BUITENLAND. Eveline's overwinning, NIEUWSBERICHTEN. Schrikkelijke brandramp te Youvange (Luxemburg) De Onzijdigheid naar de Natuur Vier hoeven afgebrand. Drie slachtoffers. Zondag nacht, rond 11 ure, werd de land- houwer Gillain, die met zijn gezin eene hoeve bewoonde te Vouvange, door een brandgeur gewekt. Hij stond op en bemerkte dat zijne schuur in laaie vlam stond. Gillain wekte inderhaast zijne huisgenoten en allen ont kwamen nog tijdig aan den vuurpoel. Zijne vronw werd evenwel erg verlyand, doordien zij bij het vluchten over een brandend meubel viel. De ongelukkige bekwam daarbij nog' zulke zware verwondingen aan het hoofd, dat zij kort nadien bezweek. Midderwijl had het vuur zich derwijze ver spreid, dat drie aanpalende hoeven, toebe- hoorende aan de landbouwers Kichtenir, Brack en Ilolter, ook weldra in laaie vlam stonden. De landbouwer Holter wilde eenige fami liepapieren redden en viel door den branden den vloer. Hij werd erg gekwetst. Ook een zijner kinderen werd nog al erg- verbrand. Daar er geen water voor de handen was, viel er aan blusschen niet te denkenen moest men de vier hoeven geheel laten afbranden. Er blijft nog slechts een uitgesterkte puin hoop over. De schade bedraagt ruim 300,000 fr. Er is verzekering. De oorzaak der ramp is onbekend. FRANKRIJK Doodelijk spoorwegongeluk. Aan denbarreel van Estaque had gisteren een erg ongeluk plaats. Een Spanjaard die met zijne drie dochters over de spoorbaan stapte, toen een expresslrein kwam aange reden, werd verrast en met eene zijner dochters vreeselijk verpletterd. De twee an dere meisjes ontkwamen het ongedeerd. Bij de wijnbouwers. Gisteren morgend hadden te Moussy de ïijkplechtigheden plaats van den wijnbouwer die zich in het gevang van Epernay verhan gen had. Verscheidene nieuwe aanhoudingen wer den gedaan. Woelingen. Daar de meier van Cbagny eene betooging van katholieke spoorwegwerklieden, voor gezeten door den bisschop van Autum ver boden had, hebben hevige woelingen plaats gehad. Verscheidene aanhoudingen weiden gedaan. De Rivier. Men weet tot hiertoe nog niet juist wie Rivier, de bankier die te Parijs voor meer dan 2 miljoen frank schuld achterliet, juist is. Gisteren werd te Parijs in do beurs het gerucht verspreid, dat Rivier niemand an ders is dan een gekende juwelier van Londen. Een onderzoek heeft inderdaad bewezen, dat Rivier alle weken drie dagen té Londen verbleef. DU ITSCH LAN D. Werkstakerswoelingen. De werkstaking der zoutziederijen van Dieuze, neemt eene ernstige wending. De werkstakers heblien verleden nacht nogmaals gepoogd de werkhuizen in brand te steken. I)o stakers poogden ook binnen te dringen om de werklieden die nog aan 't werk zijn te dwingen de werkhuizen te verlaten. De poli- cie kon er ten slotte in gelukken, de stakers uiteen te drijven. Het syndikaat heeft een manifest afgekon digd, waarbij eene schadevergoeding van 3,75 fr. daags beloofd wordt aan de niet- etakers die hel werk verlaten. Een lock-out te Dantzig. Daar een 700lal werklieden der scheeps werven van Sehichau den arbeid gestaakt 29° Vervolg. Wij waren genoodzaakt den eersten nacht Lalt te houden onze geneesheeren konden niets voor hem doen, en hij stierf.. Het is een groot verlies voor u, My Lord, hervatte Roger. Dat is het inderdaad ik heb juist een brief aan zijn vader geschreven ik zal u even voorlezen wat ik geschreven heb Ilij was een moedig jonkman, met lioof- sclie manieren, en zeer vroom. Voor zijn dood was hij zoo vol