NIEUWSBERICHTEN. Lafó moord te Sottegem Groote brand te ttelberg, 't Wit Stoopke van Jacques Neets Splegelfaüriek A.L. MEYVAERT SPORTNIEUWS WielriJ d.en Rechterlijke Kronijk FEESTWIJZER Brussel. Familiedrama. Een losser, KoëlD..., genaamd, wonende aan den Dui- velshoek, kwam zooals naar gewoonte zat te huis. Nauwelijks was de dronkaard binnen of hij zooht reeds ruzie met de zijnen. Eens klaps greep de mooder die hare kinderen zag mishandelen, een mes op de tafel en bracht den dronkeman een geweldigen steek in den rechter pols toe. Het bloed sprong met geweld uit de wonde, daar de slagader geopend was. De gekwetste die voor gansch zijn leven zal gebrekkelijk blijven, werd bij een doktoor uit de buurt verzorgd. Uit het i onderzoek door de policie geopend, blijkt reeds dat de vrouw gehandeld heeft in geval van wettige verdediging. Tramongeluk. Cisteren avond rond 8 uren wierp een tram van de Brusselsche tramways eene vrouw omver, het is zekere SylvieD.*., zij werd erg aan de knieën ge kwetst. Na verzorging in eene naburige apotheek, werd zij naar hare woning terug gebracht. Eene schouw valt in. Dezen mor- gend rond 5 ure is eene schouw van de Beenhouwersstraat in gevallen. De steehen kwamen mét groot lawaai in de straat te recht. De ronde van policie kwam juist voor- bji te trekken. Gelukkig werd niemand ge kwetst. Watermael. Inbraak. Het parket is gisteren op de Roodebeeksbaan te Wo- luwe afgestapt, om eene huiszoeking bij zekere S..., te doen. Er werd niets ontdekt maar S..., werd schuldig bevonden een ge stolen voorwerp verkocht te hebben, aan eene vrouw der Veronlsestraat te Brussel. Het onderzoek aangaande deze stoute dieverij duurt voort. Het schijnt dat alle huishoudsters, welke geerne eene goede tas drinken, nu de Bitter- peeën der Trappisten Vincart gebruiken. Ze weten wat lekker is. 1500 Laken. Doodelijke val. M. Edouard D... 52 jaar oud, handelsreiziger wonende op deEmile Boxtaillei te Laken, kwam Vrij dag avond een weinig bedronken te huis. Bij het opklimmen van den trap verloor de ongelukkige het evenwicht en ging met het hoofd op de steenen botsen. Hij verbrijzelde zich den schedel en toen men hem opnam om hem te verzorgen, was hij reeds een lijk. De dood is oogenblikkelijk geweest. M. Edouard D.. is een oppassend bediende en het is slechts bij uitzondering dat hij be dronken was. Hij is gehuwd en vader van verscheidene kinderen allen in jeugdigen ouderdom. De voordeeligste conditiën voor el!eg<?ed- winkelszijn bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. St-Gilles. Waiihopige daad. In de Lisbergstraat woonde eene genaamde Marie G.., 54 jaar,met haar broeder, Bifzffih tehuis komen zag M. G... zijne zuster "op eené'n stoel in de keuken zitten. Denlcmflle dat zij sliep, schudde hij haar. Hij stel. e met^schrik va3t dat zij dood was. Nevens haar vond nVen een hevig vergif. Elsene. AUijd de onvoorzichtigheid. Gisteren avond was de echtgenoote R..., uit de Collegestraat, van Elsene bezig met den overjas van haren man, met naphto te kui- schen. Zij beging de onvoorzichtigheid zich daarvoor nevens de brandende stoof te plaat sen. Eensklaps vatte de overjas vuur en deelde het aan de kleederen der vrouw mede. Zij riep onmiddelijk om hulp, doch de toege snelde medehuurders konden er slechts'moci- lijk in gelukken de vlammen hij middel van een nat deksel te dooven. De toestand van de ongelukkige vrouw is zeer onrustwekkend. Zij heeft niettegen staande de spoedige hulp welke haar toege bracht