DE KAMER Glficieele kwoleensg Aan den Huisvader! SSEEEBEELSSSSEsü. Weerkundige waarnemingen FEESTWIJZER Tli. Stevens, BERICHT Voorde beste Zaden Stadsnieuws. SPORTNIEUWS XTVieli-i.l des 33. De Ronde van Belyie voor Beroepsrijders. Roeien Lxiclit-vaart Kerkelijk nieuws Te koop trappen van het gemeentehuis nogmaals wordt door lionderde stemmen een lofzang uitgegalmd ter eere van O. L. Vrouw en do duizende Lebhekenaren, die aan deze god vruchtige betoogingen hebben deelgenomen, zijn overtuigd dat do Allerheiligste Maagd, sedert meer dan 800 jaren hunne Patrones, hunne belangrijke en bevolkte Gemeente zal blijven bewaren en beschermen. Abdij Affligem. De jaarlijksche Bedevaart der Mariastad \alst, naar het Heiligdom van Onze-Lieve- Yrouw-van-Vrede te Affligem, zal als ge woonte plaats hebben op Ons-Heer-Hemel vaart, 25 Mei aanstaande. De Bedevaarders zijn verzocht zich zoo tal rijk mogelijk te vereenigen aan de Grot der Eerw. Paters Jezuïeten, te Mijlboké, van waar zij processiegewijs met hunne edele offerande naar Affligem zullen togen, op klokslag van 1 ure, om in het Heiligdom aan te komen bij den aanvang der Solemneele Vespers, kwaart voor 3 ure. Wij hopen dat niemand zal ten achter blij ven. De Offerande, dit jaar, is overheerlijk en wij rekenen dat de trouwe Aalstenaars mil der dan ooit hunne bijdragen zullen schonken aan de ijverige inrichters der bedevaart, die met dankbaarheid alle offergiften ontvangen. De Offerande is van heden af tentoonge steld bij den Heer August De Meersman, juwelier, Kerkstraat, Aalst, en bestaat uit het zilveren voetstuk van verleden jaar, waar aan voor 1911, zes engelen en de wapens dei- Abdij in kunstig drijf- en brandschiiderwerk zijn toegevoegd door den Mecster-goudsmid lieer Theodoor Bisschop, van Brussel. Wij rekenen dus op de milde bijdragen van alle Aalstenaars, die door allo eeuwen heen blijken hebben gegeven van hunne vsreering tot Maria en er thans hunnen roem in stellen den autaarvan Maria's Heiligdom,te Affligem, gansch in 't zilver op te timmeren als ecu wig- durende gedenkzuil van hunnen trouw aan do Koningin des Hemels. Vervlaamsching der Gentsche Hooge- school. Meetings op Zondag 21 Mei Maaseik. 3 1/2 u.Stadszaal. Spr. HH. De Baere, Van Laest. Deerlijk. 4 u. Nieuw Kasteel. Spr. HII. Seynave, Lambrecht, Do ussy. Marcke. 31/2 u. Patronagezaal. Spr. HH. Mussche, Van lier Plassche, Del- baere, Depla. Laerne. 8 u. 's morgens. Gemeente huis. Spr. HH. Claes. Hasschaert. liever. 4 1/2 u. In den ouden Bareel. Spr. IIH. Bernolet, Tengrootenhuysen, Van den Bosch. Bisseghem 10 1/2 u. Jongensschool. Spr. HII. Depla, Doussy. Rijmenam. 10 u. Gemeenteschool. Spr. Verheyen, Taclc, Opdebeek. Hoboken 5 u. - El Bardo.— Spr. :IIH. T. Sehjllz, Delapnov, Van "\Velleecn. Steken2 u. topdag-school. ,^£r. IIH. Bprjus, SpeLepi's, Hcysi-'Goor 10 u. G'ildëzaal. Spr.HII. 'Serneels, Bauwel. Meetings op Doatiei-idc'g Mei (O. L. H. Hemelvaart). •/.»>.-{ i ■Njlen 101/2 u. Oud Gemeenteschool. Spr. Serneels, Verbist, Meerhout 4 u. Nieuwe Gemeente school. Spr. IIH. Borms, Naveau. Wakker zeel, (Werchter) na II. M. In Gevaert. Spr. HH. adv. Bernolet, Ten grootenhuysen, Van de Sande, Nagels. Vilvoorden 3 u. Overdekte Markt Spr. HH. C. Huysmans, en Hendricks. J. Persoons, volksvertegenwoordigers. MARKTPRIJZEN Aalst18meiHop. markt zeer vast, be schikbaar 75—77.50 fr. Nieuw gewas, 92.5095 fr. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gesteld beesten 582: Vette koeien 92; melkkoeien 00 groote ossen 4 jonge ossen 151vaarzen 104 stieren 171; varkens 740; kalveren magere beesten schapen Lokeren 17 mei Boter 2,54 a2,03, eieren 1,99 a 2,09, aardappelen 10,00 a 11,00, raapkoek 10,50, lijnkoek 21,00, rogge BRUSSEL, 17 mei. Graanmarkt. Inland- sche tarwe 20 1/4 a 20 5/8 Amerikaansche Win tertarwe 20 3/8roode Kurrachée 191/8 inlarnl- sche Rogge 16 1/8 a 10 1/4; Gerst Donauen Odessa 14 a 14 1/2 ;inlandsche Gerst 18 1/4 a 19 Haver van Courlande 18 3/4 a 19 Gerst der Pol ders 19 1/2 a 00 0/0.; inlandsche Haver 190/0 a 20 1/2 Amerikaansche Maïs 12 3/4 a 00 0/0 van Odessa 13 1/2 Graan van den Donau 18 3/4 a 20id. Rio de la Plata 19 1/2 a 20 Handelsbloei» 24 0/0 Bakkersbloem 25 0/0 Zemelen 11 3/4 a 12 0/0. Hopmarkt. Aalst beschikbaar 75. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 05 in provincie 63 Lijnolie te Brussel 104 in provin cie 102 inlandsch Koolzaad 27,00. Boter 2,53 a 2,S9. van M. Camiel Praet, opticien-specialisto Aalst, Lango Zoutstraat, 6 18 mei, 15 ure; voor de Stad en het Arrondissement Aalst. 28 Mei. Juni Juli AALST. Groote prijsschieting door de Balboogmaatschappij De Ware Vrienden naar 500 fr. Inschrij ving ten lokale bij do Wed. Welle- kens, Geeraardsbergschestraat. Viering van het jaarlijksch Pa troonfeest, door do Katholieke Turn-Kring Steun geeft Moed Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oost-VIaanderen. 11. 17 en 18 Sept. Vlaamscho Kermis op Sint Jozefsparochie. September. Groot Alhletisch feest op het Sport-terrein van Sleun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later te bepalen). GEERAARDSBERGEN Groot Turnfeest der Vlaamsche Kalh. Gilde De Breidelszonen Augusli. Groot Turnfeest, ingericht door de Brcydelszonen Deelneming van den Turnkring Sleun geeft Moed Aalst, met turners en mu ziek. HOFSTADE 21 Mei Feestelijkheden op den Heuve lenbosch. 28 Mei. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad cn het Arrondissement warden beleefd verzocht etc datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te dcclen. WISSELAGENT, !6, Oiiderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A. Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Staat, Provin., SSeiEen. Belgische leening 1® r 3 3® r 3 Kongo uilkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten3 Gemeentekred'et3 Buurtspoorw Jan.-Juli. 3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aal'ét1' 3' A'rttweVpen 1887 2,5 ,-p 1903.2 Brussel 1902 2,5 Brussel 19052 -Lr' Zeehaven2 Charleroi 1905. 3 Gent 1S96 21 Elsene 18803 1908.....3,5 Laken 19023 Luik I8603 1897 2 1905 2 MeckeJen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gil lis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 91.40 91.40 91.40 77.50 lol 86.50 90.50 101.50 86.50 104.— '98.45 90,— 87.25' 72. iO 73 :p, 85.05 8255 70 84.95 100 86.65 Alle. Donderdagen en Vrijdagen liezondere groote keus van vele soorten verschen ZEEVISCH aan de laagste dagprijzen.- Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aau de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. H/KH STYVENDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 .jaren iade Ooslendsclie Visscherijen gevestigd, Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT, 38, AALST. TELEFOON Nr-M. ^eude men zich rot het HUIS JEAN DE CLERCQ 12, Kerkstraat, 12, AALST GESTICHT SEDERT 15 JAAR Aldaar te bekomen, allerhande zaden, zooals van ajuin, savooien, bb-emkeolen, roode kooien, enz. Betteraven, Eokeudorf. vauriac, enz. Gras zaden, klaverzaad en allerlei bloemenzaden, Dlialiaplanten, enz. Fleurus. Zonderlinge moordpoging. Bene vrouw van de wijk St-Amands, zag met een slecht oog dat haar broeder betrek kingen onderhield met een werkmeisje der gemeente. Gisteren avond wapende zij zich met een revolver en begaf zich naar de woning van bet meisje. Door het sleutelgat ziende, zag zij, het meisje aan tafel zitten. De helleveeg mikte dan door het sleutelgat en loste een schot. Zonderling genoeg trof het schot zijn doel, want het meisje kreeg den kogel in de borst. Zij werd echter slechts licht gekwetst. Het parket van Charleroi is ter plaats geweest, om een onderzoek te doen. Fontaine-l'Evêque. Gevaarlijk spel. Twee steenbakkers waren in eenen meerscli bezig met worstelen, toen een hun ner zijn gezel over zich heen wierp. Deze kwam met hel hoofd op de steonen terecht en werd den schedel gebroken. De ongeluk kige bleef bewusteloos liggen. Hij werd naar het gasthuis overgebracht,doch ondanks alle zorgen is hij er kort nadien bezweken. Lijnwaden, Katoenen, Van den Bergh- Jouret, Aalst. Andenne. Doodclijk ongeluk. De voerman Edward Lacroix keerde met een wagen zand van eene zandgroef terug, toen in ecne sferke helling de rem brak en do wa gen pijlsnel naar beneden rolde.De voerman poogde nog zijne paarden in te houden, doch hij rol do eider de wielen en werd vreeselijk verpletterd. Do ongelukkige, 55 jaar oud, gehuwd en vader van familie, bezweek kort nadien. Luik. Aangehouden. Een rondleur der, zekere Theöflël X..., 50 jaar oud, lokte gisteren avond een 12 jarig meisje in zijne kamer. De schurk poogde de kleine te mis handelen, doch liet slachtoffer riep om hulp. Geburen kwamen loegeloopen, die den ellendeling aanhielden en in handen van het gerecht overleverden. Bestolen. Een handelsreiziger ont moette gisteren avond eene jonge vrouw en ging er mede op zwier. Toen hij haar eenige uren later verliet, stelde hij vast, dat een briefje van 100 fr. uit zijne brieventescli ver dwenen was. Eene klacht is tegen de die vegge neergelegd. Bergen. Erg ongeluk. Gisteren mor gen, tijdens de revue van het 2e regiment jagers te paard, op het plein van Casleau, is een soldaat van zijn paard gevallen. De ongelukkige werd door verscheidene paarden \ertrappeld en moest in bedenke- lijken toestand naar het gasthuis overge bracht worden. Seraing, Doodeljke val. Een werk man van M. Gcrbiet ondernemer, die in de werkhuizen Gockerill ceiïigc herstellen deed, is van cone h.oógle van verscheidene meiers tón gró'nd'dgeploft. De ongelukkige!, zekere ©kLuil' Pirïct, 20 ja'aV otïd. werd den schedel verbrijzeld en bleef'ëp'dëii slag'dhod. 11 Oordegem. Het puf kei-. Dinsdag na middag is Wel parkel een nieüW öïïderzöek kómen doen, wegens-""hét bloedig gevecht tüsscIi'éW'Öltlaaf Sélïó'l'lhèrt' !eii 'dó' gbhroëders De Leeüwei1. 