Eveüns's jvwwiiaisg. Rseks brieven van M. Vincent Bisricx KIEUWSBER1CRTEN. Cs msordsiij van Dampreray. Landbouwbelangen. 't Wit Stoopke van Jacques Neefs Jonge misdadigers. Nabij den tunnel der Wilden, hebben drie tienjarige knapen van Tarare, gepoogd een trein te doen ontriggelen. Zij bonden oen sig naal, bij middel van ijzerdraad vast, en gin gen dan op een naburigen heuvel, de aan komst van een trein afwachten. Gelukkiglijk bemerkte de bediende gelast met den dienst der signalen, dat een dezer niet werkte, en kon hij den nabijzijnden tele- graafpost verwittigen. Een onderzoek is geo pend. Kluchtspelers. De twee Senators, Lannelongue en Des- trieux die Woensdag hun ontslag gegeven kadden, hebben het reeds terug ingetrokken. Erg werkongeluk. Twee arbeiders, Karei De Vos en zijn schoonzoon L. Glaise, werkten op het dek ▼an den Engelschen stoomer English Mo narch, toen een haak, vast aan opgehaalde zakken, de planken waarop de twee werk lieden zich bevonden, deed omkantelen. Deze vielen in de diepte, Glaise werd den schedel gebroken en bezweek dadelijk. De Vos werd stervend naar het gasthuis gebracht. Ook al voor den vrede. Do Senaat heeft gisteren een ontwerp aan genomen, waarbij dit jaar nog twee nieuwe pantserschepen moeten aangelegd worden. AMERIKA Een wervelwind. Woensdag heeft een geweldige wervelwind verscheidene streken van Kansas, .Missouri en Oklahama verwoest. Twee dorpen werden geheel vernield. Er zijn dertien dooden en een groot getal gekwetsten. Ua afgekeurde wapen9. Daar Mexiko beweerd heeft, dat de op roerige Mexikanen gebruik maken van afge keurde Anierikaansche geweren, is in de Kamer der Vereenigde Staten thans een wetsontwerp neergelegd, vragende dat alle afgekeurde wapenen zouden vernield worden en de handel er van verboden werd. ZWITSERLAND. Belangrijke diefstal. Een bediende der Dresdener bank, te Geneve, is er in gelukt zich in het Crédit Lyonnais, derzelfde stad een valschen wissel van 60,000 fr. te doen betalen en is met de som op de vlucht. Dramatische huwetijksreis Een jonggehuwd paar begaf zich van Ol iën naar Langenthal. Aan de eerste dezer staties was de man uit den trein gestapt, doch werd getroffen door eene locomotief toen hij in den trein terug wou gaan. Zijne beonen werden afgereden. Terwijl men den ongelukkige opnam, reed ie trein, waarin de bruid was, voort. Te Langenthal vernam do arme jonge vrouw, welke half zinneloos was van angst, dat ze weduwe was, want dat haar man was ge storven, TURKYE Aanhoudingen Te Constantir.opel zijn drie Bulgaren aan gehouden, gewapend met revolvers en dra gers van bommen. Zij losten revolverscho ten op de policie. doch deze schoot terug en ie Bulgaren gaven zich alsdan over. MAROKKO De toestand te Fez Men weet waarlijk niet wat denken over betgeen er te Fez gebeurt. Uit Tanger wordt au gemeld, dat er nog niet de minste verbete ring gekomen is in den toestand van Fez. Het garnizoen heeft gebrek aan schietvoorraad. Men verwacht elk oogonblik dat de stad zal aangevallen worden. De oproerlingen krijgen gedurig versterking. 