m Weerkundige waarnemingen Oiticieele kwoieering Stad.snieu.ws. Assisenhof van Oost'Vlaanderen. Eene oude misdaad SPORTNI EUWS Wielrij den Vliegen. FEEST«?§JZEIR Tli. Stevens, Te koop Zijn toestand boezemt erge onrust gezien den ouderdom van het slachtofler. De daders zijn tot heden onbekend. Ongeluk. Gisteren avond reed Frans Roelandt, poeldenier, rond 9 ure door de Statiestraat. Op zijn rijtuig zaten vier per sonen. Opeens verschrikte zijn paard en sprong zijwaarts. Het rijtuig kantelde om en de ingezetenen werden met geweld op de straatsteenen geworpen. De genaamde Dresselaer, werd den schou der gebroken. Zijne moeder bekwam erge kneuzingen in het gelaat en kloeg over inwendige pijnen. Zij is bedlegerig. Do twee andere personen kwamen er met den schrik van af. ZOMERSEIZOEN. Aankomst der laat ste Nieuwigheden. Grijze Mode-stoffen. Nieuwe kleuren in rood en blauw. Fantaisie voor Bloe zen. Enge/sche Nieuwigheden voor Heeren. Ga zien naar de uitstallingen. J. Delafortrie, Mo lenstraat, 11, Aalst. Gent. Armevromo. De 47 jarige echtgenoote De Decker, die in het gasthuis eene heelkundige bewerking had ondergaan, is in eene vlaag van heete koor:s uoor een venster der eerste verdieping gesprongen De ongelukkige werd het dijbeen gebroken. Haar toestand is zeer bedenkelijk. Jacktongeval. Zondag morgen, rond 9 ure, was M. Meulewater, eigenaar te Won- delgern, op jacht op do watersneppen in de meersclien aan de Nijverheidskaai. Bij het schieten werden de kinderen Margareta Eve- raerten Emma Noodls, 7 en 13 jaar oud, licht gekwetst. Verdronken. Zondag namiddaj rond 3 ure, is een kind van 2 1/2 jaar, al spelende op den koer zijner woning, in de Haspelstaat in eene kuip water gevallen en verdronken. Erpe. Gevallen. Maandag namiddaL is zekere A..., van Ottergem, die per rijwiel langs den Gentschen steenweg kwam gere den, van zijn rijwiel gevallen. Do man werd den arm gebroken en zijne kleederen geheel gescheurd. Lede. Erg rijwielongeluk. Zondag namiddag, rond 6 ure, kwam de genaamde Fidéle Roels, van Hofstade, langs den Dries gereden. Gekomen aan het hof Van Langen- hove, viel zijnen hoed af. Hij greep er naar, doch zijn velo sloeg omver. Roels viel ten gronde en kwam met zijn hoofd op de straat steenen terecht, alwaar hij beweegloos bleef liggen. Hij werd in de herberg Spittaels ge bracht, alwaar hij omtrent vijf uren heeft gelegen, zonder teek en van leven te geven. Hot slachtoffer is daarna per rijtuig naar zijne woning overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. Het huis PRAET-DE WITTE, is nu langs de andere zijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Markt in Nr G, te Aalst. Belcele. Brand. Zondag avond, rond 10 1/2 ure, is het huis van August Klap- dorp, op de wijk Koureren, ten gronde afge brand. De bewoners waren afwezig. Huis meubelen en alles zijn de prooi der vlammen geworden. Ér bestaat,verzekering. Vrouwen Zijt gij rap tëndent als gij eenigen arbeid doet Zijt gij bleek van kleur geworden Lijdt gij aan witten i'loed Hebt gij ongeregelden eetlust Zijt gij mistroos tig en verdrietig zonder redens Dat gij tegen niets kunt, dat gij zoudt weenen bij het minste ongepast woord Hebt ge soms de vlam in het wezen of eene hitte die gansch uwe huid overloopt Moet gij dik wijls zuchten zonder