1 1 ZOMERSEIZOEN. Aankomst der laat ste Nieuwigheden. Grijze Mode-stoffen. Nieuwe kleuren in rood en blauw. Fantaisie voor Bloe zen. Engelsche Nieuwigheden voor Heeren. Ga zien naar de uitstallingen. J. Delafortrie, Mo lenstraat, 11, Aalst. Lede, Driesch. Erge val. Woensdag namiddag, ging Frans Van Hauwermeiren, op zijnen hooischelf om wat hooi te halen, hij mistrapte zich en viel er los door, Van Hauwermeiren werd gekwetst aan den lin kerschouder en klaagde over inwendige pij nen. In de val. Sinds eenigen tijd was de genaamde Pressiaux Ilippolyte-Joseph, de serteur van het 8sto linieregiment, cn wist hem toch uit de klauwen te houden, niette genstaande de naarstige opzoekingen. Woensdag morgend had de policiecommis- saris zijne schuilplaats ontdekt cn wist hem op eene behendige wijze lo knippen, na de pleegvormen werd hij naar het gevang van Dendermonde overgebracht, om gezonden te worden voor den krijgsraad van Antwerpen. llaarkcnpluk. Woensdag avond, ontstond er ruzie lusschen Pliilomena Van Wescmael en Deleu Jeanneüe, Dreefstraat. heiden vlogen elkaar in het baar, na eene hevige, worsteling, kwam de policie er lus schen,welke een einde aan het gevecht stelde en proces-verbaal opmaakte. Hofstade. Rijtuigongeluk. Dijnsdag namiddag, kwam de heer notaris Bvan Aalst, langs llofslade gereden met zijn gerij, gekomen op het. Hauw ken, brak de as on werd do heer notaris en zijn koetsier ten gronde geworpen, doch zonder xich erg te bezeeren. Vriend lezer, hier volgt een goede raad en eene waarheid Kloek bloed is gezond heid, Hauw bloed is ziekte; dc THEOBROMA geeft ons kloek en rood bloed, dus de THEO BROMA schenkt gezondheid, frissche kleur, sterkte aan lichaam en geest blecko jonge dochters, flauwe en malingere jongelingen, vrouwen in 't keeren der jaren, mannen die uitgeput zijt door overwerk of overspel, be proeft eens de wonderbare THEOBROMA, gij zult er u zoo goed mede bevinden. Duizenden en duizenden wonderbare gene zingen zijn reeds bekomen waarvan wij de schriftelijke bewijzen hebben. De THEO BROMA kost maar 3 frank. Beproeft eens seffens, vriend, en gij zult mij bedanken voor dezen goeden raad. lloofddepot Apotheek DE MOOR, Gent. Te Aalst, in alle goede apotheken. Lophem, Schielijk gestorven. Dins dag was de 73jarige Mailable Van Tliour- nout, weduwe Blondeel, wonende te»^rugge, alhier aangekomen om de begraving van haren broeder bij le wonen. Binst den lijk dienst zakle zij ineen en was dood. Waasmunster^ -7- Woensdag morgend heeft men het paard van M. Moens, brouwer te St-Anneken, in eenen gracht rond do wei de waarop bet liep, doodgevondem Het dier was in het slijk gezakt en erin verstikt. Lokeren. Hel parket. Twee opvol gende dagen is het parket van Dendermonde alhier afgestapt, om een onderzoek te doen nopens het doodelijk velo-ongeluk van Zon dag avond. Dinsdag deed men do lijkschou wing. Woensdag namiddag werden talrijke getuigen onderhoord. Zitting van 18 Mei. De Zitting wordt om 1 ure 55 