20° Vervolg. Alles gaat voorbij, God allpen blijft. Mary en hare kinderen namen hun intrek In eene pachthoeve naby het kamp. De generaal wachtte op berichten over Cromwell's bewegingen, en eindelijk, nadat de eene spion na de andere met tijding was aangekomen, besloot hij den volgenden dag weer voorwaarts te trekken, doch daar dit toevallig een Zondag was, werd er, voordat men op marsch ging, eerst eene Heilige Mis gelezen. Het was een prachtige Augustusdag zelfs op het vroege morgenuur, waarop de Misge lezen werd, was de zon brandend heet, en de lucht was helder en zonder een enkel wolkje. Op de helling van een berg werd een altaar opgericht, en eene dichte menigte kuioldo in het rond op het groene gras. Het handjevol soldaten, dat O'Neill verge zelde, kon geen leger genoemd worden doch veel of weinig, de troepen van Owen Roe wa ren steeds wol geoefend, en trokken in goede Cjrde op om mis te hooren. iDe generaal knielde naast het altaar niet ver van hem af lag Sir Luke, en insgelijks in honne nabijheid was Mary met de kinderen en Biddy. De heilige Dienst begon, en het. plechtige oogenblik was gekomen, waarop de Zoon Gods opnieuw tussehen Hemel en Aarde wordt opgeheven. De aandacht van een d«r soldaten, die meer uit gewoonte dan uit vrees vuoreenig gevaar als schildwacht was uitgezet, werd gedurende eenige minuten getrokken door een gruop in HEI ONDERZOEK, Fêlioien Meunce, Anioon Verbrugghe, Simon Verbrugghe, Edward Vereeeken en Elie Forneville, zijn Donderdag morgen andermaal voorde Raadskamer verschenen. Na onder hoor werd Simon Verbrugghe in vrijheid gesteld. De aanhoudingsmandaten dep vier andere betichten werden bekrachtigd. Na het verhoor der Raadskamer, werden Antoon Verbrugghe en Edward Vereecken, op hun verzoek andermaal door den onder zoeksrechter onderhoord. Zij hebben ver scheidene nieuwe getuigen aangeduid, welke hun alibi kunnen bewaarheden. De andere betichten hielden ook hunne onschuld slaan. La^fïr7W? Of S3§8sadè Om bij het kweeken van latouw te gpluk- ken, moet men op de volgende punten letten 1® Het is noodig goede soorten te kiezen 2® De grond moot vruchtbaar zijn 3° Do bemesting mag niet verwaarloosd worden. Bespreken wij elk punt afzonderlijk. Bij weinige groenten komt men zooveel verscheidenheden tegen als bij deze. Elk jaargetijde heeft zijne soorten, en het is vol strekt noodzakelijk ze daar te zaaien zoo men loonende uitslagen wil bekomen. Van in April begint men met het zaaien tier zomer-kroplalouwen, waarmee wij ons heden bezig houden. Onder deze zijn de volgende meest aanbe velenswaardig de zomer-kropsalaad met groene vette bladeren deze weerstaat goed aan de zomerhitte, kropt spoedig en schiet niet gemakkelijk op; de blonde latouw (blon de paresseuso) weerstaat insgelijks goed aan de warmte en geeft dikke kroppen. Dan mogen wij nog de belle et bonne aanbevelen deze soort geeft dikke kroppen en brengt veel op. De latouw heeft een groot wortelgestel dat tamelijk diep in den bodem dringt. Daarom is het noodzakelijk den grond goed te bewer ken, en hem zoo licht on mullig mogelijk te leggen. Het gebruik van salaad tussehen ajuin en porei of wortelen te zaaien, moet afgekeurd worden, om de eenvoudige reden dat men dan dikwijls verplicht is de latouw te vroeg weg te nemen, 't is te zeggen vóór bare volledige ontwikkeling, wat altoos schadelijk is. De bemesting dezer groente laat ook nog zeer veel te wenschen. Om malsch te zijn moet deze plant snel doorgroeien het zal dus noodzakelijk zijn haar spoedig werkende mesten toe te dienen, zooals ammoniakzout. En om de opbrengst en de boedanigheid te vermeerderen zalmen fosfoorzuur en polasch- houdende mesten aanwenden. Men zal dus per are 4 tot 5 kgr. ammo niakzout gebruiken dat rnen vóór het zaaien met do hark of de eg duchtig zal inwerken. Verder strooit men 3 tot 4 kgr. superfosfaat en 4 tot 