Eveliiis's Cnze Yoi'sleit in Egypte. Nieuwjaarsgiften voor den Paus 't Wit Sioopke van Jacques Reels D« wijnhandelaars wijken uit. Ten gevolge der plunderingen van Ay, hebben verscheidene handelaars, slachtoffers der verwoestingen, besloten de streek te ver laten en naar Chalons en Vitry-le-Francois te gaan wonen. DU ITSCH LAN D. Stoute Inbraak. Te Berlijn is een stoute inbraak gepleegd. Bij den goudsmid Behrendt, in de Wrangel- slrasse, zijn inbrekers langs den kelder uit in den winkel gedrongen en hebben daar 8000 Mark aan gouden en zilveren uurwerken en sieraden buitgemaakt. Om onder den winkel te komen, hadden zij een gat in een muur moeten breken. RUSLAND De Czaar op reis. Uit St-Petersburg wordt verzekerd, dat de Czaar en de Czarina reeds in Juni voor 1. gen tijd op het kasteel Friedberg in Hessen verwacht worden. De Czaar zou van daar den iDuitschen keizer te Wilhelmshöhe een bezoeli brengen op een tijd, dat de hertog van Con naught, de oom van koning George, er de gast is. Aan deze ontmoeting zou een bezoeli «les keizers op Friedberg voorafgaan. PORTUGAL. Een reserveofficier aangehouden Het blad EL Mundo meldt, dat een apothe ker, reserveofficier, aangehouden is, onder verdenking gebracht te hebben de solda van het garnizoen tegen het gouvernement op te ruien. MAROKKO Eene Spaansche beweging Een bataljon voetvolk, een eskadron rui terij en eene afdeeling geschut,is van Melilla vertrokken om een bezoek te brengen aan den stam der Beni-Sidels. Zij zullen zich daar met eene kolom, uit Mador vertrokken, ver «enigen. Eene derde kolon zal hen daar ver voegen. Eene zegepraal van Mouley-Hafid Woensdag werd eene afdeeling van Mouley .Hafid door de muitende inboorlingen aange vallen. De muiters werden echter verslagen en lieten talrijke dooden op bet slagveld .achter. De overwinnaars sneden de gesneu velden het hoofd af, doch op aandringen van luitenant-kolonel Maugin, van liet Franscbe leger, werden de hoofden met de lijken be graven. CHINjA Aanhoudingen. Te Pekin zijn sinds eenige dagen talrijke aanhangers van Suny Atsen, den oproersto-* her, aangehouden. Men denkt dat zij vrien den zijn van den moordenaar van den Tar- laarsehen generaal van Canton. Verscheidene aangehoudenen zijn in ven- ■ootseJiap met Amerikaansche bandelaars. AMERIKA Eene Duitsche handelsexpeditie aangeval len Eene Duitscli handelshuis van Puerto Suarez had eene expeditie naar Santa C»m gezonden om caoülchoux te koopen. Zij had den 175.000 fr. in goud mede. Onderwege werd do zending aangevallen door twee En- gelschen die trachtten de kolonie uit te moor den, om zich van liet geld meestor te maken. Een Duilscher en twee inboorlingen konden ©ntsnappen en verwittigde een krijgspost. De roovers konden achterhaald worden nabij de grens van Brazilië. Een hunner werd gedood en de andere aangehouden en naar het fort San José overgebracht. Do ge- stolene schat werd ongedeerd teruggevonden. Doodelijk spoorwegongeluk Tusschen Elisabeth vil lo en New-Jersey Vergat men de barreelen te sluiten, toen een expresstrein in volle vaart kwam afgestoomd. Eene menigte personen bevonden zich nog ©P do spoorbaan en verscheidene», die zich niet meer uit de voeten konden maken, wer den omvergeworpen en vermorzeld. Drie per sonen werden op den slag gedood en een achttal levensgevaarlijk gekwetst. BRAZILIË. De Zuidpoolexpeditie Kabitein Nilson, van den Fram ont scheepte te Buenos-Ayres. Hij verklaarde dat de rejg geen werkelijk belangrijke voor vallen had opgeleverd. De bemanning bestaat uit 10 