BUITENLAND. Eveline's jiverwinning. NIEUWSBERICHTEN. ITAÏ'fË Een gestolen kind teruggevonden HOLLAND. Het bezoek van president Fallières Het bezoek van president Fallières zal Insschen 2 en 10 Juli plaats hebben. De president zal langs zeeweg de reis doen. Hij zal slechts een drietal dagen in Holland verblijven. Men weet nog niet of hij andere steden dan Amsterdam zal be zoeken. FRANKRIJK Dokwerkers in staking Maandag morgen hebben de dokwerkers van Nantes liet werk gestaakt. Degenen dje per maand betaald worden, hebben het werk voortgezet. Te La Roebelle hebben de dok werkers een wagen, dienende voor het los sen van een schip, geladen met kolen, in hel water geworpen. De gendarmerie is moeten tusschenkemen, om den voerman te bescher men. Onlusten te Bordeaux. Eenige honderden rondleurders hebben te Bordeaux eene woelige betooging gehouden tegen den meier der stad, omdat deze een reglement tegen hun bedrijf had doen loe passen. De orde werd slechts hersteld nadat de municipaliteit eene afvaardiging ontvangen had. Echtelijk drama De 23 jarige vrouw Rosa di Constanzo verlangend zich te ontmaken van haren man, die haar 't leven onuitstaanbaar maakte, stak hem tijdens den slaap met een schoen makersmes in den rug. Op de kreten van het slachtoffer snelden geburen toe. De vrouw verliet hare woning en ging zich gevangen geven DU ITSCH LAN D. Eene geruchtmakende bekeering Bevelhebber baron O'Bvrn, leermeester der zoontjes van Koning- Frederik August van Saksen, heeft zich met geheel zijne fami lie tot. den katholieken godsdienst bekeerd. Alhoewel deze bekeering verwacht werd, heeft zij toch opschudding verwekt, daar de Saksen 5 ten honderd katholiek zijn. Ter dood veroordeeld Een onderofficieï* van Hanau, zekere Ernst Müller, had zijne gewezen minnares, het meisje Ifflaud, die zich tegen zijn huwelijk met eene andere wilde verzetten, met revol verschoten gedood. Müller, die verscheidene meisjes door huwelijksbeloften verleid had werd veroordeeld tot de doodstraf en de degradatie. Schrikkelijk ongeluk Een schrikkelijk ongeluk viel voor in eene fabriek te Duisberg. Het slagwiel eener ma- chien sprong een stuk vloog door een dal; en trof op den koer 12-ybeiders. Twee wer den gedood, 6 erg en de overigen licht ge kwetst. Gruwelijke misdaad. Gisteren avond werd te Fumesini, bij Mes sina, de 80-jarige ouderlinge Virginia Gu- gleotta, aanzien als rijk, overvallen in haar landhuis waar zij alleen woonde met haar kleinzoon Garnela Gugleotta, 20 jaar oud, die haar worgde met medeplichtigheid van een anderen schelm, den 19-jarigen Guiseppe Furnari. De zoon van liet slachtoffer, op 't onver wachts komend, vond zijne moeder verwurgd en verwittigde de policie die de moordenaars aanhield. Deze verdedigden zich met revol verschoten zij gaven zich over, eens hun schietvoorraad uitgeput. SPANJE. Aardbeving Eene geweldige aardbeving werd gisteren te Marciagevoeld. Eene hevige paniek maak te zich van de bevolking meester. 