Maria Stiiarf NIEUWSBERICHTEN. Samson Kina eeeft en Bij de wijnbouwers Tijdens de plundering van de magazijnen •van M. Bissinger. te Ay, was een halssnoer van groote waarde verdwenen. Een onderzoek werd geopend om het terug 1e vinden, doch alle opzoekingen zijn tot nu toe vruchteloos gebleven. De opzoekingen worden naarstig voortge zet. Te Reims zullen 41 wijnbouwers voor het assisenhof te verantwoorden hebben. Te Epernay zijn er 17. Zonderling geval Te Amiens heeft het on weder ook al eenige aardige vaarten uitgezet. De vrouw van een werkman had sinds 1905 do spraak verloren. Zaterdag sloeg de bliksem in hare woning en de vrouw verschrikte zoodanig dat zij een zenuwaanval kreeg. Een geneesheer kwam haar verzorgen, en toen de vrouw tot het bewustzijn terugkeerde, kon zij wederom spreken. Door eene vlieg gedood. M. Ma thy, van Montbéliard deed een toert je per automobiel, toen hem een vliegje in het oog vloog. M. Malhy verwojderde het diertje en gaf er geene aandacht meer aan, doch eenige uren later ontstond eene etter- zweer en de man bezweek kort nadien. De dramas der zee. De Fransche vischsloep Victoria is op de kusten van Ncw-Foundland gestrand. De be manning, beslaande uit 22 matrozen is in de golven omgekomen. De Fransche bark Guillaume Tell is in botsing gekomen met een ijsberg en gezon ken. 11 matrozen verdronken. De anderen konden zich redden. De erge zaak te Rysel. "v"' De onderzoeksrechter Defalé heeft 19 jon gelingen onderhoord, welke Robert Defante gekend hebben en zijne slachtoffers geweest zijn. Al de getuigenissen der negentien jonge lingen waren zeer bezwarende beschuldigin gen voor Defante. lieer Defalé heeft aan een dagbladschrijver verklaard, dat zij op hem diepen indruk gemaakt hebben. Een apache doodgeschoten. In de straten van Marseille had een ver woed gevecht plaats lusschen een policie- agent, Roux genaamd, en een apache, een zekeren Jean Tagliaferre. In een oogenblik rolden beiden over den grond en bij de wor steling werd do policieagent door zijn eigen revolver gewond. Het gelukte ten slotte den agent vrij te komen, en toen hij weer tegen over den apache stond, schoot hij dezen dood. De agent ligt nu in het hospitaalzijn toe stand is zeer zorgwekkend. ENGELAND Het bezoek van Keizere/Villem De Keizer en d^Keizerin v,a|};Duilschl^td, vergezeld van prinses Victor^ Luui/.j, zijn Zondag morgend te Port-Vict'oi;ia aangeko men. De Duitsche vorsten lnüljien de i^is jgedaan aan hóqrd van hun yaq$,i J/ohc'n^-j iern. De kruiser Kocningsberg en liet aviso- schip Sleepiner hadden dereis medegemaakt. Al de oorlogschepen welke te Slierness -ge ankerd lagen, losten salvoschoten. Maandag morgend kwamen do vorstelijke bezoekers te Londen aan. RUSLAND Hooge officieren gestraft Op grond van het onderzoek, betrekkelijk do averij van hel slagschip Slavain Augustus van het vorige jaar, dat nalatigheid en gewetenloosheid van het personeel aan het licht gebracht heeft, heeft do minister van zeevaart den rroegeren commandant der Zwarte Zee-yloot,schout-bij-nacht Mankofsld, en aan andere hooggeplaatste officieren, een berisping toegediend, terwijl de commandant jder Slava - en twee officieren der genie Ihun ontslag krijgen. 