B Brandstichting te Ninove DE KAMER Stad.snieuws FEESTWIJZER SPORTNIEUWS De Nieuwe Schoolwet Gfficieeie kwotearing waanieiiuiipii Voorde beste Zaden ANQUE CENTRALE GANT01SE vta!!ikfder BRANDKASTEN ieede dienden, gedurendo een half uur mnne beste zorgen aan het slachtoffer toe, Jat nog teelten van leven gaf, doch vruchte loos, de vrouw hield op van leven tengevolge 5er verstikking, Men oordeelc over de droef heid harer kindoren, die allen in Frankrijk m de steenbakkerijen werken. ZOMERSEIZOEN. Aankomst der laat ste Nieuwigheden. Grijze Mode-stoffen. Nieuwe kleuren in rood en blauw. Fantaisie voor Bloe zen. Engelsche Nieuwigheden voor Heeren. Ga zien naar de uitstallingen. J. Delafortrie, Mo- 'enstraat, 11, Aalst. Gent. Kleine onvoorzichtige. Heden morgend, rond 8 1/2 ure, maakte de 7jarigo Alice Blanckaert, wonende Kerkstraat, 77, van eene korte afwezigheid harer moeder ge bruik om met stekjes te spelen. De kleertjes der kleine onvoorzichtige raakten in brand. Hét kind had evenwei no; de tegenwoordigheid van geest op straat te •vluchten en bij eene gebuurvrouw binnen te loopen, die, bij het uitdooven der vlammen, aan de handen verbrand werd. De kleine bekwam tamelijk ergo brand wonden aan de armen en in hel gelaat. Beiden werden geneeskundig verzorgd. In vrijheid gesteld. Woensdag wer den do twee vrouwen en twee mannen, die aangehouden waren voor eene zaak van valschmuntcrij langs liet Rabot, alhier, we derom in vrijheid gesteld. Eekloo. Gendarm gezel/moord. Woensdag avond moest een gendarm in gar nizoen alhier, op dienstronde gaan. Ten dien einde had hij zijne wapens bij zich genomen Rond 9 1/2 ure hoorde men opeens een schot knallen. Men liep zien en vond den ongeluk kige met doorschoten hoofd. De zelfmoordenaar is slechts 23 jaar oud en was ongeveer een jaar in dienst. Men kan niét denken, waarom hij deze wanhopige daad zou gepleegd hebben. De ongelukkige is zekere Ernest Mulewy, geboren te Oost-Vleteron. Moorsel. Paard op hol. Donderdag namiddag is 't paard van M. B..., van Aalst, gespannen in een brouwers wagen, op het gehucht Waver, schielijk verschrikt en op hol gegaan. Het dier liep in eene openslaande deur. Detremie holste op den muur en hoorde er een gat van ruim 30 centimeters doorsnede. Daardoor werd liet dier natuurlijk tot staan gebracht, liet paard werd gekwetst en de bierwagen erg beschadigd. Poeeke. Doodelijk ongeluk. Woens dag ging de genaamde August Vermeulen met een paard naar Poecke-dorp. Onderwego werd het dier schichtig en gaf Vermeulen een ergon hoefslag op den huik. De landbou wer, erg gekwetst, zetten toch zijnen weg voort, totdat, hij ter bestemming kwam. De pijnen wierden zoo groöt dat een geneesheer moest komen, om het slachtoffer te onder zoeken. Niettegenstaande de beste zorgen is de-owgelokkige. Vermeulen bezwckeiu Quaremont-bij-Ronse. Verdronken. - Tefwijl 'vlouw Adolf Sanlens' 'gedurende eërtïge oögenhlikken' afwezig was, is haar driejarig zoontje in een waterput gevallen Toen uien liet arme kind optrok, had liet reeds opgehouden te leven. Ruyen bij Ronse. Diefte. Dieven hebben verleden nacht hunne ronde gedaan 3ii zijn ingebroken bij K. Van den Abeele. langs de groote haan. Zij hebben een vijftig tal hennen gestolen, ter waarde van 125 fr", De gendarmerie schijnt op het spoor der die ven te zijn. Velsicque. Klauwzeer. ln verschei dene stallen fs het mond- en klauwzeer uit gebroken. Vele koeien zijn van de plaag aangedaan. Maatregelen werden genomen om liet kwaad ld keer te gaan. De wedstrij den voor stieren én koeien zijn onbepaald uitgesteld. St-Blasius-Boekel. Brand. Woens dag namiddag is brand