Evelina's jiveiróning. NIEUWSBERICHTEN. RUSLAND ENGELAND ITALIË SPANJE. PERZIË NEDER LA NDSCH-INDIË. ENGELSCH-INDIË CHINA MAROKKO MEXIKO ISie wint es» f Samson Kina eeett^T en Te Stuttgart geboren den 25 Februari 1848, kuwde hij eene eerste maal met prinses Maria van Waldeck en Pyrmont, die in 1882 overleed. Den 8 April 1886 hertrouwde hij Ket prinses Charlottavon Schaumburg Lippe, geboren den 10 Oktober 1864. 'tls deze tweede bruiloft, waarvan het jubileum nu gevierd wordt. Eene menschenjacht TJit Beuthen in Silezië wordt gemeld, dat de moordenaar Kowoll, die onlangs drie po- licieagenten en een burger doodde, nu op zijne beurt gedood is te Rosberg, door de policie welke hem achtervolgde. In 't gevecht werden drie agenten zwaar gekwetst een medeplichtige van den moor denaar, een genaamde Valerius, is ook ge wond. De bandieterijen Te Kalisch hebben dertig gewapende ter roristen een postrijtuig aangevallen. Drie soldaten die het rijtuig begeleidden, werden gedood en de roovers namen de vluont, na het rijtuig dat 47.000 roebels vervoerde, ge plunderd te hebben. Eer» rekord De nieuwe Engelsohe kruiser Indefati gable,heeft tijdens zijne proefreis eene snel heid van 19 knoopen bereikt. Bui ten de torpe- doweerders, had vroeger geen enkel oorlog schip deze snelheid bereikt. De aarde beeft. Maandag morgend, eenigo minuten voor elf uren, werd te Rome een lichte aardschok waargenomen. Ook in den omtrek der stad voelde men den schok. Er werd geene schade aangericht. Vreeseliike storm. Een vreeselijko storm is Zondag nacht ©ver de stad Messina losgebroken en heeft groote schade aangericht en talrijke slacht offers gemaakt. Een omheiningsmuur is ingestort en eene gansche familie is onder de puinen bedolven geworden. Demoederen twee dochters wer den gedood. Alleen de vader die maar tot aan de borst eronder stak, kon nog gered worden. Er gaat sinds de ramp van 1908 geen maand voorbij, zonder dat er 'teen of 'tan der stuk muur instort. Naar Marokko. Het garnizoen van Ferrol Is naar Cadix vertrokken, om- daar voor Marokko in te schepen. Twee regimenten voetvolk en een regiment artillerie zullen de Fransche troe pen in Marokko gaan versterken. Botsing tusschen oorlogschepen. Tijdens oefeningen met torpedo's kwamen twee torpedobooten in aanvaring. Beiden hadden lek en een der booten zonk, terwijl zij op sleeptouw werd genomen. Het zal ge makkelijk zijn het schip vlot te brengen. Een stoker werd gedood en een gewond. Een Turksch consulaat aangevallen Het Turksch consulaat van Bouehir is door het gepeupel overrompeld geworden omdat Perzische policieagenten, beticht van moord, zich daar verscholen hadden. Een Turksch ambtenaar en twee Kavas werden gedood. De pest De ergste geteisterde stad schijnt Batoe te ■ïjn. Daar werden Zaterdag dertien nieuwe gevallen waargenomen, waarvan er drie door afsterven gevolgd werden. In het distrikt van Karanglo, schijnt de geesel te verminde ren. Het Tr-isvervoer is voorloopig gestaakt tusschen de geteisterde plaatsen. 