13* Vervolg. Zij zagen naar buiten, maar konden niets onderscheiden voor dat do persoon op de hoog te van het venster was. Zij erkenden George •Douglas. Alles is gereed, mevrouw, zeide hij fluis terend. De schildwacht, die ons de waterpoort moet openen, is op zijn post, do boot ligt op het meer te wachten, en uwe vrienden zijn aan de overzijde. Laat ons gaan. Maria kou van ontroering niet antwoorden, en eerst na eenige óogenblikken verklaarde zij gereed te zijn. George stapte dadelijk weder op do touw ladder, maar. nauwelijks had hij dit gedaan of men hoorde onder aan dén toren «wérda!» roepen. Vervloektzeide George zacht, wij' zijn verraden. Tweemaal-werd het geroep herhaald, waar na eensklaps een lichtstraal schitterde en~ëén schot viel. Een kogel floot door het venster, en George, vreezende dat do koningin getrof fen was, sprong opnieuw naar binnen. Op het zelfde oogenblik ging do deur open, en Wil liam Douglas dn lady Lochleven verschenen, omringd van wachten en bedienden. Men zog de koningin en Maria Seyton in reiskleederen, op elkander geleund, en voor hen stond Geor ge, bleek maar kalm, met den degen in'de band, ter harer verdediging gereed. Er was een oogenblik van ontzettende stiite, gedurende welke de aanwezigen elkander zwijgend aanstaarden eindelijk brak William Douglas het stilzwijgen. Welnu, móeder, zei de I)(j, wat het» iku gezegd i' Gij "hebt niet wil- OOSTENRIJK. Om hun vader te wreken. Eenige dagen geleden had de afgevaardig de Andreas Achim in een dagblad op hevige wijze een rijken grondeigenaar, M.Zsilinsky aangevallen. Deze drie zonen gingen aan Achim uitleg vragen over het artikel en toen deze weigerde hun voldoening te geven, los ten zij verscheidene revolverschoten in zijne richting. M. Achim werd doodelijk getroffen. Brussel. Automobielongeluk. Zater dag avond wilde M. Leon D..., hotelmees- ter, op de Louizalaan per velo de straat oversteken aan de Magistraatstraat. Hij werd door een automobiel omvergeworpen en erg gekwetst. Men bracht het slachtofler over naar het policiebureel der 6e afdeeling, al waar hij de eerste zorgen genoot. Vervolgens werd hij naar huis gevoerd op zijne aan vraag. Proces-verhaal werd ten laste van den chauffeur opgemaakt. Saccharine binnen gesmokkeld. Eene aanhouding. De policieoversté Vanherck ,der 2e afdeeling had na een lang en mooielijk onderzoek, de zekerheid opgedaan dat groote hoeveelheden saccharine langs Holland in Brussel binnengesmokkeld werden. Hij ont dekte eveneens dat de saccharine aan zekeren S.. gestuurd werd en deze ze dan aan zekeren J..., wonende op de St-Geryplaats gaf, deze persoon gaf ze dan aan zijn gebuur, zekeren R..., die met den verkoop gelast was. Vrijdag werd R... gansch den dag achter volgd,en toen had de policieoversle de zeker heid opgedaan dat hij plichtig was. Zaterdag werd hij op de Anspachl. aangehouden, en na eene korte ondervraging opgesloten, daar hij in bezit van twee kilos saccharine was. De beide medeplichtigen werden in voorloopige vrijheid gelaten. Het onderzoek duurt voort. Stoute dief. Zaterdag namiddag rond 3 ure, kwam een lojarige kleine met een brieftescli, inhoudende 300 fr. langs de Noordlaan. Eensklaps greep een kerel do kleine bij de keel en ontnam hem zijn brief- lesch. De agent Van Henterryk die het spel gezien had, zette den dief achterna en hield hem aan. De kerel werd in de Verloofdestraat opgesloten. Nog eenen! Zekere P..., maakte Zaterdag avond kennis met eene vrouw op de Anspachlaan. Deze gelukte erin hem naar hare kamer mede te lokken. Dezen morgen, bemerkte hij de verdwijningvan brieftesch welke, verscheidene honderden franken inhield. De policie heeft de vrouw aangehouden, doch zoekt eeile medeplichtige op welke met het geld verdwenen is. Arme man. Zokere Ferdinand B..., jkoetsier, wonende 'te Schaarbeek in de Rögiètslraat, was niet zijn rijtuig op weg naar de statie, toen hij eensklaps "inzakte én van den hok op