Evelina's overwinning. Be mooFElerij van Bampresij NIEUWSBERICHTEN. duitschland: OEÜE mi chargeeren, kappen en kerven na, zelfs zon der signaal of bevel hunner oversten. De toestand is zeer hachelijk. In de verte ziet men de branden van Ay. De prefekt der Mame heeft besloten alle troepen naar Epernay te zenden, om kost y*at kost de muiters te verdrijven. Laatste berichten. Donderdag morgend om 3 uren werden uit Epernay de volgende berichten gezonden. De gezichteinder in de verte is bloedrood gekleurd. Het zijn de huizen v;ïn Ay welk nog steeds in brand staan. Op de baan naar Ay, is het een gedurig voorbijtrekken der troepen, die naar Ay de bezetting gaan versterken. Talrijke inwoners van Epernay begaven och naar Ay om er naar de verwoesting te gaan zien. Onderwege ontmoetten zij heele benden kerels, smoordronken, die al hunne zakken opgepropt haddon met fiesschen champagne. Te Ay is do aanblik allerellendigst. Van de in brand gestoken huizen blijven nog slechts de vier muren recht. De balken bran den nog zacht voort. Al de banen en bruggen worden door dn troepen bewaakt. Op de hoeken der straten houden soldalen de wacht, die de dronken kerels de gestolen fiesschen afnemen. In alle straten ligt een laag vuil slijk. Het is geen water, doch wijn en champagne, vermengd met het zand. Voor de half ver nielde huizen moeten de troepen onophoudend •hargeeren. De muiters werpen met fiesschen en stee- nen. Op verscheidene plaatsen worden barri- kaden opgericht. Naar het schijnt hebben er te Ay ware plunderingen plaats gehad. De muiiers be weren dat zij niots gestolen hebben en dat de plunderaars kerels zijn, die niets te zien hadden in dö beweging der wijnbouwers. HOLLAND. Vergiftiging. Het gezin van den landbouwer W. Groten, te Tongeren, in de gemeente Wijhe, werd P.ondag in korten tijd in rouw gedompeld. Twee kinderen, een jongea van 9 en een meisje van 3 jaar, werden plotseling ziek en stierven kort daarna. Een derde kind, van ongeveer 12 jaar oud, werd eveneens, in de kerk, aan de Boerhaar, door dezelfde verschijnselen aan getast. Dr Kutsebrotter, uit Raalle, vond goed, dat het kind Baar huis werd gevoerd, waarna het per rijtuig van den pastoor der waarts gebracht is. Gelukkig is het thans aan de beterhand. Men vermoedt dat de kinderen vergiftigde 6pijzcn genut hebben. Hierover wordt door de poUoie een onderzoek inge steld. FRANKRIJK De diefstallen in het ministerie van Buitenlandsche Zaken M. Hamon, de bestuurder der boekhoudin; In het ministerie van Buitenlandsche Zaken beeft zich gisteren gevangen gegeven. Hij was uitgenoodigd geweest om voor den ministerraad te verschijnen, doch was niet afgekomen. Hij werd onmiddelijk tor beschikking van den onderzoeksrechter gesteld. Drama te St-Ouen Eon machinist, Lelong genaamd, leefde sinds eenigen tijd met de weduwe Raux, modder van vijf kinderen tussehen de 13 en 20 jaar oud. Lelong, e*n verstokte dron kaard, zocht herhaaldelijk twist en mishan delde de kinderen zijner minnares. Gisteren was zulks weer bet geval en Lelong bedreig de de kinderen met een revolver. De oudst soon Raux, greep alsdan eene bijl en bracht er den heul eenen vreesdij ken slag op het hoofd mede toe. Lelong stortte ten gronde en gaf kort nadien den geest. Over het kanaal gevlogen. De vlieger Prier.gisteren namiddag kwaart vóór 2 ure te Hendon-bij-Londen opgestegen, is te Issy-les-Moulineaux bij Parijs neerge komen om 5 ure45 m., zonder onderwege een oponthoud gehad te hebben. De vlieger ver klaarde dat hij op eene hoogte van