BUITENLAND. Eveline's overwsnnisig. NIEUWSBERICHTEN. 't Wit Stoopke van Jacques Neefs Spiegelfabriek A.L. MEYVAERT HOLLAND. Eer» standbeeld van czaar Peter de Groote Czaar Nikolaas II van Rusland, heeft te Zaandam een standbeeld doen oprichten van czaar Peter de Groote. Het gedenkteeken draagt in Russisch en Nederlandsch de vol gende opschriften Czaar Peter de Groote leerde te Zaandom den scheepbouw in 1097. Geschenk van Nikolaas II aan de stad Zaan dam 1911. FRANKRIJK Eene dievenbende ontdekt. Tën gevolge der talrijke diefstallen welke in de laatste dagen in den omtrek van Haze- broeck gepleegd werden, deed het gerecht eene huiszoeking hij zekeren Dury. Men vond er een echte bazar van voorwerpen, waarvan Dury den oorsprong niet kon aan duiden. Dury werd aangehouden, alsook een persoon, die zich juist in zijne woning bevond. Andere aanhoudingen worden verwacht. Een wijnbouwer verhangt zich. Een wijnbouwer, zekere Janon, die aange houden was wegens de plunderingen van Ay, beeft zich Zaterdag nacht in zijne cel verhan gen te Reims. Erg mijnongeluk. In de mijnen van Escarpelle, te Davignies, werden twee opzichters Georges Richer en Gustaaf Gen aux, onder eene massa van 16.000 kilo aarde begraven. Onmiddelijk werden de reddingswerken begonnen, doch men vond enkel twee verpletterde lijken. De ontvreemdingen in het ministerie van Buitenlandsche zaken. M. Hamon, de aangehoudene bestuurder der boekhouding van het ministerie van Buitenlandsche zaken heeft volledige be kentenissen gedaan. Alhoewel er slechts 77.000 fr. in zijne kas te kort waren, heeft hij bekend, dat hij eene som van 277.000 fr. ontvreemd heeft. Hij zou namelijk van een persoon eene som van 200.000 fr. ontvangen hebben voor het stichten van een konsulaat in het Verre Oosten. Deze 200.000 fr. had hij ook binnengerijfd zonder er zelfs melding van te maken in ^jne boeken. Een koppige stier. Te Digne moest gisteren namiddag een stierengevecht plaats hebben. De stier had echter weinig lust om te vechten en verbrak zijn stal, geraakte zoo in de eereplaatsen en van daar buiten de Pleza.De stier vluchtte het veld in en bleef onvindbaar. Nieuwe troepen naar Marokko. Uit Perpignan zijn twee afdeelingen kolo niale infanterie naar Marseille gezonden, om daar in te schepen voor Marokko. Te Cherbourg zijn 600 man en te Brest 544 gereed om naar Marokko gezonden to, wo.rdei)«, Een drama der ellende. Sedert eenigen tijd hadden de geboren be merkt dat mei, Chjemin en bare moeder te Lyon wonénde in de uiterste ellende leefden. Do. twep vrouwen doorstonden $<3, grii$toto ont])oripgen. J^,et ipeisjefe dat. ^wak van, ge stol was, kon aan dat lever», niet weerstaan. Zij werd ziek en stierf zonder dat iemand haar kwam verzorgen. De mooier werd zin neloos, en moest naar 't gesticht van Bron overgebracht worden. Toen de polieofficier M. Caire in de ellen dige woning eene huiszoeking deed. ontdekte hij onder den slrooizak der dochter, eene fortuin van 40.000 fr. in bankbriefjes en goadengeld. Onvoorzichtige schutter. Veih'den week tijdens het lof, werd er langs buiten een revolverschot door een dei- ramen van de kathedraal van Alrecht gelost; de kogel verbrijzelde eene ruit alsook een schouder van het beeld van den H. Benedie- lus en viel vervolgens op den kerkvloer. Do Opschudding tusschen de personen die zich in de kerk bevonden, was groot. Een onderzoek werd onmiddelijk door de policio geopend. 