BUITENLAND. Eveline's ^verwinning. NIEUWSBERICHTEN. Onze Katholieke Vlaamsche Studenten De Kejfipenaar fle E?ste HOLLAND. De pest op Java. Het Handelsblad deelt een telegram mede. Meldende dat de pest thans officieel verklaard is geworden. Het distrikt van Malang is er geheel door besmet. Dinsdag waren er 14 doodelijke gevallen. FRANKRIJK Slecht weder "Uit verscheidene Fransche provinciën komen berichten, dat erge sneeuwstormen .aldaar gewoed hebben. In Auvergnat, de Cevennen, de Vogeezen, de Alpen, de Pyreneën de Rhone en zelfs in Hormandië ligt de sneeuw verscheidene cen timeters dik. Diplomatische dokumenten gestolen. Drio bedienden van het ministerie van Buitenlandsche zaken, zijn aangehouden, wegens ontvreemding en verkooping van diplomatische dokumenten. In het ministerie weigert men alle inlich tingen over deze zaak, welke evenwel groote •pschudding heeft verwekt. Voor eene oorveeg. Woensdag avond speelde een 16 jarige knaap voorde ouderlijke woning met een bal, toen de 14 jarige Verron, die daar voorbij ging, den bal wegschopte. Verron kreeg eene •orveeg van den eigenaar van den bal. Op ketzelfde oogenblik kwam de broeder van Verron voorbij en deze bracht aan den jonge ling, die zijn broeder geslagen had, verschei dene messteken toe. Het slachtoffer werd in liopeloozen toe stand naar zijne woning gebracht. De aanval ler heeft zich gevangen gegeven. Drama der jaloerschheld De 31-jarige metser Chastagnol, van Mal- leval, werd vermoord geworden. Hij had tien mes8token ontvangen. De vermoorde was op het punt te huwen en men denkt dat het hier een drama der Jaloerschlieid geldt. Vreeeelijk werkongeluk Een erg ongeval had plaats in de metaal- fabriek van Fuinel. Vijf arbeiders brachten «en voorwerp over dat gesmolten metaal kevatto, toen de wanden er van barstten en de gloeiende stof de arbeiders trof. Allen werden zeer erg verbrand. Gruwelijke moord Eene lage misdaad word gepleegd te Neu- ville sur Seine. Eene 78-jarige vrouw, Flo rence Coquet, weduwe Ponard, woonde alleen en bezat eenig geld. Zeer vroeg stond zij alle morgenden op. Nu hare geburen hadden haar gisteren niet gezien heel den morgen en zij zagen dat eene glasruit beneden gebroken was. De huisdeur werd dus ingestampt en in de kamer waar do oude vrouw zich gewoonlijk •phicld, zag men ze liggen, eene koord om den hals en verwurgd. De ongelukkige was ook vreeselijk mis- kandeld geworden. Men heeft geen spoor der moordenaars. DU ITSCH LAN D Een soldatenfurie De krijgsraad van Trier had gisteren eene soldatenfurie te beoordeelen. Ziehier hoe de leiten zich voorgedaan hadden In den nacht van 27 tot 2S Januari trok •ene patroelje soldaten, onder het bevel van •en onderofficier, zingend door do stad. Al len waren dronken en maakten zulk vreese lijk gerucht, dat een inwoner der Saar- •irasse een vensier opentrok en zijn water- got over de soldaten goot. De onderofficier gaf bevel het huis stor menderhand in te nemen. Zulks was het werk van weinige oogenblikken. Deurc-n en ven sters werden met kolfslagen verbrijzelden ée meubelen vernield. Verscheidene perso len werden door bajonetsteken gewond. 