werd, talrijke brandwonden bekomen. Cureghem. Kind erg gekwetst. Hol meisje der echtgenooten V..., 7 jaar oud. was gisteren b. zig met spelen rechtover de deur barer houders in de Slachthuisstraat te Cureghem. Zij wilde over de straat loopen, toen zij eensklaps door .een velorijder zekere Martin T.., van St-Jans-Molenbeek, omge worpen werd. Het kindje werd een been ge broken en bekwam bovendien nog talrijk»- verkondingen aan het hoofd en ook inwendi ge kneuzingen. Het slachtoffer dat in zeer ergen toestand verkeerde,werd bij hoogdrin gendheid in verzorgen in het hospitaal van St-Pieters overgebracht. Dé policie hééft een onderzoek ingesteld om de verantwoordelijk heden vast te stellen. is het eenige echte Vieux Systèine. Antwerpen. Ongelukken. Een auto mobielrijder heeft verleden Zaterdag nanoen op do Keyserlaan een velorijder J. Colli ge naamd en wonende op de Kraan wijk omge worpen. Deze werd naar zijne woning over gebracht. Hij klaagt over inwendige pijnen. De kleine Ferd. Van Rothem, 6 jaar oud en wiens ouders in de Lange Kortrijksta-. wonen is in de St-Jansvaartstraat van eene kar gevallen, waar hij opgeklouterd was, hij bekwam oene wonde aan de linkerbil. Het kind werd na verzorging naar zijne woning overgebracht. De 6-jarige kleine, P. Camen, wonende in de Ridderstraat, is gevallen en bekwam eene zeer erge wonde aan het voorhoofd. De diefstallen in de havens. Sinds ©enigen tijd werden aan de havens, ten na- deele der Noord-Hess, katoen en zilversmid natiën, talrijke dieften gepleegd. De koopwaren verdwenen op geheimzin nige wijze en de policie kon er maar niet in gelukken de dieven te ontdekken. Men duid de wel de verhelers aan, doch toen do policie ter plaats kwam,waren de gestolen goederen steeds verdwenen. Men is er thans toch eindelijk in gelukt de verhelers te ontdekken. Ondervraagd, bekende een dezer alles. Hij duidde zeifs in verscheidene sleden zijne briefwisselaars aan. Hij voegde er evenwel bij, dat hij enkel handelde voor rekening van een onbekenden persoon. Proces verbaal is opgemaakt. Ongelukken. De zeilen yacht Crom- boy behoorende aan M. Box, kwam giste ren in aanvaring met een moto-schipje van den yacht club. De drie reizigers werden in 't water geworpen. Zij konden gelukkiglijk gered worden. Eene melkkar kwam in botsing mot een tram in de Coquilhatstraat,. De vrouw die hët karretje leidde, zekere Aug. Coomans, werd omgeworpen. Daar zij over inwendige kneuzingen kloeg, werd zij naar het Sinte Elisabethgasthuis overgebracht. De dokwerker J. Kemp, 64 jaar oud. op de Sint Gorisvest wonende, werd een been gebroken door het vallen eener kas ruiten. Hij werd in het verbandhuis der Kipdorp- vest gebracht. De 45jarige dokwerker M.DeTré,in do Fortuinstraat wonende, werd een hand ver pletterd door eene kas, die werkte in den iiangaar n°13.Hij werd in het Zuiderverband- huis verpleegd. Geheimzinnig drama. Gisteren morgend, vond men op eene kamer van een huis der Dambruggestraat, de lijken van zekere vrouw B... en haar minnaar R... ge naamd. Beiden hadden een kogel door den slaap gekregen. Men weet niet of hier ee drama of eene dubbele zelfmoord in het spel is. SpiegelsKadersVitraux Baguetten IVerft 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Gourdinne-bij-Wal court. Heilig schen dende dieverij. Onbekenden zijn dezen nacht in de kapel van Gourdinne-bij-Wal- court binnen gedrongen en hebben er. daar zij niets vonden, alles omgeworpen en ver brijzeld. Een streng onderzoek is ingesteld. Seraing. Dieven. Inbrekers