28' Vervolg. Op dit oogenblik kwam eene oude vrouw van een terugstootend uiterlijk, met een ge laat, dat tegen eiken goeden inval gehard en alleen op winst bedacht was, het vertrék bin nen, en boot met kruipende vriendelijkheid hare diensten aan. Eveliue nuttigde een weinig van het voed sel dat zij bracht, en ging toen weder op het rustbed liggen, om te rusten, te denken en te bidden. XX. Ondertussehen hadden hoger en zijne man nen sich bp weg begeven óm zich wedér l ij het leger van Cromwell te voegen, dat met grooten.spoed naar Wexford oprukte. Daar hij een volslagen ver>ader was, was zijne hulp voor den generaal natuurlijk van onbereken bare waarde. Hij kon Iersch spreken, was met al de gebruiken der Katholieken bekend, hij was een Mac Donald, en kon de boeren dik wijls beet nemen, door het argeloos te laten vertellen waar zich sommige.priesters of an dere vluchtelingen ophielden. Roger had nu een persoonlijke rede voor dergelijk onderzoek. HU bad vernomen dat de bisschop van Ross zich in de buurt ophield, en had aanvankelijk gowen-eht hem gevan gen te nemen en van kant te maken, eens deels uit haat voorden geestelijken staat, en anderdeels wit wraak omdat, hij Eveline had aangeraden de wereld vaarwel te zorgen en den kloosterstaat te omhelzen. Thans had hij echter eene nieuwe beweegrede. Hij wilde hem trachten te vangen en hem levensbehoud be- ifen bevond, dat het schot gelost werd door een onbehendigen schutter, die het op duiven gemunt had, welke tusschen het beeldhouw werk der vensterbogen nestelden. DU ITSCH LAN D. 200,000 fr. ontvreemd. De kashouder der vereeniging der Duitsche vrouwen ten voordeele van het Roode Kruis der Koloniën, zekere heer Woelfer,.bouw kundige te Berlijn, is onder aanhoudingsman daat geplaatst, onder belichting van in een tijdverloop van 10 jaar, 200,000 fr. uit de kas der vereeniging ontvreemd te hebben. De smokkelhandel. Ten gevolge der verhooging der inkom- rcchten op de allumellen, is de smokkel handel op de Belgische en Hollandsche grenzen erg toegenomen. Verleden nacht had eene botsing plaats tusschen Duitsche tolbeambten en Belgische smokkelaars nabij Eupen. De smokkelaars konden vluchten en 's anderendaags vond men ter plaats ongeveer 10.000 doozen stekjes, welke door de vluch tende smokkelaars achtergelaten waren. Gelukkig ontsnapt. Zaterdag avond deed erfprinses Cecilia een toertje per automobiel langs Schceneberg, toen baar rij tuig. in botsing kwam met i Iramrijluig. De chauffeur had gelukki-i;ju. zijne tegenwoordigheid van geest behouden en de auto bekwam enkel eenige schrammen. Er zijn goéne gekwetsten. In luchtballon over een brandend bosch. De hallen Saarbrucken was bij prach tig weder opgestegen docli een rukwind dreef hem over :t bosch van den Pfalz, dat in brand stond 150 hectaren brandden en de lucht ballon was zoo lang dat vuurgensters in het schuit je vielen. Men wierp alles uit als bal last en dank hieraan kon de ballon klimmen en aan de vlammen ontsnappen. Werkstakerswoelingen. Te Melz hebben de stakende werklieden eener zoutziederij gepoogd de fabriek in brand te steken. De nachtwakers bemerkten gelukkiglijk het gevaar en konden de vlam men uitdooven. Alleen de poort der zoutzie derij werd vernield. ITALIË Anarchisten aangehouden. Men beeft te Turino twee gevaarlijke anarchisten aangehouden, die van Pallèrson kwamen. Zij werden door eene vrouw ver raden, die verklaarde dat zij misdadige voor nemens koesterden voor de opening der tentoonstelling. Men vond in hun bezit eene zekere hoeveelheid dynamiet en revolvers. Sedert eenige dagen heeft men reeds een vijf tigtal verdachte kerels aangehouden. ZWITSERLAND. De speelhuizen' gQslofén. lip