ongeveer 1000 meters het kanaal is overgevlogen. Prier werd bij zijne nederdaling te Issy- les-Moulineaux geestdriftig toegejuicht. Het toestel waarmede hij do vlucht deed, is het zelfde waarmede Leblanc don omlooo van Oost-Frankrijk gedaan had. Matrozentwist. Te Duinkerke kregen twee matrozen van den stoomer Geylan Palicci en Standard twist in eene herberg. Beiden trokken hunne messen en vielen elkander verwoed te lijve. Toen de policie tussehen kon komen, had Standard dertien messteken bekomen, waar onder verscheidene zeer gevaarlijk. Ook Palicci had verscheidene ergo steken. Beiden moesten naar het gasthuis overge bracht worden. Arme kleine. Een daglooner van Le Maus,1 zettere Victor Lucas, werd gisteren aangehouden onder be tichting zijn tweejarig zoontjo op vreeselrjke wijze mishandeld te hebben. Het arme kind bleef soms twee en drie dagen zonder eten. Het kleine slachtoffer is naar- het gasthuis overgebracht. Zijn toestand is zeer bedenke lijk. Zinnelooze generaal. Een landbouwer van Puy-de Domo, Ale xander Giroud. die aan grootheidswaanzin lijdt, heelde zich in dat hij generaal was van het Fransche leger en kwam naar Parijs, om er in de woning van zijnen broeder eene manifestie in le richten. Deze had daar weinig lust en verzocht zijn broeder zoo spoedi; mogelijk naar huis terug te keeren. Nu werd do man woedend zinneloos en mishandelde zijn broeder wroedelijk. Geburew moesten tusscheokomen en de zinnelooze eneraal werd opgesloten. Schoone daad van graaf Zeppelin. Ter gelegenheid zijner zilveren bruiloft heeflKoning Willem vanWurtemberg genade geschonken aan eenigo veroordeelden. Graaf Zeppelin had genade gevraagd voor den persoon, die onlangs veroordeeld werd :ot 8 maand gevang, om graai' Zeppelin ge smaad le hebben. Koning Willem heeft het' verzoek van graaf Zeppelin ingewilligd. Eene werkstaking van mijnwerkers De voreenigingen van mijnwerkers hadden eenigen tijd geleden gevraagd om eene loons- verhooging te genioten. De patroons ant woordden echterschier onmiddelijk, dat zulks onmogelijk scheen, doch dnt zij de kwestie ■zouden onderzoeken. De mijnwerkers hobben thans laten weten, dat indien zij deze week geen bepaald antwoord hadden, zij het werk zullen staken. Zeven personen door verstikking gedood Te Hofalbaeh hadden drie werklieden een vuur ontstoken om hun eten to verwarmen. Zij sliepen in en werden door verstikking gedood. Te Praskowa, uabij Samter, is de familie Norak, samengesteld uit vier personen,door gazontsuapping verstikt. RUSLAND Studenten aangehouden Te Sint Petersburg zijn de komiteiten der sludentenvereenigingen aangehouden gewor den. De policie droeg in bet huis van den kunstschilder Bruiloft', waar eene vergade ring gehouden word. Negen studenten en negen meisjes, meest allen dochters van staatsraden, werden aangehouden. Eene akelige ontdekking To Moskou is onder een hoop vuilnis een zak gevonden, waarin hot in stukken gesne Ier, behoorende tot d«n keizerlijken troep van Sint Petersburg. Een:-ondeizoek is geo pend. Gevangen naar SerbiS. Ten einde het leggen der spoorbaan va» den Amour te bespoedigen, heeft het Russisoh gouvernement besloten, onmiddelijk 8000 gevangenen naar de streek van den Amour te zenden. NEDER LA NDSCH-INDIË. De Pest. Op Java zijn verscheidene nieuwe gevallen van pest vastgps'eld geworden, waarvan eenige een doodelijken afloop hadden. ITALIË Echtelijk drama. Een 43 jarigo matroos, Susini genaamd, die eene maand geladen in het huwelijk ge treden was met een 18 jarig meisje, mishan delde haar