DE KAMER Brandstichting te Ninove Officieele kwotmiiig Weerkundige waarnemingen Vreeselijk ongeluk Ie Schendelbeks VEKGABERIHG DER RECHTERZIJDE Rechterlijke Kronijk Assisenhof van Oost- Vlaanderen. SPORTNIEUWS y/liegen. N3E0EDEELEN0EII. FEESTWIJZER Til. Stevens, 1111 3 2 Voorde beste Zaden Be die/stallen. Ten nadeele van M. "Leo Diercks, wonende CoquilhalslFaat Js een zilveren uurwerk met gouden keten ge stolen. In de koopwarenslatie van lietVlaamscb Hoofd is een wagon opengebroken. De die ven hebben er twee balen ellegoederen uit gestolen, hebbende eene belangrijke waarde. Ten nadeele van den matroos Terolant van den sloomer Batouw werd een koffer opengebroken en eene som van 85 fr., twee koslumen en een paar schoenen gestolen. Aangehouden.In de Scliipperskapel- slraal werden twee matrozen aangehouden, die een hunner gezellen uitgeplunderd had den. De kerels zijn lor beschikking van het gerecht opgesloten. Herenthals. Bloedig gevecht. Het parket van Turnhout, is te Herenthals afge stapt, om een onderzoek te doen nopens een bloedig gevecht, tijdens het welk verschei dene revolverschoten gelost werden en zeke re Frans Liekens, doodelijk gewond werd. De bijzonderste plichtige, zekere Edward J)..., werd aangehouden en gevankelijk naar Turnhout overgebracht. Wynegem. Gevaarlijke messteek. Eenige dagen geleden, tijdens een gevecht, te Wynegem ontstaan,kreeg zekere L.'Corue, wonende lo Wommclgem, een ergen ines- sloek» De toestand van den 'gekwetste is thans zoo zeer verslecht, dat men wanhoopt het slachtoffer nog to kunnen redden. Het parket is verwittigd. Weelde. Paard op hol. Nabij de tramstalie van Weelde, verschrikte het paard van den landbouwer Luylen cn ging op hol. Do landbouwer, die op de kar zat. werd ten gronde geslingerd en zoo erg gekwetst dal zijn toestand geene hoop op redding laat. Mechelen. Gestolen teruggevonden. Dinsdag avond werd len nadeele van M. Thielemans, in het Keizershof op de Boter markt een nieuw rijwiel gestolen. Woensdag morgend werd liet rijwiel op den Stuyven- bergschon dijk teruggevonden. De dief had het rijwiel daar achtergelaten. Winkeliers, koopt uwe ellegoederen in de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Lokeren. Schielijke dood. Woens dag avond is Karei Dutailtcur, dagblad ver- kooper, alhier schielijk overleden. Woeste stier. Woensdag morgen, rond 10 ure, leidde een landbouwer een woësten stier, die verkocht was. De dochter van landbouwer Inghels, die in het rood ge kleed langs de baan kwam, deed liet dier verschrikken. De slier geraakte los en wierp met woest geweld het meisje omver. Deze werd vreeselijlc gekwetst; Zekere Bracke, wilde het dier tegenhouden, doch bekwam ook een lievige hoornstoot. De man die het dier geleidde en een eind ver was medegesleept, is een arm- gebroken. Het, meisje klaagt over hevige inwendige pijnen en heeft eene vyonde in de zijde» De'drie slachtoffers zijn bedlegerig. Sint-Nikölaas. Brand. Woensdag avond, rond 10 ure; is de sclrrij n\verkerssta 1 van Edward Van den Berghe, ten gronde afgebrand. De oorzaak is onbekend. Twee gautodieven.Een koppel van Fransohen ooi-sprong, die hier op de Markt, verscheidene geldbeugels gerobberd hadden en tot in de statie hun werkje voortzetten werden aldaar door een policieagent op hee- lerdaad betrapt en aangehouden. Goede vriend, hebt gij al liooren spre ken van de THEOBROMA Ja, nietwaar de heele stad Gent door spreekt men van dit wonderbaar volksmiddel om te verkloeken, om ons rood en gezond bloed te geven de THËOBROMA verkloekt zoo rap de zenu wen hij kost maar 3 franken on dit is voor 14 dagen goed. Beproeft eens vriend, gij zult eru zoo