geopend onder voorzitterschap van M. Coalman. Voor de zitting wordt eene beraadslaging gehouden tusschen liberalen en socialisten. M. Hambursin ziet er uiterst vergenoegd uit over zijno heldendaad van gisteren. Hij zet nu zijne zagerij voort alsvolgt Hij verklaart eerst dat hij nieuwe inlichtin gen verkregen heeft over de zaak van Spy. Hij maakt dan den lof van het algemeen stemrecht dat in Frankrijk en Duitschland bestaat. M. de Voorzitter.M. Hambursin, wij bespreken de begrooling van Binnenlandsche Zaken. M. Hambursin. Ik ook. Ik wil do be spreking niet dwarsboomen. Ilct land is rijp voor het algemcem stem recht en indien M. Berryer zulks wist zou bij het wel willen invoeren. Gij beknibbelt het liberaal-socialistisch verbond. Het is heilig verbond. Het nieuw schoolwetsontwerp M. de Lm burg Stirum stelt voor, de in aanmerkingneming van bet nieuw wets ontwerp. voorgesteld door do heeren de de Limburg Stirum, Verhaegen, Borboux en du Bus te bespreken. M. Giroul stelt voor die bespreking te verdagen en dc begrooting van Binnenland sche Zaken af te handelen. Het voorstel Giroul, vragende dat deze be spreking zou uitgesteld worden tot Woensdag en acht dagen, wordt verworpen met 83 stemmen tegen 70, dus met 13 stemmen meerderheid. Het voorstel van M. de Limburg Stirum wordt aangenomen. M. Daens stemde met de katholieken, omdat hij zoo spoedig mogelijk de nieuwe schoolwet wil doen hespreken. De katholieken maken goede propaganda iVóQr de nieuwe schoolwet en 't is te hopen ï()a£ in,geen enkele slai), geen enkele gemeen te, geen énkel t\orb'oJi(gejiuc|it, zal yergejiéi^ •worden, tTat tio aanhoudende 'en,'/welver zo rgue prppagaiuja, de waardig ,v.ap mijdeiijke overwinni/ig.y De nieuwe schpolwed waarborgt dó vrijheid en de waardigheid vin den buisva'd'èi/. Wie kan daartegen opkómén?' Hoort uw kind u toe, vader of moederJa of heen Neen'zeggen de socialisten, neen zeggen de liberalen, die'samenspannen mot de socialisten. Ja roepen wij kalhóli'ekeiï. Uw jkind is uw bloéd, hel is een verlenging van uw eigen leven gij moet uw kind opleiden, opvoeden en vormen Dat is uw récht Ja, het is uw plicht En kunt gij uw kind zelf niet onderwijzen, zooals liet gewoonlijk liet geval is, dan moet gj, en niet de hatelijke socialisten of niet de goddelóoze liberalen, maar gij en gij alleen moet kunnen kiezen wie u in deze taak vervangen zal. Kiest gij daarvoor goddelooze meesiers gij moet hel weten wiltgij door eene slechte school, de nagels voorbereiden die u in uwe eigene doodkist zullen vaslspijkeren, vrij aan u maar wilt gij uwe dochters aan ka tholieke onderwijzeressen wilt gij uwe jon gens aan voorbeeldige onderwijzers loever- trouwen, daar hebt gij evenveel recht toe als liberalen en socialisten. Dat is de betee- Jtenis der wet en 't is onbegrijpelijk hoo sommige personen dit recht durven misken nen. Doch de huisvader is baas en hij zal beslissen wio er gelijk beeft ofwel wij, ofwel de liberalen en socialislen Een merkwaardig uurwerk. Velen on zer lezers hebben ongel wijfeld reeds van chro nomeiers hooren spreken en beelden.zicli in, van zoo gauw bun uurwerk wat juist gaat, dat zij een chronometer in hun bezit hebben. Er is evenwel veel