vreugde dat hij zich aan Fran ke Russell niet kon uitdrukken. Zij deed hem zijne pijn vergeten, zeide hjjen het was in derdaad verwonderlijk. Een weinig later zénle hij, dat slechts één zaak ziju geest bezwaarde. Ik vroeg hem wat dat was. Het was, zeide hij, dat God niet gewild had, dat lnj langer de verdelger Zijner viianden zou zijn. Hij was in het leger zeer bemind door allen,die hem ken den. Doch slechts weinigen kenden hem; want hij was een edel jonkman, Godegelioel en al toegewijd. Gij hebt reden, mijnheer, van God te danken. Hij is een groot heilige in den he mel, waarover gy u buiten gemeen verblijde» moet. Ga nu heeu, zeide do generaal, terwijl hij den brief nederlag en zich tot Roger wendde, en spiegel u aan dit heerlijk voorbeeld; de paapsche opvoeding, die gij genoten hebt, blijft u nog als een brandvlek aan. Ga voort in uw ijver ik ben over u tevreden. Roger boog diep en vertrok. Terwijl hij naar üjn eigen kwartier ging, was zijn gelaat zoo donker als de nacht, terwijl hij lussclieu zijne tanden mompelde hebben, heeft het bestuur der scheepswerven al de andere werklieden, ten getalle van 1300, afgedankt. Alle werk ligt thans stil. Met een vaandel doodgeslagen Tijdens een uitstapje der turnmaatscbappij van Vormholtz (Saksen) kregen een der leden, Lieber genaamd, twist met zijn broe der. De twist liep weldra zoo hoog op, dat een hunner het vaandel der maatschappij greep en het op het hoofd van zijn broeder sloeg. Deze werd den schedel verbrijzeld en bleef op den slag dood. OOSTENRIJK. Nog de zaak Hofrichter Men zal zich nog herinneren dat de officier giftmenger Hofrichter, tijdens zijne voor- loopige gevangzilling, dikwijls brieven aan zijne familie zond en dat eenige dezer brieven door de krijgsoverheid aangeslagen werden. De gevangenbewaker Tuttmann werd aange houden en tot drie jaar gevang veroordeeld, omdat hij do brieven verzonden had. Tuttmann bad echter den inhoud der brie ven aan de krijgsoverheid medegedeeld, en thans is aan het licht gekomen dat zijne ver schijning voor den krijgsraad, slechts kome diespel was. SPANJE. Ondereen muur begraven. Te Barcelona is de muur van een kolen- depot ingestort. Na verscheidene uren wer- kens, gelukte men er in de werklieden te be reiken, die onder de puinen begraven waren. Men vond twee dooden en vier zwaar ge kwetsten. TURKYE Het oproer in Yemen. De Araben van den pretendent S.yed Idris hebben eene bevoorradingsvloot, welke van Gunfunda naar Assyr vaarde, aangevallen en geplunderd. Een Turksch officier en zeven soldaten werden gevangen genomen. Zes kanoneerbooten zijn ter plaats gezonden om de vloot terug te nemen. Indien zij daarin niet gelukken, moeten zij de havens bom- bardeeren. ITALIË Het proces der Camorra. Een der bijzonderste getuigen in het proces der Camorra, de apotheker Pasqualo Scotto, heeft zich gisteren morgend gezelfmooi'd. M. Scotto moest deze week gehoord worden en men verwachtte van hem belangrijke ver klaringen, daar bij in betrekking geweest was met verscheidene leden van Camorra. MAROKKO De toestand. Uit Tanger wordt gemold, dat eeno af- deeling Fransche troepen. 