BUITENLAND. Maria Staart Vlaamsclie Kermis o\) Sint Jozefsparoeliie. NIEUWSBERICHTEN. Eene akelige ontdekking 't Wit Stooplte van Jacques Nests FRANKRIJK Een 9jarig kind slachtoffer zijner opoffering Een Ojarig kind, de genaamde Henri Ro ger, speelde op de Quai de la Roue, te Parijs, toen de jongen in 't water viel. Een zijner kameraden, de 9jarige Jan Massé, snelde ter hulp, doch viel in't water en verdronk. Be andere jongen is gered geworden. Bij de wijnbouwers. De munïpale raadsleden vanBur-sur-Aube, die reeds twee maal hun ontslag gaven, heb ben besloten geen enkelen dienst meer te doen. Zij zullen slechts hun ontslag intrek ken, den dag dat de wijnhouwers geene klachten meer te doen hebben. Een zinnelöoze kwetst haar man met zes messteken. M. Albert Godefroy, van Rouen, 83 jaar oud, werd door zijne plots zinneloos gewor den vrouw, met zes messteken getroffen. Van de donkerte gebruikmakend, nam deze vrouw een mes en gaf zes steken aan haar man. Op de kreten van het slachtoffer snelden de kin deren en geburen toe en ontwapenden de zinnelooze. Deze heeft het verstand verloren tengevolge van den dood van een barer kin deren, en herhaalde malen poogde zij reeds zelfmoord te plegen. De aardewerkers in staking. De aardewerkers van den Wester spoor weg bevinden zich allen op de plaats waar zij /.ouden moeten werken, doch weigeren liet werk te hernemen. De troepen bevinden ziehier plaats. Eene ontploffing in eene oude kerk. In de oude kerk van Pont-du-Bois, to Tou lon. had Dijnsdag avond eene cineraatogra- phisehe vertooning plaats. Eensklaps ont plofte het toestel en verscheidene personen werden erg verbrand. Eene paniek ontstond en talrijke toeschou wers werden in de algemecne vlucht ge kwetst, 6en familiedramma. Twee dooden en twee gekwetsten. De genaamde Douzel, wonende te Moné- tier-les-Bains, welke met zijne vrouw een lievig geschil had gehad, zoodat ze haar in trok nam bij haar vader, viel bij deze laatste binnen en kwetste zijne vrouw met een mes stock. Dan kwetste hij zijne schoonmoeder en ïUak zijn schoonvader met zijn wapen zoo geweldig dat do hartader werd overgesne den, en de ongelukkige bezweek. Daarna nam de moordenaar de vlucht. Later vond men zijn lijk aan een boom verhangen. Een nieuw beroep. M. Pataud, de oud-sekrelaris en leider der Patfijzer olqclriciens, die thans niet'yeel meer tie ■vertellen heeft bij zijne gewezen bondgenoöten,heêft nu een nieuw beroep ge kozen. Hij hoeft Oen tooneelsluk geschreven, dat Zaterdag in liet MolièreschpuwbVirg te Parijs zal opgevoerd worden. Vijftien honderd diefstallen. In den omtrek van Parijs werden er sedert oenigen tijd talrijke diefstalen in werklieden- hotels gepleegd, zonder dat men den dader kon ontdekken. Maandag nu werd een kerel aangehouden. Jozef Chicot, oud 32 jaar, oud-kleerkooper, wonende rue Pierre, 5, te Sain—Quen en die bekende niet min dan i'500 diefstallen gepleegd te hebben. In zijne woning vond men eene overgroote hoeveelheid gestolen voorwerpen van allen aard, alsook 1200 fr. in gouds'ukken. Do kerel was zinnens met zijne vrouw naar België te vertrekken. DU ITSCH LAN D. Erg ongeluk. De gekende leeraar Ernest Haechel, van Iéna, is in zijne boekerij van eene ladder ge vallen en zeer gevaarlijk gekwetst. Zijn toe stand is bedenkelijk. 