personen en dezer gezondheidstoestand is uitstekend. De Fram heeft Amundsen in de poolstreek gelaten, en deze zet met 8 man en 115 honden den tocht voort naar de Zuidpool. De Fram zal Amundsen gaan terughalen in de eerste dagen van October. De inschrijvingen zullen nog tot 1 Mei ontvangen worden er zal geene lijst meer afgekondigd worden, doch de giften zullen verschijnen in het Album, dat aan den Heili gen Vader zal overhandigd worden. Men wordt verzocht de inschrijvingen rechtstreeks te sturen aan M. Leon Mallió, sekretaris, Gulden Hoofdstraat, 7, Doornik. Ziehier eene verrassende ontmoeting i Koning Albert in Egypte Zekere dag was de Koning aangekomen in do omstreken van Assouau toen men uit de vcrte'eèn Indrukwekkende karavaan zag na deren, aan wier hoofd een blanke officier reed. Toen de karavaan nader kwam herkende de Koning in den officier,de kolonel Malfc.yt, ndergonverneur van Oostelijke provincie van Kongo. De kolonel kwam langs de Nijl naar Europa terug, Ilij kwam juist eenen tocht van vier maanden te voltooien langs afge zonderde streken, waar hij geen enkele blanke ontmoette. De Koning betuigde een levendig genoe gen den kolonel, die tijdens zijne reis door Kongo zijnen reisgezel was, en voor wien hij veel genegenheid heeft, daar te ont moeten. liet was in gezelschap van kolonel Maifeyt dat onze Vorst naar Kaïro afreisdo. Nauwe lijks aldaar aangekomen zond de Koning een lang telegram aan mevr. Maifeyt,to Brussel, haar meldende, dat hij. haar zoon in uitsto nde gezondhoid had ontmoet en een deel der reis met hem had mede gemaakt. Afschuwelijke diefstal. Eene arme dagloonstor, Elisa D..., Jestatigde hij haren terugkeer, na een lange en moeitevolle werk dag, dat er gedurende hare afwezigheid een dief in hare woning gedrongen was hij mid del van een valsche sleutel. Hij heeft er alles doorzocht en heeft ten nadeele dezer vrouw een spaarboekje met 110 fr.eenige juwee- len en 39 fr. medegenomen. Anne vrouw. Ton gevolge dei- slechte behandelingen welke vrouw V..., van wege haren man te verduren had is zij dezen nacht vertrokken, zeggende dat zij zich ging vordrinken. Men is zonder nieuws over deze vrouw en men denkt dat zij zich inderdaad van het leven zal beroofd hebben. 26° Vervolg. XVIII. Het biduur der arme Clarissen te Wexford in de kapel was geëindigd, toen zij in do ka pittelkamer geroepen werden om eene mede deeling van do Abdis aan to hooren. De beide afdëelingen der Congregatie waren tot ééne vereenigd doch daar de gezondheid der Abd ▼an Wexford in een slechten staat was, was Moeder Magdalena tijdelijk met liet bestuur van liet klooster belast, totdat men over het lot der Zusters zou beslist hebben. De nonnen namen stilzwijgend hunne plaat sen in, en de blikken, die zy op de Abdis wier pen, zeiden haar maar al te duidelijk, dat het nieuws, dat zij had mede te deelen, van on- aangenamen aard zou zijn. Doch toen Moeder Magdalena hun van Bri de's dood begou te vertellen, barstten zij ih snikken uiten bedekten hun gelaat met hun ne handen de nonnen van Drogheda ween den bitterlijk, en die van Wexford deelden in hunne smart. Brido O'Sullivan, het kind van hun Huis, de vr olijke eu beminnelijke maagd, die hen in al hunne behoeften te genioet kwam, die zich zoo menigmaal eene opoffering had ge troost om aan hen of aan de armen een aal moes te kunnen geven, wier heldere laeh hen zoo dikwijls had opgebeurd, wier stem zoo dikwijls in hunne kapel den lofzang «Zalig zi jn zij, die in den Heer sterven» gezongen had Het was voor de armo