11* Vervolg. Hier werd de koopman hartelijk verwelkomd ouder de benaming van «Meester Douglas," wien «le waard veromlerstolde «lat naar Drog- heda gekomen was om scheep te gaan naar de Orkneij-Eilanden. Want ik heb gehoord, zeide hy, dat de kapitein van «r>*-goede Ver wachting- binnen weinige dagen daarheen onder /eil zal gaan. En gij hebt goed geraden, vriend, zeide Meester Douglas glimlachende. Ik ben van plan weer eene reis te doen met mijn trouwen makker kapitein Murhley en tot zoo lang zal ik, als gy er niets tegen hebt, hier vertoeven. Daar heb ik niet alleen iets tegen, maar het is mij wonderwel naar den zin, waarde heer, antwoordde de waard. Ik vertrouw dat mynheer door al die reizen zeer rijk zal wor den. En gij weet, vervolgde hij meteen grijns, het bezoek van rijke kooplieden is door ons, arme herbergiers, altijd gewenscht. ofschoon het gezegd moet worden, Meester Douglas, dat gij van al het goede, dat in mijne herberg te krijgen is, een al te spaarzaam gebruik maakt. Wellicht ben ik niet zoo rijk. als gij schijnt te denken, antwoordde zijn gast. Neen, neen, mijnheerhet - an alleen met het oog op groote winsten zijn. dat gij uw leven zoo dikwijls waagt op die stormachtige zee, en in dien zwakken notendop van kapi tein Murpley, om naar die afgelegen eilauden te gaan, waar de bevolking, zooals men mij meer dan eens gezegd heeft, voor het meeren- deel nog uit wilden bestaat. De koopman glimlachte. I ,i TURKYE Een gevecht Uit Constantinopel wordt gemald, dat oen hevig gevecht geleverd wordt te Sinonposka, tussuhen Munakka en Sanaai. Dit zal waar schijnlijk de laatste slag zijn, indien de mui ters nu verslagen worden. De Albanners verdreven De gouvernementst roepen hebben Tou/.i teruggewonnen.De Albanners worden overal teruggedreven. OOSTENRIJK. Geene kans Den dag dat Keizer-Jozef de ontbinding- der Oostenrijksche Kamer teekende, had er juist te Zara, in Dalmat ie, eene wetgevend^ kiezing plaatsgehad. De anti-Servischgeziude kandidaat, Bozidar Vulcotilch werd met veel moeite gekozen. Nauwelijks een uur later, kreeg hij be richt, dat het mandaat, dat hij pas bereikL had, geene waarde meer had. RUSLAND De verblijfplaats van Tolsto7 De erfgenamen van Tolstoi hebben gewei gerd, het kasteel van Yanaïa Poliaiia voor 3 miljoen aan een groep Amerikanen te ver- koopen voor het oprichten van een museum. MAROKKO Het oproer. Bij het gevecht van Ras El Ma waren een viertal kanonnen door de troepen van Mouley Hafld moeten achtergelaten worden. Deze kanonnen liepen groot gevaar, in handen der oproerlingen te vallen. De Fransche offi cieren, die in het leger van den Sultan dienst genomen hebben, konden er echter in geluk ken, deze kanonnen terug te nemen. Een konvooi geplunderd. Een voorraadkonvooi dat naar de troepen der Cherardas gezonden werd. is door den stam der Beni M. Tïr overvallen geworden. Het konvooi werd letterlijk geplunderd. ENGELAND Treinbotsing. Maandag namiddag zijn in de statie van Royal Gak te Londen twee reizigerstreinen op elkander gebotst. Een reiziger werd ge dood en zes erg gekwetst. te Brussel. Een vijftiental jaren geleden, woonde een handschoenmaker, P... genaamd, in de James Wattstraat te Schaarbeek. P... was weduwnaar en had twee kinderen, een knaap je van 1 jaar en een meisje van 3 jaar. Daar hij zeniet kon oppassen, bracht hij ze bij landbouwers uit de omstreken van Leuven, waar heiden opgekweekt worden, -^ien viertal jaren, later, kreeg vader P... bericht van de opvoeders zijper kinderen, dat JioO^naapje.' spoorloos.verdwenen was. Zijn zustertje,wist te zeggen-, dat het knaapje door eene vrouw was inedegeleid, en ondgnks.alle opzoekingendoor politie en familie gedaan, blèef het knaapje onvindbaar. Sinds dan is vader P... hertrouwd. Hij wanhoopte ooit zijn kind terug te zullen zien. toen nu toevallig het opgelicht kind aan zijne familie teruggeschonken werd. Een familielid van vrouw P;.., een pastei bakker der Schaarbeekstraat; had ook reeds dikwijls P... over do