16e Vervolg. Na dien tijd liet Elisabeth aan heide par- then bekend maken, dat do bewijzen haar niet voldoende schenen om Maria te veroordeelen, doch ook niet om haar vrij te spreken. De za ke» moesten dus blijven, zooals zij waren. liet onderzoek der commissie had echter nog een ander gevolg. Een der rechters, de graaf Norfolk, volgens sommigen uit medelijden, volgens anderen door eerzucht gedreven, stel de zich aan het. hoofd van eene samenzwering ter harer gunste. De koningen van Frankrijk en Spanje beloofden die te ondersteunen. Het plan werd echter ontdekt, en Norfolk in den Tower geworpen. De voornaamste deel nemers beproefden eerst tegenstand, doch moesten dit met gevangenis en ballingschap boeten. 1 Murray word te midden zijner loopbaan door een verraderlijk schot getroffen. Een zekere Hamilton, wiens goederen ver beurd verklaard cn wiens moeder in ellende gestorven was, zwoer zich op den bewerker hiervan te wreken. Hij begaf zich naar Linlith gow, en toen Murray er zijne intrede deed, schoot hij hem uit een venster ter neder, sprong op zijn gereedstaand paard en nam ijlings de vlucht. Men zette hem na en hoewel de vluchteling zweep noch sporen spaarde, bespeurde hij dat twee of drie edellieden, die uitmuntende paar den hadden, op hem wonnen. Hij wierp daarop zyne zweep weg en bediende zich van zijnen dolk om zijn paard aan te zetten het verwil derde ros deed met hem een sprong over ecno gracht van twintig voet breed, welke de ver- Een incident In den Reichstag. Een vrouw, waarschijnlijk eene zinnelooze onderbrak gisteren herhaalde malen de sprekers in den Reichslag en beleedigde de personen die haar wilden verwijderen. Een duur dagblad. Dinsdag had de verkooping plaats van het oudste Duilssh dagblad, de Gazette van Voss Het blad hoorde gedurende ander halve eeuw toe aan de afstammelingen van Lessing, een der talentvolste Duitsche schrij vers. De laatste afstammeling en eigenaar stierf enkele maanden geleden, eene fortuin achtetlatende van verscheidene millioenen franks. Zijne erfgenamen hebben nn het blad tekoop gestold dat toegewezen werd, voor de som van 10 millioen frank, ..aan de ban kiers Speyet, van Francfort-aan-Mein, die de politieke strekking van het oud blad gaan veranderen. OOSTENRIJK.' Vreeselijk onweder. Een vreeselijk onweder, vergezeld van een overvloedigen stortregen, is over Borys- law en omstreken losgebroken. Overal word de grootste schade aange richt. De stad werd geheel onder water gezet. Talrijke huizen zijn overstroomd. De bliksem sloeg in verscheidene petrool- putten, welke in brand gestoken werden. Vele andere putten, waar men bezig was met boren, werden door het water builen gebruik gesteld. RUSLAND Da Duitsche kroonprins te St-Petersburg. De keizerlijke prins, vergezeld van zijne echtgenoole, is gisteren avond te Tsarskoce Sel aangekomen. Zij werden plechtig door den Czaar en de Czarine ontvangen. SPANJE. Werkstaking in de textielnijverheid. ToTarrasa, in Catalonia neemt do werk staking der textielarbeiders dag aan dag meer uitbreiding. Er zijn thans reeds meer dan 2000 werkstakers. De onderhandelingen om tot een akkoord te geraken, zijn allen afge sprongen. De werkersvereenigingen zijn zinnens de algemeene werkstaking uit te roepen. De werking der republikeinen. De republikeinsche afgevaardigden willen te Madrid een reisachlige meeting beleggen tegen het optreden van Spanje in Marokko. Ook maken zij plannen om op andere plaat sen in de provinciën meetingen te houden. Zij willen ook in het parlement een krachtige oppositie voeren tegen do huidige politiek in Marokko, waar heden do afgevaardigde As- carale een begin mee zal maken, door in de Kamer van afgevaardigden eene interpellatie tot de regeering te richten. CHINA De