zoo erg, dat zij de echtelijke woning verliet. Susini ging haar opzoeken en schoot haar twee kogels in de borst, baar erg kwetsende. Daarna zelfmoordde hij zich. TURKYE De werkstaking Uit Salonika wordt gemeld, dat de werksta king der tabakbewerkers aldaar voortduurt. Ook te Cawalle zijn er minsten 10,000 werk stakers. Troepen zijn ter plaats gekomen, doch moeten tot hiertoe niet handelend ge treden, daar de stakers zeer kalm zijn. MAROKKO De Spaansche troepen De 3000 Spaansche soldaten welke giste ren te Melilla ontscheepten, zijn in de rich ting van het Zuid-Oosten vertrokken. Te Melilla is alles rustig. De inwoners zijn op alles voorbereid. Eene brigade ruiterij zal naar Aluucemas gezonden worden. Zonderlinge helpers Mouley Hafid was er met groote moeite in gelukt, do Beui Ouarin rond zich te krij gen. Hij had hen overgroots sommen moeten betalen. Nu zij onder zijne troepen gerang schikt zijn, plegen zij enkel bandieterijen en gingen zelfs reeds aan den slag tegen de an dere stammen. Wij schreven over een paar dagen dat er in ongeveer veertig nieuwe katholieke vor eenigingen eene dagorde was gestemd ten voordeele van de schoolwet. Wij hebben ons bedrogen, het was niet ongeveer veertig, het moet zijn in de vijftig het is wat anders als die enkele verenigingen van de tegen strevers. En om onze lezers en strijders ge noegen te doen, gaan wij ze opsommen Gelukwenschen en dagorde ten voordeele van de rogeer in g voor het neerleggen van hel school wetsontwerp werden gestemd door de katholieke verenigingen van Brussel, leperen, llavré, Gent, Jette-Sint-Pieler, Lier, Leuven, Oostende, Borgerhout, Loth, door de maatschappij «Union et Travail" Brussel, dnor don sctioolbijstand van Schaar beek en Etterbeek, door de volkskringen van Maescyk, Haecht en Kortrijk, door den socialen studiekring van Paturages, door de werkersvereeniging van Vrede te Ant werpen de oud-leerlingenbonden van Cha telet-Chatelineau en Gosselies, door het huis van de werken van Sl Servais, Namen. den anti-socialistischen bond van Amandsberg, door do katholieke Wachten van Hoey, Dinant, Ansival, Spa, Dolhain. Doornik, Ohain, Sint Niklaas, Kortrijk, Brugge, Lo keren en Roeselaere, door de katholieken van Grivegnéo, Tongeren, Farciennes, Thuin, La Louvière, Akkergem en Berchem, door den scboolpenningbend van Marche, de ka tholieke bondon van Morlanwelz, Aalst, Wa rerame en Deurne, door de gemeenteraden ran Stevoort, Tessenderloo, Assehe, Roese laere, door de onderwijzers van Waasland, Aalst, Ukkel en Vorst, en nog zeer vele an dere vereenigingen. Het ware alzoo belachelijk te beweren dat het land de schoolwet niet gunstig zou ontha len, het is nog veel belachelijker en dom mer, zooals de Fransche goddelooze bladen het doen, te schrijven dat geheel het land tegen de nieuwe wet in opstand komt. Wal doet gij er aan, dat er van die verlichte antiklerikale lezers gevonden worden, die zulke leugens toch maar goedsmoeds aanne men. Dat zulke menschen dan verwonderd staan, als zij de werkelijkheid zien, dat is best om hegrijpen. ARGENTINA Vreeset ijk orkaan Woensdag is over Buenos-Ayres en omstreken een vreeselijk orkaan losgebro ken. Verscheidene wijken der stad werden geheel onder water gezet. Verscheidene huizen zijn ingestort. Tot hiertoe kreeg men reeds bericht van twee doodon en een vijftigtal gekwetsten. 