uitgeborsten in de woning van J. De Clerq. Het vuur was zoo geweldig dat huis, stallingen, oven weldra een grooten vuurpoel uitmaakten,waartegen niets te doen was. Een deel der meubelen, veel hout, hooi, strooi, landhouwalem hieven int de vlammen. De schade, door verzekering gedekt, is groot. Het vuur schijnt aan de schouw begonnen te zijn. Erge zaak. Gisteren waren de be woners ongerust over het wegblijven van Karei Lodewijk Meerscliaut, een man van 60 jaar, sedert eenigen tijd ziekelijk. Na lang zoeken vond men hem op eene afgelegene plaats liggen in een grooten plas bloed. De keel van den ongelukkige was omtrent geheel doorgesneden. Hij ontving aanstonds de beste zorgen, doch men is van gevoelen dat hij zijne wonden niet zal overleven. Er is een onderzoek gesteld. Ophasselt. Aangehouden. Dezer dagen kwam een rondleurder uitldegem te Ophasselt en verw iltigdo er de policie zeg gende dat hij een stukje gold ontvangen had van een persoon, ter waarde van tien frank en dat het stuk niet goed was. Aanstonds werd er een onderzoek ingesteld en men vernam dat het een bedrieger was die zijn stukje geld wilde uitgeven in ver- schillige herbergen der gemeente. Het stukje was zijn eigen geld en was een cent in koper. De bedrieger werd aanstonds aangehouden door de policie, die terstond de gendarmerie verwittigde. De kerel bekende zijne bedrie gerij. Examen. Wij vernemen met genoegen dat de heer Polydoor De Vos. eerste ouder wijzer van Sint Camillus'school, met grootste onderscheiding het examen van 'landmeter deze week aflegde. Onze hertelijkste gelukwenschen aan den -uilmuntenden onderwijzer. Assisenhof van Oost- Vlaanderen. Voorzitter, de lieer de Bie. Verhoor van 4 Mei. Namiddagzilting Het verhoor wordt om 2 1/4 ure geopend. Gisteren namiddag had de voortzetting- van het getuigenverhoor plaats dit liep vooral om de omstandigheid namelijk of de personen die werkten hij Desideer Detongre, regelmatig betaald werden. Verscheidene kleine knapen, die in de diamantslijperij werkten, zeggen dat zij al tijd regelmatig hun pree ontvingen. Nochtans was er een die niet betaald werd. Eene belangrijke verklaring was diegene van den statieoverste en bedienden van de statie van Ninave, die uit Brussel een kist ontvangen hadden. Eene onbekende vrouw kwam die kist afhalen. De getuigen herken den stellig die vrouw als zijnde de echtge- noole van Constant Detongre, broeder van beschuldigde. Men veronderstelt dat die kist wahrden moest inhouden, namelijk diamanten. Een werktuigkundige van Ninove ver kocht aan betichte werktuigen, die volgens hem ,2200 frank waard-ware.n, doch beschul digde beweerde dat alles 4000 frank waard was. De bestuurder van de maatschappij La Ninovitte j» komt verklaren, dat hij vastge steld had dat in zijne werkhuizen, palende aan de woning betrokken door do familie Detongre, verscheidene lampen en stukken hout waren verdwenen. (Men weet dat de beschuldigde die diefto bekende, en dat die lampen hebben gediend op de verschillige punten waar do brand werd aangestoken). Getuige zegt stellig dat er inbraak moet geweest zijn of minstens dat valsche sleutels waren gebruikt geworden. Verscheidene personen die op geroep van brand» naar de plaats der misdaad snelden, doen ons kennen dat zij allen Desideer Detongre zagen buiten staan in nachtgewaad en er niet aangedaan uitzag. Beschuldigde. lieer voorzitter, het is onwaar wat zekere getuigen verklaren die mij zagen staan,ik was zeer aangedaan en heb oorzeker om hulpgeroepen. Dan werden nog een tiental getuigen ge hoord, doch die deden ons niets nieuws ken nen over de zaak. Een feit werd