Zwitserse he Bondsraad beeft mét alge-, mieene stemmen besloten dat de Vreemde lingenclub' vim den Kursaal van Genefé 'ongehouden heeft te bestaan. De andere speelhuizen zullen waarschijnlijk ook ge stoten worden. OOSTENRIJK. De toestand des Keizers. De toestand van Keizer Franz-Jozef, is zoo voldoende mogelijk. De lichte verkoud heid is volop aan t beleren en de genceshee- ren hopen dat hij Zaterdag geheel zal her steld zijn en de gewone wapenschouw- van het garnizoen van Weenen zal kunnen hou den. PORTUGAL. Koningsgezinde samenzweerders. Te Porto zijn de eerste onderofficier Lou- zada en een korporaal der Republikeinsche Wacht aangehouden, onder verdenking aan eene koningsgezinde 'samenzwering te hebben deelgenomen. Verscheidene burgers zijn ook in de samenzwering beirokken. Men verwacht nog verscheidene aanhou dingen. loven, als hij Eveline van hare geloften wilde ontslaan, en haar met hem in den echt wilde vereenigen. Met dit verfoeilijke plan in zijn hoofd ren de hij, in gedachten verdiept, voort. Ha liep een zijner mannen, terwijl zij hun weg door een met boomen begroeide bprgklool' vervolgden, wat was dat,- dat zich daar om dien boom bewoog Misschien een konijn, antwoordde een zijner makkers, dié van zijn nachtelijken ar beid, half op zijn paard zat te slapen. Konijnen zijn niet gowoon een rood rok je, aan te trekken, zeide de eerste. Het was een vrouwenjakje, of ik heb er nooit een ge zien. Met uw verlof, Sir Roger, verlangt ge dat wij halt houden, ging bij voort, terwijl hij zijn aanvperder opzijdereed, hot zou mij niets verwonderen of er houdt zich hier de een of ander van dit paapsche vee verscholen. Haltzeide Roger, en laat ons de ronde onderzoeken. Het onderzoek was helaas niet moeielijk een troepje vluchtelingen had aldaar de wijk genomèn.in een berghol. Het was spoedig omsingeld, en de soldaten dachten eene gemakkelijke overwinning te behalen. Hierin hadden zij zich echter vergiet. Do opening, die tot ingang diende, was zoo klein, dat slechts een man tegelijk er door kon. Een soldaat die er eers. wildo binnendrin gen, waggelde achterover én viel dood neder. Do vluchtelingen in het hol hadden vuurwa penen, en hadden besloten hun leven zoo duur mógelijk te verkoopen. Drie man van Roger's soldaten'waren geval len, de troep ging beraadslagen boe zij verder zopden handelen, en er werd een voorstel ge daan, dat Roger's oogen van vreugde deed Brussel. Drama der dronkenschap. Sedert eenige weken was zekere G,, 44 jaar, handelsreiziger, zonder plaats. Hij is afkom stig van Luik. dooh hij slenterde rond inden Brusselschen omtrek. Daar hij Zondag we derom dronken was. werd hij uit een koffie huis gezet. G... werd kwaad en sloeg met zijne twee vuisten gclijk.de glazen vitrien uit van het koffiehuis. Hij sneed zich de heide polsen af en moest naar het hospitaal ge bracht worden. Aanhouding van eed'gauwdief. De Brusselsche policie komt Zondag op de Bo- taniekènhoflaan zekere Jan' Lefévre, afkom stig van Dendermonde,-' aan te houden, op het oogenblik dat hij den geldbeugel eener dame kwam te ontslelèn, op de Rogiers- plaats. Lefévre, die een'Stiel maakte van die soort van dieverij, werd opgesloten. Een knaapje valt van den tram. Gisteren avond, rond 9 ufo, werd de 14 ja rige Francois K.., van Ganshoren, hêtslacht- offer van een tramongeluk'. Ilij bevond zich opliet platform van.een ti7am. Op de hoogte van de Leopold II laan .gekomen, werd hij dooreen schok van hel platform geworpen en het tweede rijtuig rolde over zijn linker voet. Deze werd letterlijk