5 kgr. ehloorpotasch. Deze minerale mesten worden insgelijks vóór het zaaien on dergewerkt, doch met de spade of den ploeg. Bij droge en heete zomordagen zal men zorg vuldig begieten met aal. Wie op dergelijke wijze t« werk gaat heeft veel kans goede en loonende opbrengsten te bekomen. Dat getuigt de volgende uitslag door ons in 1908 verkregen. I Getuige, zomerhulpmesten 341 kgr. per are. II 4 kgr. ammoniakzout, 4 kgr. superfos faat, 3 kgr. cinoorpotaseh 493 kgr. per are. Willy. de verte, welks vers. hyuing hem vreemd voorkwam. Hij maakte er Gerald Fitzgerald opmerkzaam op. Eene minuut lam? s+aarde deze aandachtig in de aangewezen richting, waarna hij op ge- lempten toon uitriep De goede God zij ons genadig Wij kun nen ons leven slechte duur vorkoopen het zijn de yzerarmen (1) van Cromwell. Hij begaf zich onverwijld naar de plek,waar generaal O'Neill, in gebed verdiept, geknield lag. Op datzelide oogenblik klonk, vol en hel der, do bel voor de Consecratie on, gehoor gevende aan dien onwillpkeurigen aandrang, liet gevolg eener levenslange gewoonte, viel hij op z(jne knieën en boog het hoofd. Klaar en duidelijk klonk het hoefgetrappel der naderende ruitersbendo in zyne ooren. Nog een oogenblik, en zij zouden de breede boomenrij bereikt hebben, die het altaar en de biddende menigte thans nog aan hunne blikken onttrok. Welk een prijs In een enkel oogenblik ge neraal O'Neill, zijn zoon. en de hoofdofficieren van zijn leger to overvallen. Wat zou het lot van Mary en dat barer kinderen zijn Dit en nog veel meer spookte met eene onbegrijpelij ke snelheid door Gerald's geest. Gerald was een dapper krijgsman, doch dit was meer dan de moedigste man zich kon voorstellen. Het was bekend, dat Cromwell's lpger verscheide ne duizenden sterk was men wist dat hij op weg was naar Droglmda. Deze mannen waren ongetwijfeld slechts de voorhoede. Gerald's- tong kleeidó aan zijn gehemelte vast. Met het instinct van ren kind nep hij in wendig Groote God Sta óns bij in dit uur (1) Bijnaam van Cromwell's soldaten,. gewezea-ïolksvertssemoordlger, reizende in Kongo VI Laatste aogsitblikken te Madeira en dan naar Kaapstad I Het oordeel van oen Duitscher over Katanga. Een Virgilius zoo mijmerend zeggen dat gelijk de zang eener heengaande menigte, van klank in zucht, uitsterft, zoo ook Ma deira allengskens voor onze oogen wegstierf, als een laatste zoen der waternymphen. Daar ik veel prozaïscher bon, komt mij enkel voor den geest een eigenaardig too- neeltje, dat zich speelde toen wij te Madeira Ii6t anker lichtten. De kooplieden, die op het dek gekomen waren, kraamden op en trokken met motorbootjes naar't bekoorlijk eiland terug, doch moer dan twintig vis- «chersbootjes omringden nog ons schip. Elk bootje bevatte twee man een roeier en een die moest apportjes doen gelijk «en hondje, 't Is te zeggen dat nummero 2 op het schuitje stond, met niets anders aan dan een witte broek, gereed om in 't water te duiken, zoohaast een passagier een muntstukje zee inwierp. In alle soorten van talen, met haar op en holl*kensin, werden de reizigers aan gespoord om het spel in gang to zeltpn en in gang te houden. De duikelaars hebben bij ons wel te doen gehad en het was waarlijk belangwekkend ze aan 't werk te zien. In 't kristaalklaar water zagen we dikwijls het muntstuk heen en weer blikkeren, de man er naartoe schieten, diep duiken en nog die per dalen, tot wanneer we hem de hand za gen uitsteken naar het vluchtend