19® Vervolg. En zijt gij gelukkig, Mary Zoo gelukkig. Eva, als «le beste man, die er besfaat, en mijne twee lievelingen mij kun nen maken. Van lioteersio oogenblik van ons huwelijk af. heeft Henry mij nog nooit aan leiding tot verdriet gegeven. Generaal O'Neill ia, pelgk hij altoos geweest was, een tweede vador voor mij gebleven, doch ons leven is siot misdeeld geweest van kruisen, het is een leven van voortdurende angsten, vreezen e» gevaren. Somtijds gaan er weken voorby. eer ik eenige tijding van Henry ontvang, soms moeten wij ons verblijf opbreken en op reis gaan, nauwelijks eeo uur tijds hebbende voor het maken der noodipe toebereidselen, weini ge weken voor de geboorte van mijn dochter tje wist ik niet waar ik zou moeten verblijven totdat zij geboren zou zijn. En dan, lieve Mary, was het verlies van Lady Elisabeth zeker ook een groote ramp voor u 1 Ach, Eva. Het was of ik voor de tweede maal een moeder verloor. Onnictgeiijk kan ik a de liefde en zorgen schetsen, waarmede die goede, trouwe ziel mij overal leidde. Bitter ge roeide ik haar verlies toen de kleine Rosa ge boren was die teedore liefde, welke ik bij de geboorte van Owen zoo ruimschoots- van haar ondervonden had. Zij had een gezegend sterfbed, niet waar Mary 1 Zeer gezegend, Eva, zij stierf zooals zij geleefd ha«lal3 een heilige. Na het heilig af sterven van Vader Fitzsymous was /ij steeds met een big voorgevoel vau haar naderend eiu- lijk van een manspersoon slak. Men ver moedt dat dit het lijk is van een tooneelspe- Nog het alibi van Meurice De onderzoeksrechter Van Dam heeft nog maals zekere Emile Gilles, Woensdag onder vraagd. Deze heeft verzekerd dat hij den a vend der moord in het koffiehuis Verneux te Darapremy, Meurice en zijn schoonbroe der Bouton gezien had. D«zen waren rond 9 ure binnengekomen om slechts rond 11 we 15 m. te vertrekken. Het is de juiste weergeving van bet alibi door Meurice ingebracht. Doch van een anderen kant heeft de onder zoeksrechter de verklaringen gehoord va» vier vrouwen van Darapremy. Deze vrouwea hebben bevestigd daf de verdachte op Kar naval Dinsdag, slechts om 5 ure is te h«i« gekomen. Er valt op te merken dat tot hier toe niemand de juiste uur van de tehuiskomst van Meurice had opgegeven. Eindelijk heeft de onderzoeksrechter de vijf aangehoudenen gekonfronteerd met een inwoner vau Gilly din den nacht der moord verdachte personen was tegengekomen op d# r van Dampremy tot 'Gilly. Deze laatste konfrontalie heeft niet de minste uilslag op geleverd. de vorvuld.Zoodra zijne begrafenis voltrokken was, keerden wjj naar Kilkenny terug, en na dat wij daar opnieuw gevestigd waren, zeide £y mij hoe het mot haar gesteld was, teneinde mg alle zorg en angst te bespeuren zij uana de voorschreven geneesmiddelen trouw in, zij trachtte zoo lang mogelijk te leven om mij neut- wil en om te arbeiden voor God, doch neen, zij had gelijk haar Meester de taak, die Iïij haar had opgedragen, volbracht. Zij overleef de Vador Fiusymous juist acht maanden, eu hare laatste uren waren inderdaad uren van vrede. Wy hebben van haar dood gehoord, aei- de Eva, eu g|j hebt, vertrouw ik, uw Latijn niet vergeten. Van haar vroom afsterven spre kende, by «Haao vere erat Mater Sosiotaris nostra: in hoc regno». Inderdaad geen geringe lofspraak van eene vrouw. Zg verdiende het. zeide Mary, alsmede alles, wat over haar geloof en zelfopoffering kan gezegd worden. En nu, Eva, vertel mij nu eens iets van u zelve. Waart ge niet bang ty- dens het beleg Dat was een vreeseHike tijd.Wij verhuis den naar de stad eenigen onzer bij de O'Sulli- van. anderen de Mag ui res, en do verwarring onder ons allen was zoo groot, en onze regels waren zoo geheel verbroken, dat