAU, 47, Lange Zoutstraat, te gaan, waar al de Eerste Gommunikanten kosteloos eenprach tig ingehjst portret krijgen. Gij zult zoo doende een schoon aandenken der Eerste Communie hebben. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GEBOORTENfedjk fXiac'hE "J 17 HUWELIJKEN L. De Brouwer, metser, met M. De Backer, zonder beroep. OVERLIJDENS. R. Brondeel, weduwe Berrebeth. zonder be roep, 79 jaar, Oude Dendermonschesteenweg. - C. Bombeke, weduwe Sëré, zonder beroep, 71 j Stoofstraat. D. Van Cauwehbergh, man Van den Bergli, metser, 72 jaar. Maanstraal. C Beeckman, zonder .beroep, 49 jaar, ILoveniersir. 2 kinderen onder de 7 jaren. Aalst - IVHijübeek. B'tj deze be richten wij aan onze lezers dat onzen ver- kooper door ziekte gedwongen is het werk te staken, doch dat zijne vrouw zich zoolang met den verkoop zal gelasten. Wij bidden onze lezers de mogelijke vertra gingen te willen over het hoofd zien, gezien dit bijzonder geval. Een rekord. De Fransche vlieger Sommer, steeg verle den week te Mouzon met dertien passagiers op. Zijn toestel hield zich opperbest. De Belgische vliegers. Er zijn thans ongeveer 600 gebreveteerde vliegers. Franhrijk alleen telt er 353, Enge land 57, DuitsChland 46, Italië 32, België 28, Vereenigdo Staten 26, enz. De Belgische vliegers zijn A. Duray, E. Allard, Jan Olieslagers, Van den Born, Ghrisliaens, Jules Tyck, ridder de Laminne, dePelrovski, Jules Fischer, Alfons De Rid der. Leon Verslraeten, baron de Caters, graaf d'Hespnl, Alfred Lanser. Verschaeve, Baugniet, onder luitenant Montens, Depi- reux, Frenay, Amand, René Gozic, Emiel de Heel. luitenant Sarteel, Combrez, Mej. Helena Dulrieu, Demenjoz, Lescart, en Hen- ciau. Twee Belg-ische vliegers zijn veronge lukt Daniël en Nicolas Kinet, de omstandigheden te doen aannemen, ging de rechtbank in beraadslaging. UITSPRAAK. Van Landuyt wordt ver wezen a) wegens de moord, tot vijf jaar ge vang b) wegens de diefstallen, ook tot vijf jaar gevang en tot de kosten. De moordenaar aanhoorde onverschillig het vonnis. Herdersem Zondag 2 April, om 3 ure, grootelutte met den dikken bal onderarms, tusschen drie vermaarde partijen Brussel (Van den Hauwe) Herdersem (Moens-Meganck) Hofstade (Van Caeckenbergh-Ecckhout. 100 frank prijzen. Deze lulte kan slechts plaats grijpen ter oorzake der geschillen, ontstaan tusschen het bestuur van don vernietigden prijskamp. HAALTERT. Zaterdag morgend deed de Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaarde uitspraak in de zaak der gruwelijke misdaad van Haaltert. Benevens voor do vreeselijke moord op do weduwe Beaumont, stond Jozef Van Landuyt ook nog terecht wegens de twee diefstallen, ten haren nadeele gepleegd, eene eerste maal, eene som van 200 fr. en de tweede maal.een zilveren uurwerk. Men weet dat deze diefstallen, doo- den moordenaar beleend werden, en volgens zijn zeggen deels aanleiding gaven tot do vreese lijke misdaad. Na dat het openhaar ministerie eene zeer j strenge straf had geëischt, en do verdediger nog getracht had voor zijn kliënt verzachten- IU8EBEDEE LfiNGOi. MOORSEL. "Wij vernemen dat de vrienden van Moor- sel puike tooneelfeesteu voorbereiden tegen Maandag 17 en Zondag 23 April. Het pro gramma behelst prachtige nummers 1° «Een reisjo in het boseh per postwagen», karakterstuk. uitgevoerd onder geleide van den heer Gust. Pape 2° Vrijschutter groot