verdwijning van zijn kind hooren spreken. De pasteibakker liad onlangs een zestienjarige leerling in zijn dienst genomen Tijdens het werk. sprak de patroon met zijn leerling over dezes ouders en alsdan ver haalde de knaap zijn geschiedenis. Kind zijnde, woonde hij met zijne zuster bij boeren, waar zijn vad*-r hen nu en dan kwam bezoeken. Zekeren dag had eene oude vrouw hem medegenomen. Het. knaapje moes' voor de oude vrouw bedelen en kreeg veel Voorzeker is het de hoop op groote win sten. die rnij tot mijne reizen aanspoort, beste waard'; doch het is best mogeiyk, dat gij en ik van gevoelen verschillen over hetgeen die groote winsten eigenlijk zyn. Goutl, dat tamelijk zwaar is, mynheer, antwoordde de waard meteen grijnslach een kist vol. zoo zwaar dat mrjn beste paard haar niet kan'dragen, zou de kleinste sotu zijn, die mij er toe zou kunnen brengen mijn leven in gpvaar te stellen doch watsta ik hier mijn tijd te verbahbeien"", mijnheer zal zeker terstond een goed middagmaal willen gebrui ken In dit geval vergist gij o, zeide de koop man ik h"b onderweg reeds iets gebruikt, wy willen dus ons avondmaal maar tevens als middagmaal nuttigen, en indien gij nu voor onze paarden wilt zorg dragen ruyn knecht en ik hebben bozigheden in de stad. Dit gezegd hebbende verdwenen de twee mannen in de nauwe en morzige straten van Drogheda, en hunne schreden verhaastende, begonnen zij weldra een heuvel te beklimmen, die hen in de richting van de St-Laureuspoort bracht. Toen zy naderbij kwamen, verhiel zich aan hunne linkerzijde, zeer in het oog loopend. de schoone toren der Magdalenakerk van het Dominicaner klooster. De reizigers begaven zich naar de poort, waaronder zij hunne vorige reismakkers, de twee bedelaars vonden. Zij stonden voor een wijl onder de beschutting «Ier poort, en diege nen hunner, welke Drogheda zelden bezoch ten, staarden vol bewondering naar het heer lijk gewrocht va» bouwkunde, dat hen over schaduwde. Het bestond uit twee luchtig ge bouwde torens van vier verdiepingen, waar- tusschen zich een eenvoudige muur bevond, die, evenals de torens, van schietgaten voor slagen, indien hij niet genoog naar huis bracht. Dat leven moede, was bet knaapje wegge vlucht. Hij vond een onderkomen bij brave buitenlieden, die het knaapje tot zijn 10 jaar opvoedden en het dan naar Brussel zonden om een stiel te leeren. De patroon, vermoedende dat zijn leerling wel de zoon van P... kon zijn, verwittigde dezen. De pasteibakkers-cast werd door P... ondervraagd, en alsdan bl- ek weldra dat de knaap inderdaad zijn zoon was. Een geboortevlek, welke den jongeling op den rug droeg, nam den laatste» twijfel weg. Ounoodig te zeggen, dat deze gebeurtenis dooreen familiefeestje duchtig gevierd werd. Brussel. Dieven Eene jonge meid kwam gisteren morgend haastig naar hel policiebureelgeloopen, roepende dut er dieven in het huis waren van M. M..., afwezig. Eenige oogenblikken later kreeg de policie eene tweede verwittiging. Men zond eenige agenten op zoek. Deze zochten gansch hel huis af en vonden eene kat die de duiven was komen stelen van den afwezigen gebuur In de donkerte had de meid die kat voor een dief genomen. Doodelijk ongeluk. Een temmer der Koninklijke maatschappij van paardenkweek van België, bevond zich gisteren namiddag rond 4 ure. op den Waterlooschen steenweg. Hij bevond zich eensklaps onwel en zakte ineen op zijn paard. Het dier ging op hol en sleepte den man een 50lal meters ver. Een voorbijganger hield