ik geloof dat Moeder Abdis bij een vernieuwd beleg voorne mens is met ons naar Wexford te gaan. Daar is onze congregatie zeer in bloei, en daar sell lint weinig gevaar voor een aanval te te- staan. Deze stad ligt zoo nabii Engeland en zoo dicht bij Dublin, dat zij meest altijd in ge vaar verkeert. Brussel. Stoutmoedige diefstal. Dezen morgend hebben de echtgen«mten J..., kolBehuisnouders uit de Schmidstraat be- stadigd dat een kofferken in wit ijzer open gebroken was ei dat eene verzameling ju- weelen van groote waarde eruit verdwenen ■was. Builen hot vermelde kasje werd niets het huis vermist, hetgeen doet veronder stellen dat de diefstal zoude gepleegd zijn door een persoon die zeer goed de plaats kende waar de ju woelen opgesloten waren. De diefstal moet gisteren avond in 't late ge pleegd zijn. Do policie die verwittigd is ge weest.heeft een onderzoek ingesteld. Afschuwelijke vrouio.Een 14jarig meisje werd gisteren op de Zuidlaan aan gesproken door eene 50jarigo vrouw die be dronken was. Deze laatste gelukte erin hel meisje mede te slepen in verscheidene al oude huizen en maakte het kind heel en al zat In een dezer koffiehuizen wilde zij het meisje in handen leveren van een slecht be faamd persoon. De koffieliuishouder deed een agent verwittigen, deze kwam en leidde d«* vrouw en het kindje naar het policiebureel der Markstraat. Men kon het meisje zeer moeielijk op haar zeiven brengen. De vrouw werd herkend als zekere Julie 11..., van Fransche afkomst. Na eenen nacht in den amigo overgebracht te hebben, word zij op aanvraag van den procureur des Konings ter zijner beschikking opgesloten. Hevig gevecht. Een werkman Henri J... genaamd en wonende in de Sennestraat, stapte gisteren nacht rond een uur binnen in een koffiehuis der Van Arleveldostraat. Lr eene aanzienlijke legermacht te Dublin geland. Eveline vouwde hare huilden samen eu hief bare oogen ten hemel. Daarom verzocht Henry mij hier slechts één dag te vertoeven, want hij had gehoord dat Cromwell van plan is, deze stad weder aan bet Parlement te onderwerpen. Onze generaal wil zijn leger in een meer verwijderd gedeelte van Ulster concentreeren. Het aantal man schappen, dat hij thans bij zich heeft, ls te klein om slag te leveren. Goddank, Eveline, dat ik vandaag nog hier heb kunnen komen. Als gij naar Wexford gaat is God alleen bekend waarneer wij elkander zullen wederzien. Wat denkt de generaal vaai onze vooruit zichten vroeg Eveline. Helaas Hij zegt weinig, doeh hij is zeer veranderd. Hij is in de laatste drie jaar meer verzwakt en verouderd dan iu de dertien vori ge, zegt Henry. Het is een harde tyd voor liem geweest. Doch hoe waardig en edel was zijn ge drag, Mary. Hoe klopte mijn hart, wanneer ik zijne daden hoorde vertellen.Hij is een groo- ter held in mijne «xigen dan bij ooit geweest is. Indien hij zijn leger van de eene overwinning naar de andere gevoerd had, of zelfs eeuo ne derlaag van een overmachtigen vijand onder gaan had, zoude hg slechts gedaan hebben, doch, gelijk een kind, aan een man te gehoor zamen, die hoe eerbiedwaardig ook. in zijn oordeel dwaalde, de verkeerde handelingen van een Preston met geduld te wederstaan, zyn troon terzijde te zetten en zijn leger te ver wijderen, wanneer het hem slechts één woord behoefde te kosten om tot koning van Ierland En, zeide Mary optreurige'n toon, nu ge- te worden uitgeroepen dat is ware heldhaf- loof ik dat Bride het laatste nieuws wel aan tigheid moeder Abdis zal verteld hebben De Lord Protector, Cromwell in eigen