17e Vervolg. Het was een voor Ierland buitengewoon strenge winter en slechts weinige weken wa ren er verloopen, toen de boeren het bericht kwamen brengen, dat Vader Fitzsymous den ▼origen Zondag bij het einde der II. Mis was ineengezakt, naar zijne hut was gedragen, en nu, nauwelijks in staat omtespreken of adem te halen, daar op zijne legerstede van stroo ncdorlag. Lady Elisabeth gaf on middel ijk de noodige bevelen. Er word een draagbaar ge maakt met de noodige kussens en dekens, en ©enige sterke mannen werden uitgekozen die den uiigeputten arbeider in den wijngaard des Ileeren naar het voor hem gereedgemaakt vertrek in hare woning zouden brepgen. De overbrenging werd naar eisch volbracht, en toen Vader Fitzsymous rustig op het bed lag, dat zoo zorgvuldig voor hein bereid was, waren zijne talrijke vrome vrienden zeer ver blijd. Zoodra hjj na do door zijn vervoer veroor zaakte uitputting weder spreken kon, wend de hij zich meteen glimlach tot Lady Elisabeth: Was ik dan niet waardig eenigszins op dezelfde wijzo te sterven als de II. Franciscus Xaverius Vergeef mij vader,' antwoordde zij op hartelijken toon, dat ik u heb doen wegne men hot was meer dan onze arme -harten verdragen konden. Hij poogde eenige vriendelijke woorden te- fug te zeggen, doch een hevige hoestbui be lette hern te spreken,en eensklaps stroomdeer een golf bloed uit zijnen mond on verfde het beddelaken rood.' 200 personen in de vlammen omgekomen. Vijf honderd inboorlingen woonden een Hindousch feest bij in een dorp, niet verre van Poona. Op zeker oogenblik geraakte het strooien dak in brand, en 200 menschen, waaronder vele vrouwen en kinderen, kwa men in de vlammen om. Hongersnood en oproer. In Zuid-Chantung zijn, ten gevolge van den hongersnood, onlusten uitgebroken. Te Tsiningtchu aan het keizerkanaal, is 't volop omwenteling. Honderden lieden sterven aan honger en typhus. Sommige missies verkee- ren in groot gevaar. Een bloedig gevecht. Uit Tanger wordt gemeld, dat op 3 April een bloedig gevecht heeft plaats gehad onder de muren van Fez. De troepen van den Sul tan werden achteruit gedreven. De omwenteling nog niet geëindigd Uit Chihuahua wordt gemeld dal de gou- vernementstroepen, geheel de stad met pik- draak omgespannen hebben. Te Attiwee Puebla is eene afdeeling gouvernementstroe pen, bestaande uit 90 man, toen zij door eene bergengle trok om dc oproerlingen te achter volgen, door deze laatsten geheel uitgemoord geworden. Do vijandelijke bladen doen hun best. om hunne lozers te trachten te doen gelooven dat het land de nieuwe schoolwet niet ge negen is. La Chronique vandaag geeft verslag over vijf dagorden of vergaderingen tegen de schoolwet. Om dio vijf kleine ge beurtenissen af te kondigen gebruikt zij twee en half groote kolommen van haar blad. Le Penple van Brussel meldt aan zijne lezers achttien nieuwe bonden of kringen of komiteiten, er zijn er bij van vier en vijf man, die eene dagorde hebben uitgebracht tegen de Regeering. Wij zijn al zeven en twintig jaar aan het bewind en het moet zeker nog do eerste keer worden, dat do tegenstrevers in hunne ver gadering eene dagorde van goedkeuring aan de Rogeering zouden sturen. Aan dit spelle ken zijn we gewoon geraakt en het laat ons buitengewoon onverschillig. Doch do Pa- triote kondigt met de XX* Siècle eene tieuwe lijst af van legen de veertig katho- ieke vereenigingen die hulde en dank bren gen aan do Regeering en vooral aan minister Schollaert. Het lijdt geen twijfel meerhet land is geheel en al langs onze zijde doch wij mo gen niet op do kussons slapen we moeten 'iet volk wakker schudden en oproepen voor den strijd. Het beste middel en de eerste noodzake lijkheid daartoe is zelf wakker te zijn... Dé katholieke strijders en propagandisten moe ten de nieuwe schoolwet lezen, herlezen en doorgronden zij moeten er do groote voor- doelen uithalen, die niet enkel op verstande lijk en zedelijk gebied,maar ook op stoffelijk gebied, groote voordellen zullen brengen aan do arbeidende bevolking. Als de katholieke voormannen dat doen en verstaan