Zusters eene Yrëesely- ke gedachte, en velen konden hun overkropt gemoed bijna geen lucht geven. Brussel. Poging tot zelfmoord. - Over een viertal dagen, was een vreemdelin; in een hotel der Wolf beekstraat afgestapt. Hij had zich op het vreemdelingenboek inge schreven als zijnde zekere Goris G..., 36 jaar oud, wonendo te Parijs. G.,., leidde een eer matig leven. Gisteren hoorden de, huur ders eensklaps eenen knal die uit de kamer van den reiziger scheen te komen. Me» snelde toe en men bevond dat G.., ziel) een kogel naar het hart gejaagd had. Een doktoor werd bijgeroepen en deze ontbood een auto ambulancie om den gekwetste naar het hos pitaal over te brengen. Do toestand vAh hei slachtoffer is zeer erg-. Men kent de aanlei- ding.tol deze wanhopige poging niet. Vrouwelijke inbreek ster. Mad. II... bevond zich gisteren avond hij hare tehuis komst in tegenwoordigheid eener vrouw die bezig was al do meubels te doorzoeken. Zon- "cr haar hoofd le-verliezen sloot Mad. II... de dievegge op en verwittigde de policie. Deze kwam de opgeslotene aanhouden. Het is zekere Flore J.., eene dievegge van beroep. Zij had in haar bezit twee sleutels van de laatste vei betering-en voorzien. Oneerlijk bediende. Een handelaar der Antwerpschelaan, i\I. N..., gelastte gis teren een zijiiw- bedienden, zekere Emile W..., 26 jaar oud, eene som van 900 fr. le gaan trekken op eene bank van Brussel. De oneerlijke kerel heeft het geld gelost doch is noch hij zijnen patroon noch hij zijnen t' huis teruggezien. En toon verhaalde do Abdis hun van den dood van Vader Taaffe hoe hij zijn Goddely- ken Meester ten einde too beleden had hoe hij, door toeval aan het algemeen bloedbad in de St-Pieterskerk ontsnapt zijnde, door de ij zeearmen gevat was, aan een paal gebonden, en met kogels doorboord was totdat hij stierf, aldus do orde der CariheJiefen een nieuwen martelaar ylienkende. En nu, geliefde Zusters, zeido de Abdis, moeten wij ons werkelijk in ballingschap be geven. Ik hob uit eene vertrouwde bron ver nomen, dat liet Jcger van.Cromwell recht streeks naar deze plaatsin aantocht is, en dat hij binnen weinige dagen voor do stad zal staan. Het Is besloten, dat wij nog dezen nacht onder zeil zullen gaan naar Spanje. Gelief u te verklaren. Zusters zijt gij allen bereid mij to volgen - Dat zijn wij, Moeder antwoorden allen «als uit een stem. Wij kunnen in Spanje allen niet hij el kander blijven, vervolgde de Abdis. Wij zul len over verscheidene kloosters verdeeld wor den. Ilc twijfel er niet aan. of onze Spaansche Zusters zullen ons met liefde ontvangen. Eeni- gen onzer zullen misschien raar Portugal, en andoren naar Frankrijk of Vlaanderen moe ten gaan. Geen uwer, behalve Zuster Clara van Jezus, kent do Spaansche taal. Er is dus veel lijden voor het verschiet. Van den ande ren kant zijn uwe familiën en uwe wereldlij ke vrienden hier te Zetfmoord van een lOjarigen onder ling. In eene kamer der Bicekerijslraat woonde Mad. W° C.., 70 jaar oud.'Dezen morgen rond 6 1/2 ure zagen de medelmur ders welke langs de kamer der 70 jarige voorhij moesten,dat zij zich aan haar ledikant verhangen had. Men sneed in allerhaast de koord door, doch een bijgeroepen geneesheer kon slechts de dood beslatigen. Deze moest reeds over eenige uren plaats gehad hebben. Men kent de drijfveey dezer wanhopige daad niet. Het lijk w erd naar het doodenhuis ge bracht. TT iel rijder erg gekwetst. Oscar P..., Picardstraat, reed Donderdag, per'velo tegen' eene kar op de Leopold II laan. Do wielen rolden over zijn lichaam. Men nam hem op met gebroken rechterbeen en eene diepe wonde aan het hoofd. Machinist gewond. Zekere J.