verpletterd. De jongeK... werd ter plaats verzorgd en ver volgens naar het hospitaal gebrae'nt, alwaar de afzetting werd noodig geoordeeld. Kind gezel/moord.Dezen morgen, rond 10 ure, werd de elfjarige kleine der echtgenooten S.., uit de Louisannestraat, door zijne ouders hekéven, omdat hij iets misdaan had. Hij ging' zich wegsteken en daar de ouders hunnen kleine niet meer za gen,, gingen zij hem zoeken. Na eene halve uur zoekens, vonden zij hun kind opgehan gen. Men oordeele over de wanhoop dier ouders. Al de moeite welke men deed om hem tot bezinning te brengen, bleef vruch teloos. Bandietenstreek. Gisteren namid dag was Mad. T.., met baar dochterken eene wandeling gaan doen, doch bij het vallen van den avond. In de LoiTeinschedreef werd zij eensklaps aangevallen door twee kerels die haar omverwierpen eh waarvan eene ter wijl de andere haar in bedwang hiel, haar handzakje stal. Eens hunnen slag gedaan, namen de dieven de vlucht: Mad. T..., ging onmiddelijk de policio verwittigen. Eene klopjacht werd gedaan doch de kerels bleven onvindbaar. Het gestoléne handzakje be vatte eene som van 140 fr. Poging lot zelfmoord. Dezen nacht heeft zekeren G... 55 jaar, schilder, wonende met moeder en broeder 'in de Turkyëstraat eene poging tot zelfmoord gepleegd. Zij heeft zich een kogel door liet hbofd gejaagd. Een in allerhaast bijgeroepen geneesheer heeft zijné, beste zorgen aan. dcyi wanhopigen toe gediend én heeft hem Vervolgens naar SÏ- ,j£nshospitaaI doen overbrengen. Voorde Uindeten jGisteren ontstond t^'ist tusschen M. D.., en Mme B... twee gbburen aangaande hunne kinderen. Men was weldra bezigen et aeltelddli;M'"^ sjSrorig eens klaps binnen,-^greepule kolerhaak en .bracht M. D... een geweldigen slag,op bet hoofd mede toe. M. D... viel zonder kennis neder, hij verloor veel bloed dqpr neus en ooren. De toegesnelde geburen sprongen ter hulp van den gekwetste en brachten hem de eersle zorgen. De polieie der 3° afdeeling heeft een onderzoek ingesteld. Begin van brand Zondag avond rond 11 ure is braud uitgeborsten in het mansarde- kamertje van n. 13 dor Vilersstraat. Geluk kig kon dit begin van brand haastig gedempt worden. De schade die gering is, is door ver zekering gedekt. Opgepast voor de drammers. Een bouwmeester zekere M. G.., uit de Vange- vardstraat van Parijs werd lievig gedrom- op liet oogenblik dat hij in do Lnxein- burgsehe statie aankWam en zich naar de stad begaf. De drie drummers verdwenen schitteren. De liulpeloozo lieden verkeerden in de hoop, dat hunne vijanden waren teleur gesteld, en zouden aftrekken. Zij wisten niet met welke soort van lieden zij te doen hadden. De geheeie bende steeg 6f, bond de paarden aan do boomen, terwijl fcy met hunne zwaar den takken van de boomén kap ten,die zij voor den ingang van het hol opstapelden. Gedurende geruimen tijd wisten de gevan genen niet wat zij uitvoerden, doch toen er een dikte rook ömhoogstéeg en liét liont begon te knapperen en te branden,'begrepen zij dat zijdoor liet ondergaanvan een langzumen vuurdood de martelaarskroon zouden ver werven. Toen lieten enkelen hunner den moed zin ken, en zuchten en kreten werdeu gehoord het gezucht van vrouwen 'en het geschrei van kinderen. Toen riep Roger, die bij den ingang stond, met luide stem Indien de bisschop van Ross daar is, le ver hem uit en gij zult allen vrij zijn Er ontstond een plotseling stilzwijgen ge volgd van een zaehten woordenstrijd. Eenigen waren ongetwijfeld bereid toe te geven, ter wijl anderen tegenstreefden. Eindelijk sprong er een oud man