goed mede bevinden, gelooft de on dervinding. Hoofddepot Apotheek DE MOOR, Gent, te Aalst bij al de heeren apo thekers. St-Amandsberg. Jonge kwaaddoeners. Gister voormiddag, rond 11 ure. waren twee bengels aan 't bedolen in de Schelde- straat. De beer burgemeester Van Cleem- putte, die daar voorbijging, wilde ze doen voortgaan. Een der kleinen sloeg met een steen naar den heer burgemeester. Het zijn kinderen van een barakman, wiens wagen in do Mêerschstraat stond. Op bevel van de policie hébben zij de ge meente moeten verlaten. ZOMERSEIZOEN. Aankomst der laat ste Nieuwigheden. Grijze Mode-stoffen. Nieuwe kleuren in rood en blauw. Fantaisie voor Bloe zen. Enge/sche Nieuwigheden voor Heeren; Gd zien naar de uitstallingen. J. Delafortrie, Mo lenstraat, 11, Aalst. Geeraardsbergen. Overreden. Woens dag avond, rond 7 ure, reed de genaamde Theoliel Froderik, 33 jaar oud, gehuwd en vader van 3 kinderen, met een wagon, toe- belioorende aan M. Van Gauwenberghe, op den Reep, door de Collegiestraat. Op den wagen klimmende gleed bij uit, met het ongelukkig gevolg dat hij onder de wielen terecht kwam en een eind ver mege- sleurd werd. Geholpen door M. Isidoor Van De Spiegle, voerman, en eenige voorbijgan gers, werd de ongelultkige uit zijn neteligen toestand verlost en met de grootste zorg naar 't gasthuis gedragen. Het slachtoffer is de rechterbil gebroken on klaagt over inwendige pijnen. Sedert Maandag is dit het tweede ongeval met voertuigen- Men bevestigt dat De Vruede, het slachtoffer der Molenstraat, waarvan we gisteren melding deden, in hopeloozen toe stand verkeert. Nincve. Lijmoaad gestolen. Op den bleek van M. Violon, te Ninove, werd ver leden nacht ten nadeele van Mevrouw De Pril-Lauwers, eene belangrijke hoeveelheid lijnwaad gestolen. Een onderzoek is geopend. Welpen. Ljh opgehaald. Uit het kanaal van Veurne *iaar Nieuwpoo»t heeft men hel lijk opgetrokken van den bakkers- gast, M. De .Tonghej woonachtig te Veurne, die op Paascliavond naar Aartryke, zijn ge boortedorp, per velo gereden was. liet rijwiel is niet teruggevonden. De zoon van den heer burgemeester verongelukt. Een vreeselijk ongeluk heeft do gemeente Schendelbeke in opschudding gebracht. De heer Jozef Ilacllerman, leerling in het Klein Seminarie van St-Nikolaas, zoon van den achtbaren heer burgemeester van Schendel beke, 21 jaar oud, keerde met een paard huiswaarts. Eensklaps verschrikte bet dier door liet voorbijvliegen van een automobiel, en ging op hol, den jongeling medeslepende. Deze werd len gronde geslingerd en vreese- selijk gekwetst. Het slachtoffer werd in deerniswekkenden toestand opgenomen cn per automobiel naar een hêelkun#g'gesticht te Leuven overge bracht, Ondanks de beste zorgen is de ongelukki ge er Woensdag namiddag rond 4 ure over leden. De afme jongeling was de ruggraat gebro ken geworden. Do droefheid der ouders is hartverscheurend Gansch de gemeente deelt in den smart et- lijken rouw waarin de familie van den heer Burgemeestcr gedompeld wordt. Donderdag morgend om 10 1,2 ure hield de Rechterzijde der kamer hare maandelijk- sclie vergadering, onder voorzitterschap van M. Cooreman. Natuurlijk werd do nieuwe schoolwet druk besproken en er werd met genoegen vastge steld, dat zij heel het land door goed ont haald wordt door de katholieken. Men beeft zich ook bezig gehouden met de verlangens uitgedrukt door de katholieke onderwijzersbonden. Ook over de burgerij en de dagorde der Kamer werden gedachten gewisseld. In Jt kort uitmuntende vergadering welke ten volle betoöhr, dat de rechterzijde en het gouvernement 't akkoord zijn. Zitting van 4 Mei. De Zitting wordt om 2 ure en 7 m. geopend .oude r voorzitterschap 'van M. Cooreman, De veranderingen aan het reglement der Kamer.' Het. voorstel Joüivz wordt verworpen met, 80* fsifcifriften tö'géïl. ónllioudingem' Do Kamer néémt dan -a'clitereörtifölgeiis aan T1 Het bijvoeglijk pro tók ooi der over eenkomst wegens het inrichten van een inter nationaal inbeslagnemingshof. 