BUITENLAND. Eveline's overwinning, 2e Reeks brieven van M. Vincent Diericx NIEUWSBERICHTEN. De Kempenaar de S?ste Spiegeifaiinek A.L. MEYVAERT FRANKRIJK 2000 balen wol door brand vernield Gisteren morgen is een hevige brand uit geborsten in de haven van Duinkerke, in eene partij wol komende van Riga. Door den wind aangewakkerd, deelden de vlammen zich mede aan eene partij wol, afkomstig van Australië. 2000 balen werden vernield of grootelijks beschadigd. De schade bedraagt meer dan een miljoen. Drama tusschen Belgen. Een mijnwerker van Boufflioulx, zekere Van den Eynde, die zijne vrouw en kinderen verlaten had, om naar Salomines te komen werken, achtervolgde er de vrouw van een landgenoot, Dufrasne, met zijne liefdevoor- stellen. Deze werden afgewezen. Donderdag avond drong Van den Eyr.de in de woning van Dufrasne en loste twee revolverschoten op de vrouw. Deze werd in het hoofd getrof fen, doch niet doodelijk gekwetst. De laffe schurk joeg zich dan een kogel door het hoofd en bleef op den slag dood. De reis van M. Fallières in Tunis. President Fallières heeft gisteren hel kamp der Bedouinen bezocht. Eene afdeeling van 250 ruiters voerde ter zijner eero eene fantasia uit. De vlieger Bouvier beeft gerui- men tijd boven het kamp gevlogen. Bij de wijnbouwers Vrijdag werden te Reims nog verschei den© aanhoudingen gedaan. Men denkt dal de militaire bezetting nog minstens eene maand zal duren. De municipale raden, die bun ontslag ge geven hadden, hebben zulks vernieuwd. DU ITSCH LAN D. Voor den Vrede Het Duitsch ministerie van marine beeft te Kiel en te Stettin twaalf nieuwe lorpedoboo- ten doen op stapel zetten. Een bandiet ontsnapt. Eon gevaarlijke kerel, Max Schiemang genaamd, die in het gevang van Heilbron» was opgesloUm. is er in geslaagd do ijzeren baren zijner cel door te zagen en is gevlucht. Naar bet schijnt werd hij per automobiel weggevoerd. De wijnbouwers komen in opstand De wijnbouwers van bet Palalinat zijn tc Sl Martin en te Maikammer m opstand ge komen, omdat zij misnoegd zijn over de maatregelen, door bet gouvernement geno men om de plaag der wijndruiven te keer te gaan. Verscheidene eigenaars hebben de ambte- tenaars belet bun werk te voltrekken. £>e gendarmen moesten tusschenkomen en hunne wapen.1: trekken tegenover de dreigende hou ding der menigte. ITALIË Het proces der Camorra De ondervraging der belichten duurt voort. Allen bewersp, onschuldig te zijn.en schuiven alle plïchtigheid op Abaltemaggio,. Een der betichten, Didomisio, viel zeer hevig den prokureur des konings aan. Dó president moest hem verscheidene 'malen tot de orde roepen. OOSTENRIJK De keizer is ziek Keizer Frans Jozef heeft tijdens de laatste ontvangsten eene verkoudheid opgedaan en .op aanbaden va» zijn geneesheer zijn allo ontvangsten afgezegd geworden. Dij zal ook zijne reis haar Buda Pcslh vöoiloopig uil stellen, AMERIKA Wederom een neger gelyncht. TeLevemore. in Kentucky, werd een nc ger beticht van moord pp een blanke, door' de bevolking uit 't gevang gebaald, naar !a Opera gesleept en daar aan een balk gebon den. De toeschouwers trokken hunne revol vers en schoten den neger dood. 27e Vervolg. Sommigen der nonnen, waaronder Zuster Clara van Jezus; hadden Zuster Marianne bij haar leven nooit gezien of gekend. Het too- neel maakte op. hun een dieren indruk, en toen ztf ver uk dotje »n oji* i'e beurt de han den te kussen, scheen bet baar alsof de lippen zich bewogen, en hare /iel vernam een gelluis ter, alsof de dooile had