13® Vervolg. Nog een gebed volgde.en heerlijk klonken de blijde tonen van het Te Deum laudamus ter wijl de Bruid bij allo zusters rondging, oui den vredekus te geven en te ontvangen. Nu nam do H. Mis een aanvang, en na het Evangelie hield vader Galway eene predikatie, die later door zijne hoorders als een meester stuk van kanselwelsprekendheid geroemd werd, doch die ik hier niet durf inlasscbcu. Op dit oogenblik der II. Communie ontving de Bruid het II. Sacrament het eerste, daarna de religieuson. en eindelijk al do leeken. Een II. Mis van dankzegging.die door Vader Taafc gelezen werd, volgde, en toen begaven do aanwezigen zich naar het groote grasperk voor het gebouw, w aar Bride voor Eveline een bruiloftsmaal had aangericht, gelijk zij dit •en jaar tevoren voor Mary gedaan had. IX. Het was een vroolijk feest op het ruime grasperk voor liet klooster. De vreugde was wel is waar binnen zekere grenzen beperkt, doch het is verwonderlijk to zien hoe rekbaar de menscholijkc natuur is, en hoe zij bü wij len 't gewicht der zorgen en kommer v»u haar kaD afwerpen. Gerald's gelaat blonk van ver genoegen, terwijl hij zijn bes* deed 0in Bride's gebiedende verlang,,B het eon na het ander ten uitvoer te brengen want zij scheen cr werkelijk een bijzonder vcrpiaak in to schep pen, het geduld van haar cavalier op do proef te stellen. Gedurende dc gedenkwaardige r^is Daar Drogheda op den trouwdag van Ma.vy, had Gerald groote vo-deringen in Bride's,gunst De onderofficier kreeg twee maand ge vang en de soldaten straffen tusschen 10 da gen en 7 maanden gevang. ENGELAND Schat ontdekt Een geweldig tempeest woedde Zondag op de kusten van Suffolk. Te Thorness wer den millioenen ton zand weggespoeld door h8t geweld der golven. Toen di tij was ge vallen, ontdekten de bewoners, tot hunne groote verbazing, een schat bestaande uit gouden, zilveren on bronzen geldstukken, juweelen en sieraden, dagteekenend uit de 7® en 8® eeuwen van het kristene tijdperk. ZWEDEN Noordpoolreiziger verloren Sinds maanden heeft men geen nieuws meer over den Zweedschen kapitein Mikel- sen en zijn gezel, den ingenieur Iversen, ver trokken op ontdekkingsreis langs de Oost kust van Groenland op 10 April 1910. Noorsche walvischvaarders gaan worden gezonden om hen op te sporen aan verschil lende punten der Groenlandsche kust. OOSTENRIJK. Relikwiën ontdekt. In tegenwoordigheid van den graat de Thun, gouverneur van Bohemen en verschei dene kerk prelaten en oudheidskundigen, heeft men in de hoofdkerk van Praag opzoe kingen gedaan, om de relikwiën van den H. Wenceslas terug to vinden. Men heeft de relikwiën inderdaad gevonden onder een altaar, alsook belangrijke dokumenten uit de XIV® eeuw. DENEMARKEN De werkstakingen Do werkslakersbeweging, waaraan eerst slechts de metsers en de schrijnwerkers deelnamen, breidt zich uit. De electriciens en de andere werklieden der bouwnijverheid hebben zich nu bij hen aangesloten. Het ge tal werkstakers beloopt nu reeds tot 14.000. TURKYE Voor den vrede. x De Turksche ministerraad heeft den aan koop van twee dreadnoughts goedgekeurd. Deze oorlogschepen zullen in Engeland ge bouwd worden. Urie honderd huizen vernield. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat de wijk Kadi Kouy, gelegen ten zuiden van Konstantinopel, sinds Dinsdag avond in brand staat. Driehonderd huizen waren giste ren avond reeds de prooi der vlammen geworden. GRIEKENLAND Een incident op de Turksche gren9. Eene Turksche patroelje heeft op de Griekscho grens een post grenswachters aan gevallen. Dezen verdedigden zich. Drie Turk sche soldaten werden gedood. De patroelje bevond zichop Grieksch grondgebiedondanks de beslissingen onlangs in de Grieksch-Turk sche kommissie genomen. SPANJE. Poedermagazijn in de lucht gevlogen. Een poedermag3zijn van het arsenaal van San Fernando, nabij Cadix, is in de lucht gevloegen. Nadere inlichtingen ontbreken nog. MAROKKO Een man van 130 jaar