geldstuk. Hier is het niet «het geluk vliegt», maar wel het gpluk zwemt en die er best naartoe duikt, die heeft het... Aan boord begint men malkaar inniger te kennen en 's morgens is het een vriendelij ke goede dag met een praatje erbij. Gisteren hadden de Belgen de gunstige gelegenheid met een Duitschon heer in gezel schap te zijn hij heeft vijf jaar in Antwer pen verbleven en spreekt tamelijk goed Fransch sedert 15 jaar is hij te Johannes burg (Zuid-Afrika) gevestigd als groothande laar. Zijn oordeel over Belgisch-Kongo kon ons niet onverschillig zijn. Hij drukte zijn© verwondering uit dat do Belgen, die eene zoo rijke kolonie bezitten, bijzonder Katanga, er tot hier toe zoo weinig nul uit trekken. Goede nijveraars, slechte verkoopers, bij zonder in den vreemde 't Zijn de Engelsche die aan de bevolking van Katanga, tegen zeer goede vergelding, alles aanbrengen mondbehoeften, kleederen, pracht- en speel goed. Waarom, vroeg onze Duitscher, doen de Belgen dat niet Waarom, beste heer 't Is juist om die gewichtige vraag op te lossen dat de Landbouwcommissie onder geleide van ingenieur Leplae, tot stand werd gebracht. De Belgen, die gij hier ontmoet, zullen hunnen leidsman tot aan Elisabeth- stad vergezellen andere Belgen zullen zich daar reeds bevinden en dan, ten getalle van 28 man, doorkruisen zo Katanga daar wor den gronden aangeduid om er pachthoven op te bouwen, weiden aan te leggen, wegen te maken, en zoo de plaats voor te bereiden aan den Belgischen handel, en de Belgische ontginning di-r koper- tin-en ijzermijnen. 't Is wijs gehandeld die landbouwgroep vóór op te zenden, meikte de Duitscher en hij besloot De Belgen zullen nooit te veel doen om zich de schallen van Katanga aan te eige nen Dank, heer, voor uwe goede meening over onze kolonie. Ik zal de laatste niet zijn om die meening rond te verspreiden, wanneer ik met eigen oogen zal gezien heb ben, dat ze gegrond is. CoNGOTROTTKR. Met een arigstigen blik sloeg hij zijne oogen naar den blauwen hemel boven zich op, toen, als door ©en wonder van Gods goedheid, het azuren gewelf riet meer kon ge/ien worden een donkere wolk verspreidde zich door het luchtruim. Hij zag in het rond een dikke, ondoordringbare mist ontzag het geheel too- neel. on een zachte motregen viel op zyn brandend voorhoofd. Alle omringde voorwer pen waren voor zijne oogen verborgeu; slechts zwakjes kon h(j den omtrek van het altaar en de beweginglooze figuur des levens onder scheiden. De Mis ging voort; het hoefgetrap pel van de paarden der ruiters, die, gelijk hij wel wist, de boomenrij nu voorbij waren, klonk dof en zwaar, zooals de hoefslag van een paard gemeenlijk klinkt in den mist. Zij stonden geen oogenblik stilhet geluid ver wijderde zich van lieverlede, en werd allengs kens zwakker. Gerald luisterde met gespan nen aa.ulachfc, totdat de laatste klank was weggestorven, en eensklaps riepen de heldere tonen der altaarbei hem weder tot zichzelven, toen, door den mist heen, de woorden der priesters weerklonken«-Domino non sum dignus !o Toen Mary de dikko mist zag nedervallen, had zij or over gedacht, hoe allen hun weg naar den voet des altaars zonden vinden om de H. Communie te ontvangen doch toen do kreet van «Heer ik ben niet waardig» in ieders borst weerklonk, trok de mist, die als alsof er een gordijn werd opgetrokken, eensklaps op boveu hen vertoonde zich opnieuw de blauwe hemel, en de heldere zonneschijn verlichtte al de omringende voorwerpen. Gerald