nochtans verdriet te hebben Gebeurt het dat gij herhaalde ma len zwelgen moet, alsof er een stok in de keel stak Zoo ja Ehwel, gij lijdt aan bloedarmoede en verzwakking van het zenuwstelsel Gij moet daar laten naar zien En in afwachting beproeft eens het nieuw uitgevonden geneesmiddel THEOBROMA Uiterst geprezen tegen bleeke kleuren, vale tint, waterzucht, bloedarmoede, verliezen in het wit, moeilijke en overtollige maandston den, zwaarmoedigheid. Vrouwen die THEOBROMA nemen, mo gen in al de omstandigheden van hun leven op eene bestendige gezondheid aanspraak maken. THEOBROMA verkloekt het bloed, ver sterkt de spieren, pantsert het zenuwgestel en de hersenen, vergemakkelijkt de werkin: van hart,longen en nieren. Hoe ver ook ziekte, overarbeid, vermoeie nis, bloedverlies, verdriet, den, lijder moch ten gebracht hebben, THEOBR.OMA ver kwikt, versterkt en borstelt hem. Het geeft nieuwen adem, nieuwe krachten, nieuwe ge zondheid, nieuw leven. Harten omhoog Hoopt, hoopt, arme zie ken Beproeft het nieuwe geneesmiddel Grijpt de redplank schipbreukelingen van het leven Hoofddepot Gent, apotheek DE MOOR. Burgstraat, 38, 3 frank deflesch,te Aalst bij al.de Heeren apothekers. HOND VERDWENEN, Boby Grif fon d'écnrie kleur Peper en zout. Goede belooning aan wie hem terugbrengt, Kei zerlijke Plaats, 29, Aalst. Leergangen van Hoefsmederij te Aalst 191-1 UITSLAG DER EXAMEN. Getal De Vos Prosper, Moortzele 17 p. op 20 D'e Groote Oscar, Herzele 17 p. Beaten Benoit, Denderhautem 17 p. Beaten Gustave, Ayghem 16 p. Lietar Remy, Zulzieke 16 p. Hendrix Alois, Lebbeke 16 p, De Poorter Leon, Hamme 16 p. Bauwens Eugeen, ste-Maria-Lierde 15 p. Mattys I-Ienri, Schellebelle 15 p. Michiels Rpné, Iddergem 15 p. •Jacobs Aifons, Sint-Aniands 15 p. Van Lierop .Joseph, Lebbeke 14 p. De Ruyver Arthur, Eyne 14 p. Hertschap Victor, Beirvelde 12 p. De Professor, Fr. Alk. SINGELÉE, Rijksveearts. Rechterlijke dwaling Verhoor van 25 April. Het verhoor wordt om 9 ure 20 minuten geopend. De publieke omheining is zeer be volkt. De eerste getuige gehoord is Jules Dj; Kneef en vertelt het volgende In de week van de diefte is Kesseloot bij mij gekomen en heeft mij voorgesteld eene dief to te gaan plegen te Aalter, hij vertelt dat hij gevraagd heeft waar De Lodder en Beelaert waren. De Kneef legt breedvoerig de feiten uit, hij vertelt dat zij gevieren naar Aalter zijn gegaan en zich in de schuur heb ben laten sluiten. Toen zij daar ruim een uur en half waren gebleven, zijn zij weg buiten gegaan. Wij hebben, De Kneef en Kesse loot, eene ladder genomen en hebben deze tegen den gevel geplaatst. Dan zijn wij bin nengedrongen, ik heb de vrouw, die wakker was geworden, bedreigd met een ploegijzer, dat wij in de schuur hadden gevonden. Wij zijn dan gevlucht, toen de boer ook wakker is geworden. De Kneef zegt wel dat Beelaert en De Lodder bij de dieven waren, want zij hielden de wacht builen. De Kneef zegt dat Van Dorpe onschuldig was en niet aan de diefte heeft deelgenomen. Vervolgens wordt Ivo Kesseloot gehoord die bevestigt dat Beelaert en De Lodder aan de diefte deelnamen. Hij zegt dat het De Kneef was die de eerste is binnen gedrongen en de voordeui1 geopend heeft. Hij weet nochtans niet of men Beelaert Peet den baard noemde. Romanus Govaert, treinoversle te