brandramp van Kirine. De brandramp van Kirine heeft 8!3ö7 ge bouwen vernield, waarónder 4.046' winkels en 15 banken. Moer dan 40.000 personen zijn zonder dak. De schade wordt op 50 miljoen roebels geschat. ITALIË Het proces der Camorra. De laatste confrontation hebben gisteren 'plaals gehad. Abattemagio werd gekonfron- teerd met Desiderio, Exposilio Didomizio en Bartolozzi. De betichten slingerden elkander de grofste beleedigingen naar het hoofd. Na de/.e confrontatiën werd de zitting ge heven. Het proces gaat nu een ander bedrijf in. PORTUGAL. Vaandels aangeslagen. Te Braga zijn 200 vaandels van het oud model aangeslagen geworden. Verscheidene personen die anti-republikeinsche propagan da maakten,zijn aangehouden. Officieren aangehouden. De artilleriekapitein Perreira en vier ande re officieren van hetzelfde wapen, zijn te Pi- gueirarez aangehouden onder verdenking aan eene samenzwering deelgenomen te hebben. volgers niet over durfden springen, zoodat zij het op moesten geven, en hij hen ontkwam en gelukkig Frankrijk bereikte. In hare gevangenis wekte Maria Stuart het medelijden op van al de katholieke vorsten van Europa, dio het aan dringende mededec- lingen ten hare behoeve Diet lieten ontbreken. De koningen van Frankrijk en Spanje schre ven aan Elisabeth en verzochten haar, Maria Stuart in vrijheid te stellen. Al deze belang stelling in Maria's lot bracht slechts te weeg, dat hare gevangenschap nog strenger en de haat van Elisabeth jegens haar heviger werd. De dood van den regent had inmiddels Schotland in nieuwe beroeringen gestort. Ver scheidene vrienden van Murray vielen Lennox af en verklaarden zich voor do koningin. Hieronder behoorden Maitlanden sirKirkaldy. Deze laatste, die gouverneur van het kasteel van Edinburg was, verklaarde eensklaps, dat hij deze sterkte voor Maria Stuart in bezit hield, hetgeen hare aanhangers nieuwen moed deed scheppen. Terwijl echter Maria, die thans op het kas teel van Carliste gevangen gehouden werd, het kasteel van Edinburg won, verloor zij do voor onovcrwinbaar gehouden sterkte Dum barton, waarvan een overste, Crawford ge naamd, zich meester maakte. Deze bevelhebber had onder zijne bevelen een soldaat, die lang in Dumbarton in garni zoen had gelegen. Volgens diens raad trok hij mot zestig moedige mannen in een donkeren nacht door do bedding eener van do regen op- gezwollenc beek, wier gedruisch bet geluid hunner schreden onhoorbaar maakte, tot aan den voet der rots, waarop het kasteel gebouwd was. Daar hield hij een oógenblilc stil om de rots en de op dezelve gebouwde muur te verkeu- DENEMARKEN Lock-out geëindigd. Toevallig is aan 't licht gekomen, dat heel de kwestie tusschen de patroons en de blik slagers werkliedenop een misverstand rustte. Daarop werd onmiddelijk eene bijeenkomst belegd en de patroons besloten hunne werk huizen te heropenen. MAROKKO Spaansche soldaten aangevallen. Vier Spaansche soldaten die in een schuit je, op honderd meters afstand van de kust aan 't visschen waren, zijn door de Kabijlen aangevallen geworden. Een hunner werd erg gewond. AFRIKA Kwaadwillige poging. In den omtrek van Johannesburg heeft men op de riggels van den buurttram ver scheidene pakken dynamiet gevonden. Men kan niet gissen hoe die gevaarlijke pakken daar geraakt zijn, zoodat men hier voor een aanslag AMERIKA Nog een vlieger gedood. Te Los Angelos is de vlieger Hardleö met zijn toestel ten gronde geploft en op den slag gedood. Zooals reeds in de dag- en weekbladen werd aangekondigd heeft het Bestuur van