Transvaalsch drama, in 4 bedrijven 3° Advokaat Strybel gegeneerd nieuw blijspel met zang in één bedrijf, door eenen geëerden vriend opgedragen - aan de tooneel- afdeeling dor Koninklijke Harmonie 4° Kluchtliederen door een makker van Dender- hautem 5° Prachtige duo, voor clarinelten La Somnambule. opéra de Bellini par V; Sambin, uitgevoerd door de heeren Remi Vermoesen, August Hendrickx 6° Air varié voor Trombone, door L. Ganivet, uitgevoerd door M. Petrus De Meersman. Met voldoening slippen wij aan dat al die jonge katholieke mannen zich oefenen zoo wel op tooneelkundig als muzikaal gebied, voor de verzedelijkingen verheffing des volks en tot eer der katholieke partij. Wij kunnen al onze. vrienden niet genoeg aanzetten de pogingen dezer dappere mannen aan te moedigen, bijzonderlijk met deza too- neelfeeslen talrijk bij te wonen. Het doet ook groot genoegen te vernemen, dat die feesten niet beletten zullen dat een groot getal katholieken uit Moorsel in den voormiddag van 2n Paaschdag en 's Dijns- dags het Congres der Katholieke Werken, le Aalst, zal bijwonen. Bravo AALST. Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluit- breiding. Lessen voor het Volk. Korte inhoud der Voordracht Ons Bloedge geven door den H. Huybrecht Do Veylder, medisch student te Gent. 't Eerste zicht van een mensch doet ons terstond onvrijwillig denken, 't zij aan de Kilos Vleesch, 't zij aan de massa beenderen, 't zij ook nog aan 't bloed. Het bloedt maakt een zeer gewichtig deel van ons lichaam uit. Want het is uit liet bloed dat vleesch, been deren en alle lichaamsdeelen opnemen al wat ze noodig hebben om te leven. Ons bloed is samengesteld uit eene geel achtige doorschijnende vloeistof, eene geel achtige soort water, waarin witte en roode bloedlichaampjes drijven. Z)e Roode Bloedlichaampjes zijn 1) schrikkelijk groot getal, 2) zeer klein, 3) geel wanneer men ieder bloedlichaampje op zijn eigen neemt, en rood in groote massa geno men, 4) zij bevatten ijzer. Hetwelk ijzer on- mis»aai'is i'i 't bloed, want zonder ijzer in 't bloed is het teven onmogelijk, 5) zij zijn rond. Deze vorm zal ïn sommige rechterlijke gevallen van overgroote waarde zijn. De witte bloedlichaampjes zijn 1) in klei ner getat dan de roode, 2) grooter dan de roode, 3) ongekleurd, 4) hunne bijzonderste eigenschap is hunne vormverandering, door dewelke z'j do macht bezitten zich to ver plaatsen. Verplaatsing die hen onder andere toelaat ons lichaam te vrijwaren tegen de microben en hunne voortgebrachte ziekten. Deze roode en witte bloedlichaampjes drij ven in eene geelachtige doorschijnende vloei stof die alle voedende sloffen bevat. Het bloed speelt in ons lichaam een hoogst gewichtigen rol want het dient immers 1) om aan 't lichaam te brengen al wat het noodig heeft om te leven't is te zeggen voed sel en lucht. Met het vervoer van 't voedsel gelast zich de geelachtige doorschijnende vloeistof, en met het vervoer der lucht dte even zoo noodig is als het voedsel, gelasten zich de roode bloedlichaampjes en dit dank aan hunnen inhoud ijzer. 2) Om den verbruikten overschotden af val uit de verschillige lichaamsdeelen iceg te ruimen. Uit dien gewichtigen rol door 't bloed in ons lichaam verricht volgt natuurlijk dat wij al het onze mo ten bij dra gen om ons bloed, onslichaam gezond te houden. En dit niet alleenlijk uit eigen liefde, maar ook uit liefde onzer kinderen, want zieke ouders, zieke kinderen, gezonde ouders, gezonde kinderen. 