oud. Een kabijl is bij de overheden van Melilla, bescherming komen vragen legen zijne klein kinderen, die hem mishandelden. Do man beweert 130 jaar oud te zijn. Zijne klein kinderen allen 80 tot 90 jaar oud, zien er veel ouder uit dan hij zelf. EGYPTE Eene botsing. Dinsdag avond had te Assiout eene botsing plaats tusschen copies en muzulmaansche Egyplianen. Van beide zijden zijn er talrijke gekwetsten. gemaakt.terwijlhij zijn eigen gevoelens steeds in alles aan de hare had onderworpen. Hij de clareerde zich alvorens liij de stad verliet, en ofschoon niet terstond aangenomen, ging hij toch niet gobe°l hopeloos heen. Toen de Abdis schreof dat Eveline op den feest fag van Onze Lieve Vrouw der Engelen zou gekleed worden, er) hare familie verzocht daarbij tegenwoordig te zijn, zeide Sir Luke dat het onmogelijk was, dat iemand cr heen kon gaan doch Geruid drong er zoo zeer op aan, Mary to mogen escorteeren, dat zijn ver zoek werd ingewilligd en de reis plaats had en toen Gerald Drogheda andermaal verliet, was hij met de schoone en eigenzinnige Bride O'Sollivan verloofd. Bij de tegenwoordige gelegenheid kon Mary niet komen, doen zij schreef hare zuster een brief vol hartelijke gelukwensehen, en zeide haai'lioo gaarne zij huarheur zoontje eens had laten zien, dat nu drie maanden oud was, en het schoonste, vol's tan digs te en liefste kind ter wereld was. Zij schreef haar ook hoe ge lukkig zij in haar huwelijk was, en dat Henry de braafste, trouwste en meest liefhebbende echtgenoot was, uie eene vrouw ooit bezeten had. De generaal schreof insgelijks een paar regels aan zijn kleine Eveline, die nu zoo groot was geworden, zeide hij, dat zij den Machtig- Btgn der Koningen tot bruidegom ontvangen IïP.d, Nadat zij deze brieven mot in tranen zwem mende oogen gelezen bad, ging Eveline onder de gasten rond, en sprak ieder hunner een hartelijk woord van dank toe, voor alles wat zij gedaan hadden om baar bruidsfeest luister bij te zetten. —Zeg maar eens een paar verstandige woord jes tegen Kathleen, riep Bride, terwijl zij naar haro nicht wees, een aanvallig, zedig meieje, Op Zondag 23 April heeft de derde sociale studentendag plaats der katholieke Vlaam se!.e studenten te Hasselt. Het zal er stuiven dien dagHoogstudenten, Seminaristen. Normalisten en Collegestudenten en alle so ciale werkers moeten er naartoe, om er de rioodige sooiale kennissen op te doen, of om de jongeren te leeren, en om er zelf kracht en aanmoediging te vinden... Het is inder daad aangenaam, opwekkend, hoopvol, eenige uren door te brengen in do geestdrif tige scharen onzer katholieke jeugd. Wie herinnert zich de twee vorige zitda gen niet van het algemeen studentenverbond. Hoe prachtig lukten zij niet eerst te Lokeren en dan te Bi>om. Deze derde sociale zitdag belooft niet te zullen onderdoen voor de vo- rigen. De dagorde is gued gevuld, en wel geschikt om de moeilijksten te bevredigen. Zaterdag, 22 April, om 7 ure 's avonds, Vlaamsche begroelingsavond. Echt student achtig. Zondag, 23 April, om half tien, plechtige mis om half elf optocht door de straten eri vergadering der afdeelingen. Fr zijn 4 afdee- lingen, die der normalisten, der collegestu denten, der hoogstudenten en der semina risten. 