-B Dheerts, 50 jaar, wonende Karei Dc Meer straat, 121, te Laken, machinist in de slalie v.an Tour-en-Taxis stapte van zijne lokomo- lief, gleed uit en viel. Hij werd erg gewond aan hel hoofd en zijn rechterbeen, gebroken. Door een venster gevallen. B. D. Maria-Theresiastraat, ziok te bed, stond Don derdag op in eene vlaag van heete koorts en sprong door een venster der 1® verdieping. Men nam hem bewusteloos op uit een bloed plas met eene diepe wonde aan don rechter slaap, eene dubbele breuk aan de rechterarm en kneuzingen. Zijn toestand is zeer onrust wekkend. Ongcvo.llen. Mevr. Jules Vandeuren, 54 jaar, Antwerpse/ion, steenweg, werd. Woensdag op do Kryudtuinlaan door, een wielrijder omgeworpep. Zii werd gewond aan den schouder on hoven het linkeroog. r Het 8 jarig jopgplje, Arthur Janssens, Vlaamsclien s! "nweg, werd omvergereden door ëene auto-taxi op de Zennelaan. Het kind werd erg gekneusd. Het 12 jarig do.ch.terken Devos, IJzeren Kruisstraat, werd aldaar verrast door een huurrijtuig, gekneusd en gekwetst aan de beenen. Huishoudsters* de oogep .open Indien, gij lekkeren koffie, wilt opschenken, .eisclil dan de ware Bittorpeecn der Trappisten Vineart en Zonen. Weigert alle namaaksels. 1500 Schaarbeek. I nzahkingIn een zavelput op den iHaaehfsehen steenweg, had Donderdagmorgen eene.inzalyking.plaafs.. De werkman. Karei Klein, van Evere, werd be graven. Na tien minuten kon men hem ont graven. Het sLachtoffey werd met gebroken ribben en linkerhanden gekneusd overganscn hdl lichaam, naar zijne woning overgebracht, nadat men hem teivplaats voorloöpig had verzorgd. Vorst. Erge brand. Donderdag avond rond 10 ure van den avond brak oen hevige brand los in den meyoeriewinkel van Mme in de Serbiesches-traat te Vorst open houdt. Het huis telt vier verdiepen en heeft talrijke onderhuurders. Bij hel vallen van den avond had M"VJ G... als naar gewoónto haren winkel gesloten en was dan zooals eiken avond gebeurt haren man te geinoet gegaan. Rond 10 ure van den avond hoorde M'" V... die het eerste'verdiep bewoont ver dacht gerucht op het gelijkvloers, zij verwit tigde baron man en beiden bestatigden dat vlammen uit den winkel opsloegen. Reeds stond ganscli de winkel in brand. Het alarm werd gegeven en al de medehuurders vlucht ten. De pompiers werden verwittigd en kon den na een uur werkens den brand blusschen. Gansch het gelijkvloers en het eerste ver diep branden op. Rond middernacht konden de huurders hunne kamers terug betrekken, Men kent de oorzaken van den brand niet. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- geii evers. Anderlecht. Gevaarlijke zinneloose. In de Groenstraat te Anderlecht woont zekere Victor V..., 36 jaar oud en die reeds 2 maal in een zinneloozengesticht verzorgd was ge weest. Sedert eenigen tijd bemerkte men wederom de kenleekens van een w akenden zinneloosheidsaanval. De twee doktoors die de ongelukkige onderzochlten, besloten hem terug op te sluiten daar de man met woeden de zinneloosheid bedreigd was. Gisteren kwamen twee agenten hem halen om in voituur naar Evere le rijden. Toen V... hen zag, viel hij hen aan en bedreigde ze met een schaarsmos. De agenten moesten liet huis verlaten. Eenige oogenhlikken later bemerk te men de zinnelooze aan een venster, hij had een jachtgeweer op den schouder. Gansch den nacht werd eene strenge waakzaamheid rond het huis uitgeoefend, doch dezen mor gen bestatigde men