1 Goed bloed, beste goed'. MARKTPRIJZEN Aalst. 1 april Hop. Markt, zeer kalm, veikoopers 68 fr. Hoppekeesten 2,00. Aalst', 25 maart Aardappelen de lOOkilogr. fr. II,UO; Boter de 3 kilos-ir. 9,91 a 10,36 Rcom j boter de kilo fr. 3,30 Eiers de 25 fr. 2,00 a 2,16; Ajuin de 100 kilos fr. 18.50 a Viggens 't koppel i fr. 85 a 95. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 217 klonten, wegende te zamen 1750 k. Compagnie HoHandia, 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, Crème Botor Extra 3,30 per kilo. Brussel. Markt 31 maartKalveren 240, prijs per kilo op voet fr. 1,15 a 1,45. Anderleeht. Markt 31 maart—Kalveren 1022, prijs per kilo op vöet ir. 1,00 a 1,10 1,25. Leuven, 31 maartLundbouwtarwe IS,00 a 18,50; liaridejstarwe 18,00 rogge 14,25; voe- derhaver 17,25 brouwhaver 17,75 koolzaadolie 72,00; lijnolie 107,00 strooi 5,00 hooi 6,50 bo- 4er 3,10 tarwebloem 24,50 gort Remy 28,50 tarwezemelen 12,75; lijnkoeken 21,00 eieren 2,20. aardappelen 12,00 a 00,00. WISSEL-AGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon os Aankoop en verkoop van tile's aan 1 fran! i r duizend Kostelooze uitbetaling van coupons ca nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 31 AlAART. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Bt-lgische leemug i® r 3 3® r 3 2.5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annu teiten 3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Ubl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleeht 1907 3,5 Aalst Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905. Gent 1896 Elsene 1880 1908 Laken 1902 Luik I860 1897 1905. Mechelen 1885 1897 Oostende 1852 1898 St.-Gillis 1904 St-Joos-ten-noode 1881 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.) Spa 1909 3, Doornik (50 fr.) Verviers 1873 1893 2,5 2 2,5 2 3 3,5 3 3 90.20 90.20 90.25 100.90 87.25 89.50 90.— S7.75 103.— 94.75 88.50 101.50 86.75 72.50 86.45 73 50 87.50 72.75 S3.— 85.20 72 J5 106.50 85.— 90.40 90.40 90.35 76.05 101 85.50 jissenicni .-.ulst» 73.- 86.50 73 Studie van den Notaris DE SADELEER te Erembodegem Venditie van 500 zeer schoone KEPERS 2000 Larixen en 7000 Sparren JE3L O F» S X A 3EC ITO te Erembodegem, aan de Statie en Denderbrug Dijnsdag 4 April 1911, om 1 ure namiddag. OPENBARE VERKOOPING van BOUWGRONDEN, De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal namens het Bestuur der Burgerlijke Hospitalen, Gods- en Weeshuizen der Stad Aalst, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop Een perceel Bouwgrond, gele gen aan den Gentschen Steenweg, groot volgens meting 3 aren S0 centiaren, en gekadastreerd wijk C, nummer 379a, met eene groote van 3 aren 70 centiaren. Tweede koop Een perceel Bouwgrond, gele gen aan den Gentschen Steenweg, groot volgens meting 2 aren 93 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 1422a, met eene grootte van 3 aren. Derde koop Een perceel Bouwgrond, gelegen aan den Gentschen Steenweg, groot volgens me ting 15 aren 12 centiaren, en gekadastreerd wijk C, nummer 142C, met eene grootte van 14 aren 60 centiaren. Vierde koop Een perceel Bouwgrond, gele gen aan den Gentschen Steenweg, groot volgens meting 14 aren 40 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 1417, met eene grootte van 14 aren 10 