vastgesteld daar getuigen ten laste en ton ontlaste werden onderhóord, wat wij nooit zagen. De beschuldigde. Deze houdt dezelfde houding.hijiskalm en weet voorzeker met veel behendigheid te antwoorden op de verschillige getuigenissen. Daar hel reeds rond 7 ure was, besloot de verdediging aan het verhoor van verschei dene getuigen, namelijk een tiental die ove rigens onbeduidend moésten zijn. Niettemin 'vernemen wij dat de verdediging voor het verhoor van' Vrijdag nog een driptal getuigen heeft doen citeeren/clio eene'j&kere' belangrijkheid moeien opleveren vóór dé verdediging. Het verhoor werd geschorst om 7 u, 1/4. Verhoor van Vrijdag 5 Mei. Bij het binnentreden in de assisenhofzaal rond 9 1/4 ure, vragen wij inlichting- over den toestand der zaak aan eenen der verdedi gers. Hoe groot was onze verwondering toen wij vernamen dat het verhoor, vermeld om 91/2 ure te beginnen, slechts om 10 1/2 ure zou aanvangen. De rede daarvan is, dat de voorzitter van de heeren juryleden zijn trein had gemist. Het verhoor. Om 10 1/2 ure was er nog niemand. Ook het publiek schijnt weinig belang in de zaak te stellen, want nooit zagen wij zoo weinig personen in de publieke omheining,dit is wel omdat het gansche verhoor in 't Fransch ge daan wordt. - Het onderzoek der zaak wordt om 10 ure 35 m. hernomen. Bij het openen der zitting maakt de heer voorzitter bekend dat de verdediging aiziel van het verhoor van getuigen. Rekwisitorium De heer Van Maldeghem zegt eerst, dat hij zal spreken om de dief te die bekend werd door Desideer De Tongere en bewijst dat er wel diefte bestond met braak en beklimming of minstens met valsche sjeutels. Hij zegt dat die diefte wel belangrijk was aangezien dé ontvreemde voorwerpen, de lampen ge bruikt werden om de brandstichting te ver gemakkelijken. Hij kan niet aannemen dat Delongere handelde met de medeplichtig heid van een werkman van de «Ninovite». Zeker is hel dat in zake er vrijwillige brandstichting bestond en niets kan bewijzen dat het niet bewoond was, aangezien de ge broeders Detongere die woning hadden ge huurd en daar ook huisden. Voorzeker is het dat de brand belangrijk was, zooals overigens de verdediging v il uitwijken, zien wij nu de groote kwestie dei- zaak, de plichligheid van Detongere. Ik durf zeggen, en heb de overtuiging dat Dvsnieer De Tongere, wel de dader is van de brandstichting. Hoe moeilijk is het aan te nemen dat een onbekende, die daar in do woning van de gebroeders Delongere ver scheidene uren had doorgemaakt-om de vcr- S'-hillige plaatsen in orde te brengen waar het vuui' werd aangestoken. Indien dit zoo v as, had Desideer Deton gere doch minstens de sloffe handen bemerkt diegansch het huis waren rondgeleid. Ook de assurantiën,aangegaan door de ge broeders Do Tongere waren overdreven, overigens is'het niet-om die reden da' de brand werd gesticht, om de som te kunnen ontvangen die veel overdroven zou geveest fcijn van de waarde die eigenlijk bestond. "Waarom heeft Desideer Detongre zijne assurantiën doen verboqgen, indien reeds de waarde van het verzekerde overtroffen was. Het openhaar mininterie treedt in breede uitleggingen over de vérschillige policiën der assurantiën, aangegaan door de gebroe ders Detongere. Is dit geen truk 'géweest van de be schuldigde, van de meubelen en huisgerief meer te doen verzekeren om alsdan, wan neer alles zou verbrand geweest zijn, hij meer zou ontvangen hebben van do assurantie maatschappij, dan hij wel verdiende. Overigens beschuldigde had belang in dien brand, want de zaken gingen niet zeer goed en Desideer Detongre had dus alle belang om geld te maken om hunne