hebben in het huis van M. Garot, in de Pairaystraat eene echte huiszoeking gedaan. Doch daar zij niet veel naar hunne goesting vonden heb ben zij er zich bij bepaald eene goede hoe veelheid champagne te stelen. Brand. Eene hooimijt welke in de vlakte nabij Val-St-Lambert stond is in den nacht van Vrijdag tot Zaterdag ten gronde afgebrand. Men kent de oorzaken niet. Men denkt dat moedwil in liet spel is, ZOMERSEIZOEN. Aankomst der laat ste Nieuwigheden. Grijze Mode-stoffen. Nieuwe kleuren in rood en blauw. Fantaisie voor Bloe zen. Enge/sche Nieuwigheden voor Heeren. Ga zien naar de uitstallingen. J. Delafortrie, Mo lenstraat, 11, Aalst. Virton. Manceuverman gepletterd. Een schrikkelijk ongelpk greep in de stutje van Veth-Bellefontaine, tegen Virton plaats. Zekere Leon Duchène, die een koopwaréii- trein deed, aan het inlichten was, viel op'de ijzeren riggels. Een'-'gai sche reeks wagons rolde over zijn lijf en vermorzelde hem let terlijk. Het lijk was verschrikkelijk om zien en gansch onkennelijk. Reinouchamps. Bi-and. Eene hooi mijt behoorende aan M. Toussaint-Leclercq word dezen nacht ten grornle afgebrand. Quévy-le-Grand, Zelfmoord. Men vond in een put het lijk van den 38-jarige Louis Joly, douaneofficier. Men denkt da' hij in een aanval van heele koorts gehandeld heeft. Va! St-Lambert. Overleden. Eenige dagen geleden, was door liet ontploffen eener lamp brand ontstaan in eene galerij der- mijnen van Vieille-Marihaye. Twee mijn werkers, werden erg verbrand. Een hunner Gamiel Tlionen, 25 jaar oud, gehuwd er vader van verscheidene kinderen, is thans aan de gevolgen overleden. Luik. Diefstal.Zekere Jean-Louis O..., 50 jaar oud, wonende op de Jehan le Belplaats, werd opgemerkt op het oogenblih dat bij een st.uk laken opnam aan de uitstal ling van hef magazijn der St-Niklaasbrug- slraat. II werd aan een agent aangeduid en na eene lange achtervolging kon hij don oneerlijken kerel aanhouden. VerdwijningMen meld do verdwij ning van zekere 15 jarige Murie Carolline Th.., woin-ude in de Poerslraat. Sedert Don derdag werd het meisje niet meer weergezien. Zaterdag avond werd de gemeente Sotte gem in on l roering gebracht door eene laffe moord. Eenige werklieden, terugkeerende van hun wprk aan den spoorweg, kwamen bin nen in de herberg van M. De Mulder, achter de Kerk. Zij waren min of meer onder den invloed van den drank: Zij plaagden de meid en hadden reeds hot eene en het ander aan stukken geslagen. De genaamde Jan Van de Sande, bijge naamd Jan Capote, oud 70 jaar, een der braafste en stilste mensehen van Sottegem, kwam op dit genblik met zijn kruiwagen voorbijgereden. Daar bij de baldadigh- den der kerels niet kon verdragen, vroeg hij dat zij uilscheiden zouden. Nauwelijks had hij dit gezegd, of een der wildemans nam zijnen stok en gaf er een' geweldigen slag mede op het hoofd van den armen man. Hij viel be wusteloos neder op den grond. Spoedig werd de ongelukkige verzorgd en naar huis ge dragen. Laat in den avond verslechtte zijn toestand en Zondag morgend is hij overleden. De gendarmen h< bben twee kerels aange houden, wonende in e< i.e bijgelegen ge meente. Hel parket varj Audenaarde is Zon dag ter plaats geweest, Em der gasten werd losgelaien, de andere, zijndo de vermoede lijke dader, werd naar het gevang van Audenaarde geleid. Zaterdag rond den middag is brand ont staan in de fabriek van blikken doozen. Ex- terbille, Gemeenteplaats te Koekelberg. Het vuur nam dadelijk eene groote uit breiding. De