Gent, zegt dat hij dikwijls Beelaert.Peet den baard, had hooren noemen. Aloïs Van der Deken, policieagent te Gent, komt verklaren dat men Beelaert dik wijls Peet den Baard noemde. Een ander getuige, bediende van den tram, komt verklaren dat den dag voor den diefstal hij vier personen op den tram heeft gezien, dat hij er drie herkende, namelijk Kesseloot, De Lodder en De Kneef. Hij verklaart stellig dat er geen persoon bij was, die een baard droeg, als vierden dief herkende hij Beelaert niet. Nochtans doet de heer voorzitter getui ge opmerken dat hij een brief schreef waarin hij sprak over Peet de Baard getuige zegt dat men hem over dien naam sprak,na melijk een machinist van deze tram. August De Winter, policieagent zegt ook dat Beelaert.gekend was onder den naam van Peet den Baard. Hij weet ook te verkla ren, dat Beelaert dikwijls met Kesseloot en De Kneef te zamen waren. Melanie Van Meerleer, herbergierster komt verklaren dat de dieven De Kneef, Beelaert en de Lodder dikwijls in hare woning kwam. In hare herberg zou de Kneef verteld hebben, dat zij eene diefte gingen plegen te Aalter. Kamiel Poppe, bediende te Gent, was den dag voor de diefte ook van dienst op den tram, waarop de vier dieven zich bevonden. Het is deze die aan getuige Govaert vertelde, dat bij de dieven een persoon was, die den naam droeg van Peet den Baard Volgens getuige moest die bedoelde man Beelaert zijn. Er wordt aan getuige gevraagd of wanneer Van Dorpe in zijne tegenwoor digheid werd gesteld, of hij een baard droeg. Getuige herinnert zich dat niet meer. De heer onderzoeksrechter De Buck, wordt teruggeroepen en zegt dat getuige Joppe hen verklaard heeft, dat in het eerste onderzoek getuige verklaard had dat het Van Dorpe was die men - Peet den Baard noem de. Doch in het tweede onderzoek, toen Joppe in tegenwoordigheid werd gesteld van Bee laert, herkende deze hem stellig en onmidde- lijk als zijnde Peet den Baard Getuige moest bekennen dat hij zicli gedurende het eerste onderzoek vergist had. Throfiel De Weert komt verklaren toen hij te Merxplas opgesloten was met Beelaert, deze hem vertelde dat hij met De Kneef en Kesseloot te Aalst een goeden slag had ge daan, en dat Van Dorpe onplichtig is. Van Asscue Edmond, barbier, te Gent, komt vertellen dat Beelaert altijd zijnen haard lang liet staan en men hem dikwijls Peet den Baard hoorde noemen. Maria De Smedt heeft hooren vertellen dal Van Dorpe onschuldig veroordeeld werd. Polydoor Kerkhove,aangehouden in 't cen traal gevang, heeft met Dc Kneef gesprokén, deze vertelde hem dat Van Dorpe ongeluk kig tot 15 jaar dwangarbeid verwezen werd, en dat een ander met hem de diefte had ge pleegd, maar dat hij deze niet wilde noemen. De getuige zegt ons ook nog dat de vrouw De Kneef hem ook vertelde dat Van Dorpe onplichtig was, maar de naam niet wilde noemen van den waren schuldige. Emiel Vincent, wonendo te Gent, komt verklaren dat hij Van Dorpe zag den dag dei- misdaad, zelfs den avond en dat hij stellig kan verklaren dat Van Dorpe to huis was en niet aan de diefte kon hebben deelgenomen, overigens de vrouw van dezen getuige komt het zelfde verklaren, wat stellig bewijst dat Van Dorpe onplichtig moet zijn. Angeline Maüdts, wonende te Gent, komt verklaren dat een persoon haar komen ver tellen