den Katholieken Volkskring besloten eene Vlaamsche Kennis in te richten op Zondagen 10 en 17 en Maandagen 11 en 18 September. Do opbrengst zal besteed w orden aan het vermeerderen der Jongensschool, het hou wen eener nieuwe Patronage en het stichten eener Ambachtschool voor Aalst en omlig gende, met volledige dagleergangen gedu rende drij studiejaren Iedereen is innig1 overtuigd van de drin gende noodzakelijkheid dezer laatste inrich ting, en betracht met ongeduld do groote voordeden dio de Ambachtschool zal opleve ren, niet enkel aan do werklieden, maar vooral aan de kleine burgerij onzer stad en omliggende gemeenten. Dit blijde nieuws werd overal met geestdrift vernomen en zonder twijfel zal iedereen naar zijn vermo gen willen bijdragen lot bet wellukken der Feesten die tot een zoo lollijk doel werden ingericht. Wij zijn vereerd en gelukkig te mogen aankondigen dat reeds buiten de parochie verschillige Heeren hunne welwillende me dewerking en duurbare bescherming hebben verzekerd, onder andere ,,M. R. Mpyerspgn Volksvertegenwoordi ger; Baron L. de Béthune, plaatsvervangend. Volksvertegenwoordiger M. F. ,De Herdt, Schepen van Onderwijs Dés. De,Wolf, Ge meenteraadslid Ach. Eeman, Gemeente raadslid. - 1 1 Men zal begrijpen dat het met mogelijk i§ van persoonlijk uit ie hoodigen al dezen die medehulp kunnen yerleenon, en daarom ne men wij de vrijheid hunne bijtreding to ver zoeken door dag- en weekbladen, met de blijde hoop dat deZe overal goedwillig zal aanveerd worden en gunstig beantwoord. De bijtredingen worden met dankbaarheid aanveerd bij de Heeren Pol. Van Ghyseghem, Voorzitter en L. DeMeeter, Schrijver. Namens het Inrichting skoniiteit Voorzitter, M. Pöl Van Ghyseghem On dervoorzitter, M. Am. D'HondtSchrijver, L. De Meeter .Schatbewaarder, Aug. Moyersoen. Bestuurleden M.M. Em. Grilla'ert, Val. De Valkeneer, Th. De Naeyer, L.' Geerinckx, J. Goethals, A. Borreman, J. Dè Brouwer, A. De Wage neer, J. Coppens, A. Van Sande, A. Leleu, Louis Burny, D1' Glit Ranson,P. De Coninck. nen, die te zamèn ongeveer zestig voet hoog waren. Hij bemerkte, dat er zich halverwege een door de natuui* gevormd uitstek bevond, waarop zij halt konden houden en een ©ogen blik uitrusten. Dadelijk was zijn plan gevormd. Hij had vier ladders medegebracht, waarvan hij twee aan elkander liet binden, met- welke hij hoopte het instel*, en met de twee anderen den top te bereiken. Zoodra de eerste ladder gereed was, klom Grawford die op, voorafge gaan van den gids en gevolgd door zijn gehee- len troep. Zij hadden echter geen derde ervan beklommen, of zij brak, en allen* die er op waren, vielen in de beek. Niemand was erns- stig gekwetst, en het gedruisch van het stroo- mend water belette, dat men hunnen val hoorde. Grawford verloor ,den moed niet,maar plant te de tweede ladder (tegen den muur, doch liet thans zijne soldaten vier aan vier opklimmen, vervolgens toen allen op het uitspringende stuk rots waren, liet hij de ladders ophalen, teneinde van daarnfipr den top te klimmen, doch thans allen te gelijk,want zij moesten al len te gelijk op do bórstwering verschijnen. Grawford was uri,6 'vierde gedeelte van de ladder opgeklommep, toen de hom voorgaan de soldaat plotselings eene duizeling kreeg, die hem in een hachelijken toestand kon bren gen. Toen Grawford zag, dat hij noch opklim men, noch afstijgen ;kon, wilde hij hem eerst dooden, maar vreezet) de dat hij misschien op datoogenblik een gijl zou geven, of dat de val van het lichaam een groot gerucht zou