vrijwillige pompiers van Koe kelberg kwamen spoedig ter plaats, doch er viel reeds aan geen bluaschen meer te den ken. Op een kwaart uurs tijd, leek de uitgestrek te fabriek een ware vuurpoel. De vlammen sloegen hemelhoog. Eene ontzaglijke menigte snelde, ter plaats, terwijl de inwoners der drie straten in welke de fa briek uitgeeft, hunne meubelen op straat en in veiligheid brachten. De brandweer van Koekelberg was on machtig alleen de vlammen te bestrijden en vroegen hulp aan de pompiers van Molen beek en der werkhuizen Dolhaize. Deze laal- sten snelden met hunne stoompompen ter nlaats.terwijl eene afdeelipg van het 9e linie de orde kwam handhaven. Gansch de fabriek is ten gronde vernield. Een honderdtal werklieden zullen geruimen tijd werkloos zijn. De schade is zeer aanzienlijk. De koers Parijs-Rcubaix. Zondag werd deze baankoers voor d«* zestiende maal betwist. De afstand bedroeg 266 kilometers. 178 beroepsrijders, Fran- schen, B»dgen, Italianen en Zwilsers, waren ingeschreven. Om 7 1/2 ure 's morgens werd het ver treksein gegeven, aan honderd twintig baan- rijders, waaronder al wat als beroepsrijdor eenigen naam heeftin de baankoersen. Hét weder was prachtig en de strijd van eerst af zeer hevig. Te Beauvais, waren ér nog 61 rijders in het hoofdpeloton, waaronder de Belgen Van Houwaerf, Van den BergÜe. Blaise, De Pauw, Van de Velde, Heusghem,Kranskens, Dhaen, enz. Te Breteuil waren zij nog met vijftig en té Amiens met 47. Te Doullens, vóór de gevreesde helling waren zij nog met 38, namélijk Lapize, Van Houwaert, Em. Georget, Du- boc, Charpiot, Platteau, Sutter, Ricaux, Niedergang, F. Faber, Garrigou, Ern. Paul, Trousselier, Alavoine, Blaise, Vandenber- ghe, Defraye, Christophe, Trihouillard, Poyet, Olivier, Léonard, Colsaet, D'Awans, Heusgem, Ganna, Bettini> Duponl, Paul- mier, Beaugendre, Corgérellp, Beyens, Pé- lissier? Vandervelde, Vanda'ele, Nëmpon, Moura en Deloffre. Er waren dus nóg 12 Belgen in het hoofd- peloton. De berghelling was echter rampzalig voor vele rijders, zoodat er te Arrasnog slechts negen man in het höofdpeloton waren, lamelijk Lapize, Van Houwaert, Em. Georget, Cruchon, Trihouillard, V'andenberghe, Gar rigou, Alavoine en D'Awans. D'Awans kreveerde een weinig verder, en te Henin-Lietard, óp 43 kilometers van Rou- baix waren zij nog met acht. Van Houwaert en Lapize gelukte er een weinig verder in te ontsnappen, doch Van Houwaert zag een zijner banden springen en Lapize trok er alleen van door. Ziehier de orde der aankomsten in den velodroom van Itoubaix 1. OctaveLAPIZE(Franschm.)in 8u.29rn. 2. Charpiot (Fr.), in 8 u. 33 m. 3. Van HouwaertCyrilie/Helg) in 8u. 34m. 4. Garrigou (Franschman) in 8 u. 37 m. 5. Vamlenbenrlie (Belg) in 8 u. 41 m. 6. Passerieu (Fr.) in 8 u. 41 m. 0 s. 1/5. 7. Trihouillard (Pr.) in 8 u. 42 m. 8. Niedergang (Fr.) in 8 u. 42 m. 0 s. 1/5. 9. Lelurgie (Fr.) in 8 u. 43 s. 10. Dhers (Fr.) in 8 u. 44.s. 11. Cruchon (Fr.) in 8 u. 46 m. 12. J Alavoine (Fr.) in 8 u. 49 m. 13. Léonard (Fr.) in 8 u. 49 m. 0 s. 1/5. 14. Suter (Zwitser) in 8 u. 49 m. 0 s. 2/5. 15. Ceorget Em. (Fr.) in 8 u. 50 m. 16. Ernest Paul (Fr.) in 8 u. 51 m. 17. Duboc (Fr.) in 8 u. 52 Vn. 18. Colsaet (Fr.) in 8 u. 53 m. 19. Blaise (Belg) in 8 u. 55 m. 20. Lorgeoa (Fr.) in 8ü. 57 m. 21. Dupont (Belg) in 8 u. 59 m. 22. Vandeveldo (Belg) ip 9 u. 2 m. 23. D'Awans (Belg) in Q u, 2 m. 0 s. 2/5. 