de stéenen viel en zich den schedel,;brak. Eqq bijgeroéppn geneesheer bestatjg$e dat de inan een opdrang gekregen had cn deed hem naar het hospitaal overbren gen. Zijn toestand laat weinig hoop over. Goede wachthond. Eene patroelje, welke langs de Museumsquare voorbijging, hoorde een geblaf, komende uit o*nen hof. Daar dit gerucht aanhield, kropen .de agen ten over de afsluiting en vonden er een groo- ten hond, welke aan een inwoner der Rijs- broeckstraat behoorde en die een man bewaakte, welke daar ruslig lag te slapen. Men deed den gast ontwaken en deze ver klaarde zekere Paul D,.. te zijn, kunstschil der, afkomstig van Perpignan in Frankrijk. De gast had sedert 4S uren niet meer geëten en had geen enkelen cent op zak. Hij werd onder beschuldiging van landlooperij opge sloten. Bloedig familiedrama. De Ooivaar- slraat werd Zondag namiddag in opschud ding gebracht door een bloedig tooneel. De len gelooven,dat George de medeplichtige van deze vrouw was? Gelooft gij thans uwe oogen? George, zeide de oude lady, George, gij hoort wat uw broeder zegt, en welke blaam u treftis het waar, George, dat gij door deze vrouw uitgekocht z(jt? Zeg slecht één woord... zeg slechts, één Douglas vergat nimmer zijn plicht... Mevrouw, zeide George, de Douglas ver gaten hun plicht, toen zij zich tegen hunne wettige gebiedster verzetten. Ilij, vervolgde hij,opzijn broeder wijzende, is dus een ver rader, en daarom geen Douglas meer. Verdedig u! riep William, zijn degen trekkende, en op zijn broeder losgaande, die eene verdedigende.houding aannam,. «Legt de wapens neer zeide Maria Stuart, met zoo veel majesteit tusschen de beide jongelieden tredende, dat zij onwillekeurig terug traden. «Legt de wapens neer ik gelast het u Grijpt liera riep lady Lochleven, grijpt hem, als ware hij de laagste dienaar van dit huis, en werpt hem in het diepste kerkhol, tot de regent over hem beslisse. Gporge, zeide de koningin, ziende dat de dienstboden en soldaten aarzelden, George, vertrek, om 's Hemels wil, gij zijt nog in de gelegenheid om dit te doen, misschien later niet meer, Nimmer, mevrouw, ik wil in uwe nabij heid sterven, of u redden uit de handen uwer verdrukkers. Maar uwe dood stort mij in het verderf, terwijl uwé vlucht mij misschien zal redden. Gij hebt gelijk, hernam George, vaarwel, mevrouw. "nats voor Douglas riep hij tegen de dienstboden, die hem schenen te willen grij pen, en zich midden tusschen hen werpende, was hij weldra verdwenen echtgenooten R... leven in zeer slechte over eenkomst en de vrouw wordt soms erg door haren man mishandeld. Zondag ontstond een nieuwe twist aangaande hunne doch ter, welke wilde uilgaan. Tijdens don twist greep vrouw R... een keukenmes en gaf er een geweldigen steek mede in het gezicht van haren echtgenoot. .De gekwetste, die menige keeren het bewustzijn verloor, werd naar het hospitaal overgebracht. Een onder zoek, ten laste van vrouw R..., is door de policie ingesteld. Aangehouden. Sedert geruimen tijd reeds had het parkèt een aanhoudingsman daat afgeleverd betreffende zekere Elienne RDuitsch onderdaan welke in de Nieuw- straat door misbruik van vertrouwen ecnen diefstal gepleegd had. Zondag namiddag zag een policieagent der 4^"afdeeling hém in een huis der Graanhaltstraa't, binnengaan. Hij woonde er onder den valschen naam van Chasmak. De kerel werdf aangehouden en op gesloten. t-j Juweel verdwenen. Eene Ameri- kaansche vrouw, zekere-K.., welke zich tij delijk te Brussel bevindt,' had de onvoorzich tigheid begaan een rijk.ju.weel af to doen om in eenen winkel van kanten