2° Do' overeenkomst wegens de grensaf- bakening van Belgisch en Duitsch Kongo. 3° De besluitselen der verklaring van hot wapenregiem in Afrika. 4° Het verplichtend scheidsgerecht tus- schen België en Italië, volgens het verdrag vau 18 November 1910. Over het laatste punt ontstaat eene be spreking waaraan de heeren Janson, Hector Denis, Gilles, de Pélichy en minister Davig- non deelnemen. Voorzitter, de heer de Bie. Verhoor van 4 Mei. Heden wordt do laatste zaak opgeroepen. Het is deze ten laste van D. Detanglie, dia mantslijper, te Ninove. AKT VAN BESCHULDIGING. In den nacht van Zondag op Maandag, 11 en 12 December 1910, rond 3 ure ;s mor- gends, ontstond brand in eene woning, ge legen Oude Kaai, te Ninove. Deze woonst was verhuurd geworden aan de gebroeders Detongere cn hoorde1 toe aan de maatschap pij La Ninovite De inwoners hadden daar eene diamantslijperij ingericht. Den 4 April 1910 hadden zij hunne huis- meubelen doen verzekeren, voor eene som van 5900 frank, alhoewel alles slechts m?ar 2700fr. waarde had. Op het oogenblik dat de brand ontstond, was het huis slechts bewoond door Desideer Detongere. Den nacht van den brand was Desideer alleen te huis. liet vuur werd bemerkt door do geburen, de eclilgenooten Prosper Vac- dericken. In de straat bevond zich Desideer Deton gere in nachtgewaad. De voordeur was gesloten een metser met een agent brak deze open en men zag den trap in brand staan zij geroken een sterken geur van benzine. Men klauterde met eene ladder, geplaatst tegen het venster, naar do kamer van Desideer Detongere men vond er de deur gesloten, maar niet met den sleu tel. Ook werd vastgesteld, dal op verschillige plaatsen baudengoed, doortrokken met pe- trool, waren neergelegd, om het vuur meer aan te wakkeren. Het vuur werd na twee uren werkens overmeesterd door de pQinpiers, en een hij geroepen commissaris, die deu brand na zag. besloot dot het vuur nio.est aangestoken geweest zijn op verschillige plaatsen, door iemand die zich in de w pning nevond daar door werd Desideer Detongere aangchou- den. Men vond. na een tweede onderzoek op de plaats van den brand, geene diamanten, maar Desideer Detongere had er eenigen op zich. Beschuldigde beweerde den avond van den brand in zijne woning te hebben zitten lezen, tot 10 1,2 ure,, en nietsj verdachts bemerkt had. Ilij verklaarde dat dieven moeten zijn ingebroken en na de waarden te hebben ge stolen, liet huis in brand hadden gestoken. Experten stelden vast, dat liet overal erg had gebrand, uitgenomen de kamer van be schuldigde, waar zelfs geen leeken van brand werd vasgesleld. Detongere beweerde dan te Ninove onge kende vijanden te hebben. Detongere werd nog niet. verw ezen. De zitting wordt om 9 1/2 ure geopend. Er wordt een verloor aangeduid, daar beschuldigde Detongere geen Vlaamsch leent. Daarom zullen do getuigenissen in Vlaamsch gedaaff,moeten verldtflÖ worden. Na het lezen van dé' beschuldigingsakt in het Frarisch wordt overgegaan"'tot de onder vraging insgelijks iirdoFransehe (aal. V. Den dag van den brand wat deedt gij. A. Ik was alleen te huis. V. Hoe laat ontstond de brand. A. Rond 3 ure 's morgens. V. Hebt gij de banden niet gezien met benzine bestreken. A. Neen. ik heb mets gezien. V.'Wat hebt gij'gchoord. A. Ik heb gerucht 'gehoord. V. Hebt gij om