was nooit bekend geweest als bijzonder uitwendig gods dienstig te zijn, zoodat zijne manschappen zeer verbaasd waren,toen zij hem op de borst zagen kloppen en voorover op den proud ?agen vallen. Brussel. Dieveggen aangehouden. Sedert zeer lang reeds beslatigde M. D..., hotelhouder der Brandhoulkaai de verdwij ning van een aantal voorwerpen uit zijne buishouding. Eindelijk kreeg hij vermoedens tegen zijne kuischvrouw en gisteren betrapte hij haar op heelerdaad van diefstal. Hij deed de dievegge voor den policiekommissaris verschijnen en deze bekende hare misdaden. Zij zegde dat zij de gestolone voorwerpen aan hahen prijs aan eene bediende zekere Marie V..., verkocht had. De kommissaris deed deze voor zich verschijnen.Deze loochen de stellig, doch de huiszoeking in hare ka mer gedaan bracht tot de ontdekking van een groot aantal der gesiolene voorwerpen. Beiden dieveggen werden opgesloten. Het onderzoek ten hunnen laste geopend, wordt voortgezet. Een wagen verbrand. De werklie den welke aan het verleggen van den houten- vloer der Waterloolaan bezig zijn, doen bun pek smelten in eenen bak die op eene kar staat. Gisteren namiddag vatte de pek vuur en deelde liet mede aan den wagen. De pom piers moesten turschenkomen. De wagen is vernield. Onvoorzichtige wielrijders. Eene rentenierster uit de Balslruat, werd gisteren op de Vaart en Nieuwebrugstralen omge worpen door een wielrijder en met. zulk ge weld tegen de steenen gpslingerd dat zij den schedel brak. De ongelukkige werd aanstonds naar het gasthuis gebracht. De onvoorzich tige wielrijder is in volle vaart voortgereden, doch kon herkend worden. Proces-verbaal is ten zijnen laste opgemaakt. Een soortelijk geval greep op de Wa terloolaan plaats,rond 3 uren van den namid dag. Een wielrijder wierp eene vrouw oru\ er. Deze wérd naar St-Pietersgasthuis gebracht en vervolgens op bare aanvraag naar huis gevoerd. Zei/moord of zwans Een werkman vond gisteren in een vijver van Terkameren- bosch eeneflesch, welke een briefje inhield. Hij bracht de flesch bij den politiek ommissa- ris die ze opensloeg en er een geel briefje in vond Op dit briefje stond geschoven dat een jonge Duitscher die zegde, te Dusseldorf in de Henörick Slrasse te wonen,zich uit liefde- Terdrie t in den vijver van Terkamereubosch verdronken had. Hij vraagde zijne ouders hiervan met alle mogelijke voorzorg te ver wittigen. Ten einde de waarheid te weet te komen, zal men peilingen doen in gemelden ▼ijver. Bedrieger geknipt. Sedert gernimen tijd reeds waren de kerkelijke gewaden-ver- koopers van Brussel de slachtoffers van iemand die met valsche bons do levering van koslbare kelken en gewaden wist af te tpuggelen. Eindelijk komt de kerel nu ge snapt te wordon. Het is een zekere H. de onderzoeksrechter Fromés heeft zijne op sluiting bevolen. Die/Stallen. Een genaamde Edw. B..., uit de Kribestraat; liet eenige oogen- blikken zijne vein in een huis der Goffart- slraat s' n. Een kerel van onoplettendheid, gebruik makende,nam het rij wiel en vluchtte' ermede. Het gesiolene heeft eene waarde van 275 fr. Donderdag namiddag was vrouw H..., uit de Zes Zettenstraat naar de inar.vt gegaan om er visch to koopen. Daar er ter gelegen heid van Goeden Vrijdag veel volk was. Op het oogenblik dat zij hare aankoopen meende tebetalen.beslatigde zij de verdwijning harer beurs die omtrent 60 fr. inhield en 3 herken- tenissen van den Berg van Barmhartigheid. Overreden. Zeker© vrouw Steen- makers, 