gesproken, en tot haar had gezegd Wees getrouw tot den dood, en ik zal u de kroon des eeuwigen levens- schenken. Stilzwijgend verlieten dc nonnen in eene lange rij.de kerk onmiddelijk nadat zij haar verlaten haddon, moesten zij den hoek der straat omslaan, en naar de zeezijde afdalen. Toen Zuster Clara op hare beurt den hoek omging, voelde zij plotseling eene hand op haar mond, een paar -sterke armen tilden baar van den grond en zij werd snel wegge dragen. Deze overrompeling was met zooveel haast geschied, dat de Zusters de kade reeds bereikt hadden, eer zij het gemis van een hunner be merkten. Eene v^rvolgingop dat uur was onmogelijk. Men droeg bet doen van nasporingen aan Va der Stafford op, en, bitter bedroefd, scheepten de nonnen zich in. Toen Moeder Magdalena op het dek stond en in den grijzen morgendauw een laatste blik op de langzame verdw ijnéndekust van Ierland wierp, werd haar hart tot barstens toe vol onuitsprekelijk leed bij de gedachte^ wat er geworden was van dat teedere lam barer kud de, van haar geliefd en dierbaar kind zij bad gewezen-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo l 22 Maart 1011 KAAP-STAD Wij landden gisteren lo Kaap-slad aan (laagste punt van Afrika). Na ons, in do Grand-Hótel, wat opgesmukt te hebben,deed onze groep eene wandeling. Kaap-stad, zooals de naam hel zegt, strekt zich uit ver in 't water on is gelegen op een verhevene» grond, zoo dat men de zee langs drie kanten ziet vooruit, links en rechts. Evenals in vollen oceaan, heeft men hemel en water vóór zich, maar, achter den rug (Noorden) rijzen bergen op zoo boog en steil dat zelfs een Geeraardsbergsche bergkruiper er niet aan denken mag ze te bestijgen. Die bergen zijn als schutsels legen de noordwinden, wat zeer voordeelig is. Voor de inrichtingen mag Kaap-slad aan onze groole steden vergeleken worden breedreebte lanen en stralen, prachtige open bare gebouwen, nette huizen, winkels, zoo smaakvol en onberispelijk, als ware er een wedstrijd voor do schoonste uitstallingen beweging en drukte gelijk te Brussel kli maat als dat van België. Is men bier waarlijk in Afrika Handel, nijverheid, bankwezen, scheepvaart, spoor wegen, posterijen, telegraaf en telefoon, kazernen, hospitalen, schouwburgen,, ker ken, scholen, enz., alles getuigt van bescha ving en vooruitgang. En zeggen dat over een tw mtigtal jaren het hier nog een woest land was De beschavingsgeest der Engelsch- nrannen is te bewonderen de Belgen mogen bij ben ter scliole gaan Bij onze aankomst wierden wij op straat in 't Vlaamseh aangesproken Ileeren zijt gij geen Belgen Ik beu Gentenaar en heet Kmiêl De Clercq wonende Box 151*1, te Kaap-stad. Gelukkige ontmoeting voor ons Op wei nige minuten waren we op de hoogte van alios wat men over zeden en gebruiken aan gaande Kaap-stad dient te weten.Bn wat doel ■lie Gentenaar té Kaap-stad, zult go me vra gen M. De Clercq is hier onlangs toegeko men en heeft eenen eigendom aangekocht dien wij bezocht hebben. Onze landgenoot is voornemens eetwaren voor Kongo en andere Koloniën aan den man !e brengen. Men koopt hij hem uil ^lankbaarheid voor de diensten die bij' ons bewees, maak ik bier voor hem kosteloos reklaaih. Gelijk bet in de wereld gaai, onze vreugd werd door ie's onaangenaams afgewisseld. Om 11 ure, is ons beste en 'blijmoedigste, vriend, luitenant Gëorgès Goor. met den slaapwagen uit Kaapstad ver trokken.Zóo ik bet reeds meldde, in dé voorstelling'dor medereizigers (5'ld brief).