heeft dat eene diefte gepleegd was te Aalter en dat er een man was die onschuldig vast was gestoken. Gustaaf Piens, houtzager te Zwijnaarde. Getuige doet kennen dat Beelaert hern verteld heeft, dat hij deelgenomen had aan hetspel te zeggen eene diefte, te Aalter. Beelaert zou zelfs aan getuige verteld hebben dat Van Dorpe in zijne plaats vast zat. Het was deze getuide die aan Angeline Maudts over de diefte van Aalter sprak. Lodewijk Verbiest is eens met de Lodder te zamen geweest, deze zou hem dan verteld hebben dat hij de diefte van Aalter pleegde met De Kneef, Kesseloot en de tegenwoor dige beschuldigde Beelaert. Van der Haeghen, landbouwer te Zwyn- aarde, heeft ook hooren vertellen dat een persoon, Van Dorpe, onschuldig was in de zaak. Victorien Uytterschoot, herbergierster, ging dikwijls bij de zusters van Beelaert, die haar zelf vertelde dat Van Dorpe onplichtig was verwezen geweest en dal het hun broe der was die bij de dieven was. Een volgende getuige, fabriekwerkster, verklaart dat de vrouw van De Kneef knar vertelde dat Van Dorpe onplichtig is en dat Peet Beelaert de schuldige is. Emma Lootens, herbergierster, wonende te Evergein, komt verklaren dat daags vóór de misdaad, Beelaert met Kesteloot in hare her berg is gekomen. Beelaert ondervraagd daarover, hekent het feit. Karel Willems, werkman te Wondel- gem, heeft daags vóór de misdaad, Beelaert in gezelschap gezien van De Kneef, Keste loot en De Lodder. De twee laatste getuigen brengen niets nieuws aan het licht. Het getuigenverhoor loopt om 10 1/4 ure ten einde. Men gaat over tot hét rekwisitorium. Het zegt dat de zaak zeer klaar is en dat de ongelukkige misgreep weldra zal hersteld worden. Hij zegt dat De 'Lodder niet kan ge- vonnisd worden met Beelaert, daar eene bij zondere rechtspleging is voor het derwijze veroordeelen bij verstek door het assisenhof. Eene eigenlijke diefte word er niet ge pleegd volgens 'l openbaar ministerie men ontvreemde slechts eenige tuigen waarvan zij zich bedienden om hunne slachtoffers te slaan en te bedreigen. Hij vertelt dat 'twol eene be raamde diefte was}wanl do dieven hadden zich laten insluiten in de schuur om zoo gemak kelijker hunne misdaad te volvoeren. Wat Beelaert betreft, deze moet ook aan zien worden als dader, want hij hield de wacht, waardoor bij voorzeker medewerkte voor liet volvoeren van de misdaad, liet was hij die moest verwittigen, wanneer er gevaar was van builen, toen ienitfhd hunne daad kon verhinderen. Het openbaar ministerie vraagt dan ook de veroordeeling van Beelaert. Het bekent dat verzachtende omstandigheden moeten toege kend worden aan Beelaert. Gedurende het rekwisitorium weent Beelaert gedurig. J)e zitting wordt na het rekwisitorium ge sloten. De zitting wordt hernomen om 2 1/2 ure, voor pleidooien en uitspraak. Boetstraffelijke rechtbank van Denclermonde. POGING TOT DIEPTE. Bernard Triest, daglooner te Moerzeke- bij-Hamme, was op 6 November laatstleden, rond 10 ure 's avonds, in den stal gedrongen van Joanna Wauters, landbouwster, teMoer- zeke. Hij had reeds de koe losgemaakt en wilue er mede vluchten, doch werd door de geburen betrapt en aan het gerecht overge leverd. Hij krijgt daarvoor 3 maand gevang. Baankoers voor beginnelingen Te Esschene-Lombeek zal op Maandag. 