de verdwijning van den zot. Men zoekt hem ieverig op. Laken. Dc drenkeling. Ziehier de beschrijving van het lijk, dat uit de vaart të Laken gisteren opgehaald werd Persoon van rond de 50 jaar oud, bruine haren, ge kleed met eene licht blauwe broek, eene grijze jaquet,draagt een rechte col en een ge- krochëteerden strik, een fantaziehemd, grijze kousen en lacetsbottinnën. Hel lijk dat in ontbindingstoesland verkeert, moet 3 tot 4 weken in liet water gelegen hebben. Banfjiis Centrale Gaatosse, Naaml. Maat. Huring Brandkoliërs 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Antwerpen. Een incident in de Beurs. Ten gevolge van een besluit, genomen door den voorzitter der Bourskommissie, had een wisseïagent bevel ontvangen, in drie dagen niet ter Beurs te verschijnen. De wis selagent bekommerde zich daar echter niet om en de voorzitter der Beurskommissie zond om de policie. Deze moest echter niet tus- schenkomen. Dief geknipt. Een genaamde Louis M...,die van een wagen der Staatsspoor wegen een pak koopwaren gestolen hud, is in zijne woning, Lange Koolstraat, aange houden geworden. Erge zaak. Drie jonge gasten, die aan de vesten, achter het slachthuis een meisje aangevallen en erg mishandeld had den, zijn aangehouden geworden. De' schurken zijil ter beschikking Van het gerecht opgesloten. Diefstallen. Een Höngaarscli land verhuizer Werd langs den 'havenkaht, door eert onbekend gebleven schurk van zijn geld beugel 137 florijnen en 47 fraiik inhoudende, ontlast. - Stoutmoedige dieven drongen in do woning van M. Augar, Borgerhoutstraat en stolon er een gouden uurwerk met keten, eene borstspeld en verscheidene ringen. Donderdag nacht hebben ongekende dieven aan liet Amerikadok eene kist open gebroken en er 60 nikkelen zakuurwerken en andere voorwerpen uitgestolen. De uurwer ken behoorden aan firma Ruys en G,e. Erge hoefslag. De genaamde Alfons Geheimzinnige verdiojning. De 43 jarige Jan Verhoven, wonende Dylestraat, ia sinds eenige dagen op geheimzinnige wijze verdwenen. De policie is verwittigd en het signalement van den verdwenen© in alle richtingen rondgestuurd. In de vaart. Een gespan van M. Peeters, ondernemer, is gisteren namiddag in de Zuiderbassijns gevallen. Het paard kon nog gered worden, doch de wagen is gezon ken. Kind levend verbrand. Donderdag morgen had er in de Lange Schipperskapei- slraat een droevig ongeval plaats. Het 2jarig kindje Antoon Ilostens, zat alleen in de keu ken, terwijl de moeder eene boodschap deed in de huurt. Het kind ontdekte op de schouw een doosje stekjes, waarmede het zijne kleed jes inbrand stak. Op het geschreeuw van den kleine kwamen de geburen alsook de moeder toegeloopen, die de brandende klee deren van het lichaam rukten. Het arme kind liad reeds brandwonden op geheel het lichaam hekomen. Het slachtoffer werd ter verpleging naar het Sint-Walbur- gisgasthuis gevoerd. Aangerand. De eclitgenoote De Groof, wonende Lange Koolstraat werd in het hofje der gemeenleplaals aangevallen door een kerel, die haar een gouden uurwerk met kelen ontrukte. Op het hulpgeroep der vrouw, snelden verscheidene personen den dief achterna. Deze wierp zijn buitin de Van Boendalestraat ten gronde. Do dief is ge kend. is hel eenige echte Vieux Système. Mechelen. Gevaarlijke kerel. Een dronken kerel, wonende te Bonheyden, werd door een policieagent uit eene herberg van Neckerspoel gezet. Hij wachtte den agent eenige slappen verder af, gewapend met een revolver. Drie burgers, dio het spel gezien hadden, sprongen hem onverwachts