centiaren. Vijfde koop Een perceel Bouwgrónd, gelegen aan de Baan, leidende van den Gentschen Steen weg naar den Steenweg van Erpe, groot volgens meting 6 aren 20 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 1411a, met eene grootte van 5 aren 90 centiaren. Zesde koop Een perceel Bouwgrond, gelegen alsvoren aan de Baan, leidende naar Erpe, ge kadastreerd wijk C, nummer 1412, met eene grootte van 9 aren 40 centiaren. Verdeeld in twee loten als volgt Eerste lotDe grond liggende rechtover den- gene van koop 5, groot 2 aren. Tweede lot Den grond liggende tusschen voorgaande lot en den eigendom van den heer Leon Van der Biest, en komende ook aan de Baan, groot volgens meting 6 aren 60 centiaren. N. B. Het kohier van voorwaarden en de grondplans der goederen berust 'telks inzage, ten kantoore van bovengenoemaen Notaris De Ghfest. Zie verder beschrijf op bijzondere plakbrieven Tweedeen laatste Zitdag Donderdag 20 APRIL 1911, ten 3 ure namiddag, ter estaminet genaamd A la Place Imperiale, bij den heer Frans Van Mossevelde, te Aalst, Keizerlijke Piaats. OPENBARE VERKOOPING van een Woonhuis met Hof, TE AALST, Nieuwstraat De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Een groot en welgelegen Woonhuis met Hof, ten voorhoofde in de Nieuwstraat, geteekend nummer 28, en gekadastreerd wijk A, nummer 913, met eene grootte van 2 aren 60 centiaren. Bewoond en gebruikt door Dame weduwe Cle ment Bruylandt. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 21 Maart) imi Verblijf Dijnsdag 4 April ten 3 ure namiddag, ter herberg genaamd In Sint Ivo, bij den heer Van Örkm, te Aalst, Keizerlijke Plaats. 17-1S April Congres der Katholieke Werken van het Ari o alissenient Aalst. 30 Juli Zilveren Juin heest van den Ka tholieken Werkmauskring, van Aalst. 20 Oogst Congres der Ka tb. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. GEERAARDSBERGEN 2 April. Tooneelfepst door het tooneel- gezelschap der gebroeders Verslrae ten, uit Gent, in den stadsschouw burg StAdriaen N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. OPENBARE VERKOOPING van goede ZAAILAKTDEjV, TE HOFSTADE. De Notarissen DE GHEEST en DE WINDT, te Aalst, zullen met gewin van palmslag en ge lagen, ia het openbaar verkoopen GEMEENTE HOFSTADE. Eerste koop Een perceel Zaailand, gelegen ter plaats gezegd Bogaert, gekadastreerd wijk A, nummers 511 2bis, en 512, met eene grootte van 20 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan de kinderen DominicusDe Prez, ten zuide aan de Beek, ten weste aan dén heer Camillus Calle- baut, en ten noorde aan Dame weduwe Pcyn- saert. Boomprijs 200 frs. Tweede koop Een perceel Land, gelegen op het Tierensveld, gekadastreerd wijk A, nummer 472, met eene grootte van 18 aren 20 centiaren, palende ten ons e aan de erfgenamen van den lieer Joseph Da-l aan, ten zuide aan de erven Van Hamvermciren-Hofman, ten weste aan den heer Victorinus De Smet en ten noorde aan den heer Joannes-Baptiste De Winne-D'Ilondt. Boomprijs fr. 70. Voorschrevene goederen zijn gebruikt door den medeverkooper den heer Camillus Callebaut. ZITDAGEN Instel Woensdag 22 Maart) ,011 Verblijf Woensdag 5 April) ten 2 ure namiddag, ter herberg genaamd Dkn Hert, bij den heer Adolphe De Ridder, tc Hofstade, Hoogstraat. OtTagne, 27 Februari 1910 Mijnheer Genicot, spécialist. Uw Dentogène, reeds veel tandpijn genezen hebbende