het dier staan en bracht den armen verongelukte in eene apotheek, van daar bracht men hem over naar het hos pitaal, waar men hem bij hoogdringendheid de schedelboring moest toedienen. Zijn toestand is hopeloos. Doodelijke val. Een genaamde D..., 45 jaar oud, gleed gisteren op eene cienap- pelschil uit en viel met het hoofd op het gaan pad. Het bloed vloeide hem overvloedig uit de ooren en hij moest de; schedelboring on dergaan. Hij bezweek niettemin dezen mor gend. Een werkman viel van zijne kar in de Wolfbeekstraal, en brak zich den schedel. Hij werd naar het hospitaal overgebracht. Een andere arbeider, zekere Theodore M.., uit de Volksstraat, gleed uit en brak zich een been. Het drama der Ten Boschstraat. - Tegen Louiza Lauwers, die verdacht is ha ren man te hebben vermoord, werd een aan houdingsmandaat afgeleverd na eene lange ondervraging hij den onderzoeksrechter. Briefdragers op zwier. Vijf brief dragers gingen gisteren op zwier en mishan delden een armen gazetverkooper, in >eene hacbefg. Zij wierpen-hem ten --gronde en gingen zich daarna in den post. verbergen. De man heeft eene klacht neergelegd., Doodelijke afloop. De schaliedekker welke gisteren van hgt.dak gevaRen is in de Noopwegestraat, is dezen nachit,bezweken. Men herinnert zich nog het automobiel- ongeluk van Ter Kamerenbosch. M. R. de bediende van M. F., is dezen nacht in het hospitaal aan de gevolgen van het ongeluk bezweken. Belangrijke aanhouding. Een ge naamde Frans A... was onlangs nog tot 2 jaar gevang veroordeeld geworden, we gens diefstal. De kerel' was echter naar Frankrijk gevlucht en werd niet meer ge zien. De policie vernam dezer dagen, dat hij in de Marollenwijk teruggekeerd was. De bijzondere agent De Wolf trok opzoeken vond hem in eene herberg der Blaesstraat terug. De kerel kon zonder moeite aange houden worden. St-Pieters-Jette. Laffe aanranding Gisteren avond kwam een meisje van het bal toen zij eensklaps door eene bende nietdeugen zien wasaan de stadszyde was iedere ver dieping gescheiden door een houten vloer, die van den eenen toren naar den aDderenliep, en de schietgaten geschikt maakte om voorde verdediging der stad gebruikt te worden. Drogheda had reeds een érnstig beleg door staan, en was door Sir Henry Tichborne en Lord Moore zoo goed verdedigd geworden, dat Sir Pheliui OWeill, (die voor de komst van Owen Roe het Ulster légef aanvoerde), ver plicht was geweest het beleg op te breken.Doch de tijden van onrust waren nog niet Voorbij, en het garnizoen van Drogheda was steeds op alles voorbereid. De vier reizigers vormden nu weder één ge zelschap, en vervolgden hun weg langs een smalle laan. Hier en daar stond een ellendige stulp, doch weldra verdwert'en ook deze, en (ie vier mannen schenen zich naar het open veld te begeven, en naar een dicht bosch, dat aan hun linkerhand lag. Hot was een prachtig too- neeldaar waren korenakkers en groene wei den, doornhagen en wilde bloemen, terwijl ver beneden hunne voeten aan de rechterzijde de schoone rivier lag, met haar schepen en vaar tuigen van allerlei soort, en de onregelmatige gmepen huizen der stad. In weinige minuten hadden zij het bosch bereikt, en toen zij Da derbij kwamen, bemerkten zy, dat de boomen niet zoo dichtbij elkander stonden, als het hun van verre had toegeschenen i Doch er bevonden zich strooken weiland tusschen, waarop het rundvee rustig graasde. Aan de eene zijde had de natuur inderdaad een barer boschgewolven gevormd, en dein elkaar gestrengelde takken beschuttende degenen, die er onder door gingen,voor de brandende zonnestralen of den regen. In dit natuurlijk kloostergewelf wan delden drie of vier religieusen, niet met elkan der pratende, doch ieder op zichzeJve stikwy- aangevallen werd die na haar uitgeplunderd te hebben, met slagen overdekten Het meisje viel buiten kennis *-n het is slechts na lange zorgen in het poUcieconmiissariaat dat zij tot bezinning kwam. Zij legde eene klacht neder. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAU'TUIER, krachtigste ireneesmiddol tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uil werking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Oaulhiar, Mechelen. 1505 St-Pieters-Woluwe. Slachtoffer van den plicht. De polieagent Struelens werd gis teren avond in eene danszaal geroepen, om er eenige twistzoekers buiten te zetten. De agent werd echter aangevallen en door de belhamels vreeselijk mishandeld. De aanranders zijn allen gekend en een onderzoek is ten hunnen laste geopend. Etterbeek. Kind mishandeld. Vol gens de inwoners eener straat in den om trek der Tervuerenlaan, zou een kind bene den de tien jaar het slachtoffer zijn van mishandelingen, vanwege eene stiefmoeder. Eene klacht werd op het policiebureel neer gelegd. De zaak, welke thans onderzocht wordt, verwekt groote opschudding in deze gemeente. Huishoudsters, geeft acht Sommige kruideniers geven namaaksels van pakken Bitterpeeën der Trappisten voor echte uit zij bedriegen u dp de hoedanigheid. Eischt dus goed het merk der Trappisten Vincart op het pak. 1500 Laken. Kind gevaarlijk verbrand. Tijdens eene kortstondige afwezigheid van de echtgenooten B.., Kroonveldslraat, wierp haar 6 jarig dochterken eene petroollamp om. Deze brak en zoo werd het vuur medegedeeld aan de wieg in welke een kindje sliep. De moeder, teruggekomen, doofde het vuur uit, doch reeds werd het arm knaapje zoo zeer verbrand dat men voor zijn leven vreest. Geplelierd. De genaamde Benjamin Verlat, wonende Masuistraat, werd op de Koninginnelaan door een kamion omgewor pen. De wielen rolden over zijn lichaam. Zijne borst werd ingedrukt en bovendien werd hij zeer gevaarlijk gekneusd. Zijn toe stand is wanhopig. Werkongeval. De steenkapper H. Cossey, wonende Ketelsstraat, viel op do Emiel Bockstaellaan van eene stelling van 7 meters hoogte. Men nam hem op met eene dubbele breuk aan het rechterbeen, gebroken ribben en kneuzingen. Zijn toestand is bedenkelijk. Haren. De kindermoordITet meisje D..., van Dieghem, die, tijdens de volksop telling, moest bekennen haar kind gedood te hebben met het in de Holbeek te werpen, te Haren, verscheen Zaterdag opnieuw voor de raadkdrhér, dio het aanhoudingsmandaat, le haren laste afgeleverd, bekrachtigde. Thienen. Doodelijk spoorwegongeluk Eeh brievenbesteller die -vah dienst is in de statie, werd Zondag dood den trein van Namen gevat, die om 3 ure,3§m's.namiddags toekomt. Hij werd aanstonds naar het gast huis overgebracht. De ongelukkige is den rechterarm afgesneden en klaagt van inwen dige pijnen. Zijn toestand is hopeloos. Leuven. Blijde terugkomst. Zondag avond, deed eene groep personen, die te Thienen eenen carnavalstoet hadden bijge woond, op de Groote Markt een rondendans, toen eene vrouw schielijk tusschen de toe schouwers gezel Van Langendonck herkende die zooals men weet sinds eenige» tijd naar Parijs getrokken was. Dc vrouw bracht hem twee klinkende oorvegen toe, zoodat de hoed van den Parijzenaar ten