zaken weder op to beuren. Het Openbaar Ministerie doet uitschijnen dat niemand anders dan Desideer Detongre den brand kon aansteken;, want den dag der brandstichting waren zijn broeder en zijne schoonzuster naar Bi-us?elhij had dus al den tijd om de verschillige bijzondere punten in orde te brengen, die noodig waren om alles te doen branden. Neen, niemand anders moet de brands'ich ling gopleegd hebben,, niet een dief die al die bijzondere voorzorgen,had moeten nemen om niet bemerkt té worden, toen ook iemand had kunnen binnen komen. Ja, er was een dief, een oneerlijk man, dit was Desideer, Detopg^e,, die belang had den brand te stichten qverjgejis hij kon alzoo in het bezit komen van 'eene belangrijke som geld. Waarom, als zijne woning in brand stond Zitting van 5 Mei. De Zitting wordt om 2 ure en lo m. geopend onder voor zit taschap van M. Cooreman. De pensioenen der mijnwerkers Na ecnige uitleggingen van minister Hubert, en anderen wordt het welsontwerp in tw eede lezing aangenomen met 130 stem men en J1 onthoudingen (mulualisten). Hei bezoek van M. Fallières De kamer besluit toekomende week, Dins dag, Woensdag en Donderdag niet te zetelen ter gelegenheid van hét bezoek van M. Fal lières. heeft hij niet om hulpgeroepen, alhoewel hij dit beweert. Nochtans talrijke getuigen zeggen dat hij niet pip hulp riep, maar dat liet wel do personen warén, die huiten ston den, die Detongre verwittigden. Men ziet dus wel dyffde brand hem niet afschrikte en hij wel'zijne voorzorgen had genomen om niet de minste betrekking op hem te doen wegen. Hot openbaar ministerie spreekt over de manier waarop beschuldigde heneden kwam, toen men hem verwittigd had dat het brandde hij hem. Hoe snel hij óp straat was, bewees wel dat hij dit voorbereid had. Eens in de straat hlélp Detongre niet voor het redden wat te reddert was (neen nietsdeed hij). Toen men hein aanhield, was hij niet verwonderd ook, want hij bleef steeds kalm en zag er niet ontdaan uit. Zijne houding wéés ook uit, dat hij wel de dader moest zijn én' het is met overlu ging dat ik de veroord'éelin'g vraag van Desi deer Detongre. Om 12 ure 10 m. lóópt het rekwisitorium ten einde. Gedurende het rekwisitorium blijft de hou ding van den beschuldigde altijd dezelfde, on versehillig en op zekere punten aangeliaal door het openhaar ministerie, haalt hij zijne schouders op. Pleidooien voer de Stad en het Arrondissement Aalst. M. Dauwe neemtihet woord en zegt dat lijj bij het lezen van de .bcsclmldigwgsakle niets gevonden heeff ten laste van Desideer Detongre eu hij, onschuldig moet zijn. Geene getuigen zagen den brandstichter en niemand kiin bgwijzen dat I)e Tongere dé brandstichting pleegde. Hij pleet op het ge voel en vraagt aan "de juryleden dien on schuldige niet te veroordeelen. Wat bewijst dat Detongre plichtig is?niets Niet anders dan een onbekende die haat dro- g legen beschuldigde en die den brand stichtte om zich te wreken tegen deii beschuldigde. Neen, niet alleen daarvoor", maar ook om te stelen, want hij Détongre was er iets te stelen. Neen, mijne heerèii. gij kunt niet een be slissend antwoord uitbrengen en Detongre moet worden vrijgesproken. Verdediging treedt' in verschillige bemer kingen nopens de beschuldiging. Zij wil be wijzen dat dezo niet ontvankelijk is; indien zooalsAnen beweert, dal hij den brand stichtte om do assurantiën1 te trekken, die Slechts genomen waren op do meubels en naar de beschuldiging spreekt op een huis, en het huis dat in brand stond niet behoorde aan de beschuldigde, kan of mag hij niet verwezen worden. De heer Voorzitter doet opmerken aan de verdediging, niét' te