's Namiddags, orn half drij, algemeene vergadering. Aanspraak van den E. H. Poels, aalmoezenier der mijnwerkers, en van den heer Dr Frans Van Gauwelaert, volksverte genwoordiger. Degenen die het verslagboekje willen be zitten, gelieven te schrijven aan P. De Bens, Wieringstraat, 11, te Leuven, mits betaling van vijftig centiemen. De E. H. Broeckx. leeraar aan het col lege te Hasselt, zorgt voor slapen en middag maal, indien men het intijds aanvraagt. De werking van onze katholieke Vlaam sche studenten verdient de goedkeuring van alle katholieken. Zij draagt bij tot het bren gen van geestdrift in onzen strijd tegen de goddeloosheid en de volksverleiding zij be reidt mannen, om later met kennis van za ken en goed beslagen op te tri ,.i in onze maatschappelijke werken en de slagen af te koeren van onze vijanden. Wij zijn op voorhand verzekerd van den uitbundigen bijval, die onze katholieke stu denten te wachten staat, en wij zullen zor gen, over de werkzaamheden van 23 April een trouw verslag uit te brengen. Het werk van onze katholieke studenten dient niet énkel goedgekeurd het moet door ons allen aangemoedigd en gesteund worden. Brussel. Onvoorzichtigheid. Giste ren avond sprong zeker® Louis S..., 30 jaar oud, en in de Werkmanssteeg te St-Pieters- Jelte wonende op oenen tram. Op dit oogen blik dat deze zich in beweging stelde. Aan de Jettelaan gekomen, verloor hij het even wicht en viel onder het rijtuig dat hem op een zevental meters voortsleepte. Hij bekwam erge wonden aan het hoofd en de borst en voet werd gepleiterd. Na verzorging in eene naburige apotheek, werd hij naar het hospi taal overgebracht. Obligatie diefstallen. Mad. S.., die eene koffiehuis in de Kartersstraat bewoont, bestatigde gisteren do verdwijning van al haro waarden bestaande uit tien obligatiën der stad Brussel. De dief moet bij middel van valsche sleutels den diefstal gepleegd hebben want geen spoor van braak was tebestatigen. Eene tachtigjarige vrouw bestatigde gisteren de verdwijning van negen grond- obiigatiën. Zij woont alleen op eene kamer in de Vlaanderenslraat en was gisteren na middag uitgegaan om eenige boodschappen te doen. De dieven hebben van hare afwezig heid gebruik gemaakt. met groote, zachte drooinerige grijze oogen zij gaat vóór dat de maand om is, met Hugh Maguire trouwen, en toen, nadat Eveline naast Kathleen was gaan zitten, om haar een woord van belangstelling en deelneming in haar geluk toe te sprekeu, holde Bride weg. Waarheen Naar do Abdis. Moeder Abdis, zeido zij, welke buitenspo righeid denkt gij, dat zij du weer zullen be gaan Het klooster is geen veilige plaats..., ejuutGeen plaats zoo veilig als Drogheda. Was de stad in neembaar toen zij belegerd werd Als de oorlog in de buurt komt, iiebt gij niet verder te gaan dan binnen de stadsmu ren, en in ons huis, ik heb het u reeds meerma len gezegd, gij zult een kapel, een refter, cel len en een kapittel kamer hebben, als gjj de nonnen moet kapittelen. Neen, kind die taak zal ik aan u opdra gen als wij komen, zeide de Abdis, terwijl zij haar vriendelijk aanzag. Wanneer gij een ern stig gezicht zult zetten, zal de grootste schul dige onder ons er door ontsteld worden. En hoe gaat het met de Zusters teGalway en Wextord vroeg Sir Luke. De laatste berichten, die wjj van beide plaatsen ontvangen hebben, waren goed, ant woordde de Abdis. Te Wexford treuren ze al tijd nog over het veilles* van Zuster Marian ne. En geen wonder wtf zullen haars gelijken op aarde niet meer zien, tenzij... Ilare oogen dwaalden'in de richting, waar Eveline met Kathleen zat te praten. -- Ja, zeide de Bisschop, zij herinnert mij aan Zuster Marianne. Ik heb mijn noviciaat gelijktijdig met die beminde zuster gemaakt, hernam de Abdis, en sedert heb ik nimmer eene ziel ontmoet,die zoozeer dorstte naar de liefde Gods, totdat