3000 man sterk, de Moulonga is overgetrokken en naar Taza oprukt. Uit Fez wordt gemeld, dat er dringend hulpmoet komen, daar de inboorlingen drei gen in opstand te komen en de stad zullen plunderen. De Beni Malck en de Sesians zouden ook op het punt zijn in opstand té komen. De stam der Ouleq-Jamaa heeft zich on derworpenMen denkt dat ook de Ouléd- Neras zich zullen onderwerpen. Te Bou Zucka is de kolom van Chaouïs •gereed om op te rukken. NEDERLANDS CH-INDIË. De pest. Zaterdag werden op Batavia 28 pestge- vallen.vastgesteld. Op Java waren er vijf nieuwe gevallen. Al do lijders zijn bezweken. CHINA Aanvaring. Zondag namiddag zijn de Chineesche stoo- mers Mecfoo en Kw.vngloo nabij Sanghaï op elkander gebotst. De Mrefoo werd in twee gesneden en zonk schier onmiddelijk. Verscheidene passagiers verdronken. Beide stoomers behoorden, tot de Sanghaï-Merchant lijn. De botsing gebeurde bij een dikken mist. Vervloekte, gemeene huichelaar Gij ge looft niet meer in God dan ik doe. Weinig vermoedt gij met welk doel ik mij zei ven ver nederd hilb om u te volgen. XXI. Het ligt niet in ons plan eene beschrijving van het beleg vau Wexford tegeven. ilet droeg in vele opzichten eene vreeselijke gelijkenis met dat van Drogheda: Cromwell's bloeddorst en wreedheid waren niet.verzadigd geworden door de stapels lijken, die men in do Royne geworpen .had, en hij herhaalde zijn wreedhe den binnen de muren der ongelukkige stad Wexford. Roger was genoodzaakt bij het leger te blij ven, terwijl het beleg aan den gang was, en liet was niet voor eenige dagen,voordat Wex ford zich had overgegeven, dat hij het verlof kon krijgen, dat hij voor zijn doel beloofde. Eindelijk was hij vrij,en ging, vergezeld van den bisschop, dien hij streng liet bewakeD, op reis naar het oude kasteel, waar hij Eveline gevangen hield. Voor dat zij vertrokken, deel de Roger den.bisschop.echter het doel mede, waarom hij hem zoo lang gespaard had, als mede welken dienst hij van hom verwachtte en do belooning, die hij zou ontvangen, in lijf- behoud en vrijheid want Roger zeide dat hij voornemens was, na zijn huwelijk de zaak van Cromwell to verlaten, met Eveline naar Spanje te gaan en den bisschop insgelijks eene plaats in zij» schip tegeven. Do bisschop hoorde zijne woorden niet zon der ontroering aan, en Roger maakte daaruit op, dat lui niet ongenegen was zijn verzoek in te willigen. Do gedachte aan Eveline's toe stand vervulde het liefderijke hart vau den grijsaard met diepe smart, en toen Roger ten laatste op gebiedenden toon vroeg In een katholiek blad van België lazen wij onlangs een overgenomen schrijven van M. Barrès, een beroemde letterkundige, die in een brief aan M. Hanotaüx de volgende rege len schreef,welke verschenen in de «Echo de Paris Wij geven de zaak weer in al hun droeven eenvoud. Een klein meisje van zeven j. was 's Zondags ter misse geweest, 's Maan dags kwam het in de klas en moest den Vaderons opzeggen, boven op eene tafel. De onderwijzer ondervroeg het kind over den inhoud en hield er op wreede wijze den spot mede. 's Zondags daarna gaat het kindje evenwel nog ter kerke, en.'s anderendaags in de klas komende, moest het weder van boven op de tafel staan en ditmaal het Wees ge groet opzeggen. De onderwijzer stelde het kind allerlei vragen, waarop het kind niet dierf en mogelijk met kon antwoorden, en waardoor liet als mikpunt dienen moest van de spotternijen én van den meester én van vele kinderen. Op het einde stond een man neken van tien jaar recht, en zegde aan den meester, dat hij slecht handelde en dat de mama van het meisje zulks niet wilde. Zoo eerbiedigt men in de officiëele scholen de overtuiging van de kristen© ouders en van de kristene huisvaders en het is met zulke onzijdige scholen dat wij katholieken ons zouden moeten tevreden houden. Zoo ja, zoo beweren socialisten