63 jaar oud, werd gisteren in de Souverainestraat door een wielrijder omge worpen en erg aan het hoofd en den mond gekwetst. De onvoorzichtige wielrijder over dewelke de policie geen© aanduidingen bezit is in volle vaart voortgereden. XIV. Welkom, lief kind, zeide Moeder Ahdis. toen zij de spre. kkamer binnentrad, waar zij door Bride O'Sullivan gegroet werd. Eerwaarde Moeder, antwoordde Bride op haar gewonen opgeruimden toon, en rnethaar gewonen glimlach, ik ben hier gekomen om u opnieuw met mij mede van hier te nemen. Is er dan weer jong nieuws Het schijnt zeker te zijn, Moeder, dat die ellendige koningsmoordenaar, dien zij den Lord Protector noemen, de stad zal belegeren. Zij zal echter niet vallen, voegde Bride er vol vertrouwen bij. Sir Arthur is vast besloten niet te wiiken. py weet dat de laatste capitu latie niet uit noodzakelijkheid geschied is, doch do zaken zijn nu veranderd; binnen de muren zijn wij volkomen veilig, doch niet daarbuiten en nog eens, lieve Moeder, gij moet meegaan, en ons huis door u a geu- woordigheid zegenen, en zy bukte om de hand der Abdis te kussen. Mijn kind zeide de Abdis, terwijl hare stem beefde, en de tranen haar in de oogen kwamen, God zal u eeuwig loonen, voor de liefde die gij ons betoont. U geloof dat zijne beste zegeningen over u en de uwen zullen af dalen, Bride, want God is rechtvaardig en edelmoedig, en al zouden zyne zegeningen ook met kruisen bewerkt zijn, zoudt gij ze toch niet weigeren, niet waai- Doch ik heb er den laatsten tijd sterk over Dagedacht, en ik ge loof dat al mijne Zusters van hetzelfde gevoe len zijn, dat wij, als het de Voorzienigheid mocht behagen dat de stad weder zou belegerd worden, beter doen niet naar Wexford te vluchten. Zelfs de Abdis, ofschoon zij Bride beter ken de dan ieder ander, was ontsteld door do bui- Ontvreemdingen. Zekere M. D...t handelaar uil de Nieuwstraat, had sedert eenigen tijd verdenkingen opgevat tegen een zijner bedienden Michel M..., deze leefde op een breeden voet. Gisteren kwam de kerel niet meer naar zijn bureel en M. D... besta- tigde bij een onderzoek der kas de verdwij ning van 1200 fr. Hij begaf zich vervolgens naarde Jordaenstraat en kroeg voor antwoord dat de bediende verhuisd was. De liefhebbers van goeden koffie zijn in feestviering sedert zij de Bitterpeeën der Trappisten Vincart gebruiken. 1500 St-Gilles. Erg werkongeval.In eena brouwerij der Turkyëstraat, viel een werk' man geladen met een zak graan over de trap leuning en brak zich den schedel. Hij werd ook aan armen en beene.n gekwetst. Het slachtoffer werd na verzorging naar hot hos pitaal gevoerd. Zijn toestand is zeer erg. Elsena. Botsing. Eene botsing heeft gisteren plaats gehad op don Waverschen steenweg, tussehen een kamion en een huur rijtuig. Hot is do snelheid waarmede het met tweepaarden bespannen huurrijtuig aange reden kwam die de botsing veroorzaakte. De paarden zijn gevallen en kwetsten zich nog al erg. Het rijtuig werd ook erg beschadigd. De voerman werd aan het hoofd gek wei st. St-Jans-Mo!enbse!<. Erg werkongeluk Ren ajusteerder, Eugeen Roelans, wonen de Grenspaalstraat, is in eene fabriek op den Ninoofschon steenweg bij den rechterarm door de-slagriem eener machien ineegerukt. Hij werd met geweld tegen den grond gewor pen. Men nam hem op met eene dubbele breuk aan den arm, eene vreselijke wonde aan het hoofd en erge kneuzingen. Zijn toe stand is bedenkelijk. Hot gevaar van vuurwapens. J.