24. Borcarello (Laliaan) in 9 u. 4 m. 25. Christophe (Fr.) in 9 u. 5 m. 26. Lamon (Belg) in 9 u. 5 in. 0 s. 1/5. In den velodroom van Aalst. De officieële opening van den velodroom van Aalst had Zondag plaals. Zeggen wij maar onmiddelijk, dat de eerste sportmeeting bijzonderlijk lukte. Zulks kon ook* niet anders, want hot weder verleende zijne med werking. De zon trok zich nu en dan w A eens achter de wolken terug, doch kort na dien kwam zij reeds wederom van achter dei scherm te voorschijn. Een talrijk publiek vulde alle plaatsen van den velodroom en toonde zich zeer ingenomen met het uiterst belangwekkend programma De groote prijs van Paschen werd gewon nen door Luyckcn, die de drie reekse won- Luycken had hier reeds alle harten gewon, nen, door zijne vriendelijkheid en zijn onge dwongen lachje. Toen men hem echter ach ter zijn gangmaker zoo regelmatig en met zulk gemak zag volgen, had men het voor gevoelen dat hij zou gewonnen hebben. De strijd bleef evenwel onbeslist, tot in de laat ste ronden, want de eerste maal klopte h Chariot slechts met 130 meiers en de tweede maal ook met een honderdtal meters. In de derde reeks had de gangmaker van Chariot een ongeval aan zijn machinn, toen er nog 17 toeren te doen waren en daardoor moest Chariot alleen rijden. Luycken scheen na den strijd zoo frisch als bij het begin. Dat zegt genoeg. De premiekoers voor onafhankelijkon bracht het publiek letterlijk in vervoering. Hier was het de Gentenaar Louis Verbraec ken,zich het leeuwenaandeel toeeigende. Hij knipte niet min dan elf premiën en in den eindstrijd gelukte hij er nog in, zich tweede to plaatsen. De openingsprijs voor Beginnelingen viel te beurt aan Van Stalen, van Linthout, dn- op meesterlijke wijze de Oost-Eekloonaren Pattyn en Van Laere klopte. De Koninklijke Harmonie van Hekelgem vergastte het publiek op een puik koucert tij dens de koersen. Toen de Heer Burgemeester Gheeraerdls inde tribuun verscheen, werd hij op eene Brabangonne onthaald en warm toegejuicht. Vóór de laatste manche van den Grooten Prijs van Paschen werden bloemtuilen aan geboden aan de heeren Emiel Ghysbrechl voorzitter van het Komiteit van den vclo- Iroom, en Camiel Van Hecke, bestuurder. M. Hermans, in eenige goed gekozen be woordingen, dankte deze beide heerén voor hunne onvermoeide werkzaamheid om den velodroom op te richten en te doen bloeien. Ziehier nu de volledige uitslag der koersen. I. Openingsprijs voor beginnelingen. 1000 meters of 4 ronden. De seriën werden gewonnen door I. Van Isterdaele, Denderleeuw, in 1 m 7 s. 2. A. Paruien lier, Brussel, in 1 m. 3 s. 3. Jacobs, Iddergém, in 1 m. 57 s. 4 De Smet, Schellebelle, in 1 m. 32 s. 5. Vai Stalen. Linthout, in 1 m. 32 s. 6. Pattyn Oost-Eekloo, in 2m. 7. Strybos, Brussel, in 1 m. 49 s.; 8. Temmerman, Nederbrakel, in 1 m. 32 s. 9. Van Laere, Oost-Eekloo. in 1 m. 33 s. 10. Desy, Assenede, in 1 ni. 41 s. In de eerste serie reed Van Isterdael vri onregelmatig. Hij hinderde twee maal b« Muynck, van Gent en in de virage voorbij d» aankornstlijn vielen zij daardoor alle twee. Beiden ontkwamen het zonder ernstige kneu zingen, doch een der rijwielen schoot er eei voorwiel bij in. II. Groote prijs vanPaschen.1® reeks 10 kilometers. Chariot en Luycken nemen schiei gelijktijdig hunne gangmakers, Harris Lui chen en Clément. Zij blijven op gelijken af stand, doch tijdens de 4e ronde, neemt Char iot de leiding, Luyken volgt op een twintig- lal meters. Men voorziet dat Chariot de eer ste reeks, de kortste zal winnen. Luycken poogt1 herbaalde malen zijn tegen'strévëi voorbij te snellen, doch hij kon er maar