maken, maakte hij spoedig den band van zijn degen los, bond daarmede den soldaat aan de spor ten van de ladder vast, keerde toen het li chaam langs de andere zijde van do ladder, zoodat de ongelukkige daar inde lucht hing te wiegelen. Slot volgt. Een kinderhoofdje op eene steekkar Te Parijsis een onderzoek geopend betrek kelijk eene zeer geheimzzinnige zaak. Giste ren morgend rond 3 ure ging een straatwer ker Louis Malblanc, zijne kar met gereed schappen halen welke Lij op het pleintje aan de Jacques Rousseau-Louvre en Twee-Dui tenstraten gesteld had. De man stelde niets verdachts aan zijne kar vast en reed er mede naar de Pyramie- den. Daar gekomen trok de man het dekkleed van do kar. Een rond pak, in een dagblad gewikkeld, rolde voor zijne voeten. Verwonderd nam M. Malblanc het pak op en betastte het. Plet pak bevatte een malsch voorwerp. Hij opende het en vond er het hoofd in van een kindje. Het vleesch der wangen was reeds in ontbinding. De werkman droeg zijne vondst naar het policiebureel. Daar stelde men vast, dat het hoofdje twee wonden droeg welke met een kneuzend voorwerp moesten toegebracht zijn. Daarentegen was de snede aan den hals zeer zuiver, zoodat het hoofd met een scherp geslepen mes moest afgesneden zijn. Onmiddelijk werd een onderzoek geopend, doch daaruit kon niet veel vernomen worden. Men vond alleen de volgende bijzonderheid Het dagblad, waarin het hoofdje gewikkeld was, dagteekende van den 16 Maart 1908, dus meef dan driejaar geleden. Dat blad moest dus uit een winkel voort komen. Het onderzoek zal ongetwijfeld lang en moeilijk zijn. Brussel. AchtervolgingEen klient kwam gisteren rond 7 ure binnen in een oud- hedenwinkel der Zesjongelingenstraat. Hij vroeg eene kollectie schilderijen to zien welke den oudheidverkooper hem seffens Ier hand stelde. Op een zeker oogenblik bemerkte de oudhedenverkooper dat zijn klient een schilderijken van eenige honderden franken waarde,onder zijnen pardesus verborg. Toen zij den kerel wilde opsluiten in af wachting van een agent, werd hij omgewor pen en de dief vluchtte in volle vaart. Na eene zeer lange menschenjacht werd de kerel aangehouden en naar het policiebureel geleid. Het is zekere R.., die reeds onder aanhoudingsmandaat wegens diefstallen ge steld was en die de policie lang opzocht. Hij werd opgesloten. Erg ongeluk. Eene melkkar reed Dinsdag langs de St-Annastraat. [nhet voor- hijrijden raakte zij ecnen kruiwagen aan i welke op het. gaanpad stond, op het zelfdé oogenhlik kwam aldaar een meisje voorbij 'de tremels van de» kruiwagen, gevende haar ■een geweldigen stamp in den buik en de ongelukkige viel zonder kennis ten gronde. (Hare toestand is hopeloos. Ongelukkig, t- De echtgenooten V..., wonende op do Bouwhoutkaai leven in slechte overeenkomst. De man geeft zich over aan den drank. Bij zijne thuiskomst verleden nacht deed hij ecnen nieuwen twist ontstaan. Op zeker oogenhlik wierp hij zich op de ongelukkige en begon haar erg te mis handelen. De ongelukkige gelukte erin zich uit de handen van haren beul los te rukken en op de straat te vluchten. Eene patroelje der 3e policieafdeeling vond ze rond 4 ure van den morgen half bewusteloos liggen op den drempel eener woning van de monikken- vestkaai. De agenten hebben de ongelukkige naar Sint Janshospitaal gebracht en een on derzoek ten laste van den brulalen kerel ingesteld. Verstikt. Vrouw Vergracht, steen weg van Merchlem, werd Dinsdag a\ond verstikt door liet gas, dat ontsnapte uit een hek, welke niet goed werd gesloten. Na