- gaatdie officier naar de Mtmro en Tang&mka Meren, óm er de visehvangst en den viscbhandol te bevor deren. CoisoóT «ÓTTÈh. Brussel. Erge hinderongelukheu Twéé jonge knapen welke Vrijdag namiddag in de Alexienstraat speelden, hingen achter aan den wagen van eén voorbijrijdende brouwerskar. Een der ongelukkige kleinen zekere Dnauwelijks 0 jaar oud viel van de karen werd dooreen der wielen overreden. Men nam de kleine met kneuzingen overdekt op. Hij zal zijn leven lang, indien bij geneest, geminkt blijven. Van de afwezigheid der moeder gebruik makende, bnktë een kleine gast in de Hop s'raat zich over de vensterleuning om èca zijner kleine vriendjes te roepen. De 5 jarige kleine verloor bet evenwicht en viel me-' hel hoofd op de steenen. Het is goi.jk eFEen vóór Jiaar, in doodsangst bad ge leden, en k zij ontving een antwoord in tie woorden barer dagelijksche officie Dewijl hij op Mij vertrouwd heeft zal Ik hem verlossen, Ik zal hem herkennen omdat Lij Mijn naam heeft beleden. Ja, Neer, fluisterde ij, hare oogen ten hemel heffende, ik vertrouw baar aan 1 we hoede toe: Verreweg bitterder,, dan wanneer k mijn eigen leven moe- ion offer brengen, is dit krui- voor mij. Doel), hoe/eer gij mij ook .beproeft, mijn God, bliji ik op u vertrou wen. XIX. Eveline verloor spoedig haar bewustzijn, terwijl zij in allerijl werd.weggedragen. Toen /ij weder bij haar zinnen kwam, bevond zij dat zij op don bodem eeuer boot lag, terw ijl de maan hare stalen in vollen glans op haar gelaat liet vallen. De boot was gevuld met mannen, die met den meesten spoed roeiden, en ter nauwernood werd er een woord tus schen hen gewisseld. De arme gevangene oor deelde het 't best, bare oogen to sluiten en volmaakt stil te liggen. Hare ziel verhief een vurig gebed tot God, en hoe vreeselijk baar toestand ook ware, was haar hart vol vertrou wen op haar Heer haar geloof was te groot om zich alleen te gevoelen. Zij klemde zich in den geest aan haar Bewaarengel vast, en voel de zich gesterkt. Op dit oogenblik werd de boot op het strand gestuurd, en Eveline be merkte dat hare aanvoerders gingen landen. Zy werd nu uit de boot. gedragen en op een paard getild. Vreezende dat, indien zij wei gerde, men van een minder aangenaam ver voermiddel mocht gebruik maken, zette zij zich in den zadel. De toom van haar paard was verbonden aan dien van het paard eens ruiters, met erg gekneusde schedel en veel bloed ver liezende. dat men den kleine bij oen doktoor uit de buurt bracht. Deze vreest verwikke lingen. Overreden. Gisteren namiddag rond 12 1/2 ure van den namiddag, wilde het kindje der echtgenooten D*..., 5jaar oud, over den weg loopen rechtover do ouderlijke woning in de Villersstraat. Het werd onge lukkiglijk verrast door eene brouwerskar en omgeworpen. Het arm kindje werd wreed op gansch het lichaam gekneusd, bet is in hope- loozen toestand dat men het naar St. Pieters- Iiospilaal overgebracht heeft. De policie der 2# afdeeling onderzoekt de verantwoorde- ijkheden. Diefstal. Verleden Vrijdag was een werkman Eduard B..., wonende in de Groole ITaagstraat te Etterbeek en die in dienst van een huis der Nieuw straat is. een oogenblik van zijne, handkar afwezig. Een behendige dief maakte hiervan gebruik, om oenen baal goed te stelen eener waarde van 100 fr. Bestolen. ZekereD..., uit de Pliilo- melestraal, had zich gisteren voorzien van gansch zijn bezit bestaande uit 150 fr. op weg begeven om naar Zwitserland te vertrekken. Ongelukkig kwam bij op den weg naar de statie eene vriendin tegen, en om zijn