niet in gelukken. Tijdens de' 28° ronde, los Charlot'zijn gangmaker. Lüyfcken heeft zulks onmiddelijk gezien en schiétVooruit. In twee >t drie j-onden is hij reeds drie kwart van eei toer vóór Chariot. Hij geeft al wat hij kar en de afstand verminderde zichtbaar. Hij poogt hem eene ronde te nemen, doel. Chariot verslaat het zoo niet en wint terug in. zoodat. zij nog een halven toer schillen. D positie blijft zoo tot het einde. Luycken win in 10 minuten 47 seconden, Chariot legt dei. afstand af in IC minnten 55 s. III. Openingsprijs voor Beginnelingen. De halve finaals worden gewonnen door Van Laere, Oost Eekloo, in 1 m. 47 s. Pat- tyns, Oost Eekloo, in 1 m. 35 s. en Van Stalen, Linthout, in 2 m. 25 s. 3/10. IV. Pr. mie koers voor onafhankelijken. Deze koers vereenigt een vijftiental rijders. \lle 2 toeren is er eene premie te verdienen. De eerste premie wordt gewonnen door Jacobs, van Brussel, die er ook met de twee de van door gaat. Siandaert. van Ninove trekt er van door m wint de derde premie op eenige centimeters voor Verbraecken en Jacobs. Nu is het Ver- braecken die aan den kop gaat. De anderei lossen zich af om hen le kloppen, doch het ^aat niet. Achtereenvolgens neemt hij d» vierde, vijfde, zesde, zevende, achtste ei negende premie, onder de daverende toejui chingen van het publiek, in geestdrift ge bracht door de gedurige - emballagen en de kranige houding van Verbraecken. Er wordt gebeld voor de tiende premie. Verbraecken schijnt genoeg te hebben en rust wat uit. Anseeuw, van Gent, neemt de 10° premie. Onmiddelijk daarna gaat Ver braecken er weer van door en voegt nog de elfde, twaalfde, dertiende en veertiende premie bij zijne serie. Voor de vijftiende wordt hij met eene banddikte geklopt door Van Laere, van Oost-Eekloo, doch de zestiende valt weer te beurt aan Verbraecken. Siandaert, van Ni nove, neemt de zeventiende premie Par- mentier, van Brussel, de achttiende en de Luikenaar Machiroux, de negentiende. Nu zijn liet de vier oindpremiën. Na eenen prach ligen strijd is de uilslag alsvolgt 1. Jacobs 2. Verbraecken 3. Machiroux 4. An seeuw. Jacobs doet eene eereronde en wordt geestdriftig toegejuicht. V. Openitigsprijs voor Beginnelingen. De Finaal wordt genomen door Van Stalen, .an Linthout, voor Pattyn en Van Laere. heiden van Oost-Eekloo. Schoono koers van Van Staelen, die zijne twee tegenstrevers laat voorgaan en hen in de laatste meters onweerstaanbaar voorbijschiet. VI. Afvalkoers voor Beginnelingen. Vier en twintig rijders nemen er deel aan. Achtereenvolgens worden er 19 afgezet en voor de prijzen blijven slechts Pannen tier, van BrusselVan Laere, Oost-Eekloo D'IIondt, Gent DeSy, Assenede en Van Her Meulen.Dilbeek in lijn.Na een verwoeden 1 kiasseeren zij zich in deze orde. VII. Groote Prijs van Paschen. 2° se rie. 20 kim. Deze koers is om zoo te zeggen eene herhaling der eerste serie. Tijdens de 3e ronde, neemt Luycken do leiding, en Chariot volgt op eenige meters. Tijdens de 24e ronde raakt Chariot los, doch hij verliest slechts eene halve ronde. DelOkilometers worden afgelegd in 10 mi nuten 44 seconden. Toen er nog slechts 9 ronden te doen zijn. haalt Chariot Luycken in. Zij rijden een tweetal toeren naast elkander, nu eens Luyc ken en dan weer Chariot eenige meiers ach ter. De match is zeer belangwekkend. Er blijven maar vier toeren meer te doen, en nog-kan niemand zeggen wie er winnen zal Br worden ronden gedaan in 12 seconden, zij het dus met eene snelheid van 75 kim. per uur. Chariot