-B. Hoëlle, Romeinschen steenweg, wilde Donderdag eene kat doodschieten, welke in zijn duivenhok zat. Hij viel over een stuk hout en een schot van zijn geweer ging af. Zijn linkerbeen werd vermorzeld en zal waar schijnlijk moeten afgezet worden. VVi'selo. Erg ongeluk. Woensdag namiddag kwam de landbouwer Puitemans, wonende te Wilsele, met zijn gespan huis waarts gereden. Opeens verschrikte het p ari aan de Vaarbrug', door een voor bijrijdenden trein, en ging op hol. De land- houwer, het paard willende tegenhouden, viel onder den wagen, die hem over het lichaam rolde. Het paard werd eenige hen derde meters verder tegengehouden. De man die over inwendige pijnen kloeg, ontving ter plaatse de eerste geneeskundige zorgen en werd vervolgens huiswaarts gebracht. is het eenige echte Vieux Système. Antwerpen. Aanhoudingen. Een kleermaker uit de Augustijnstraat, die uit de tooglade van M. Delhaize eene som van on geveer 11 frank gestolen had, is ter beschik king van den prokureur des konings opge sloten. Een genaamde B..., oit Merxem, werd in de 7® wijk aangehouden, op het oogenblik dat hij bij eenen opkooper der 7® wijk drie koperen kranen en drie looden buizen te koop bood. Schooten. Akelige ontdekking. In een veld op de wijk Deuzeld heeft men Woensdag morgen een persoon vii:den lig gen, die geen teeken van leven meer gaf. De man werd naar het gasthuis gevoerd, waar hij rond den middag bezweek. Het w as ze kere Cornelius Lemmens, van Lier. De on gelukkige was aan een bloedopdrang, ver oorzaakt door de koude, overleden. Sinte Kaihelijne-Waver. Kind verplet terd.De kleine Frans Hooghe, driejaar oud, wonende op Nieuwendijk, is door het gerij van den landbonwpr Seutens, van Duf fel, overreden. Het kind was verschrikkelijk gekwetst aan het hoofd en is eenige s'onden nadien aan de bekomene bezweken. De ge neesheer Laenen kon slechts het overlijden bestatigen. De veldwachter Beulens en de gendarmen van Duffel hebben het eerste onderzoek in gesteld. 'ongewone smartbetuigingen van het jonpo meisje. Het duurde eenigen tijd vooraleer zij kon spreken. Eindelijk barstte zij uit Wat zal er van mij worden. Moeder, zon der U? Het is vreeselyk u te moeten verliezen, en de eer* aarde Vicares, en Eveline, allen te gelijk Welzeide do Abdis, terwyl zij trachtte haar wat op te vroolijken, naar u te hooren zou men byna denken, dat zij ons voor Gerald aanzag, Ik ben meer verzorgd voor u dan voor hem, riep Bride onstuimig, ofschoon de gloed op hare wangen en den glans in hare oogen hare woorden logenstraffen. En gij zult zoo spoedig Gerald's vrouw worden. Bride. Nauw huwelijk zult gij niet langer het kind des huizes zijn, zooals pij tot nu toe geweest zyt. Andere zorgen en andere vreugden zullen dan uwe gedachten innemen. Doch Bride kou Diet getroost worden, en zelden had haar schoon gelaat er zoo bleek en beschreid uitgezien, als toen zy het klooster langzaam verliet en weder huiswaarts keerde. Gedurig keerde zij zich om, teneinde een treu- rigen blik op de kloostermuren te werpen, en hare tranen stroomden opnieuw. Het was een gezegend tehuis voor haar geweest eene wykplaats in hare uren van zorg en verdrietwant hoe vrolijk en opge ruimd zij er ook altijd uitzag, had Bride tocli ook hare donkere oogenblikken. Zy was een dier opgeruimde karakters, die het verdriet spoedig van zich kunnen afschudden, en die hunne innige gevoelens gaarne trachtten te verbergen. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2