wanneer zij de grondslagen der wet leeren kennen en dat zij dan die kennis der wet gaan voortstorten in den geest van het volk, dan mogen zij verzekerd zijn van den grooten bijval die de nieuwe wet overal zal genieten. Onze katholieke vrienden zijn op goeden weg zij richten zich moedig in voor den strijd hunne voorbereidselen zijn bewonde renswaardig. In al de provinciën werkt men als op een hooger ordewoord en op een gegeven tee- ken zullen de propagandisten geheel het land doortrekken om den heiligen kamp uil ie vechten. Verscheidene datren daarna kon hij geen woord uitbrengen. Hij sprak slechts door zij ne oogen, die even helder waren als ooit, ter wijl zijne gelaatstrekken de gewone uitdruk king van kalme rust behieldeD, dat werkelijk schoon was om aan te zien. Van lieverlede werd hij weder bij machte een weinig te spre ken, ofschoon zyne krachten met den dag af namen. De II. Mis werd dagelijks In zijne kamer gelezen want velen zijner broeders iu den Godsdienst waagden het. hem in verschillende vermommingen te bezoeken. En dit was nog niet alles. Toen de tijding van zijn verblijf en van den noodlottigen aard zijner ziekte onder de Katholieken bekend werd, kwamen ook vele priesters van andere orden hem een be zoek brengen. Franciscanen, Carmelieten, Do minicanen, en vele seculiere geestelij ken snel den naar zijn ziekbed. Zijn buitengewoon ver stand, en de büzoudere minzaamheid en har telijkheid van zijn karakter waren oorzaak, dat hij algemeen bemind en geëerd werd. Tra nen rolden langs de wangen, niet alleen van vrouwen maar ook van mannen,bij de gedach te hem te zullen verliezen. Priesters, die zel- ven aan het hoofd van don harden strijd ston den, die velo lasten van anderen moesten dragen, die de zwaarmoedigen moesten op beuren en de neerslachtigen moet inspreken, kwamen somtijds bij hem om hulp en raad. Hij was een dergenen bij wiens sterfbed de liéden gewoon waren te zeggen Wat zullen wij zonder hem aanvangen De eens zoo heldere, als zilver klinkende stem, kon nog slechts een zwak gefluister uit brengen doch als de een na d© ander zijner broeders of vrienden bij zijn hoofdkussen ne- derknielden, om hem voor het laatst de gehei men hunner ziel te openbaren, scheen zijn Wij hebben gezegd en herzeggen het nog Dagorde tegen dagorde, meeting tegen mee ting, blad tegen blad, brochuur tegen bro- chuur. Tot nu toe zijn wij hierin verre uit de baas. Dat moet zoo blijven en mogelijk nog vermeerderen. De goddeloozen gaan lijsten rondzenden schijnt het om handleekeris te vergaderen, van menschen die togen de wet zijn ware het niet mogelijk, desgeval lend inteekenings-lijsten rond te sturen ten voordeele van de wet. Dan zouden wij best het verschil zien van de openbare meening. Brussel. Zattemans doming. Een zat jongeling viel al de voorbijgangers der Huidevettersslraat aan, de menschen werden allen gestampt of geslagen. Eene dame klaagde luid en de gast viel haar aan en bracht haar twee hevige slagen op het hoofd toe. Op het geroep van het slachtoffer snelde een agent toe die den gast beet nam en naar den amigo leidde. Een onderzoek is ten laste van den dronkaard ingesteld. Ontaarde moeder. Over eenige da gen kwam eene vrouw met haar kindje van een drietal weken in eene kamer der Blaes- straat wonen. Zaterdag liet de moeder haar kindje alleen om te gaan dansen in eene zaal der Hoogstraat. Zij kwam slechts des Zon dags 's avonds te huis. Gedurende hare af wezigheid was haar moeder in het huis ge komen en vond het kindje dood in zijn bedje liggen. De