toepassing der kunstmatige ademhaling door een dokter, kon deze het slachtoffer tot het leven terugbrengen. Ware M. Vergracht een uur later thuis ge komen, hij hadde nog slechts het lijk zijner vrouw gevonden. Kind door het vensier gevallen. Woensdag morgen waren de echtgenooten V..., welke op het eerste verdiep der Van den Brandenslraat eene kamer bewonen, eenige oogenhlikken afwezig geweest. Hun tweejarig kindje was langs Oen stoel op den vensterboord gekropen en viel uit' het ven ster op dc straat. De kléine werd stervend naar het hospitaal van Sint Pietei'S overge bracht. Wreedheid jegens de dieren. Een grooto verhuiswagen, bespannen met een paard, verwekte hij do Bótaniekenhoflaan een nogal groote volksoploop, daar het paard er niet in gelukte de steile hoogte te beklim men en do voerman, zekere J..., uit de Eenenstraat van Schaarbeek, het ongelukkig dier wild met de zweep sloeg. De agent Degrjrse werd ontboden en deed den wildeman een proces-verba al aan. Dubbele aanhouding. Een zekere M. P... wandelde gisteren nacht langs de Zuidlaan en werd door eene vrouw in eene kamer der Waschhuisslraat gelokt. Nauwelijks was hij binnen, of de deur werd in het slot gedraaid en een kerel wierp zich op hem met het gedacht hem te plunde ren. De medebewoners van het huis werden gewekt en bevrijdden M. P... Deze ging naar het policiekommissariaat en logde eene klacht neder. De policie hield de vrouw aan denzelfden nacht, en haar medeplichtige, die herkend werd als zekere Arthur V..., be diende aan de openbare diensten, werd rond 8 ure aangehouden. Beiden zijn opgesloten. Zuivere koffie doet velen nadeel. De Bit- lerpeeëii Trappisten doet iedereen goed. 1500 Elsene.Diefstal. Zekere M. G..., had een gast aangenomen over eene maand en half, het was zekere Aclfflle S... De an dere bakkersgaslen waren reeds verscheidene malen bestolen goworden en eene som van 200 fr. was verdwenen. M. G... ondervond nu ook dat de inkom sten der kliënten niet meer goed binnen kwamen en bcstaligde na onderzoek dat S... talrijke achterhoudingen gepleegd had. Door de policie ondervraagd, bekende S... ook de andere diefstallen. St-Jans-Molenbeek. Van cencn tram gevallen. De weduwe Verdonck, oud 70 jaar, wonend in de, Molenbeekstraat, 126, le Laken, stond Dinsdag namiddag op het plat form vaneen tramLaken-Andorlecht. Op den Antwerpschen steenweg, op het grondgebied van Molenbeek, werd zij duizelig en viel op den grond. De vrouw werd met gebroken pols, eene wonde aan het hoofd en inwendige kneuzingen naar het St-Jansgasthuis ver voerd. De Brouwerij Van Roy, Wieze, vr. uitzet ter voor flesschenbier Erpe, Erondegem of Impe. Kcekelberg.Zelfmoord. De vader van den kleinen Georges F..., oud 10 jaar. die naar Brussel naar de school gaat, had hem gisteren bij zijne to huiskomst eenige bemerkingen gedaan omdat hij zijne studies wat verwaarloosde. De jongen zegde niets en ging naar zijne kamer, zondor dat zijne ouders iets zöuden kunnen vermoeden. Rónd 7 ure hoorden de echtgenooten F... eensklaps een revolverschot, zij snelden boven en vonden hunnen zoon levenloos in eenen bloedplas liggen. De revolver die hij gebruikt had om zijn misdadig voornemen ten uitvoer to bren gen lag nevens hem. Een bijgeroepen genees- 'heer kon slechts den dood bestatigen. Laken. Eene misdaad Wij hebben de verdwijning van zekere G... Jan gemeld, welke na eenen twist in eene herberg niet meer gezien werd. Nu verleden Woensdag werd zijn lijk uit den Vergotedok gelrokken. Men denkt dat er eene misdaad in het