1 Mei, zijnde tweede kermisdag, een groote volokoers voor beginnelingen plaats hebben, om 2 ure slipt. 120 fr. prijzen. Afstand 15 kilorn. Baan wijzer Hekel- gem kerk, Assche, Zeilick en Berchem Sinte- Agatha statie en terug langs denzelfden De vliegproeven te Gent Gisteren avond, tusschen 5 en 6 ure, deed Beaud, aan boord van den biplaan Hare], twee prachtige vluchten. Tijdens deze vluchten, uitgevoerd op eene hoogte van 50 tot 60 meters, beproefde Beaud voornamelijk de stuurbaarheid van den aeroplaan. De nieuwe klapwieken die aan het toestel bevestigd waren, door stonden do proef opperbest en de biplaan luisterde gewillig naar de opgelegde zwen kingen. Zoo beschreef Beaud tijdens de eerste vlucht verscheidene maal de ronde van het Farmanplein,sloegderióh'tiugvan Oostakkër- Lourdes in, en deed boven het veld, eene schoone zwenking. Bij de tweede vlucht hield het toestel zich, niettegenstaande de rukwinden, die in de hoogte heersehten, zeer sterk en landde zonder den minsten hinder. Ingelmunster Koers van 75 kilometers voor beginnelin gen 1. Verhelst, Oukene 2. Picaver, l)es- selgem 3. Bultynck, Vyve-St-Elooi 4. De Backer, Emelgem 5. Jules Van den Berghe Rousselarë; 6. Boenen^ Kortrijk 7. Praet, Be veren S. Vercouter, Ooigem 9. Ver- scheure, Ingelmunster. IftEEIEDEEUSIGEEII. MELDËRT. Solo-slim. Zondag werd in de herberg van Uyppoïiet Michiels' een Solo-slim ge speeld door Petrus Ba-ert. De medespelers waren Jozef Tegels, Aifons Tegels en Petrus Van Audenhove. MERCHTEM. De.DavidsfondsaffJofiJ.ipg Assche met De Vlaamsche Kring van Merohtem gaven hier Zondag hunne leden eene feest van echte kunst en geniete 1 Hugo Verriest en August De Boeck, wier namen aan door-Vlaamseh schilderend woord en orgelende klank laten gedenken, waren er samen met nog deze kunstenaars Mej. Laenen en Levering en M. Backaerf. En woord en zang en klank en spel langs oor en oogen gulzig ingedronken" betooverden en bemees terden Gejuich en handgeklap, onbedwingbaar on onstilbaar, getuigden van geluk, van liefde en dankbaarheid. Een heerlijke Vlaamsche Kunstdag, waar over Davidsfonds en Vlaamsche Kring, lier mogen zijn. DENDERMONDE Feest der Pompiers. Het zomerleven wordt Zondag 30 April in Dendermonde geo pend met een grootsch pompiersfeest, lei- gelegenheid der overhandiging van hel Fe deraal Vaandel aan kapitein Arthur Philips, voorzitter van het verbond. De stoet, om 11 ure aan de statie gevormd, zal de vol gende stralen doortrekken Brussclsche straat, Torenstraat, Koornaard. Dijk, Bo gaard, Frans Courlenslraat, Groote Markt en Kerkstraat. De bewoners dezer straten zullen .voor deze plechtigheid voorzeker hunne huizen bevlaggen. Dc vólgende kringen zon den hunne bijlreding. Audenaarde. Berchem, Beveren-Waas. Buggenhout, Gavere, Beinze, Eename, Den dermonde, Eyne, GeeraardsLcrgen, Eekloo, Hamme, Herzele, Ninove, Lebbeke, Ronse, St Gillis, Lokeren, St Niklaas, Sottegem, Temsohe, Waasmunster, Wel leren, Laken Gent, Beirleghem, Cureghem, Antoing, Les sen, Molenbeek, Anderlecht, Schaarbeek. Wervick, Jodogue, Hemixem, Schelle, Turn hout, Rousselaere, Gulleghem. Te 12 ure ofRciëele ontvangst op het stadhuis en over handiging van 't federaal vaandel, daarna schouwing door do overlieden op de Groote Markt. Voor het banket, dat om 1 1/2 ure op het stadhuis