treden in kwestien van rachispraak, mdbé alleen van een feit. De- verdediging herneemt het woorden blijft er bij dat niets fs ten laste van Desideer Detongre en hij vrij,en hot l\oofd recht opge heven de, assisenhof/aal zal mogen verlaten. M. Dauwo besluit dat*Desideer 'Detongre, ouplichtig is en moot vrijgesproken worden. Na de replieken van het Openbaar Minis terie en van do vërdediging, stelt het Hof aan do jury de xr&tyjot de belichte plichtig is aan vrijwillige brands! ich ling. De jury antwoói'dt bevestigend en het Hof verwijst Desideer Detongre tot fO JAAR OWAMGAR&Eg®. "VSTielar-iJ den Velodroom van Aalst. Zondag 7 Mei, zullen wij in onzen velo droom eene tweede sportmeetiqg hebben, welke belooft even goed als de eerste to zul len lukken. Het bestuur van den velodroom heeft zich geene moeite ontzien, óm evenals hij zijne eerste koersen, een lot rijders aan te werven, welke ons een strijd helpvcp. t Zal vooral do groote Internationalen wedstrijd tusschen beroepsrijclërs zijn, die de, toeschouwers in eene gedurige spanning zal houden. Voor dezen koers betwist in twee seriën, 25 en 50 kim. niet preinien alle 5 lclm. en geheime premiën, zijn de volgende rijders aangeworven De neger Spain, overwinnaar in talrijke koersen Derrière, Gonèvo kampioen van Zwitserland Guido De Vogelaere, Ma- ria-Leerne. overwinnaar velodroom te Thielt; Spiessens, kampioen der provincie Antwer pen Wilmots, Brussel, kampioen Karre- veld j Duellens, Brussel, kampioen van Lint hout Reichler, Eekloo, kampioen van H Meet jesland Persyn, Nazareth, ov rwinnaar zesurenkoers Maldegem; Abél De Vogelaere, Maria-LeerneApostel, Boom Devoght. Boom John Van Eyck, Antwerpen Ferdi nand BuvL Brussel; J. De Donder, Deerlijk; Achiel De Smedt, Gruyshautem. Toeristen-koers van 100 kilometers. Op Zondag 28 Mei aanstaande, richt d< W. V. O. V. haar jaarlijksche koers in van 100 kilometers. Gelijk dcandere jaren is deze koers uitsluitelijk voorbehouden aan de leden der W. V. O. V. Do omloop blijft bijna dezelfde als voor gaande jaren Gent-Êeke-Eine (niet Aude naarde) (24 kil.) Ecname-IIundelgem-Burst Aalst (61 kil.) Dendermonde (74 kil.) Zele-Destelbergen (aankomst, lokaal van den velo-club). Vertrek om 7 ure stipt aan de statie van •Mallebrugge. Vergade'rin£ 0óï 6''1/2 ure - In jd$Ster voor hel afleveren der armbanden. Inleg 1 fr hij M. Gregóirö, 23, Harmonie- stfaat, Lëilebèrg. DUIVËNNIEUWS Groote jaarlijksche .prijsvlucht u,it Quié vrain, op Zondag 7 Mei .1911, ter berber van G. Duquet, Krpe, Oonegem. Inbrengst van 3 tot 5 ure 's morgens stipt. AALST. 7 Mei Concert der Koninklijke Harmo nie in haar lokaal, om 8u.avonds. T4 Mei Sint Job-kermis. Te 5 ure na middag, uitstap der Koninklijke Harmonie. 18 Juni Viering van het jaarlijkse!» Pa troonfeest, door do Katholieke Turn-Kring -• Steun geeft Moed -. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Öosl-Vlaanderen. 10. 11, '17 en 18 Sopt. Vlaamse he Kermis op Sint Jozei'sparoehie. In September. Groot Alhletisch feest, op het Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later le bepalen). GEERAARDSBERGEN 14 Mei Op algemeene aanvraag 2'!* op voering van De Twee Weezen in de schouwburg, door de Konink lijke Gilde. 27 Augusti. Groot Turpleest, ingericht door de Breydeïszoncn Deelneming van den Turnkring Steun geeft Moed Aalst, met turners en mu ziek. MELDERT Tev gelegenheid der Kermis, om 10 1/2 ure concert op het kiosk van het dorp om 1 ure, concert dooi de muziekmaatschappijen van Op- wycjv en Santbergen. 