met witte haron door de opening midden in den branden den houtstapel, en men kon aan de kalme houding den grijzen bisschop duidelijk onder scheiden. De soldaten boden hpm een behulpzame hand, en Daar Roger gaapde, zeide hij met de woorden zijns Goddelijk,eü1 Meester rHier ben ik Indien*ik het ben, dién gij zoekt, zoo laat deze gaan. r Bindt hem op een paard, zeide Roger te gen twee zijner mannen vervolgens beval h'j de andere het hout wedér op te stapelen, en haastig. Iu een hotel der Koninklijke plaats aangekomen zijnde, hestaligde M. G..., dat hem zijn portefeuille 800 fr. inhoudende gestolen had. M. G.., is een der talrijke slachtoffers der drie knappe gauwdieven die sedert eenigen tijd reeds in en rond de staties hun winstgevend stieltje uitoefenen. Gevecht. Zekere Arthur V... en August C..., uit de Pachécostraat, waren dezen nacht in eene herberg der Rijke Kla- renslraat aan het kaarten. Zii kregen twist aangaande eene zeurderij. V... riep zijnen tegenstander buiten en een verwoed gevecht ontstond. Eensklaps ziende dat hij het onder spit moest delven, trok V... een groot penne- mes en bracht er zijnen tegenstrever een lie- vigen steek mede toe. Gelukkig kwam op dit oogenblik een agent die de twee gasten medenam naar het policiebureel der Nieuwe Graanmarkt. Een onderzoek is geopend. Omgeworpen. Zaterdag nanoen werd Mad. Martha V.., 57 jaar oud,- wonende in deLeidstraat door eene kar op den Hene- gauwschen steenweg omgeworpen, niette genstaande hergeweld van den voerman om het ongeluk te voorkomen. In hare val heeft Mad V..., zich erg aan het hoofd ge kwetst. De gekwetste aan wier onvoorzich tigheid volgens-het onderzoek der polieie dit ongeluk le wijten is, werd na verzorging in eene naburige apotheek naar hare woning overgebracht. Werkongeval. Zekere V... 42 jaar wonende in de Van Aastraat le Elsene was Zaterdag bezig met een huis der Spiegelstraat te witten.Ten gevolge van een misstap vielde werkman van de ladder. De arme man heeft een bil gebroken en bekwam érge kneuzin gen aan het hoofd. Medeplichtige van Woerzé aangehou den. Zaterdag morgen, in do vroege uur tjes, hebben twee policieagenten der Brus- selsche brigade zekere Henri Taldir, gezegd Louis de Slachter geboren to Parijs, in eene mansarde van de Vellenmarkt aange houden. Taldir werd door de Fransche polieie ieve- rig opgezocht. Men weet dat het Taldir is die in medeplichtigheid met Woerzé verschei dene diefstallen en moorden pleegde. Het is hij die Woerzé op de Jamarlaan vergezelde. Hij werd in St Gillisgevang opgesloten. Erg ongeluk. Zaterdag namiddag- had een zeer erg ongeluk plaats in de werk huizen van M. H..,inde Groenlaanstraat. M. II... was met behulp van een zijner werk lieden bezig met eene koets op den assenceur te stellen, toen de plankenvloer eensklaps omsloeg. Mevr. II..., die juist in de werk huizen kwam, werd aan hoofd en beenen ge troffen en werd buiten kennis opgenomen. M. II... en de werkman werden eveneens erg gekwetst. De toestand van Mev. H... boezemt onrust in. Erg motocyclcttcongéluk. Een mo- técyclètterijder, zëkbrp Lucieni' G.., 24 jaar, -Wonende te Ukkel,' kwam gi'slér'eh in botsing Jnet eone bromverskar.die aan-de Nirióofsehe poort gereden kwam'. De motor-ij der, aan „wjiens onvoorzichtigheid het ongeluk te wij-- ten is, werd erg aandiét'hoöfd gékwotiit. ;- - i Hij -werdverzorgd" door'- een dok-tooi* uit de gebuurte. mhho no 4ï na «eyno Maar, zeker gebuurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de Bitterpeeën Trappisten 1500 Schaarbeek. Doodelijke