eenen aankoop te doen. Zij vergat hè^kostbare stuk mede te hemen en toen zij een kwaart uurs later terug kwam. was liet verdwenen. Do winkelierster zegt niets gezien te hébben. Een onderzoek is ingesteld. Inbraak. De;echtgenoo(en S..., wo nende in de SistervatstFant, bestatigdeh hij hunne thuiskomst rond 10 uren 's avonds, dat dieven van hunne afwezigheid hadden gebruik gemaakt om fiil hunne meubelen te onderzoeken en de hand to leggen op zes obligaties der stad BKissel, welke hunne eenige spaarcenten waren en waarvoor zij lang gewerkt hadden. Werkongeluk. rT)e werklieden welke eisteren aan eene afbraak bezig waren in de Parochianenstraat, werden eensklaps door een hevig gekraak verwittigd dat de muur waaraan zij werkten ging instorten. Allen sprongen achteruit, doch een hunner zekere Jules Van den P..., $2. jaar oud, wonende Josaphatstraat, werd door steonen getroffen en erg gekwetst aan het hoofd en de beenen. Hij werd naar eene kliniek der Regenlslraat geleid om verzorgd te worden. Maar, zeker gebuuryrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de Bilterpecën Trappisten 1500 Cureghem. Talrijke diefstallen. Sedert een jaar bad M. II... een werkhuis voor mekanieken in Gureghern. Hij had als meestergast zokere G.cn als meester-ma- gazijnier zekere T... Deze personen genoten het volle vertrouwen van M. 11... Onlangs bemerkte M. II... dat Talrijke diefstallen ten zijnen nadeele gepleegd werden en na onder zoek kon hij het belobp van liet gestulerte op 40,000 fr. schatten.1 Een onderzoek werd' insgelijks doof de po licie gedaan en daaruit, "bleek dat de dieven niemand anders wayeïTdah O... eh T... Deze hadden voor eigen rekening een werkhuis geopend gelijk aan dit vaji hunnen patroon en "ten hunnen' huize wérden talrijke gestólen voorwerpen ontdekt. Gansch huii werkhuis was bovendien samengesteld uit gestolen goederen. De twee kerbs'werden aangehou den en de werkhuizen, welke zij teilaren hadden, werden aangeslagen. Jonge dieten. Zondag rond 6 ure, was M. D..., fabrikaat, per rijtuig met zijn zoon naar de Goujonstraat gereden, terwijl de vader binnen was bleef zijn kind, eenen geldbeugel met 100 fr. in do hand houdende, op het rijtuig. Twee nïeldeugcn van 16 tot 18 jaar rukten den geldbeugel uit de handen van liet kind en namen de vlucht. De policie zoekt de kerels ieverjg op. Schaarbeek. De brand van het gemeen tehuis. Het onderzoek in deze zaak blijft altijd achterwege. H,eIngedacht dat de zaak van politieken aard-kan zijn, wordt meer en meer bevestigd. Vuur 1 geef vuur'öp den verrader riep William Douglas, geéf'Tuur op hem als op een hond Dit bevel werd meer uitgevoerd uit vrees voor William, als om (jporge tc treffen ook hoorde men een oogenblik daarna roepen, dat de vluchteling in het ilieer was gesprongen. De woedende lady Lóchleven overlaadde de opnieuw zwaar beproefde koningin met ver- wijtingen, waarna Maria Seyton de vlucht nam naar hare kamer, bót'was de éciiige waaraan zij van binnëil grendels hadden ge laten. Na verloop van eenige' uren keerde de ko ningin niet Maria Seyton in hare eenzame ka mer terug, en trad opmpuw naar liet venster. Nauwelijks daar gekomen sloeg zij, onder het uiten van "een kreet, $io handen ineen; het licht was weder in hot lipisje ontstoken. De koningin kon bij/ia niet meer denken. Zij begreep dat indien pien dit teeken kende, hare vijanden op hungp hoede zouden zijn, en alle kans op ontvluchting vooreen langen tijd ontnomen kon borden. Maar het licht gaf haar te kennen dat George gered moest zijn. Den volgenden dag viel weder een steen in de kamer der koningin1. Even als do vorige was hij in een brief v#i George Douglas ge wikkeld. Do noodlottige uitslag onzer pogingen, schreef hij,ontneemt ons voor langen tijd alle hoop op bevrijding uwer majesteit. Do ver bondene lords hebben de soldaten moeten weg zenden, die zij onder vffschilicnde voorwen sels, in de nabijheid van-Kinross hadden bij eengetrokken zij zébven hebben zich naar hunnen kasteelen begeven ik alleen, die noch kasteelen, noch zelfs vassalen heb, ben gebleven. M. 