en liberalen maar zoo vinden het de katholieke huisvaders en huis moeders niet. Wij, katholieken, wij hebben recht op een onderwijs volgens onze over tuiging, zoowel als de goddeloozen dit recht bezitten voor hunne kinderen. Brussel. Amerikaanschc dieoen. Een matroos welke onlangs van San Fran cisco te Antwerpen aangekomen was en die zich naar Brussel begeven had om er eenige dagen door te brengen, werd bij den uitgang- der statie door twee gasten aangesproken die zegden Amerikanen te zijn. Men werd weldra vriend en de matroos vertelde zijnen overtocht. Gedurende het verhaal liet een der gasten eene envelop zien die eenen bundel bankbilletten bevatte en slak ze daarna in een binnen zak terug. Toen het verhaal van den matroos geëindigd was, werd hij verzocht door den gast met de bank briefjes hen eenige cigareh te gaan halen. Hij gaf hem de envelop met de bankbriefjes maar vroeg hem uurwerk en keting en beurs ter waarborg. De snul gaf het gevraagde doch bij zijn terugkeer uit het cigarenmagazijn waren de twee kerels verdwenen. De envelop bevatte oude dagbladen ter grootte van bankbrief jes gesneden. Kind verpletterd. Gisteren avond wandelde de kleine V..., haar broertje aan de band hoiidende.-laqgs do Hoogstraat. Eens klaps wilde de kleine £an. de hand zijner zuster de straat overloopén. Op dit oogenblik kwam een rijtuig aangesneld en wierp den kleine omver en overreed hom. Het 3jarig knaapje werd met talrijke kwetsuren opge- nomen en naar St-Pietershospitaal overge bracht. Van den tram 'gesprongen.Gisteren avond rond elf ure sprong zekere JacquesD., uit de Charles Meertstraat van den tram op de Fontainasplaats. Hij werd tegen de steenen geslingerd. De onvoorzichtige werd naar eeno nadurige apothepk gebracht waar men bestatigde dat de linkerarm gansch vermor zeld was. Aanstonds stuurde men den ge kwetste naar het hospitaal alwaar men bij hoogdringendheid zijnen arm moest afzetten. Verwoed gevecht. Gisteren avond kregen twee gasten in eene herberg der Hoogstraat twist. Daar de twist weldra tot gevecht keerde, deed de baas ze buiten gaan. Eens op de straat werd het gevecht nog -heviger. Wilt gij doen wat ik u verzocht heb,pries ter, en do aangebedene gefielde uit hare sla vernij bovryden De bisschop hield het verontwaardigde wei gerend antwoord, dat reeds op zijne lippen zweefde, in, en zeide slechts Breng mij bij haar. Hij haakte er naar haar te zien en haar te troosten haar een beschermer te zrjn in zoo ver zijn zwakke arm én zijne grijze haren hem zouden véroorloven dit te zijn, en indien zij géène genade van hunne vei-volg'érs konden bekomen, met haar té sterven. Sir Roger, vol vreugde dat hij zijn spel, naar hij meende, gewonnen had, ging met zijn gevangene op réis. Alvorens hij echter het einde van zijn tocht bereikte, dienen wij een blik op Eveline te, werpen, en te zien hoe het haar gedurende haar gevangenschap ge gaan was. Toen zij eenigzins van den eersten schrik bekomen was, en bevond dat Roger werkelijk vertrokken was, begon haar geest zich met het denkbeeld eener ontvluchting bezig to houden. Zij kwam weldra tot ervaring, dat hare be wakers bestonden uit de vroeger gemelde oude vrouw en twee soldaten. In liet eerst be proefde zij de vrouw tot haar plan over te ha len, doch zij ontving §eno ernstige weigering. Indien zij goud of kostbaarheden bozeten liad, zou dit een verschil gemaakt hebben, doch de arme non was in de oogen van het inhalige wijf slechts een voorwerp van spot. En