plaats zal hebben, zijn reeds 260 deelnemers ingeschreven. Om 4 ure con cert op de Groote Markt door het muziek korps der brandweer van" Schaarbeek. Zooals men ziet, zal do 30 April een goede dag zijn voor Dendermonde. NEDERBRAKEL Vlaggefeest.Zondag was de volkrijke gemeente volop in feest. Dè nationale vlag wapperde aan schier al de huizen. Men vierde de inhaling van het vaandel der Fransch- mansgilde reeds300 man sterk. Het nieuw vaandel is een prachtig stuk, vervaardigd door de Zusters van ons klooster, naar eene teekening-, gemaakt door M. Joz. Roeland, schilder en leeraar aan de teekenschool. Om 2 ure word een machtige stoet ge vormd. Hij bestond uit 40 maatschappijen, lien muzieken, in 't geheel 2000 betoogors. gevolgd van al de geestelijke en wereldlijke overheden. Na de voornaamste «traten door trokken te hebben, begaf men zich kerk waarts, waar .liet prachtig vaandel door den eerwaarden heer deken Vael gewijd werd. In de ruime zaal der patronage had eene al- gemeene vergadering, plaats. Gloedvolle re devoeringen over de christene maatschappe lljkë beweging en de plichten van een goeden katholiek werden langdurig toegejuicht. Zelden zag men in Nederbrakel eene meer indrukwekkende betooging als die van Zóndag. SOTTEGEM De Vlaamsche Hoogeschool. Aan staanden Zondag namiddag zal er in het Vlaamschgezinde Sottegem eene monsterbe- tooging en monstermeeting plaats hebben, voor de Vervlaamsching der Gentsche Hoo geschool. Een stoet, beslaande uit muziekkorpsen en talrijke maatschappijen, zoowel uil de om liggende gemeenten als van Sottegem, zal het lieve stadje doortrekken. Het woord zal gevoerd worden door de heeren De Smet, Van Roye, Jan De Wette en Alf. Sevens. Zondag moet het te Sottegem krioelen van Vlamingen WORTEGEM De Vlaamsche Hoogeschool. Verleden Zondag werd eene groote meeting gegeven voor een talrijk publiek, van allo kanten toe gestroomd. De redevoeringen van de advoka- ten Planequaert en Thienpont en van Aifons Sevens werden op een luidruchtig handge klap onthaald. Het Laad van Audenaarde, dat eenigszins insluimerde, is voor goed wak ker geschoten. AUDENAARDE Bedevaart. De noveen ter eere van Onze Lieve Vrouw van Kerselaere, een der schoonst gelegen heiligdommen van ons christen Vlaanderen, begint op- Zondag Mei. Jaarlijks stroomen hier van 50 tot 60 duizend bedevaarders naartoe, om Maria te komen vereeren en hulp en bijstand af te smeeken. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. 'MARKTPRIJZEN Aalst. 25 april Hop. Markt vaster, koopers 65 66 fr. Nieuw gewas, koopers 78 79 fr. Hoppekeesten 1.25. Assche, 25 april Tarwe 18,00 a 19,00 rogge 13,00 a 14,00 haver 17,00 a 18,00 aardap pelen 13,00 a 14,boter 2,85 a 3,00; eieren 2,15 a 2,25 kiekens 2,50 a 3,50 konijnen 1,50 a 2,00; hesp 1,80; viggens35 a 42; hop 70 a 75. Anderlecht, 25 april Verkensmarkt, te koop 2629, prijs per kilo op voet 0,97 a 1,13. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen le kwal. 1.de k. jonge konijnen, 0.50. oude duiven 0.60 jonge duiven, 1.60't koppel, boter 3.20 tot 0.00. eieren de 25, 2,00 tot 2,09 Dendermonde, 24 aprilTarwe 19,00; rogge 14.00: haver 19,00: lijnolielOG; koolzaadolie 64;id. gezuiverd 68,50; lijnkoeken 21 ,tJü;koolzaadkoeken meststof 10,50boter 3,10 eieren 2,10aardap pelen 11,50; graan van La Plata 45.50 id. Indië Camphore 26,75; 164 groote hoornbeesten. Leuven, 24 april. Landbouwtarwe 18,25 a 19,25; handelstarwe 19,00 -rogge 14,25; voe- derhaver 18,75 hrouwhaver 19,50 koolzaadolie 73,00; lijnolie 110,00 strooi 5,25 hooi b,75 bo ter 3,00; tarwebloem 25,00 gort Remy 29,00 tarwezemelen 13,00; lijnkoeken 22,00 eieren 2,20. aardappelen 13,00 a 14,00. AALST. 