liülp geroepen. A. Ja mijnheer. V. Maar niemand hoorde u. A Ik heb nochtans geroepen. V. Wat hebt gij gezegd. A. Dat ik niet buiten.kon daar Hé den sleutel niel had. V. Gij zegt dat leiiiand moet in uwe woning zijn gedrongen <8lï den brand gesticht hebben. A. Ja mijnheer, ook heb ik nochtans niets bemerkt. V. Gij liadt een bond. A.»Deze was verhangen." V. Hoe legt gij dit uit, A. lk denk dat de dieven die waren binnengedrongen hem verhangen hebben. V. Waar waren uwe bedlakens. A. Ik weel het niet; V. Waart gij verzekerd. A. Ja mijnheer Vb'or nog al eene be langrijke som. V. Gij erkent de diéfte van de lampen en .andere werktuigen. A. Ja mijnheer, niaar dit gebeurde zon der braak. iV. Nochtans werd er vastgesteld dat. het onmogelijk was* zónder valsche sleutels minstens de dief te te plegen. jA.. mw-. ik ploegde de.dief ld met een werkman die i'k niet kemmaar die mij de deurvopende., i,v.: V., - Het is ;de, eefate maal dat gij daar van spreekt. i. A. Dat weet ik wel. Beschuldigde loochent ten stelligste de brandstichting. Getuigenverhoor. De eerste getuige die'gehoord wordt, is de heer Verhuist, onderzöeksreohter. die breed voerig de feiten uitlegt: Hij geeft inlichtin gen over de assurantiën. Do lieer onderzoeksrechter doet vooral kennen dat do verschillige assurantiën' zeer hoog waren, alhoewel alles minder waarde had Ilij doet kennen dat den dag der brand stichting de broeder van beschuldigde met zijne vrouw naar Brussel was gegaan. De beer onderzoeksrechter legt op de plans de verschillige plaatsen uit, waar de brand werd aangestoken. Eeno bijzonderheid die de onderzoeksrech ter doet kennen is de volgende Het schijnt dat do brand erger woedde beneden dan op het eerste verdiep. Ilij, besluit dus daaruit dat de brandstichter het vuur' eerst heeft aan gestoken beneden. Volgens den heer onderzoeksrechter, moei. do beschuldigde niet oni Fulp geroepen heb ben, want verscheidene getuigen kwamen verklaren, dat de betichte zelf verwonderd was, toen men begon te roepen van huiten dat zijn huis brandde. Het afleggen van de getuigenis van den lieer onderzoeksrechter, duurde ruim drie kwaarl uprs) en was uiterst belangrijk, want met de grootste nauwkeurigheid legde hij het. minste punt uit óver de zaak. Hij doet nog kenneri' dat geen enkel bed denlaken werd gevondén óiï dat een der ban den juist de lengte had'van de bedlakens die vroeger gekocht waren geweest door de Detongre. De heer onderzoeksrechter zegt nog dat op de kamer van beschuldigde een roóde neusdoek werd govondep, die zou gediend hebben om zich te beschutten tegen den brand. De beschuldigde daarovór ondervraagd, loochent dit feit en zegt 'nooit zulk een neus doek te hebben bezeten. De volgende getuige is de deskundige, Iui- lonant bij de genie te Brussel. Hij legt uit dat in het (.werkbuis van be schuldigde een kleine vergaarbak werd ge vonden, gevuld half met benzine. Uit deze vergaarbak was een stoffe band geplaatst, langswaar de benzine werd afge- voei'd naar verschillige andere stofte banden, die gansch de woning waren rondgeleid ge weest. In verschillige plaatsen van het huis stonden lampen, die do beschuldigde bekent ontvreemd to hebben, die >ook gevuld waren mot benzine en petrool en die moesten dienen om de verschillige stofte banden te vueden met het vocht, dat moest dienen om do vlam men aan te wakkeren. Voor wat dit punt betreft, besluit do beer deskundige dat do persoon, die gansch die mise.en scène deed, verscheidene uren heeft moeten noodig hebben om de verschil lige punten te plaatsen, waar het vuur moest aangestoken geweest zijn. Hij bevestigt ook de verklaring voor wat de lengte betreft van de sloffe handen, ge vonden in de woning, wel overeenkomen met liet bedlaken gevonden bij beschuldigde. Vandervéékcn Prosper, wonende te Ni nove, was juist gehuisvest nevens Detongre, komt verklaren dat den nacht der brand stichting liij rond 3 ure een dofte ontploffing heeft gehoord en dat bij geroepen beeft .