inder daad, door de eene of andere oorzaak, hetzij het voortsproot uit een natuurlijken afkeer van al wat laag is tegén engelachtige reinheid of om eene andere reden, zooveel is zeker dat Elspeth Jackson een ingekankerden haat koes terde tegen het edele meisje, dat aan haar wii- Zekere T..., 24 jaar oud, wonendein de Vier Windenstraat, trok eensklaps zijn zak mes en plofte liet in het gezicht van zijn tegenstander. Deze zonk neder. De policie die midderwijl ter plaats gekomen was, deed de messentrekker naar het gevang van Sint- Gilles brengen, terwijl de omstanders zijn slachtoffer naar het hospitaal overbrachten. Het is zekere B..., 23 jaar oud, wonende in de Rijtuigstraat, een onderzoek aangaande deze zaak is ingesteld. Moedige daad. Twee sterke brou werspaarden gingen gisteren op hol terwijl zij door den voerman die hier aan het lossen was alleen gelaten waren. In volle vaart reden zij de Solboschlaan op. De twee paar den zouden voorzeker ongelukken te weeg gebracht hebben, zoo de agent Vanhoof ze niet hadde bemeesterd ten prijze van levens gevaar. De agent werd een honderdtal meters medegcsleepl. Gelukkig bekwam hij slechts eenige licht beduidende schrammen. Velo ongeluk. Een erg velo ongeluk greep Maandag namiddag in de Barastraat plaats. Zekere Alphonse Van R..., 24 jaar oud, wonende te Beersel was per velo en in volle vaart over de Constitutieplaats gereden en was in de rails van den tram blijven ste ken. Ten gevolge van den plotselingen stil stand van zijn velo, werd hij eenige meters verder geslingerdHet ongeluk wilde dat er nu juist eene kar bespannen met twee paar den aangereden kwam. Van R..., werd aan het hoofd gekneusd door de stampen dei- paarden en werd vervolgens door een wiel der kar overreden. Men bracht hem na eenige zorgen in eene apotheek, naar het gasthuis over. De ongelukkige die gansch het lichaam met wonden overdekt heeft, klaagt ook nog over geweldige inwendige pijnen. Zijn toestand is bedenkelijk. Uit het onderzoek door de policie ingesteld, blijkt dat de voerman van.de kar, die den jonge ling overreed, niet verantwoordelijk kan ge steld worden. Metaal gestolen. Een policieagent bemerkte gisteren morgen, dat een kerel met een kruiwagen eenen zak vervoerde, welke zeer zwaar scheen. Hij zag den man binnen gaan bij een koopman van metaal der ge meente en hield hem aan. De zak bevatte koper en lood bij een nij veraar in de» Groen- dreef gestolen. De dief, X., werd opgesloten. Door een rijtuig gekwetst. Gisteren werd in de Borgvalstraat de 66 jarige Mad. V..., Rog-ierstraat van Schaarbeek door eene slachterskar omgeworpen. Mad. V.., werd aan de been en en de zijde gekwetst. Na in eene apotheek der Anspachlaan verzorgd te zijn geweest,werd zij op hare aanvraag naar hare woning overgebracht. Uit het onderzoek der policie is op temaken,dat de verantwoor delijkheid van den leider der kar niet in kwestie is. Een lijk in het galeis vanjusticie. Een pleilbezorgersklerk kreeg Maandag morgen in het paleis van justicie een'blaeds- opdrang. Tien minuten later was de man be zweken. Het lijk is mót een ambulancierij- tuig naar zijne woning overgebracht. - DiefstallenM. P., rentenier, wo nende in de Presidents traat, te Elsene, werd verleden Maandag bij het verlaten der Kar- melietenkerk van zijn gouden uurwerk en keting* ontlast. Hij heeft eene klacht bij de policie ingediend. Maandag werd madame R... uit Leu ven voor do uitstalling van eenen winkel der Nieuwstraat bestolen. Een behendige dief had haar handzakje geopend en er 280 fr. in bankbriefjes uit gestolen. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. '1505 Tervueren. Een finaap met acht mes steken doorstoken. Gisteren namflÉag waren Georges Van E.14 jaar oud eiiG... lekeur was overgeleverd. Door hare misluk te pogingen afgeschrikt, wilde Eveline hare vlucht toch beproeven, en op een morgen, ter wijl het zonlicht nog niet was doorgebroken, stond zij andermaal met het groene gras on der hare voeten, en Gods blauwe hemel boven haar hoofd. Ilet mag zelfs zonderling- schijnen dat zij trachtte te ontvluchten te midden eener woeste, eenzame, onbekende landstreek. Doch Eveline kon Iersch sprekenden stelde zooveel vertrouwen in de boeren, dat zij hoopte door een hunner hutten te hereiken in veiligheid te zijn. Helaas! Arm meisje De geloovige Ier- sclie boeren waren reeds sedert lang uit dc buurt naar de gevangenis gedreven geworden, haar spoor werd spoedig ontdekt, en zij werd naar liet kasteel teruggevoerd. Bleek van woede barstte Elsbeth tegen liaar uit Dus wildet gij mij hier achterlaten om als een hond gehandeld te worden, wanneer mijn meester zou terugkomen en ontdekken dat gij gevlogen waart, riep zij, terwijl zij haar een hevigen kaakslag gaf. Ik zal wel zorgen dat gy mij zoo'n poets niet weder speelt. Dit zeggende, leidde, of liever, sleepte zy haar een langeD, steenen wenteltrap op, tot dat zij den top van hot gebouw bereikt hadden. Hier ontsloot Elspeth eene deur, waaruit een vochtige duffe lucht hen te gemoet kwam. Vervolgens duwde zij Eveline voor haar uit. Ilet vertrek lag onder de dakpannen,en was bijgevolg klein en laag. Het was door een traliehek in twee gedeeld. In het midden van dat hek bevond zich eene deur, die mede kon gesloten worden, zoodat de persoon die er zich achter bevond, dubbel gevangen was. In die achterste kamer, of liever in dat hok, werd Eveline geplaatst. Eene houten legerstede, waarop een bos Louis, 16 jaar oud, op de Paardenmarkt fe Tervueren aan het balspeleD. Eensklaps ten gevolge eener nietigheid ontstond er twist* Uit twist kwam weldra gevecht en de twee knapen brachten elkander een aantal schup- pen toe. Eensklaps trok G... een pennemea en stak er Van E... tot 8 maal toe mede in het hoofd, den hals en den rug. Van E... viel bewusteloos ten gronde, terwijl G... do vlucht nam. Voorbijgangers die den moordenaar hadden zien vluchten, snelden ter hulp van zijn slachtoffer dat, in een bloedbad ligde te stuip trekken van de pijn. Een bijgeroepen ge neesheer oordeelde den toestand van den kleine hopeloos. De moordenaar wordt opge zocht. De liefhebbers van een fijne tas gebrui ken de Bitterpeeën der «Trappisten» Vincart. 1500 Schaarbeek.Mislukt. M. L... linnen- bleeker, St-Jobsteenweg, 161, te Ukkel, liet zijn kamion, geladen met manden linnen, alleen staan op den hoek der Post- en Rogier- straat, te Schaarbeek. Een 30 jarig persoon gaf 5 centiemen aan een jongen van 15 jaar en zegde hem Haal op mijn kamion de mand linnen welke er op staat en breng ze hier De knaap had de mand weggenomen, doch juist keerde M. L... weer, die ze hem ontnam en hem leidde naar het commissa riaat in de Quineauxstraat, terwijl de kwaad doener de vlucht nam. De knaap werd terug in vrijheid gesteld. St-Jans-Molenbeek. Diefstal. Mevr. V..., handelaarster, te Ternath, liet gisteren hare kar een oogenblik alleen voor het huis van een barer klanten, Taziauxstraat, te St- Jans-Molenbeck. Een kwaaddoener