verschil lusschen de chronometers, de eenen looperi voor. do an deren blijven achter. Dezer dagen voorbij de vitrien van M. Praet, juwelier, Lange' Zoutslraat 6, slap pende, werden onzo blikken getroffen duor een merkwaardig toestel. Het was een uurwerk, doch zou kunstig en vernuftig gemaakt en geschikt dat niet tegenstaande alle schokken en schommelingen het onmogelijk is. liet uurwerk te doen stil houden, te doen vooruit- of acliteruitloopen. Dat kunstig tuigje is een zecclironometer ehronomèlre de Marine r. Het uurwerk hangt in eene soort van waterdicht kastje en is derwijze gehangen, dat het steeds indezelfde positie blijft, niet tegenstaande alle wentelingen welke men het kistje doet ondergaan. Voor reizigers enz. die gaarne het juiste uur hebben, zal deze zeecl.ronomcler in do vitrien van M. Praet van het grootsle nut zijn. Zij zullen er onfeilbaar hot juiste uur kunnen aantreffen. Serenade. Donderdag avond, om 8 3/4 ure, zullen de Calharinister. eene sere nade brengen aan den heer Julius Goelhals, bunnen achtbaren voorzitter, wonende Dirk Marlensstraat. Frankrijk zal voorzeker goed vertegen woordigd zijn in do Ronde van België. Inderdaad, de inschrijving van Duboc, overwinnaar der ronde van België in 1909 Passerieu. die reeds yan alle soorten van belangrijke koersen won, Dhers en Moulet, is thans regelmatig ingekomen en vast en ze ker zullen zij vertrekken. Passerieu is voor vele Belgen geen onbe kende, en als hij verzekert dat Dhers en Moulet, twee onbekenden sterke baan renners zijn, mogen wij.liét wel gelooven. De strijd zal dit jaar zeer lievig zijn. ATHLETIEK, Lede. Groote baankoers voor wielrijders 100 fr, gewaarborgd. le Koers voor Toeristen, 70 km. Lede- Aalst-Assclie-Dendermonde-Rwatrecht-Oor degem-Vijfhuizen - Lede - Ommegangweg en Statie. 2C Koers voor beginnelingen, 40 km. Lede-Aalst-Assche en terug. Inschrijvingen tc sturen aan Frans Van der Steen, voor 20 Mei 1911. Lokaal den Veloclub. Loopkoers 3° Vijf kilometers, 20 fr. prijzen gewaar- borgd.Inschrijvingen ter herberg Victor Van Hauwermeiren. De match Jesus-Collegetegen Gent ONTVANGST IN DE KONINKLIJKE EN RIDDERLIJKE GILDE VAN ST-MICHEL Deze gilde zal Zaterdag, 20 Mei, om 1 ure namiddag, de roeier v'aó Jesus College Boat Cluk van Cambridge ontvangen. Een ontbijt zal bun aangeboden worden. Inschrij vingen in het lokaal, telefoon 1251. DE AANKOMST DEH ENGELSCHE ROEIERS De Engelsche ach.tpt.oeg, met talrijke supporters zijn heden namiddag, om 7 u. 21 in Gent-Zuid aangekomen. DE EERSTE PROEFTOCHT Het Jesus College zal denkelijk morgen Vrijdag, om 11 ure, zijn eersten tocht doen op het Kanaal van Terneuzen, tusschen Lan- gerbrugge en Bagatelle.. - DE TWEE PLOEGEN Ziehier het juiste gewicht van de twee achtriemploegen Jesus College Do heeren Crowe, (stuur- snlan)'72 kilos 2. Fairbairn, 81; 3. Göld- smith, 80 - T. F. Hudson SO 1/2 5. S'wah- islóri, 81 0. C. Iludsön, T5 7. Shields, 76 i8. Henlv,; 72. Totaal 6171/2,kilos. Gent De heeren Van Daele (stuurjpai)).f| (68 kilos. 2. Kowalsjd, 76 3. Veirman. t6; li. Willen#, 77"; 5. 