lostzijn gangmaker en Luycken •leemt do gelegenheid waar om vooruit te snellen. Hij wint den koers in 2L4' 5/10. Chariot volgt op 110 meters. VIII. Achtervolgingskoers. De Co uinck, Aalst De Smet, Schellebelle V te Velde, Gulken Van Islerda»*lc, Dender leeuw, halen hunne tegenstrevers, Petit. De Wilde, Foneke en De Muynck in. IX. Groote Prijs van Paschen. ■eeks. Deze reeks welke op 30 kim. moes letwist wórden, wordt op 15 kim. gebracht, laar het te laat wordt. Chariot geraakt moei lijk in gang en is seffens een halve toer ach ter. Hij houdt zich evenwel op dien afstand, toch toen er nog 17 toeren te doen zijn, ha mert er iets aan den motor van zijn gangma ker en deze kan niet meer voort. Chariot moet den koers zonder gangmaker eindigen. Luycken dubbelt hein mniddelijk en dan iog bij de 16®, 13®, 10® 8e, 6®, 3° en laatste onde. Luycken legt de 15 kim af in 16 mi- mten en 4ö seconden. Chariot is acht ron den achter. De koprsen zijn geindigd. Het publiek zeer voldaan over het aange- >oden schouwspel, verlaat de velourouw vast besloten, terug te keeren. Alles is goed van stapel geloopen en het Bestuur van den Velodroom verdient alien .of. Dat zij dikwijls, dergelijke sportmeetings inrichten, is de wensch van alle sportlief hebbers. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. WILDEMANSWERK. Omtrent den avond kwamen dezen winter, in de herberg, gehouden 'door de weduwe Cosyn, te Velsicque, drie woesterikken bin nengestormd Achiel Baele, Sepherinus Van Sterthem en Theophiel Van Sterthem, werk lieden'te Velsicque. Zij zochten met iedereen wist.1 Daar de herbergierster ze tot bedaren wildé brengen, schoten zij al met eens in grodte gramschap. Achiel Baele, randde de oude moeder aan Pelagie Dp Roover, oud 74 jaar, en bracht baar messteken toe. De woestaards wierpen zich vervolgens op de kinderen, Hendrik en Leonie Cosyn, eD brachten bun geweldige slagen en kwetsuren oe, en uilten daarbij doodsbedreigingen. Daarmede niet genoeg, vernielden zij al wat mn onder de handen viel en namen eindelijk laffelijk de vlucht. Baele, die reeds gevangen zat, werd ver oordeeld tot 10 maand gevang en 252 frank boet, Sepherinus Van Sterthem krijgt 6 naand bij verstek, 100 frank of 1 maand en 2 maand, 26 fr. boet of 8 dagen Theophiel Van Sterthem, 17 maand en 200 frank. De burgerlijke partij krijgt 200 frank. AANSLAG. Zekere René Maginet, werkman te Sinte- Ylaria-Audenhove, lokte een minderjarig meisje, 16 jaar oud, mede. De kerel krijgt laarvoor 5 maand gevang, 100 fr. boet of 1 maand. BANBREUK. Zekere August Geerts, te Melle geboren, krijgt voor banbreuk 4 maand gevang. ZEDENSCHENNIS. Petrus Scheerlinck, van Denderleeuw, wegens zedenschennis, krijgt 1 maand r»1 vang en 26 fr. boet, en 10 fr. voor dronken schap. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 18 April Congres der Katholieke Werken van het Arrondissement Aalst. 7 Mei Concert der Koninklijke Harmo nie in haar lokaal, om Su. 'savonds 14 Mei Sint Job-kermis. Te 5 ure na middag, uitstap der Koninklijke Harmonie. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. GEERAARDSBERGEN 23 April Prachtige Vertooningen in de Stadsschouwburg. Opvoering van Een Walsdroom 30 April Groote karnavalstoet, ingericht door Geeraardsbergen - Voor waarts met het Gemeentebestuur. 11 Mei Op algemeene aanvraag 2d® op voering van De TweeWeezen in de schouwburg, door de Konink lijke Gilde. MOORSEL 23 April. Prachtig tooneelfoest. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3