persoon, is met Wat gij zegt is de waarheid, hervatte Mary, doch hot is eeu harde beproeving voor bevonden zich daar vier mannen die onder den invloed van den drank waren. Een hunner zekere Pierre B..., eeu mekaniekbewerker uit de Agneessensstraat, bedreigde elkeen meteen geladen Browning. Henri J... kwam er tussehen, doch hij werd aanstonds aange pakt op den vloer geslingerd en met schuppen en stampen overdekt. Toen de policieagent welke de koffiehuishoudor was gaan op- eischen binnenstapte, vond hij Henri J... on kennelijk van het vloeiende bloed, in den grond liggen. Een geneesheer werd ontboden en Pierre B... naar het policiecommissariaat geleid. Hij zal streng vervolgd worden. Henry J... zal lang werkeloos moeten blijven. Branden. In de Regenciestraat liet een bediende uit een meubelmagazijn eenen pot gesmolten was vallen. De was vatte vuur en gansch de liuoleumvloer brandde op. De schade is gering. "Woensdag avond, rond 6 ure, ontstond brand op het tweede verdiep van een huis uit den Saumiergang. Het vuur was ontstaan len gevolge der kachel die te gloeiend was. Het vuur werd haastig uitgedoofd. De schade is klein. Ten gevolge eenor potroollampontplof- fing op het eerste veraiep van een huis der Sint Geryplaats is een begin van brand ont staan. De pompiers der kazern waren on middelijk ter plaats. De schade is aanzienlijk. InvrijheidstellingDe bestuurder der financieele agentie wiens aanhouding wij vermeld hebben, zal in vrijheid gesteld wor den na den beschuldiger schadeloos gesteld te hebben. Eene uitspraak van niet vervol ging zal ten zijnen voordeele gedaan worden. Ongeluk. Dezen nacht rond 1 ure, is een autoinobielkamion ten gevolge^ eener valsche wending met geweld op de volets van een magazijn der Leopoldstraat gebotst. Gelukkig zijn geene persoonsongelukken te melden. De voorsteven van den auto en.het magazijn werden erg beschadigd. Botsing. Eene erge botsing had Dijnsdag avond op de Anspachlaan plaats, ter hoogte der Kiekenmarkt, tussehen een tram en eon autotaxis. De autolïixis was geleid door zefieren Jtlles D..., de schok was zeer geweldig en do taxis werd zeer erg beschadigd, gelukkiglij li was het rijtuig ledig, zoo niet waren er erge ongelukken te betreuren geweest, daar de ruiten met geweld binnen in het rijtuig geworpen werden. Brand in de cirk. Te midden de ver- tooning van Dijnsdag begon het eensklaps in den kuipel van den cirk der Onderwijs- straat te branden; dank aan de koelbloedig heid van het volk en aan de spoedige hulp der pompiers kon de brand zonder ongeval gebloscht worden. De vertooning werd ua *0 minuten tossehenpoos voortgezet. Rond een gestolen automobiel. Wg meldden de aanhouding va» W..., Zaterdag avond iüjde Luxemburgstatie door een poli- eieagenj Van Anderleclit in burgerkleedij gedaan,wegens den diefstal van den auto mobiel van Dr Depage, in een depot der Po- lenstraat/ïe St Gillis. W... is in de gevange nis dezer gemeente D... gaan vervoegd», medeplichtig aan denzelfden diefstal. Btilen maken deel van eone bende, wi> r le en zich toeleggen op het stelen van automobielen in België, om ze vervolgens te verkoope» ia Frankrijk en omgekeerd. Diefstallen in tremen. In een trein op de linie van Brussel naar Namen beeft Maandag nacht alweer een belangrijke dief stal plaats gehad. Tien pakken, linnen en kruidenierswaren inhoudende, zijn verdwe nen. Een streng onderzoek werd geopend. Rijtuigongeval. Vrouw Desinaret, Papenvest, en haar 6 jarig dochterken wer den Dinsdagavond in de Opvoedingstraat door een rijtuig