in onze streken, verzoek ik u vriendelijk er mij nog twee llesschen van op te zenden. (Geteekend) Cam. PARIZEL. Een minuut tijd is voldoende om de hevigste tandpijn te doen ophouden. De Dentogène be waart ook de atbrokkclende tanden. Opgepast voor hel bedrug, eischt een Dentogène, "p het etiket moet den naam des uitvinders staan GENICOT, a Lens-S'-Dcnis, per flesch 1 fr. 25 in al de goede apotheken en bij de apothekers depot houders Aalst De Valckeneer, Esplanadeplein, i4 Ninove Cobbaert Geeraardsbergen Van Damme Dendermoncle Roman Sottegern VaiNDerschueren Nederbrakcl De Beer Wei- leren Teürungs Audenaerde De Vacht Lokeren Walters. 1513 Aan de Vlamingen Zoo gij Fransch' kunt, zullen wij u bin nen 2 maanden eene winstgevende plaats bezorgen, indien gij eerst de steno-dactylo- graphie of het boekhouden wilt komen leeren aan 40 fr. kent gij nog geen Fransch komt het dan eerst leeren. Schrijf u seffens in: e: c o l. e: - bureau 85, Rue du Midi, BrtixelIes-Bous*se 1511 wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST GESTICHT SEDERT 15 JAAR Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, Savooien, bio'efnkoolen. roode kooien, enz. Betteraven, Eckendovf, vauriac, enz. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, lihaliaplanten, enz. Om u persoonlijk tc overtuigen van de groo te winsten die onze bijzondere zaaigranen, zaden en plantaardappelen voor den Belgischen Landbouw geven, doet eens de proef met onze t Haver, FruhhaferSpathafer, Stormking, Ex celsior, Zonsertarwe, JapheiAardappe len, Marfoluinc (Koikes), Professor Wuhll- mann, Verbeterde Magnum, Industrie, Krüger, Lijnzaad Riga, K!averzaad/^i;«'ii(', Violet-, Steen- en Bast aard klaver. Graszaad fEngelsck, ItaUaansch,LammerslaartMengeling voor meer- schen, Voederbeetzaad Groen hals, Gele Vauriac, Duilscke Lange Gele, Roode Mam- mouth, Gele en Roode Eckendorf, Siiiker- beeizaad Klein WanzlebenSuikerijzasd Magd eb urgsch e Bilt ei peen Matige prijzen, stalen en inlichtingen ~óp aanvraag. Bijzondere conditiën voor voorever- koopers. Algemeen Landbouwofficie (Invoeren Uitlezing van Zaden). Bestuurder Cyr. DE MEERSMAN, te Aalst-Mijlbeke. Grondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 le Geldleeningen mits hypotheek Dekoinen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouwen en landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. e Uitgaven van ohligatiën, intrestende aan 3,50 fr. 's jaars zijiide eene verzekerde gold- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAN Leopoldstraat, 9, AaJst, alwaar te bekomen zij a alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand-, ongevallen op 't leven enz. ONVERSTANDIG ware het zich een NAAIMAGHIEN aan to schaffen zonder eerst de prijzen te vragen aan 't MECANICIEN, 77, Leopoldstraat (Kattestraat), 77, Aatst. 40 tot 50 frank beterkoop en oneindig heter dan alle andere stelsels. Naalden, Spoelen en toehehoorlen voor allo Naaimachicnen. Reparatie va» alle stelsels. BELANGRIJKE GKGCASIE Een Jas op Reis. In den tijd der Patriotten. Hoe Roosje aan een nuui geraakt. In het misverstand. Politie in huis. Een geweien oj geendoor den E. II. Flcerackers. Deze blijspelen, afzonderlijk verkocht aai> den prijs van 1,00 fr. zijn gezamenlijk to verkrijgen aan 3,50 fr. ten burcele der Volkss tem.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3