gronde rolde. Hem oprapen en op de vlucht gaan was voor ge zel van Langendonck het werk van een oogenblik. Hij werd echter nog geducht uit gescholden, door den sekretaris eener socia listische maatschappij. erend voortstappende. De eene liet de kralen van haar rozenkrans door hare vingers glij den, een andere las hare getyden, een derde was in een mediteerer.d gebed verdiept. Zij droegen een grof wollen habijt van aschgrau- we kleur, en sommigen droegen zwarte, en anderen witte sluiers op het hoofd. De reizi gers naderden hen niet, noch kwamen zelfs dicht genoeg bij om hunne aandacht te trek- kcii, doch hun weg nu eens over het weiland, en dm weder tusschen de boomen door ne mende, bereikten zij een lang, laag, en voor het meerendeel uit leem opgetrokken gebouw, meteen strooien dak,hetwelk het klooster van Onze Lieve vrouw der Engelen was. De muren waren met klimop bedekt, en de laatste zomerrozen verspreidden hare geuren in het rond. Een non keek door een klein tralievenster tje in de deur, eu liet daarna bet gezelschap met een glimlach ter verwelkoming iD, en bracht hen in eene lange spreekkamer van zeer beperkte afmetingen. Geen traliehek scheidde in die bewegelijke dagen de religieuzen van hare bezoekers, en binnen weinige oogenblikken kwamen de Moeder Abdis en hare Vicaris het vertrek bin nen, en wisselden hartelijke welkomstgroeten met hare bezoekers. Treffend was de gelijkenis tusschen Moeder Magdalena, de Abdis, eenmaal Lady Catharina Nugent en hare zuster, Lady Elisabeth, die wij onlangs te Kilkenny gezien hebben. Moeder Magdalena was eenige jaren jonger dan hare zuster, en haar gelaat, dat eens voor schoon doorging, was thans bleek en met rim pels doorploegd, door de vele en groote zor gen, die zy, niet voor zichzelve, maar voor hare beminde zusters en kinderen in den Heer had. 1 Antwerpen. Een koppel edellieden aan gehouden. Maandag morgend hebben de agenten der opsporingsbrigade te Antwerpen, in een bureel der Leopold de Waelplaats een koppel edellieden aangehouden, namelijk baron en barones van R..., die aldaar een algemeen agentschap der Bank Sander.- van Berlijn openliielden. Deze bank hield zich bij zonderlijk bezig met het leenen van geld, doch nooit zagen de personen die geld ter leen vroegen een cent. De kliënten mochten even wel eene som van ongeveer 18 tot 20 frank betalen, wegens allerhande kosten, tijdver lies enz. Baron van R... beweerde voor niets in de zaak te zijn, daar hij er zoogezegd slechts bureeloverste was. Hij is evenwel opgesloten. Geknipt. De policie beeft gisteren avond een Duitscher, zekeren H. E..., 25 jaar oud, wonende Muntstraat, aangehouden, die in de Quelinstraat, aan eene dame een handzakje ontrukt had. De kerel is ter be schikking van den prokureur des Konings opgesloten. Aanhouding. Wij hebben reeds ge sproken van een Griek, die aangehouden werd, om Turksche landverhuizers als echte smokkelwaar naar Amerika verzonden te hebben. Thans is een andere Griek, zekeren D..., wonende Schippersstraat, ook aange houden wegens medeplichtigheid. Men ver wacht nog andere aanhoudingen. DiefstallenOnbekende dieven heb ben aan boord van den stoomèr Acolus gemeerd aan hangaar n. 67, drie dekkleeden gestolen. Een onbekende beeft een brief weten to bemachtigen, welke aan eene zeevaartfirma gericht was, en er een kredietbrief, ter waar de van 701 fr. 55 c. uitgehaald. Vooraleer men de ontvreemding ontdekte, was de kre dietbrief reeds ontvangen geworden. Ten nadeele