policie der tweede afdeeling werd verwittigd en een dokter bestatigde dat het kindje van honger bezweken was. Een on derzoek is tegen de ontaarde moeder inge steld. Stoute inbraak. Gedurende do af wezigheid per echtgenooten V... uit de Kroonstraat. hebben dieven in hunne woning eene som van 1200 fr. gestolen bij middel van inbraak. Al de schuifladen waren in de slaapkamers opengebroken en eenige waar- delooze stukken verdwenen, de juweelen eener waarde van 2000 fr. bleven onaange roerd. Men is op het spoor der daders. Valsche bankbriefjes nan 20 fr. Zondag werden een 6 tal valsche bankbrief jes in omloop gebracht op het koersplein van Boschvoorde. Maandag was een pohcie- overste naar het koersplein van Groenen- dael gegaan en had de kassiers, de gevers en het personeel van het buifot verwittigd. Niet eene klacht word gedaan. De mis dadigers zullen lont geroken hebben. Le dood van den koetsier. Gisteren avond zag een policieagent op de Koninklijke plaats, dat een koetsier in botsing ging ko men met een ander rijtuig, hij sprong toe en vermeed het ongeluk. Toen bemerkte hij dat de koetsier die een© diepe wonde aan bet hoofd had, zonder kennis op den bok zat.Hij werd onmiddelijk naar het hospitaal ge bracht, doch ,hij gaf er eenige oogenblikken later den geest zonder tot het bewustzijn teruggekeerd te zijn. Uit het onderzoek ingesteld nopens dit feit blijkt dat de afgestorven zekere Jean B... was, 61 jaar oud en in de Keulenstraat, te Schaarbeek woonde. Men veronderstelt dat do man eene zwakte zal gehad hebben en gevallen zijn. Zonder de ergheid van de be komen wonde te vermoeden, is hij dan op den bok geklommen alwaar hem do dood kwam verrassen. Doodelijk motocyclet-ongeluk. Eeno 39-jarige meid, door half doofheid aange daan, werd bij het oversteken der Hene gouw laan door een m.otocyclet overreden. Het slachtoti'er werd builen kennis en langs ooren, neus en mond overvloedig bloedend naar het hospitaal gedragen. Zij had den schedel gebroken zij zal den nacht waarschijnlijk niet kunnen doorleven. Maandag rond 11 uro van den mor gend hoorden de echtgenooten V... uit de commergantstraat een schot dat op het ver diep gelost was. Men snelde onmiddelijk naar de kamer eener jonge werkvrouw fluisterend antwoord hen toch geheel tevreden te stellen. De een na den ander stond op en verliet de kamer, alsof zij nieuwe krachten ontvangen hadden om den strijd des levens te strijden alsof zij de overtuiging hadden dat hij, als de trouwe vader hunner zielen, gelijk hij altoos geweest was, hen slechts zou ver laten om naar zijn huis te gaan, waar hij hein /ou afwachten om te zamen eeuwig gelukkig to zgn. Op zekeren dag zette Lady Elisabeth zich naast zijne legerstede neder om hem een pa pier voor te lezen, dat zij in de hand hield. Toen zij gedaan had, zeide hij Kind, ik kan dat moeieïijk goedkeuren het zal u te weinig voor u zelve overlaten. Ik wil hiermedo niet zeggen, behoud zooveel gij noodig hebt om uw raDg op te houden, want ik weet wel dat gü dit niet verlangtmaar het is een kommervolle tijd. Wellicht zult gg de vlucht moeten nemen naar den vreemde en u in vrijwillige ballingschap begeven en in Vlaanderen, Frankrijk of Italië zou do som, dio gij voor u wenscht te behouden, niet vol doende zijn. Lady Elisabeth's gelaat schitterde van een ongewonen gloed, toc.n zij naar hem bukte. Vader, ik houd genoeg over voor mijne reis naar huis. De ballingschap zal voor mij niet noodig zijn. liet beloofde land is reeds in het gezicht. Hij zag haar vragend aan, waarop zg ver