op het lijf en ontwapenden hem. Proces-verhaal is tegen hem opgemaakt. Zinneloos geworden. Eene hande laarster in gleierwerk, was gisteren mor- gend bezig hare kliënten te hestellen, toen zij schielijk zinneloos werd en alles verbrij zelde wat haar in handen kwam. De policie had de grootste moeite, de vrouw teoverr meesteren en naar het gemeentelijk gasthuis over te brengen. Diefstallen. De landbouwer Van Ingelgem, op zijn akker werkende, vond twee groote blikken doozen opgevuld met koperen voorwerpen. Deze kwamen voort van een diefstal, eenige dagen geleden ten nadeele van een kopergieter der stad ge pleegd. In de Hoogstraat, werd in een koffiehuis, gehouden door M. Coosemans, den inhoud der spaarkas geledigd. Ten nadeele van kolonel Servais, werd een gouden uurwerk met keten en drie brief jes van 20 fr. gestolen De policie onder zoekt. Gheel. Doodelijk spoorwegongeluk De 26-jarige landbouwersdochter Theresia'' Simons wonende op Het Halven} keerde gis teren namiddag huiswaarts. Aan de barreel, 400 meters vóór de statie, moest zij blijven wachten, daar een trein uit Antwerpen in aantocht was. Toen deze voor- hij was,en de barreelen nog gesloten bleven, klom zij er over en wilde over de riggels gaan. Op het zelfde oogenblik kwam een trein uit Duitschland aan. De onvoorzichtige bemerkte hem te laat, werd omvergeworpen Gy, Zuster Agnes éii Zuster Louise, zijt geheel vrij, zeide de Abdis, terwijl zij een vriendelijke blik wierp op twee jonge meisjes, die beiden den witten Sluier der novices droe gen. Beiden stonden op en wierpen zich aan ha re voeten. Moeder, laat o ns niet achter verwerp ons nietLaat ons met u medegaan Wij we ten wel dat wij het nic't waardig zijn doch Van Reeth, 31 jaar oud, wonende Menem-Zij bleef op den straat, kreeg in de Br-edastraat van zijn paard een geweldigen hoefslag. De man zakte be wusteloos noder en moest naar het Stuyven- herggasthuis overgebracht worden. Erge val. Een genaamde Marinus Slosse, wonende Franckens'.raat is op de Kleine Markt zoo ongelukkig gevallen, dat hij met eene beenbreuk naar het gasthuis moest gevoerd worden. een buitengewoon voorval tegenwoordig ge weest, en ofschoon ik er geen oordeel over wil uitspreken, schijnt het in mijne oogen en in dien van anderen een wenk des Hemels te zijn. Een uur geleden, terwijl ik in onze kerk lag te bidden, zag ik, hoe liet graf van eene Zuster Marianne zaliger zich eensklaps open- do. Ik waande te droome», en ging eenigen onzer broeders waarschuwen. Zij kwamen en slag dood. Desschel. Hevige brand. Woensdag nacht ontstond brand in de hoeve van .Jan Dries. Het vuur verspreidde zich ten gevolge van den wind zeer snel en weldra stonden twee andere hoeven ook in laaie vlam. De drie hoeven werden niet heel den inboe del de prooi der vlammen. De schade is zeer aanzienlijk. neem oil's meile ofschoon wij ,1e gewijde gé- zagen hetzelfde, evenals ik zaïr toen namen lofton nog met ten aanhpore der II. Kerk ge- wij de zerk wegen tilden de kist op den vloer, daan hebbep,hebben wijze in stille in onze har-en, wonderbaar om to verhalen, ofschoon het ten gedaan. Hoor ons aan, groote God en reeds drie jaar geleden is dat de Heilige Zus- beiden stonden op en hieven hunne handen ten ter ter ruste ging, is haar lichaam nog gaaf Hemol, wij doen aan jjwe Majesteit do ge- en onbedorven. Zij ligt met een glimlach op lollen van armoede, zuiverheid en gehoor- j haar gelaat, on liet kerkgebouw werd met zulk zaamheid, eu zullen onzo heilige kloostermu- een geur vervuld, als geen aardseh