- Desideer komt beneden, het brandt! Ik kan niet, antwoordde hij. Ik ging dan eene ladder halen en toen ik terug kwam, zag ik dat Detongre reeds be neden was. Hij hielp niet mede om den brand te hlus- scken Antoinette Bellemans, echtgenoole der vo rige getuige; doet ongeveer dezelfde verkla ring als hare man, maar doet nog kennen dat Desideer Detongre bij hem een deel van den avond had doorgebracht. Toen /.ij builen gekeken heeft, zag zij een pak ap den grond liggen onder de venster van de slaapkamer van Desideer Detongre. liet gehoor w.ordt geheven óm 1 ,ure en zal hernomen worden om 2 1/2 nrc. cien Velodroom van Gent-Arsenaal De openingskoersen zullen plaats hebben op 28 Mei aanstaande. Een groote stoet, met medewerking van het gemeentebestuur, zal deze openingskoersen opluisteren. De ren baan is 8 meters breed en 333 meters lang zij is in ciment en zal de grootste snelheden toelaten. De Ronde van België. Het reglement en do wegwijzer van den glooien nationale» vliegprijskamp Ronde van België zijn nu bepaald vastgesteld. De verschillende vluchten van den prijskamp zijn Zondag, «5 Augusti. Brussel-Bergen Dinsdag 8. Bergen-Dóomik Donderdag 10, Doornik-Blankenhergho Zondag 13, Blan- kenberglie-Antwerpen-Luik Donderdag 17, Luik-Namen Zondag 20, laatslo vlucht, Namen-Brussel, samen ongeveer 1000 kilo meters. Er zullen vaste en vliegende kontrools zijn, 'Lis te zeggen,plaatsen waar de vliegers ver plicht zijn neer te dalen, en plaatsen waar hét nummer van hun toestel in 't voorbij vliegen zal opgenomen worden, 'fnsschen de kontrools heeft men er lo Edinghen, Gee raar (jlshcrgep,, .Me$ne»,, Jvortrjjk, Wao.Sten, Yper,. Veurne, Oostende, Brugge, jDey.nze, Gqnt, Bautersem, Leuven, Waver, Gem- bljjers, Beaumont, Ckjleiet. Hoei,.enz. Vervlaamsching der Gentsche Hooge- sqhoól. -Meeting op Zondag 7 Aléi Iioogstraeten 1 u. Gildezaal van hél stad huis. Spr. Iï. H. A. Wattez, leeraar athen. Antw II. Lo Bon. adv. Anlvv. A. Hendriks, volksvert. Stijn StreuVels. Ahseg'em *41/2 u. Gemeenloechoel. Spr. uit Kort rijk en M. De Wette, Cent. Cuerne 3 1/2 u. Belfast Karelbeke- straat, bij Lagae, spr. uit Kortrijk en N. Se vens, Cent, Tsegem Na Hoogmis, De Toekomst bij Sprengers, spr. 11.H. Ern. Claes, Van den Broéck adv. Begijnendijk 3 1/2 u. Gemeentehuis, spr. H.H. Verhelst, Uytterhoeven, lluys- mans. Bazel3 u. Koning van Spanje spr. H. A. Borras. GEERAARDSBERGEN. Grootsch Turnfeest.Het lurnfeest der Katholieke Vlaamscho Gilde Do Breidels- zonen op Karmis-Zondag, belooft zeer prachtig te zijn, daar er reeds een twintigtal kringen ingeschreven zijn waaronder de bij zonderste en de best geoefende van Vlaan- deren-Turngouw. BELGISCH GEMEENTEKREDIET LEENING VAN 15,000,000 FRANK (1868) 173'le Trekking Jlei 1911. Nr 99277 uitkeerbaar met fr. 15,000 Nr 1445.10 1,500 Nr 60834 103689 50o Nr 21080 28839 51496 64793 92951 1-13142 225 674 obligaties zijn uitkeerbaar aan pari. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. Mei Mei J uni Juli AALST. Concert der Koninklijke Harmo nie in haar lokaal.om Su. -avonds. Sint Job-kermis. To 5 ure na middag. uitstap dor Koninklijke Harmonie. Viering van hel jaarlijkse!) Ta- troon feest, door de Katholieke Turn-Kring Steun geeft Moed -. Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. Oogst Congres der Katb. Jonge Wach ten van Oost-Vlaandcro». September. Groot Athletisch i'ecsl op bet Sport-lej-rein van Steun geeft Moed Aalst. (Juislcn datum later ie bepalen). GEE AR DS BE R G EN Op algemeene aanvraag 2'1* on tvoering van De Twee Wee/en in do schouwburg, door de Konink lijke Gilde. Augusti. Groot Turnfeest, ingericht door de Breydelszóneh Deelneming van dén Turtikring Sleur geert Moéd Aalst, met turners en mn-* ziek. MELBERT Ter gelegenheid dór Kermis,"om 30 1/2 ure concert op het kiosk van het dorp om 1 ure, concert door de muziekmaatschappijen van Oji- wvck en Santbergen. Verbroederingsfeest der muziek maatschappijen van Melder!. Baar- ciegeni, Hekelgom en Moorscl. 14 Mei 7 Mei 11 Mei N. B. Be katholieke Maatschappijen van de Stad cn het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast inogeljk aan 't beheer van ons blad tnede te decien. WISSELAGENT, 16, Cnderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon C8A Aankoop èn verkoop Van ii'els aan 1 frank per «fnuend. Kostélooze uitbetaling i,an coupons cn nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 3 MEI. Belgische leening 1' r 2« r BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provtn.. Steden. 3 3 3* r 3 ii-.-'r" i f Kóngo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Apnuiteitcn 3 Öeineentpkredie/i,- - -t, i ,1868 3 Buurtspdorw'0ah -Juli. j— Obl'. Möi-Nov. 3 1 (lotpv) '3,5 Ander leclit 1907 Aalst Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905. Gent 1896 EÏseno 1880 1908 Laken 1902 Luik 1860 1897 .3,5 3 2,5 2 2,5 2 3 .3,5 3 3 2 1905 2 3 3 Mecbojen 1885. 1897 Oostende 1852 St.-Gillis 1904 St-Joos-ten-noodel881 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.)3 J Spa 1909 3,5 Doornik (Rtl.fr.)3 Verviers 1873 3 18933 91.50 91.50 91.50 MDXé 86,75 90125 iwilrr '87.70 87.7,5, 103.50 98;— 95.— S9.— ÏOQ. 50 37.50 7j 86.65 73 86.95 99.— 85.— 72.25. 69.50 84.10 97.95 10(7 86.70 94.60 91.70 ItKvlO 87.— 90.30 89.25 100.75 87.75 72.50 Worden yenraagd: Bekwame machienbreidsters. Hoog loon. Verzekerd werk. Fabriek Labor Berge- meerschenstraat, Aal9t. van Al. Camid Praet, opticien-specialisto Aalst, Lauge Zoutstraat, 4 mei, 15ure: MARKTPRIJZEN Aalst 4 mei Hop. Markt kalm, be schikbaar, 65 fr. Nieuw gewas, 78 fr. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gesteld beesten 671: Vette koeien 98; melkkoeien 00 jroote ossen 6 jonge ossen 177 vaarzen 183 stieren 148 varkens 830kalveren magere beesten schapen Lokeren 3 mei Boter 2,54 a2.72, eieren 1,90 a 1,99, aardappelen 9,50 a 10,00, raapkoek 10,50, lijnkoek 21,00, rogge BRUSSEL, 3 mei. Graanmarkt. Inland- sche tarwe 18 3/4 a 19 1/4 Amerikaansche Win-1 tertarwe 19 3/4 roode Kurrachéc 19 1/4 inland- sche Rogge 14 3/4 a 00 0/0; Gerst Donau en Odessa 14 3/4 a 15 ijilandschc Gerst 17 3/4 a 18 Haver van Courlande 17 3 4 a 19 Gerst der Pol ders 19 1/2 a 0/0 inlandsche Haver 18 1/4 a 19 1/4 Amerikaansche Maïs 12 1/2 a 12 3/4 id. van Odessa 13 5/8 Graan van den Donau IS L2 a 20id. Rio dela Plata 18 1/2 a 19Handels bloem 23 1/2 Bakkersbloem 24 1/2 Zemelen 12 0/0 a 12 1/4. Hopmarkt. Aalst beschikbaar 67. Oliemarkt. Koolzaadolie t" Brussel 64 in provncie62 Lijnolie te Brussel 107 in provin cie 105 inlandscli Koolzaad 27,25. Boter 2,49 a 2,90. Barometer 760"5 Thermometer 15° Windnoord Vooruitz.overtrokken. wende men zich tot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST GESTICHT SEDERT 15 JAAR Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bioemkoolen, roode kooien, enz. Betteraven, Eckcndorf, vauriac, enz. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, Dhalioplanten, enz.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3