'Wauterè,11% 6. O. Van 'deti Bossche, 71 T/ G. Van den Bósscliè, 80 8. Bauwens, 75l Totaal 596 kilos. De Engelsche, ploeg is dus 21 1/2, kilos zwaarder dan de Gentsqhe^ Toen Jesus Collego vernam dat men te Gent de ontmoeting die zij moest hebben met de Gentenaars, betiteldo Engelsch-Bel- gisclie match verzocht zij onmiddellijk dat men ze Jesus College-Gent zou noe men, daar zij niet gemachtigd was Engeland te vertegenwoordigen, alhoewel zij in 1909 de linaal betwistte met Gent. Een schoone luchtbaltocht van den heer Th. Liefmans. Do ballon La Belgiquciis Dinsdag avond, om 9 uren, te Oudenaarde uit hel Gasgesticht opgestegen, onder het bevel van den beer Thefiel Liefmans, vergezeld van mej. Boulez. uit Waregem en luitenant TIérovet.Daar men zinnens was eene groote réis te doen, werd voorraad medegenomen voor 24 uren Woensdag namiddag, rond 5 uren, is de ballon in goede voorwaarden nedergedaald te Vernon (departement der Euro), lusschen Le Havre en Parijs. De reis had 18 uren geduurd. LEBBEKE. Bidprocessie ter eere van O. L. Vrouw op O. L. Heer Hemelvaart. Sedert 16 jaren bestaat hier de schoone ge woonte dat elk der zes wijken van de parochie beurtelings in bedevaart kome naar hetmira- kuleus Beeld van O. L. Vr. van Lebbeke ge durende de eerste dagen der maaiul Mei. Deze processie» voorafgegaan door kinderen in het wit gekleed en offerandekeersen dragend, door een zangkoor en muzikanten en gevolgd door 4 a 500 parochianen zijn zeer indrukwek kend. Elke bedevaart, opgeleid door den E.H. Directeur De Cuyper, wordt met veel plechtig heid door de geestelijkheid der parochie inge haald. Eene solemneele Mis wordt hierna opgedragen aan het versierde altaar vau O. L. Vrouw. Na eeno aanspraak, na den omme gang rond de kerk en liet bezoek der Statiën van O. L. Vrouw van VII Weeën, keert de wijk processie met orde en al biddend terug naar huis. Op O. L. lieer Ilemelvaaiit komen om 2 ure 's namiddags deze zes wijkprocessiën nog maals op de Groote Markt'4joon, cn gevolgd van eenige groepen maagdekens, van liet. Pauselijk gekroond Beeld der Patrones van de gemeente, van do geestelijkheid en van do wereldsche besturen, doet deze stoet van om trent JOOOdeelnemers al biddend en lofzangen zingend den ommegang van het dorp. Dezo grootsclie plechtigheid wordt gesloten door con plechtig Lof, doorliet volk gezongen op de Groote Markt. De zégen met het Aller heiligste Sacrament wordt gegeven van op de 760 Barometer 761° Wind oost Thermometer 18° Vooruitz.goed weer. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. TJit ter hand. te koop Een schoon en welgelegen pereel Bouwgrond met liet woonhuis er p taande, gestaan en ge logen tc Aalst-M ijl beek aan den Ouden Dender-' mondschensteenweg, gro d 5 aren 14 centiaren. Gebruikt geweest bij de kinderen van Charles Van Langenhove, op dezen grond kunnen. 2 hui zen gebouwd worden. De kooperzal het vermo gen hebben de helft d.*r koopsom onbetaald te laten mits eenen kle.:in.rest. Zich to bevragen ter studie van genoemden Notaris DE VIS, alwaar er geld te bekomen is aan geringen intrest. 1° 30 gekapte Nanadaboomen, dienstig voor bouwgeriel <-.i blokmakers. '2° Ecne mi.jt droge mutsaard. 3" Zeer goed hooi. Zich te bevragen ten kantore van den notaris DE VIS, te Aalst.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3