rukte het hangslot af, waarmee het voertuig toe werd gedaan en stal eenen korf inhoudend 500 eieren. Wat is Catz 't beste maag-bitter. Antwerpen. Erg rijwielongeluk. De 16 jarige Frans De* Decker, wonende Mei straat, reed gisteren per rijwiel langs de Nijverheidslaan, toen hij in botsing kwam met een rijtuig. De wielrijder werd ten gron de geslingerd en erg aan het hoofd gekwetst. Erge val. Gisteren namiddag viel de genaamde Van Dionant, wonende Kuipers straat, in zijne woning van de trappen. De man werd met eene gapende wonde aan het hoofd opgenomen en naar het gasthuis over gebracht. Werkongeluk. De dokwerker Karei Peeters, 23 jaar oud, wonende Bredaslraat, werd gisteren erg- gekwetst, toen hij aan het lossen van den stoomer Amatas hielp. De man werd in de verpleegzaal der Kipdorp- vest verzorgd. Doodeljk tramongeluk. Maandag avond sprong do 7 jarige Jozef Timmermans, Predikantenstraat, in de Nationalestraat op een tramrijluig. Toen de ontvanger kwam, wipte de onvoorzichtige bengel ten gronde juist voor een tram rij tuig, dat in tegenover gestelde richting kwam afgereden. De arme kleine werd vreeselijk verpletterd en bleef op den slag dood. Het lijkje is naar het gast huis overgebracht. Winkeliers, koopt uwe oliegoederen inde beste conditiën bij Van den Bergh-Jouref, Aalst. Beveren-Waas. Straatschennis. Zondagnacht zijn de straatsehenners opnieuw op ronde geweest en hebben langs de haan talrijke boompjes afgebroken. Op den weg naar Zwijndreeht, langsheen de velobaan, zijn er acht afgebroken, op den weg naar Melsele achttien en op den weg Kruisstraat meer dan twintig. Hier ook werden de ruiten uitgeslagen van een in opbouwzijnde huis. Aangerand. Toen de genaamd© Fidelus Hendrickx, Zondag avond huiswaarts keerde, werd hij door twee bedronken kerels, op den weg Heyveld, aangevallen en zeer erg mishandeld. Voorbijgangers vonden den ongelukkige liggen en droegen hem huis waarts. Hij heeft eene gapende wonde aan het hoofd. stroo lag, benevens een houten stoel maakt© al het rneubelement uit. Door eene klein© opening in het dak drong een weinig lucht en licht naar binnen, doch geen zonnestraal kwam ooit het inwendige van dit somber verblijf op- vroolijken, en geen vuur h?d ooit de steeneD, die groen zagen van vochtigheid, verwarmt?. Nu zullen wij eens zien of gij hiér ook uit zult komen, riep Elspeth woest, terwijl zij haar slachtoffer voortduwde. Eveline gaf aan dit verblijf de voorkeur, boven de kamer beneden, met hare opzettelijk aangebrachte weelde. Het was daar slechts een weinig harder dan in hare kloostercel, en zij riep de koude en naaktheid met al de in nigheid barer vurige ziel een hartelijk welkom toe. Doch de geest was sterker dan het lichaam, Eveline was van een tenger gestel, en har© krachten waren al reeds overspannen geweest. De duffe lucht harer gevangenis, en het voed sel, dat slechts uit zwart brood en niet al te helder water bestoud, en bovendien ornler vloeken en verwenschingen werd toegereikt, deden hun invloed op het teedere lichaam spoedig gevoelen. Eindelijk, toen de maand Oktober reeds ten einde liep, kwam Roger en zijn gevolg voor de poort van het kasteel aan. Elspet haastte zich haar meester met groot© onde;-'an gheid te ontvangen, en deelde hem terstonu de redenen mede, waarom zij Evelin© in de zolderkamer had opgesloten. In het eerst vi ktRoger tegen Elspeth en schold haar uit voor al wat mooi en leefijk was* {Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2