spel is. Do politie der 7C afdeeling heeft een onder zoek ingesteld. Gepletterd. Dinsdag avond laadde Leon Themans, 28 jaar, Paddonstraal, koop waren op een wagon in de statie van Laken. Zijne linkerhand werd gepletterd onder het gewicht eener kas, wegend 78 kilo's. Schrikkelijk ongeluk. Gisteren avond rond 9 ure greep een afschuwelijk ongeluk plaats in do Pierre Strauwenstraat te Laken. Een bakker der Lakenstraat., M. Jacques, 31 jaar oud, ging naar huis met eene kar geladenmet hooi. M. L.., was hoven op do kar gekropen. Eensklaps gleed hij uit en kwam met het hoofd op de straalsteenen terecht. De arme man gaf geen tecken va» leven meer en had eene afschuwelijke wonde op het hoofd bekomen. Men verzorgde hom Ier plaats, waarna men hom naar het hospi taal van Laken bracht, ,a)waar hjj, rojid 4 urq ibezweek zonder kennis genomen te hebben*. M. L.., is gehuwd en vader. 4 Vorst -r—Diefstal in d~e statie. Een nijveraar van Vorst ontving hot bericht dajj iep. in.de slat,ie van Vorst (Zuid) aan zij» adres enni wagon, koperen stay,en was aangekomen. Woensdag morgen begaf hij er zich heep met zijne werklieden om de koopwaren le -lossen. De wagon werd 's nachts opengebro ken en 750 kilo's staven, vertegenwoordi gend eene waarde van 2000 frank, er uit gestolen. Een onderzoek werd door de poli- icie geopend. is het eenige cchle Vieux Syslème. Antwerpen. Poging tot zelfmoord. Ec» inwoner der Lange Olmstraat wilde zich gisleren avond in de Lange Beeldekensstraat zelfmoorden en joeg zich een revolverkogel door de borst. Gelukkiglijk schampte de ko-i gel af. De wanhopige werd naar het Stuy- venberggasthuis overgebracht. De diefstallen. In de Jezusstraat, werd eene bakkerskar, 100 brooden inhou dende, gestolen. Ten nadeele van een Duitsch matroos, Fritz Sorenz, werd een gouden uur werk met keten ontvreemd. Aan de dokken werd eene kist inhoudende porceleinwerk opengebroken en de inhoud grootêndeels geroofd. Kort nadien werd een kerel aangehouden, in wiens bezit me» 30 téljooren vond. Moortsel. Arme dwaas. Heden mor gen heeft men op de spoorbaan hel vermor zeld lijk gevonden van een twintigjarige diamantbewerker, wonende Kattenbergstraat 'te Borger!.out. Vermoedelijk werd de jongeling door een sneltrein verrast. Het lichaam was letterlijk in twee gesneden, en een gedeelte vond me» op 70 meters verder dan de plaats, waar het ongeval plaats had. In zijne zakken vond men een briefje van omtrent de volgende inhoud - Liefste Marie. Gij zult mij nooit weer zien, ik zeg u vaarwel. Vergeef het mij Er schijnt dus eene zelfmoord uit liefde- verdriet gepleegd te zijn. Merxem. Zelfmoord. Gisteren mor gend is do genaamde Jan Peenen, 30 jaar oud, gehuwd en vader van familie, te Mer xem in de vaart gesprongen. Zijn lijk kon slechts twee uren later opgevischt worden. Maaseik. Doodeljk ongeluk. Een voerman, Sluitkiels genaamd, in dienst van M. Vinckenbosch, van Hasselt, wilde in de statie van den eenen wagon op den anderen slappen. Hij verloor het evenwicht en rolde op een naburig spoor, juist toen een wago» kwam aangereden. De ongelukkige werd den buik verpletterd en bezweek kort nadien. Moustier. Paard op hol. Een paard, in eene dricwielkar gespannen, verschrikte op de Slatieplaats, door het spelen der or gels op do foore. Het dier ging op hol en sprong in do menigte. Een vijftal personen werden min of meer erg gekwetst en moesten door do geneesheeren verzorgd worden. Het paard wierp ook nog verscheideno kramen óm.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2