af scheid tc vieren, bezochten zij samen tal van koffie en drankhuizen. Deze vrouw die eene dievegge was,maakte gebruik van den slaap van den man om zich van zijn geld meester te piaken. Gevaarlijke spelen. Gedurende de kortstondige afwezigheid fijner moeder, was een kleine gast bezig mei lueiferkens af le steken in de slaapkamer. Eensklaps vatten de lakens van het bed. vuur. Do vlammen verspreidden zich snel en weldra stond gansch de kamer in lichllaaie vlam. liet is slechts dank aan do spoedige hulp van gebu- ren en pompiers te danken; dat geene ergere gevolgen te betreuren zijn. Gansch de kamer is leeggebrand. Rjtaigongeluk. -Gisteren, rond 0 ure 's avonds, reed een. rijtuig in de mid denlaan der Regentlei. Op de hoogte der Zuinerstraat gekomen, deed het paard eenen zijsprong en viel het rijtpig omver. De reizi gers werden met geweld togen den grond geslingerd. De dame werd aan hel hoofd ge kwetst. liet rijtuig werd gansch vernield. Een grijsaard door een velomjdcr om vergeworpenGisteren rond 5 ure van den namiddag reed een velorijder langs de Noord laan en deed een 75 jarige ouderling vallen, ilet slackl_.dier zekere E-,., wonende te St- Jaus-Molenbeek werd aan den knie gekwetst. Bedelaars en dieven. Een man schijnende 35 jaar en 'dié eene oude blinde vrouw, geleidde, was bij ,Mm? T... op den Elsensohcnsfoemveg ecnoalmoesgaan vragen deze vrouw ging iets halen, -doch gedurende hare afwezigheid stolen de bedelaars eenige stukken goed en v-errhven'gn'. Hun signale ment is rondgestuurd. Oneerlijke daglomsler. ,-r Sedert ©enige dagen had Mmo F,.., ujt de Konink lijke Prinsstraat, vermoedens tegen de eer lijkheid barer werkvrouw zekere Anna opge vat. Dezen morgend word de zoo gezegde Anna, niet meer op haar werk gezien, doch men bcstatigde de verdwijning van een aan tal pelsen. Men begaf zich naar de door haar aangegeyene woonplaats, doch men vernam er dat men er geen persoon die aan dien naam beantwoordt kende. Politieverordening i T)é policie komt in alle richtingen de persoonsbeschrijving van zekere Jacobooski, rond le sturen. Deze lleéft ten nadéele van zekere M. Ch..., wo nende op de Georges Leclerqlei, verschei dene honderden franken gestolen. De onderzoeksrechter van Namen komt .'in hel Brnsselsch parket to berichten ual i es zijne opsporing zekere Auguste De Stasse, gevaarlijk oudveroordeelde ziel) in den Brussolschcn omtrek schuil houdt. Poli- cieagcnlon werden op ziju spoot gezonden. «lie een zwart iluweelen masker voor had en in een wijden mantel gewikkeld was, en hij geleide haar gedurende een langen stilzwij gende» tocht. De morgenstond begon aan te breken, en deed Eveline ontwaren, dat zij door eene wil de, eenzame streek gevoerd werd, ver van el ke menschelijke woning. Eindelijk hield de troep-stil voor.de poort van een oud, half vergaan kasteel. Eveline werd van haar paard getild en ih eene kamer gebracht. Tut hare verwynderihg bevond /.ij, dat dit vertrek' clegant-'pèmeubiloei d was naar den smaak van dien tijd. 53j wórd op een rust bed gelegd; en éenige minuten alleen gelaten. Zij ging spoedig.op hare voelen, staan .want ofschoon vermoeid en cmtsield door hetgo.cn zij ondervonden bad, badde snelle rit door de frissche lucht baar weder tot baar zelve ge bracht. Zij wierp haar mantel af, en een spiegel,die in haar kamer hing, weerkaatste do zonder linge figuur der jonge non, bleek als een lelie, doch met een glans van'kalme berusting op haar gelaat. Do deur werd geopend do kloek gebouwde, ruiter trad