14 Mei Verbroederingsfeest der muziek maatschappijen van Melderl, Baar- degem, Ilekelgem en Moorsel. De twee afdeelingpn der Kamer, waar de oppositie do meerderheid heeft, hebben Vrij dag namiddag om 1 uro eene vergadering gehouden. In de 5',e afdeelingj'vroegen de liberalen en socialisten dal de minister van Kunsten en Wetenschappenin, do afdeeïingen zou ant woorden op de gestelde vragen. Md 15 stemmen'logen 12 word do verda ging lot 19 Mei geéleiiid. In de tweede afdéeiing hebben MM. Neu- jaen, Buyl en Denishet ontwerp bestreden en gevraagd de bespreking uit te stellen tot 24 Mei. De katholieken vroegen eene nieuwe ver gadering op 12 dezer, doch zulks word ver worpen en liet voorstel der oppositie aange nomen. Mei N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen MARKTPRIJZEN Aalst. 5 mei Hop. Markt kalm, be schikbaar, 05 f.\ Nieuw gewas, 7S fr. We.teren, -! mei Boter 2,90eieren 2,00 a?,]p viggens38 a -10 kiekens sr.uk2,75 aard appelen roode 11 l2; id. witte 9 a 10 konijnen l,5ü jonge duiven 1,30. Aiadenaardc 4 mei. —Aardappelen 14,00. boter o,3D. eieren 2,04. viggens 50. konijnen 3,25. Gent Veemarktvan 5 mei getal te koop gestelde «lieren:Vette koeien -ilMelkkoeien 5 Groote ossen 6; Jonge ossen 10 Vaarzen 13 Stieren 10. Varkens 382,; Kalveren J81; Ma gere beesten 216:' Schapen 3, Lammeren 4, Vig» génen De 'goéde stutbecsten golden van 1,55-tot 1,7:>. Anderlechh 'Markt' 5"mci Kalveren Ï31S, prijs per kilq'opjvo^t fr. l.OO a l.10 1,25. Geeraarsdbergen 5 mei 'l'arwe de 100 kilos 19,25 Mastcluin 17,00; haver 19,00; Rogge 15,01bopnen 22,10 Aardappelen 12,00 1 ijffZa a< 03300 k o o lzaadüO ,00 béter do kilo 3,-ÜÖ a 3)20 eieren per23. fr. 2.25 ruw vlas 0.95. Tto.. SS-fees-voniS, WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 4 MEI. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Slaaft, Provin., Steden. Belgische leening 1® r 3 I 3® r 3 Kongo uitkeerbaar Kongo (Loten) Annu teiten Gemeentekrediet. van M. Cantiel Praeft, opticien-sponalisto Aalst,, T ange Zoutstraat, 6 5 mei, 15 ure: Buurtspoorv 3 3 1868 3 Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) - 2,5 3,5 Ander luclit 1907 Aalst Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsenc 1880 1908 Laken 1902 Luik I860 1897 1915 Mecbelun 1885. 1897 Oostende 1852 1898 St.-Gillis 1904 8t-Joos-tcn-nood« 1881 Schaarhf k (100 Ir., (500 fr.) Spa 1909 Doornik (50 fr.) Verviers 1873 1393 3 -. 2,5 2 2,5 2 3 2 3 3.5 3 2 3 3 2 3 3 2 3 3,5 3 3 3 91.50 91.50 91.50 77.— 100.60 86.75 90.25 90.50 102.— 87.70 103T5 98.50 104.25 88.25, 71.50 85.— 73 25 85.55 98.30 72.50 84.— 86.50 69.50 86.70 104. 98.45, wende men zich töt het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST GESTICHT SE0ERT 15 JAAR Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bloemkoolen, roode kooien, enz. Betteraven, Eckeudorf, vauriac, enz. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, Dhaliaplantcn, enz. Barometer 764°5 Thermometer 16° Wind: noord-west Vooruitz.goed weer. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ KAPITAAL 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, B EURS O RD ERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titels In bewaarneming van waarden. Afmetingen binnen met. 0,12 0,12 0,24 0,37 0,31 0,31 0,52 0,56 0,78 met. 0,15 0,30 0,20 0,15 0,21 0,35 0,55 0.62 0,62 met. 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0.57 0,5 HUURPRIJS Fr. 10 14 17 20 30 45 50 80 Werden gevraagd: Bekwame machienbreidsters. Hoog loon. Verzel erd werk. Fabriek Labor Berge- meerschenstraat, Aalst. De zaal der brandkasten is alle werkdagen open van 9 tot 12 1/2 ure en van 2 tot 31/2 ureden zaterdag van 8 1/2 ure tot s mid dags. 1530

De Volksstem | 1911 | | pagina 3