val. Gedu- durende de afwezigheid zijner ouders die een appartement van het 2e verdiep bewonen, was hun zoon op den boord der venster ge- klefferd. Eensklaps verloor de onvoorzich tige kleine het evenwicht en plofte op de straatsteenen. Men nam heni met gekloven schedel op. Het knaapje werd in hopeloozen toestand naar het hospitaal overgebracht. Dezen namiddag rond 2 ure is het onge lukkig slachtoffer overleden zonder kennis genomen te hebben. In vrijheidstellingMen herinnert zich nog het schrikkelijk ongeluk der Sinte- Mariaplaats te Schaarbeek, die het leven met hun verbrandingsvverken voort te gaan. De,bisschop wilde hier iets tegen inbrengen, doch zijne beulen gaven hem zulk een gedach ten slag op het hoofd, dat hij een poos alle besef verloor. Wat gaven de soldatén en spion nen van Cromwell om gedane beloften Het was goed voor den bisschop dat hij be wusteloos lag zoodoende werd liem het vree- selijk gezicht, de Ijzingwekkende kreten van dat tooneel van menschenslachtipg bespaard. Terwijl dit voorviel maakte een der soldaten eene tafel van zijn trom, en lag er zijn bijbel op, en terwijl hij nieuwe takken boschen op den vuurgloed wierp, las hij met eene zalven de stem O mijn God, maak hen gelijk aan betrad van een wagen, en als stoppels van den wind: als vuur, dat het hout verbrandt en als een vlam, die bergen verteert; laat hen beschaamd en voor altijd gekweld worden, en laat hen vernietigd worden en sterven. Do kreten in liet hol werden van lieverleden zwakker de minder pijnlijke dood van ver stikking door rook deed zijn werk. Het scherpe neusgeluid van den puritein- sehen dweeper klonk door het woud, doch in het luchtruim ruischten melodiën van enge lendie Roger en zyne mannen niet konden hooren. De eene ziel na de andere steeg hemelwaarts, het arme, gepijnigde lichaam op aarde verla tende, en door de engelenhanden gedragen, bereikten zij de poorten der Eeuwige Geluk zaligheid, en engelen verwelkomden hen en schreven hunne namen op in het Boek des Levens. Tóen de bisschop weder tot bewustzijn kwam, was de troep reéds ver van bet tooneel van den moord verwijderd. Zij hadden de ver stikte en zwartgeblakerde lichamen in oogen- aan een kind kostte. De chauffeur zekere S-.. werd in 'tgevang opgesloten,sedert 14 April. Men komt hem nu onder waarborg van 5000 fr. terug in vrijheid testellen. is hel eenige echte Vieux Syslème. Antwerpen. Eene betooging tegen mi nister Sohollaert. De kabinetsoverste M. Schollaert, minister van Schoone Kunsten en Wetenschappen, was Zaterdag avond met zijn secretaris naar Antwerpen gekomen om er een feestmaal bij te wonen, aangeboden door de maatschappij tot aanmoediging der Schoone Kunsten. Ter dier gelegenheid richtten eenige geu zen, met twee gekende haant jes vooruit aan 't hoofd, een opstootje in. Natuurlijk was de nieuwe schoolwet het ontwerp der betooging. Proces verbaal is opgemaakt tegen de twee leiders van het opstootje. Brulale aanranding. Zaterdag* nacht werd de genaamde Karei Buffel, wo nende Lindenstraat. in zijne woning aange rand door zekeren Karei Van B..., wonende zelfde straat. Buffel kreeg een messteek in het hoofd en werd met geweld ten gronde geworpen. Daarna wierp de aanrander hem eene petroollamp naar het hoofd. Buffel werd niét getroffen en gelukkfglijk doofde de lamp uit. De brutale aanrander werd door de poli eie aangehouden en opgesloten. Het slachtoffer moest in het Ste Elisabeths- gaslhuis verzorgd worden. Zijne wonden zijn gelukkiglijk niet gevaarlijk. Saccharine oniddkt. In de woning van een tolbeambte, op