bjnncn, nu "iet langer gemaskerd, en Roger .Mac Donald wierp zich aan hare voeten. Eva, mijne aangébéde» Evaeindelyk zijt gij de mijne Daar lag geen toorn in 'den blik, dien Eva op hem wierp het was een blik van zulk een innig en verwonderd medelijden, als onge twijfeld door een Engel op .een onschuldig kind der aarde geworpen wordt. Eva ik heb getracht zonder u te leven, doch te vergeefs. Mijn brein stond als in brand en eindelijk heb ik u uitdien vreeselijken toe stand verlost, waarin mVë "gevloekte priesters u gebonden hielden. Nu kan niets ons meer Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTFIIER, krachtigste' geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Molenbeek. Tramongeluk. Een erg tramongeluk greep gisteren in de Alf. Van Peereboomstraat plaats. Zekere 48 jarige J. V.., uit de Lannoystraat kwam juist uit de koopwarenstatie builen, toen een tram hen verraslte en op verscheidene meters voort sleept. Toen de wattman gestopt had, kon mén met moeite den man van onder het rijtuig halen. Hij was mét bloed bedekt en had schrikkelijke wonden aaii hoofd, buik en boenen bekomen. Een bijgeroepen geneesheer deed hem na verzorging Lij hoogdringendheid naar het hospitaal voeren. Zijn toestand is bedenkelijk. Vorst. Inbraak. Dieven zijn in de woning van M. L... te Vorst binnengedron gen en hebben er al de stukken van waarde en kleedings'tukkèn gestolen. Ukkel. Kind doodgemorseld. De echtgenooten M..., wonende in de Moeras- senslraat, hadden gisteren namiddag hun 4 jarig kind op boodschap uitgezonden in de gebuurte, riet kind viel ongelukkiglijk bij liet overgaan van den steenweg, juist op dit oogenblik kwam oen kamion aangereden. De voerman zekere M. C.., van Alsemberg, kon zijne paarden bijtijds niet inhouden en het hoofd van het kindje werd onder de zware wielen gepletterd. De dood was oogenblik- kelijk. Huishoudsters, geeft acht Sommige kruideniers geven namaaksels van pakken Billcrpeeën der Trappisten voor echte uit zij bedriegen u op de hoedanigheid. Eischt dus goed het merk der Trappisten Vincart op het pak. 1500 Leuven. Zonderling ongeluk. Giste ren jnoygen werd een lijk in de St Michiels kerk gebracht voor de lijkplechligheden. Een der lijkbidders kreeg eensklaps een bloedop- drang en stortte ton gronde, in zijnen val de kist op zich neertrekkende. De man moest door een geneesheer ver zorgd worden. Antwerpen. Vrouw levend verbrand. Gisteren namiddag was Anna Tritman, wo nende le Burght, in een huis der Offerande- straat bezig «ie ruilen le kuisschen.De vrouw stond op eene tafel, waarop een gasvuur brandde. Eensklaps vatten de kleederen der vrouw vuur en weldra was zij geheel door vlammen omringd. Zij vluchtte buiten, waar voorbijgangers er niet zonder moeite in ge lukten do vlammen uit le dooven. De vrouw werd met erge brandwonden naar het gast huis overgebracht. Ook een der redders werd .erg aan de handen verbrand, en moest in het gasthuis verzorgd worden. Aanhoudingen. De policieagenten De Roeck en Herzet hebben gisteren in een dér bijzonderste hotels dor de Keyserlei, een Duitsolier aangehouden, dié aldaar onder eén valse hen naam verbleef. Op bet oogenblik •zijner aanhouding, bad de man geen cent op zak, om zijn logist te betalen. Hij werd op- •geslöten. De agenten der opsporingsbrigade heb ben gisteren zekeren B... van Nurnberg aan gehouden, die door het Duitsch gerecht wegens erge feilen, opgezocht werd. Zijne uitlevering "was gevraagd geworden. Diefstal. Ten nadeele van een