Botsing. Woensdag morgend rond 6 1/2 ure kwam bet tramrijtuig dat van Laeken naar Brussel reed aan den hoek der Herryslraat en van den Antwerpscliensteen- weg in botsing met eenen verhuiswagen die door werklieden uit zijn bergplaats gebaald werd. De beide rijtuigen zijn erg beschadigd doch geene persoonsongelukken zijn te be treuren. Ongeval. M. Francois Didens, han delaar uit de Tempelstraat, reed Woensdag langs de Blaesslraat met eene kar, geladen met levensmiddelen. Eensklaps viel hel paard in eene hobo en werd erg gekwetst. De kar werd gansch uiteengerukt en 40 liters melk 150 eieren en eenige manden boter werden over liet gaanpad geworpen. Het gnzovgeluk der Wetstraat. De begraving van het kindje dat het slachtoffer van een ongeval werd, heeft gisteren om 3 ure plaats gehad. De echlgenooten V... wa ren in dit buis juist een dag gehuisvest. De moeder van het versmachte kind had des avonds een gazvuur aangestoken en had vergeten de veiligheidskraan toe te draaien. Binst den nacht is de buis afgesprongen en zoo werd de kamer door de gas gevuld die het kindje doodde. Door een automobiel omgeworpen. Door menig pintje gedronken te hebben,was zekere J.-B. L..., 45 jaar oud erg van zijn stuk geraakt. In het overstappen der Zuidlaan werd hij door een automobiel omgeAvorpen die in zeer snelle vaart afgehold kwam en waarvan de wielen hem over het lijf reden. De chauffeur zag naar zijn slachtoffer niet om en reed in dolle vaart voort. De man werd door voorbijgangers opgeraapt en naar het St-Piotersgaslhuis gebracht, alwaar men hem de noodige zorgen door zijnen toestand ver- eischt toediende. Op zijne aanvraag werd hij vervolgens naar huis gebracht. De policiecommissaris der 2e afdeeling heeft een onderzoek geopend om den onvoor- zichtigen chauffeur terug te vinden. Botsing. Aan den hoek der Van Artveldestraat en der Karmelietenstraat heeft eene erge botsing plaats gehad tusschen een tram en eene brouwerskar. De paarden wer den omgeworpen en eenige meters ver ge slingerd, eenige vaten bier werden verbrijzeld en de straat met bier bedekt. De policie der 2® afdeeling zal een onderzoek doen om de verantwoordelijkheden vast te stellen. Koud bad. Een schoenmakersleer jongen ging gisteren langs de Charleroische- vaart aan de Ninoofschepoort en vond niets beter dan op een schipje dat daar gemoerd lag,te springen en zich op het water te laten drijven. Hij deed wat te veel kuren en viel in het water. De kleine onvoorzichtige die niet kon zwemmen, zoude voorzeker zijne schel merij met den dood bekocht hebben, zoo een schipper niet ter zijner hulp gesprongen ware en hem niet gered had. De kleine, zekere 14 jarige Joseph Breyard uit de Joseph Claes straat te St-Gillis, werd naar het hospitaal gevoerd alwaar hij de zorgen door zijnen staat vereischt, ontving. Gezien zijn toestand werd hij er in verzorging gehoüden. Behendige dief. Zokere Louis Q..., was sedert jaren reeds als juweelhandelaar in de Graystraat gevestigd. Hij woonde er met vrouw en kind, over eenige dagen ging hij bij een zijner leveranciers M. S..., een aantal juweelen op de hand halen eener waar de van 10,090 fr. Deze zouden hem ten laat ste Zaterdag terug bezorgd of betaald geweest hebben. M. S... wachtte tot Woensdag, toch daar Louis Q... niet afkwam begaf hij zich gisteren naar de Graystraat. Doch hij was niet weinig verwonderd te bestatigen dat het huis van Louis Q... ledig was. Op inlichtin gen uitgaande vernam hij dat de kerel al wat hij had en bezat verkocht had en naar den vreemden