den Grooten Driesch, heeft men eene hoeveelheid saccharine ont dekt. De talbeamble verklaart dat de saccha rine door zijne minares in zijne woning ge bracht was, en dat de vrouw hem, na eenen twist, heeft aangeklaagd. Velours en demitten voer werkkostumen. Van den Bergh-Jouret, Aalst. Mechelen. Bijna verdronkenGis teren namiddag, viel het 7jarig zoontje der echtgenooten Mertens in do Dijle. Een jon geling sprong in het water en redde den kleine. De redder liep met zijn nat kleedsel in allerhaast weg, zoodat hij niet gekend is. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Sint-Nikolaas. Erg gekwetst.In den nacht van Zondag tot Maandag is de ge naamde De BI..., klaroenblazer bij het 3® linieregiment door het venster van het eerste verdiep gevallen of gesprongen, der ouder lijke woning. Voorbijgangers hebben hem rond 2 ure 's morgens op de straat stervend vinden lig gen. Ilij was armen en beenen gebroken, en verloor veel bloed uit neus, mond en ooren. Dr Fonleyn heeft den ongelukkige vjerk.orgd en haar het gasthuis overgebracht. Zijn toestand is hopelous. Naar meu zegt, was de jongeling onderhevig aan slaapwan- .-r - Ronse. De tramwegen. De IniBgp-jjgj meestersfy.an eëi» grpot getal geineentep Hén stadhuize bijeengeweest, ,om lelier^a^i slagen over hel leggen eener tramlijn, die Sottegem aan Ronse verbinden zou, met langs Maria Iioorebeke door te gaan. De studie der plans zal eerlang beginnen. Er is ook spraak van eene lijn te leggen, die Ronse aan Berchem verbinden zou. De baan tusschen Berchem en Kortrijk is omtrent voltrokken. ZOMERSEIZOEN. Aankomst der laat ste Nieuwigheden. Grijze Mode-stoffen. Nieuwe kleuren in rood en blauw. Fantaisie voor Bloe zen. Fnge/sche Nieuwigheden voor Heeren. Ga zien naar de uitstallingen. J. Delafortrie, Mo lenstraat, 11, Aalst. Anseroeul bij Ronse. Wreede brand Op het gehucht Trien, is een over- groote brand uitgeborsten in de uitgestrekte hoeve van M. Sibille. Het vuur zal waar- bouw genomen, en een rooden priesterstool opgeraapt, die eenige maanden te voren door de teedere banden eener kloosterzuster te Wexford gemerkt was. Roger maakte er zich meester van hij had er een dauw besef van, dat hij er behoefte aan kon hebben voor de ce remoniën, welke hij plan had den bisschop te laten verrichten. Hij stak den stool dus in zijn zak eii reed verder. Toen lnj het leger van Cromwell bereikt had, bracht hij, den bisschop op eene veilige plaats eti ging naar .den generaal om.zijn rapport uit te brengen. Een glimlach van voldoening speelde om Cromwell's lippeD, toen hij het heldenfeit bij de spelonk vernam. Het is wel, zeide hij, laat ons allen, die in het land zijn, verdelgen, mannen en vrou wen, gelijk Jusua eens deed. Hij bewilligde er gereedelijk in, dat Roger den bisschop als zijn eigen gevangene behield, dewijl hij hem geloofde toen hij beweerde, dat hij door hem achter vele geheimen der Katho lieken zou kunnen komen. Roger nam den ge neraal, in zoover Eveline betrof, niet in ver trouwen. Nadat hij zijn rapport geëindigd had, ondervroeg hij den generaal naar diens ge zondheid. Ik ben wel, antwoordde Cromwelldoch ik gevoel mij min of meer bedroefd over den plotselingen duod van William Walton. Is hy dood vroeg Roger op verbaasden toon. Ja, antwoordde de generaal hij wildo ons op onze marsch hierheen vergezellen,want zijne ziel gloeide van ij ver voor de goede zaak* döch de wond in zijn schouder, die hij te Fre- dah (Drogheda) had opgeloopen, begon te ont steken. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2