reukwerk ren nimmer uit eigen wil verlaten. Neem ons als uwe bruid aan, o Heer en God Eer do Abdis kon spreken, werd er een luid :eklop op do kloosterpoort gehoord. De por tierster ging naar voren om te zien wat het was, en do Zusters bewaarden allen onwille keurig een diep stilzwijgen. Ieder gevoel de dat er elk oogenblik slechte tijding zou ko men. Zuster Mary Eustace trad weder binnen, zeggendo Moeder, het is Vader Staffort, en toen ik hem zeide dat gij hier met al onze Zusters ver gaderd waart, verzocht hij uwe toestemmin, lande bereid u te ontvan- lom hier te komen, waut, hij wilde, ze^t hij gou. Gij in oogt, indien gjj dit verkiest, hier iets aan ons allen zeggen, den dag afwachten, waarop, zoo God het wil, hier weder eene congregatie kan worden op gericht. Neen, Moeder Abdis antwoordden allen, wij gaan met u; wij züllen onzen II. regel hou- deu zooals wij het best kunnen, totonzendood. Verzoek zijn Eerwaarden binnen te ko men, zeido de Abdis, de novice wenkende naar hunne plaatsen terug te keeren. Vader Stafford trad binneu, on nam in het midden d<»r zaal plaats. Zusters, zeide hy, wij zijn daar juist bij ooitheett verspreid. De Zusters vielen stilzwijgend op hunne knieën hunne harten waren te vol om te spre ken. Ik heb het lichaam in de kapel van Onze Lieve Vrouw doen overbrengen, zeide Stafford, gordijnen voor laten hangen en den toegang verboden. Het volk denkt, dat er herstellin gen verricht worden. Ik heb er tegen niemand over gesproken doch dewijl gij, lieden, van nacht naar Spanjó vertrekt, en daarom uwe afzondering toch moet verbreken, wilde ik u vragen, Moeder Abdis, of gij allen ook in de kapel wilt komen en het heilige lichaam ver eeren, voordat wij het weder iu het graf leg gen Meer dan gaarne, Vader, zeide de Abdis terwijl zjj opstond. Wat denkt U eerwaarde dat dit beteekeut Dat er buitengewone rampen over ons land aanstaande zijn, zeide de priester ernstig, en het is als eene waarschuwing voor ons, zoowel mannen als vrouwen van onze Heilige Orde, dat wy ons gereed moeten houden om den dood op waardige wijze tegemoet te gaan. Dit gezegd hebbende gaf hij de Zusters zyn zegen en vertrok. Tegen den avond van dienzelfden dag in het laatst, der aan gebeurtenissen zoo rijke maand September, verlieten de nonnen hun klooster en begaven zich naar do kerk der Paters Fran ciscanen. Na eerst het H. Sacrament te hebben aan beden, gingen zij naar de kapel van Onze Lie- Vrouw, en daar op een houten baar lag het lichaam van haar dien zy op aarde nooit had don gedacht weder te zien.Deschoone gelaats trekken waren vol vrede, terwijl een lichte blos de wangen en de glimlachende lippen ha re waugen en de glimlachende lippen rood verfde. Glimlachende was zij gestorven. De handen lagen over hare borst gekruist, doch liet cru cifix, dat er tusschen had gelegen, was reeds lang tot stof vergaan. Ileur habijt hing in Aai den om haar lichaam eon stuk van het per kament, waarop haar geloften geschreven stonden, was nog aanwezig. Eerbiedig voorzagen de nonnen de geliefde doode van een nieuw gewaad en legden een nieuw crucifix in hare gevouwen hauden het was niet moeilijk ze los te maken, want ze waren nog geheel buigzaam. Al de aanwezigen knielden en kusten deze kostbare handen. Allen baden om de voorspraak dier heilige ziel die eenmaal dat maagdelijke' lichaam weder zou bewonen, allen namen gedeelten van het half vergane kleed als reliquiën mede, en maakten zich daarna tot het vertrek gereed. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2