'Van Engelörr, chimist, Heeft zijn rap port neergelegd. Zijne besluiten zijn deze welke men reeds voorzien had. De middelen gebruikt lot het inbrandsteken zijn eene kaars, eene verkensblaas, schavelingen en de ontplofbare vloeistof werd door do ontle ding vastgesteld als zijnde terebeuthine. Anderlecht. Werkongeluk. Een zeer erg ongeluk greep gisteren plaats in eene keersenfabriek van Anderlecht. Vijf werk lieden waren bezig met het zware deksel van eenen ketel te verplaatsen. Dit deksel weegt 150 kgr. Het gleed uit en kwetste twee werklieden, zekeren B... cn S... S... werd naar het hospitaal en B... naar zijne woning gevoerd. Sint Jans-Molenbeek. Brand. Dezen nacht, rond 2 ure, is brand uitgeborsten bij M. M..., pasteibakker, Ribeaucourtstraat. Het alarm werd gegeven en de pompiers der gemeente snelden spoedig ter plaats. Na eenige vruchtelooze pogingen, gelukten zij erin den brand te blusschen na eene half uur werkens. De bakkerij werd ten deele ver nield. De oorzaken van den brand zijn on bekend. Omvergereden. Een 14 jarige jon gen werd gisteren bij het oversteken van den Genlschen steenweg door een automobiel omgeworpen. Hij ,w;crd zoo erg toegetakkeld, dal hij naar het .hospitaalmoest overgebracht worden. De policie heeft een onderzoek in gesteld om de verantwoordelijkheid vast te stellen. De Brouwerij Van Roy, Wieze, vr. uitzet ter voor llesschenbier Erpe, Erondcgem of Impe. Laken. Poging tot zelfmoord. Giste ren avond, Tond .10 ure, poogde Mev. F..., wonende in de Bosniaslraat, te Sint Gillis, zich te zelfmoorden. Zij sprong aan de Halle poort in de Willebroecksche vaart, rechtover de gasfabrieken. Schippers hadden die wan hopige poging bemerkt en sprongen haar ter hulp. Na vele moeite gelukten zij erin de vrouw uit het water'te halen. Zij worstelde tegen hare bevrijders, zeggende dat zij ge noeg geleefd had en dat zij toch zou herbe gonnen hebben. Na verpleging werd de onge lukkige naar hare woning overgebracht. Zij wou de reden barer wanhopige daad niet doen kennen. Antwerpen. diefstallenTwee En- gelschen. John Hudson cn Herbert Bonsan, die met den stoomcr 72oo«,teAntwerpen wa ren aangekomen, hadden kennis gemaakt .iet twee andere Engelschen. Deze wisten het dusdanig aan boord te leggen, dat de geldbeugel van een hunner nieuwe vrienden in hunne' zakken terecht kwam. De geldbeu gel bevatte eene som van 275 fr. Verleden nacht zijn dieven in den juwee lenwinkel gedrongen van M. Jahssens, Hui- dé vèttersstf aal: Men dénkt evenwel dat de idieven op de vlucht moeten gejaagd zijn, \Vant'niets is verdwenen. jlutomob ietfin ge luk. Zondag avond.' rjröiïd 8T/2 ure, wérd een 7jarig knaapje,, op 'jen hoek der'Natiónalésfra'dtén Groëiiplaats,' •d'ótftf'een aütoniöbiel omvefgeworpèh en oVer- ï'èdën. Het knftapje werd naar het.'gasthuis' overgebracht. Hij weigerde beslist zijn naam op te geven Koud bad. De genaamde Jan Tissels, wonende Begijnenstraat, is gisteren aan liet Kiel in het water der vestingen gevallen. Men kon den man gelukkiglijk nog tijdig op liet droge brengen. Aarschot.Verdronken. Een