vertrokken was. De policie werd van de zaak ingelicht en een onderzoek is in gesteld om den oneerlijken kerel te ontdek ken. Dubbele aanhouding. Over eenige dagen kwam een koppel in den goed- en zijdewinkel van Mme D..., in de Vlaanderen- zuster Clara van Jezus hare voeten binnen on ze muren had gezet. Onze oudste zusters heb ben verbaasd gestaan over haar godsvrucht. God geve dat zij tot bet ©inde toe volharden moge. En laat ons nn God danken, zeide de bis schop opstaande, en het feest sluiten; aan den gelukkigsten dag op aarde moet eenmaal een einde komen. Ik moet vandaag nog verder reizen, en Vader Galway uit mijn dienst ont slaan. Deze laatste woorden wekten een algemeen gelach op, en toen scheidde het gezelschap, en ging ieder zijns weegs terwijl Sir Luke, Gerald en Bride het langst yertoefden. Tegen het einde van den herfst van datzelfde jaar, toen de bladeren van do hoornen begon nen te vallen, en de wind door de straten der stad builde, kon men de rijzige, slanke figuur van Mary O'Neill, door eene bejaarde dienst bode vergezeld, door eenigen der nauwe en bochtige straten van Dublin zien gaan. Onder haar mantel droeg zij eene mand, die thans le dig was, want de inhoud was er uit verdwe nen om menig hart te verblijden, en Mary was nu, na haar achtermiddag met het uitreiken van liefdegiften te hebben doorgebracht, we der op weg huiswaarts. De woning, die Lady Elisabeth voor haar en zichzelve had uitgekozen, was zeer nede rig zij was gelegen in een armoedige, bouw vallige buurt, inde nabijheid van hot Liffey. Zij hadden hun verblijf opzettelijk daar geko zen, niet alleen omdat het goedkoop was, en zij hunne inkomsten voor anderen besteedden en er voor zich zeiven slechts het hoognoodi- ge afnamen, doch vooral omdat zij daar min der opgemerkt eu nagegaan zouden vorden. Voor zichzelve had Lady E isabeth geen mees als eene gravin van Kil'-arö CD zuzte» van straat. De vrouw deed zich vele stoffen voor leggen en liet zoo aan den man den tijd eenige slakken goed buit te maken, ender dpze een stuk tafetas van 160 fr. waarde. Na het vertrek der 2 gasten, bestatigde Mm® D., den diefstal. De policie der derde afdee ling werd verwittigd en gisteren na eene lange en moeilijke achtervolging hebben twee p licieagenten nel koppel gevonden. De vrouw Rosalie V.... 44 jaar oud, en die reeds 36 veroordeelingen voor zaken van denzelfden aard onderging, verbleef met haar minnaar, zekeren D..., vagebond en insgelijks betrokken in verscheidene ge rechtszaken, op eene kamer in de S' Mar- tensslraat, te Sint-Jans-Molenbeek, onder den valschen naam van Melanie Sulpis. Beiden werden denzelfden avond aangehou den en ter beschikking van het gerecht opge sloten. Door stoom verbrand. Karei Lee mans, machinist, Picardstraat, werd,Woens dag in de statie van Tour en Taxis door s: oom verbrand in het gelaat en aan de handen, tengevolge van een berst in den ketel. Men vreest dat hij het zicht verliezen zal. Geheimzinnige zaak. De lijkschou wing is bevolen, van een 15 jarigen knaap, die een tweetal dagen geleden dood te bed gevonden was. De geneesheer had aangeno men dat een ongeluk gebeurd was, doch de geburen hebben nu bij de policie verklaard, dat het knaapje dikwijls door zijne ouders erg mishandeld werd. Bitterpeeën Trappisten Vlncart geeft exlra fijnen koffie. 