omgeworpen. De moeder werd opgenomen met gebroken linkerarm en kneuzingen het kind met eene vreeselijke wonde aan den rechterslaap en gebroken rechterschouder. Na verzorging, werd-n bei- degekwetsten naar het gasthuis overgebracht. hem, en ik zou mg zeer vergissen als het zijD hart en geest niet zou uitputten. En welk nieuws hebt gij uit Lenven Onze stiefmoeder (1) daar is wel, d"ch zfj verlangt zeer naar haar man 9n hare kinde ren, en is buitengewoon verlangend mijn klei ne» Owen eens te zien, en als er 6lecbts eeni ge knus op vrede was, zou ik het offer, om Henry voor een tijd te verlaten, gaarne bren gen, en do reis daarheen maken, doch tot nu toe is dik onmogelijk geweest. Dat is zoo, zeide Zuster Clara doch die arme kleine R«>sa, wat heb ik met haar te doen Welk een onrustig leven heeft dat lie ve kind De kleine Owen kwam nu springende bin nen, beladen met bloemen, die hij verlangend was aan mama en aan zusje te laten kijken. Eo Gerald, Mary vroeg Eva, terwijl zg Owen op haar seboot nam om hem stil te bon den. Gij weet dat ik hem van tijd tot tijd heb gezien, als hij onder hot een of ander voor wendsel bier kwam om Bride te bezoeken. De arme jongen, het is hard voor hem zoo lang te moeten wachten, en ik geloof dat het haar nu ook begint te vervelen, en dat zij wel dra getrouwd zullen zijn. Gerald kwam onlangs inderdaad vol blijd schap van Drógheda Wug, antwoordde Mary Bride en hare ouders hebben hem nog dit jaar hare hand toegezegd. Hij komt van avond hier om mij te geleiden hij was nog niet terugge keerd van eene expetitie, waarmede hij door den generaal belast was, toen ik vertrok, en Henry wilde niet dat ik langer wachten zou, doch beden komt hij,en dau is er goed nieuws (1) Nora O'Dogherty, weduwe van Caffar O'Neill, huwden Owen Roe, O'Neill, en woonden op dezen tijd te Leuven. Zie Rev. C. Median's Flight of the Earls. voor hem want wat denkt gil dat dit vreem de kind, Bride, mij gister avond, toen d* kin deren naar bed waren, en wij alleen in het maanlicht zaten, zeide Zij zal nog in Septem ber trouwen. zegt zg het was haar voorzegd door eene waarzegster, dat haar lot zou be slist worden op den eersten herfstmorgen, en zij zegt insgelijks, dat indien zij in eene ai de- re maand trouwt, Gerald zeker zal sterven, en zij voor de tweede maal zal moeten huwen. De zusters lachten hartelijk om dit nieuwe denkbeeld, en toen begon Zuster Clara naar haar vader te vragen en zoo snelde de uren onder gezellig gekout voorbij, en toen de avond viel waren de zusters genoodzaakt te seheiden. Beiden gevoelden, dat zij elkander in jaren niet zouden weder/.ien zij bleven ergolukkig onbewust van, dat zij elkanders gelaat op aarde nimmer weder zouden aanschouwen. Toen het reeds duister geworden was,kwam Gerald aan, on den volgenden morgen verliet Mary onder haar geleide roods vroegtijdig Dró gheda. en reisde naar de plaats, waar een klein gedeelte van O'Neill's leger gekampeerd was. Gerald was, gelijk Mary verwacht had, op getogen van blijdschap, daar het nu afgespro ken was, dat bij binnen weinige weken naar Drogheda zou terugkeeren om zijne teerbe minde Bride te huwen. Terwijl hij over al zij ne plannen sprak, werd Mary's hart door een onbeschrijfelijke rilling bevangenzij glim lachte, zij luisterde. Hg gaf haar levendige deelneming in zijn hoop en vreugde te ken nen, doch steeds klonk in haar oor het refrein van een ond Spaausch liedje, dat zg als kind dikwijls gehoord had (Wordt vervolgd,)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2