volgde Reeds eenigen tgd geleden vermoedde ik dat mijne gezondheid ondermijnd was, doch ik was te zeer met pezigheden overladen om er veel aan te denken, bijzonderlijk te Kilken ny, of ik zou het u gezegd hebben.Ik denk dat de schok van dat tooneel in Dublin en onze overhaaste vlucht de crisis bevorderd heeft zekere Marie M... 22 jaar oud. Deze lag zonder kennis op den plankenvloer het hoofd door een kogel doorboord. Een in allerhaast bijgeroepen geneesheer deed het meisje na verzorging naar het hospitaal voeren. Men weet de oorzaak dezer wanhopige daad niet. Arme zinnelooze. Zondag avond, stapte in de Noordstatie eene vrouw van den trein en begon te dansen en te springen. Een pelioieagent bracht haar naar het policiebu- reel, daar het duidelijk was, dat de onge lukkige zinneloos was. Zij weigerde te ant woorden op de vragen van den policieofficier. In haar bezit vond men een reiskaartje uit Duinkerke. Men heeft daar om inlichtingen gevraagd, en de ongelukkig© naar het ge sticht va Evere overgebracht. Erne hiesche geschiedenis. Eene maand geleden hield de policie een Amerikaan aan, zekere A.., onder betichting van afzet terij. Zijn misdrijf bestond hierin dat hij in twee verschillige Brusselsche hotels goed geëtenen rustig geslapen had, zonder betalen. Hij verdween zonder meer, met den per soon, dien hij voor zijn sekretaris uitgaf en nevens zijne vertrekken verbleef. De aangehoudene protesteerde luid tegen de policie, die hem als een alledaagsche bandiet, in het gevang van Sl-Gillis her bergde. De man beweerde de zoon te zijn van een wereldbekenden schatrijken fabrikant. Men luisterde niet naar zijne reden, en hij bleef opgesloten. Ondertusschen is er nieuws van zijn vader uit Amerika gekomen, en het blijkt dat de man de waarheid heeft gezpgd. Eene ruime toelage vergezelde den vaderlijken brief, en nu heeft :men aan den rijken erfgenaam de vrijheid weergegeven. Hij laat het daar echter niet bij, en dreigt met een proces. In 't vervolg zal men de slechte betalers nog een krediet op 't kommis- sariaat moeten totstaan. Geknipt. Een Fransche rat, die hier sinds eenigen tijd verscheidene personen had beetgenomen, door het vinden en verkoopen vanvervalschtejuweelen, werd Zondag avond toen hij op do Rogierplaats zijn oneerlijk stieltje nogmaals wilde uitvoeren, gevat en opgesloten. Hij werd sinds lang opgezocht. Gauwdieverij. Een koopman van Halanzv, nabij Virton, maakte in een koffie huis alhier kennis met twee personen, die met hem eene wandeling deden door do stad en hem de voornaamste monumenten van Brussel toonden. Na de scheiding, bestatigde de koopman de verdwijning zijn<>r portefeuil le, inhoudend eene som van 2,000 fr. welke bij bij een kliënt had ontvangen. Eene klacht werd bij de policie ingediend. Erge hoefslag. Maandag werd de koetsier, F. D..., IJzeren Wegstraat, door zijn paard in het gelaat gestampt, terwijl hij het kuischte. Zijn kaaks- en neusbeen werden gebroken, zijne bovenste lip gespleten en ver scheidene zijner tanden uitgeslagen. Gevaarlijk gewond. Zondag werd Jeanne Van Moer, 19 jaar, Pletinckxstraat. in doVan Arleveidestraat.door een electrieke tram omgeworpen. Men nam haar bowuste- loos op met eene vreesdijke wond© aan den rechterslaap, waaruit het bloed stroomde zij werd bovendien gekneusd op het lichaam en haar rechterarm gebroken. Het slachtoffer werd naar het gasthuis overgebracht. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal cn bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. iu alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Elsene. Valsche 2 fr. stukken. Maandag kwam een onbekende in een pa piermagazijn der koninklijke prinsstraat en kocht er eene postkaart, hij gaf in beta ling een twee frankstuk met de beeltenis van koning Albert, en het jaartal 1910, na het vertrek vau den gast bestatigde men dat en toen ik er den dokter, die hier kwam, om Daar u te zien, over sprak, bevestigde hij mij ne vermoedens, en toen ik hein verzocht mij onbewimpeld te zeggen wat hg van mg dacht, zeide hij dat ik nog slechte weinige maanden te leven had. Och, Vader, hoe goed is God voor mij geweest hij heeft mijn laatsten aardschen wensch verhoord, namelijk van u in uw laat ste uur bij te staao, en wetende hoe zwak ik zonder uwe leidende hand in deze wereld vol zorgen zou zijn, wil hij mij niet lang alleen achterlaten. Ik vertrouw dus, Vader, dat gij niet langer bezw aar zult zien in deze beschik- king over mijne tijdelijke bezittingen. Ik heb geen enkelen bloedverwant op aarde,die hulp behoevend is. Ik laat in Mary's handen zooveel dat zij in staat zou zgn die aalmoezen te blg- ven uitreiken, die ik gelukkig genoeg geweest ben ter eere Gods to kunnen wegschenken. Indien ons leger het onderspit zou delven, of als Ilenry mocht komen te vallen, zal zij met haai- kind en Rosa te Leuven een veilig haven vinden, en derhalve zal ik mgn vurig verlan gen kunnen vervullen, en het noviciaat te Kilkenny stichten. Gij weet hoezeer gij altgd gowenscht hebt, dat er in deze streek een no viciaat zou bestaan, en van hoeveel gewicht dit is voor deu bloei der sociëteit en het heil der zielen. God zegene u, kind was het zacht fluis terend antwoord van den Vader. Nu de zaken zoo staan neem ik mijne tegenwerping terug. Zal de weg, dien gij nog hebt af te leggen, dan kort zijn, maak u dan den tgd, die u nog rest, ten nutte en bereid u wel voor om uwen kemelschen bruidegom waardig te gemoet te gaan. Veronderstellend dat zij reeds te veel van zgne krachten had gevorderd, stond Lady Eli sabeth op, en ging door de aangrenzende ka- het geldstuk nagemaakt was en dat de gast een valschmunter van Franche afkomst moest zijn. Anderlecht. Levend verbrand. Een 73 jarige ouderling, Henri Merlevende, di© in zijne woning Paul Jansonstraat- achter de stoof in slaap gevallen was, is erg verbrand geworden, doordien zijne kleederen in brand geschoten waren. Zijn toestand is hopeloos. Men spreekt veel op den oogenblik van d® bitterpeeën der Trappisten Vincart, di© volgens 't schijnt extra-fijnen koffie geven. 1500 Ukkel. Het verlaten kindje. Eenige dagen geleden werd op den Alsembergschen- steenweg, in het portaal van een winkel, een kindje gevonden, hoog6tens eenige da gen oud, op wiens kleedjes een briefje ge speld was, aanduidende dat het uit armoedo verlaten was. Het arme wichtje, dat aan een© erge oogziekte leed, is thans in het gasthuis overleden. Men weet dat de plichtvergeten moeder aangehouden is. Laken. Doodelijke val. Een met- serdiener, Hillaire De Clerck, wonende Leo- poldstraat, is aan een inopbouwzijnde huis der Richard Neybergstraat van eene ladder gevallen en op eenen hoop steenen terecht gekomen. De ongelukkige werd den schedel gebroken en verder erg over heel het lijf gekwetst. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. De doodrijders. Een automobiel ge voerd door René Hespol, van Mechelen, is op den steenweg van Vilvoorde, met geweld op een camion gebotst. De chauffeur werd met gewald ten gronde geslingerd en het rechterbeen op twee plaatsen gebroken. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Esschene-Lombeek. Eene vrouic door den trein gepletterd. Dinsdag morgend, rond 51/2 ure vond een baanwachter op do spoorbaan het vermorzeld lijk liggen van eene vrouw. Het lijk werd spoedig herkend, als zijnde dat van vrouw Eugenie Janssens, rond de 50 jaar oud, van Liedekerke. Zij had in den nacht hare woning verlaten zonder dat iemand harer huisgenooten iets gehoord had. Men denkt dat de ongelukkige zich in eene vlaag van heete koorts gezelfmoord heeft. Antwerpen. Erg ongeluk. Een brou wersgast, Willem Daems, 35 jaar oud, viel gisteren in de Orgelstraat van zijnen wagen en kwam onder de wielen terecht. De man werd erg gekwetst en moest naar het gast huis overgebracht worden. Onrustwekkende verdwijning. Een 19 jarige schippersgast, Frans Van Rillaep genaamd, in dienst op het binnenschip -Bru- xelles thans in het Amerikadok gemeerd, is sinds 6 April spoorloos verdwenen. Men denkt dat de ongelukkige, die te Temsch© geboren was, verdronken is. Verpletterd. Het 6 jarig zoontje der echtgenoote Lippen veld, van Berchem, is in do Lange Wagenstraat door een kamion ver pletterd geworden. Het knaapje moest naar het gasthuis overgebracht worden. Ontdekking van een kinderlijk. Maandag morgen ontdekte een inwoner der Schermersstraat in het pomphuis zijner wo ning het lijkje van een pasgeboren kind. De bewoner ondervroeg da meid, die ver klaarde dat zij niet wist hoe haar kind op ge melde plaats terecht was gekomen. Later bestatigde men in den hof dat de meid er een put had gegraven, waarin zij voornemens was het kind te verbergen. Een ontboden geneesheer bestatigde dat het kindje levend geboren was en eene won de aan den neus had. De 20-jarige dienstbode is ter beschikking van het gerecht gesteld. In het ruim gevallen. De dokwer ker Frans Van den Bergh, van Hoevenen, is in het ruim van den stoomer Freycastle gevallen. De man werd erg gekwetst op genomen en moest naar het Stuyvenberg- gaslhuis overgebracht worden. mer om iets versterkend voor hem te halen. Toen zij de deur opende, werd haar oor door het geluid van een half onderdrukt lachen ge troffen, Mary en Vader Nugent stonden te pra ten met iemand, wiens gelaat zg niet kon en derscheiden. Bij hare binnenkomst keerde Mary zich om, en sprak Als het uwen goeden Vader niet te veel nadeel zou doen, zou hg om het gezicht v<ai Vader Gelosse (1) moeten lacheD, en Lady Eli sabeth's blik viel op een lang, schraal man, die van het hoofd tot de voeten met meel was bedekt, en eou molonaarszak op zijne schou ders droeg. Dit is zijn laatsto idéé, Lady Elisabeth, zeido Vader Nugent. Aanschouw onze profes sor van Kilkenny ik herkende hem niet toen ik straks ophetgrasmijn brevier liep te le/.en. Hij kwam hier,noodigde mij uit meel van hem te koopen. (i) Vader Stephen Gelosse, geboren in 1617, was in 1649 leeraar in de letterkunde te Kilken ny. Geen gevaar kon hem weerhouden z ijn plicht te vervullen geen weder,noch vermoeieljkheid van welken aard konden hem terughouden. De buitengewone wijzen, waarop hij aan de strikken zijner vervolgers ontsnapte, grenzen aan het won derbare. Rij vermornde zich op allerlei wij zen, en nam iedere gedaante en karakter aan zoo was hij een hoopman in takkebossen, een knecht, een rietdekker, een kruier, een bedelaar; een tuinman, een molenaar, een timmerman, een kleerenmaker met zijne mauw vol naalden, een melkboer, een marskramer, een koopman in ko nijnenvellenenz. u Oliver's Collections. (Wordt vervolgd).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2