1500 Schaarbeek. Brand. Verleden nacht is brand uitgeborsten in de smidse van don hoefsmid Dupuis, Haechtschen steenweg. Het vuur nam spoedig eene groote uitbrei ding en de pompiers moesten ruim een uur werken vooraleer zij bet konden bemeeste- ren. De schade is zeer aanzienlijk. St-Jans-Molenbeek. Werkongeval. Bij de afbraak van een huis op den Ninoof- schen steenweg, stortte Woensdag een muur in. De werklieden, Omer De Backer, Edrnond de Grimberghestraat en Hilaire van do Ruaene, steenweg van Merchtem, werden door het puin getroffen. De eerste werd op genomen met gebroken rechterbeen en erge kneuzingen de tweede, met gebroken ribben en rechterarm. Na verzorging, werden beiden naar hunne woning vervoerd. Vorst. Werkongeval. De metser Je- room Leenaerts, van Ruysbroeck,viel Woens dag op do Van Volxemiaan van eene hoogte van acht meters. Hij werd bewusteloos, met gebroken linkerarm en ribben,naar het gast huis vervoerd. Muyse.n Erg gekwetst. De statie werkman Leopold Meutermans, 23 jaar oud, wonende te Mechelen, is in de statie van Muysen, waar hij aan den arheid was, door een zwaren ijzeren haak aan de borst getrof fen ge worden* De man viel bewusteloos op de spoorbaan, waar juist eene rij versporen- de wagons afkwam. Een werkgezel kon hem nog bijtijds wegrukken. Antwerpen. De Zwarte Hand. Een groot graanhandelaar, M. L..., kreeg eenig© dagen geleden een briefje, geteekend van de Zwarte Hand, en in 't Vlaamsch ge schreven, waarin hij verzocht werd, eene som van 10,000 fr. te betalen aan een der agenten der Zwarte Hand. Deze zou 's avonds rond 10 ure, in de Jacobsstraat, de wacht houden en een witte neusdoek in de hand hebben. Indien M. L..., aan het vorzoekniet voldeed, zou een lid zijner familie gedood worden. De policie werd in 't, geheim verwittigd en gisteren avond begaf do dochter van M. L..., zich naar de Jacobsstraat. Daar hielden reeds vier geheime policieagenten de wacht. Toen het meisje nauwelijks eenige stappen in de straat gedaan had, kwam haar een kerel te gemoet d: witten neusdoek aan den mond brac» -j bemerkte echter een der agenten, en ..am de vlucht, doch hij liep in Lord Westmeath, zou de partij des konings haar geen leed durven aandoen,en Mary werd verondersteld haar juffrouw van gezelschap te zijn. Doch het huis was eene vcreenigingsplaata voor priesters en katholieken. Vreemd waren somtijds de vermommingen, die in het klein©, woonvertrek van die nederige woning werden, aangetrokken. Bijna dagelijks werd daar, tot groóten troost der inwonenden, de II. Mis ge lezen. Terwijl Biddy Macquin.de oude dienstmaagd naast hare meesteres voortliep, werden hare oogen. die,ofschoon niet jong meer, maar toch nog scherp aangetrokken door eon man, die, naar het scheen, hare jonge meesteres op eeuo vrij duidelijke en onaangename wijze scheen te herkennen, en die een plan scheen te heb ben hare voetstappen te volgen. Aanvankelijk hield Briddy haar mond, daar zij Mary geene vrees wilde aanjagen doch toen zij overtuigd was dat zij door den vreemdeling gevolgd werden, kwam het gevaar dat hun verblijf zou ontdekt worden bij haar op, en hare mees teres van nabij naderende, fluisterde zij haar eene waarschuwing in het oor. Mary wendde haar hoofd om en wierp een blik op haar ach tervolger die blik bracht een blos op hare ka ken. Zij deed een van die machtige pogingen, welke bjj stille, beschroomde karakters, ge lijk liet bare, waarlijk heldhaftig zijn, stond stil, en wachtte haar vijand af. De man nader de haar. Briddy stond naast hare meesteres met het voorkomen van iemand, die zich ala een lijfwacht beschouwt, en werkelijk voor nemens was haar tot den dood toe te verüedi- gen. (Wordt vorrolgd).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2