7 Mei Concert der Koninklijke Harmo nie in haar lokaal, om 8u. 's avonds. 14 Mei Sint Job-kermis. Te 5 ure na middag, uitstap der Koninklijke Harmonie. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. 20 Oogst Congres der Katli. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. GEERAARDSBERGEN 30 April Groote karnavalstoet, ingericht door Geeraardsbergen - Voor waarts met het Gemeentebestuur. 14 Mei Op algemeene aanvraag 2<Vï op voering van De Twee Weezen in de schouwburg, door de Konink lijke Gilde. HOFSTADE 30 April Groot Zangfestival op Babbelaar.. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzócht cle datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 'l bekeer van ons blad mede te deden. van M. Caniiei Praei, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 25 april, 15 ure: Barometer 762° Wind: west Thermometer 18° Vooruitz.goed verander! WISSEL AGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend; Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BÉURS VAN BRUSSEL 24 APRIL. BEURS VAN BRUSSEL. Leén wan Staat, Provïn., Steden. Belgische leeuing 1® r 2® r 3® r 3 3 3 2,5 4 Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annu teiteu3 Gemeentekrediet Buurtspoorw Oan.-Juli3 Obl. Mei-No v. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elseno 1880 1908 Laken 1902 Luik 1860 1897 Meckelen 1885!3 1897 3, Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 3 2,5 2 2,5 2 3 2 3 3,5 3 3 2 91.60 91.50 91.55 77.95 100.80 91.75 78— 100.90 90.75 90.— 90.50 81.10 87.75 103 75 96.80 i 11 li IMS! 95*75 8S.50 li O— SS.— 71.75 SS/15 101 73 73150 97!ö5 W~ 72!ü0 81.75 84 S0 85.45. 82— S5,!.'jO 72.75 73!25 8ö!50 70.25 84.05 97.50 8a! 55- 70.50 S5J05 Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. TLTit ter hand te koop Een schoon en welgelegen pereel Bouwgrond met het woonhuis er op staande, gestaan eïi ge legen te Aalst-Mijlbeek aan den Ouden Dender- mondschensteenweg, groot 5 aren 14 centiaren. Gebruikt geweest bij de kinderen van Charles Van Langenliove, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. De kooper zal het vermo gen hebben de helft der koopsom onbetaald te laten mits eenen kleinen in'rest. Zich te bevragen ter studie van genoemden Notaris DE VIS, alwaar er geld te bekomen is aan geringen intrest. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. Te huren Een WOONHUIS, dienstig- voor Herberg, aan 3 franks per week, te Aalst Mijlheek, Paperodedries. 1° 30 gekapte kanadaboomen, dienstig voor- bouwgerief en blokmakers. 2° Eene mijt droge mutsaard. 3° Zeer goed hooi. Zicli te bevragen ten kantore van den notaris DE VIS, te Aalst. Rotoert Van dc Lanotte, Change, 18, rue de I-Esplanade, 18, Alost. Ordre de Bourse Bruxelles Anvers et les, places étrangères. Paiement gratuit des coupons. Avance sur titres. Courtage 1 par mille.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3