van M. Sasse, Begijnendijk, werden 128 ingangslcaarten van een schouw burg, alsook talrijke juweelen gestolen. Een Italiaan, zekere V..., van Milaan, werd van eene som van 2500 fr. ontlast. Ten nadeeie van M. Van Bellingen, wo nende Suikerrui, is op een tramrijtuig van 't Kiel, eene som van 100 fr. gestolen. Bij M. Lewis, handelaar, Charlottelei werd eene partij diamanten gestolen. Twee personen verdronken. De Belgische stoomer Gouverneur de Landts- heer gisteren te Antwerpen toegekomen, heeft tijdens zijne reis twee matrozen ver loren. Nabij Ris de la Plata, viel de matroos Johan Keiter, 21 jaar oud, van Russischen oorsprong, over boord. Een zijner landge- nooten, Aleksius genaamd, 25 jaar oud, sprong hem achterna om hem te redden, doch beiden verdronken. Hunne lijken werden 's anderendaags op gehaald. Overreden.De genaamde A... Ver- hoestraeten, vigLaan de kunstlei uit een rijtuigj. ï)e man jwam op de riggels van den tram tferecht, op nauwelijks eenige meters vóór oen tram. „(gelukkig)ijk kon de watt- mann hög tijciig stoppen, zoodat de man er met eenige lichte,^kneuzingen van af kwam. Méfxem. Lgffe aanranding. Zondag naclit is de genaamde Alfons Vekemans, wonende Leopoldstraat, in de Bredastraat aangerand geworden door twëe onbekende kerels. Vekemans werd erg gekwetst. ZOMERSEIZOEN. Aankomst der hot ste Nieuwigheden. Grijze Mode-stoften. Nieuwe kleuren in rood en blauw. Fantaisie voor Bloe zen. Enge/sche Nieuwigheden voor Heeren. Ga zien naar de uitstallingen. J. Delafortrie, Mo lenstraat, 11, Aalst. Brecht. Doodelijk ongeluk. De 19 jarige zoon van den landbouwer Anloon Van Bavel, keerde met zijn gespan van Eintho- ven terug, toen het paard op hol ging. Do ongelukkige werd van de kar geslingerde» kwam onder de wielen terecht. De arme jongeling werd de borst gepletterd en bleef op den slag dood. Welkom Duizendmaal welkom zeide zij tegen hare bezoekers. Ik verwachtte u, ten minste enkelen uwer. Ik was er zeker van dat onze vurige gebeden van onze beminde novice verhoord zouden worden, en dat zij op den feestdag van onze Heilige Moeder hare profes sie zoude doen. Zoo kinderlijk was haar geloof, dat, ofschoon Vader Stafford zijn hoofd schud de, en zeide dat hij dacht.dat het zeer onwaar schijnlijk was, dat de permissies van onzen Hoogeerwaarden Provinciaal en van Mij Lord den Bisschop in tijds zouden aankomen, zij mij verzocht hare retraite te mogen beginnen, op den dag na Portiunculaen ik gaf haar mijne toestemming. En nu, Eerwaarde Vader, en zy sloeg haar blikken op Vader Egau en op den Heer, dien wij tot dusverre «Meester Dou glas» noemden. Wie uwer brengt de verwach te permissie mede In trouwe, Vader Galwaij, wy hebben een soort van voorgevoel gehad, en in derecreatie spraken wy er dikwijls over, dat de papieren ons, tusschen uwe koopwaren in, zouden bereiken. (De gewaande koopman was inderdaad nie mand anders dan de Eerwaarde Pater Davit Galway, priester van de Sociëteit vau Jezus, over wien pater Holiwood, Superior van de Orde in Ierland, het volgende schrijft) Hij is uitstekend voor deze Missie ge schikt, omdat hy de Iersche taal even vloeiend spreekt als de Engelsche. Het beroep van koopman, dat hij uitoefende voordat hij den geestelijken stand omhelsde, maakt dat hy voor de uitvoering van meer materieele zaken bijzonder bekwaam en voortvarender is. Pa ter Galway heeft verscheidene Missiën ten uit voer gebracht. (Wojklt vervolgd).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2