Fransch- man Pieter Régent, 58 jaar oud, die te Aarschot bij een landbouwer woonde, w ilde Zaterdag toonen dat bij goed kon zwemmen. Hij sprong in den Demer, doch zonk onmid- delijk in de diepte. Zijn lijk werd nog niet opgehaald. Santbergen. Groote jaarmarkt. Za terdag 20 Mei, heeft alhier een jaarmarkt en veekeuring plaats. Belangrijke loten. Zondag 21 Mei, ten 3 ure, tentoonstelling Van af ditoogènblik, gingen de dagen en nachten voorbij, zonder iets van hare vijan den, noch van hare vrienden te vernemen. Hare vijanden hadden wat zij wenschten, na melijk haren troonsafstand zij wisten dat zij goed bewaakt was, en achtten door de voor zorgen, dio zij genomen hadden, hare vlucht onmogelijk, zoodat de tijd op het kasteel van Lochleven aan Maria doodsch en treurig ver liep. Weken, maanden verliepen aldus, de Winter volgde op den Herfst, en de Lente op den Winter,zonder dat de koningin het scheen, te bemerken. Zij wist niets van hetgeen er buiten het kasteel omging, en op hetgeen er daarbinnen moest gebeuren, vestigde zij wei nig hoop, want alle uitzicht berustte op de be hendigheid van een twaalfjarigen knaap. Zoo dikwijls cle koningin de jonge Douglas zag, scheen deze zoo weinig acht op haar te slaan, dat zij geloofde, dat hij,met do lichtzinnigheid aan de jeugdeigen, geheel vergeten had wat hem was opgedragen. In het begin van April, merkte Maria op, dat de knaap meer als gewoonlijk onder bare vensters kwam spelen en op zekeren dag, toen hij aan den voet van den muur een vo gelknip maakte, scheen het de koningin toe, dat hij, terwijl hij met de eene hand in den grond groef, met de andere létters in het zand schreef,zij overtuigde zich, toen zij hem oplet tender gadesloeg, dat dit schrijven tot hhar ge richt was, en na de woorden die hij schreef te hebben opgeteekend, had zij den volgenden volzin «Laat om middernacht een touw uit het venster.» Ongetw jfeld was dit voor haar bestemd; maar niets, zelfs geen blik van het kind, gaf haar zekerheid hiervan want toén de knaap zich begrepen achtte, maakte hij zijne knip en keuring van geiten en hokken. Schoon© premiën. Daarna groot muziekfeest door de plaatse lijke muziekmaatschappij. Indien het weder gunstig is, zal er geen volk ontbreken. Lokeren.Doodelijk rijwiclongeluk. Een doodelijk rijwielongeluk is alhier Zon dag avond rond 10 ure gebeurd. Op den wijk Kalaber, kwamen twee wielrijdersin botsing en dat met zulk geweld, dat de eene, zekere Petrus Vercauleren, schrijnwerker, van de wijklleyende, bewusteloos ten grondo bleef liggen. In een naburig huis binnen ge dragen, zag men aan den jongen geen loven meer. Dokter Larno, in allerhaast geroepen, bestatigde eene schedelbreuk. Maandag morgend was de toestand van Vercauteren zeer slecht. Ook de andere velorijder. zekere Lodewijk Temmerman, bekwam erge kneuzingen. Onioedcr. Tijdens het onweder dat alhier in den nacht van Zaterdag tot Zondag losbrak,sloeg de bliksem een deel der schouw af van do haarsnijderij der anti-socialisten. Bij Van Driessche werden talrijke pannen van het dak geslagen. Op den wijk Pieter Iieyensveer viel de bliksem op de woonst van Leo Vermeulen. Het huis, dat met strooi ge dekt was, werd len gronde vernield, met al wat het bevatte. Er is verzekering. St-Nikolaas. Diefstal. Zondag mor gen werd alhier de genaamde V. B..., op heeterdaad van diefstal betrapt, toen hij hij den heer De Vylder, Ankerstraat, een zak uurwerk robberde. De kerel zal vervolgd v orden. Lebbeke. Aangehouden. De gen darmen hebben Zaterdag laatst alhier den genaamden V. G... J. aangehouden