Pa- rijzonaar, M. Paul Deltras, bouwkundige, werd eene brieventesch inhoudende eene som van 500 fr. en talrijke zakénpapieren gesto len. Erg gekwetst. De echtgenoote Ver beugen, wonende Lange Looybroeckslraat is erg aan hel hoofd gekwetst geworden door het omvallen eener afsluiting. Na ter plaats «le noodige zorgen ontvangen te hebben werd het slachtoffer naar hare woning overge- scheiden, en gij zult het bewys ontvangen, hoe oprecht en vurig ik u bemin. Zij bleef volmaakt stil en onbewegelijk. .Eva, spreek toch tot mij zie ik lig ge knield aan uwe voeten. Sta op, mijnheer, zeide zij op kalmen, zachte» toon, en boud op dergelijke taal tegen mij te voeren. In den naam van God beveel ik u, mij mijne vrijheid terug te geven, en mij naar mijn huis te brengen.. Een vloed van lage, onbeschofte woorden stroomde van zijne lippen; doch meteen wenk legde zij hein het stilzwijgen op. Hij sprong weder overeind, hij liad meer ontmoet dan hij verwacht had. Zij was niet langer de Eveline van vroeger dagen, het meisje, dat hem be klaagd had, terwijl zij zijne lielde afwees. Dit was eene vrouw, ontzaggelijk in hare waar digheid het was hem, als zag hij een stand beeld van wit, koud marmer, vreeselijk in zijn schoonheid. Breng mij naar huis, herhaalde zij. Gij hebt geen thuis meer; uwe nonnen zijn vertrokken. Breng rnij dan naar generaal Ó'Neill sinds mijn vader te Rathmines sneuvelde, heeft hij zijne plaats ingenomen. Breng my on der zijne hoede en laat my aan Mary's zijde plaats nemen. Nooit riep Roger, blakende van drift. Heb ik daarom zoo lang geduld geoefend om eindelyk als een kwajongen te worden afge wezen? Gij zult nu de mijne zijn;geen mensch noch duivel zal het thans beletten. Maar God kan het, zeide zij. Ieder spoor van vrees was uit haar ziel ver dwenen. Zij geleek de II. Agues zaliger ge dachtenis, zooals deze in kalme, ongestoorde majesteit yoor hare Romeiusche rechters stond. Gent. Lijk opgetrokken. Door het voorbijvaren van een sleeper in de Leie, aan aan do Graslei, kwam gisteren morgend, kwart voor acht ure/het lijk van een mans persoon boven, dat lang in het water moet verbleven hebben. Het werd opgehaald en naar het doodenhuis overgebracht. Het lijk werd in den namiddag herkend voor dat van den genaamden Frans Van Hullo, oud 22 .jaar, arbeider, woonachtig te Brugge, Hoedenmakerstraat. Mouselines voor bloezen, Van den Bergh- Jouret, Aalst. Sint Martens-Lierde.Brand.V'rrjdag avond, rond 10 ure, is in dc schuur van Pe trus Van der Meulen, brand ontstaan. Dank zij den moed van twee toegesnelde personen konden de vlammen uitgedoofd worden. Daar men rond de schuur stekjes gevonden beeft, zoo vermoedt men kwaadwilligheid. Over eënigen lijd werden de ruilen bij Van der Meulen door kwaaddoeners uitgeworpen. Vlierzele. Bijna een groot ongeluk. De landbouwer Fr. De Scbaever kwam in den namiddag met eene driewielkar naar huis ge reden. De paarden sloegen op hol en de ge leider kon ze niet meer inhouden. Dr Ver-, straeten kwam juist per velo afgereden. Niels dan zijnen moed raadplegende, greep hij de hollende paarden vast en kon zo tot slaan krijgen, naverscneidene meiers medegesleept te zijn geweest. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf, 3Agist. Stoomfabriek in Gent Deinze. Brand. Gister Vrijdag, on* elf ure voormiddag, is een groole brand uit* geborsten te Bevercn hij Theoliel Mestdagh, op de Plaats. Twee koeien zijn in de vlam men gebleven. De stalling, ovenbuur, alsook de aanpalende gebouwen van M. Vanhoe, bakker, zijn door den brand vernield. De pompiers van Deinze, weldra ter plaats, konden den brand bemeesleren. Zonder hunne hulp ware gansch de Plaats, alsook de kerk, door den brand vernield. Meirelbeke. Belangrijke diefstal in de statie. In het gedeelte der koopwaren- statie dat Brazilië heet, en op bet grond gebied Melle ligt, hebben dieven 10 wagons met koopwaren opengebroken uil een dezer werden ruim 200 kgr. katoen-geweefsels ge stolen, welke van Rortrijk naar Antwerpen- Zuid gezonden werden. In een veld werden 3 der stukken teruggevonden. Een bestuurlijk en gerechterlijk onderzoek is geopend, om de dieven te ontdekken. ZOMERSEIZOEN. Aankomst der laat ste Nieuwigheden. Grijze Made-stoffen. Nieuwo kleuren in rood en blauw. Fantaisie voor Bloe zen. Enge/sche Nieuwigheden voor Heeren. Ga zien naar de uitstallingen. J. Delafortrie, Mo lenstraat, 11, Aalst. Dendermonde. Haastige dood. Toon vrouw Van Kerpel, wonende in de Bogaerd- slraat,-59 jaar oud, Donderdag nacht, rond 11 ure, te bed ging, viel zij voor haar bed dood neder. Lokeren. Reisduiven gestolen. Ver leden nacht werden bij Gesar Hollewinckél, wonende op de Heirbrug, veertien beste reis duiven gestolen. Verleden jaar werdeq bij den/elfden persoon, ook al de reisduiven weggehaald. De dieven zijn onbekend. Oordegem. De moordpogingZater dag voormiddag heeft do Kamer van Inbe schuldigingstelling der Rechtbank van Den dermonde het aanhoudingsmandaat bekrach tigd, afgeleverd tegen Theoliel LolièvreJ beschuldigd van moordpoging op, 15 April laatstleden op den persoon van Sehollaert Oklaaf gepleegd. Zijn broeder Hendrik werd in vrijheid ge steld. Waasmunster. Erg ongeluk. Vrijdag namiddag, is do 14jarige V. H..., in de fa briek Alexis Roos en Cule, [door een riem gevat en tweemaal rondgeslingerd gewor den. De knaap werd de beide armen gebro ken en ter verzorging naar het gasthuis over gebracht. Roger gevoelde hetbij gevoelde dat zijne misdaad ook eene dwaasheid was dat zij buiten zijn bereik was geraakt dat bet niet langer de Eveline van vroeger was, die than3 voor hem stond. Doch hij wierp de overtuiging van zich af zij diende zich slechts óver hen nog doller te maken, en den hartstocht, die eens eenige gelijkénis met liefde had gehad, in een vreeselijke smart te veranderen. Wat deert mij uw God zeide hij, hij zal mij niet tegenhouden gij zult de mijne zijn Eene grievende smart deed de zenuwen ha- rer gel $aig trek ken beven. Zij kon het niet ver dragen, dat de naam van God belasterd, werd. Hij bemerkte het, en het deed zijne hoop ver levendigen. Eveline, riep hij, gij zult van uwe gelof ten ontslagen worden, gij zult: vrij gemaakt worden, en dan zult gij aanbeden worden, zooals nog nooit eene vrouw aanbeden is. Ik zal allés laten varen wat u beleedigen of smarten kan. K Eveline begon vermoeid en afgemat te wor den van den langen strijd. De vrees dat zij in zijne tegenwoordigheid haar bewustzijn mocht verliezen, beving haar. Zij voelde dat hare lip pen wit werden, en zij zeide Gij kunt mij niet van mijne geloften ont slaan. Ik verlang niet langer met u te spreken, en beveel u mijne tegenwoordigheid te verla ten. Gij kunt en gij zult ontslagen worden riep hij. (*ij zult mij niet meer zien voordat il£ u kan zéggen dat gij vrij zijt. Vaarwel, En hij ging. Eveline waggelde naar het rustbed en liet' er zich uitwendig op nedervallen doch zi drukte met ongeschokte liefde en vertrouwen! haar crucifix aan liare borst. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2