en naar het gevang van Dendèrmondo overgebracht. De kerel is beticht eenen aanslag gepleegd te hebben op een twintigjarig meisje, thans bedlegerig. Sottegem. DronkenmansstrceJi. Een dronken kerel, op den wijk Bueken, viel 's avonds de menschen lastig. Hij randde een ouderling aan, uit de naburige gemeente Elene, greep hem bij de keel en neep gewel dig, terwijl hij hem gebood zijn geld af te geven. Gelukkig dat voorbijgangers toe snelden cn den ongelukkige redden, anders moest hij verstikken. De dronkaard is in 't droog gezet. Lede. Brand. Dezen morgend rond 5 uren, toen de genaamde Constant Van der Meerseh, landbouwer wijk Overimpe, .bezig was met koffie te drinken, werd hij verwit tigd dat zijn huis in brand stond. De brand was ontslaan tégen de schouw, gelukkig daL het strooidak nog nat was van den rogen, anders ware het gansch weggeweest. Do schade bedraagt 150 fr. Men kon alles spoe dig blusschen met eenige emmers water. i8'Iloofhcthl geworden. Wij hebben vëFleden Ivëek geméld, dat té ''Lede eèrnk béést, loebeljoorendë aan koopman De^oe- ,tèns. booriitful geworden was. M.^Dè Sóetens vérzöcht oils thans te melden, dat het zijn dlei' 'niet is' dat hoorndul werd, hiaar dat véri: éëh andérèii kóópman. Dacknariv Huis'''afgübrdHd1.TijdéW het onweder van Zaterdag namiddag,ós de donder gevallen op het huis van Leo Ver meulen, wonende in de 'Erlingstraat. Na enkele oogenhlikken stond het liuis in vlam en vuur. Aan. blusschen viel er niet le den ken, in min dan een half uur lijds bleef er van do woning niets meer over. Niets kon gered worden. Er bestaat verzekering. Ronse. Schrikkelijk onweder. Zater dag namiddag brak een afgrijselijk onweder los bovenQuaremont, Ruyen,Berchem, Avel- ghem. Kerckhove, enz. Er viel een echte stortregen gevolgd van eene hagelvlaag. Het water stroomde hij beken, bedekte hier en daar landerijen en dropgin kelders en stallen en op sommige plaatsen in de huizen. De trein van Avelghem reed op zekere plaatsen door het water. Er is veel schade aan het koren, vlas, beeten, suikerei en fruitboomen. verder af, en verwijderde zich, zonder zelfs een blik to slaan op het venster, waar de ko ningin hem gadesloeg. De koningin besloot de haar gedane aanwij zing te volgen.Bij gebrek van een touw,knoop te Maria 8eyt,on beddelakens aaneen, en liet dit op het bepaalde uur uit het venster af. Een oogenblik daarna voeldo zij dat men er iets aan vasthechte, en trok een vrij groot pak op, dat zij slechts met moeite door de staven kon wringen. De beide gevangenen brachten dit ijlings naar de slaapkamer, sloten de deur en maakte liet driftig open. liet bevatte twee stel kleederen van de livrei van Douglas, bene vens een papier. Dit ïaatste behelsde het1 vol gende Alle avonden van negen uren tot midder nacht zullen de koningin en miss Seyton de bijgaande kleederen aantrekken, zoo wel om zich aan de dracht te gewennen, als om altijd tot ue vlucht gereed te. zijn. Deze kleederen moeten haar volmaakt passen, daar do maat genomen is van miss Maria Fleming en miss Maria Livingstone, die beiden van hare groot te zijn. Alle avonden zal de koningin naar het licht zien, teil einde altijd bereid te zijn. Hare aanhangers verzamelen zich hare vrienden zijn waakzaam. Deze tijding, hoe duister ook, verschafte de koningin eene groote vreugde. Zij had, ge durende den eentonigen winter, tevreden ge steld met zich vergeten te achten. Dit bewijs van waakzaamheid en gehechtheid gaf haar al hare hoop en daarmede al hare geestkracht terug (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2